Зробити донат для нашого каналу можно тут. Важлива кожна гривня. 🔗Посилання на банку send.monobank.ua/jar/68niBtrKV8 💳Номер картки банки 5375 4112 0653 1928
@viki_knkn6261 Жыл бұрын
Як цікаво, дуже дякую за просвіту і знання! Сподіваюсь, що існує якийсь процес, який займається поверненням ікони і залишками Ярослава Мудрого на Батьківщину.
@ОленаШмальАй бұрын
Дуже цікава лекція. Велика подяка.
@АнатолийДмитрук-ч4ъ3 ай бұрын
Дуже важливо знати історію України
@ВалентинаОмельчук-ы7зАй бұрын
Наша святиня,яка має тисячолітню історію.Всі державні знакові події відбуваються в цьому Величному Соборі.Дуже хочеться,щоб прах Ярослава Мудрого повернули в Україну. Велика дяка за екскурс по Софійському Собору.
@LookThatIsTheArtistАй бұрын
Вдячні за увагу ❤️Поширте, будь ласка, посилання на це відео, аби більше людей подивилися!
@taisafinskaya1002 жыл бұрын
дякую
@destination74 Жыл бұрын
Дякую❤ Ви дуже цікаво розповідаєте
@LookThatIsTheArtist Жыл бұрын
Дякуємо за увагу! Сподіваємося на Вашу підтримку. ❤️
@сергійГуменюк-к6с2 жыл бұрын
Чудова лекція. Дуже багато чого роз'яснили🙏 Побільше б таких історичних довідок у маси! Особливо для молодого покоління. Та для молоді потрібно трошки коротше та активніше👍
@LookThatIsTheArtist2 жыл бұрын
Щиро дякуємо за увагу!
@travis_stranger2 жыл бұрын
Ставиш швидкість 1,25 і вуаля😀
@npav6414 ай бұрын
Дякую за цікаву подорож❤
@LookThatIsTheArtist4 ай бұрын
Радіємо Вашій увазі! ❤️
@МаринаТерпак-ь9я Жыл бұрын
Дуже дякую!!! Цiкаво було слухати i дивитися. Тепер у Собор!
@LookThatIsTheArtist Жыл бұрын
От це вірно! Дякуємо за увагу! Сподіваємося на Вашу підтримку каналу. ❤️
@catnap3873 жыл бұрын
An absolutely fascinating lecture about this most beautiful precious cathedral. I have learnt so much. Thank you. When will the New York church return the remains and icon back to where it belongs?
@LookThatIsTheArtist3 жыл бұрын
Thank you for your respect! St. Sophia is our treasure. It's a pity they don't return anything...
@likedaroundmix4707 Жыл бұрын
Добридень, дякуемо за цiкаву та iнформативну розповiдь з комфортною вiзуалiзацiею. Дозвольте запитання далеких вiд фахового вивчення спостерiгачiв - чому зображення виконано мозаiчною технiкою, а не малюнком, що набагато подовжуе в часi та ускладнюе виконання зображення?. Чи е iсторичнi пояснения цього вибору або необхiдностi ? ( окрiм краси). Бо дитяча частина нашого екскурсiйного колективу, необтяжена стереотипами, одразу провела паралель великого мозаiчного зображення з сучасним екраном , що транслюе зображення для великоi кiлькостi людей, створюючи це зображення з великоi кiлькостi пiкселей. Тобто в сучаснiй технiцi пiксельне зображення - то i е за суттю мозаiка. I матерiал для створення мозаiк у Софii - то смальта, кольорове скло, що теж мае спiвпадiння з матерiалом екрану ( скажiмо монiтора або телевiзора). От яке можна надати пояснення, зрозумiле дiтям?
@LookThatIsTheArtist Жыл бұрын
Мозаїка, як засіб передачі зображення у монументальному мистецтві, була поширена у країнах, що перебували під впливом Візантії та візантійського мистецтва. Візантії, яка успадкувала цю форму мистецтва від Рима та Давньої Греції. Тому візантійські майстри та художники, що робили мозаїки та матеріали для неї, мали колосальний досвід та знання у сфері вироблення смальти та укладання мозаїк. Мозаїка має неймовірно довготривале "життя" та майже не псується з часом, не вигоряє на сонці, не змінює колір. Якщо основа та матеріал, яким її фіксують, якісні, тоді це неймовірно довговічні зображення. Ще у мозаїки є багато можливостей візуальних, таких, як встановлення смальти під кутом, додавання невеликих ділянок іншого кольору для ефекту переходів та ньюансів відтінків, є прийом варіацій розміру плиток. Довговічність смальти можно порівняти з золотом та сріблом. Все це дає пишність та святковість її вигляду. Це і є перевагами мозаїки перед фрескою. У фрески свої особливості та плюси: тонка передача зображення, що у мозаїці не завжди можлива, менша вартість матеріалів та час витрачений на виконання тощо. У Києві тих часів спочатку працювали запрошені спеціалісти з Константинополя. Згодом й місцеві художники навчились усім секретам майстерності, та вже робили мозаїки самі. Частково прикрашали собор мозаїки, частково - розписи, у тому числі й тому, що це було дешевше.
@likedaroundmix4707 Жыл бұрын
@@LookThatIsTheArtist Вдячнi за спiлкування, таку розширену вiдповiдь та iнформацiю. Дiти зацiкавленi, aле, чесно кажучи, залишились з думкою, що технiка мозаiки, це спосiб зберiгання iнформацii про втраченi знання чи можливостi, що, передаючись у часi та краiнах ( ще з давнiх Грецii та Риму, щонайменше) зберегли зовнiшнiй вигляд, але втратили змiст та пояснення. Яке б не було вiдношення до версiй, дякуемо за можливiсть зацiкавити iсторiею та спадком Киева! Бажаемо успiхiв та творчого розвитку Вашому каналу.
@LookThatIsTheArtist Жыл бұрын
Вдячні за увагу ❤️Поширте, будь ласка, посилання на це відео, аби більше людей подивилися!
@likedaroundmix4707 Жыл бұрын
@@LookThatIsTheArtist Вже. Дозвольте ще питания - чому ( на нашу думку) ми входимо на територiю Нацiонального заповiдника Софii, так би мовити, з заднього ходу?. Адже, розглядаючи дзвiницю, особливо ii зовнiшне оздоблення, добре видно, що ii лицева сторона дивиться на головний храм , a на площу з пам'ятником Богдану виходить тильна сторона. I сам Софiйський храм до дзвiницi з брамою-входом повернутий "спиною", а от якщо орiентуватись по Брамi Заборовського,( що вiдновлена на старих мурах), то можна дiйти висновку, що напрямoк входу на територiю Софii був якраз звiдти ( де зараз Георгiiвський провулок i лицева сторона Брами Заборовського, i далi пряма -- храм Софii - брама дзвiницi - площа - Михайлiвський собор.
@likedaroundmix4707 Жыл бұрын
Добридень, вiтаемо з новими знахiдками - пiдземними ходами вiд трапезноi на територii заповiдника Софii. Чи очiкувати нових цiкавих вiдео про них та оту камеру-кiмнату, що знаходиться на глибинi 9m? Чи не змiнюють вони вiдношення до первiсного призначення споруди собору як до культовоi, релiгiйноi, - в бiк технiчноi, наприклад, гiдротехнiчноi? Дякуемо за можливу вiдповiдь, успiхiв!
@LookThatIsTheArtist Жыл бұрын
Будемо слідкувати за темою. Дякуємо за увагу! Сподіваємося на Вашу підтримку. ❤️
@ГалинаКрец-ч7к6 ай бұрын
Хто була , Софія ', мучениця , знахарка ...?.
@Lana-ll7hw Жыл бұрын
У мене питання ,слово монаХИНЯ , мона це число а хиня це лялька , монАХ , Ах це що той що АХ каже ?
@LookThatIsTheArtist Жыл бұрын
Ви знали, напевно! 😊
@Lana-ll7hw Жыл бұрын
@@LookThatIsTheArtist Ні я розібрала слово Мона -хиня , то хиня це лялька є ще дерево лікувальне , вибрала ляльку більше підходить .
@Lana-ll7hw Жыл бұрын
@@LookThatIsTheArtist Я тут займаюсь розслідуванням слів , треба правду бачити, якось думаю ще пошукаю в перекладах з інших мов , латини чи грецької .
@romanpopyk7 ай бұрын
@@Lana-ll7hwслова не так формуються, монах від грецького "монос" - сам. -иня це суфікс, який позначає особу або предмет жіночого роду. В "монах" суфікса і закінчення немає.
@СветланаШевченко-ч5ъ2 жыл бұрын
Для молоді краще текст подавати, чітким чітанням, і без цього непотрібного е..е..е... , А коли Ви кажете скажем так, то озвучуйе того , з ким ви це скажете, чі Ви себе величаєте на (ви) ???
@LookThatIsTheArtist2 жыл бұрын
Вибачте за певні недоліки в відео. Є ще одна екскурсія: kzbin.info/www/bejne/ZmfRd5ipbNutd9E