Дякую приємно чути інформацію Українською аж гріє душу!
@СвітланаБардіна Жыл бұрын
Дуже дякую за ваш канал. Приємний чіткий диктор. Я готуюся до придбання сонячних панелей і це перше відео, яке я відкрила з цього приводу. Здається мені, що я потрапила, куди треба ). Буду вивчати тему разом з вашим каналом. Успіхів вам ❤
@vasilkosolovskyy25043 жыл бұрын
Дякую за висвітлену інформацію. Було б цікаво почути інформацію про захист СЕС від блискавки та чи було у Вас на практиці пошкодження сонячних панелей градом.
@solarsystem_com_ua3 жыл бұрын
Дякую, у нас на практиці пошкодження сонячних панелей від граду - не було, було умисне пошкодження, тому рекомендуємо ставити до сонячної станції відеонагляд.
@ВикторияПанкратова43 жыл бұрын
Блискавка прямим попаданням плавить чорний метал, таким чином від неї можна за допомогою ОПН- захисту можна захистити лише інвертор) мені здається, що при прямому попаданні блискавки , фотомодуль, ато й цілий стрінг приречені(
@ВасяКотов-ш1б2 жыл бұрын
Молодець викрутимося !!!
@Koschun_ua3 жыл бұрын
При виборі панелей треба дивитися не тільки на бренд і потужність, а і на кпд і тепловий коефіцієнт потужності :)
@ВикторМороз-н3и6 ай бұрын
Давай короче без реклами
@АндрійМигрин3 жыл бұрын
Дякую за відео. На мою думку багато лишнього, але дякую. Від себе хочу добавити, що на мою думку що виробники вперлися в межу ефективності кремнію, ККД панелей зупинився в межах 20відсотків, і вони були змушені збільшувати потужність панелі за рахунок її площі і все. А так за монтаж і доставку все вірно дійсно важче і складніше і панелі стали довші і коли на даху малий кут нахилу, і знаєш що снігу може бути багато... То чи витримає? Ще раз дякую.
@Breath_of_Rain Жыл бұрын
Лайкос за мову і комент на підтримку на підтримку відразу ж після цього
@vclean49173 жыл бұрын
Хід думок логічний,приємно слухати і дивитися підхід до роботи.
@igorkvachun35723 жыл бұрын
Інформативне та цікаве відео про сонячні панелі 👍. Мабуть всетаки монокристалічні панелі будуть більше на ринку нових технологій. ⚡
@evrohouse56263 жыл бұрын
Потужність і розміри завжди мають значення дорі ті які перевірині часом 👍
@AlexAlex-fh8zb2 жыл бұрын
Ціни на панелі ростуть тому, що, нечесні бізнесмени, використовуючи положення в країні, бо перебої з електрикою, рішили нарубать грошей! До війни ваші панелі 95%населенню і на ЙУХ були не потрібні! Так само як і на продукти, на паливо та інше..... А зараз потрібно рубати бабло! Хотів купити панель за 12000 гривен, а барига каже, продаю тільки 2 . А ті панелі лежали на складі три роки. То вони повинні стоїть 24000 гривен? Якось так!
@alexanderharaman79153 жыл бұрын
Сто процентов согласен с автором, то же самое объясняю и своим клиентам.
@superlovch3 жыл бұрын
Дякую за гумор, сміялись всією сім'єю!!!
@Aleksandr-b7p5 ай бұрын
Дякую солар , буде більше електроенергії.
@ИванВоробьев-о9п3 жыл бұрын
Супер!
@АндрійДзюбик-ь2б3 жыл бұрын
Виклад матеріалу: чітко, логічно, динамічно.
@SerhiiKarakai3 жыл бұрын
Чи можна поставити більш потужніший контролер на меншу потужність панелей, а потім поступово докуплять панелі (збільшувати потужність) ? Наприклад: купити панелі на 5 кВт і поставити контролер на 30 кВт, а через рік-два докупити панелі на 10-15 кВт і підключити до цього контролера.
@solarsystem_com_ua3 жыл бұрын
Так, можна. Інвертор можна ставити на 30 кВт, а панелі докупляти поступово. Детальніше проконсультуйтесь з нашим спеціалістом 068 704 4115
@МихайлоГорбачук-с5н6 ай бұрын
На інверторі 48v пише панелі максимально 75v 30A, Які панелі було б найоптимальніше підключити? Дві 500ватні буде добре?
@261282egore Жыл бұрын
Підкажіть невеликі панелі, встановлення на стіну багатоповерхівки строна ПД/ЗХ 220 градусів, хочу 2-3 панелі 300-400Вт для мінімального споживання під час вимкнень світла, який ДТЕК вже анонсував, 150-200Вт Планую MPPT контролер потужність по панелях до 150В 40А, треба з мінімуму вижати максимум! Зараз інтернет пестить новими технологіями і здоровенними панелями, а треба вжатись як то кажуть на мінімалках! По LONGi ціла купа технологій HPH, HIH, HIB і кожен продавець гне свою лінію і суперечить один одному. Так як азимут 220 по компасу то сонце з обіду, кут максимум зможу виставити 60 а то і 70 градусів
@solarsystem_com_ua Жыл бұрын
Передали ваш запит нашому менеджеру)
@НиколайКомлев-й3т3 жыл бұрын
Подскажите, имею два приватизированных участка по 10 соток без построек, могу ли я на них установить СЭС? Или обязателен жилой дом на участке?
@solarsystem_com_ua3 жыл бұрын
Обов'язково житловий будинок
@ОлександрЛ-р6р3 жыл бұрын
Якось можете прокоментувати лист НКРЄ КП (висвітлений у групі Приватні сонячні електростанції на facebook) щодо того, що потужність панелей має відповідати потужності згідно укладеного договору. Як Ви вважаєте чи після цього не буде повальних перевірок на відповідність даної умови по вже збудованих домашніх СЕС?
@МиколаКиричок3 жыл бұрын
Якщо ти знаєш технічні правила та інженерію, то дана забаганка буде тобою оскаржена.
@olegterpelyvets35423 жыл бұрын
Саме головне, це підключитись у Ахмєтовських обленерго. Хай розкаже правду про те скільки місяців готова ваша станція пропрацює на шару на обленерго, поки вам нарешті підпишуть договір. І саме головне, хай розкаже скільки беруть ахметовці на лапу неофіційно. І їм ра якість ваших панелей глубоко п***р, головне скачати з вас те шо вони скажуть. Такі реалії.
@d100d3 жыл бұрын
Яка з країн СНД здобула найбільші успіхи у зелений енергетиці(сєс)?
@superlovch3 жыл бұрын
Очевидно, що Україна
@СмартфонРусланів3 жыл бұрын
У якій найбіднішій країні Европи найвищий "Зелений тариф", найбільша СЕС і найбільше проблем в енергосистемі ?
@valentin_beton4 ай бұрын
Найбіднішою країною Європи за ВВП на душу населення вважається Молдова. В Молдові також впроваджено "зелений тариф", що є стимулом для розвитку відновлюваної енергетики. Найбільша сонячна електростанція (СЕС) у Молдові - це СЕС Балці, що має потужність близько 2,8 МВт. Щодо проблем в енергосистемі, Молдова часто стикається з викликами через стару інфраструктуру, залежність від імпорту енергії, особливо з Придністров'я, та відсутність значних власних джерел енергетичних ресурсів.@@СмартфонРусланів
@viktorlinchak7502 жыл бұрын
Якої потужності потрібна панель для інвертора Axioma 800 і мультігелевий аккумулятор 100 Wh 12v .Щоб отримати збалансовані систему . З урахуванням можливих віерних 4 годинних, щоденних відключень . відключень
@solarsystem_com_ua2 жыл бұрын
Axioma 800 чи 8000?
@ВасилийСимионов-р6р6 ай бұрын
Доброго дня , яка різниця в ціні ? чи є сенс встановити 2шт 240ват замість 1шт 530?
@solarsystem_com_ua6 ай бұрын
Ще зверніть увагу на розмір сонячної панелі. Чи є у вас можливість розмістити одну на 530вт, або ж краще дві менші встановити, бо площі обмежені. Це індивідуально)
@vladimirmarchenko69763 жыл бұрын
Так то оно так, но большие панели на домах современной постройки выглядят бомбезно😉
@romanstefaniv85353 жыл бұрын
Цікавить тема про мікро інвертори, про оптимайзери є відео, а про мікро інвертори ні. Дякую
@Владимир5611 ай бұрын
Ну что сделал себе солнечную станцию?
@андрийкудыбын3 жыл бұрын
По рекомендуйте панелі якої потужності поставити на 3кв 12вольт 560в чи менші ліпші
@solarsystem_com_ua3 жыл бұрын
Проконсультуйтесь з нашим інженером 068 70 44 115
@andreiantonov13793 жыл бұрын
Панели подбираются по ВАХ и типу инвертора, и схеме СЭС. нет такого что есть плохие панели и хорошие (в пределах одного ценового сегмента естественно). есть подходящие, не очень и совсем не подходящие :)
@Vitalii_fish5 ай бұрын
А що до кпд? Я чув що є 18-25%
@solarsystem_com_ua4 ай бұрын
Так і є. Кожного року виробники працють на хбільшенням ефективності КПД ФЕМ
@p.V.Sadovyi3 жыл бұрын
По закону дозволено встановлювати 30 кВт, у якому випадку можна встановити 100 кВт і щоб було по закону? Це потрібно реєструвати підприємця чи компанію, який буде ПДВ відсоток?
@solarsystem_com_ua3 жыл бұрын
Не потрібно реєструвати підприємця, необхідно 3 юридичні ділянки із введеними в експлуатацію будинками, на них будуєте 3 сонячні станції потужністю 34 кВт з перегрузом по панелях і маєте свої 100 кВт.
@p.V.Sadovyi3 жыл бұрын
@@solarsystem_com_ua а скільки кв.м площі потрібно для 34 кВт сес?
@СергейВорончук-е5р3 жыл бұрын
У вас на сайте не указаны размеры панелей - как можно выбирать?
@solarsystem_com_ua3 жыл бұрын
Проконсультуйтесь з нашим спеціалістом 068 704 4115, підскажимо, які панелі Вам краще підійдуть
@alexslobodyanyuk2 жыл бұрын
Чудовий виклад, але розфокус протягом всього відео це сильно.
@драконсмерти-д5р2 жыл бұрын
А сина? И установка
@dizeldizel4232 жыл бұрын
Абсолютно не согласен с тем что сказал автор берём панель sunport mwt-330моно крестал и его размер 1640х992 цена данной панели 3700грн и вес ее 18,5кг умножаем на 2 получаться размер двух панелей 1640х1984 площадь на крыше 3,25 м2 цена 7400грн и вес на крыше 37 кг, и берём панель lnter energy 660w размер которой 2384х1303 площадь на крыше 3.1м2 вес 34 и цена 6900 вот и выходит место на крыше меньше, цена меньше, вес мешьне ,а за работу возмут больше так как надо больше кепежей на большую площадь и установка и подключение Толи одной панели ,толи двух разъемы и сложность установки . Кто то скажет что это погрешность и мелочи но когда строиться станция в 30 кВт то это погрешность набигает в значительное место и деньгу. А то что одну большую панель установить сложнее чем две маленькие в любом случае там бригада работает. Панели выбирал случайно что две равнялось одной по мощности. А на счёт транспортировки одна даже легче чем 2 пусть и место больше занимает в размерах . Если прийдёт битая то за это отвечает отправитель и транспортная компания.
@dizeldizel4232 жыл бұрын
И ещё дополнение возьмём большие панели 500Вт панель стоит 6018грн а 600Вт стоит 6190 допустим нам надо станция 3 кВт 6018х6=36108грн и площадь она займет 14,39м2, а если собирать на 600Вт 6190х5=30950грн, и площадь 13,85м2 вот и получается что на 3кВт экономия 5158 грн если выбрать более мощные панели , 0.54 м2 площади и меньше работы по установки а если это перевести в 30кВт станции то только на панелях экономия 51580грн и это 15% от цены панелей
@Sokyryar3 ай бұрын
у нас за работу берут по киловатах. а не по количеству панелей
@vovavovan16963 жыл бұрын
Полностью не согласен. Самый важный плюс,больших панелей(примером возьмите 650 ват)-это меньшая площадь установки.А это главный плюс для клиента.А сколько человек их будет монтировать и как Вы их доставите на объект-клиента мало интересует.
@sa80b33 жыл бұрын
Потужність з одного м2 площі майже однакова для всіх видів панелей чи це 400 вт чи 600.
@andreiantonov13793 жыл бұрын
Саша Богуш правильно говорит. Единственное преимущество больших панелей, это отношение площадей самих фотоэлементов и силового каркаса (профилей и технологических зазоров между панелями), и... там речь идет о 5-7%, это важно для больших промышленных станций и обычно это используют маркетологи, прописывая относительно высокий КПД. Недостатков больше, если нужно монтировать поле на сложную по форме крышу (например иди 10 больших по 600 (6 кВт) иди 16 средних по 400 (6,8 кВт)). жесткость больших панелей меньше. Ставить 30+кг панель, это или вдовем или КМС по тяжелой атлетике (т.е. монтаж таких панелей будет дороже в расчете грн/вт, и это будет очень интересовать клиента, т.к. бесплатно работать никто не будет). Потом далеко не каждый инвертор вытянет два параллельных стринга по току. т.к. больше панель - больше тока, а если не делать паралельных стрингов, то будет недогруз по постоянному току (т.е при больших панелях нельзя будет эффективно загружать инвертор). и при больших панелях будет сложнее проектировать станцию с разноорентируемыми полями. В общем как для домашней во многих вариантов большая панель - не вариант. ИМХО
@shulz20053 жыл бұрын
@@andreiantonov1379 а цена одинаковая если берут панели оптом то покупают за 1ватт мощности панелей а не за штуку. Меня устраивали панели 1.7*0.99 легче работать.... Строил СЭС ставил 330 потом кинулся их уже нет пришлось конструкцию менять навеса под 380.... И когда один монтирует то 330 легко, 380 тяжело....а эти по 550-700 и не надо , как Вы сказали мой инвертор уже не потянет там токи под 17А....
@NemetsAlex Жыл бұрын
а можна музикальні вставки ще голосніше?
@solarsystem_com_ua Жыл бұрын
Так, можна)
@ЧегевараЖив5 ай бұрын
Нічого не почув про падіння напругу, коли сонце за хмарою. Нічого не почув про значення температури на потужність. Чи взагалі вони нагріваються при навантаженні, чи можні від них тепло відводити чи ні? Відео ні про що.
@billter46923 күн бұрын
Шановний пане, ще раз уважно прочитайте назву/тему відеолекції: "ВИБІР СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ"🤔. Про все решта є у їхніх інших роліках 💯🧏🏻.
@ВолодимирЛесняк-б9с3 жыл бұрын
Чи можна установити 10 панелей для особистого освітлення у селі.і скільки би це коштувало в середньому до ціна якість
@solarsystem_com_ua3 жыл бұрын
Добрий день - це цілком реально, проконсультуйтесь з нашим спеціалістом 068 704 4115
@ІванБорщ-ю9ш7 ай бұрын
Довго, і ні грама про те що в назві відео... Про доставку, логістику, ринок.... То як же обрати? До кінця не витримав...😢
@ИгорьХижняк-ф7й6 ай бұрын
Коротше і по темі б, було б краще....
@РоманПрестинский3 жыл бұрын
Я так понял у тебя на складе старых много, через пол года будешь рассказывать что большие лучше.
@yuzerluzer17259 ай бұрын
Дуже багато води, але контент гідний.
@obshanskyorest47495 ай бұрын
більше половини сказаного не важливе для споживачів.
@Artur.Chiparyan3 жыл бұрын
Веселые вставки
@ВолодимирВолодимир-в6о Жыл бұрын
Дуже довго ні про що..
@anatoliytomkiw28755 ай бұрын
Дякуємо за мову передусім...
@kadik23713 жыл бұрын
Лайк 2
@internetismylife90165 ай бұрын
Питання не роскрито по панелям
@solarsystem_com_ua4 ай бұрын
Дякую за відгук. Чого не вистачило у відео. Історія відео більше 5 років
@alsals15585 ай бұрын
Ни о чем, тех информации 0, про согласование токов панелей и инверторов - тишина, про возможное превышение входного напряжения трекера в зимний солнечный день, а это одни из главных критериев подбора панелей под инвертор, для самоделкиных видеопустое😮
@solarsystem_com_ua5 ай бұрын
«самодєлкіним» додатково раджу вивчати даташити обладнання - тільки тоді результат буде ефективний)
@nazik23054 ай бұрын
третина часу просто нікому нахер не потрібна інфа
@coreyblack013 жыл бұрын
Щось дуууже багато слів... аж втомило...
@ВкторГончарук-у3н3 жыл бұрын
Я вже робив зауваження по тривалості. Треба не більше 10 хв
@solarsystem_com_ua3 жыл бұрын
Кожне нове відео буде коротшим. Особисто працюю над цим питанням
@ВкторГончарук-у3н3 жыл бұрын
@@solarsystem_com_ua Це добре. Також скажіть що таке енергетичні кооперативи, які можуть будувати сес на 150 кВт? Бо щось не зрозуміло
@shulz20053 жыл бұрын
А парусность панелей кто то считал? Эти панели по 2.3*1.3 метра...
@andreiantonov13793 жыл бұрын
ну в даташите пишут что выдерживает статической нагрузки на "лицо" 5400 Па... это 550 кг/м.кв. а панель 2,5 кв. т.е. на лицо большой панели можно давить аж 1,4 тонны. Ветер в 30м/с (это когда уже шифер как пакеты летает и фуры переворачивает на трассе) создает давление порядка 120 кг/м.кв... т.е. на панель будет давить 300 кг. как бы пятирной запас получается (который нужен для динамической составляющей ветровой нагрузки, так что по идее ветром ее не поломает)... да и при таких нагрузках будет стоять вопрос а не улетит ли то, к чему эта панель прикручена...
@shulz20053 жыл бұрын
@@andreiantonov1379 тоже самое писали на панели 1.7*0.99 метра, а профиль тот же 40 мм. Я свои панельки рукой трогаю стекло гнётся, те кто производят об эксплуатации ни чего не знают....лишь бы объём и мощность по больше сделать , чтобы больше с панелей заработать (я про производителей сп) На 2.3 метра я бы три профиля ставил поперёк, и тут мнимая экономия на крепеже.... Меня ещё ток напрягает думал в три года СЭС построю , а сейчас панели уже вплоть до 17А , а что будет в этом году и в следующем вообще не понятно.
@shulz20053 жыл бұрын
@@andreiantonov1379 так кто же статику считает, порывы ветра это динамическая нагрузка + слой снега 0.5 метра мокрого на обмёрзлую солнечную панель ....на рекламных бордах 3*6 метров плоскость высота 4 метра используют швелера 16 и 10....
@andreiantonov13793 жыл бұрын
@@shulz2005 Да, можно рассчитать и пульсирующую составляющую ветровой нагрузки, и просчитать все гармоники резонансов всего сооружения, но в таком случае стоимость инженерных изысканий будут сопоставимы с самой СЭС. Такое делают в промышленных СЭС, где рассчитывают одну секцию, и все эти расходы размазывают на весь (и не один) объект, в домашней СЭС проще всего взять удвоенную статику и будет своего рода динамический коэффициент (быстро, дешево, и не сильно далеко от реальности). А глядя на то, что мастерят вокруг, даже этого никто не делает. При ветре 30 м/с в городской застройке турбулентность такая, там что считай, что не считай, где-то "аэродинамеческая труба" образуется на пару секунд, сдует все нафиг вместе с крышей :).
@shulz20053 жыл бұрын
@@andreiantonov1379 потому я свою делал из бу швеллер 10 и профильной трубы 80*40*3 и 40*40*3...а вот панели по 2.3 метра это зло.....если тянуть на крышу, а если на земле то пойдут.... Эх пойду снег с панелей сгребу солнышко вышло ....
@seselychkuharskiy66146 ай бұрын
Все добре розповів , але навіщо ж такі недолугі вставки з лосями і ага -еге ....!