Wyrosłem na tych programach i pracuję jak automatyk. Magia tego programu jest tak wielka, że wybaczam ,,techniczne wtopy'' prowadzącym. Dzięki nim ,,istnieję''!
@pawelcitak835 жыл бұрын
Najlepszy program naukowy ktory nie doczekal sie nigdy nastepcow. Ogromna strata, ci goście byli fenomenalni
@przemaser24 жыл бұрын
tak ta nowa sonda z facetem bez jaj tylko zniszczyla legende sondy
@Marcin_z_bloku_obok4 жыл бұрын
Jak nowy Top Gear, wszystko jest, ale bez oryginalnej obsady to nie jest to samo. Błędem w sondzie 2 jest to, że brakuje tam naukowców o odmiennym punkcie widzenia. Może trudno jest uzyskać taki duet. Ale nawet gdyby udałoby się to osiągnąć no to będzie jak w TG. Dalej będzie niedosyt.
@Markaz83743 жыл бұрын
@@przemaser2 Nic nie zniszczyła, bo niby w jaki sposób? Inteligentny człowiek zawsze rozróżnia ziarno od plew. Zresztą pomysł edytowania nowej "Sondy" był mocno ryzykowny. Sztampowa realizacja niestety potwierdziła to przypuszczenie.
@Markaz83743 жыл бұрын
@@Marcin_z_bloku_obok Stylu prowadzenia dyskusji obu Panów, nawet jeśli była improwizowana wg. scenariusza nie da się podrobić. Stara "Sonda" to program wyjątkowy, klejnot wśród chłamu.
@jeshkam Жыл бұрын
@@przemaser2 Nic nie jest w stanie zniszczyć legendy Sondy.
@marekkusal78543 жыл бұрын
I, Kurek doczekał się ....Home Office, tylko, że nie może się o tym dowiedzieć. Super to był program. Czekało się na niego jak kiedyś na Kobrę
@robertkalinowski6770 Жыл бұрын
To jest fenomenalne. Najbardziej wyczekiwany program w tygodniu. Zawsze mi to rozpalało wyobraźnię. A na końcu gra mi się skojarzyła z zapierającą dech piesiach grą na PC - stunt.
@MIKROBI2193 жыл бұрын
Fenomenem jest dla mnie jak oni w tej zatęchłej komunie zdobywali te materiały filmowe z zachodu. Naprawdę szacun. Kochałem Sondę jako kilku-kilkunastoletni chłopak. A dziś z przyjemnością patrzę co się sprawdziło a co nie do końca...
@ossossossoss99363 жыл бұрын
Ten fenomen nazywał się PZPR i handel dewizami.
@domozs43703 жыл бұрын
Ten fenomen, to było pożyczanie materiałów (filmów) z ambasad, konsulatów, instytucji i szkół wyższych. Naukowcy jeździli na Zachód, na targi, przywozili materiały - głównie drukowane kolorowe prospekty, katalogi. U nas też były MTP w Poznaniu. Trzeba się było postarać, załatwić, pokombinować...
@kwestionariusz1 Жыл бұрын
Fenomenem byli z wywiadu gospodarczego dlatego byle gowna nie kupowano a teraz zlom za grube miliardy
@Ja-nik Жыл бұрын
Z perspektywy czasu zatęchła komuna wydaje się nie taka zła w porównaniu z dzisiejszą zgnilizną.
@piotr1561 Жыл бұрын
To pędź, biegnij do niej. Korea Północna wciąż przyjmuje nowych niewolnik... znaczy się, dumnych obywateli.
@chrisfxwolf7 жыл бұрын
Nawet nie snilo im sie wtedy o GPS. Lubilem septycyzm Kaminskiego, ale Kurek zawsze mial wizje przyszlosci. Szkoda, ze nie dozyli naszych czasow mogli by to teraz pieknie zrewidowac.
@dakota59814 жыл бұрын
Pierwsze prace nad stworzeniem satelitarnego systemu nawigacji rozpoczęły się w roku 1973 i miał mieć zastosowanie tylko do celów wojskowych. Pierwszy satelita systemu GPS został umieszczony na orbicie w styczniu 1978 r., a w lipcu 1995 r. system uzyskał pełną sprawność operacyjną.
@piotrjanicki185 жыл бұрын
Problem jak inne nadal aktualny. Oni wyprzedzali epokę w jakiej robili "Sonde" o 20-30 lat. Fenomenalni.
@manzanillalindo8633 жыл бұрын
Ci ludzie przewidzieli pracę zdalną. Szacun.
@aleksandersaski5387 Жыл бұрын
Pracę zdalną przewidywal już Arthur C. Clarke w 1964.
@tx2184 Жыл бұрын
Z Gdyni do Wejherowa jest 47 sygnalizacji świetnych , idzie ocipiéċ
@zupa900 Жыл бұрын
Debreczyn Węgry. Żeby przejechać przez miasto jest chyba 24 lub 25 skrzyżowań z sygnalizacją. Jak dobrze idzie to zatrzymasz się raz. Jak źle to góra trzy razy
@danielkozlowski27875 жыл бұрын
Właśnie minęło 30 lat od Waszej tragicznej śmierci...
@kuban28 жыл бұрын
Szkoda, że prowadzącym nie było dane dożyć naszych czasów. Posłuchać ich wykładu czy chociażby w szkole na lekcji pokazowej jak zmieniał się nasz świat to byłoby niezwykłe!
@arturpapiernik7002 жыл бұрын
No niestety pisowcy wszystko i wszystkich wykończą .
@wojtekwojtek2030 Жыл бұрын
@@arturpapiernik700 ?
@Kris-rh1kg Жыл бұрын
No tak @@arturpapiernik700 ciebie widać wcześniej POrąbani wykończyli, idź się leczyć.
@mototroter Жыл бұрын
Wizja Kurka urzeczywistniła się po kilkudziesięciu latach. A Kamiński słusznie zauważył, że to pełna groza. Wizjonerzy. Wychowałem się na Sondzie i ciągle nie przestaje mnie zaskakiwać.
@jaroslawziedarski69133 жыл бұрын
Trzeba wiedzę umieć przetwarzać ze zrozumieniem! Tacy byli gospodarze programu Sonda!!!
@Robert-Langer11 жыл бұрын
mega aktualne. to byli wizjonerzy...!!!!!!!!
@Mgla20035 жыл бұрын
Genialni ludzie....bardzo dziekuje ze moglam znow sie z nimi"zobaczyc"......wielkie dzieki
@zbyniurumek3235 Жыл бұрын
A w dłuższej perspektywie bardziej sie zastanawiam nad tym co wieszczą wizjonerzy. Jak dobrze pójdzie to dożyjemy upowszechnienia sie nie tylko aut autonomicznych ale i latających. A na to ostatnie czekam z utęsknieniem. :) Jednak psychologicznie chyba większą zmianą będą nie elektryki, autonomy czy latające, ale to że pewnego dnia niemal znikną auta prywatne, a zastąpią je takie z których będzie sie korzystać jak z windy. Kto wie, może nawet dostęp będzie darmowy. Jak potrzebny ci transport to klikasz coś w telefonku, albo wystawisz rękę przy drodze i najbliższy wolny podjedzie i zawiezie cie dokąd zechcesz. A na miejscu nie szukasz parkingu. Jedynie bogacze, albo pewne służby lub rządowe elity, oraz ludzie mieszkający na odludziach będą mieli własne aby nie musieli długo czekać na zjawienie sie auta. Bo skoro większość aut z 90% stoi na parkingach, i potrzeba takich miejsc ze 3 dla każdego auta, bo dom, sklep i praca, to w takim systemie w którym wspólne państwowe auta stale krążą po mieście nie będzie potrzeba parkingów. Nawet nocą gdy spory procent tych aut nie będzie nikomu potrzebny, będą stały na pasach wyłączonych na noc z ruchu. A w razie potrzeby będą ładowane lub w serwisie. Same autonomy sprawią że znikną korki i światła, bo będą sie dogadywać lepiej niż ludzie i mijać sie w biegu. Także aut będzie w miastach kilkukrotnie mniej, bo z każdego w ciągu dnia będą korzystać dziesiątki osób a nie tylko jedna czy kilka. Ekologia na maksa jak sie policzy o ile mniej zasobów wystarczy na tą mniejszą ilość aut dla wszystkich mieszkańców miasta. A wszystkie parkingi zamienimy np na parki. No mnie sie taka wizja podoba. :)
@TemplaroftheEast Жыл бұрын
Auta latające już mamy i nazywają się helikoptery. Problemem z "samochodami latającymi" nie jest brak technologii tylko logistyka i zarządzanie ruchem powietrznym
@arek843 жыл бұрын
Lol oglądam to pracując z domu, wizję przyszłości się spełniły
@77funtomas2 жыл бұрын
Wszystko ładnie i pięknie i tak dalej. I urodziłem się z Sondą i towarzyszyła mi ona poprzez szczenięce lata aż do śmierci twórców. Z wypiekami na twarzy , mniej lub bardziej rozumiejąc oglądało się i słuchało o technologiach jutra, dzięki którym w przyszłości, w tym XXI wieku mieliśmy mieć tak wspaniale. Zdrowiej, łatwiej, szybciej, przede wszystkim mniej pracować bo technologia, bo technika. I zmuśmy się tutaj do refleksji i zadajmy sobie teraz pytanie... Gdzie jesteśmy dzisiaj i jak jest w istocie???
@marcinkarczewski17935 жыл бұрын
25:40 - wynalezienie internetu
@lodziqens4 жыл бұрын
no ej bez kitu neta wymyślili w polsce wtedy xd
@marcinnogaj174 жыл бұрын
R
@WojciechWachniewski-st1zmАй бұрын
Najlepszy środek transportu w średnim mieście to napęd własny, czyli para nóg. I wio, wszędzie dotrzesz chodnikiem w rozsądnym czasie. ♍
@donaldgates8073 Жыл бұрын
chłopie kochany gdybyś dzisiaj żył to byś widział korki, a wtedy to były korki ale w jabolach...
@muszkaovocowka31843 жыл бұрын
... a potem przyszedł GPS i pozamiatał wszystko. Wychowałem się na tym programie.
@tiges3 жыл бұрын
Ale idea jest ta sama, tylko rozwiązanie problemu inne. Ale teraz mamy w samochodach mapy, które są w stanie wybrać optymalną trasę, żeby ominąć korki. A oni o tym mówili 30 lat temu.
@RafiXX11 жыл бұрын
Pod koniec mówią o pracy zdalnej (o tym aby do biura wędrowała sama informacja) - przyszłościowe. GPS wtedy chyba był już publiczny, jednak dokładność liczona w dziesiątkach metrów i cena odstraszały.
@michaltatka5 жыл бұрын
Koło 1994 zaczeły być dostępne z ok precyzją, a około 1995 mozna było sobie kupić samochody z nimi: Safrane, BMW7 lub Mercedesa S
@piotrd.48505 жыл бұрын
W czasie Pustynnej Burzy WYŁĄCZONO Selective Availability bo Siły Zbrojne USA miały więcej odbiorników cywilnych niż wojskowych :P Poza tym, tu nie mówią o GPSie - a o znacznie bliższej dedykowanej infrastrukturze drogowej.
@MrSporkton3 жыл бұрын
2021 i wszystko co w programie było się wydarzyło. I wcale nie jest tak dobrze 😄
@krisdi3005 жыл бұрын
Co za bestia tak to arcydzieło pokaleczyło...ucinając dialogi? 😬🥶👹
@ewamariapacini6169 Жыл бұрын
Przegrywanw z taśm. Widać. I słychać
@mariuschristiandwazerodwam59064 жыл бұрын
Dobry program na święta wezmę sę ciasto tortowe i Laysy paprykowe i połączę bardzo przyjemne z bardzo pożytecznym a póki co trza się odchudzać i program Sonda też oglądać oczywiście tylko po prostu z ciastkami ogląda się Sondę o niebo lepiej hahaha.
@Adrian159396 Жыл бұрын
W tamtych latach przewidzieli prace zdalną... 🙃 Na prawde wyprzedzali swoje czasy :)
@tomaszchyzy7835 жыл бұрын
Sonda👍❤
@radiotv20115 жыл бұрын
Dziękuję za film
@majowo3105745 жыл бұрын
pomyśleć, że teraz wystarczy smartfon i aplikacja...
@commo1967 Жыл бұрын
Ogladam w 2023, aktualizując mapy google ;)
@KrzysztofDerecki Жыл бұрын
Ahh czasy urbanistyki. Kiedy inżynierowie a nie politycy i aktywiści rozwiązywali problemy miast.
@horator5995 Жыл бұрын
wtedy decyzje też podejmowali politycy, a jakoś genialna myśl inżynierska nie rozwiązała problemów miast
@KrzysztofDerecki Жыл бұрын
@@horator5995 Nie? Mam odmienne wrażenie. Planowano osiedla o znacznie niższym zagęszczeniu, z duża ilością zieleni, z parkingami i placami zabaw. Miejsce pod ulice było szerokie pozostawiając zawsze przestrzeń pod ekspansję, czy to poszerzanie, czy linie tramwajowe. Planowano kliny napowietrzające, które miały wywiewać smog z miasta. Wszystkie problemy, z którymi borykają się obecnie miasta były już wtedy przewidziane i wdrażane były skuteczne rozwiązania. Potem przyszli ci którzy zignorowali to wszystko i zaczęli handlować każdym niezabudowanym skrawkiem ziemi.
@horator5995 Жыл бұрын
@@KrzysztofDerecki To urbaniści, a nie inżynierowie, zajmowali się planowaniem miast. Parkingi? Proszę się wybrać na dowolne osiedle z tych lat, samochody nastawiane w każdym możliwym miejscu a i tak nie ma gdzie stanąć. Poza klinami napowietrzającymi planowano też szerokie drogi i autostrady przez miasto, które wielokrotnie więcej smogu generowały, niż usuwały. Żadnych skutecznych rozwiązań na korki wtedy nie wdrażano, bo dopiero zaczynało się myślenie, o którym mówił p. Kurek, że przyszłością jest transport zbiorowy, a nie samochodowy. Dodatkowo wdrażano bardzo skuteczne rozwiązanie problemów osób niepełnosprawnych tworząc utrudniające im życie częste schody i różnice poziomów, dbano o samodzielność dzieci nie tworząc warunków do jazdy rowerem - ogółem dominowało autocentryczne pojmowanie miast. Mieszanie aktywistów z bezmyślnym zagęszczaniem to jakiś absurd, bo to oni są przeciwni braku planów miejscowych jak i rozlewaniu się miast.
@arsesto12 жыл бұрын
dzięki, szukałem tych odcinków : )
@78lancellot3 жыл бұрын
W 12 minucie weszła cenzura gdy Kamiński wspomniał o własności prywatnej. Hehehe
@januszgrzywa11 жыл бұрын
nadal aktualne problemy, których nie potrafimy rozwiązać...
@melanzwkuchni43935 жыл бұрын
januszgrzywa No raczej w centrum Londynu nie ma już takich korków - po prostu nie ma tam samochodow.
@mariusz07 Жыл бұрын
A tymczasem odchodzi się od sygnalizacji świetlnej i coraz częściej buduje się ronda. 😊
@daivi7773 жыл бұрын
Sonda rok 1987: "Sposób oszczędzania energii: Cała filozofia inżynierii ruchu polega na tym żeby samochód w ogóle się nie zatrzymywał. Każde zatrzymanie i ponowne ruszenie pojazdu to jest zużycie paliwa równe przejechaniu jednego kilometra. A więc widać jaka to jest skala oszczędności energetycznych" Rok 2021 Większość dróg osiedlowych posiada progi zwalniające, które można przejeżdżać co najwyżej 10 km/h = prawie ciągłe ruszanie co 100 metrów. Od tego roku pieszy stojący przed pasami będzie miał pierwszeństwo = tysiące niepotrzebnych zatrzymań pojazdów.
@NecrosDeus3 жыл бұрын
Teraz na dodatek, w kraju o patologicznej inżynierii drogowej wprowadzono nakaz wpuszczania pieszych na pasy. Problem w tym, że w Polsce jest tak nasrane tymi pasami jak nigdzie na świecie. W moim mieście jest kilkukilometrowa wielopasmowa droga łącząca kilka dużych osiedli mieszkaniowych, na dodatek dojazdówka do wylotu z miasta. Na skrzyżowaniach oczywiście światła, pomiędzy nimi wiele przejść dla pieszych, oczywiście bez świateł! Ruch duży, kilkadziesiąt aut rusza z impetem, by za kilkadziesiąt metrów dać po hamulcach, bo pojedyncza osoba dochodzi właśnie do pasów! a że piesi ciągle łażą między blokami, to ciągle ktoś przez jezdnię przechodzi! Jeden pieszy przechodzi, kilkadziesiąt aut stoi. Jak przejdzie to kilka ruszy, reszta nie zdąży bo znowu ktoś się zbliża! Te kilka aut co udało im się ruszyć, za kilkadziesiąt metrów znowu stają bo jeden pieszy dochodzi do kolejnego przejścia! Co alejka między blokami to pasy by przejść na inne osiedle, i to na wielopasmowej ruchliwej drodze! Nie wiem kto to wymyślił ale trzeba być kompletnym debilem, albo mieć sieć zakładów pogrzebowych czy zakładów blacharskich!
@sawomirsiwek75583 жыл бұрын
Drogi osiedlowe to nie autostrada. Spowalniacze są po to by o tym przypominać. Egoizm ma się coraz lepiej.
@sawomirsiwek75583 жыл бұрын
@@NecrosDeus Patologia jest wszędzie. Nie wiem o jakim miejscu piszesz ale dwa lub więcej pasów plus przejście dla pieszych to dobre miejsce dla patologii zza kierownicy. Jeżeli dodamy światła i przycisk to będzie to miejsce dla pieszej patologii: wciśnij guzik, przejdź na czerwonym a samochody zatrzymają się czasowo później gdy już nikt nie będzie potrzebował przechodzić. Ja nazywam to egoizmem. Ale egoizm zza kierownicy nie powstał sam z siebie. I chyba trzeba się jednak odnieść do polityki.
@viz1234511 ай бұрын
Andrzej Kurek chciał nas zamykać w domu i wysyłać na pracę zdalną zanim jeszcze stało się to modne...
@bartomiejpiotrjozefswierc22043 жыл бұрын
Na sam koniec zapowiedział internet
@supreme33765 ай бұрын
Kiedyś moze to nie był internet ale BBS pl.wikipedia.org/wiki/Bulletin_board_system
@rafalsnr82573 жыл бұрын
Ach wykrakał dzisiejszy czas pracy zdalnej z domu
@lysy78153 жыл бұрын
Pomyślałem o tym samym 😂 . Wszystko z przeszłości można dopasować do obecnych czasów.
@silverrambo15084 жыл бұрын
Ten material pokazuje jak kraje bloku wschodniego byly gleboko w d. w technologii. Kamery na drogach w tamtych czasach. Wizja dzisiejszego gps.
@NecrosDeus3 жыл бұрын
W Polsce w Warszawie też były. Jest to nawet pokazane w którymś odcinku "07".
@sawomirsiwek75583 жыл бұрын
@@NecrosDeus "300 tysięcy w nowych banknotach". Taki to był tytuł odcinka.
@NecrosDeus3 жыл бұрын
@@sawomirsiwek7558 😃
@ovad2002 Жыл бұрын
Ostatnie minuty programu, gdzie stwierdzomo, że praca zdalna będzie chlebem powszednim. Szach mat plurystom.
@kolux00711 жыл бұрын
Dzisiaj mamy GPS za 200 zł, a kiedyś o tym tylko marzyli.
@panDyletant5 жыл бұрын
6 lat później po Twoim komentarzu: dziś już za grosze
@szulat4 жыл бұрын
a dziś niektórzy chcieliby zapłacić żeby tylko nie mieć GPSa 😃
@b.k.28043 жыл бұрын
Tjaaa... bo informacja plynąca drogami zamiast pojazdów, chocby i roweru, upiecze i dostarczy chleb, a zepsuty kran tez naprawi się zdalnie. Jednak punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Rzeczywiście pełna groza jak nerdy projektują nam świat.
@LaOrajPantalonoj3 жыл бұрын
widzę to inaczej. Chodzi o tych co nie muszą jechać. np. księgowy, urzędnik itp. zawody tzw. umysłowe. To obecnie pewnie z ćwierć ruchu drogowego jak nie wiecej.
@mariusztatkowski26245 жыл бұрын
Co to za muzyka od 9:08?
@jacekswiech530 Жыл бұрын
"Liniowe miasta" - gdyby wiedzieli, że araby chcą zbudować miasto 100 km długie, to zapłakali by się ze śmiechu.
@damianstupien49953 жыл бұрын
ciekawe na jakich zasadach korzystali z tych wstawek...
@falcosaker Жыл бұрын
Ten program wyprzedził swoją epokę.
@mariusz07 Жыл бұрын
Ten program niczego nie wyprzedzał. Po prostu my byliśmy mega zapóźnieni.
@mariuszmario47015 жыл бұрын
Kamery, automatyzacja itd. dróg w GB...tylko że to obrazki z lat 80:)
@crazzylongears88353 жыл бұрын
a myslisz ,ze z jakich lat jest ten program
@mariuszmario47013 жыл бұрын
@@crazzylongears8835 chyba nie zrozumienie postu, ale bywa ;)
@WojciechWachniewski-st1zmАй бұрын
Majne liben, klasa obu panów bezsporna, ale do cholery jasnej nie jest chyba tak trudno znaleźć dwóch facetów na podobnym poziomie i ruszyć z Sondą dalej tak, aby Dwaj Panowie K mogli tam u góry odetchnąć z ulgą: czegoś ich nauczyliśmy, nauka nie ogary, w las nie poszła. Trzeba to było zrobić NASTĘPNEGO DNIA, a nie zmarnować trzy i pół dekady bez Sondy w TV. Może to i przykre, ale szoł mast go on, zwłaszcza TAKI szoł. Natura nie znosi próżni, więc wyrwę po Sondzie zapełniono byle czym: Rolnikiem co szuka żony, Tańcami z gwiazdami i innymi Big Braderami. A pfe, nieładnie!!
@panDyletant5 жыл бұрын
Ile proroczych tez padło...
@MIKROBI2193 жыл бұрын
Jak to jeden na świecie? Każdy ma taką nawigację, a także kalendarz, kalkulator, latarkę, notatnik, radio, telewizję, aparat fotograficzny, dyktafon, Wszystkie powtarzam wszystkie kontakty - w kieszeni spodni. I te wyścigi samochodowe tez...
@MrDarkanzali5 жыл бұрын
Beatles instalował kamery?
@satarello3 жыл бұрын
fajna była ta scenografia z czarnym tłem..
@marini047511 жыл бұрын
Czy ktoś wie jakie utwory i w czyim wykonaniu są w tym odcinku, tj. od minuty 9:05 do 10:45, następnie od 14:00 do 16:00 i od 21:15 do 23:44 sek? Może właściciel konta wie?
@mariusztatkowski26245 жыл бұрын
No własnie. NIezły kawałek. Ale co to?
@tcechowski3 жыл бұрын
"Mikrofale" ulubione slowo foliarzy:)
@mariuschristiandwazerodwam59064 жыл бұрын
Oczywiście że Sonda 2 to nie to samo co Sonda . Sonda 2 ma niesamowity wystrój przepiękny oczywiście niewiadomo czy cokolwiek może konkurować z wystrojem Sondy A pamiętacie pierwsze odcinki Sondy tam też były wywiady z gośćmi zdaje sie Może w programie Sonda 2 kiedyś będzie dwóch doktorów czy naukowców kto wie jak to się wam lepiej podoba ?
@Iwillownyouandbehappy3 жыл бұрын
25:00 odcinek z 1987.03.12
@slag34813 жыл бұрын
25:30 Praca zdalna - potrzebna była epidemia aby to udowodnić
@supreme33764 жыл бұрын
:) Kurwa najlepszy środek Lokomocje jest Rower
@p0k314COM3 жыл бұрын
Energetycznie tak.
@supreme33762 жыл бұрын
@@p0k314COM Nie przy 35 stopniach
@AK_._3 жыл бұрын
Pełna groza ;)
@xerejuneseve633310 жыл бұрын
Przyszłość to szybkie latające skutery z turbo dyszami gazowymi,są zwrotne i łatwe w pilotażu.
@CJWarlock5 жыл бұрын
Co to za gra na końcu i na jaki komputer?
@lanceortega15 жыл бұрын
Pit Stop 2 C-64
@CJWarlock5 жыл бұрын
@@lanceortega1 Dziękuję. Rzeczywiście. :)
@juzwa1978 Жыл бұрын
#niewychodzzdomu - rozwiązanie problemu 30 lat później
@dobryklimat3 жыл бұрын
Ja pierdziele. Koleś przewidział pracę zdalną w czasach jak nie było komputerów połączonych w jakakolwiek sieć. No nie było żadnych kompów...
@supreme33765 ай бұрын
I tu sie mylisz były
@renatajolantapawlus37325 жыл бұрын
Przepraszam za sarkazm Lepiej inwestować w zbrojenia i bomby atomowe niż w potrzeby humanitarne
@majkizbajki80325 жыл бұрын
Zgadzam się. Za kase wydaną na zbrojenia już dawno bylibyśmy na księżycu, Marsie a może i dalej. Pozdrawiam.
@piotrd.48505 жыл бұрын
@@majkizbajki8032 no... tak mniej więcej się to odbyło. Bez wcześniejszych nakładów na zbrojenia itp gucio by był, a nie Księżyć. I owszem, kto nie inwestuje w bomby atomowe, ma problemy humanitarne U SIEBIE kzbin.info/www/bejne/h3atanuoj9ZqiNE
@yavamaystudio8045 Жыл бұрын
zabił ich system tak jak Sp.Kudlinskiego oni chcieli ujawnić te prawdziwą prawde na temat budowy naszego świata. To byla egzekucja
@AnnaMajtyka-h3k3 ай бұрын
😳🤔
@leonardodicarpio29063 жыл бұрын
A tymczasem w Poznaniu w 2021 roku władze miasta na wszelkie sposoby starają się zatrzymać ruch samochodowy w jak największych korkach...
@Kris-rh1kg Жыл бұрын
W Warszawie Czaskowski lepiej pomyślał i np taką Świętokrzyską , Emilii Plater, i inne z 3 lub 2 pasów zwęził do 1 pasa. Nie potrzeba czerwonych świateł od około 15:00 Warszawa stoi w korkach, światła nawet nie potrzebne.
@maros19788 жыл бұрын
Ale ścina film szkoda:(
@af-ug6mz Жыл бұрын
Antycypowali
@Cesarok86 Жыл бұрын
Hakowanie sytemu
@jankowalski62084 жыл бұрын
gdzies okolo 8smej minuty :Poniewaz jest jeszcze unia europejska moja opinia jest taka , Panowie zgineli, bo za duzo wiedzieli jak na owe czasy
@wektorwg70393 жыл бұрын
Taaa
@konradszymanski6273 жыл бұрын
Reklam sranie w banie ..fixy czy jakaś tak każą trzymać śmieci w domu. Tylko po co, większość sprzętów i produktów to jednorazówki nie naprawialne. Reklam powtarzana co najmniej 30 razy, proszę o jej wykasowanie.
@someonesomebody52879 жыл бұрын
Czerwona fala? Na szczęście nie komuna.
@marcinl43966 жыл бұрын
polonezem wdupili do rantu pod racibarzom
@stellabroadway6 жыл бұрын
- Peugotem 405 ,.. z dodatku białym gamoniu, więcej prawdy i szacunku ! ...