0:50 detto en is utaltam negant mert megolte glennt de mar imadom negant
@zsuzsa-q7r3 жыл бұрын
A cselekmeny elmeselese miota kritika?
@rekaribai65219 ай бұрын
❤❤🎉🎉
@Akhenasten4 жыл бұрын
Számomra ez az eddigi legrosszabb TWD rész volt indokolatlan brutalitása és Glenn megalapozatlan halála miatt. Glenn-nek nem most kellett volna meghalnia, nem volt logikus a halála. Szerintem az ő karaktere alapvetően nagyon "jó", túl jó egy ilyen világhoz. Annyira, hogy nem tudta megölni azt az embert, aki az életére tört, megpróbálta megváltani az életét. Ebbe lett volna logikus belebuknia a karakternek, mert sajnos ez a jó cselekedet már felelőtlenségnek számít ebben a világban és könnyen emberek életébe kerülhet. Elő is készítették a halálát ezzel, szerintem sokan úgy voltunk vele, a rész után, hogy ő már nem lesz benne a sorozatban. Irreális módon azonban mégsem halt meg. A főszereplők csodálatos módon megmenekülnek (míg a mellékszereplők RWD módjára hullanak, mint a legyek), csak azért, hogy aztán teret engedhessenek a brutalitásnak a sorozatban. Abraham halála sokkal kevésbé volt megrázó, mint Glenn-é. Az én véleményem szerint átgondolatlanul írták ki őt a sorozatból, nem a kellő pillanatban. Utána a karakter csak "tengett-lengett", nem igazán tudtak mit kezdeni vele, pont azért, mert ki kellett tölteni valamivel az időt amíg nem érkezik el ez az epizód. Szerintem az, hogy életben hagyták az csak fan-service volt, előkészítették a halálát egyszer, hogy másodszorra a rajongóknak már ne fájjon annyira. Olyan nagy szabású művészeti alkotásoknál, mint a The walking dead, nem szabadna a rajongók ízlését kiszolgálva alakítani a karakterek sorsát. Én úgy gondolom, ez színvonal esés. Most néztem meg ezt a részt és egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy szeretném még tovább nézni, éppen ezek miatt a logikátlanságok miatt. Ti mit gondoltok?
@HCAndersen3333 жыл бұрын
Én azt gondolom, hogy nagyon érdekes a felvetésed. Az elhalálozásoknak legyen értelme, jelentése, mint például amikor az öreg Dale meghalt, annak a kóborlónak a harapásától, amit Carl nem mert megölni, mert betojt. Valóban emeli egy alkotás fényét, ha ilyen átgondolt elemek vannak benne. Ugyanakkor egyrészt a TWD egy képregény alapján készül (amit én sem olvasok, megjegyzem), és bár tudom, jó párszor eltértek már az alkotók attól, de nagy vonalakban követik az eredeti sztorit, és olvastam már képregény fanoktól, hogy ott is így hal meg Glenn. Tehát nyilván a sorozat alkotói egyszerűen csak hűek akartak lenni a rajzolt alapokhoz. De ha eltekintünk is ettől a vonaltól, ahogy mondtam, egyetértek veled, hogy alapvetően jót tud tenni az ilyen szimbolikusság egy műnek, de jelen esetben mégsem zavart, hogy Glenn ezt nem kapta meg, hanem egy olyan ponton halt meg, ahol "nem logikus". És épp azért mondom ezt, mert annyira egy bizarr világban játszódik ez a sztori, hogy egyszerűen nem lehet minden fő karakter halála mögé értelmet és szimbolikát szuszakolni. A valóságban is halnak meg emberek olyan módon, hogy leugrik zsemléért a szomszéd utcai kisboltba, aztán már nem jön haza, mert a zebrán elütötték. Egy ilyen sorozatba is belefér az, szerintem, hogy történjenek váratlan, akár oda nem illő halálesetek, mert egy ilyen kicseszett zombi világban minden perc veszélyt rejt magában, pláne még így, ilyen helyzetben, amikor ember embernek farkasa is.
@Akhenasten3 жыл бұрын
@@HCAndersen333 Igen, ez is jó érvelés, valóban. Bár én személy szerint azóta sem kaptam kedvet ahhoz, hogy tovább nézzem a sorozatot, a főbb szálakra rákeresek, de ez a brutalitás nekem már túl van az ingerküszöbömön. Értem a jelentőségét, de ezt már én nem bírom :P köszi a véleményt!