Spiritualita není o víře nebo o nevíře člověka, ale o vyvolávaní duchů a komunikování snimi. Víru člověk potřebuje hlavně v sebe, aby znal své možnosti najít v sobě všechny dary (talenty) Boha Stvořitele a rozvíjet je v sobě dle Konů Bohů Stvořitelů. A nevidět všude v lidské ducovní síle ďábelství. Vždyť i v Bibli je psáno: Budou- lidé víc věřit,(sobě) ,více budou umět než já. Prý to řekl židovský rabín Ježíš a tady bych i 👏🏻.
@ivanvaclavu50443 ай бұрын
Spiritismus
@zlataorchidea98693 ай бұрын
@@ivanvaclavu5044 A kdes o spiritismus zakopl ?
@ivanvaclavu50443 ай бұрын
@@zlataorchidea9869 No, chtěl jsem jen taktně naznačit, že vyvolávání duchů se spíš označuje termínem "spiritismus", zatímco "spiritualita", je termín s obecnějším významem.
@zlataorchidea98693 ай бұрын
@@ivanvaclavu5044 Ale já o spiritismu nepíši, to je křesťanská záležitost !
@ivanvaclavu50443 ай бұрын
@@zlataorchidea9869 "Spiritismus, též kardecismus je náboženské hnutí založené na víře v posmrtný život, komunikaci s duchy, zpravidla prostřednictvím média, a reinkarnaci. Na témže základu, ovšem s výjimkou víry v převtělování, je založené původně americké hnutí spiritualismu, což je též název užívaný obecně pro víru v duchy a komunikaci s nimi." "Spiritualita (z lat. spiritualis, duchovní), česky duchovnost, hebrejsky ruchanijut, znamená životní praxi, způsob vnímání a osobního zacházení s tím, co člověka v různých rozměrech přesahuje. V tradičních přístupech může být řeč o Bohu, z hlediska soudobého poznání ale může být transcendence definována i různými způsoby nenábožensky. Lze ji též charakterizovat jako rozměr života, „v němž si uvědomujeme Boží přítomnost“. Náboženská spiritualita je vnitřní, osobní stránka zbožnosti a náboženství." Pokud mluvíš o "vyvolávaní duchů a komunikování snimi", tak mlvíš o spiritismu nebo spiritualismu, nikoliv o spiritualitě. Spiritismus není žádná "křesťanská záležitost". To by tě náš pan farář hnal...! (Né, jsem ortodoxní bezvěrec :)
@SalajJan9 ай бұрын
Máme společného opiciho předka
@PetrTomek9 ай бұрын
No, úpadek církve římskokatolické není u nás po roce 1991 daný Bílou Horou ani obrozením, ani ničím tak historickým, ale prostě chováním církve po roce 1991. Vždyť řádnou důvěru opravdu nevyvolávají. Samotní představitelé církve jsou pro ni větší pohromou, než komunisté.
@SalajJan9 ай бұрын
Přeci jsou takove nesmysly: mluvící had, žebro z Adama, svět za 6 dnů