Шкода, що не розкрита тема цінностей. Бо людина діє згідно них в умовах, коли не задовольняються базові потреби. Цінності оголюються. І тоді не стоїть моральна дилема. І немає етичного конфлікту. Є просто спрямованість і ясність, що я буду робити. У кожної людини свої цінності. Так співпало, що в тій групі, в тих трьох, були схожі цінності і вони змогли об'єднатися. Бо цінність свого виживання була більшою, ніж життя іншої людини. Однак, якби хтось з тих трьох був впевненим, що не хоче потім з тим жити, і ліпше помре з чистою душею сподіваючись на порятунок, ніж буде картати себе залишок життя, то вбивства могло б не бути. Можна думати, що через голод змінилася свідомість, але є свідчення тих, хто вижив в Аушвіці, про те,що вони робили вибір не їсти мертвих, попри те що могли померти, не хотіли переступати цю межу, хоча дехто їв. Або розповіді бабусь, що під час голодомору батьки варили своїх дітей, і комусь ок, а хтось сходив з розуму, а хтось вибирав годувати одну дитину з семи, щоб хоч хтось вижив. А хтось не вибирав цей шлях. І це все про різну прошивку в цінностях.
@yevheniishevchenko78662 жыл бұрын
Можливо комусь знадобиться слово, яке він постійно каже) Консеквенціалізм
@mykos212 жыл бұрын
Гадаю, мораль (точніше, той туман уявлень, що ми звемо мораллю) тримається на вимозі взаємоповаги та балансі бажань членів суспільства. Отже, прийняття чиєїсь самопожертви - цілком морально, і навіть більше - в цьому якраз і є найяскравіше вираження моральності оточуючих. Наприклад, на фронті буває, що хтось прикриває побратимів ціною власного життя. Тож, виходить, інші приймають його "тіло" та "використовують" (умовно розчленовують і вживають) його задля власного порятунку. Як на мене, схема схожа з лекційною. А ще, впевнений, свідомість голодуючих неодмінно відрізняється від свідомості вгодованих. Коротше, усе впирається в питання: була самопожертва чи доведення до неї? Юнгу вбили, але метою був порятунок тих, у кого більше шанців вижити. Химерно, але і досить логічно. Так, мораль не родичка логіки, на жаль)) Дякую за чудові переклад і озвучку! І Сендел красунчик)
@Діана-и7о3 жыл бұрын
Надзвичайно класні лекції. Дякую
@yevheniishevchenko78662 жыл бұрын
дякую за лекцію. цікаво, дуже!
@andrisvejonis643 Жыл бұрын
Нарешті українською!! Круто!
@eugeniawhales7582 Жыл бұрын
Ідея згоди видалася мені надзвичайно цікавою. Перед ампутацією кінцівок наших захисників пробуджують, щоб запитати в них згоду на це, хоча операція неминуча. Зі слів лікаря, це неправильно, коли вони не знають
@Коля-п7к Жыл бұрын
Дякую, дуже не вистачало української :)
@SER-d7e4 ай бұрын
Якби вони були християнами, то загинули від голоду, але святими, або зробили би святим хлопця та з'їли би його😢😢😢 Коротше дуже важке питання з усіх сторін.
@trialindust4 жыл бұрын
Больше всего понравился ответ рыжего накачанного парня Мэта на 19.36 kzbin.info/www/bejne/bKm7kH-lpNSYotE. Суть: нельзя ставить себя и свои интересы выше другого человека.
@nataliyazhytaryuk71264 жыл бұрын
Таким чином можна дійти до канібалізму, потихеньку . Цікаво , якщо б в такій ситуації опинилися жінки? Нікому не приходить в голову як потім з цим жити і як це відіб’ється на твоєму житті ...
@iskello49424 ай бұрын
Якщо хтось боїться складних слів: consequence - [консиквенс] - наслідок.
@alexw31684 жыл бұрын
Кричу з коментарів нижче. Лекція надзвичайна, як і озвучка. Дякую
@PlatosCaveUA4 жыл бұрын
дякуємо!!
@user-friendly1984 Жыл бұрын
@@PlatosCaveUA одне але : насолода і задоволення не одне й те саме... А так все сподобалось, надзвичайно великий об'єм роботи вкладено в переклад... Окрема подяка людям, що озвучили це все. Підпишусь для початку, далі подивимось...
@trialindust4 жыл бұрын
Это напоминает общий принцип внедрения искажения моральных устоев в нашем мире: как с геями... вначале говорили об этой проблеме осуждающе, потом это освещается в СМИ, потом появляются "скандальные" фильмы оправдывающие геев, потом во многих фильмах второстепенные персонажи - геи, потом уже главные герои. Некоторые принимают это, другие удивляются - как это стало нормой. А тем временем уже и Библия переиздается, где мужеложество уже не мерзость для Бога. Короче, стремная тема.
@ІгорШандрігон4 жыл бұрын
форточки овертона
@andreyhaos2 жыл бұрын
це нагадує загальний принцип політики Європи від античності до сьогодення: Спочатку вважалося що хто сильніший той правий, потім прийшли до мирних цивілізованих регулювань і що кордони повинні бути непорушні і війн не повинно бути. але інколи вилазить хтось ненормальний і починає знову воювати як дикий варвар, вважаючи силу і поневолення, а не мир і розвиток, рушієм світу.