Stúdió túr helyett, némi otthoni setup átalakítás, mini PC , Qubes OS és Yubikey dőzsölés 2024-12-31

  Рет қаралды 2,173

Kernel Pánik

Kernel Pánik

Күн бұрын

Пікірлер: 35
@VajkBojthy
@VajkBojthy 6 сағат бұрын
Köszi, hogy ebben a vidiben is érdekes dolgokra világítottál rá. Az hogy a YT/FB hozzá van rendelve egy mailhez alapvetően nem (annyira) fájó, ha enduserként elveszik, viszont abba kevesen gondolnak bele, hogy hozzá van ezekhez címekhez tákolva még ezen felül egy rakat egyéb acc. Ezek elvesztése sokaknak fájóbb lehet. Örülök, hogy sikerül kicsit túlmutatnod a köznek a 2FA-n. Nálunk mondjuk van mindenkinek saját gépe, aztán azt lehet "téglázni", bár ez elég hedonista megközelítése a fenti problémának, a Te megoldásod ennél jóval kifinomultabb.
@tanyapara
@tanyapara Ай бұрын
Érdekes lesz, várom a folytatást.
@tobibaby
@tobibaby Ай бұрын
Kíváncsi vagyok. Köszi a videót.
@kernel_panik
@kernel_panik Ай бұрын
Én meg köszi a visszajelzést!
@tamasszekely4895
@tamasszekely4895 7 сағат бұрын
Az isten áldjon meg ezért a csatornáért és tartsa meg jó szokásodat. Teljesen más területről érkezve, 40-es csávóként kezdtem érdeklődni az informatika iránt, és te vagy az egyik fő oka, hogy a tudásom egy hangyafasznyit már elmozdult a nulláról.
@igazsi83
@igazsi83 Ай бұрын
Eredményes Boldog új évet!
@kernel_panik
@kernel_panik Ай бұрын
Köszönöm és viszont!
@KJeno94
@KJeno94 7 сағат бұрын
Kedves Gábor. Szeretnék kérni egy link-et a 2 gépes perifériaváltóhoz.
@zetenyludanyi
@zetenyludanyi Ай бұрын
Kifejezetten hasznos videó lett! Lehet beszerzek én is egyenlőre csak 1 ilyen biztonsági kulcsot teszt képpen, aztán ha bejön akkor én is átállok rá! Boldog új évet! 🎉 Valami viszont sajnos el lett nézve a vágásnál, nincs teljesen "kihúzva" a videó mérete. (Nem biztos, hogy helyesen fogalmaztam meg, de gondolom érthető.) Ez kicsit zavaró volt. 😅
@kernel_panik
@kernel_panik Ай бұрын
Az új gépen vágtam és az exportnál egy beállítást eltosztam. :D
@zetenyludanyi
@zetenyludanyi Ай бұрын
@kernel_panik Valahogy gondoltam, hogy az új gép miatt lehet.
@TouristAarchie
@TouristAarchie 6 сағат бұрын
Gábor bá, rendszergizda szemmel mi a véleményed a Macintosh rendszerről? Urizáló művészkék mihaszna rendszere, amin semmi számodra fontos szakmai dolog értelmezhetetlen? 😊
@istvantorok4819
@istvantorok4819 Ай бұрын
Kedves Gábor! Van FF-hez Multi Account Containers bővítmény, az lefed egy csomó use-case-t azok közül, amit felsoroltál. Ennek a lényege, hogy egymástól elszigetelt konténereket biztosít (alapból négyet, de létre lehet hozni többet is). Ezek után adott oldalakra lépve azokat hozzá lehet társítani adott konténerhez, onnantól csak abban fog megnyílni. Lehet arra használni, hogy ne lássanak adott oldalak mások sütijeire, és lehet arra használni, hogy egy böngészőmeneten belül több accountba belépni, ha azok külön konténerben futnak, pl. 3 eltérő Gmail fiók, vagy hasonló. Halál biztosan működik, én kipróbáltam keresztbe-hosszába, nálam külön dedikált konténerben fut a YT, csak a saját sütijeire lát, és ennyi neki. Bankolni, shoppingolni is külön konténerben szokok. Kényelmes (talán egyetlen macera az oldalak konténerhez rendelése, nem lehet listából felvinni likeket, meg kell nyitni az oldalakat egyenként és hozzárendelni) Nem kell privát ablakot nyitni, meg ilyesmi. Másik nagyágyú a Facebook container, ezt külön fel kell tenni, és ennyi. FB-t izolálja, lehet FB-t használni, de semmit nem fog tudni a az egyéb böngészési szokásokról, nem jönnek a célzott reklámok, nem fog működni az egyéb oldalakon a megosztás FB-n gomb, de ennyi kényelmetlenség bőven megéri. Blokkolni fogja az egyéb oldalakon az FB analitikus szkripteket, a folyton változó FB linkeket naprakészen tarja magának, tehát semmit nem kell tenni, csak telepíteni. Videózáshoz más is ajánlotta a DaVinci Resolve-ot, az elég profi, de Linux alatt politikai okokból nem támogatja a FLAC hangformátumot (tuti politika, mert az OBS bezzeg támogatja), meg hardveres gyorsításhoz Nvidia kártya kell. After effects alternatíva lehet még a Lightworks, illetve az Autograph, de ez utóbbi elég drága.
@kernel_panik
@kernel_panik Ай бұрын
Köszi a tippet, ezt nem ismertem! A külön gép és külön qube-ok még szeparáltabbak, persze jóval kevésbé júzerfrendli. :D Egyelőre maradok pár évig a Premiere Elements 2024-en, mert egy rakat pénzt fizettem érte, így 3 évig biztosan az marad, aztán nekifutok újra a Linuxos szerkesztőknek.
@ZNorbi
@ZNorbi Ай бұрын
Érdekes dolgok, várom a folytatást! Esetleg a switchez egy linket vagy pontos megnevezést kaphatok? Köszönöm.
@kernel_panik
@kernel_panik Ай бұрын
Hamarosan megkeresem a rendelést és írom!
@kernel_panik
@kernel_panik Ай бұрын
s.click.aliexpress.com/e/_olkcdgX
@ZNorbi
@ZNorbi Ай бұрын
@@kernel_panik Köszönöm szépen!
@somethinggood5241
@somethinggood5241 Ай бұрын
Örömmel látom hogy nem csak én vagyok ilyen paranoiás 😀 Torrent, Webszerver, Médiaszerver már külön PC-re került.
@BaloBArna
@BaloBArna 10 сағат бұрын
Kedves Gábor, Itthon gigabites netem van, a szolgáltató által adott wifi 4-es routerhez kapcsolódik kábelen 1pc és wifin 2 telefon. Érdemes ezt lecserélni wifi 6-ra vagy hagyjam a fenébe? :)
@rozsaattila426
@rozsaattila426 7 сағат бұрын
Nyilván sokféle wifi4 router lehet, de emlékeim szerint az enyémen még a LAN és WAN rész is 100Mbit volt! Így Szerintem eléggé lefogja a 1000Mbit sebességet. Ellenben tudom pontosan mondani hogy a Tenda AC10U routerem már 1000Mbit volt a LAN és a WAN is! A szolgáltatóm 500Mbit sebességű letöltést ad, és az mérhető is volt rajta! Tehát ez egy Wifi5 volt, 2,4GHz és 5GHz sávon. Az 5GHz wifin telóval mérhető volt a 200-300Mbit. Most egy Asus RT-AX59U van az már megint egy más világ! Ugyan az is 1000Mbit WAN és LAN, de már tudja a wifi6-ot és mérhető az 500Mbit sebesség nemcsak kábelen, hanem wifin is!
@BaloBArna
@BaloBArna 6 сағат бұрын
Köszönöm!​@@rozsaattila426
@GyHUN95
@GyHUN95 Ай бұрын
Davinci Resolve (hardcore)/Flowblade (easy) videókhoz esetleg?
@kernel_panik
@kernel_panik Ай бұрын
A Kdenlive volt amit hónapokig használtam, de a videó kimenete bizonyos bizonyos kertes felvételeknél mindig gyalázatos lett, akármit állítottam, legalábbis mire kikerült jutúra, maga a felület igen tetszett. A Flowblade-t nem ismerem, a Davinci ...na arra már nem emlékszem mi bajom volt, azt nagyon régen néztem. Egyelőre maradok pár évig a Premiere Elements 2024-en, mert egy rakat pénzt fizettem érte, így 3 évig biztosan az marad, aztán nekifutok újra a Linuxos szerkesztőknek.
@oliverzambo782
@oliverzambo782 Ай бұрын
ahhoz a switchhez ha van esetleg egy linket kérhetnék hozzá:?
@kernel_panik
@kernel_panik Ай бұрын
Hamarosan megkeresem a rendelést és írom!
@kernel_panik
@kernel_panik Ай бұрын
s.click.aliexpress.com/e/_olkcdgX
@oliverzambo782
@oliverzambo782 Ай бұрын
@@kernel_panik köszönöm!
@szabbenjamin
@szabbenjamin Ай бұрын
Ha anno tudott volna erről a Qubes OS-ről Elliot Alderson a Mr. Robot-ban akkor neki se kellett volna hekkelés után SSD-t mikróznia 🙄
@kernel_panik
@kernel_panik 29 күн бұрын
Ezért kell nézni a KP-t rendszeresen. ;) :D
@mongoosebike69
@mongoosebike69 6 сағат бұрын
Ez már egy kicsit paranoiás kezd lenni , bár a pgazus után érthető !
@peltarlendori7027
@peltarlendori7027 Ай бұрын
Na akkor jó munkát otthon "magadnak", ma sem unatkozol, és persze B.U.É.K az egész családnak ;-) A videók gondolom 3 helyre lementve.
@kernel_panik
@kernel_panik Ай бұрын
Köszi és viszont! Nem, a videók csak 1 helyre vannak. Ha legyakják a csatornám, én biztos nem kezdem újra.
@peltarlendori7027
@peltarlendori7027 Ай бұрын
@@kernel_panik Köszi! Na de az az egy hely nem a YT szervere remélem, hanem amellett van meg +. Sok hasznos oktató anyag, rengeteg munka benne, kár volna ha elveszne.
@kernel_panik
@kernel_panik Ай бұрын
Igen, megvan offline, de csak arra ha egy-egy videóval történne valami. Ha legyakják az egész csatit és nulláról kéne kezdeni, feltölteni, akkor bizony azt hagynám inkább.
Trump belecsap a lecsóba
1:03:06
Kontextus
Рет қаралды 19 М.
Nézzük mit tud egy AMD-s MiniPC! - Trigkey S7 Pro
8:52
AnonimInc.
Рет қаралды 42 М.
Pixel 7 и 7 Pro с Face ID - лучше iPhone 14 Pro!
21:12
Rozetked
Рет қаралды 457 М.
SH - Anh trai & Em gái || Brother & Sister #shorts
0:58
Su Hao
Рет қаралды 48 МЛН
Halloween is coming
0:12
Younes Zarou
Рет қаралды 3,4 МЛН