Raději oželím gramy a postavím si klasický stan. Díky za video.
@ottohauck8994 ай бұрын
Děkuji za shlednutí videa. Pár set gramů stanu navíc v batohu nikoho nezničí, ale ještě jednou to zkusím otestovat jinak postavene.
@blankahouskova169311 ай бұрын
Otto, hezká ukázka. Já sdílím tvůj názor na stan. Osobně také raději nesu o 80 dkg navíc a dopřeji si luxusní spaní. Stan považuji za jednu z nejlepších věcí své výbavy. Je to pro mne prostě jistota a vím, že vždy zalehnu do dokonalého "pelíšku". Ale samozřejmě to má každý jinak a každý upřednostňuje na svých cestách něco jiného. V dnešní době je z čeho vybírat a to je fajn.
@ottohauck89911 ай бұрын
Dekuji za velmi pekny komentar! Ve stanu ma clovek jistotu temer vzdy, ze se dobre vyspi. Vyjimku tvori jen situace kdyz pod stanem vytryskne pramen (to pak zalezi na kvalite podlazky stanu a jestli jsou v podlazce diry). 😀 Tuhle situaci jsem nekolikrat zazil, a podle kvality podlazky konkretniho stanu jsem se bud vyspal nebo nevyspal. Nicmene po mnoha nocnich utecich z ruznych mokrych pristresku jednoznacne preferuji spani ve stanu, kde je o 2-3 °C tepleji nez venku. Tim se take usetri na vaze/cenne spacaku, bo spacak do stanu muze byt subtilnejsi nez ten urceny pro spani pod sirakem. Tedy plus minus kilo stanu navic nikoho asi nezabije, krom tech kdo potrebuji ujit denne 30+km denne. Tam je dobre reseni ultra-lehky tarp, ktery se stavi na trekove hole, plus vhodny igelit jako podlazka (tyvek). Ale jak jsem rikal ve videu, je to volba kazdeho podle preferenci. 😀 Tohle video se zabyva teoretickou casti spani pod plastenkou, uplatnenou jako nouzovy pristresek. Pristi dil bude prakticka cast v desti. Tady jde o to naakumulovat ruzne zkusenosti ze spani v nouzovych pristrescich. Tedy tato znalost se muze nekomu hodit, jiny ji zase nevyuzije. Kazdy ma svuj styl. 😀
@janafiserova785011 ай бұрын
Ahoj, do bouřky to určitě není, ale lepší než nic😄
@ottohauck89911 ай бұрын
Ahoj, v bource jsem pristresek jeste nezkousel. Ale pockej na pristi dil, tam bude test pristresku v desti! ⚡☔💧
@janafiserova785011 ай бұрын
To jsem zvědavá, jak to dopadne😁
@ottohauck89911 ай бұрын
To je pravda, proti desti to dost pomaha. Lepsi nez moknout pod sirakem. V nouzi je to dobre.
@ottohauck89911 ай бұрын
Jak to dopadne, to je zatim velka neznama. Ale video uz striham!
@romanhnatnicky249911 ай бұрын
ahojky jaky ždarak použivaš? ad se daří.
@ottohauck89911 ай бұрын
Ahoj, mám žďárák Salewa bivybag Storm II, což je vak pro 2 osoby. Je to komfortnější, vleze se dovnitř i karimatka a batoh. Barva červená zvrchu, zespodu barva šedá a uvntř bilá barva. Je to ripstop material se zátěrem a zalepenými švy. Hmotnost cca 700 g. Nepromokne, žel vetšinou se uvnitř vytváří kondenzace. Jen někdy se nevytvoří. V zime v mraze kondenzace zmrzne na vnitřni stěnĕ a nanamočí spacák. Pak stačí bivibag otočit naruby a námrazu vyklepat a je usušeno. Tady ale záleží na kvalitě spacáku, protože slabší spacák pustí teplo ven a kondenzace nezmrzne. Nicméně, lepší by byl nějaky paropropustnější žďárák.