Забудовані кладовища Києва. Історія і доля стародавніх поховань

  Рет қаралды 143,913

STEPANETS

STEPANETS

Күн бұрын

Пікірлер: 622
@STEPANETS
@STEPANETS 11 ай бұрын
✅Підписуйтесь на мій Telegram-канал - t.me/kirstepan 👀Туди потрапляє усе те, що не можна показувати в KZbin!
@victoriamel76
@victoriamel76 Жыл бұрын
STEPANETS -самий кращий Київській блогер!! Не тільки ходить і показує Київ, а й розповідає історію району в якому знаходиться! Велика вдячність за роботу!! Дуже цікавий канал👍👍👍
@STEPANETS
@STEPANETS Жыл бұрын
Дякую ❤️❤️❤️
@true_ukrainian_patriot
@true_ukrainian_patriot 11 ай бұрын
нам би такого у харків...
@ОльгаПанюта-г6с
@ОльгаПанюта-г6с 11 ай бұрын
Дякую ❤
@Люба-маріяСавчак
@Люба-маріяСавчак 10 ай бұрын
Дякуємо❤
@ЕленаНовицкая-ь1п
@ЕленаНовицкая-ь1п 9 ай бұрын
Якщо дивитись в глибину віків, то весь Київ стоїть на кістках різної давнини.... Скільки поколінь поховано на кладовищах Киева і околицях ! І прикро і сумно...
@mariannashmariannash6212
@mariannashmariannash6212 Жыл бұрын
Як мешканець Мостицького масиву з 1985 року можу розповісти свої власні спогади. Мостицьке кладовище було моїм улюбленим місцем для прогулянок. Мені подобалося гуляти біля поховань, як дитина, я не сприймала це трагічно, мене цікавило більше форма і розмір пам'ятників - це переважно були масивні чорні хрести, цікаво мені було рахувати і хто скільки років прожив, по пам'яті більшість таких поважних і солідних поховань мали дати смерті з 1850 р. і до кінця 19 ст. Якою ж дитячою трагедією виявилося для мене його руйнування. На щастя, я не чула підривів надгробків, але бачила роботу бульдозерів, які просто ковшами вигрібали кістки з кладовища. Це було жахливе видовище. Мама намагалася мене заспокоїти і розповісти казку, що могили з надгробками перенесуть в інше місце:( Дійсно кістки ще потім часто виникали з землі за будівництва будинків по теперішній вулиці Ужвій і частково Мостицькій. Самим трешовим ще потім виявилося будівництво бюветику з водою на місці кладовища.
@STEPANETS
@STEPANETS Жыл бұрын
Дуже дякую за спогади! Це дійсно жах
@ІлонаМельник-у7п
@ІлонаМельник-у7п Жыл бұрын
Бюветик это жесть …
@олегшевцов-й2э
@олегшевцов-й2э Жыл бұрын
тела закопанные в землю разлогаются, трупный яд идет в почву, а потом с бювета пьют вкусную "чистую" водичку и радуются))
@ЛюбовьЛюбовь-ч9п
@ЛюбовьЛюбовь-ч9п 11 ай бұрын
Разложение идёт не меньше года... Не подзахоранивают, если меньше года... Трупный яд...
@Svetlana_Vent
@Svetlana_Vent 11 ай бұрын
Я жила на ул Правды ,рядом Мостицкая церковь.Мне кажется,что возле церкви было кладбище, потому что в квартире я всегда чувствовала,что мне не хватает сил.Выехала в 1994 году.
@oleksandrkostenko3400
@oleksandrkostenko3400 7 ай бұрын
Дякую, за пробудження нашої пам'яті про минуле і сьогодення, успіхів!!!
@Hochol-UA
@Hochol-UA Жыл бұрын
Під Ярославовим Валом існує , мабуть найстаріше кладовище Києва . Дякую за відео . Наш Київ найкраще європеське місто , маю з чим порівняти . Такого вільного повітря ,як у Києві та Україні , в цілому, не існує в іньших столицях світу . Це лише моє особисте відчуття ,тому з вашими відчуттями не буду сперечатися .
@ValarieSavelyeva
@ValarieSavelyeva Жыл бұрын
Як Ви цікаво розповідаєте!! Я прямо зараз передивлюсь всі Ваші випуски! Я дуже рада, що натрапила на цей контент про своє місто)
@rozawitrivv
@rozawitrivv 11 ай бұрын
Тому кремація - найкращий варіант. А от випуск цікавий! Дякую)
@ОЛЬГАРЕЗНИЧЕНКО-т7ь
@ОЛЬГАРЕЗНИЧЕНКО-т7ь Жыл бұрын
Вся земля за час свого існування - велике кладовище.
@STEPANETS
@STEPANETS Жыл бұрын
Всі кладовища за існування час земля просто
@Yahuarundi
@Yahuarundi 10 ай бұрын
Доісторичних рептилій, наприклад.
@ІринаПанько-к1й
@ІринаПанько-к1й 3 ай бұрын
Якщо покопаєтесь в історії, то на нашій землі якось кількість насильницьких сметрей мільйонів зашкалює...
@liubovgrigorchuk1804
@liubovgrigorchuk1804 5 ай бұрын
Голосіївський парк, центральний вхід, теж було кладовище. Велика подяка п. Степанцю за знання, які він доносить до нас.
@АН-24
@АН-24 Жыл бұрын
Спасибо за интереснейший контент! Сам живу на Выдубичах, где на краю Буслова холма остатки кладбища Верхней Телички (ул. Зверинецкая). Сейчас там соорудили монумент почему-то героям Шипки!? А рядом с Ботсадом (только надо уточнить, не универовского им. Фомина, а им. Гришка) есть бывший храм св. Николая на госпитальном некрополе. С советских времен там НИИ прочности (оборонка) на месте тысяч снесенных могил воинов Первой Мировой. ПС. Пусть будут прокляты все войны и те, кто их начинает.
@historygirl555
@historygirl555 Жыл бұрын
Це біля Ботсаду Гришка. Значна частина прилеглого приватного сектору і Ями збудовані на кладовищі, яке було навколо того храму
@STEPANETS
@STEPANETS Жыл бұрын
Незабаром буде відео про кладовище на Верхній Теличці) це дійсно загиблі на російсько-турецькій війні
@SlavaUkraininavik
@SlavaUkraininavik Жыл бұрын
Якщо вміти логічно мислити, то можна зрозуміти, що за тисячолітню історію людства в містах людські кістки повсюди і не тільки на кладовищах і ви навіть не уявляєте той факт, що ви щодня по чиїхось кістках ходите на роботу чи в магазин. А як ви неусвідомлено їздите по дорогам, де в наш час гине маса людей? Якби їм всім ставили пам'ятні знаки при дорозі, то обабіч були б суцільні кладовища.
@Admin-11
@Admin-11 Жыл бұрын
@@SlavaUkraininavik саме так.
@ДмитрийРайков-ч1ц
@ДмитрийРайков-ч1ц Жыл бұрын
Щодо Ботсаду, там не лише старовинне єврейське фігурує... Варто згадати монастирське кладовище,що відноситься до Іонівського монастиря,а також біля Видубецького... При тому,останнє було досить великим за розміром.... якщо дивитися старі мапи. Також,місцеві розповідають про німецькі поховання, часів Другої світової війни , безпосередньо на території саду...
@ЛарисаАлексич
@ЛарисаАлексич Ай бұрын
Дуже вам дякую!! Як ви багато знаєте !!...
@olehvakhnik5481
@olehvakhnik5481 Жыл бұрын
Ні долі, ні волі у мене нема, Зосталася тільки надія одна... Сумна то повчальна розповідь. Дякую!
@STEPANETS
@STEPANETS Жыл бұрын
Дякую за увагу! Скоро буде продовження)
@ЛюдмилаКулик-з5я
@ЛюдмилаКулик-з5я Жыл бұрын
Це у вас -"ні долі, ні волі ". Раб.
@olehvakhnik5481
@olehvakhnik5481 Жыл бұрын
@@ЛюдмилаКулик-з5я Дякуючи Богу у вас все гаразд
@НаталіяЗаболотна-в4ш
@НаталіяЗаболотна-в4ш 9 ай бұрын
​@@ЛюдмилаКулик-з5яце ви до Лесі Українки звертаєтеся?
@OlenaElenaku36
@OlenaElenaku36 Жыл бұрын
Хочу побачити 2-гу серію. Дуже цікава інформація. Наштовхнуло на роздуми про єврейські могили в Бот.саду. Дивно, що ніхто так само, як Ви, не взяв те каміння і не зробив в одному місці якогось памʼятного місця. І про озеро Тельбін не знала, хоча недалеко живу. Але дуже чітко памʼятаю, що в дитинстві мама розповідала про озеро в парку Партизанської слави. Казала, що там багато загиблих партизан було поховано і купатися там не можна . І раніше так і було. Я,, коли побачила пару років тому, що там просто пляж влітку, була здивована. Не можу назвати себе забобонною, але все одно якось до цього відношусь обережно. Дякую Вам за працю.
@helenadaniels4910
@helenadaniels4910 Жыл бұрын
Дякую, що привідкриваєте для нас минувщину нашого міста. Просто неможливо уявити, як змінилося його обличчя за якихось 100 років і наскільки ми звикли до його сучасного вигляду, навіть не уявляючи, які таємниці поховані у нас під ногами…
@STEPANETS
@STEPANETS Жыл бұрын
Дякую за увагу! Далі буде)
@НадіяСелезньова
@НадіяСелезньова Жыл бұрын
Коло павлівського садка була лікарня, де лікували поранених солдатів (вул.. Обсерваторна), а ховали померлих на місці Павлівського садку, мені розповідала бабуся, наша родина жила на Гоголівській вулиці, ця лікарня була ще в 60-х роках 20 ст. Я ще в ній лежала , будучи дитиною. На схилі Обсерваторної гори я з подружками знаходили кістяки, коли гралися, будуючи замки, також я тоді викопала настільний хрестик доби Київської русі. Існує версія, що на Обсерваторній горі було поховано князя Олега, також відомо що на цій горі було капище
@КатеринаГандзюк-я4г
@КатеринаГандзюк-я4г Жыл бұрын
Дуже цікаво. Я виросла біля кладовища. Навіть гралися в похорони. Найголовніше, що зрозуміла - нічого страшного в мертвих немає. Шкоди завдають живі.
@ЖизньсИисусом-з9ь
@ЖизньсИисусом-з9ь 11 ай бұрын
Душа живе ВІЧНО. На землі треба повірити в Ісуса, прийняти у серце, покаятися в гріхах, свято жити
@marina12321
@marina12321 7 ай бұрын
Ви - круті! Ми теж жили поряд з кладовищем, гуляли там, ловили хрущів, збирали цукерки під час поминальних днів, але щоб в похорони грати?.... до такого не додумалися.... Браво! Снімаю шляпу!
@ua7230
@ua7230 10 ай бұрын
Почав дивитись ваші відео з теми про метро , дивлюсь вже четверте відео і мені все більше подобається , у вас є талант розповідати так , щоб захоплювати слухача , бажаю успіхів у розвитку каналу , як то кажуть "я тут до мільйону підписників" , і сам підписався .
@ДмитроФомін-е1ц
@ДмитроФомін-е1ц Жыл бұрын
Дякую за вашу працю!
@ГалинаМайборода-э9э
@ГалинаМайборода-э9э 9 ай бұрын
Потрібно знати історію міста! Дякуємо Вам?
@svetaruda1473
@svetaruda1473 3 ай бұрын
Дякую Вам за працю, та за корисну інформацію.🙏🙏🙏🇺🇦
@ЛюдмилаШевченко-ч6т
@ЛюдмилаШевченко-ч6т Жыл бұрын
Дякую за вашу працю, барвінок чомусь вважають цвинтарною квіткою, але його символіка це життя, ним часто прикрашали весільні караваі
@STEPANETS
@STEPANETS Жыл бұрын
В нього велика кількість різних магічних властивостей була, отже на будь-якому старому Українському цвинтарі обов’язково буде барвінок)
@alexmelnua
@alexmelnua 11 ай бұрын
I був смачний бiсквiтнмй торт, який називався "Барвiнок"! Верхня частина торта була дуже чудово художньо оформлена!
@alexmelnua
@alexmelnua 11 ай бұрын
Барвінок - символ радісної життєвої сили, вічності усталеного буття, провісника весни та емблема викривальних сил; невмирущої пам'яті про покійних; взаємозв'язку смерті і життя та його продовження, дівоцтва, незайманості, цнотливості, чоловічого начала, молодого козака.
@justknow23
@justknow23 Жыл бұрын
Класне відео! Чекаю продовження про Воскресенку та Райдужну, де також було знесене стародавнє історичне кладовище, на якому побудували район
@ТаяПетренко-к7г
@ТаяПетренко-к7г Жыл бұрын
І Я чекаю про Воскресенск, в часності про Райдужну. Трохи бачила репортаж.. Цікаво.
@Лорелея
@Лорелея 11 ай бұрын
На самій вулиці Райдужній ніяких кладовищ не було. Дуже старе кладовище було в кінці бульвара Перова по ліву сторону, відразу за авторинком, якщо їхати від метро. Зараз там девятиповерхові будинки, побудовані відразу після знесення кладовища. Хоч частина поховань і була перенесена на інше кладовище, але місцеві старі люди казали, що це кладовище настільки старе, що там в декілька шарів поховання людей.
@ТатьянаТатьяновна-ж5о
@ТатьянаТатьяновна-ж5о Жыл бұрын
Дякую❤
@else202
@else202 Жыл бұрын
Велика частина інформації у випуску - відкриття для мене. Надзвичайно цікаво, хотілося б продовження. Дякую!
@Daretobeyourself
@Daretobeyourself Жыл бұрын
Цікаво як завжди. Про Копиловське не знав і не чув, лиш про трагедію чув. Вам же бажаю всіх благ і творчих і матеріальних. Дякую, Чоловіче!
@STEPANETS
@STEPANETS Жыл бұрын
Дякую))
@ЛюбовьЛюбовь-ч9п
@ЛюбовьЛюбовь-ч9п 11 ай бұрын
Узнала, что такое Копилов конец Не каждый экскурсовод знает...
@ЛюдмилаКовтонюк
@ЛюдмилаКовтонюк 11 ай бұрын
Дякую!Очень познавательно!! Для меня это открытие этих захоронений!!! Дякую Вам!!!!
@ТатьянаМорозова-м9х
@ТатьянаМорозова-м9х Жыл бұрын
Дякую за цікаву інформацію!
@last_humanist
@last_humanist Жыл бұрын
Тема Солом'янського кладовища також цікава, апеляційний суд побудований на кістках і теж багато спогадів місцевих, що не дуже бережливо до тих поховань влада віднеслась.
@yelenayelena2399
@yelenayelena2399 Жыл бұрын
@@VIR1959-w6x У нс в Рівному школа№5 , побудована певно ще в 60-х роках минулого століття, взагалі на території колишнього єврейського кладовища. Хлопці , (вибачте, це - діти) часом і у футбол грали , коли замість м'яча копали череп.. На жаль.. Хто придумав будувати школи на кладовищі? Але, це сталося ще за радянських часів. Так і є там школа..Кісточок вже не залишилося, але надгробні камені можна знайти і досі.
@last_humanist
@last_humanist 11 ай бұрын
@@yelenayelena2399 зі спогадів місцевих, при початку будування будівлі де зараз апеляційний суд у Києві, така ж ситуація була.
@ТомаЯкушина
@ТомаЯкушина 11 ай бұрын
сколько по Украине еврейских кладбищь? где, вы говорите Ерусалим? самое большое находится в Борисполе, это был еврейский торговый город, через него лежали торговые дороги в другие города. в Киеве тоже, очень много еврейских мест, особенно центр Киева, где синагога, а был кукольный театр для детей.
@mauricelepain1326
@mauricelepain1326 11 ай бұрын
Під тим судом мій праді з дружиною... 😥
@Svetlana_Vent
@Svetlana_Vent 11 ай бұрын
Так и судят в этом суде
@Vasyl_Ivanovych
@Vasyl_Ivanovych 6 ай бұрын
Років 12-14 тому довелося моєму підприємству ремонтувати водопровід по провулку Звіринецькому. І, не дивлячись на давню й щільну приватну забудову, в траншеї посеред дороги знаходили кістки, і рештки трун. А на пустирі між будинками просто неба лежали черепи й кістки. Багато - до 20 черепів. Місцеві це все знають, і спокійно живуть... Напевно, ціна "сотки" землі і престиж проживання на Звіринецькій, перемагають і духів, і забобони)) До речі, я звернув увагу, що у черепів, які лежали на пустирі, були міцні і здорові "кутні" зуби, і відсутні 4-6-8 передніх. Якщо хтось може пояснити цю таємничу особливість - буду вдячний.
@djavakhov8253
@djavakhov8253 Жыл бұрын
Друзі!!!Дякую за вашу працю!!!!🙏🏻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌞🇺🇦👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻🤟🏻🤟🏻🤟🏻🤟🏻🤟🏻
@linaveremchuk3390
@linaveremchuk3390 Жыл бұрын
Чекаємо на другу частину!!!Цікаво.Дякуємо за працю:-)))
@lesiaalekseenko885
@lesiaalekseenko885 Жыл бұрын
Зовсім випадково натрапила на відео, і на одному подиху із захопленням подивилася. Автор дуже цікавий оповідач! «По вул. Ярославів Вал йшла лінія оборони, там було багато трупів ворогів, потім туди приходили бродячі собаки, їх розгризали… жоден викладач історії так яскраво не описував атмосферу😂 Однозначно лайк і підписка! Дякую за контент!
@yuliias6784
@yuliias6784 Жыл бұрын
Чекаю на другу частину, дуже цікаво зробили ❤
@МартиросовРоман
@МартиросовРоман Жыл бұрын
Клас! Давно цікавить ця тема... дякую!
@New_Location_2021
@New_Location_2021 Жыл бұрын
Привіт із Чернівців ("Gruss aus Czernowitz")✊.Дуже цікаве та пізнавальне відео👍! Звісно, треба 2гу частину!) До речі-в одному із лісових масивів на околиці нашого міста є озеро а посеред нього острів😳. Так от-цей острів, по легенді, не що інше, як курган османських воїнів часів 1ої світової війни👆. Османська імперія воювала, як відомо, на боці троїстого союзу🤔. А через сам ліс проходила лінія фронту. Буковина тоді знаходилась на кордоні царської раїсі і Австро-Угорщини🤨. Ось так!)
@VolodymyrL
@VolodymyrL 3 ай бұрын
Це ви яке озеро маєте га увазі?
@yehorivanov4996
@yehorivanov4996 Жыл бұрын
Дуже цікаво, дякую 🙏
@yurijkrak9539
@yurijkrak9539 Жыл бұрын
Гарна робота. Толково. Хай дає вам Бог натхнення.
@oksanaskyba3158
@oksanaskyba3158 11 ай бұрын
Дуже дякую за ваші історіі про Позняки !!
@RoHerasymenko.1979
@RoHerasymenko.1979 9 ай бұрын
Дякую за етер-наче сам пройшовся.
@igor.177
@igor.177 Жыл бұрын
Дуже дякую!!! Слава Україні 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦!!!
@МазайЗайцев-п2п
@МазайЗайцев-п2п Жыл бұрын
Як завжди дуже цікаво і пізнавально! Приємно дізнатися що мій будинок не збудований на кістках. Не приємно що так знищили кладовища. Інформація дуже цінна, дякую вам за час присвячений цій темі!
@АлександрКрасенко-и3э
@АлександрКрасенко-и3э Жыл бұрын
Дякую. Пізнавально. Хотілось би побачити продовження. ❤
@Zaxarova94
@Zaxarova94 Жыл бұрын
Я дуже добре пам'ятаю цвинтар на Мостицькій.Він пролягав на пагорбі навколо церкви.Всі будинки що навколо церкви та роддом як раз стоять на кістках.
@НатальяДолгая-ц7з
@НатальяДолгая-ц7з Жыл бұрын
Капєц....
@НаталяЛаговска
@НаталяЛаговска Жыл бұрын
Да,там ще тi мiсця🤔
@Se_Nat
@Se_Nat Жыл бұрын
Було б чого так драматизувати
@ЕкатеринаШевель-ь5ч
@ЕкатеринаШевель-ь5ч Жыл бұрын
Из праха вышедши в прах возвратится..
@ЕкатеринаШевель-ь5ч
@ЕкатеринаШевель-ь5ч Жыл бұрын
Кременецкий женский монастырь были изгнаны при советской власти, там советы устроили роддом. В этом роддоме была высокая смертность.... сейчас опять выгоняют монахинь, что устроят в этом храме? Те же грабли....
@villlypilipius8248
@villlypilipius8248 11 ай бұрын
Велика подяка Автору. Це реальна історія, при чому не дуже давня.
@studiogevargiz
@studiogevargiz Жыл бұрын
дуже цікаве! Будемо чекати другий випуск
@СнежанаСнежная-о5ъ
@СнежанаСнежная-о5ъ Жыл бұрын
Дякую за крутецький випуск) ніби прогулялась поруч. За Цоя теж дивно, адже він був людиною,що не скорилась системі.Ще кажуть, ЗАГС "бермудський треугольник" також на древньому місці поховань.
@nickmikh797
@nickmikh797 Жыл бұрын
Ні, навряд чи хоронили у болоті.
@maxmad5551
@maxmad5551 Жыл бұрын
Дуже дякую за крутий контент!!! До цього дивився супер суса поки він не зашкварився та не скорився і дуже дякую алгоритмам ютуба що запропонував мені одне з ваших відео. Ви дуже крутий , дякую за контент!
@STEPANETS
@STEPANETS Жыл бұрын
Дякую, приємно) далі буде!
@Znenacka
@Znenacka Жыл бұрын
Дякую за цікавий матеріал. Чекаю на продовження 😊
@amerikanec.
@amerikanec. 9 ай бұрын
Дякую Вам за цікавий випуск.
@unclebak79
@unclebak79 Жыл бұрын
Дякую! Дуже цікаве відео! Чекаємо на другу серію.
@OleksandrLovyagin
@OleksandrLovyagin Жыл бұрын
Дуже цікавий та інформативний випуск! Чекаємо з нетерпінням на 2 частину)
@zoiatarakanova4469
@zoiatarakanova4469 Жыл бұрын
Познавательно ,ноги болят ,сама ходить не могу ,смотрю с большим интересом ,благодарю
@ГалинаТихопой
@ГалинаТихопой Жыл бұрын
Очень интересно! Конечно, хочется увидеть продолжение. Живём на улице Сержа Лифаря, совсем рядом бывшая Драйзера...Я даже раньше часто бывала в этом торговом центре " Днипро"...А тут кто-т в комментариях пишет про кладбище на стыке нашей улицы с проспектом...Даже страшно стало: неужели и наш дом стоит на костях...Спасибо вам за ваши интересные рассказы об истории Киева! Берегите себя! Удачи!
@natashakarpenyuk9831
@natashakarpenyuk9831 11 ай бұрын
Дуже дякую Вам за ваші ефіри !!!!!! Дуже дуже цікаво знати мого міста! Нажаль мешканці не знають яка цікава історія….. ДЯКУЮ✋️👍😊❤️
@valentinastreletskaya7232
@valentinastreletskaya7232 11 ай бұрын
Потрясающий обзор и, конечно, хочется продолжения.
@ВладимирВладимир-т5ш
@ВладимирВладимир-т5ш 2 ай бұрын
Друже (хоч нажаль поки що особисто не знайомий) я в тебе по доброму закохався - 3й день залюбки дивлюсь твої відео! Дякую тобі: просто, вичерпно, доступно, лаконічно, переконливо, грамотно, професійно і з інтригою - передаєш матеріал! ти крутий однозначно!
@STEPANETS
@STEPANETS 2 ай бұрын
Дякую дуже за приємний відгук) як раз буде мені стимул зробити третю частину 😍😍
@andriikosulia1310
@andriikosulia1310 Жыл бұрын
Дуже пізнавальний матеріал. Дякую!
@ЛюбовьЛюбовь-ч9п
@ЛюбовьЛюбовь-ч9п Жыл бұрын
Интереснейший материал. Понравилось и. Использование карт.
@ОлександраОлександрівна-е3ы
@ОлександраОлександрівна-е3ы Жыл бұрын
Який же ти молодець! Я в захваті! Дуже, дуже дякую!
@mariva39
@mariva39 Жыл бұрын
Дякую за вашу працю! Цікаво знати історію Києва.
@viktoryantonelli1783
@viktoryantonelli1783 10 ай бұрын
Дякую за кропітливо виконану роботу!
@ДжекКрюк-м1н
@ДжекКрюк-м1н Жыл бұрын
Дякую. Дуже цікаво. Бажано другу частину. Я сам з Воскресенки та знаю про неї багато тай про Воскресенське кладовище яке у дворі будинків стоїть у вигляді погорба. Пам'ятаю ще в дитинстві по весні вимивало рештки кладовища в дітсадочку номер 364 (занедбаному нажаль) та в районі будинків. Отака розбудова советов.
@STEPANETS
@STEPANETS Жыл бұрын
Дякую за спогади! Пагорб цей знаю, й завжди дивуюсь з умників які пишуть «ви всьо врьоті, ета проста горка, тут не била никакого кладбища, ви хоть самі с кііва?» Тому такі от пруфи від старожилів, як у Вас, дуже цінні, щоб заткнути невігласам їхні писки.
@Cymbidium_Orchid
@Cymbidium_Orchid Жыл бұрын
Так, також чула від двох старожилів Воскресінки, що це правда.
@putingorivady
@putingorivady Жыл бұрын
Сам живу в сусідньому будинку. Батьки, та й сусіди, що жили з моменту забудови старого села, завжди називали пагорб у дворі будинку #25 по Перова- "поганим" і забороняли на ньому гратися.
@ДмитрийРайков-ч1ц
@ДмитрийРайков-ч1ц Жыл бұрын
За моїми спостереженнями,за совєтів ,в багатьох містах і навіть просто маленьких селах, зводили не те що житлові будинки,а школи, дитсадки і вищі/середні навчальні заклади,на місцях поховань. Це носило масовий характер...
@ТаляАлексеева
@ТаляАлексеева Жыл бұрын
Ну, Київ настільки старовинне місто, що мабуть і неможливо взагалі знайти місце де б у якомусь з столітть не було б похованнь...
@НадеждаНадина-ъ2с
@НадеждаНадина-ъ2с 9 ай бұрын
Скільки існує людство, стільки й ховають людей. То й не дивно, що всі ми живемо на людських кістках. По-іншому і бути не може.
@Serzyk7
@Serzyk7 Жыл бұрын
По Познякам: я заканчивал школу на Позняках в 1993-94, и помню ходили в военкомат вставать на учет и медкомиссию,а военкомат находился +- в районе Григоренка-Здолбуновской , и помню военкомат занимал помещение старой сельской школы.
@pavelpetrusenko9013
@pavelpetrusenko9013 7 ай бұрын
Дуже файний випуск
@НаталіяХукало
@НаталіяХукало 7 ай бұрын
Велика подяка вам за вашу працю. Дуже цікаво.
@artemderkach7987
@artemderkach7987 Жыл бұрын
Дуже, дуже класний, інформативний випуск! Чекаю на другу серію :)
@ZhoraZhora-hk3gu
@ZhoraZhora-hk3gu Жыл бұрын
Дякую! Це - жииир! Фест цікаво! Давай ще!
@Creamy-c4u
@Creamy-c4u Жыл бұрын
Чекаю на другу частину !! Мені було дуже цікаво! Хотілося навіть більше інформації. Ви надихаєте, продовжуйте далі! ( коментарі зазвичай не залишаю, написала щоб побачити 2 частину )
@ДжекЛондон-ю3л
@ДжекЛондон-ю3л 11 ай бұрын
Дякую за цікавий контент. Хотілося щось про поховання в лісі масиву Биковня. Завчасно дякую.
@ТаняСеменюу
@ТаняСеменюу 11 ай бұрын
Доброго дня. Дуже цікаво послухати історію. Дякую за вашу працю.
@dmytromorozov2593
@dmytromorozov2593 Жыл бұрын
Другу серію! Дуже цікаво
@ВалентинаПопелло-ж2ю
@ВалентинаПопелло-ж2ю Жыл бұрын
Дякую за відео. Інформаційне та пізнавальне.
@ЛарисаПанасенко-л7п
@ЛарисаПанасенко-л7п Жыл бұрын
Дякуємо.Сумно, повчально.
@Tx7676
@Tx7676 Жыл бұрын
Дякую за вашу працю. У вас дуже цікаві і не банальні історії. Було б ще цікаво почути про історію сіл Позняки, Осокорки та може навіть побачити як виглядала ця територія до забудови
@STEPANETS
@STEPANETS Жыл бұрын
Дякую за увагу)) Позняки на підході, плануємо завтра опублікувати)
@Roman77EA7
@Roman77EA7 3 ай бұрын
хорошое видео, очень нравится интересные исторические факты про город Киев и мой район, но хочется чтоб в будущем было меньше негатива про нехороших людей, все таки не новости смотрю. Спасибо за инфу, при том что интересуюсь этим давно, прям с самого детства, но достаточно узнал с этого видео. Жду похожие видео
@VovaDatsenko
@VovaDatsenko Жыл бұрын
Дякую за відео! Про деякі кладовища не чув, тому чекаю на другу частину
@oxanagv2037
@oxanagv2037 Жыл бұрын
Вітаю Всіх. Дякую за цікаву, сумну історію, якої певної міри знають не всі. І що тепер робити людям, будинки яких побудовані не там де треба?
@STEPANETS
@STEPANETS Жыл бұрын
Жити далі 😍😍
@Киевскийселюк
@Киевскийселюк Жыл бұрын
Дякую. Нарешті знайшов цікавий контент про улюблене місто)
@ЗлобныйШрек-э3т
@ЗлобныйШрек-э3т 11 ай бұрын
Колись в 80ті роки навчався в КВІРТУ по Мельникова. На зарядку ми бігали в Бабин Яр. В той час інтенсивно будувався Телецентр і ВПШ( нинішній КІМО). Так от, маршрут наш пролягав по Герцена до місця, де зараз стоїть Менора. Там котловани постійно копав екскаватор, і в котлованах викопувалися цілі ряди кладовищ, і звідти висипалися людські кістки. Фактично телецентр, КІМО, і новозбудований ЖК між ними стоять на кістках.
@ГлебШкляр-х5ъ
@ГлебШкляр-х5ъ Жыл бұрын
Дякую!
@МихайлоБілов
@МихайлоБілов 10 ай бұрын
Цікаво б було дізнатись , скоріше уточнити , де в районі нового Ботсаду ховали самогубців. Колись читав , а зараз не можу знайти .І ще цікаве. Будинок меблів , який біля Печерського мосту, теж стоїть на могилках.памʼятаю як ми з 181 школи бігали туди в котлован , і зі стін стирчали кістки, лежали людські черепи.Автору респект , вже не перший ролик переглядаю.Спочатку здавався таким шлепером… Але я, як в прислівʼі-проважають по розуму!Молодець!
@esma8888
@esma8888 Жыл бұрын
Дуже цікаво. Спасибі за вашу роботу
@irinavilchinskaya6392
@irinavilchinskaya6392 Жыл бұрын
Цікаве відео. Я народилася та виросла на Звіринці. Ботсад був місцем наших дитячих пригод та розваг. Граючи на захаращених схилах над госпдвором ми, діти, натикалися на загадкові чорні кам яні брили з невідомими написами. Коли питала бабусю,вона розповідала, що це залишки надгробків старовинного єврейського (караїмського?) кладовища, яке було знищено. Тобто,старожили про це знали. Наша родина оселилася там з 1905 року.
@ЕвгеніяКарпова
@ЕвгеніяКарпова 11 ай бұрын
Я з вами!
@A-cl7iq
@A-cl7iq Жыл бұрын
Дякую, дуже цiкавo було дивитись.
@MarEs809
@MarEs809 Жыл бұрын
Очень интересное видео и познавательное. Спасибо.
@ЛЮБАШАЛЮБОВЬ-к1ж
@ЛЮБАШАЛЮБОВЬ-к1ж 6 ай бұрын
Ув.Кирил! СПАСИБО за интереснейшую информацию о Киеве: с большим удовольствием смотрю и слушаю Ваш коментарий к Вашим потрясающим видео 👍👍👍ОЧЕНЬ ПРОШУ, пожалуйста, расскажите о массиве Троещина в конце пр.Червоной калины, бывший пр.Маяковского, разворот транспорта и где теперь ходят трамваи...Живу более 30 лет, когда заселилась были пустыри, заливные луга и озера. А теперь хочется знать, что было до строительства наших домов и т.д. ОГРОМНОЕ ВАМ СПАСИБО ЗА ПОЛЕЗНУЮ ИНФОРМАЦИЮ, СМОТРЮ ВАШИ ПОТРЯСАЮЩИЕ ВИДЕО И СЛУШАЮ С БОЛЬШИМ УДОВОЛЬСТВИЕМ ВАШ КОМЕНТАРИЙ К НИМ О КИЕВЕ👍👍👍ДАЙ ГОСПОДЬ ВАМ КРЕПКОГО ЗДОРОВЬЯ И ЩЕДРЫХ СПОНСОРОВ ВАШЕМУ КАНАЛУ!...❤😊
@igorshnyak3656
@igorshnyak3656 Жыл бұрын
Реально під жодним багатоповерховим будинком не може бути поховань, тим паче недавніх. Це зумовлено самою технологією будівництва, для якого потрібно викопати котлован і вибрати весь грунт. На місці поховань так, 100% можуть бути побудовані. І нажаль на даний момент важко знайти місце де колись хтось не був похований. А для радянської влади це був як маяк, чим більш пам'ятне місце для українців, тим швидше його потрібно знищити. На даний момент нічого не змінилося, як ми бачимо. Слава Україні!
@svetaruda1473
@svetaruda1473 3 ай бұрын
👍🙏🙏🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦💯
@olhailina9514
@olhailina9514 4 ай бұрын
Дуже цікаво.
@VIP-ng3cq
@VIP-ng3cq 9 ай бұрын
Дякую! Дуже цікавий контент!❤
@ДенисКуликов-ж1ь
@ДенисКуликов-ж1ь Жыл бұрын
Отличный материал, узнал новое о том о чем и не подозревал.
@ЛюдмилаЛюдмила-п9п
@ЛюдмилаЛюдмила-п9п Жыл бұрын
Як завжди цікаво.
@sashrich9375
@sashrich9375 Жыл бұрын
Цікаво, дякую! Чув, що на місці дому Харківське шосе 49 був цвинтар, ходили зі школи через катлаван, коли будувався будинок і бачив кістки на зрізі, але не відомо чи то людські 😮
@ВіталійАфанасьев-к3р
@ВіталійАфанасьев-к3р 11 ай бұрын
🇺🇦🇺🇦🇺🇦СЛАВА УКРАЇНІ СЛАВА БОГУ СЛАВА ЗСУ 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@kyiv5227
@kyiv5227 11 ай бұрын
Я думаю, що треба спалювати покійників і розвіювати попіл десь в лісі. Я, наприклад, попрошу дітей, щоб так зробили. Не треба на мені щось будувати. І людям добре і мені не погано, і дітям не треба нікуди їздити щось фарбувати і садити. Тим більш що їм буде ніколи, це я точно знаю. Дякую за цікаві історичні факти.
@ЛюбовьЛюбовь-ч9п
@ЛюбовьЛюбовь-ч9п Жыл бұрын
Хотелось бы и про кладбище на Лыфаря по проспекту Червонои Калини. Когда-то таксист рассказал, что в районе бювета тоже были могилы... Подтверждения пока не нашла...
@yelenayelena2399
@yelenayelena2399 Жыл бұрын
Бювет? Ви, певно, жартуєте? Одначе, немає нічого дивного! В Індії з великої ріки Ганг теж воду беруть, і до цих пір у Варанасі у ріку відправляють в останній путь недогорілі останки родичів. Життя і смерть - завжди поруч!
@lizoom5916
@lizoom5916 11 ай бұрын
@@yelenayelena2399але не п‘ють. Я була у Варанасі, до речі. Велика екзотика спостерігати спалювання людей
@Людмила-к3р6т
@Людмила-к3р6т Жыл бұрын
Дякую! З нетерпінням чекаю продовження!
@finist8248
@finist8248 3 ай бұрын
В моём родном Хмельницком тоже несколько кладбищ было снесено. Приехали раз немцы с картой,и самый пожилой немец искал кладбище,где похоронен то ли отец,то ли дед его. Он был крайне удивлён что советы снесли немецкий погост. Говорил что в Германии кладбища с советскими солдатами не только не развалили,но и государство убирает и облагораживает их постоянно. С этого видно к как советы относились к святым местам.
@phil_deckrow
@phil_deckrow Жыл бұрын
Дуже цікаво! Окремо дякую за вулицю Захарівську! Мій дім та навіть машина моя потрапила в кадр)) А стосовно кладовища- я бачив карти і дійсно на одній з них було кладовище, де зараз стоїть будинок. Ще поряд там стоїть дуже продаваній дуб! А у будинку інколи чутно дивні речі, котрим я не знаходжу логічне пояснення…
@catvaska1627
@catvaska1627 Жыл бұрын
що за "дивні речі"? а ну... ))
@phil_deckrow
@phil_deckrow Жыл бұрын
@@catvaska1627 наприклад звуки. Я жив у різних будинках за свої 35 років. Але прям дуже часто «панелька» тріщить та «дихає». Але ок. Спишемо на вологість. Коридор… стоїть маленька шафа. Якщо неї обпертися, вона характерно скріпить. Але вона це полюбляє робити у певний час сама. При будь якій вологості чи пори року. Десь о 22 годині. Кішка кожного разу цікавиться. Це звісно все можна пояснити. Але певний настрій присутній у ті моменти
@VikaDagaDana
@VikaDagaDana Жыл бұрын
А що чути?😳
@phil_deckrow
@phil_deckrow Жыл бұрын
@@VikaDagaDana важко пояснити. Але сусіди теж чують. Ходили питали хто по ночах розмовляє за стіною. Ніхто. Але всі чують
@VikaDagaDana
@VikaDagaDana Жыл бұрын
@@phil_deckrow 🥶
@nocturne866
@nocturne866 2 ай бұрын
14:00 це ще не старий шкільний сад. Сад знаходиться ліворуч за високим парканом. Та територія колись належала школі, але її декілька десятиліть назад відокремили у школи. А сама школа розташовувалась перпендикулярно вул. Кладбіщенській, впритул до кладовища. Саме деміївське кладовище було на узвишші, приблизно від вул. Козацької до Деміївського яру.
@ucrania221
@ucrania221 Жыл бұрын
Дякую за відео! Чекаємо другу серію
За кого болели?😂
00:18
МЯТНАЯ ФАНТА
Рет қаралды 2,3 МЛН
СКОЛЬКО ПАЛЬЦЕВ ТУТ?
00:16
Masomka
Рет қаралды 2,6 МЛН
ТЫ В ДЕТСТВЕ КОГДА ВЫПАЛ ЗУБ😂#shorts
00:59
BATEK_OFFICIAL
Рет қаралды 3,8 МЛН
Car Bubble vs Lamborghini
00:33
Stokes Twins
Рет қаралды 43 МЛН
Чому Київ так ПОГАНО спланований
39:16
Чотири сторони
Рет қаралды 277 М.
Як знищують старий Київ | Історія Подолу
52:10
Андрій Білий
Рет қаралды 97 М.
ЗГАДАТИ ВСЕ. Історія НЕЗАЛЕЖНОЇ України
2:55:52
Історія для дорослих
Рет қаралды 1,3 МЛН
Abandoned cemeteries of Kyiv. Research-2023
32:04
Кажан
Рет қаралды 313 М.
За кого болели?😂
00:18
МЯТНАЯ ФАНТА
Рет қаралды 2,3 МЛН