Каждый раз радуюсь когда вижу новое видео, всегда смотрю с большим интересом, спасибо вам за подробный разбор, у меня вечная проблема с юстировкой и зеркал и фокусера, благодаря вам надеюсь добьюсь желаемого результата) Добра вам и здоровья! 🤝
@JVRost8 ай бұрын
Благодарю за отзыв, Андрей!
@Robert_Nik8 ай бұрын
Может стоит сделать человеческую оправу зеркала и проблем будет меньше?
@JVRost8 ай бұрын
@@Robert_Nik при чем тут оправа зеркала?
@Robert_Nik8 ай бұрын
@@JVRost у человека проблема с юстировкой зеркал и фокусера. Может ему оправу получше?
@JVRost8 ай бұрын
@@Robert_Nik оправа вообще не при чем.
@RegiQ18 ай бұрын
Спасибо вам Сергей, очень интересная информация и очень полезная.😊🔭👍🏻
@poiskovikrzn8 ай бұрын
Благодарю за Ваш труд. Это безусловно очень полезный контент.
@Robert_Nik8 ай бұрын
В конце заставка прям как в старые добрые времена)
@JVRost8 ай бұрын
О да, до сих пор моя спина об этом помнит
@ВукІ-х5о8 ай бұрын
Дякую за дуже корисне відео.Замість шарпкепа можна використовувати АРТ,там є інструмент яким виставляємо колімаційні кільця.Можна настроювати їх кількість,діаметер,а також переміщувати по екрану з точністю до пікселя
@JVRost8 ай бұрын
Ну так прекрасно, сам пользовался АРТ, но глубоко не копал
@ЛеонідТкачук-ж9я8 ай бұрын
Цікаво. Хоча у мене завжди виникало питання, чи варто юстувати фокусер. Якщо лазер б'є точно в центр дзеркала і повертається в початкову точку, то оптична вісь головного дзеркала співпадає з рухом променя лазера і отже єдина можлива проблема - віньєтування. Чи я не правий?
@JVRost8 ай бұрын
Це стандартне уявлення процесу, у полоні котрого я теж знаходився, бо воно не враховує розміру діагоналкі та якості виготовлення механічної частини самої труби. Тому теж розмічав крапку проєкціЇ центру фокусера, бив туди лазером і рахував, що все добре. Але таким чином я юстував відносно механічної частини, а не оптичної вісі. Бо крім наклону фокусер може зміщуваться ще в двох площинах. А потім подумав, а чого це ми повинні після "ретельного" юстування завжди ще під зіркою доюстовувати? Що ми таким спосібом робимо? Підсказкою було відео про OCAL, де я помітив трет"є коло, саме мале і в нього не завжди вписувалось відображення об"єктиву камери, більшисть блоХерів на це забивають, а це і є кривизна проекції нашого фокусера. Як тільки я це зрозумів, то вперше за весь час я отримав проекцію усіх поміток, центрів дзеркал і відповідно вигляд внєфокалу зірки без підкручування гвинтів головного дзеркала, котрим ми по суті "збиваємо" наше юстуваннє механіки труби та юстуємо оптику, як и повинно бути у самому началу процесу. Але це тільки мій погляд. Бо розмір моєй вторички 70х100 на 150 мм ГД весь час мене мусив відходити від "стандарту" юстування.
@АлександрРезвей8 ай бұрын
Смотрю смотрю... Когда уже наконец начнем ставить на телескоп адаптивную оптику и создавать опорные лазерные звезды?
@JVRost8 ай бұрын
когда в Чили уедем
@ЛеонідТкачук-ж9я8 ай бұрын
Ідея - супер. Але в GSO фокусер крутити не потрібно. Я скористався ідеєю і отримав дужк точне юстування. Що я зробив. Спочатку гвинтами на вторичці посунув вторичку так, щоб головне дзеркало не він'єнтувалося. Потім нахилив вторинне дзеркало так, щоб точка на центрі головного дзеркала опинилася строго в центрі концентричних кіл. А потім юстуючи головне дзеркало добиваємося, щоб коло зображення камери у вторинному дзеркалі мало коло з центром там, де точка головного дзеркала. Тепер зображення всіх кіл мають центр в одній точці. Тестування по небу показало ідеальне юстування.
@JVRost8 ай бұрын
Це Льоня тобі щастило, скоріш за все стояв фокусер правільно, але не важливо як, важливо ЩО! У мене діагоналкою не виводилось ровномірно ГД, доки не торкнув корпус фокусера, а тепер так, все по букварю.
@ЛеонідТкачук-ж9я8 ай бұрын
@@JVRost Для фокусера поганим випадком є випадок, коли оптична вісь фокусера нахилена під кутом в площині, перпендикулярній осі труби. В цьому випадку оптична вісь труби і вісь фокусера на перетинаються. Але ми завжди можемо так нахилити головне дзеркало, щоб оптична вісь дзеркала перетиналася з оптичною віссю фокусера. Рухаючи вторинне дзеркало ми можемо добитися, щоб його площина пройшла через точку перетину, а нахиляючи його добитися, щоб ці осі (головного дзеркала і фокусера) мали однаковий кут до площини вторинного дзеркала. І юстування буде чудове. Єдиний недолік - це що оптична вісь головного дзеркала і труби будуть під невеликим кутом. Ну то це не страшно. Бо цей кут буде малим, оскільки відстань від фокусера до вторинного набагато менша за відстань між дзеркалами.
@DNAAstro8 ай бұрын
Ну надеюсь QHY5III462C подойдет, она с объективчиком идет.
@JVRost8 ай бұрын
у вас же OCAL есть, зачем вам камера с объективом
@IgorAA8 ай бұрын
я это делаю вебкой за 200 грн)))
@JVRost8 ай бұрын
@@IgorAA Можно хоть и за одну гривну, у меня такая валялась долго
@DNAAstro8 ай бұрын
Посмотрел до конца, т.е. можно смело откручивать винты крепежа фокусера (вывинчивать полностью) и сам корпус фокусера не сойдет "с петель", не свалится он? Или слабо открутить? Если начну делать, то мое рукожопство сыграет так, что потом сам не разберусь ))). Сам имею OCAL 3.0 говорят, что звезды после этого, то что надо (при соблюдении правильного рабочего отрезка).
@JVRost8 ай бұрын
Сначала слабо открутить, конечно свалится, если выкрутить все винты. Делать это наклонив телескоп мордой вниз и провернув фокусер вверх
@DNAAstro8 ай бұрын
@@JVRost а юстировка не успеет сбиться при возвращении ее на трубу?
@JVRost8 ай бұрын
@@DNAAstro Откручивают полностью по необходимости, может хватить и родных отверстий для смещения. Затем найдя положение вы поочередно слегка подтягиваете их смотря на картину, что бы не сбивалось. Какой у вас телескоп?
@DNAAstro8 ай бұрын
@@JVRost SW 200PDS
@JVRost8 ай бұрын
@@DNAAstro Вы же сказали, что очень внимательно смотрели - и ЗАЧЕМ снимать фокусер в скайвотчере?, Если я обозначил в начале ролика, что владельцам SW повезло у них фокусер юстируется спец винтами. Это точно эпидемия - не внимательность называется
@ColibriLab4 ай бұрын
Смотрю этого чувака чисто поржать. Удивительное умение трындеть часами, постоянно отвлекаясь на какие-то левые темы. Абсолютное неумение внятно и кратко выражать свою мысль.