Страхове розслідування. Як діяти?

  Рет қаралды 10,231

Антон Ільченко | Страховий юрист

Антон Ільченко | Страховий юрист

Күн бұрын

В цьому відео поговоримо про те, що ж таке страхове розслідування. Розберемо як правильно діяти застрахованій особі під час його проведення, розглянемо нюанси подібних випадків. Надамо поради юриста та розберемо юридичні нюанси.
Для отримання консультації звертайтесь за номером телефону: 068 349-38-55
Або ПИШІТЬ нам в соц мережі:
Особистий Telegram канал Автора: t.me/ilchenko_...
Instagram: / antonilchen. .
ТikTok: / antonilchenko. .
Для отримання більш детальної інформації переходь за посиланням: fins.com.ua/
01:00 - що таке страхові розслідування, їх терміни.
02:03 - страхове розслідування за обов’язковими видами страхування.
03:29 - страхове розслідування за добровільними видами страхування.
04:03 - напрямки проведення страхового розслідування.
06:17 - зловживання страховика під час проведення розслідування.
08:43 - як застрахованій особі діяти, щоб пришвидшити розслідування та убезпечити себе.
Часто страховики проводять страхові розслідування, які зазвичай пов’язані з відтермінуванням страхового відшкодування. Терміни розслідувань коливаються від трьох місяців до півроку й часто терміни подібних розслідувань чітко не визначені в договорах страхування.
Тож слід розуміти, як себе поводити в такій ситуації.
Процедура може відрізнятись за видом страхування:
1. Обов’язкові види страхування. Тут існують нормативні документи, що регламентують процедуру виплати, її порядок, права та обов’язки страховика щодо страхового розслідування. Тому маневри страховика досить обмежані. Закон передбачає право на розслідування, але його здійснення має бути протягом строку, відведеного на здійснення страхового відшкодування. Й розтягувати страхове розслідування на довший термін неможливо.
2. Добровільні види страхування. Враховуючи статистику це частіш за все КАСКО та майно. Тут страховик в договорі або виписує терміни або прив’язує до моменту, коли встановить всі обставини.
Яким чином страховик проводить розслідування? Існує декілька напрямків проведення розслідування:
1. Страховик намагається витребувати максимально матеріали, що стосуються страхової події. Наприклад: виписки з медичних карт, відео з камер спостереження, місце розташування авто, тощо. Також страховик може залучити аварійного комісара для отримання інформації про подію, що відбулась.
2. Страховик проводить експертні дослідження. Наприклад: експертиза обставин ДТП, транспортно-трасологічне дослідження, будівельна експертиза, тощо. Такі експертизи дозволяють встановити певні обставини страхової події.
Страховик повинен розслідувати обставини настання страхової події та встановлювати розмір збитку. Але страхова компанія часто починає зловживати та виходити за межі обставин настання події, наприклад вимагати договори зберігання авто в паркінгу, на підставі цього брати відстрочку для встановлення прийняття на зберігання, здійсення платежів, тощо. Ідея в тому, що по факту це стосується не обставин настання події, а можливості реалізування для страхової права регресної вимоги в майбутньому.
Також страховик може розглядати ринкову вартість автомобіля, як його брали на страхування. Тут почнеться витребування договорів з сервісного центру, тощо, що також буде розтягувати період розслідування. Зазвичай це здійснюється з метою заниження суми страхового відшкодування.
Подібні дії страховика можна сміливо оскаржувати, оскільки вони не можуть бути підставами для проведення розслідування та відтермінування терміну виплати страхового відшкодування.
Якщо під час спілкування зі страховою компанією вони чітко дають зрозуміти, що будуть розслідувати та застосовувати відстрочку, то потерпілій особі слід вчиняти наступні дії:
1. Вимагати лист з рішенням про відтермінування виплати в зв’язку з розслідуванням страхової події.
2. Уточнювати які саме обставини страховик хоче з’ясувати. Треба відправити запит і запропонувати роз’яснити, щоб швидше вирішити це питання.
3. Після сплину певного часу, та здійснення страховиком певних дій в розслідуванні, слід вияснити, що було здійснено та які ще заходи планує вчиняти страховик в рамках розслідування, оскільки воно не може тривати без кінця.
Саме проактивна позиція застрахованої особи допомагає суттєво скоротити терміни розслідування та вити на виплату страхового відшкодування.
Ключовий момент: слід дізнатись у страховика, куди саме відправлені запити та просити отримати їх копії, які страховик зобов’язаний надати на вимогу.
ВАЖЛИВО: Займати активну позицію є вкрай необхідним, оскільки це дуже допоможе в разі доведення справи до суду!
Звісно найдієвішим варіантом є звернення до фахівців, що розберуть конкретну ситуацію та нададуть реальні шляхи її вирішення. Якщо виникла така протреба, звертайтесь і наші фахівці обов'язково нададуть кваліфіковану допомогу та вирішать спір з позитивним результатом для Вас.
Бережіть свої гроші, не потрапляйте в ДТП і цінуєте свій час!

Пікірлер: 1
@ЯковСеменюк-р6е
@ЯковСеменюк-р6е 3 ай бұрын
ОЧЕНЬ интересно было 🎉
Спадщина: що потрібно знати?
10:02
Варто - Галицькі Новини
Рет қаралды 440 М.
Страхування пільгових категорій в Новому Законі про ОСЦПВ
7:34
Антон Ільченко | Страховий юрист
Рет қаралды 13 М.
Арыстанның айқасы, Тәуіржанның шайқасы!
25:51
QosLike / ҚосЛайк / Косылайық
Рет қаралды 700 М.
Сестра обхитрила!
00:17
Victoria Portfolio
Рет қаралды 958 М.
人是不能做到吗?#火影忍者 #家人  #佐助
00:20
火影忍者一家
Рет қаралды 20 МЛН
Винуватець ДТП залишив місце події.
13:10
Антон Ільченко | Страховий юрист
Рет қаралды 12 М.
ЯК ЧЕРЕЗ НЕЗНАННЯ ЗАКОНУ СПАДКОЄМЦІ ВТРАЧАЮТЬ СПАДЩИНУ?
6:35
ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ДОМПРАВО
Рет қаралды 36 М.
Арыстанның айқасы, Тәуіржанның шайқасы!
25:51
QosLike / ҚосЛайк / Косылайық
Рет қаралды 700 М.