Nie jestem analitykiem i też tak mam. To pytanie o krzesła...w punkt.
@analizaIT-biznesowa3 жыл бұрын
Łączę się z Tobą :)
@Chudziu4 жыл бұрын
Ciekawe i wartościowe informacje :-)
@DzonsonMan3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy oraz inspirujący przekaz.
@w3tomi Жыл бұрын
Gratuluje podejścia, znalezienia tego co lubisz robić, oraz czapki z głów za zaangażowanie i i ambicje. Poczatek filmiku brzmi jak korpo, a wiec nie zapominajmy, celem korpo jest generowanie pieniędzy szukając non stop oszczędności. Tyle.
@analizaIT-biznesowa Жыл бұрын
Celem każdej firmy jest generowanie pieniędzy. Człowieka też, bo musi rachunki opłacić i chleb czymś smarować. Ale jednak obok tego każdy może mieć jakiś sens i cel. Mamy wybór w jaki sposób te pieniądze zarabiać, dla kogo pracować, komu pomagać. Firma musi też odpowiedzieć sobie na pytanie jak te pieniądze zarabiać - jakie produktu i usługi. Bez zadowolonego klienta z rozwiązanym problemem nie ma kasy.
@stworzonabybiec14 жыл бұрын
Dzięki za ten film. Nie planuję stricte zostania analitykiem biznesowym, natomiast pewne narzędzia i przyświecająca idea szerszego celu jest mi niezbędna w codziennej pracy.
@ewamariahordejuk35564 жыл бұрын
Bardzo ciekawe informacje, jasne wskazówki, super, dzięki Haniu! ❤️
@piotrekmajkowski54223 жыл бұрын
Tez znam temat ze szkoleń. Dział sprzedaży:-chcemy więcj sprzedawać; -OK czego mamy nauczyć naszych ludzi?; -chcemy więcej sprzedawać Standard. :)
@loginzastrzezony4 жыл бұрын
Jezzzzuuuu, jakie to prawdziwe! Najgorsze są korporacje bez prezesa z wizją, któremu najzwyczajniej w świece zależy na sukcesie firmy i ma jasno wyznaczony cel. Bez tego większość po prostu płynie w niewiadomym kierunku kopiując pomysł od innych firm z branży i liczy na jakiś cud.
@analizaIT-biznesowa4 жыл бұрын
Czasem nie ten człowiek, czasem człowiek ten, ale brakuje wszystkich umiejętności, czasu albo ludzi, czasem jest i człowiek i pomysł, ale brakuje zebrania w konkret, czasem jest człowiek i konkret, ale trudno z wdrożeniem, różnie bywa. Na pewno nie jest to łatwe w momencie kiedy trzeba ogarniać jednocześnie kilkadziesiąt innych tematów.
@ADQ824 жыл бұрын
Niestety wielu analityków zdarzyło mi się traktować na zasadzie klepaczy dokumentacji. Dlaczego? Otóż ich dokumentacje miały wiele stron, ale były puste, bez wizji, bez szerszego spojrzenia. Efekt był taki, że zawsze tworzyłem własną analizę sensowności i wykonalności produktu IT.
@analizaIT-biznesowa4 жыл бұрын
Przykro mi, że miałeś takie doświadczenia. Mam nadzieję, że analitycy w Polsce będą coraz bardziej kompetentni. Staram się przyczyniać do tego pracą na blogu. Super, że jesteś w stanie sam sobie dobrze wykonać analizę :)
@w3tomi Жыл бұрын
Podejrzewam ze przeszłaś na prace dla mniejszych firm które coś produkują konkretnego i dostarczaja jakieś dobra na rynek.
@analizaIT-biznesowa Жыл бұрын
Niekoniecznie. Duże firmy też produkują coś konkretnego i dostarczają dobro na rynek. Tylko będąc małą częścią większej firmy trudniej to zobaczyć co to jest. Ale jak się pracuje przy strategii to jest punkt wyjścia w ogóle. Miałam też takie doświadczenie, że to mała firma mówiła mi, że ich celem jest robienie kolejnych projektów i to wszystko. Więcej sensu odnalazłam w dużej firmie akurat, ale to też mocno kwestia managera i zarządu, czyli osób u steru. Jak chcą mieć misję, to mają. Jak nie chcą, to z każdego biznesu można zrobić administracyjne przerzucanie papierów.
@ganguzinhosky81454 жыл бұрын
zbuduj, wdroż, pomóż, zrób, dostosuj, ucz, dostosuj, dostarczaj, wypracuj (oprócz jednej wspomnianej jakieś techniki OKR nie ma żadnych konkretów) - naucz się jak to robić, zaangażuj się, pokazuj, że jesteś, dąż, nie zastanawiaj się... i tym się właśnie zajmują strategiczni analitycy biznesowi
@analizaIT-biznesowa4 жыл бұрын
Fragment od 5 do 6 minuty to przekrój przez analizę strategiczną i planowanie strategii. Zakres analizy jest wymieniony. Narzędzia nie. Celem tego odcinka nie jest wymienienie narzędzi a pokazanie motywacji po co się tym zajmować. Rozpoczyna serię odcinków o strategii - strategia w 5 minut.
@PSTG414 жыл бұрын
Wszystko OK, ale stawiasz w bardzo złym świetle firmy, w których wcześniej pracowałaś.
@analizaIT-biznesowa4 жыл бұрын
Nie taka jest intencja. Każda wiele mnie nauczyła. Chodzi tu bardziej o pokazanie konkretnych sytuacji, które zdarzają się w pracy analityka. W sytuacjach takich trudno wykonywać analizę zgodnie ze sztuką. Chodziło o pokazanie na przykładach skąd bierze się motywacja do tego, że można lepiej, ale nie w modelu „bo to oni” tylko „co ja mogę zrobić, żeby to zmienić i w tym pomóc”.
@PiotrHermanSzpiegulpl4 жыл бұрын
Jakże ja rozumiem to, co mówisz, jak również całe przesłanie Twojego filmu! Bazując jednak na swoim doświadczeniu uważam, że brakowało najważniejszego elementu: powinnaś przestrzec, że proponowana przez Ciebie droga w wielu przypadkach prowadzić będzie przez zwątpienie, depresje, niezrozumienie... ba! Nawet zwolnienia z firm. U nas w Polsce bowiem biznes nie jest zainteresowany konkurencyjnością (w warstwie realnej, a nie wygłaszanych, pustych haseł). Wystarczy efektywność operacyjna. A przeciętny sposób wykonywania zadań na tym poziomie jest wystarczający do osiągania efektywności operacyjnej. Nikt nie jest zainteresowany taktyką, a o strategii to już można zapomnieć. Rozumiem Twoje założenia co do roli analityka strategicznego, jednak niewiele zrobi się bez mocnego wsparcia kierownictwa (i to z poziomu top). To po prostu nie wyjdzie!!! Najważniejsze jest przekonanie tych na samej górze! I to na tym skupiłbym wysiłki analityka strategicznego: na przekonywaniu o potrzebie zmiany na zarządzanie strategiczne... Jednakże dopóki konkurencyjność firmy nie będzie celem, to nic z tego :-( Z moich przemyśleń wynika taka konstatacja: dopóki biznes w Polsce nie przestawi się na konkurencyjność, to nie ma szans na żadne zarządzanie strategiczne! A uwarunkowania makrootoczenia (zarówno krajowego, jak i międzynarodowego) powodują, że mamy zaburzone postrzeganie mikrootoczenia (co do zasady jesteśmy gospodarką peryferyjną; półprodukcyjną), gdyż na konkurencyjność patrzymy w kategoriach prostej efektywności operacyjnej, a nie strategicznej i (wynikającej z niej) taktycznej (z której to winna brać się dopiero właściwa efektywność operacyjna). Myślę, że warto przed tym przestrzec analityków ;-) I wielkie dzięki za Twoje przemyślenia ;-)
@analizaIT-biznesowa4 жыл бұрын
Dzięki za komentarz. Masz rację, że to trudna, ryzykowna i często niewdzięczna droga. Ciągle w Polsce jest dość niska świadomość strategiczna. Ale też nie zerowa. Sporo ludzi kończy MBA, gdzie jest to szeroko omawiany temat. Sporo firm tez pojawia się w badanych SGH. Będzie tego więcej z czasem, mam nadzieję.
@ADQ824 жыл бұрын
A jak to jest z tym MBA? Może niesłusznie, ale coraz częściej spotykam się z opinią takiego nagłówka jak "mgr". Czy posiadanie MBA stawia nas z miejsca na wygranej?
@PiotrHermanSzpiegulpl4 жыл бұрын
@@ADQ82 Moim zdaniem w życiu! Jak ktoś lubi etykietki, to proszę bardzo. Ale liczy się to, co w głowie i umiejętność stodowania tego w realnym świecie. To jest istotne. A przy okazji: w rzeczywistości większość MBA oferuje to samo, co magisterka z zarzadzania (oj, wiem jsk się narażam😉).
@analizaIT-biznesowa4 жыл бұрын
@@ADQ82 nic z automatu nie stawia na wygranej. Można mieć zajęcia z czegoś i na nich nie uważać, uważać, ale nie zrozumieć, zrozumieć, ale nie stosować, stosować, ale bez dobrych rezultatów, z rezultatami, ale bez świadomości innych pracowników. W każdym razie analiza strategiczna i planowanie strategiczne jest w zakresie nauczania na np. MBA, zarządzaniu, itp., stąd się odniosłam do tego, bo to oznacza, że dla wielu to nie jest coś niespotykanego, tylko coś, co przerabiali lub chociaż się obiło.