Sublimator kwasu szczawiowego

  Рет қаралды 9,883

IgorPawlyk.CARNICA

IgorPawlyk.CARNICA

2 жыл бұрын

Pokazuję Państwu mój sublimator kwasu szczawiowego. Jeśli film się spodoba, proszę o rączkę w górę. Proszę też o komentarze pod filmem.
Proszę też o subskrybcję mojego kanału :-)Jeśli nie masz jeszcze subskrybcji mojego kanału, , kliknij SUBSKRYBUJ. Po zasubskrybowaniu kanału będziesz automatycznie otrzymywać spersonalizowane powiadomienia o nowych moich filmach!.

Пікірлер: 91
@mateuszstrzelczyk4709
@mateuszstrzelczyk4709 2 жыл бұрын
Panie Igorze, serdecznie dziękuję za świetny film. Pozdrawiam
@krzysztofkata9115
@krzysztofkata9115 2 жыл бұрын
Super Panie Igorze, Sprawa budowy sublimatora KS jest przede mną i z wielkim zainteresowaniem obejrzałem Pański pokaz Pozdrawiam
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
To proszę poczekać na wynik prób skuteczności tego sublimatora. Już teraz wiem, że należy wyizolować termicznie tę, zbyt długą rurkę wylotową. Bo ochłodzona, natychmiast się zatyka i nie wiem ile sublimatu dociera do wnętrza ula. Teraz rejestruję zwiększający się z dnia na dzień osyp. Kiedy Varroa przestanie się wreszcie osypywać zaryzykuję i dzięki życzliwości kolegi Pawła Ziembli odymię rodziny udostępnionym mi przez niego profesjonalnym sublimatorem włoskiej firmy Mec Services. Urządzenie jest zasilane prądem 230V, co pozwala na użycie grzałki 235W. Moje dwie grzałki dają w sumie tylko 80W. Ale tak czy owak po 4 dniach w rodzinach odymionych moim sublimatorem spadło od 50 do 140 osobników Varroa. W rodzinie kontrolnej, gdzie matka nie jest zaizolowana tylko 15. Tak jak powiedziałem, po sublimacji osyp Varroa zwiększa się z dnia na dzień.
@pnowak4375
@pnowak4375 2 жыл бұрын
Witam Pana, czy słyszał Pan o ceramicznych krazkach curro varo na warroze? Na kwas mrowkowy?
@calkiemmalutki
@calkiemmalutki Жыл бұрын
Witam Pana, Mówi Pan, że KM i KS nie są neutralne dla pszczół - oczywiście, że tak. Czy ma Pan wiedzę który z tzw leków jest bardziej neutralny dla pszczół - apiwarol, KM czy KS i który mniej w efekcie szkodzi pszczołom i konsumentom produktów pszczelich ? Pozdrawiam
@marcinbenesz7675
@marcinbenesz7675 Жыл бұрын
Dzień Dobry. Czy stosował Pan sublimację kwasu szczawiowego zimą ? Pozdrawiam.
@pnowak4375
@pnowak4375 2 жыл бұрын
Witam Pana, czy podkarmialby Pan jeszcze syropem cukrowy pszczoły? Nie można w tym roku nigdzie kupić invertu A wydaje mi się że mają mało zapasów.jeszcze takiej jesieni nie miałem żeby miały tak mało zapasów. Będę wdzięczny za odpowiedź.
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
Obawiam się, że jeśli nawet pobrały by syrop cukrowy, to albo nie zdążą go zinwertować, albo będzie to kosztować wiele energii, którą powinny poświęcić na przezimowanie. I proszę nie sugerować się wypowiedziami niektórych kolegów w rodzaju : "podawałem syrop w listopadzie i przezimowały". Przezimowały, bo przecież też chcą żyć, więc muszą naprawiać błędy pszczelarza. Ale czy przezimowały w takiej kondycji, w jakiej mogły i powinny przezimować?. Wydaje mi się, że lepiej kupić ciasto - może z nozevitem - uzbroić się w cierpliwość i od grudnia obserwować zużycie zapasów. Jeśli braknie pokarmu, dać ciasto na powałkę. A może są rodziny, które mają nadmiar pokarmu i mogą się podzielić z biedakami?. Można wtedy przenieść ramkę lub dwie do głodnych. Chyba, że może Pan poświecić trochę miodu od zdrowych rodzin i dać im sytę?. Albo, jeśli miód jest jeszcze płynny, sam miód - byłoby najlepiej.
@longinkomorowski9425
@longinkomorowski9425 2 жыл бұрын
Dzień Dobry, czy może Pan powiedzieć z jakiego materiału jest uszczelka na tygielku. Pozdrawiam
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
Z silikonu termoodpornego używanego do uszczelniania silników spalinowych; kolor czerwony.
@ukaszwitek381
@ukaszwitek381 2 жыл бұрын
Witam serdecznie Panie Igirze, jestem bardzo ciekaw dymienia kontrolnego po KS. Śledzę kanał od jakiegoś czasu i dużo się od Pana uczę. Pozdrawiam oraz życzę przede wszystkim zdrowia.
@fanbook5332
@fanbook5332 2 жыл бұрын
Podziwiam, widać stolarski fach w ręku. Mało kto z młodzieży ma ochotę i głowę na karku aby cos takiego sobie zbudować. Najlepiej na gotowo. Pozdrawiam
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
Dziękuję
@adamsteinke6821
@adamsteinke6821 2 жыл бұрын
Jak długo trwa jedno oddymianie i jak często trzeba ten zabieg powrarzać ? Diękuję za ten filmik .
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
Jedno odymianie trwa około 1 min. Osobiście nie polecam stosowania kwasu szczawiowego częściej niż raz w roku (wbrew twierdzeniom niektórych pszczelarzy i producentów środków zawierających kwas szczawiowy).
@zbynek5343
@zbynek5343 2 жыл бұрын
Witam Pana. Czy z ultradźwiękami ma pan już jakieś doświadczenie ?
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
Właśnie pierwszy sezon stosuję w apidomku, gdzie nie chcę używać żadnych akarycydów. Zobaczymy na wieosnę.
@zbigniewgemzaa613
@zbigniewgemzaa613 Жыл бұрын
Witam Pana. Grzałkie ma Pan na 12 V czy na 230V??. Na ile odymianie starcza akumulator? Mogę załatwić pastylki z kwasem szczawiowym , tyle że waga ich jest 1 gram.
@igorpawyk730
@igorpawyk730 Жыл бұрын
Ślicznie dziękuję, ale bardzo dobrze porcjuje mi się kwas przy pomocy uciętej strzykawki 5 ml. Mam dwa sublimatory - jeden zrobiłem na 12 v, drugi na 230. W pasiece stacjonarnej wygodniejszy jest ten na 230V, bo nie ma obawy o nadmierne wyładowanie akumulatora. Zresztą niebawem zamierzam zrobić filmik z tym na 230V
@zbigniewgemzaa613
@zbigniewgemzaa613 Жыл бұрын
Witam serdecznie. Dziękuję za odpowiedź. Na Węgrzech i chyba w USA stosują baterie od wiertarek.
@zbigniewgemzaa613
@zbigniewgemzaa613 Жыл бұрын
Tak strzykawka , to wygodny sposób na porcjowanie k.szczawiowego.
@igorpawyk730
@igorpawyk730 Жыл бұрын
@@zbigniewgemzaa613 No ale akumulator do wiertarki ma tylko 2 Ah. Jeśli mój akumulator 18 Ah wystarczy teoretycznie na 2,5 h (w praktyce na 1,5), to taki z wiertarki, 2Ah tylko na 20 min.
@zbigniewgemzaa613
@zbigniewgemzaa613 Жыл бұрын
Stosuje sublimator od roku. Kupiłem na Rosji rok temu. Z tego co wiem można sublimować od maja do jesieni. Jak apiwarol , na przykład 4×4. Opary kwasu nie wpływają negatywnie na jaja , larwy. Waroza się sypie głównie z głodu , nóżki pokrywają się pyłem z sublimacji i waroza traci przyczepność. Kwas szczawiowy bezwodny się mniej zapycha w sublimatorze. Miedziano rurka jest dobra , wlutowana w tygielek. Dzięki Pana filmowi o izolatorze Chmary , stosuje je u siebie ale tylko jesienią. Dziękuję za filmy. Życzę dużo zdrowia. Pozdrawiam . I czekamy na filmy. 🙂
@pszczolowapasja
@pszczolowapasja 2 жыл бұрын
Dzień doby. Na czas zimowli w ulach magazynuje nadstawki z suszem na miód. Czy sublimacja KS zanieczyści te nadstawki tak że nie będzie można ich użyć w przyszłym sezonie? Jakie jest Pana zdanie?
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
Chyba nie tak bardzo jak Apiwarol.
@marekmarecki4037
@marekmarecki4037 2 жыл бұрын
@@igorpawyk730 Kwas szczawiowy jest naturalnym składnikiem każdego miodu i nie odkłada się tak jak ma to miejsce w przypadku amitrazy - w wosku! Więc? O jakiem niebezpieczeństwie może być tu mowa? :-(
@marekmarecki4037
@marekmarecki4037 2 жыл бұрын
Szanowny Panie Igorze. Pozwolę sobie zauważyć: Primo: Podaje Pan sublimacji porcję kwasu szczawiowego 2-u, 3- krotnie większą niż potrzeba. A zatem i oddziaływanie na rodzinę pszczelą jest nie bez znaczenia. Stąd przewidywalne przez Pana w pogłowiu pszczół straty. Secundo : Kwas szczawiowy poddany sublimacji a następnie ponownej resublimacji jest wobec warrozy jak broń atomowa na polu bitwy. Nie przetrwa żaden egzemplarz. Nie ma sensu sprawdzać skuteczności tego zabiegu z użyciem amitrazy zawartej w Apiwarolu- AS. Na ten pyretroid przy ciągłym stosowaniu powstają szczepy warrozy oporne na amitrazę a zatem w żaden sposób nie będzie Pan w stanie potwierdzić czy też zaprzeczyć skuteczności zabiegu z użyciem zsublimowanego kwasu szczawiowego. Ale . . . bo i po co to robić? Apiwarol - AS powinien być stosowany jedynie przy temperaturze otoczenia po wyżej 10 st. C. Zakładając, że zabieg z użyciem swojej konstrukcji sublimatowa zrobił Pan właśnie "dzisiaj" t.j. 22.10.br. może być Pan pewien , że pod czerwiem jest jeszcze namnożona warroza więc? Cała "operacja" sensu nie ma. Tercjo : Zwalczanie warrozy z użyciem poddanego sublimacji kwasu szczawiowego ma sens tylko i wyłącznie w okresie zupełnego braku czerwiu w rodzinach pszczelich a to zrobić można tylko raz jeden w danym pokoleniu pszczół gdy temperatura zewnętrzna oscyluje między 4 a 11 st.C czyli u schyłku jesieni a u zarania zimy. Przy niższej temperaturze dysza sublimatora szybciej "zapcha się" zresublimowanym kwasem zanim do kłębu pszczół dotrze i nic z tego nie będzie. Nota bene . Co bardziej o skuteczności zastosowanej metody świadczyć może niż jej wymierny efekt w postaci osypanej na wkładkach dennicowych warrozie? Ja to z zastosowaniem gazowego sublimatora czynię. Proste, a jakie tanie! P.S. Warroza "sypie się " nawet po 30 dniach! Dlaczego? Bo przy niskich temperaturach nie pozwala na to "zaciśnięty" kłąb pszczół.
@SCHLATTERCARTEL
@SCHLATTERCARTEL 3 ай бұрын
Czy próbował Pan leczyć sublimatorem wiosną? Cyklem podobnym jak apiwarolem na jesień?
@marekmarecki4037
@marekmarecki4037 3 ай бұрын
@@SCHLATTERCARTEL Bezcelową jest próba zwalczania warrozy w rodzinach pszczelich w okresie wiosny nawet gdy temperatura zewnętrzna umożliwia wykonanie tego zabiegu za pomocą sublimatora! Z dwóch powodów. Po pierwsze w rodzinach pszczelich jest już czerw kryty a po drugie - zastosowanie kwasu szczawiowego w wobec pokolenia pszczół, które były poddane działaniu par kwasu (czyli tych będących w kłębie zimowym) oraz młodych pszczół pierwszego pokolenia wiosennego zrobi więcej szkody w rodzinach pszczelich niż przyniesie zysku w postaci nielicznych samic warroa zwalczonych o tej porze. Większość z nich już robi swoją destrukcyjną robotę będąc pod zasklepem. Żelazna zasada przy tej metodzie walki z warrozą : Jeden zabieg i właściwą porą!
@abukabuk2927
@abukabuk2927 2 жыл бұрын
Panie Igorze,czy jeśli leczy się pszczoły kwasami powinno się wymieniać matki co roku? Jakie jest Pana zdanie? 2 pytanie czy dalej ma Pan w sprzedaży ule?
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
Na pewno każde leczenie jakoś wpływa na kondycję matki. I na pewno stwierdzono, że wielokrotne odpalanie Apiwarolu może powodować uszkodzenie matki i uniemożliwić jej czerwienie. Podobnie ma się rzecz z kwasem mrówkowym - podejrzewam też, że ze szczawiowym podobnie. Dlatego trzeba pamiętać to co powiedział Paracelsus - ojciec medycyny nowożytnej: "wszystko jest lekarstwem i wszystko jest trucizną". Żeby nie pozwolić Varroa chować się pod zasklepem i ograniczyć ilość zabiegów, przed każdym leczeniem pozbywam się czerwiu krytego - na przykład izolując matki. Ni mam już warunków do produkcji uli - mam 80 lat.
@dawidf4887
@dawidf4887 2 жыл бұрын
@@igorpawyk730 Panie Igorze, wyrazy szacunku! Dziękuję za wiedzę, którą Pan przekazuje. Doskonale Pan sie trzyma😀 Zdrowia zycze.
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
@@dawidf4887 Również pozdrawiam i wszystkiego najlepszego życzę.
@abukabuk2927
@abukabuk2927 2 жыл бұрын
@@igorpawyk730 Oj to szkoda:( mam od Pana 7 uli i też matki pszczele i najbardziej mi się się sprawdzają.Moze zrobi Pan wyjątek na skromne 3 szt.?
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
@@abukabuk2927 Przykro mi. To nie takie proste - musiałbym przywieźć materiał ( a woziłem z hurtowni odległej o 150 km, bo tylko tam był odpowiedni) i przestawiać maszyny do kolejnych obróbek na 3 szt. Gdybym mógł, wolałbym zrobić za jednym zamachem 30 szt. A niestety - ciało mdłe, sił brak!.
@kazimierzczapor488
@kazimierzczapor488 2 жыл бұрын
Super pomysł ile Ah ma akumulator i na ile uli wystarcza, rozumiem ,że grzałka jest 12v opaskowa ilu aperowa
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
Akumulator ma 18 Ah, zasila dwie grzałki 40 W, w sumie 80W. W pełni naładowany akumulator pracuje w tych warunkach około 2,5 h, czyli 150 min. Jeden zabieg trwa nie dłużej niż 1 min. Teoretycznie jedno ładowanie wystarczy do obróbki 150 rodzin. - w praktyce, uwzględniając przerwy w pracy, można spokojnie przyjąć, że 100 rodzin. Przy większej ilości rodzin można pracę rozłożyć na dwa dni lub kupić drugi akumulator.
@kazimierzczapor488
@kazimierzczapor488 2 жыл бұрын
Serdeczne dzieki za inf. szukam grzałki opaskowej na 12V
@robrtkrzyczmonik641
@robrtkrzyczmonik641 5 ай бұрын
znalazł Pan taką grzałke?@@kazimierzczapor488
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
Właśnie wróciłem z pasieki zdruzgotany. Zdruzgotany dlatego, że cholernie nie lubię przyznawać się do błędu. A błąd mój wylazł na światło dzienne kiedy sprawdziłem temperaturę tygielka w udostępnionym mi przez Pana Ziemblę profesjonalnym sublimatorze włoskiej produkcji - w sublimatorze gotowym do pracy temperatura wyniosła 215,3*C. Czyli znacznie powyżej granicy dekarboksylacji. Zatem : albo Pan 1kcal ma absolutną rację albo wydzielanie się nieznacznej ilości kwasu mrówkowego nie jest bardzo szkodliwe dla pszczół. Bo w lekceważenie tego problemu przez profesjonalną firmę nie wierzę. Zatem ze wstydem i bólem i bardzo niechętnie przyznaję: nie miałem racji!.
@grzegorzgajczewski5136
@grzegorzgajczewski5136 2 жыл бұрын
Ja jeszcze sublimatora nie mam więc tego nie zrobię.... ale żeby rozwiać wątpliwości wystarczy na wylocie rurki założyć czujnik temperatury i sprawdzić jak faktycznie przebiega sublimacja i jak zmienia się temperatura.
@grzegorzpradzinski2285
@grzegorzpradzinski2285 2 жыл бұрын
Dzień dobry. Panie Igorze. Profesjonalna firma w Kanadzie produkuje sublimatory mają ustawione tęperature na 230C⁰ przy sublimacji temperatura spada do 215C⁰. Więc myślę że chyba wiedzą co robią. Podkreślam że zajmują się tylko sublimatorami. Pozdrawiam
@knufkakarynia4037
@knufkakarynia4037 2 жыл бұрын
@@grzegorzpradzinski2285 można prosić o link do producenta?
@zbigniewgemzaa613
@zbigniewgemzaa613 Жыл бұрын
Sublimator ustawiony na temperaturę 220 stopni ,daje temperature oparów kwasu szczawiowego w granicy 170 stopni Celsjusza.
@igorpawyk730
@igorpawyk730 Жыл бұрын
@@zbigniewgemzaa613 No czyli potwierdza się, że właściwe ustawienia t około 220*C
@bronislawbez5051
@bronislawbez5051 2 жыл бұрын
kto ma myslec jak nie inzynier .pozd
@pnowak4375
@pnowak4375 2 жыл бұрын
Dzień dobry, współczuję teraz panu. Na pewno się Pan martwi o swoich ukraińskich przyjaciół. Pozdrowienia
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
Myślę że wszyscy porządni ludzie się martwią.
@pnowak4375
@pnowak4375 2 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/eGixip2siJlnoK8 Polecam Panu Mistrzowi obejrzeć. Pozdrawiam
@knufkakarynia4037
@knufkakarynia4037 2 жыл бұрын
która minuta?
@pnowak4375
@pnowak4375 2 жыл бұрын
Od 50 tej minuty
@knufkakarynia4037
@knufkakarynia4037 2 жыл бұрын
@@pnowak4375 Komentowany film jest w temacie kwasu szczawiowego. Co w linkowanym materiale nawiązuje do tej tematyki?
@pawelziembla6948
@pawelziembla6948 2 жыл бұрын
Witam panie Igorze od dawna korzystam z pana patentow ,chetnie moge udostepnic panu w zamian za tom wiedze kturom pan z nami sie dzieli profesjonalny sublimator skutecznosc po izolacji matki jest 100%
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
Miło mi. Bardzo jestem ciekaw Pańskiego sublimatora. Jak mogę się z Panem skontaktować?.
@marekmarecki4037
@marekmarecki4037 2 жыл бұрын
O "KTÓREJ" skuteczności tu mowa? Bo "TĄ" wiedzę umieć trzeba przyjmować!
@1kcal915
@1kcal915 2 жыл бұрын
Nic się nie przemieni. Nie sterowalność nie jest żadnym problemem. Przypomnę p*V=n*R*T. Równie Clapeyrona, co prawda dotyczy się gazu doskonałego, ale po co zaciemniać je dopasowując do gazu składającego się z kwasu szczawiowego. p- ciśnienie, V-objętość, R-stała gazowa, T- temperatura w Kelvinach, n- ilość moli w objętości V. Ponieważ gaz wylatuje z sublimatora, to ciśnienie statyczne jest bliskie ciśnieniu atmosferycznemu. Większa temperatura tygla wpłynie tylko na to jak szybko gaz będzie wylatywał przez rurkę, czyli na energię kinetyczną gazu (ciśnienie dynamiczne). V - objętość tygla również jest stała. Jeśli prawa strona równania się nie zmienia, to również lewa się nie będzie zmieniać, a to oznacza, że T będzie nie wiele wyższe od temperatury sublimacji. Podniesie się o tyle, o ile rurka wylotowa będzie dławiła wylot z tygla. Proszę panie Igorze nie powtarzać banialuk po tych co się na fizyce nie znają ;). Drogie regulatory temperatury nie są potrzebne. Tygiel, grzałka i zasilanie. Sublimowany KS zostanie dalej KS.
@damiankusy
@damiankusy 2 жыл бұрын
Sublimacja to proces fizyczny i Pana teoria jest słuszna jeśli to się tylko dzieje z kwasem. Dekarboksylacja termiczna to reakcja chemiczna, jeśli związek jest niestabilny termicznie to zawsze będzie konkurencyjnie powstawał kwas mrowkowy. Jeśli utrzymamy temperaturę w zakresie w którym nie zachodzi reakcja uboczna to kwasu mrowkowego będzie nie wiele ale jeśli temperatura będzie zbyt wysoka to proces rozkładu termicznego musi zachodzić.
@1kcal915
@1kcal915 2 жыл бұрын
@@damiankusy Tu nie ma żadnej potrzeby utrzymywania temperatury. Temperatura tygla może mieć nawet 500 stopni, a sublimowany KS, który jest po sublimacji GAZEM dalej będzie miał temperaturę bliską sublimacji. Po to napisałem to równanie powyżej, bo łatwiejszego wyjaśnienia jak "krowie na rowie" nie ma. Te 9 znaków mówi wszytko.
@igorpawyk730
@igorpawyk730 2 жыл бұрын
Nie jestem chemikiem. Ale w Pańskim rozumowaniu widzę pewną niekonsekwencję. Albo wyobraźnia mnie zawodzi?. Jak może materiał w tygielku mieć stałą temperaturę jeśli będzie się stykał z temperaturą 500*C ?. Sama energia potrzebna do sublimacji wystarczy do tak znacznego obniżenia temperatury?. "Jeśli prawa strona równania się nie zmienia"...Ale się zmienia!. zmienia się przecież T. Ponadto proszę o wyważone słownictwo - być może się mylę, ale zarzut "powtarzania banialuk" to chyba za ostre stwierdzenie.
@damiankusy
@damiankusy 2 жыл бұрын
@@1kcal915 Nie mam doświadczenia z procesem sublimacja, ale rozkład termiczny sub. organicznej musi zachodzić w podwyższonej temperaturze. Sublimacja związków organicznym to nie zmiany stanu skupienia gazów. Równie clapeyrona nawet w tej prostej postaci jaką przedstawiasz ma wiele założeń i zasad kiedy jest ono prawidłowe. Na kartce możesz pisać ale w życiu każdemu procesowi towarzyszy wiele innych procesów oraz reakcji chemicznych które w danych warunkach mogą odbierać większą lub mniejszą rolę.
@Sebastian-dt5en
@Sebastian-dt5en 2 жыл бұрын
@@1kcal915 Widać że bardzo dużo teorii a zero praktyki. Proszę przełożyć te teorię na życie a nie pisać elaboraty na temat sublimacji. Liczą się dobre rady a nie mądrzenie się w komentarzu i udowadnianie racji nauki. Pozdrawiam
03.09.2020 Sublimator kw. szczawiowego DIY.
35:40
Pasieka Kamionek Pszczoły w Warszawie
Рет қаралды 17 М.
09.10.2021 Leczenie jesienne pszczół,  sublimacja kwasu szczawiowego.
27:25
Pasieka Kamionek Pszczoły w Warszawie
Рет қаралды 10 М.
Best KFC Homemade For My Son #cooking #shorts
00:58
BANKII
Рет қаралды 57 МЛН
Stay on your way 🛤️✨
00:34
A4
Рет қаралды 2,5 МЛН
Metody leczenia pszczół z warrozy. Co używam, jak i kiedy?
11:47
Tomasz Ściegienny
Рет қаралды 30 М.
Pakiet lipcowy
21:31
Pasieka na Bradzie
Рет қаралды 66 М.
Sublimacja kwasu szczawiowego. Ostateczne starcie z warrozą.
9:07
Pasieka MARCYŚ
Рет қаралды 19 М.
Sublimator VAP PRO 12 V Firmy Łysoń
13:45
Ole Miodek
Рет қаралды 10 М.
22.10.2020 Jesienne leczenie pszczół,  sublimacja kwasu szczawiowego.
20:14
Pasieka Kamionek Pszczoły w Warszawie
Рет қаралды 11 М.
Sublimator dla biednych i leniwych
17:28
Pasieka "Pod kogutkiem"
Рет қаралды 24 М.
Kwas szczawiowy na warrozę
9:16
Pasieka MARCYŚ
Рет қаралды 87 М.
Zabezpieczanie ramek z suszem na zimę.
13:53
Pasieka na Bradzie
Рет қаралды 73 М.
12.01.2020 Sublimator kwasu szczawiowego,zrób samodzielnie.Następny sposób leczenia warozy u pszczół
30:53
Сколько реально стоит ПК Величайшего?
0:37
Rate This Smartphone Cooler Set-up ⭐
0:10
Shakeuptech
Рет қаралды 1,6 МЛН
Как распознать поддельный iPhone
0:44
PEREKUPILO
Рет қаралды 2,1 МЛН
Лазер против камеры смартфона
1:01
NEWTONLABS
Рет қаралды 450 М.
Battery  low 🔋 🪫
0:10
dednahype
Рет қаралды 12 МЛН
iPhone, Galaxy или Pixel? 😎
0:16
serg1us
Рет қаралды 1 МЛН