Super , přehledné a varovné,. Díky za super tvorbu
@svepomoci11 ай бұрын
Moc děkujeme za podporu
@stanislavkubiczek4387 Жыл бұрын
Skvělé video, děkuji za představení výrobku Isover Uni Profi. Vypadá to jako kvalitní izolace pro střechu. Pro ty z vás, kteří hledají alternativu a zároveň cenově dostupnější možnost, bych doporučil zvážit izolační vatou Woolard 039 nebo 035. Má také dobré izolační vlastnosti a může být výhodnější pro váš projekt. Samozřejmě, záleží na konkrétních potřebách a rozpočtu. Důležité je, že existují různé možnosti, které vám mohou pomoci dosáhnout požadované izolace. Hezký den! kmkservis
@oldazeman7 жыл бұрын
Dobrý den, jaké jste použili kovové profily pro uchycení sádrokartonu. Děkuji
@ondrejsafranek31382 жыл бұрын
Dobrý večer. Děkuji za pěkný návod. Rád bych se zeptal na následující. Mám problém s kondenzaci vody pod sádrokartonem, respektive tvorbou plísní na sádrokartonu. Domnívám se, že problém je v samotném provedení, kdy je zateplení pomocí 2 vrstev bez vzduchové mezery mezi těmito vrstvami. Existuje podle Vás způsob jak problém vyřešit z venku, tzn. ze střechy? Děkuji. OŠ.
@svepomoci2 жыл бұрын
Dobrý den, Ondřeji, osobní zkušenosti s tímto postupem nemám. Doporučuji se obrátit na techniky ISOVER a domluvit se nejvhodnějším postupu oprav. Kontakt je zde www.isover.cz/kontakty/technicke-poradenstvi
@Studiovydra8 жыл бұрын
Karle :)
@MesiahCZ6 жыл бұрын
Tak jsme si koupili tu "kvalitni" unirol profi, ktera mi usetri cas pri vkladani a hadejte? Nedrzi... Je to stejna sr**ka, jako cokoliv jineho. Dekuji za doporuceni.
@svepomoci6 жыл бұрын
MesiahCZ cim to je, ze nam “ta sr**ka” drzela?
@MesiahCZ6 жыл бұрын
Ze by necim, na co "profik" od Isoveru ani neupozorni? Ale chapu, zakladni je prodej a vysoka cisla, tedy vse vychvalit, skutecnost je druhorada...
@MajkoNL26 жыл бұрын
Mam rovnaku skusenost, nedrzi to. Problematicke su ale iba vacsie vzdialenosti krokiev od seba a to cca 75-80 cm a viac. Ak ukladate izolaciu medzi krokvy, ktore su od seba vo vzdialenosti 70 cm a menej, izolacia bude spolahlivo drzat ako na videu.
@marekjanec14879 ай бұрын
Ako ste prosím Vás vkladali CD profil do UD profilov v šikminách na oboch stranách a súčasne do strmeňov ? Vo videu ste tento krok vynechali a celkom by ma to zaujímalo. Nebudú mi tam tie strmene zavadzať pri inštalácii CD profilov ? Vďaka za info.
@SiViNCZE2 ай бұрын
Je to tam videt. Prichyti se trnen, UD profil, spodni pasku na uchyceni CD se ohne, nasune se CD, paska se ohne zpet, prisroubuje k CD. Prebyvajici paska trmenu se ohne nebo ustrihne.
@frantisekkrob1374 жыл бұрын
Dobrý den. Mám dotaz. Dalo by se másto vaty použít stavební polystyren mezi krokve? Cenově je o polovinu levnější.
@dusansabol56664 жыл бұрын
Dobrý den. K takovému dotazu bych Vám slušně poradit abyste ve stavebnictví raději vůbec na nic nešahal a věnoval se něčemu, co budete dělat rád a za co budou i lidi rádi, že děláte.
@danikoofdanikoof21402 жыл бұрын
@@dusansabol5666 Jeden můj mistr stavař mezi polyš dával vatu a zateploval střechu. PS. Sehnal materiál u popelnic..
@marekpospisil199811 ай бұрын
Dobrý den, Rekonstruujeme a máme v domě 25 let staré po seschnutí cca 15cm vysoké krokve. Na takový rozměr mám koupit izolaci a o síle 14 nebo 16cm ? Je šance že se 14 nafoukne a výplní ten 1cm navíc? Na krokvemi je celoplošné prkenné bednění a tom je teprve pojistná fólie. Děkuji za Vaší zpětnou vazbu a práci.
@svepomoci11 ай бұрын
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Doporučuji poradit se s odborníky přímo v Isoveru. Konzultace jsou zdarma. Využít můžete email i telefon www.isover.cz/kontakty/technicke-poradenstvi#kontaktujte-nas
@foredoom15 жыл бұрын
Šikovní hoši.Pěkný návod
@vijaCZEk1 Жыл бұрын
Dobrý den, krokvové nástavce se stejným systémem používají v podkroví i na rovné části stropu, nebo je to vhodné jen na šikminy?
@svepomoci Жыл бұрын
Podle tohoto schématu je vidět jejich používání v celém podkroví, tedy i na rovných částech střechy (na šikminách) prnt.sc/xVSnRqzNo4R1
@Sovinek5 жыл бұрын
Dobry den, take by mne zajimalo jak pise jiz nekdo dole "jaké jste použili kovové profily pro uchycení sádrokartonu"? diky
@Geoddeess8 жыл бұрын
Tento systém s krokvovým nástavcem vypadá dobře. Já jsem bohužel použil obyč.krokvové závěsy, a tak mám parotěsku přímo na cd profilech. A ta je prošroubována vruty do sádrokartonu. Pak mi to nedalo a ještě jsem koupil šroubotěsnou pásku a přelepil parotěsku na cd profilech. Ale i tak by bez ní mělo prošroubování alespoň trochu těsnit ne?
@svepomoci8 жыл бұрын
Podle informací které máme tak by to těsnit mělo.
@janbosak73517 жыл бұрын
Uvidíme v niektorom z videí aj ako sa napája izolácia obvodového múru na izoláciu strechy?
@jaromirurbanec50393 жыл бұрын
spíš pak jsou neřešitelná zapuštěná svítidla, nebo jakýkoli zásah do sdk ohrožuje folii
@vladthelad6822 Жыл бұрын
Dobrý den, Pokud chápu dobře tak jste u tohoto domu dávali nadkrokevní izolaci iRoof, mezikrokevní ISOVER Unirol Profi, a i podkrokevní ISOVER Uni 80mm? Právě řeším zateplení střechy svého domu, určitě chci dát iRoof kvůli získání místa v podkroví. Myslíte, že je k tomu nutná přidat i mezikrokevní a podkrokevní izolace? Je fakt, že čím víc tím líp. Nechci aby se podkroví přehřívalo, ale nevím jestli ta podkrokevní už není zbytečně moc. Předem děkuji!
@svepomoci Жыл бұрын
Dobrý den, toto video nesouvisí s realizací domu v projektu e4 dům svépomocí na kterém jsme používali nadkrokevní izolaci iRoof. kzbin.info/www/bejne/mHazf6Bue8SIqq8 Dům na kterém jsme natáčeli toto video, nadkrokevní izolaci nemá.
@vladthelad6822 Жыл бұрын
@@svepomoci Děkuji za vysvětlení, trošku jsem se do toho zamotal. :)
@ClovisCz6 жыл бұрын
V jake tloustce je ta posledni vrstva izolace (pod sdk)? Diky moc.
@standjel54694 жыл бұрын
A co neco na pusu by to chtelo...
@aragonkacena91859 жыл бұрын
paani ,prilby mate ale masky aby ste nedychali tu vatu to nie .
@kamilino17 жыл бұрын
to je fakt! chrochtak a navíc jsem měl při zateplení i uzavřené brýle...
@philipcooper82976 жыл бұрын
@@kamilino1 Když si projdete všechna videa tohoto kanálu, tak se tam na BOZP moc nehledí.
@themajtin4 жыл бұрын
Já bych to nezlehčoval, ono dostat metrem vaty do hlavy, z metrové výšky není žádná legrace. :-)
@saynomore96043 жыл бұрын
vidis v tychto casoch sa masky nosia aj pri venceni psov :D
@Tajnej5 жыл бұрын
Na co byl "přidělán" ten rošt na sádrokarton (nejdříve byla část lepení parobrzdy lepící páskou a hned byl střih s již namontovaným roštem). Díky.
@jaromirurbanec50393 жыл бұрын
přesně to důležité závěsy a utěsnění šroubů vynechali
@ryanbailey51673 жыл бұрын
@@jaromirurbanec5039 vynecháno proto, že video se jmenuje Zateplení šikmé střechy v podkroví .. nikoliv Montáž SDK :) mimoto o montáži roštu mluvili, rošt se montuje/šroubuje na kovové patky ke kterým se lepí parobrzda.
@jaromirurbanec50393 жыл бұрын
@@ryanbailey5167 jistě jen se to jmenuje takto - svépomocí.cz praktická doporučení jak zateplení provést a na co si dát pozor při zateplování svépomocí a následné instalaci parozábrany a sádrokartonové konstrukce.
@ryanbailey51673 жыл бұрын
@@jaromirurbanec5039 A? zateplení.. ne montáž SDK... co na tom neni pochopitelné?
@jaromirurbanec50393 жыл бұрын
@@ryanbailey5167 montáž SDK chápu jako instalaci sádrokartonu, nevidím rozdíl
@mariebrzobohata9748 Жыл бұрын
Skoro vše chápu jen mi pořád vrtá hlavou: přes vatu jde parotěsná folie aby nešla vlhkost do této vaty ale následně je mezi profily vložena další vata přes kterou jde pouze sádrokarton. Této vrstvě mezi profily už vlhkost nevadí?
@svepomoci Жыл бұрын
Zateplení se řídí pravidlem 5:1 = poměr tloušťky izolace zakrytých parozábranou ku poměru tloušťky izolace umístěné "v interiéru" (typicky vata mezi profily SDK).
@kolopolo402 жыл бұрын
Dobry den, na zdi neni profil. To je schvalně?
@svepomoci2 жыл бұрын
Dobrý den, na stěně je UD profil a do něj jsou vloženy CD profily. prnt.sc/wxlgv8Zz1z8G
@petrbukacek20598 жыл бұрын
Dobrý den Měl bych dotaz jak zateplit šikmou střechu když nemám nad krokvemi krycí fólii,je to starý dům a bohužel když dávali novou krytinu tak nedávali fólii je to možné nějákým způsobem obejít nebo je nutné fólii aplikovat
@Viktor1611005 жыл бұрын
@pemailv : Přečti si, na co se p. Bukáček ptal. Odpovědět tím, co si napsal mu asi nepomůže. Ach jo, když je hloupá hlava, trpí celé tělo...
@JD-RetroRideCZ4 жыл бұрын
na latě mezi krokvemi si dát jednu lať, nebo ještě lépe distanční tupý plech, který vytvoří takovou "vanu" mezi krokvemi po tom, co nastřílíte parotěs mezi krokve.
@krumllukas15775 жыл бұрын
Reklamní kecy!!! Už bych také nekoupil, od 75cm+ vůbec nedrží. Už chápu proč máte na videu rozteč krokví jen 45cm a sklon střechy >45°.
@NotEvenDeathCanSaveU4 жыл бұрын
Lol presne.. U mna to je od 95 po 100 cm a nieje šanca aby to tam držalo.. Navyše čo ma najviac vytača su ich novy typ baleni kde je dlžka tej vlny ktoru potrebujem 2.6m narozdiel od 4m a kebyže ju chcem dokupiť tak mam cez 0.6 metra odpad na jednu rolku.. Jedine ze by som to jak debil daval dokopy tie zbytky 0.5 a 0.5m
@czJames4 жыл бұрын
Souhlas, je to klamava reklama. Cedicova vata mi přišla o hodně lepší. Tu jsem dával jako zvukovou izolaci a při menší tloušťce se ohybala méně. Unirol profi jedině s vyvazovanim. Taková je to kvalita.
@qq-qk9pl5 жыл бұрын
Dobrý den je dobré použít stříkanou izolaci ,, chytrá pěna"
@pepahrdlicka75863 жыл бұрын
0
@wonka123212 жыл бұрын
Je ideální volit vzdálenost mezi krokvemi například 1metr. Při vkládání izolace odpadne otravné rezání a hlavně nevzniká žádný odpad.
@svepomoci2 жыл бұрын
To by bylo super. Zalezi jiste na tom jak se k navrhu krovu postavi projektant a statik
@majstrujeme83528 жыл бұрын
Zdravim aka preens sa vola a kde sa da zonant ten drziak na krokvy. Dik
@svepomoci8 жыл бұрын
+Lubomir Klinga Držák se jmenuje krokvový nástavec www.rigips.cz/eshop/produkt/nastavec-krokvovy/
@majstrujeme83528 жыл бұрын
+Svépomocí.cz Diky moc tento system preens vyriesil moj problem ako jednoducho nainstalovat reflexnu parozabranu a nechat vzduchovu medzeru. Dik.
@paveldvorak15035 жыл бұрын
Dobrý den a na štítovou stěnu příjde také parobrzda ?
@lubosnovak12235 жыл бұрын
A že by se SDK měl montovat po ukončení mokrých procesů na stavbě vám koukám nic neříká?
@Acky00784 жыл бұрын
a pak ho natřu suchou barvou?
@MTalia2 жыл бұрын
Mna by zaujimalo ci sa paropriepustna folia dotyka prvej vrstvy izolacie alebo ci je mozne/nutne nechat medzi nimi medzeru. Caka ma zateplenie medzi krokvy v neobyvanej casti, kde je hrubka krokvy cca 180mm. Uvazujem nad hrubkou izolacie 160mm alebo 180mm.
@svepomoci2 жыл бұрын
Právě provádíme zateplení mezi krokvemi na stavbě domu v projektu e4 dům svépomocí. Na krokve 180mm máme v projektu uvedenou vatu tloušťky 180mm.
@jaroslavprantl12095 жыл бұрын
Mám dotaz. Parotesna fólie se montuje, aby nám nestoupala vlhkost z místnosti do izolace. Proč se tedy vkládá ta slabá izolace za fólii hned pod sdk?
@fraancek14 жыл бұрын
Mezi SDK a parozábranou tak vznikne jakýsi instalační prostor - když budete vrtat do sádrokartonu poličku nebo cokoliv jiného, nepoškodíte si parozábranu. A když už tam ten prostor je, proč ho nevyužít pro izolaci. Jak už ale někdo píše výše, tloušťka izolace pod parozábranou musí být o dost menší než nad - právě proto, aby v této izolaci neklesla teplota na tzv. rosný bod, kdy by tam ona vlhkost z místnosti mohla kondenzovat.
@MaxxGraf6 жыл бұрын
A co ta třetí vrstva izolace mezi závěsy pod sádrokartony? Ta nepotřebuje parozabranu?? Nebude po čase vlhnout a nepoškodí sádrokarton?
@techHmrk6 жыл бұрын
nebude vlhnout, protože nad ní už je 30 cm izolace mezi krokvemi (a nad) tudíž její teplota nebude nikdy klesat tak hodně, aby vůbec mohla být řeč o vzniku rosného bodu.
@JD-RetroRideCZ4 жыл бұрын
@@techHmrk No... tím samím by se asi dalo argumentovat i pro těch následujících 30 za parozábranou, proč bychom jí tam tedy vůbec dávali ?
@romanvybo Жыл бұрын
@@JD-RetroRideCZ 😀😀😀😀😀😀😀😀
@Viktor1611007 жыл бұрын
Tak pánové, když už dáváte druhou izolaci, tak raději používejte přímí závěsy, nebo hlubší třmen. To proto, že tam bude více místa na poctivě zasunutou izolaci za CD profil a ne jako ve vašem případě...
@3THNiK6 жыл бұрын
praveze je to paradne urobene s tymi nadstavcami v porovnani s inymi rieseniami na utube
@bananasvestka25722 жыл бұрын
Taky jsem se napálil ,já mám krokve 97cm mezi sebou a kvalitní ISOVER Unirol Profi bez šance ,vyvázat Ok ,ale co ta druhá vrstva?, ta už to nepodrží když ta první je vyboulená a jak píše borec dole hlavně to rozměrově nevychází.😭
@pgrohmann5 жыл бұрын
Jak se na takovém zakrytí trámů projevuje jejich trvanlivost? U holé konstrukce se proudění vzduchu podílí na vysušování. U zakrytí tomu tak není. Tvrvanlivost krovů musí zákonitě podstatně klesnout. Toto je naprosto zbytečné vytahování peněz z kapes lidí. Pokud je dobře provedena izolace stropu, která by měla být tak jako tak provedena, je toto naprostý finanční nesmysl.
@honzasmolik11725 жыл бұрын
a když tam bydlíš budeš cumnet na trámy ?
@pgrohmann5 жыл бұрын
@@honzasmolik1172 Když budu bydlet na půdě, tak to samozřejmě budu řešit. Ovšem už jsem viděl případ u tohoto typu zateplení, že po 3 let byly trámy na likvidaci. Proto můj příspěvěk.
@honzasmolik11725 жыл бұрын
+Petr tak v tom případě to bylo špatně uděláno někudy se tam dostávala vlhkost která se nestíhala dostat ven špatná parozábrana nebo byla špatně udělaná když je vše správně uděláno a ošetřeno tak se tam dostává minimum vlhkosti a stíhá se přes správnou parozábrana dostat ven pokud je něco špatně tak je jasné že se dřevo do háje
@pgrohmann5 жыл бұрын
@@honzasmolik1172 To je jasné. Pouze to dělala stavební firma a kde je jí dnes konec.
5 жыл бұрын
Nad krokvemi je podstresni folie, ta je difuzni. Propousti pary ven a vodu dovnitr ne. Zespodu je naopak parozabrana. Rosny bod je samozrejme u podstresni folie, takze tramy se opravdu netopi ve vlhkosti...
@TheKD5049 жыл бұрын
Prečo použiť izoláciu tohto tipu?....Prečo ste nešli napríchlad do striekanej izolácie čo teraz tak reklamujú........
@isovercz8 жыл бұрын
Stříkané izolace jak uvádíte mají cenu (práce + materiál) cca 2 x vyšší než je cena tohoto standardního způsobu zateplení.