Zastanów się i napisz w komentarzu - co zostało umieszczone w sondach Voyager wystrzelonych w odmęty kosmosu? . . . . . Voyager Golden Record to złota płyta umieszczona na sondach Voyager 1 i 2, wystrzelonych w kosmos w 1977 roku. Zawiera ona dźwięki i obrazy mające przedstawić różnorodność życia i kultury na Ziemi, tworząc swoistą wiadomość w butelce dla potencjalnych obcych cywilizacji, które mogłyby ją odnaleźć. Na płycie znajdują się nagrania muzyki z różnych kultur, dźwięki natury, pozdrowienia w wielu językach oraz zdjęcia przedstawiające życie na Ziemi.
@July7Arts3 ай бұрын
Ja myślałem że one zostały wypuszczone w kosmos coś w latach 1984-1985
@PURPLEED11113 ай бұрын
Też@@July7Arts
3 ай бұрын
Gen alpha będzie w szoku ze kiedyś bluetootha głównym zastosowaniem dla większości nie były słuchawki bądź głośnik a wysłanie sobie jakiegoś zdjęcia bądź muzyki czy czegoś
@fajdokoplelofficial3 ай бұрын
Prawda
@monikap.51803 ай бұрын
Pamiętam czarno-biały telewizor z lampami i 2 programami, magnetofony, walkmany, Grundiga. Taśmy magnetofonowe mam do dzisiaj. Lampy w telewizorze sama wymieniałam jako dziecko. Komputer po raz pierwszy zobaczyłam w pierwszej klasie liceum w 1989 roku. Stary walkman leży w szafce. Nie czuję się gorsza od pokoleń urodzonych ze smartfonem w dłoni. To ich życie, ich wybory. Idę swoją ścieżką, korzystam z tego, co jest mi potrzebne, a w razie totalnego blackoutu - nie wpadnę w histerię tylko sobie poradzę. Dziękuję za świetny odcinek 🙂
@Apa3cz3 ай бұрын
Pamiętam jak nie było nawigacji i autostrad tato zawsze jak jechaliśmy dalej gdzieś to dzień przed wyjazdem pisał na kartce ile km do danej miejscowości i trzymaliśmy się głównej drogi , żerował licznik przed wyjazdem , kartka długa trasa podzielona na odcinki a ja jak pilot WRC mówiłem gdzie skrecic i jak jechac.
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Lewy, 4, 50, prawy 2 🚗
@KrisSs29943 ай бұрын
Nie tnij! @@TechnoStrefa
@pan_kaczor_tv3 ай бұрын
Miniaturka i tytuł są dowodem na to, że czas leci zdecydowanie za szybko. Ja cały czas myślę, że 10 lat temu był 2004 a nie 2014. Kto też tak myśli niech zostwawi łapkę w górę pod tym komentarzem.
@Rafixu3 ай бұрын
Mam tak samo. Zacząłem "żyć" dopiero po ukończeniu 18 roku życia, dzisiaj mam prawie 31, nawet nie wiem kiedy to zeszło i ile technologii się przewinęło przez moje ręce, której już w sumie nie ma, z życia przed 18 właściwie pamiętam szczątkowe fragmenty, z tym czego dzisiaj używam jestem w sumie od kilku lat, a mam wrażenie jakby to było od zawsze, albo przynajmniej 2x dłużej niż w rzeczywistości.
@rafal1123 ай бұрын
Rel
@rafal1123 ай бұрын
Ja mam wrażenie, że 10 lat temu był 2010-2011. Potem znajduje stare filmy na YT i widzę 14 lat temu i mam takie wow jakie to już stare. Jeszcze 5 lat temu było to 9 lat temu.
@jamdomino3 ай бұрын
Ja pamiętam, jak nauczyciele kazali robić jakieś obliczenia na kartce a nie na kalkulatorze mówiąc: "Nie będziesz miał zawsze kalkulatora w kieszeni". A teraz...
@TechnoStrefa3 ай бұрын
A teraz każdy ma kalkulator w smartfonie i wiele innych narzędzi 🫣
@jamdomino3 ай бұрын
@@TechnoStrefa Tak jest.
@byczq48833 ай бұрын
A jak ktoś zmusi kogoś żeby coś obliczył a będzie np grozić śmiercią a nie będzie mógł używać kalkulatora to co wtedy zrobisz? Do tego się przydaje matematyka.
@jamdomino3 ай бұрын
@@byczq4883 Nie no, wiadomo, że trzeba umieć liczyć bez kalkulatora. Nawet przy zaawansowanych programach inżynierskich trzeba umieć skontrolować wyniki, więc trzeba umieć obliczyć coś samemu. Jak inżynier tylko wrzuca dane do kalkulatora/programu i bierze na pałę wyniki, to nie jest inżynierem. 😉 Chodziło mi tylko o to, że nauczyciele się mylili.
@MultiKomentator3 ай бұрын
Nie zawsze ma się w kieszeni kartkę i długopis/ołówek. Długopis, ołówek, kartka mogą się zepsuć (wypisać, rozlać, złamać, zapisać, wymiętolić).
@szymon46023 ай бұрын
Znam gościa, który w 2004 r robił internetowy serwis wakacjeonline. Niestety za słabo zainwestował, źle do tego podszedł, ale to była chyba pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.
@pawe8083 ай бұрын
I dobrze, że przynajmniej część z tych rzeczy nie istniała. Dziś zalewa nas fala fałszywych informacji w mediach społecznościowych, deepfake'ów, pseudo gwiazdek internetowych czy sztucznej poprawności w "filmach" choćby netfixa. Niestety jakość zamieniła się w ilość.
@RadekJurewicz3 ай бұрын
2:59 "Człowiek Demolka" ... dobry film :)
@xXadambXx3 ай бұрын
@@RadekJurewicz w końcu jak działają te muszelki ?!
@Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina3 ай бұрын
@@xXadambXx No właśnie, dobre pytanie 😅
@prometeusz19843 ай бұрын
Ja mam 40 na karku i pamiętam jak nie było nawet komputerów a przynajmniej nikt nie miał z otoczenia... nie w PL. Oczywiście pamiętam to jak przez mgłę bo byłem wtedy mały. Pewnie na zachodzie szybciej były a w USA nie ma co nawet porównywać. W Polsce nikt nie miał bo nie było nikogo stać na to. Mieliśmy nawet czarno-biały telewizor jak i dziadkowie. Nawet VHS nie było jak byłem dzieckiem, to już chyba lata 90... Jak opadła żelazna kurtyna to dopiero pojawił się zasyp technologiami ale to też nie od razu. Komputer to chyba kupili rodzice dopiero w latach 90 i to raczej nie na początku, ciężko powiedzieć który to był rok Amigę 500. Bardzo polularny w mojej okolicy komputer, a dużo znajomych miało też Commodore 64 mimo że wiele gorszy. O internecie szczególnie w Polsce nie było mowy nawet w latach 90 za bardzo jak dobrze pamiętam ale mogę się mylić. Bardzoej pod koniec lat 90 coś się zaczęło ruszać tak konkretnie chociaż już można było mieć wcześniej. Gry się kopiowało od kolegów na kasety/dyskietki, chodziło na giełdę kupować piraty, albo przegrywać. Były też sklepy gdzie można było nagrać pirata za pieniądze. Wtedy nawet nikt nie pomyślał że powstanie coś takiego jak nawigacja a już na pewno nie smartphone czyli komputer kilkaset szybszy od takiej np. Amigi czy PC z tamtych czasów a internet to już w ogóle było coś niesamowitego. Bardzo się to wszystko rozwinęło. W tamtych czasach jakby ktoś to zobaczył to by pomyślał że to film SF i by nie uwierzył że taki postęp będzie w 30 czy 40 lat.
@lukaszjedryszczyk73203 ай бұрын
Co ty gadasz ja też mam 40 lat ale jak już mailem 7 to na komunię dostałem commodore 64 a większość znajomych już wcześniej maiło Amigi.
@hellsing-b5c3 ай бұрын
to wszystko powstało ,by szpiegować na każdym kroku ,tylko analogi - nic innego
@prometeusz19843 ай бұрын
@@lukaszjedryszczyk7320 Nie rozumiem odpowiedzi. Co masz na myśli pisząc "co Ty gadasz". Jak miałeś 7 lat to już była połowa roku 1991. Wtedy akurat zdaje się że więcej osób było stać na Amigę i mogli mieć Ci co więcej zarabiali. Z historii komputerów i czasopism komputerowych jakiś czas temu wyczytałem że Amiga w 1990 kosztowała około 5 wypłat ówczesnego wynagrodzenia. Więc jeśli większość twoich znajomych już miała Amigi to albo je nabyła właśnie w 1991 roku gdzie Amiga dużo straciła na wartości bo zarobki się zwiększyły a cena Amigi stała, albo byli bardzo bogaci lub jeszcze mieli jakieś dojścia do tańszego sprzętu. Ja obstawiam że moi rodzice Amigę kupili tak 92 rok.
@cfaniak873 ай бұрын
Ja poznałem dziewczynę, co prawda nie w 2012 roku, ale niedługo później bo w 2015 roku i nie na tinerze, tylko na badoo ale to bliźniaczo aplikacja. Dzisiaj jesteśmy małżeństwem. To chyba odpowiada na Twoje pytanie ;)
@osobowoscrealistyczna28523 ай бұрын
Badoo powstało chyba w 2006 roku. 😉
@rafawolf10143 ай бұрын
z większości omawianych rzeczy nie korzystałem i nie korzystam. jedyny wyjątek to mapy (ale z "analogowej" też umiem korzystać) 🙂
@hellsing-b5c3 ай бұрын
Ja też nie kożystam z tego całego szajsu ,tylko analogi ... w całym życiu i tak pozostanie ,
@rafawolf10143 ай бұрын
@@hellsing-b5c tylko że nie uważam tych wszystkich nowinek za szajs. jedynie co to nie potrzebuję ich do codziennego/normalnego funkcjonowania 🙂
@gabrielamiksztajn30713 ай бұрын
5:13 ja nie korzystam ha xD 13:11 może tyczyć się to babci handlującej pietruszką nie sklepu (obojętnie czy małego, czy dużego), który płaci podatki, więc płatność kartą czy gotówką nie zrobi różnicy. Choć lubię ten kanał, nie lubię wysłuchiwać bzdur na temat "wyższości gotówki nad karta". Trzeba sobie uświadomić, że jeśli zabraknie prądu, gotówką będzie można sobie tyłek co najwyżej podetrzeć, bo sklepy współczesne nie wytrzymają i tyle będziemy mieli z p...nia o "wolności".
@osobowoscrealistyczna28523 ай бұрын
Ty naprawdę to napisałaś czy coś ci się z pośpiechu pomieszało? Jeśli wyższość gotówki nad kartami to coś o czym trzeba jeszcze mantrować to tylko dowód na to że trzeba takie oczywistości powtarzać aż dotrą. Czy może to jakiś dogmat że jest odwrotnie?
@gabrielamiksztajn30713 ай бұрын
@@osobowoscrealistyczna2852 nikt mi nie zabroni płacić czym chcę i to jest moja wolność a nie wolnościowcy idący za stadem i krzyczący o "prawdzie objawionej"
@osobowoscrealistyczna28523 ай бұрын
@@gabrielamiksztajn3071 ale to ty dzwonisz
@gabrielamiksztajn30713 ай бұрын
@@osobowoscrealistyczna2852 wyrażam tylko swoją opinię. Ale ok, uderz w stół, nożyce się odezwą.
@osobowoscrealistyczna28523 ай бұрын
@@gabrielamiksztajn3071 moim skromnym zdaniem opinia powinna odnosić się do meritum a nie być jakimś chochołem ad hoc, ale nie narzucam, szanuję nawet taką
@M.A.G.N.E.T.E.R3 ай бұрын
Ehhhh SONY Walkman... TO było coś :D
@kamilpwr92653 ай бұрын
Pyszne czy inne podobne, narzucają bardzo dużą marzę. Np kebab który zamawiając przez telefon kosztuje 25 zł +3 zł dostawa za przez Głogów kosztuje 30 +5zl dostawa
@brickphone404Ай бұрын
0:57 w jaki sposób uzyskałeś te grafiki pokazujące różne przedmioty jakie dziś znajdziemy w smartfonie? Dzięki
@chorebydle3093 ай бұрын
Fajne to nowe intro i te nowe animacje takie spokojniejsze i cichsze nie trzeba przewijać ani bawić się z regulacją głośności jak dla mnie same plusy
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Dziękuję bardzo i doceniam - osobiście je robiłem ^^ oczywiście oprócz głosu, którego użyczył Patryk Ignaczak.
@chorebydle3093 ай бұрын
@@TechnoStrefa Świetna robota wyszło bardzo elegancko.
@camilozmuchachoz69183 ай бұрын
Czyli, której z tych rzeczy nie było 10 lat temu? Bo nie wyłapałem.
@wojker12343 ай бұрын
Pozdrawiam technostrefę życzę miłego dnia
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Również pozdrawiamy 👋🏻💙 Miłego tygodnia dla wszystkich 😉
@mateusz12003 ай бұрын
Rzeczywiście, dorośli w razie braku prądu mają numer do taxówek, hoteli za granicą, lokalnego chińczyka, uczą się angielskiego z podręczników papierowych i mają mapę swojej okolicy w domu. Już nawet nie wspomne o tym, że brzmi to troche tak jakby młodzi niepotrafili płacić gotówką albo używać mapy (XD!). Nawigacja jest bardzo pomocna bo pomaga wybrać odpowiedni pas do zjazdu. Chciałbym zobaczyć tych dorosłych co pamietają czasy map jak wybierają odpowiednie zjazdy w warszawie gdzie oznakowanie jest tragiczne. O prywatności chmur i swojej niechęci do trzymania zdjęć na serwerach korpo opowiadasz w okularach firmy meta :) Oczywiście jest prawdą, że lepiej trzymać dane na dysku w domu oraz płacić gotówką u polskich przedsiębiorców. Trochę niestety miejscami trąci boomerstwem ten film. Każda generacja ma swoje problemy i inną sferę, w której się biegle poruszają.
@fanfnafa2993 ай бұрын
Jeśli chodzi o nawigacje to oprócz garmina działaja jeszcze nawigacje firmy TomTom i nawigacje z windows mobile poprzez używanie programu automapa
@jarzebinka313 ай бұрын
Dobry materiał . Powinno być takich więcej materiałów z naciskiem na edukację o dzisiejszej otaczającej "Nas" technologi .
@WIPI1979_przemo3 ай бұрын
Ciekawy odcinek. ;) Zdrowia i powodzenia... Pozdro. Przemo (1979)
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Pozdrawiamy 👋🏻😉💙
@WIPI1979_przemo3 ай бұрын
@@TechnoStrefa Spoko moje Rekiny YT. Mówiłem i zawsze będę o Was mówił Rekiny YT. ;) Zdrowia i powodzenia... Pozdro. Przemo (1979)
@Marcinkrl3 ай бұрын
Oglądam ten odcinek dziś o 23:27 po powrocie z pracy
@nihilistycznyateista3 ай бұрын
Z tego co kojarzę to 40lecie juz było, ale 50tki jeszcze nie... początek lat 80tych? Może nawet końcówka 70tych. Po 89 na pewno nie, bo nie było motywacji w postaci zimnej wojny już wtedy:D Ostatecznie obstawiam przedział między 1977 a 1982 powiedzmy, żeby taki 5-letni przedział dać.
@MZ_TMB3 ай бұрын
Fajny odcinek.
@MultiKomentator3 ай бұрын
Płacę kartą a właściwie blikiem zbliżeniowym, bo mam cashback 1%. Obecnie prowizja za płatność kartą jest bardzo niska i wynosi 0,2%, karta kredytowa 0,3%. Ostatnio jak kupowałem coś za 21 zł to sklep doliczył 3,33% prowizji. Tu nie chodziło o prowizję, ale o podatek, bo do kasy fiskalnej nic nie wbili.
@paulawiki213 ай бұрын
11:22 przerwa w pracy pozdrawiam 😊
@airkeyoooАй бұрын
Ja oglądam o 22:00 :D
@mariuszkaminski51983 ай бұрын
6:20. Teraz robię śniadanie
@pilkarzyq153 ай бұрын
hold up let him cook
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Co było jedzone? 😅
@mariuszkaminski51983 ай бұрын
@@TechnoStrefa Ugotowane mleko i wrzuciłem do niego kawałki chleba.
@finfan833 ай бұрын
Ja dzwonię do hotelu / po taxówkę.
@pilkarzyq153 ай бұрын
wiele z tych rzeczy rzeczywiście jest przydatne i ułatwia nam życie ale jednak niektóre z tych rzeczy mogłyby nie istnieć… edit bo Mateusz prosił oglądam o 06:20 na oko XD
@CyrylSmakowski3 ай бұрын
Co takiego jak telefon nie powinien te 10 lat żyć a najlepiej w ogóle żeby młodzieże byli tacy jak kiedyś albo lepiej nie będą mieli problemy psychicznych z uzależnieniem z telefonu
@TechnoStrefa3 ай бұрын
💙
@StasielloYT_5573 ай бұрын
5 godzin temu a ja dopiero wstalem 😂
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Bywa i tak 🤷🏻♂️ niemniej brawa za odwagę 👏
@rx7weu7773 ай бұрын
Mam nadzieję że idol odpowie@@TechnoStrefa😊
@thejarekchannel3 ай бұрын
Skończyłem odlądać o 12:37 (close enough?). A i z tym PESELem to ja pamiętam, że Spotify to był na Stadionie Dziesięciolecia.
@eajpYT13 күн бұрын
Z tą chmurą to wystarczyło, aby nadal kupować smartfony z wejściem na kartę pamięci sd, ale jak widać mało kto już o tym myśli.
@don30682 ай бұрын
17:20 ja generalnie wolę papierową - wygodniejsza jest, nawigacja tylko w samochodzie 20:22 Technoranek - jak sama nazwa wskazuje - wieczorem (po 20)
@jarosawnazwisko64143 ай бұрын
No o tej godzinie byłem w tym miejscu filmu 20:34
@arekkostanski57253 ай бұрын
#TechnoRanek jak zawsze fajny odcinek Chłopaki 👍 jest 08:35 jak oglądam was 😅 Miłego dnia i tygodnia.
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Dziękujemy i pozdrawiamy 👋🏻😉💙
@michap.82893 ай бұрын
A ja z nawigacji na smartfonie Garmin Asus M10 nuvifone zanim google maps się rozpowszechniło, to chyba był rok 2009 albo 2010 🤔
@rafal1123 ай бұрын
A ja się urodziłem w 2011. Jestem gen alfa i kożystam z technologi pratktycznie od urodzenia. 1 telefon miałem półdotykowy taki (sony erixon xperia x8). Jak miałem 6 lat to dostałem mój 1 dotykowy smartfon (huawei p8 lite). A jak byłem mały i dobrałem się do laptopa mojej mamy to potem 2,5h siedziała z laptopem na boku i szukała jak naprawić aby obraz był normalnie poziomo a nie pionowo.
@sigmamusic-studio3 ай бұрын
Po co kupować starbucksa skoro w biedrze obok zazwyczaj stoi taka sama kawa, tylko ze o połowę tańsza? Tak - jestem po czterdziestce 😅
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Też zadaję sobie to pytanie, choć nie robię zakupów w biedrze.
@yanek9113 ай бұрын
Przesadzasz 15 lat temu to już się Blu-ray wypożyczało ;) moja PS3ka odtworzyła chyba wszystko filmy z lokalnej wypożyczalni, może poza filmami w czerwonym pudełku. A co do płatności NFC to ja już w okolicy premiery nexusa 4 płaciłem, wtedy jedynym punktem który przepuszczał płatności był automat z batonami na dworcu centralnym, terminale zbliżeniowe już się pojawiały ale usługa Google wallet nie działała mi tylko w tym jednym automacie. No ale cóż potem Google się zorientowało że mam zrotowany telefon i zablokowali mi tą usługę.
@SawomirPaduch3 ай бұрын
Hej @TechnoStrefa kiedy roztrzygnięcie konkursu?
3 ай бұрын
Do którego odsyłam .... do którego odsyłam i tak co chwilę ... XD
@xXadambXx3 ай бұрын
Tak, tak, nie jestem taki stary ? 😅 jakim sposobem osoby, które się urodziły w 2000 mają 24 lata, jak ja się urodziłem w 1988 i też mam 24 lata 🫠
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Niewyjaśniona magia 🤗
@Rafixu3 ай бұрын
Ja w 93 i mam to samo. Do tego pracuję na stacji benzynowej, zawsze mam szok jak widzę że 2006 już jest pełnoletni i może kupować alko. Przecież ja wtedy pisałem testy 6-klasisty, a niektórzy moi znajomi mają dzieci w wieku 10/11...
@artisticasusana3 ай бұрын
@@Rafixua mnie rozwala fakt, że rocznik 2005 teraz idzie na studia, a ja rocznik 97 jestem na 2 roku studiów. Przecież to jeszcze dzieci są 😂 Tak samo miałam na pierwszych studiach gdy rocznik 2000 szedł na studia, że kurde wchodzi nowa generacja z innym PESELem 😂
@guzikzapasowydekoszula64923 ай бұрын
08:10 - w Polsce kosmici znaleźli nas już w 1978 :) Ciekawe za pomocą jakich technologii :)
@Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina3 ай бұрын
Oglądane o 11:00 😉
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Pozdrawiam o 12:03 👋🏻
@Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina3 ай бұрын
@@TechnoStrefa Również pozdrawiam serdecznie 😄
@GangKaczek-v6p3 ай бұрын
Stary montarz był lepszy
@Micr-0003 ай бұрын
Zgadzam się
@bombowiecPL3 ай бұрын
To niezły montaż przez eR Zet xD
@pander_20203 ай бұрын
Melduję się: Godzina 13.31 🎉
@mariok-t31983 ай бұрын
kiedyś byl teleranek a dzis jest technoranek
@prometeusz19843 ай бұрын
Znowu słyszę pierdoły typu: ludzie się zamykają i stają się introwertyczni... Znam wielu ekstrawertyków którzy mimo że używają aplikacji społecznościowych/randkowych, nie stają się introwertyczni. Dalej dążą do kontaktu w rzeczywistości i spotykają się cały czas z innymi ludźmi w tradycyjny sposób. Introwertyzm to nie jest cecha nabyta tylko wrodzona. Są różnice w mozgu introwertyka i ekstrawertyka. To że są takie portale daje więcej możliwoś poznania więcej ludzi ekstrawertykowi. Oczywiście ludzie więcej używają telefonów ale ekstrawertyk o ile czas na to pozwala i tak wychodzi do ludzi.
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Ja też znam, ale to że kogoś znamy, to żaden argument. Badania wskazują, że technologie i media społecznościowe mogą przyczyniać się do wzrostu poczucia izolacji społecznej i introwersji. W szczególności, wysokie użycie mediów społecznościowych jest powiązane z negatywnymi wynikami zdrowotnymi, takimi jak zmniejszone poczucie dobrostanu, zwiększone odczucia samotności oraz depresji (www.psychologytoday.com/us/blog/live-long-and-prosper/202210/technology-use-loneliness-and-isolation) (www.mdpi.com/1660-4601/18/18/9858). Sherry Turkle w swojej książce podkreśla, że ciągłe korzystanie ze smartfonów i mediów społecznościowych może prowadzić do mniejszej empatii, słabszych więzi społecznych oraz mniejszej kreatywności. Badania pokazują, że interakcje twarzą w twarz, które są zastępowane przez komunikację cyfrową, są kluczowe dla rozwijania tych umiejętności (www.psychologytoday.com/us/blog/love-and-gratitude/201909/social-media-triggers-loneliness-in-college-students). Dodatkowo, badania przeprowadzone przez Meshi i współpracowników wykazały, że nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych może prowadzić do postrzeganej izolacji społecznej, co jest szczególnie szkodliwe dla osób bardziej introwertycznych (magazine.hms.harvard.edu/articles/isolation-social-media). Osoby te częściej odczuwają samotność, nawet w obecności innych ludzi, i mogą bardziej polegać na mediach społecznościowych jako na formie natychmiastowego komfortu, co jednak nie rozwiązuje problemu długoterminowo (www.mdpi.com/1660-4601/18/18/9858).
@ArkadiuszAureliusz3 ай бұрын
> TechnoRanek > 13:57
@mateuszprzyuski12713 ай бұрын
Ja oglądam o północy 😂
@masterpo9983 ай бұрын
Mam nadzieję że nie cofniemy się do tyłu i będzie z technologią coraz lepiej niż gorzej oby bo jak bd wojna cofniemy się do jaskiniowca
3 ай бұрын
O to młody jesteś Ja już mam 38 lat. A odcinek skończyłem oglądać o 21:10 dnia 29 lipca 2024 roku. 🙂
@Drifter86main3 ай бұрын
Ja na przykład dzwonię bo w moim mieście Globo jeszcze nie jest obsługiwane i takie tam inne apki
@kris898913 ай бұрын
Subskrypcja na Tinder za 2000 zł 😵💫 Dlaczego ludzie w dzisiejszych czasach na takie numery się godzą 🤯
@patrykpatryk46223 ай бұрын
Oglądam o 23:39
@kamilnowak32193 ай бұрын
Kodi istnieje od 2003 albo 2004 nie pamiętam ale kto ma wiedziec jak z tego korzystać to netflixy Disney HBO wszystkie inne klękają przed nim bo nie wiedzą jak sobie z nim poradzić niz płacić za to wszystko
@Rafix53143 ай бұрын
Technoranek tez nie istniał... Dobrze, że to już jest tylko smutna przeszłość 🫶
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Te cieszymy się z tego powodu. Również z faktu, że tak licznie oglądacie nasze materiały 😉 Dziękujemy 💙
@PtakiKujawiaki3 ай бұрын
5:00 ja nie korzystam z netflixa
@PtakiKujawiaki3 ай бұрын
Czy jak oglądam technoranek wieczorem około godziny 21 to jestem zwyrolem i powinienem się wstydzić i bić w pierś?
@bombowiecPL3 ай бұрын
Tak. To jak branie Apapu Noc w dzień...
@DIES3L.103 ай бұрын
Kiedyś samsung cloud miała nieskończoność TB danych za darmo. To byli czasy które już nie wrócą😢
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Teraz wszystko jest płatne 😢
@szymongrobelny89113 ай бұрын
polecacie przenieść się z iphone 11 na samsunga s23
@julianw98253 ай бұрын
Gdzie stara oprawa graficzna😭
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Została zaktualizowana 🙂
@wojtek9123 ай бұрын
Ja się urodziłem w 2012
@TechnoStrefa3 ай бұрын
🙌🏻
@rafiks20023 ай бұрын
oglądam o 14:14
@jakubwaachowski28883 ай бұрын
Ja mapy nie korzystam jak jadę samochodem
@Yetitoja3 ай бұрын
Te czasy kiedy była Neostrada i internet 512 kB/s 🫴
@whit33183 ай бұрын
No i po co ten "lektor", dla mnie az mi to przeszkadza pod czas słuchania?
@TechnoStrefa3 ай бұрын
Roger that 🫡
@KicksonAcapulco13-no5rd3 ай бұрын
Pytasz proszę, czy stwierdzasz? Nie do końca można zrozumieć przesłanie komentarza. Dla mnie bardzo fajnie rozdziela to segmenty - w tym momencie jestem w pracy i słucham odcinka jak podcast (nie oglądam wideo). Wszystko ma plusy i minusy, niemniej dobry lektor to zawsze wartość dodana.
@adamkrajewski81913 ай бұрын
Apka WiFi file transfer robi robotę.
@Kielbaha6283 ай бұрын
Hej, oglądan was 14 lat
@pro_fish_arkd732 ай бұрын
wkleisz link?
@przemo8033 ай бұрын
23:29
@szczepanstyczen83482 ай бұрын
o 6:06
@teresarogala53253 ай бұрын
ciekawe w którym to było roku
@oldluk19_79luk_me_roblox3 ай бұрын
Postaraliście się z intrem 🗿🗿🗿💀💀💀
@imjohnsable3 ай бұрын
nie obejrzałem ale już stwierdzam bait, google maps istaniało grubo ponad dekadę temu, miałem je na telefinie lg ku990 chyba który androida nawet nie miał, 10 lat temu to pracowali nad nawigacją w google maps
@robertszwalgin61763 ай бұрын
6am
@Polishinator200615 күн бұрын
Ja mam mi band 6 5 i 3 ale korzystam z 3 bo nie chce mi sie ladowac 6
@korzeniowski19443 ай бұрын
6.10
@potegaumyslu3 ай бұрын
Wow oglądałeś VHS-y 20 lat temu (2004r.) 🤯😵🫨... Przecież to była era VCD/DVD i nawet w małomiasteczkowej lokacji pułki wypożyczalni zamieniły kasety na płyty, a do domów wjeżdżały kina domowe 🤔
@hellsing-b5c3 ай бұрын
vhs-y jeszcze wtedy były ,fimy na oddwarzacze te wychodziły ,wiem bo mam prawie sto filmów vhs .. i na nie zajechanych kasetach obraz jest dobry ,widać nawet pojedyńczego włosa
@potegaumyslu3 ай бұрын
@@hellsing-b5c nie napisałem, że nie było tylko że oglądał a to różnica... staży przesiadali się na sprzęt typu combo (dvd/VHS) aby zachować biblioteki VHS a młodzi kupowali kina domowe, a wypożyczalnie zmieniały kasety na płyty...
@zbigniew86883 ай бұрын
Z wirtualnego związku dzieci nie będzie 😂
@endzio21373 ай бұрын
z generacji alpha. to 11 letnie dzieci
@2005latos3 ай бұрын
w 1977 roku
@andrzejkopa7793 ай бұрын
LAta 70 chyba 77 rok
@grzegorzp98543 ай бұрын
1977
@masterpo9983 ай бұрын
Mam nadzieje ze technologia będzie coraz lepsza ale nie w Polsce bo Bomerzy ludzi będą sie tego bali wiec zawsze będziemy 10 lat do tyłu i to jest przykre 6g i 6g sie boja to pytanie co dalej ^^
@KicksonAcapulco13-no5rd3 ай бұрын
Bardzo dobrze, że ludzie się tego obawiają. Założenie, że wszystko co nowsze będzie zawsze lepsze, może być nietrafione. Podobnie bardzo słusznie, że wprowadzając kolejne generacje "G", trzeba dokonać badań wpływu fal na organizmy żywe. Nie jesteśmy bowiem sami na świecie i poza człowiekiem, sami w sporej mierze jesteśmy uzależnieni od istnienia gatunków fauny i flory. Postęp dla postępu, aby był postęp, niekoniecznie jest właściwą drogą. Wszystko z głową.
@masterpo9983 ай бұрын
@@KicksonAcapulco13-no5rd właśnie nie powiem ci źle myślisz najlepiej byc jaskiniowcem co nie
@KicksonAcapulco13-no5rd3 ай бұрын
@@masterpo998 Owszem - lepiej być jaskiniowcem, lecz używać technologii, która będzie w miarę przetestowana i bezpieczna dla zdrowia. 🙂 Z racji wieku trochę zmian w technologii oraz elektronice przeżyłem, więc najpierw wolę, by technologie miały certyfikację bezpieczeństwa. Możesz się śmiać, lecz nigdy nie miałeś np. bólu głowy spędzając więcej czasu w pobliżu jakieś trafostacji? Albo czy wiedziałeś, że stojąc pod słupami elektrycznymi rozświetliłbyś freon w świetlówce? Niby rzeczy niewidoczne, lecz generujące pole elektrostatyczne, które musi być bezpieczne dla człowieka w perspektywie lat. I lepiej być tu jaskiniowcem, niż królikiem doświadczalnym - postęp tak, lecz robiony z głową i certyfikacją bezpieczeństwa. Technologia jest dla człowieka.
@masterpo9983 ай бұрын
@@KicksonAcapulco13-no5rd powiem ci głupoty gadasz ja jestem za technologia 5g 6g 10g bo jak przyjedzie Rosja nic nie będzie ale skoro się boisz to się bój pamiętaj że są wirusy i że są bardziej szkodliwe niż maszty ale ludzie to dzbany już się nauczyłem dziwnym trafem w innych krajach niczego się nie boją tylko w Polsce tak jest skoro się boisz to nie zabraniam innym mieć 5g czy nie wiem czegoś innego bo nie jesteś sam a co do technologii niech będzie ból głowy miałem przez ludzi bo iż głupota mnie przeraża i tyle
@KicksonAcapulco13-no5rd3 ай бұрын
@@masterpo998 Jak najbardziej rozumiem - szanuję Twoje poglądy i nie zamierzam nawet z nimi polemizować.👍