Szigetelés- ahogy ellenségednek sem szeretnéd

  Рет қаралды 222,698

SzakiEllenőr

SzakiEllenőr

Күн бұрын

Пікірлер: 233
@kisscsaba1688
@kisscsaba1688 3 жыл бұрын
Mikor Németországban dolgoztam,ott folyamatos volt az ellenőrzés.Ott járkált közöttünk az ember,hol egy vízmértékkel,hol egy centivel mért ezt azt,Bármi gond volt,még időben szólt, hogy ezt emígy csináld,azt állítsd függőbe,azt szedd vissza stb.Ezt itthon nagyon hiányolom.Főleg olyan helyen,ahol nem is szakemberek dolgoznak.Ráadásul a szakik között is hatalmas a különbség,ha sok a "jóvanazúgy" ember egy kollektíván belül könnyen elnyomják az igényesebb embereket, főleg, hogy amint látjuk,a vállalkozónak sem érdeke a tisztességes minőség.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
Ez az állandó ellenőrzés gondolom a saját minőségbiztosítási csapat része volt. Ha kell, én is kimegyek kétnaponta, de sokkal hatékonyabb ha az alapszintű ellenőrzést saját maga végzi a kivitelező.
@istvankovacs9245
@istvankovacs9245 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Laikusként szerintem azzal van baj, hogy amelyik kivitelező komolyan csinálja, az nem vét ekkora hibákat, amelyik pedig a "kókány művek bt."-t üzemelteti, az meg kikéri magának, hogy bárki is kritizálja a munkáját (lásd "Lindab" lemezes videó).
@csaba7547
@csaba7547 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Üdvözlöm!Szükségem lenne a tanácsára!Esetleg privátban tudnánk beszélni?Fontos lenne!Előre is köszönöm!Tisztelettel!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@csaba7547 mail@szaki-ellenor.hu lszi ide írj! Telefonszamot , kérdést, települést , infót, és jelentkezek!
@csaba7547
@csaba7547 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Üdvözlöm Péter!Írtam önnek emailon.Csak azt szeretném tudni, meg kapta e,vagy esetleg idő hiányában nem tudott válaszolni?Ne haragudjon ne vegye tolakodásnak az üzenetemet!Tisztelettel!
@semmitnemfogadel
@semmitnemfogadel 3 жыл бұрын
Kedves Péter! Eddig ön a 2. m.ellenőr, aki megemlíti, hogy a csatorna felállásoknál helyes a védőcső használata. Én gépészeti kivitelezéssel foglalkozok. Amikor elhelyezem a védőcsövet ,akkor kapom a kritikát, hogy minek az, nehéz körbe betonozni???? ,miért égetem a pénzt. Eleinte még bántott, ma már nem érdekelnek ezek, de szigetelés után,az okoskodó tulajnak,építtetőnek mindig elküldöm a fotót az összeégett,megroggyant védőcsőről :) Nagyon tetszenek a videók amiket készít, bár sok kivitelező szerint a műszaki ellenőr és a kivitelező ellenségek, pedig előre egyeztetéssel rengeteg vita kerülhető el, és sok pénzt lehet spórólni,az időről nem is beszélve. Magam részéről sokkal jobban szeretem,amikor rendes terv alapján dolgozhatok, de ez egyre kevésbé van így sajnos, ill a tervezők (gépész) sokszor csak felületes terveket készítenek,amit nem egyeztettek a többi szakiparral, és ebből sokszor gond van. Azt hiszem a vitáknál felhasználom a videóit. Úgy tapasztaltam, hogy nálunk mindenki okosabb mindenkinél , sokszor volt már vitás esetem, de amikor kértem ,hogy írja le naplóban mi a helyes kivitelezés, onnantól 99%-ban meghátrálnak. Több ilyen ember kellene aki arcot és nevet vállalva mutatja be az alap hibákat, amik megkeserítik a későbbiekben a használatot,ill megelőzheti a keletkező károkat még időben. Remélem sok építkezni vágyó ember nézi ezeket a videókat, és talán rájönnek, hogy nem biztos ,hogy a m. ellenőrön kell spórolni,meg a silány anyagokkal. Egy nagy német gyártó,akinek rendszeresen járunk a fejtágítójára, mindig azzal kezdi, hogy a magyarokbiztosan nagyon gazdag emberek, hogy silány anyagokat használnak az építkezés során . És ez elég találó szerintem.
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 2 жыл бұрын
Azért van erre egy elég egyszerű megoldás, a cső kőré teszel egy alulemez borítást és a probléma megoldva, de én is úgy gondolom hogy egyszerűbb védőcsőbe rakni.
@zsoltbacsa6379
@zsoltbacsa6379 Жыл бұрын
@@zerkovitzzoltan2182 szia..kèrdèsem az lenne hogy az alu lemez mitől olcsóbb megoldàs mint egy nagyobb cső hèj kialakítàs. Vagy te csak a szigetelés lerakàsànàl lévő hő sokk miatt tenned le " ideiglenesen"? Mert akkor a beton statikai szorító hatása mèg mindíg nincsen kiküszöbölve. Az alu lemez drágább mint egy cső darab...
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 Жыл бұрын
@@zsoltbacsa6379 hővédelem miatt írtam.....
@kroky80
@kroky80 2 ай бұрын
​Mennyi eszed van neked is.. Szerintem platina lemez jobb lesz.​@@zerkovitzzoltan2182
@arminsimon6192
@arminsimon6192 3 жыл бұрын
A betyárját! :) Megnéztem a videót, elolvastam az összes kommentet, egész jó a "kocsma zaj", alakul a hangulat! Nagyon tetszik ahogy össze csap a "szakma" és még a nézők is be kiabálnak.
@julius2769
@julius2769 2 жыл бұрын
Jó vagy, köszönjük. Döbbenet, hogy egyetlen szakmai műszaki ellenőr kollegád se állt ki melletted,kussolnak.Jó vagy, Mi szeretünk.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Azok levelet irnak, hogy csalódtak bennem!😳
@arpadborbely5919
@arpadborbely5919 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor igen ? Az nem semmi …. majd lehetne erről egy rövidebb összefoglaló videó , hogy a szakma hogyan fogadja a munkásságát
@rewq0210789
@rewq0210789 8 ай бұрын
Mezei vagyonőrként dolgoztam nem egy építkezésen. Unalomból volt h elkezdtem vízmértékkel mérni kb mindent ami útba esett. Hamar úgy nézett rám nem egy melós mint egy leprásra. Volt h szóltak is ... nem kellene méregetni. Szemem előtt nem egyszer nem kétszer .... építettek fel falat, köveztek udvart, melyeket volt h 5x is lebontották, felszedték majd újraépítették pont ugyan olyanra mint előtte. Láttam több tonnás, bérelt munkagépeket amik amik sose dolgoztak egy percet se de valaki biztos kifizette h az udvaron áll hónapokig mozdulatlanul. Láttam (lakópark) falon kb fél méteres szabályos lyukat ..ami kiderült utólag nem kell semmire ... hungarocell majd vakolat ...kész a fal. De láttam szintén lakóparkban szobában, ablak előtt álló legalább 80cm széles tartópillér oszlopot. Egyik ablak nem is nyílt teljesen ki miatta. Állítólag tervezési hiba. 45 helyett 36M ért adták a tákolt lakást kb 20 éve. Minden építkezést rommá kell ellenőriztetni mert amúgy el lesz lopva, csalva a beruházás.
@zoltanfoldi4090
@zoltanfoldi4090 5 ай бұрын
4:46 Villanyszerelés remélem nincs a profiljaban. 5*10mm2 igen. 3 fázis esetén a föld, nulla, meg a 3 fázis. Hacsak nem ez lesz a BYD gyár maga. Arról nem is beszélve, hogy az Elmű 6mm2-t követel meg szálanként, mint elmenő fő vezeték. De a kalap jól áll
@gaborf7991
@gaborf7991 8 ай бұрын
3:44 Ha védőcsőben húzzák át a szennyvíz lefolyót, akkor a védőcső és a lefolyócső között milyen módon kell a vízszigetelést megoldani, hogy a védőcsövön belül se jöhessen fel a víz?
@tiborpatrik8536
@tiborpatrik8536 3 жыл бұрын
Kedves Péter,nagyon jók és hasznosak a videói,ebből is kiderül hogy már az alapoknál el lehet kúrni egy építést,tetszett a,,sávalap" videó is!
@tiborpatrik8536
@tiborpatrik8536 3 жыл бұрын
Én is az építőiparban húztam le több mint 40 évet és láttam olyan sok ,,csodát" hogy nem kaptam levegőt!
@tamasnagy8225
@tamasnagy8225 3 ай бұрын
Csak egy baj van, ha nem tetszik levonulunk, volt már, hogy megkaptam. "ahányszor erre jön a fia, annyiszor fogja meg a vízmértéket"? Vélhetően igen, de én is megfoghatom. Ez egy építőanyagot forgalmazó cég mester ajánló listáján lévő szaki volt.
@Franckyhu
@Franckyhu 3 жыл бұрын
Olvastam a felületi minőségre vonatkozó ellentétes véleményeket. Jellemző, hogy megmagyarázzák, hogy felesleges a jobb minőség, jó az úgy. Emberek, 2021-et írunk, nem 1975-öt. Ha meg lehet csinálni simára, és síkra, és ehhez ma már számos kézi -és gépi segédeszköz létezik, amit még meg sem kell finanszírozni, elég kibérelni egy napra..., akkor miért nem úgy készül? (magnézium bull-float, fresno, vibro léc, rotoros simító, stb.) Sok épületben járok, új építésű lakások 1 milla per m2 áron, ...beázások, sehol egy sík fal, sehol egy derékszög vagy függő, ...összecsapva, a sittre rakott hőszigeteléssel-jó esetben lépésálló- ami apró darabokból lett lefektetve centis hézagokkal, vadi új lakások és nincs egy tiszta fázis, a nulla vezetőn is mérhető potenciál, rengeteg műszaki és esztétikai probléma ...de az érintőképernyős "okos" villanykapcsoló azért ott van. Senki ne gondolja, hogy minőséget kap a pénzéért. Tulaj reklamál, szó szerint elküldik a ..., hogy "10-en állnak sorba erre a lakásra, el lehet menni ha nem tetszik". (saját fülemmel hallottam). Társasházi nagyberuházásokon magyar szót alig hallasz. Vendégmunkások dolgoznak. Attól még lehetne jó is, de a tapasztalat nem az.
@traube79
@traube79 3 жыл бұрын
"Trianonnak köszönhetően nemzetközi kollégákkal dolgoznak"
@Szelephimba
@Szelephimba 2 жыл бұрын
@Franckyhu Ez tökéletesen így van....sajnos... Plussz: társasázi ''lakásba'' vittem a mesternek a járólapjaimat, amit választottam.... ''.....jaaaaaa?! 60-as lap???????? Mindig ilyeneket hoztok ide....az feláras! Pont.'' -mert? -mert nincs olyan vágóm ami a 60-asat levágja. Bérelnem kell. Az meg nagyon drága....''' Megleptem őket 2 hét múlva..... nem volt bérelt vágó.......flex-xel vágott minden darabot... Mondom, '''akkor látom nem kellett bérelni...'' Errő ő:'' nem de tudod mennyi korong kell ehhez...?
@tamastoth9142
@tamastoth9142 8 ай бұрын
Ez talán a legtökéletesebb leírása annak ahogy ma kinéznek az építkezések és a szakik. Gratula a megfogalmazásért és a tartalomért!
@tamasnagy8225
@tamasnagy8225 3 ай бұрын
@@Szelephimba Erre mondja a vejem, "nem akarásnak nincsen vége"
@zooleeka22
@zooleeka22 3 жыл бұрын
Én úgy tudom (PVC-KG alkalmazástechnikából) hogy bebetonozható ez a fajta cső (sőt van ahol kötelező is betonnal védeni a csatornacsövet pl, ahol ivóvíz vezetékkel kereszteződik). Persze nyíiván tudni kell a cső várható mozgásait, a nyomvonalat, tokos kötéseket úgy vezetni, hogy a mozgások felvehetők legyenek. Ha pedig korrekt megoldást akarsz a szigetelésnél, akkor HL800/110 szigetelő gallér és átvezető. Amúgy ezeket az átvezetések miért nincsenek fenn a terven? Ja miek az a tervező, csak a pénzt kéri el.....
@mate36ful
@mate36ful 2 жыл бұрын
Erdekesek a videoi, tobbet megneztem. Azt viszont nem ertem, hogy mi a gond a bebetonozott 110-es csatornacsovel? 3:46 Miert szoritana? Es ha szoritja miert baj?
@csojoco
@csojoco 3 жыл бұрын
Kedves Péter! Nagyon jók, hasznosak és tanulságosak a videók!!! Ebbe a videóban említette a gépészeti kiállásokhoz szükséges védőcsöveket. Mi is ennél a fázisnál tartunk, és ennek a videónak a láttán jöttünk rá, hogy nálunk sem lettek védőcsövek rakva. Utólag van-e lehetőség azokat berakni, javítani a helyzeten? A csövek körül felverni a szerelőbetont vagy más megoldással? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel!
@adrianlakatos3817
@adrianlakatos3817 2 ай бұрын
Kérdésem lenne hogy mi hátránya lehet így a szennyvízcsőnek a jövőben hogy nincs védő csőben,illetve nem lenne célszerű az egész felületet akkor vízszigetelni (fal alatti rész kivételével) mikor már lemegy a falazás,födém és a tovabbi munkalatok nagy része? Köszönöm
@adrianlakatos3817
@adrianlakatos3817 2 ай бұрын
???
@tibortal3579
@tibortal3579 3 жыл бұрын
Több mint 30 éve szigetelek.(lenne mit mesélnem) Ez a szerelőbeton "nagyjából" jó! Kis ráfordítással,egy kis flexibilis ragasztóval ki lehet húzni a durva hibákat. De a lényeg,hogy szar üvegfátyol betétes Oxid bitumenes lemezeket nem szabad használni sehova sem! Max,ahogy szokták mondani,a kutyaól tetejére. De én még oda sem!.....
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
Kedves Tibor, 2!! cm-es "gyűrkék" is voltak a betonon. Nem szoktam túlozni feleslegesen! Azt elég drága és macerás javítani.
@Tazsam84
@Tazsam84 3 жыл бұрын
@@SzakiEllenor "pár" éve én is vezetek projekteket, de szerintem neten kár azon vitatkozni kinek nagyobb, de legalábbis én nem vagyok hajlandó. A gyürkéket kalapáccsal le lehet ütni a lyukakat megfelelő anyaggal simítani. Tévedés ne essék az én fiaimtól sem tűrném el a fenti minőséget de ami itt van azt 3 ügyes ember és némi anyag 1 nap alatt megoldja, ez pedig az építkezéshez képest sem nem drága sem nem macerás, legalábbis az alapján amit a videón látni. A védőcső hiánya és a szűk védőcső a földkábelnek már inkább valós gond.
@selgirr
@selgirr 3 жыл бұрын
@@Tazsam84 egyet értek, mindazonáltal láttam már olyat, hogy a gv lemez ALÁ került kavicsot jól irányzott ütéssel porította el a "szaki"... jóvanazúgy...
@KingBradleyy
@KingBradleyy 2 жыл бұрын
Hivatalosan oxid bituminnal is lehet szigetelni , de akkor 2 rétegben minimum .
@tibortal3579
@tibortal3579 2 жыл бұрын
Szigetelheted 10 rétegben is,az attól még el fog repedni a legkisebb épületmozgásra is,főleg hajlatoknál. Mert ugye itt az anyag összetételéről van szó. Tehát az oxid bitumenes lemez nem rendelkezik semmiféle modifikációval,és ráadásul üvegfátyol betétes,a modifikált poliészter betétes szigetelőlemezzel szemben. Tehát hova való? Mint említettem,a kutyaólra"sem"
@peterhegedus3103
@peterhegedus3103 2 жыл бұрын
Kedves Péter. Több videóját is megnéztem és örömmel tapasztalom a szakmai hozzáállását. Én vakolással foglalkozom, többnyire. Ebben a témában nem láttam videót, hogy mi felel meg ön szerint 1 osztályú munkának? Mi az elfogadható? Mindenesetre törekszem a jó minőségű és tetszetős munkára! Köszönettel Péter
@kovizoli8249
@kovizoli8249 3 жыл бұрын
Üdv!Utólagosan betonozott szobai szerelőbetonnál, mennyit kell várni hogy a bitumenes lemez lerakható legyen? Sokan azt irják csak 2-3 nap. Nem okoz problémát ha nincs kiszáradva a szerelőbeton? Köszönöm
@laszloszondi9997
@laszloszondi9997 3 жыл бұрын
Tök jó lett ez a videó is. Köszönjük! ---------------------------------- Nem teljesen értem, itt páran röfögnek, hogy "személyiségi jogot sért a videó", meg hasonlók. :D Egyrészt senkinek a jogát nem sérti ez a videó, gondolom a röfögő a lejáratásra, hitelrontásra, rágalmazásra gondolt, de itt ezek sem állják meg a helyüket. Továbbá pont az hangzik el a videóban, hogy "a kivitelező hajlandóságot mutat az együttműködésre", vagyis pont, hogy jókat mond az ellenőr a kivitelezőről. Nem tudom, hogy mit kell ezen megsértődni? xD Az ellenőr nem azért végzi az ellenőrzést, hogy LEBASSZON, hanem hogy jó legyen a végeredmény. (Gondolom a kivitelezőnek is ez a célja... Remélem!) És az ellenőr egyszerűen friss aggyal, friss szemmel kiérkezik a helyszínre, megállapítja, hogy ez jó, meg az is jó, az ott szar, ez is elég szar, az ott eléggé jó. Pont. És akkor azokat a hibákat - amiket mutat - csak ki kell javítani úgy, ahogy az ellenőr elmondja, azt' kész. Legalább tanulsz belőle INGYEN, és így akkor máris 1 szinttel feljebb léptél a profizmus bársonyszéke felé. Nincs itt semmi rossz szándék a háttérben (szerintem). Tök felesleges itt parázni!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
Kosz hogy leírtad!
@peterdunai4073
@peterdunai4073 3 жыл бұрын
Nem hangzik el helyrajzi szám, a kivitelező, a cég neve. Nem látható semmiféle céges logó. SAJNOS!!!! Az ilyen szinten dolgozó kivitelezőket el kellene tiltani a szakmától.
@miklosnyiri9766
@miklosnyiri9766 3 жыл бұрын
@@peterdunai4073 Volt ahol már látszott, nem tudom lett e belőle feljelentés...
@peterdunai4073
@peterdunai4073 3 жыл бұрын
@@miklosnyiri9766 gondolom másik videóról beszélhetsz mert ebben konkrétan semmi sem látszik. De ez is jól mutatja hogy mennyire beteg világban élünk. Egyszer engem is átvertek csalók. Véletlenül ott felejtették a jegyzetfüzetüket benne nevekkel telefonszámokkal. Hamar rájöttem hogy mindenkit ugyanígy átvertek. Bementem a rendőrségre feljelentést tenni azt mondták hogy ez polgári peres nem foglalkoznak vele. Mondtam nekik hogy ezek ebből élnek hogy átvernek embereket. Ez bűncselekmény. Amikor rájöttek hogy mi történt megfenyegettek hogy feljelentenek üzleti titok megsértéséért.
@tamasnagy8225
@tamasnagy8225 3 ай бұрын
Azért valljuk be, itt jön a lé, meg a tudat. Volt munkahelyemen kérdezték, tudod? Persze, de ti csak 110-es IQ-ig fizettek. A többit akkor használom, ha megéri. Mentők.
@laszlokonczig6303
@laszlokonczig6303 2 жыл бұрын
Üdvözlöm! Az lenne a kérdésem,hogy a megrendelö részéröl kell-e építési naplót vezetni,mert azt hallom többektöl hogy már nem kell! Nekem 3 éve még kellett! Várom válaszát,köszönettel és üdvözlettel;Konczig László
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
a 2019 október 24.-e utáni bejelentéseknél már nem kötelező, hanem önként választott. Ha támogatott pénz kerül bele, akkor viszont megint csak kötelező. Én mindenkinek ajánlanám csak! itt a leírás: www.e-epites.hu/hirek/felhivas-az-egyszeru-bejelentes-2019-oktober-24-i-valtozasairol
@elodrev7093
@elodrev7093 2 жыл бұрын
Örülök, hogy felfedeztem ezt a csatornát. Nagyon hasznos. Viszont a szakink itt most kicsit túlzásokba esett. Ez ugyanis nem vízszigetelés! Ez nedvesség és pára ellen van, amin egy kis sérülésnek nincsenek akkora (lenginkább semmilyen) következményei.
@zsoltlaszlo7424
@zsoltlaszlo7424 2 жыл бұрын
Kedves Péter. Érdeklödöm hogy egy kiegyenlítő betonnal orvosolható a hiba?
@gyulavarga5067
@gyulavarga5067 2 жыл бұрын
Üdv.házépitésnél ha beton koszorút csinálok ,statikailag müködik ha betonzsaluzom és azt öntöm be betonnal ?!
@szabolcsbalogh6830
@szabolcsbalogh6830 2 жыл бұрын
Üdvözlöm . A csövek esetében ez utólag javítható ?
@Gyoszor
@Gyoszor 3 жыл бұрын
Na mostmár hogyha elmentek a csajok, akkor beszéljünk egy kicsit a szakmai dolgokról. Én cukrász vagyok. Szerintem a beton az kókány, az egyértelmű. - a villany beállás: először azt mondja az ott egy földkábel helye lesz. Jó. A földelés az x átmérőjű tüzihorganyzott cucc, utána egy dobozban egy alumaxxal állunk át mkh ? vezetékre, ami megy az órához. Namost az óra szerintem újfent kint van, tahát nem bent. Akkor most milyen cső az ott amibe az 5 db 10es vezetéket bele kéne húzni, ami először még csak egy földelés volt?? - szigetelés: azt le kell ragasztani? Szétmegy érzésem szerint. Ön csinált már ilyet? Egy jó betonra nem célszerűbb letenni mint a szőnyeget és 10cm átfedéssel jó rutinnal egymásra melegíteni? Sőt, minek leteríteni telibe az egészet? Az éppen épülő fal alá leterítjük, kilóg alóla, majd mikor jön az aljzatbeton leterítjük az egészet és összemelegítjük. Minek sétáljanak rajta egész nap a munkások talicskával, raklap békával akármivel. - Sárga csőhöz odaáll és azt mondja: "nem szerencsés dolog". Nem, szerintem is elég gatyául néz ki. Szerintem Önnek mit kellett volna mondani? Az ide vonatkozó jogszabályi előírást. "a nem szerencsés" azt mindenki érti, csak én is odabökhettem volna. Én sem tudom, mivel cukrász vagyok, de úgy látom Önnek sincs fogalma se. De egyetértünk, hogy ez így sz*r. Magamnak amit kókányoltunk ott volt hogy a kpe csövet vastagon betekertem elvágott pet palackba, hogyha mozdul a csap nyitogatásakor, akkor ne karcolja szét a beton, mert előbb utóbb elfogy a KPE cső. Szennyvíznek se árt ha tud kényelmesen mozogni, néha forró néha hideg víz folyik le rajta. Az, hogy hogy szigetelik körbe az csak a kisebb probléma, ott nem perzselik és kész, majd lenyomja a következő réteg beton. Ezekre, ha válaszol, az amatőrök meg a hülyék is kapnak némi infót mit kéne csinálni, amiből előbbre megy a világ. Speciel az senkinek nem infó, hogy mit morforndírozik magában, mikor mérlegeli, hogy keressen alaphangon 300.000 Ft-ot vagy ne. Köszönöm, hogy meghallgatott, ha válaszol, azt még inkább.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
Mi a kérdés?
@gyemintgyuri6093
@gyemintgyuri6093 3 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Természetesen az, hogy ki szántja fel a kiskertet a ház körül? :-) hát az, hogy kellett volna csinálni a cső dolgait?
@mr.skiiizo4395
@mr.skiiizo4395 3 жыл бұрын
@@gyemintgyuri6093 Mindig csak védőcsövet szigetelünk , haszoncsövet nem szabad szigetelni . Minimum 4 mm-es modifikált bitumenes lemez lenne az alap ami elvárható egy építkezés során , talajnedveség , talajpára és talajvíz ellen. Sajnos a víz szigetelés még mindig ott van hogy "minek " az. Pedig az egyik legnagyobb problémát tudja okozni a későbbiekben. (szinte javíthatatlan ) . Már akkor szőrnyülködtem amikor megláttam hogy egész tekercset lógattak le a beton alap oldalára. Kérdem én , hogy ilyenkor hogyan csatlakoztatják a lábazati víz szigetelést?? Ami elvileg ha jól emlékszem +30 cm felvezetési magaság, a végleges terepszíntől . A felület tényleg nem a legjobb , és igen javítás szükséges . Nem hinném hogy 2-3 cm szint különbség elfogadható lenne bármilyen felületen is . Én úgy érzem időben érkezet @csaladihazepites1 , és igen még meglehet oldani normálisan is . Igen lehetett volna jobban is elmagyarázni hogy mire is értette azt "nem szerencsés dolog" -ot. Csak gondolom nem , érezte ennek a "súlyoságát ". És azt is értem hogy nem minden úgy van ahogy a lerajzolják, mert nem mindig lehetséges annak a szakszerű kivitelezése. De te mint Cukrász , jogosan tetted fel ezeket a kérdéseket . Ahogy te is törekszel a tökéletes tortára vagy süteményre, mi úgy törekszünk a tökéletes víz szigetelésre . Minden jót , és törekedjünk a legjobbat kihozni a szakmánkból .
@rpetroszp
@rpetroszp 3 жыл бұрын
@@gyemintgyuri6093 A földkábel elég merev. 25-ös cső helyett, min. 32-es csövet, de inkább 40-es kellett volna használni.
@Franckyhu
@Franckyhu 3 жыл бұрын
Hiánypótló, és informatív tartalom. Régebben, ha a megrendelő észrevételt tett, akkor a kivitelező megsértődött, és rosszabb esetben levonult, még rosszabb esetben, előtte még felvett előleget a következő munkafázisra... Építési műszaki ellenőr ma már elengedhetetlen.
@istvanszabo2072
@istvanszabo2072 3 жыл бұрын
Kedves Péter, megnéztem néhány videódat, tisztelet a szaktudásodnak! A türelmednek is tisztelet jár amivel a hibákat kezeled. Láttam pár videódat az alapozásokról és az ahoz tartozó véleményezésedről (húmusz, pontatlanság, szigetelés, hőhid veszély, stb.) sok-sok munkafolyamat amiből sok-sok hiba eredhet. A sávalapot már csak akkor tudom elképzelni ha falazott kerítést építenék. Azt kérdezném miért nem készűlnek Magyarországon a házak betonlemezes alapozással? Azzal egy ütéssel (betonozással) sok legyet lehetne elintézni, leszedni a húmuszt az egész építési felületről, alul talajszövet, megteríteni makadámmal (kb.200 mm), szigetelt alapelemek, drénezni az alapelemeken kívül, 50 mm XPS, 200-250 mm EPS hőszigetelés a lemez alá (vízszigetelés nem kell), vasalás az alaplemezkoszorúnak és az alaplemeznek, padlófűtés és beton. 3-6 napos munka a talajmunkától föggően 2-3 embernek és "festői" munkaterület várja hogy a ház a helyére kerüljön. Megitélésem szerint legalább 30%-al olcsóbb, meg nagyon nyugodtan alszik az ember egy ilyen alapozás után.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
én csak lemezalaposat tervezek, hacsak tehetem! :-9
@istvanszabo2072
@istvanszabo2072 3 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Én Svédországban lakok, dolgozok, passivház fejlesztéssel foglalkozom. Lesz maj szó/videó passzivházról? Gondolom otthon is egyre aktuálisabb ez a kérdés.
@karolydaca
@karolydaca 3 жыл бұрын
Én nagyon örülök, hogy végre van ilyen szak-ember is, és a jelek szerint (a nézettség szerint) komoly igény is van rá. Már régen kellett volna. Szerintem azért növekedett meg a "trehánymunka" mert a szakembereinket elűzték az országból. Mint pl. engem is. A Fidesz kormányzása alatt jutottam arra a döntésre, hogy elhagyom az országot. (a mai napig nem bántam meg!) Legutoljára az Új Nemzetin dolgoztam, a csepeli bejárónál, és 7 havi fizetésem maradt ott!!!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
sajnos egyik kormányzat sem tett meg mindent annak érdekében, hogy a kisvállalkozók, mesteremberek biztonságban legyenek...
@tamasnagy8225
@tamasnagy8225 3 ай бұрын
@@SzakiEllenor Nemzeti sport, vélhetően ma is, és régen is a pacsiba fizetés. Bejelentve minimálbérrel, vagy 6 órával. Igazából a politikának kevés köze van ehhez. Az autódat megjavíthatom okosba, és számlával is. Vagy ez sem ritka, hozd el hozzám az X utcába, otthon fele ennyiért megcsinálom. Gondolom ismerős.
@ferencvertesi3983
@ferencvertesi3983 3 жыл бұрын
Tisztelt Uram, azt szeretném kérdezni, hogy a víz és a csatorna csövek felállásait elég csak a beton áttörésnél védőcsőbe rakni, vagy az egész épület alatt kell? Köszönöm
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
A csatorna csövet homokágyba kell fektetni, és ahol a beton mereven megfogná, ott kell védőcső. Az ivóvizet ajánlott védőcsőbe tenni. Ki nem lehet húzni, de egy hiba esetén nem a ház alá megy egyből a víz.
@tamasgergacz938
@tamasgergacz938 3 жыл бұрын
A lefolyó vezeték nem kell, hogy védőcsőbe kerüljön. Jogszabály alapján épület alatt csak hegesztett kötésű lefolyóvezetéket szabad elhelyezni, tokos kötésűt nem. A véleményem szerint teljesen megfelel a KG-PVC cső is. A hőszigetelés során "külön ne kapjon hőt" és akkor semmi baj nem lesz. (Ha van védőcső és elégetik, akkor a védőcsővel együtt ég el a lefolyócső is. A bitumen lemez olvasztásához szükséges hő jóval kevesebb annál, ami a KG-PVC-t megolvasztja) Az építész műszaki ellenőr ha ezt is felügyeli nem lehet baj, már ha ott van. A víz nyomóvezeték alapszerelésénél egy a lényeg: kötés ne legyen a ház alatt. A KPE vezetéknek van saját védőcsöve, azt kell használni. Az építész, a villamos, az épületgépész mind, mind egy külön szakma. Ezt tiszteletben kellene tartani. Van egy régi mondás: a cipész maradjon a kaptafánál...
@danielpozsar9452
@danielpozsar9452 3 жыл бұрын
@@tamasgergacz938 A ház alatti tokos kötés miért nem megfelelő? Probléma lehet belőle?
@tamasgergacz938
@tamasgergacz938 3 жыл бұрын
@@danielpozsar9452 Szerintem nem, de mint műszaki ellenőr csak az érvényes jogszabályoknak megfelelően nyilatkozatok.
@danielpozsar9452
@danielpozsar9452 3 жыл бұрын
@@tamasgergacz938 Értem. Nagyon szépen köszönöm a választ!
@bigiee7
@bigiee7 2 жыл бұрын
Kedves Péter ! Nézegetem a videóit és az jutott eszembe, hogy ezeket a videókat a kivitelezők is láthatják/megnézik, és ha megnézik akkor megértik elfogadják a kritikát és javítják a hibákat , vagy inkább a kifogások, "védekező" visszavágások a jellemzőek ? Meg tudja azt ítélni , hogy ezek a videók csak nekünk hasznosak (aki esetleg építkeznek/felújítanak), vagy azoknak is akiknek a munkáját kifogásolják? Milyenek a visszajelzések?
@nemethmiklos6010
@nemethmiklos6010 3 жыл бұрын
Péter és a 110-es cső körül a védőcsövet hogy kell elképzelni? Az csak a szerelőbeton szintjéig tart? Sosem láttam még ilyet, bár azt nyilván nem vonom kétségbe, hogy igazad van... Én is beraktam magamnak a KG-t ugyanígy, ahogy itt látszik, másképp még sosem láttam, nem gondoltam, hogy az úgy nem jó. Földben nem nehezedik rá nagyobb nyomás, mint betonban? Mert hogy pont azért volna illő KG-t használni földben (is), mert annak falvastagsága nagyobb, mint a PVC-nek. A 25-ös KPE-be amúgy be nem cincálják az 5x10-es földkábelt, azt jól gondolod, még NB1-es mangalicazsírral sem megy be! :) Elvileg 10-essel kell beállni, követelmény, a szolgáltató is megköveteli, ugyanakkor ha mérőhely külön kerül kialakításra a telken egy földre állítható szekrényben, amiben kialakításra kerül biztosítás is, azaz abba felkerül egy elosztószekrény, abban É.V. relé és biztosíték, onnan már lehet tovább közlekedni a biztosításnak megfelelő keresztmetszettel, csak addig a pontig, ebben az esetben a É.V. reléig kötelező a 10mm2-es keresztmetszet. Ha a biztosítás (amperilag) és a szakasz hossza együttesen(!) lehetővé teszi azt, hogy 6mm2-es vezetéket használjanak, akkor szabványos ha csak 6-ossal állnak be az épületbe, mert betartja a vezetékkeresztmetszet méretezésére vonatkozó szabályt, ugyanis ott már ezt kell betartani, nem a szolgáltató által támasztott követelményt! Ebben az esetben elég sűrűn előfordul, hogy elégséges, de jobb nem spórolni ezen, okozhat bosszúságot. Bajt nem, csak bosszúságot.
@tamasocsko5685
@tamasocsko5685 3 жыл бұрын
Nem egy bonyolult dolog, magasabbra kell engedni, és lehetőleg 2 mérettel nagyobb védőcső kell, akkor könnyebb szinbe vágni később, és irányváltásoknál 45 fokokat kell használni. a ház alatt különösen. Ez a későbbi dugulásoktól elég jól megvéd. Földben csak KG-t használhatsz, de még ott is van előírás, hogy milyen mélységben milyen KG cső kell, persze átlag családiháznál ritka a nagyobb mélység, de előfordul. A másik Hiba a rossz tömörítés. Ebben az esetben a föld,töltés tömörödni fog, ott és akkor ahol és amikor nem kellene. Nekünk már volt olyan esetünk, amikor a tömörítést nem végezték el, és a geberit 160 csőről lerántotta a föld a gyári acélkarimát a 6,2 mm falvastagságú csőről (karimánál még vastagabb). A cső amúgy kibírta simán. Vízbeállásnál is lehet ez a módszer, ott általában arra figyelünk, hogy egy szálban menjen az aknától a házba a vezeték.
@gabor.nadudvari
@gabor.nadudvari 2 жыл бұрын
110-es védőcső nem kér enni. Van ahol előrelátóan 5x25 mm2 kértek, mert mi van ha lesz 2 elektromos autó, stb. Egyszer megvették, egy életre elég.
@pal.kovacs.2066
@pal.kovacs.2066 3 жыл бұрын
nem tudom mikor kezted ezeketa videokat késziteni, de már kezd alakulni, találtam még pár jo videot még ami korekt bemutatás,
@hungarysirl710
@hungarysirl710 2 жыл бұрын
Ejj de szép kis taliga 1:39-nél... :) :) :)
@miklosnyiri9766
@miklosnyiri9766 3 жыл бұрын
A hang nagyon elromlott valamiért. A szerelőbetonnál ez a felületi érdesség teljesen megfelelő. A talajpára elleni szigetelést egyáltalán nem szükséges a betonhoz rögzíteni, csupán egymáshoz kell a lemezeket hegeszteni. Ez világosan le van írva szakkönyvekben és a szigetelőanyag alkalmazástechnológiai leírásában is.
@matelabanc2516
@matelabanc2516 3 жыл бұрын
Esetleg meséld még el a vakolat, a glett érdessége mennyire megfelelő, aztán átnyargalhatunk az esztergált, köszörült anyagok érdességére, de semmiképp se a videóban szereplő lemezalapról essen szó, hiszen az releváns lenne. És a beton bitumenes lemez kapcsolata is hasonló kategória, igaz, hogy a simaság azért lenne elvárt, hogy a későbbi munkálatok során ne lyukadjon ki. Elképesztő, hogy a mekis sült krumpli előbb megérti a videó tartalmát.
@miklosnyiri9766
@miklosnyiri9766 3 жыл бұрын
@@matelabanc2516 Ezek szerint nem vagy szakmabeli. De nem baj, mindent mrg lehet tanulni... Az hogy lesz a szigetelő lemezen egy két kavics méretű lyuk... Lehet hogy lesz lehet hogy nem lesz, de ha lesz: 1. egyszerű javítani. 2. Kutyát nem érdekli, főleg ilyen kiemelésnél, mert semmilyen negatív hatása nem lesz. Ez nem teknő szigetelés, nem vizet kell visszatartania csak egy kis párát vagy a rettegett radon gázt. Ezen funkcióját egy két esetleges apró lyukkal is ellátja tökéletesen, különben két réteg kellene belőle. Modern építészetben egyáltalán nincs is szerelő beton, a durván elsimított homokra fektetünk egy réteg dombornyomott döerken lemezt és halad tovább a munka a vasalással. Talajpárát elég fékezni, nem kell medence szigetelést produkálni, - nem azért nem kell, mert "jovanaz úgy", hanem mert indokolatlan.
@kisfoldi
@kisfoldi 3 жыл бұрын
@@miklosnyiri9766 Van is benne igazság, meg nincs is. Amit nem tudunk, hogy mit írt elő a tervező-mérnök. Ha előírta az általad teknőszigetelésnek hívott szigetelő-réteget, akkor az kell. Ráadásul, ha a megrendelő is szeretné a szigetelést olyan módon látni, ahogyan ő elgondolta, akkor annak olyannak kell lennie - nyílván, ez a szigetelési minőség, amit itt alkalmazni óhajtanak nem ütközik szakmai akadályokba, tehát kivitelezhető. Természetesen szerelőbetont nem alkalmaznak mindenhol, de itt igen. Így elvárható a sík felület; nem simított állapotot, de síkot mindenképpen, amibe néhány felületi egyenetlenség elférhet, de azok a kráterek már nehezen védhetők. Ugye, amikor autót veszel, akkor nem szeretnéd, hogy a kasztni két része csak körülbelül találkozzon. A pénzedért szeretnéd az elvárható minőséget megkapni.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
@Nyíri Miklos úrnak milyen építőipari végzettsége van? A leírtak alapján sajnos nem sok jót várok....De a nagy többségnek nyilvánvaló, ez kókler hozzállás.
@kisfoldi
@kisfoldi 3 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Mármint, nekem?
@peterdunai4073
@peterdunai4073 3 жыл бұрын
Nehéz elhinni, hogy egy ebből élő vállalkozás, cég, hogyan tud ennyire gyatrán kivitelezni. A betonozás katasztrófálisra sikerült. A védőcső hiánya már önmagában egy olyan súlyos hiba, mintha a műtétre a sebész bemosakodás nélkül menne be. Szerintem itt nem a műszaki ellenőr leszerződtetése a megoldás, az sem baj ha van, de ettől a csapattól itt kurva gyorsan el kell köszönni.
@adamfukasz4968
@adamfukasz4968 3 жыл бұрын
Es mennyi ilyen van .. ..
@petertoth1237
@petertoth1237 3 жыл бұрын
tehát ilyen hibák ellenére, sőt vízszigetelés és köpenycsövek nélkül több tíz illetve akár 100 éve állnak házak. Ne essünk túlzásba, mert előbb utóbb mindenki magának csinálhatja a házépítést. Ez a munka nem életveszélyes. Nyilván van jobb, de semmi olyan hiba nincs amitől értéktelenné válna a ház. És persze ezek a hibák is javíthatók. Ez csak egy marketing videó, azzal, hogy apróságokat eltúloznak. Egyébként többszázezres fmv biztos van. Azt is meg kellene keresni, hogy járulhatott ehhez hozzá, mert így mégiscsak anyagpocséklás.
@peterdunai4073
@peterdunai4073 3 жыл бұрын
@@petertoth1237 szerintem pl. a védőcső hiánya arról tanúskodik, hogy a kivitelező alapvető dolgokkal nincs tisztában vagy egyszerűen nem érdekli. Ezek után felmerül a kérdés hogy érdemes-e kockáztatni és hagyni hogy ez a kivitelező fejezze be a munkát.
@petertoth1237
@petertoth1237 3 жыл бұрын
@@peterdunai4073 OK Miért kell védőcső és hova pontosan?
@peterdunai4073
@peterdunai4073 3 жыл бұрын
@@petertoth1237 ugye te nem az az ember vagy aki úgy kommentel hogy végig se nézi a videó?. Ott van benne.
@ThePaulusB
@ThePaulusB 3 жыл бұрын
Azért az eszem megáll a sok igényes és "szakmabeli" kommentelőtől. Mindenki jobban tud mindent, mint egy szakértő...Azt sem értem, miért nem lehet normálisan lehúzni egy nyomorult betont, ja , mert jólvanazúgy, majd utána gányolunk, csiszolunk, locsoljuk a kiegyenlítő anyagot, stb. Egyszer kell jól megcsinálni, gyorsabb, olcsóbb, problémamentesebb. A szigetelésnek fontos, hogy homogén felületre kerüljön, akkor szigetel. Ha megreped, kilyukad, akkor az mire jó? Ja, jól van az úgy, úgy is jó...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
no ez az!
@elodrev7093
@elodrev7093 2 жыл бұрын
Egyet ne felejtsünk el, ez itt nem vízszigetelés! Egy kis sérülésnek a nedvesség, pára szempontjából nincs semmi komoly következménye!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@elodrev7093 sok igényes megrendelőt kívánok!
@akoszalai6282
@akoszalai6282 3 жыл бұрын
A bitumenes szigetelő termékeknél oxid bitumenesemez soha nem szabadna használni. Csak modifikált bitumenes lemezt. Minimum párazárásként 4mm es lemezeket
@oborzill
@oborzill 3 жыл бұрын
Ennek ellenére 90 % oxidbitumen, mert olcsobb, es senki nem nezi. 2 retegben egyebkent az is megfelelne
@akoszalai6282
@akoszalai6282 3 жыл бұрын
@@oborzill Ez igaz az oxid bitumen megkötve egy tísztított fúvott bitumen. Ha megköt akkor olyan mint annak idelyén a bitumenbe rakott parketta. Egy idő után merevre köt és el kezd porózussá válni. Az előbbi megfontolásból javasolnám mindig a 4mm modifikált bitumenes lemezeket. Teljesen mindegy, hogy APP v SBS 1 rtg normális kivitelezéssel 1 rtg alapozással. Üdv
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
Egyetértünk!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
SzakiEllenőr nézi a bitumen minőségét! :-)
@gergoocsovai1864
@gergoocsovai1864 3 жыл бұрын
Hogy javítja az érdességet, egyenetlenséget kivitelező?
@lodingkolos3717
@lodingkolos3717 3 жыл бұрын
Betonjavítóval ? 😉
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
Lehetne az is, egy símitóhabarcs, vagy a beton felmarásával is lehetne.
@gaborkis-prumik7295
@gaborkis-prumik7295 3 жыл бұрын
Sarokcsiszoló gyémántcsiszolóval , két zsák jóminőségő flexragasztó, 1 ember,1 délelőtt.
@gergoocsovai1864
@gergoocsovai1864 3 жыл бұрын
@@gaborkis-prumik7295 van Makita beton csiszolom, de azt kihagynám 🙃
@mopsz17
@mopsz17 3 жыл бұрын
@@gaborkis-prumik7295 ha értelmesen és igényesen húzza le a betont és nem hagy ilyen bordákat benne az max 10 percet tesz hozzá a betonozáshoz, ezt kell megérteni hogy nem a síklapúság tűréssel van baj hanem az érdességgel
@peterbertalan1529
@peterbertalan1529 3 жыл бұрын
Korrekt Uram💪
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
Köszönöm Uram!:-)
@TamasNagy-oz7gn
@TamasNagy-oz7gn Жыл бұрын
Minek a sisak? Valami az égböl lehullhat? Bírom az ilyen sisak felvételt a semmi közepén!
@TheBlacktom
@TheBlacktom 8 ай бұрын
Olyan videósorozat nincs ahol az van röviden és egyszerűen bemutatva hogy hogy kell csinálni a dolgokat? 1-1 percben vagy 20-20 percben attól függ mennyire részletes a videó, pl alapozás, falazás, nyílászáró beépítés, áthidalás, födém, lépcső, tető, szigetelések, vakolás, vízcsövek, fűtéscsövek, kémények, stb. Elmondva hogy hol mire kell figyelni. Nyilván 20 perc sem elég témánként az összes kérdés átbeszélésére, de arra ott vannak a külön képzések.
@zsocatorincsizsolt8441
@zsocatorincsizsolt8441 3 жыл бұрын
Egy teljesen " átlagos" szerelőbeton lemezt látunk. Van egy módszer, miszerint első ütemben a főfalak alá szigetelnek az előírt "túllógással" és pontosan azért nem egyből " telibe" az egész lemezt , nehogy a főfalak építésekor megsérüljön a vízszigetelés! Amikor a főfalak állnak, azután kövezkezne a teljes beton felület szigetelése . A főfalak alól "túllógott" lemezhez lehet aztán szigetelni átfedéssel a teljes felületet. Ráadásul rengeteg féle bitumen alapú " tapadóhíd" létezik , amely hiányáról itt a bejárás során egy szó sem esett . Sok kivitelezést csak ezen anyagok felhasználásával engedélyeznek.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
Az átlagosnál csak annyival carabb, hogy le kellett allitani a munkát …
@zsocatorincsizsolt8441
@zsocatorincsizsolt8441 3 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Ez nem látszik a filmen.
@miklosnyiri9766
@miklosnyiri9766 3 жыл бұрын
@@zsocatorincsizsolt8441 de nem ám! Emberünk előadásmódja is elég mesterkélt, hangulatkeltő. Tipikus esete a fontoskodó műszaki ellenőrnek, aki szereti megmutatni ki is az igazi szakember, elbizonytalanítja a megrendelőt ezzel tönketéve a kommunikációt, hogy már csak rajta keresztül működjön. Ő aztán nem megy úgy haza, még a "legjobb" építkezésről sem, hogy ne kössön bele valamibe. Persze általában csak a lényeg kerüli el a figyelmét.
@belatoth4170
@belatoth4170 3 жыл бұрын
@@miklosnyiri9766 Tapadóhíd megfigyelhető volt pár helyen, ahol még nem volt lent a lemez. Én mikor a felújítást végeztem a házamon GV40 anyagot raktam le tapadóhíddal. Fingom sincs az oxidos volt vagy nem. Egy dolog vitathatatlan, hogy kezdő laikusként sokkal szebb felületet csináltam. Nézek más csatornákat is, ahol ez a fos felület egyre többször jelenik meg.
@miklosnyiri9766
@miklosnyiri9766 3 жыл бұрын
@@belatoth4170 miért mindenki engem címkéz be? Vagy tényleg nekem szól a válasz?
@buhera11
@buhera11 Жыл бұрын
Csak annyit,hogy a szigetelést először a falak alá kell tenni,Amikor ez megvan és a födém is,akkor lehet kijavítani a betonfelületet. Jöhet a kellősités papírozás. Az a kpe csőbe soha nem húzunk be kábelt,a vízcsövet is előre be szoktam építeni.
@rpetroszp
@rpetroszp 3 жыл бұрын
25-ös csőbe max 5x6 de inkább 5x4 kábelt lehet behúzni. 5x10 kábelhez min 32-es de inkább 40-es cső ajánlott.
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 2 жыл бұрын
Attól függ mekkora hajlat van benne és milyen hosszan kell belehúzni. Az 5*10 kábel 21mm átmérőjű , simán belemegy a 25,4mm KPE csőbe, már csináltam.
@vjdteam01
@vjdteam01 3 жыл бұрын
Hasznos! 👍
@imrenemes4854
@imrenemes4854 2 жыл бұрын
sajnos a mai épitkezéseken mindenhez is értők dolgoznak, műszakivezető, műszakiellenör, építésvezető az nincs, többnyire mindenki csinál mindent ahogy esik úgy puffan, aztán napokig arra sem jár, majd valaki folytatja valahogyan.
@bernadettaszucsova7647
@bernadettaszucsova7647 2 жыл бұрын
Csövek körül kent szigetelés Schomburg 2 km / plusz!!!! Nem kell égetni diletál !!! Flexibilis gumis anyag!!! Haladni kellene a 21. Századi technológiákkal !!!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Az a legjobb!
@miklosmolnar3148
@miklosmolnar3148 3 жыл бұрын
Teljesen korrekt!
@laszlokozma6500
@laszlokozma6500 3 жыл бұрын
Üdvözlöm, nagyon jó, hogy végre valaki már rá mutat erre a több év tizede(40 éve szerintem) tartó, Józsi tartsd meg a kémény még fel veszem a pénzt építési mentalitásra
@ferencmarkus5497
@ferencmarkus5497 2 жыл бұрын
Üdv Péter!Itt nem csak a beton minősége a nem jó és a szigetelésnek egy kis jóindulattal sem nevezhető tekercsek tárolása!Ami itt látható azt kár is letenni!Mi a baudernek a homokoltját vagy a supremat használjuk!
@aronpinter4889
@aronpinter4889 3 жыл бұрын
Balatoni szépházak! Nézz el pár építkezésre ha igazán jókat szeretnél szőrnyűlkődni! Ez 1. Osztályú munka azokhoz képest! 😅 Hát a katasztrófa szót még nem tartom megfelelőnek!
@tamasgergacz938
@tamasgergacz938 3 жыл бұрын
Ez az egyik oldal véleménye, mármint a tiéd. Olyan videó nincs, ahol az érintettek tudnak reagálni? Ez így elég egyoldalú vélemény nyilvánítás a részedről. Az épületgépészeti "szakértés" az szerintem nélkülöz minden szakértelmet, és félrevezeti a nézőt.
@tonus3depiteszet-belsoepit187
@tonus3depiteszet-belsoepit187 3 жыл бұрын
Mire is gondolsz pontosan az utolsó mondatban?
@monikakalmar1818
@monikakalmar1818 3 жыл бұрын
Ugy látom, valakit zavar a kokler munkák leleplezese..gondolom oka van rá 😀
@akralgob
@akralgob 2 жыл бұрын
.... egyik oldal véleménye ? A kész munka az beszédesebb .....ki akar magyarázkodást halgatni ......volt már video (KIRÁLY HÁZAK ) ahol magyarázták a bizonyítványt szánalmas volt .....
@joco183
@joco183 Жыл бұрын
Csak egy aprósàg. Formakèszîtő vagyok. Kèszîtettem betonnak is formàkat. Figyelni kellett a beton kötèsènèl a melegedèsre ès zsugorodàsra. Pl vèdőcső....
@stfnsipos
@stfnsipos Жыл бұрын
A "kivitelező" alkalmazzon szakembereket és fizesse meg őket rendesen! Lehet hogy jobban dolgoznak majd!
@tamasnagy8225
@tamasnagy8225 3 ай бұрын
Jó ötlet. Egy segédmunkást nem kapni napi 25 ezer forinttért, pacsiba.
@gaborlaszlokadas8256
@gaborlaszlokadas8256 Ай бұрын
Elnézve a videóit én törvénybe foglaltatnám, hogy minden építkezésen járjon műszaki ellenőr, aki független vagy megrendelő párti
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Ай бұрын
Volt rá jogszabály, de felhígították. Ott a kamarai névjegyzék, bárki megbízhat műszaki ellenőrt!
@gaborlaszlokadas8256
@gaborlaszlokadas8256 Ай бұрын
@@SzakiEllenor Sajnálom, hogy az államunk azt nyomja, hogy minél könnyebb dolga legyen a kóklereknek.
@bartaelvis
@bartaelvis 3 жыл бұрын
Tisztelt Nézők! Azért nem szimpatikus ez az ember mert a második, videót nézem tőle és ennek inkább önreklám szaga van... És nagyon egyoldalú. 1 első izben itt egy szerelőbetont látunk amire a vízszigetelés után egy lépésálló,pe fólia és egy aljzatbeton kerül. Maga tökéletesen tudja hogy jelenleg a főfalak alá kerülnek vizszigetelő lemezek.... nemi ráhagyással, hiszen a falazasok során keletkezett törmelék biztosan tönkre tenné a vízszigetelésünket. A szerelő betonnál lévő ön általi hibák a lécnyom(a legjobb kömívessel is előfodul) ha 2 réteg gv35öt helyezek el kellősitővel alatta nekem nem mondja senki hogy nem lehet szakszerüen lehelyezni főleg ha nem csak az illesztéseket olvasztom. Ha csak egy réteget akkor minimum gv45 ot használok és a falazás utani alapos takaritás után meg egy flexibilis ragasztóval kihuzhatom. A nagyobb lukakat ez itt kb 20perces munka illetve, 2000Ft a harmad zsák ragasztó ekkora az Ön által említett visszafordithatatlan kár.? Továbbá kőmíves kanalal kenegesse simára a vas körülött a betont. Kérdem uram miért?????? Arra valószínűleg egy oszlop zsalut fog rá tenni ami kitakarja majd, de nem is ez a lényeg hanem mivel ott rapcsosabb a felület jobban fog tapadni az oszlopzsaluba öntött beton a szerelőbetonhoz... Tehát az Ön kérne engemet erre hamar képbe tenném hogy pont felesleges hülyeség amit mond, illetve feltenném Önnek a kérdést ha zsalukővet betonozunk és egy nap alatt nem végzünk a zsalukőbe lévő betont is el szokák simogatni???? Tudja Ön is hogy nem sőt nem szabad.... Értem Én hogy nem volt olyan sok hiba Ön meg beilyesztette a megrendelőt hogy mekkora szűkség van magára gondolom nem 500 ezer forintért kiséri végig az építkezést de maga lesz a megmentő🙈🙈🙈 Végül köpenycső.... 10 éve nem is hallottak róla.... A csövek körül kikentünk kellősítővel 2x, 3x és működik maga tudja ezt nagyon jól tehát a halálos birgád tett bele 20 perc munkát és 2000 ft ragasztót... Ez a katasztrófa.... Inkább mikor megy nézni a leolvasztott lemezeket a munkavédelmi bakancsából szedje ki a kavicsot.... Mert egy ilyen okos tóni műszakistól sem láttam.... Az embereimmel az az első és onnét csak a raklapjárdán közlekedünk még az anyagért is... Na isten áldja jó ilyesztgetést.
@miklosnyiri9766
@miklosnyiri9766 3 жыл бұрын
Nagyon igazad van! Örülök hogy a like-okból és a negativ/pozitív kommentek arányából azért kiderül mi folyik itt, és ha megrendelők is olvassák, látják hogy az Ő házuk is rendben épül, csak vannak kákán is csomót kereső emberek akik a kötekedésből élnek.
@bartaelvis
@bartaelvis 3 жыл бұрын
@@miklosnyiri9766 A legjobban az zavar hogy egy olyan videoja sincsen mikor ott áll a vállalkozó megvédhetné magát, műszaki tartalom nem ismert, ez egy oldalú.... Amúgy is úgy néznek ránk mint a szarra jönnek a szemetek lehúzni jó drágán szart csinálni mert ez van a köztudatba... Illetve ő még megfűszerezi felnagyit olyan dolgokat ami simán kiküszöbölhető.... Csak azért hogy neki pénze legyen.... Mert ő maga egy normális maltert nem tudna megkeverni nem hogy bedolgozni
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
"Továbbá kőmíves kanalal kenegesse simára a vas körülött a betont. Kérdem uram miért??????" -mert oda is szigetelés jön! Aki ilyen pökhendi, és ennyire be van gazolva egy videótól, az jobb ha nem vállalkozik! A jó iparost egy dolog fogja megvédeni-a jól végzett munka! Ebben az a jó, hogy 100 év múlva is! Csak a tróger munka mellé kell a magyarázat!
@bartaelvis
@bartaelvis 3 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Megint csak innét fujj a szél... Számomra ismeretlen műszaki tartalom... Amúgy csukolból kivágom létezik ön magában vízzáró beton🤔🤔 A pökhendiség ott kezödik hogy egyoldalú videtogyárt.... Tegye nyilvánossa a műszaki tartalmat amúgy köszönöm jól vagyok... 20 éve ebből élek és 10 éve reklám nélkül tudja miért???? Mert úgy ajánlanak, és azért mert megbízható vagyok és ugy készítem el a házat mit a sajátomat, az Én munkáimnál nincsen műszaki ellenőr mert azt a pénzt is a házra forditjuk drágább burkolatokra stb.... Itt inkább maga aki begőzöl egy kommenttől.... Értem én hogy szükségessé kell tenni magát, csak ne sugaljuk már azt hogy minden kivitelező egy tróger és maga nélkül nincsen jó ház.... Inkább a saját háza körül sepregessen ha már a fia házát mutogatja aki szintén profi mikor plussz 5 fok alatt makterozgatnak mész pótloval(hozza teszem ilyet sosem tennék a megrendelőimmel) ott nézzen körül pl a nyeregtető elején az osb kezeletlennek tűnik... Pedig nem szereti a vizet... Bár ott sem látam sem ütem tervet sem műszaki tartalmat... De Én nem hagynám úgy főleg tél előtt mert ilyen gondatlan tróger építő vagyok.... 🙈🙈🙈
@alfonzsenki1905
@alfonzsenki1905 3 жыл бұрын
@@bartaelvis Hagyd a francba ezt a nyomorultat. Én is ugyanígy felbasztam magam rajta pár napja. Saját magát égeti be ha ilyen semmirevaló dolgokat próbál úgy beállítani mintha kitört volna az atomháború.
@soregizsolt6599
@soregizsolt6599 3 жыл бұрын
Ugyan, azért ez nem annyira gáz mint ahogyan beállítja a mérnök úr. A szigetelést csak a főfal alá teszik amíg a fal épül és csak utána a teljes szigetelést. a rücsköket szokás felcsiszolni és más egyéb dlog sem annyira rossz mint amennyire itt be van állítva. ja én pártatlan vagyok de ez inkább csak reklám ennek a palinak.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
csiszolja az, akinek két anyja volt, meg a böjti boszorkány! Miért nem lehet lehúzni rendesen?
@soregizsolt6599
@soregizsolt6599 3 жыл бұрын
@@SzakiEllenor ne akadj ki a csiszoláson nem éri meg
@mopsz17
@mopsz17 3 жыл бұрын
@@SzakiEllenor ha normálisan húzza le a betont és nem hagy benne bordákat akkor max 10 percel tovább tart a betonozás
@georgex7176
@georgex7176 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor 😂
@arpadszeiff
@arpadszeiff 3 жыл бұрын
Én ezt piciben éltem meg. Régi lakóház, öntöttvas szennyvízcső. WC-ben ajzat-betonozás. Szólok a mesternek: Nem kéne egy polifónnal, vagy filccel, vagy bármi rugalmassal bélelni az öntöttvas csövet? Végül is két rideg dolog a beton és az öntöttvas, és más irányokba terjed ki, más a dilatációjuk, stb, nem tűnik jó ötletnek mereven összerögzíteni őket. Válasz: Ja igen. És szó nélkül csinálta. Ha nem szólok, akkor telibe önti.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
Műszaki érzék ezt diktálja! És itt is van, aki jajveszékel miatta!
@danielpozsar9452
@danielpozsar9452 3 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Súlyos problémának számít ha nincs védő cső, vagy dilettációs anyag a lefolyó cső, és a beton között? Vagy inkább mondható, hogy jobb lett volna ha úgy készült volna, de nagy probléma nem lehet belőle? Mi is így készítettük most a saját házunknál, de nagyon figyeltünk, hogy ne égessük meg a lefolyó csövet.
@BoBBoBoBoB84
@BoBBoBoBoB84 3 жыл бұрын
@@danielpozsar9452 igen súlyos probléma főleg egy új építésnél. Képzeld el hogy az a koherens épület test, elkészülés után még valamennyit diletálhat legyen az 1-2 mm az feszültséget okoz a szerkezetben, ha te védőcső nélkül beteszed a szerelvényeket az a betonnal együtt mozogni fog és ki lehet találni ki fog hamarabb engedni, akár idővel el is ropanhat. És hidd el iszonyt ros a 3-4 éves házat szétbonbázni mert ömlik a trutyi, áztat. Ez csak egy érv ami a védőcső mellett szól.
@veliodev4132
@veliodev4132 3 жыл бұрын
Le a kalappal elotted MESTER!!!🤜🏼🤛🏾
@knorbert88
@knorbert88 Жыл бұрын
Szorszalhasogatas a köbön 😂
@belavarga4457
@belavarga4457 3 жыл бұрын
Amiket mondtál szinte csak logika kellett volna
@Szeesza
@Szeesza 2 жыл бұрын
több videódnál feltűnt, hogy kicsit halk.
@stfnsipos
@stfnsipos Жыл бұрын
Hát profik dolgoztak itt is!!
@pro-movie3263
@pro-movie3263 3 жыл бұрын
king
@fcknkristof
@fcknkristof Жыл бұрын
A merev anyagot könnyebb dolgozni mint a lágyat
@balazsmagyar9402
@balazsmagyar9402 3 жыл бұрын
Földszintes ház talajnedvesség-elleni szigetelési munkáinak ellenőrzéséhez nélkülözhetetlen a védősisak. 🤣🤣🤣
@zoltanivanyos2896
@zoltanivanyos2896 3 жыл бұрын
A védősisak előírás az építkezèsi területekre szóval kár ezen rugózni!
@balazsmagyar9402
@balazsmagyar9402 3 жыл бұрын
@@zoltanivanyos2896 igen? Megmutatod nekem ezt az előírást?
@zoltanivanyos2896
@zoltanivanyos2896 3 жыл бұрын
@@balazsmagyar9402 Keress rá. Biztos vagyok benne hogy magad is megtalálod
@kroky80
@kroky80 2 ай бұрын
Megragadtad te is a lényeget...
@sandordaraban6016
@sandordaraban6016 3 жыл бұрын
Óriási problémák, rögtön a fókuszt kellett volna kihívni 😀
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
Neked elég lesz egy OKJ vizsga is, az kis több a semminél.
@sandordaraban6016
@sandordaraban6016 3 жыл бұрын
Ha nem bírod a negatív kritikát, ne csinálj nyilvános videókat, nèzegessètek otthon magatoknak. Meg ha már nyilvános videót csinálsz, probáld magad ne összehányni folyton. Még jó is lehetne...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 3 жыл бұрын
@@sandordaraban6016 legalább trollok is vannak!
@sandordaraban6016
@sandordaraban6016 3 жыл бұрын
Erről beszélek ...de, a gyógyulás első jele a felismerés, csak így tovább 👏
@miklosnyiri9766
@miklosnyiri9766 3 жыл бұрын
@@SzakiEllenor sokkal többen kritizálnak mint ahányan melléd állnak. Azért ennek lehet némi oka. Pedig sok dologban igazad lenne, csak elrontod az ilyen mesterkélt túlzásokkal. Ezeket a hibákat már ami igaz belőle be lehetett volna mutatni úgy is, hogy odaszólsz a fiúknak, hogy "azt a pár durvább kiálló kavicsot üssétek már le egy kalapáccsal mielőtt rászigeteltek" és akkor senki nem ócsárolna. Költői túlzások nagyon gyakran fordulnak a visszájára, komoly embernek nem érdemes szenzációhajhász videókat gyártani.
Ez meg micsoda? Képes valaki normálisan kivitelezni?
15:00
SzakiEllenőr
Рет қаралды 222 М.
Леон киллер и Оля Полякова 😹
00:42
Канал Смеха
Рет қаралды 4,7 МЛН
小丑女COCO的审判。#天使 #小丑 #超人不会飞
00:53
超人不会飞
Рет қаралды 16 МЛН
Alapozni a semmire!
7:36
SzakiEllenőr
Рет қаралды 165 М.
Kandallóval fűtés 140 négyzetméteren
8:15
Béla Kenderbeton
Рет қаралды 13 М.
2.5 HŐSZIGETELÉS: milyen vastag hőszigetelés kerüljön a homlokzatra?
16:58
Kömkel: minden, ami családi ház
Рет қаралды 54 М.
HOFI, Kádár udvari BOHÓCA nem az volt, akinek sokan hiszik!
42:19
Így készül... a talajpára elleni szigetelés
3:33
Szalaba Család
Рет қаралды 14 М.
Alulról nedvesedő falazatok kezelése egyszerűen
6:56
MAPEIHungary
Рет қаралды 282 М.
Itt nem lett betonozás! Hatvan centis elmérések az alapozásnál...
11:40
Леон киллер и Оля Полякова 😹
00:42
Канал Смеха
Рет қаралды 4,7 МЛН