Pan Miłosz jest Pan ciekawym rozmówcą, że już wszystkie podcasty z Pana udziałem wysłuchałam i ciągły niedosyt czuje. Bardzo dziękuję za tą rozmowę ❤
@KropkaTrzykropka Жыл бұрын
ale to jest genialny gość!
@magorzatajanczy959811 ай бұрын
Jestem zachwycona na dzień dobry TAAAKI GOŚĆ !!!!
@pedroloco-r9y Жыл бұрын
Pan Miłosz mistrz nad mistrze💙
@renataewa7785 Жыл бұрын
Pan Miłosz ❤️
@jolasolaify Жыл бұрын
Co za rewelacyjna rozmowa, Miłosz Brzeziński ❤ gratulacje dla prowadzącej - bardzo ciekawe pytania i trochę inne tematy niż gdzie indziej 👍
@monikanowicka1549 Жыл бұрын
Miłoszu jak zwykle mnie powaliłeś, Śmiałam się z samej siebie z 20 minut. Poszukiwałam dużo lat …. Astrologia , religie, fizyka kwantowa. Miałeś racje już wszystko wiem… czyli nic… nie mam nawet czym się pochwalić . 😂😂
@malgorzatachojnacka94402 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wywiad, jak zwykle z panem Miloszem Brzezinskim.
@olagrego45322 жыл бұрын
Panie Miłoszu, bardzo duzo Pan we mnie wnosi. Dziękuję 🙂
@karolinakawiorska86672 жыл бұрын
Uwielbiam, mogę Was słuchać bez końca 🤩🤩
@lidiawierzbicka3828 Жыл бұрын
Panie Miłoszu, dzięki 🙏🙂
@ludwigxvi79149 ай бұрын
30.35 I Miłosz to pięknie tłumaczy i dlatego tak wspaniale się go słucha...🤔🙂
@alexeykapchikov30262 жыл бұрын
Dziękuję bardzo i pozdrawiam 🤝
@bw24932 жыл бұрын
Bardzo wartościowa rozmową. Dziękuję!
@nowawika6521 Жыл бұрын
Dziękuję Wam 🌸🌸
@czarna84082 жыл бұрын
Świetna rozmowa 👍
@kingsdoutherBless Жыл бұрын
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli. JESHUA ❤
@jaamadea94397 ай бұрын
"Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" - Jezus ✝️
@pablopapito Жыл бұрын
WOOOOW Mega! :)
@gkajtek2 жыл бұрын
Uwielbiam tego Pana!!!!!!1111jedenjedenjeden xD
@iurandum Жыл бұрын
1:00 "Duchowość jest we wszystkich, a religia jest naczyniem w które się w to wlewa"
@annaszczesliwy451 Жыл бұрын
Mam kiepski wynik medyczny. Lekarz kazał czekać albo sie pogorszy i wytną mi coś co szwankuje albo sie uleczy. Poszłam do innego lakarza-koleżanka z dzieciństwa i wprost powiedziałam- daj mi placebo, witaminy, cokolwiek bym myślała ze robie ciś dla zdrowia. Dostałam kremik i probiotyk😜 i przestałam sie bać😄 jestem po biopsji ale ten czas spędzam bez strachu. Bez „nicnierobienia”
@marzenadr2 жыл бұрын
Love it!
@trelemorele97622 жыл бұрын
Dlatego ,ze mamy nieustanne poczucie jakiegos braku. A chcemy miec wszxstko domkniete czyli poczucie pelni.. Pelnia niweluje poczucie braku. Pelnia jest niczym nie zmaconym poczuciem szczescia ,ktorego tak poszukujemy.
@robertsojka72629 ай бұрын
Nie ma czegoś takiego jak pełnia, poza iluzją, że cokolwiek może nią być.... i tak dalej, i tak dalej. Poczucie braku to gdzies na wschodzie nawet nazywa się ładnie... głodne duchy, wciąż nienasycone.
@agentka.w.podrozy Жыл бұрын
Podsumowując, wiem, że nic nie wiem... 😅☺️
@agnieszkaradlinski1140 Жыл бұрын
MILOSZ ❤
@kamil.c2 жыл бұрын
super temat i gość, do tego uśmiałem się nieźle w niektórych momentach. :) Polemizowałbym jednak z gościem w tym, że religia jest najlepszym sposobem na stabilność życiową (15:20), chociaż zgodze się, że może jest obecnie najłatwiejszym. Dla mnie jednak poszukiwanie odpowiedzi na pytania, poprzez zajmowanie sie nauką, czytanie i słuchanie takich wartościowych rozmów, daje więcej wglądów, spokoju i poczucia sensu, mimo, że w na pewnym poziomie jest on iluzoryczny. Bo chociaż z obiektywnego punktu widzenia nic nie musi mieć celu, to jednak jak twierdzą biolodzy ewolucyjni jesteśmy nie tylko kulturowo, ale już też genetycznie zaprogramowani do realizowania pewnych wartośći. Chociaż jest to trudniejsze i bardziej bolesne do przyjęcia, bo wymaga ciągłej konfrontacji z nieprzyjemnymi rzeczami, często samotnie, zamiast przyjmowania gotowych odpowiedzi, rytuałów i społeczności, to za wspomnianym Franklem w każdym cierpieniu można odnaleźć sens, naukę, drogę do rozwoju duchowego czy mentalnego uleczenia. No bo jednak szukanie odpowiedzi na te pytania też realizuje wartości wspomniane na końcu wartości takie jak ciekawość czy pomoc sobie lub innym, a religijne samooszukiwanie się i lenistwo umysłowe poprzez wiarę w dogmaty i duchowe autorytety w dużym stopniu to ogranicza.
@sznurowadlamysli2 жыл бұрын
Z mojego rozumienia tego fragmentu wypowiedzi Miłosza, chodziło o to, że nie ma obecnie niczego innego, co tak skutecznie energetyzuje / daje poczucie stabilności aż tylu ludziom naraz. Bo jednak poszukiwanie sensu na własną rękę poprzez edukację, literaturę, samopoznanie nie jest drogą, którą wybiera większość - ze względu na opisane przez Ciebie trudy :) Dlatego też myślę, że najlepsza to tutaj = najpowszechniej wykorzystywana, bo jak tez z rozmowy usłyszycie ani ja, ani mój gość do wierzących nie należymy :) Ściskam
@kamil.c2 жыл бұрын
Jasne, dlatego napisałem, że polemizowałbym. ;) To prawda, że religia służyła i ciągle służy wielu osobom jako pewnego rodzaju psychoterapia i poradzenie sobie z pytaniem jak żyć. Nawiązuje do tego, bo często to słyszę jako argument ludzi wierzących, w tym także pewnego kontrowersyjnego polityka z muszką, że warto wierzyć, bo to się opłaca pod kątem zdrowia psychicznego, czy innych powodów. Chciałem tylko zaznaczyć, że ta droga na skróty, mimo, że działa dla wielu osób, niekoniecznie musi działać zawsze i, jak twierdzą religie, być najlepszą opcją. I oczywiście wnioskuje z rozmowy, że Ty i Twój gość myślicie podobnie, a resztą gdyby tak nie było, to raczej nie byłoby tej rozmowy. :)
@sznurowadlamysli2 жыл бұрын
@@kamil.c dziękuję jak zwykle za ciekawe punkty odniesienia i kulturalne zaproszenie do polemiki. Dzięki temu jest ciekawiej! :)
@kamil.c2 жыл бұрын
@@sznurowadlamysli dzięki za tworzenie takiej możliwości! :)
@sebastianantonowicz-wsparc83202 жыл бұрын
Kamil w pełni się z Tobą zgadzam. Samorozwój i praca nad sobą mają znaczenie, a nie dogmaty i lenistwo intelektualne.
@ryszardkot-dn5ms Жыл бұрын
Rozwijające rozważania o religijności od strony praktycznej
@chrisexpert2573 Жыл бұрын
Nie sensu jest tylko droga do szukania celu. Całe życie to droga do szukania tego celu. Każdy ma inną drogę każdy ma inne przeżycia nie da rady przetransferować na inną osobę.
@starymuzylant8112 Жыл бұрын
Nowoczesne ,nowo mowa
@magorzatagosciniak1259 Жыл бұрын
religia: to co człowiek robi, wiara: to co Jezus zrobił.
@Cuba6362 жыл бұрын
Trafiłem przez przypadek - pierwsze spostrzeżenie: dobrze by było gdyby podcast był podzielony na etapy czy też rozdziały.
@Cszysiek2 жыл бұрын
Akurat tutaj byłoby ciężko, za dobrze Pan płynie :)
@DorelMormegil2 жыл бұрын
Pamięta ktoś jeszcze review territory?
@magoch52558 ай бұрын
Poszukuje się sensu po to, żeby w ogóle chciało się żyć. 😁
@linho_772 жыл бұрын
@48:15; Chciałbym zwrócić uwagę, że zestawianie dwóch postaw, w których na skutek odniesionych traum jedna osoba radzi sobie lepiej (tworzy logoterapię) a druga gorzej (popełnia samobójstwo) uważam za nieuczciwe. Nie wiemy, zwłaszcza z Pani krótkiego wstępu, jakie dodatkowe przeżycia miały te osoby, jaki rodzaj układu nerwowego 'wylosowały', itp., a wszystko zdaje się być jedynie argumentem potrzebnym pod dalszą tezę o wyższości tych, którzy mają 'poczucie sensu w cierpieniu'.
@sznurowadlamysli2 жыл бұрын
Porównując Frankla z Borowskim, zwróciłam uwagę na fakt, że to samo doświadczenie może poskutkować skrajnie różnymi zachowaniami. Czynników na to wpływających jest wiele (reaktywność emocjonalna, cechy osobowości, ale też poczucie sensu i inne) i nikt tego w rozmowie nie podważa. A zarzuty o nieuczciwość proszę zostawić dla siebie, bo są nie na miejscu. Serdeczności!
@linho_772 жыл бұрын
@@sznurowadlamysli Wnioskując po Pani radzie skierowanej do mnie, chciałbym zauważyć, że jedynie wyraziłem moje zdanie po odsłuchu Pani rozmowy. Śmiem twierdzić, że zrobiłem to również kulturalnie, bez zbędnego przekraczania granic. Chciałbym serdecznie prosić o niepouczanie odbiorcy w taki sposób, zwłaszcza gdy nie było to w żadnym stopniu obraźliwe. Użyte przeze mnie słowo ewidentnie trafiło na zły grunt, więc pozwolę sobie napisać to inaczej. Uważam za "nie do końca dobre" stawianie jednej postawy jako lepszej wobec innej. Mam nadzieję, że ten komentarz nie wzbudzi reakcji agresywnej, albowiem nie taki przyświeca temu cel. Serdeczności!
@chrisexpert2573 Жыл бұрын
Religia to taki Łapacz snów dla nieznających systemu to tylko sznurek i patyki a dla praktyków to Killer pożeracz złych emocji.
@robertsojka72629 ай бұрын
Nieprawdą jest, że wierzącym łatwiej jest znieśc... niewierzącym trudniej. Nie ma reguły a dziecinna naiwność, że ktoś czuwa i ma wszystkie odpowiedzi niekoniecznie pomaga.
@astronawigator Жыл бұрын
cyt."Przeczytałam w swoim kosmogramie, że jeżeli nie będę dbała o swoją aktywność, to będę miała wypadek po trzydziestce" 😂 A ten "kosmogram" przeczytała Pani w gazecie, czy też zamówiła Pani u astrologa ? Ponieważ żaden szanujący się astrolog, nie napisałby czegoś takiego, a jeśli przeczytała Pani to w gazecie, to niestety z przykrością muszę donieść, iż gazetowe horoskopy mają niewiele wspólnego z prawdziwą Astrologią. Różnica jest jak między wrotkami a tirem, niby i to i to ma kółka, ale to tyle jeśli chodzi o podobieństwa 😉 ps. aby sporządzić kosmogram, potrzebne są miejsce, data oraz dokładna godzina urodzenia. Jeśli ktoś mi mówi, że jest Bykiem, to niestety raczej nie zna swojego kosmogramu 😉 (Kosmogram - to graficzny obraz nieba w momencie naszego urodzenia, tak w trzech słowach 😉) Serdecznie pozdrawiam 🍀
@marmolada1112 жыл бұрын
Co będzie potem? Na starość Kamy? Będzie jeszcze bardziej pogubiona.
@jerry-mind-sky2 жыл бұрын
Od czasów Sokratesa sens życia jest poszukiwany i nie znaleziony !!! Angielski zdrowy rozsądek szybko ocenia taką sytuację: They are doing something wrong!!!. W buddyzmie nie ma problemu z sensem życia !!! Jeden mistrz medytacji ujął to krótko : ,, jeżeli masz doświadczenie wyzwolenia ( satori ) to wiesz wszystko. Jeżeli nie masz doswiadczenia satori to nie wiesz nic :):)
@gkajtek2 жыл бұрын
Ponoć żyjemy po to, żeby być szczęśliwymi. Ergo sensem życia miałoby być szczęście.
@jerry-mind-sky2 жыл бұрын
@@gkajtek Tak samo odpowiedział Dalai Lama na pytanie o sens życia:)
@sebastianantonowicz-wsparc83202 жыл бұрын
Poszukiwanie sensu życia w religii i duchowości uważam za szkodliwe niezależnie od wiary. To promuje zewnątrzsterowność i zrzucanie odpowiedzialności za swoje działania na osoby trzecie (nawet jeśli to siła wyższa). Zdecydowanie odradzam. Zbyt często kończy się to potem na kozetce. 🤭
@hannaszpotakowska9990 Жыл бұрын
GRATULACJE
@Marta-wb9oc Жыл бұрын
My katolicy mamy takie powiedzenie: "módl się jakby wszystko zależało od Boga i działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie". Jeśli źle się pojmuje religię, to faktycznie można na tym źle wyjść.. tak jak wszystkiego na tym świecie, religii też trzeba umieć używać 🙃
@kysiapysia23027 ай бұрын
Co to jest ruminacja?
@marenkad.9537 Жыл бұрын
Do wiadomości pana Miłosza, protestantyzm,, a raczej ewangelicyzmu, jest religią chrześcijańską, radykalną, bo opiera się na radykalnym nauczaniu Jezusa i Jego apostołów zawartym w Biblii
@ElżbietaCzymaj7 ай бұрын
… Czułość jest… Kojąca. I mówi to mężczyzna o imieniu: Miłosz! 52:36 Zostanę z tym jednym co nie jest dysonansem…
@kon1402 Жыл бұрын
Myślę, że słuszne jest powiedzenie, ze wiara jest darem od Boga. Wiara i duchowość są kompetencjami, które nie wszyscy mają, tak jak inteligencja czy empatia. Na przykład, narcyzi z natury nie mają pewnych kompetencji. Wiara to nie powtarzanie tego samego i bębenki. 😂 To jest sekta Tuska. Ciekawą rzeczą o której sie dowiedziałem, ze w USA ludzie wierzący sa preferowani do pracy w sluzbzch zwalczających kids sex slavery. Tam sie dzieją okropne rzeczy jak gwałty i hodowla dzieci dla organów, i zauważono, że ludzie niewierzący maja słabszą psychikę i nie radzą sobie z tak ciężkimi rzeczami. To też potwierdza inne badania, które mówią, że ludzie o konserwartywnych przekonaniach są bardziej stabilni emocjonalnie i mają większą satysfakcję z życia.
@AliG-co3mw19 күн бұрын
Jezus też promował placebo: Twoja wiara cię uzdrowi. Nie mówił uwierz w Boga on cie uzdrowi.
@vespersubutex198710 ай бұрын
Czy ten człowiek potrafi rozmawiać czy tylko prowadzić monolog ?