Może odcinek o radach dla początkujących projektantów/architektów wnętrz, co czytać(strony, magazyny, książki branżowe), gdzie zdobywać doświadczenie, jakich błędów nie popełniać, na czym się skupić itp.
@SzyszkaKarolina4 жыл бұрын
Sylwia, bardzo chętnie 😍 dziękuję Ci za nowe pomysły na kolejne odcinki! ☀️
@urzadzamsiesam12454 жыл бұрын
Pisałem, że zawsze z niecierpliwością czekam na poniedziałkowe premiery - i proszę - nie kłamałem. Poniedziałek rano, tuż przed 10:00 - płatki śniadaniowe, kawka i premierowy odcinek Twojego vloga :) Niezmiennie pozostaję pod wielkim urokiem tego, jak fantastycznie rozwijasz swoją działalność na YT i jak dobrze ogląda się każdy odcinek. Intro, zdjęcia, montaż (10:50 "...tylko. Tylko! TYLKO!", LOL), drobne efekty specjalne (pozdrowienia dla Alfreda) i oczywiście sposób przekazywania wiedzy. Konkretnie, rzeczowo, spokojnie, naturalnie i z humorem. Pozdrawiam serdecznie i w imieniu wszystkich oglądających, komentujących i subskrybujących, dziękuję za miłe słowa pod naszym adresem na wstępie filmu. PS. Obiecuję już nigdy nie pomylić architekta z projektantem ;-)
@SzyszkaKarolina4 жыл бұрын
A jakie to płatki śniadaniowe? 🤩 fajnie, dziękuję Ci bardzo za cotygodniową obecność i Uważność na detale 🤩 Alfred czekał na swój odcinek 😆 Projektant - też jest dobrze :) dziękuję raz jeszcze 🥰
@urzadzamsiesam12454 жыл бұрын
@@SzyszkaKarolina Nie mogę zdradzić nazwy płatków, bo to by było lokowanie produktu :) Właśnie przyszedł mi do głowy pomysł na jeden z kolejnych odcinków (jeśli można). Oświetlenie. Mam wrażenie, że jest to jeden z pomijanych tematów dot. urządzania wnętrz. Piękne zdjęcia do portfolio rzadko prezentują mieszkania "po zmroku" tj. w sztucznym świetle. Powód jest dla mnie zrozumiały i oczywisty, ale gdy tylko mam sposobność przyglądam się rozmieszczeniu oświetlenia tak, by dowiedzieć się w jaki sposób wpływa ono na wnętrze i tworzy w nim przytulny klimat. Nie wiem czy słusznie, ale - jako miłośnik punktowego oświetlenia, skierowanego na podłogę, które pomija sufit i ściany boczne - mam wrażenie, że taki właśnie rozmieszczenie nadaje wnętrzom bardziej intymny charakter, niż światło równomiernie rozproszone na całym metrażu. Podsumowując, bardzo chciałbym się dowiedzieć jakie są twoje "patenty". Pozdrawiam jak zawsze serdecznie i ciepło, a na koniec chciałbym ci polecić bardzo przyjemne mieszkanie w Łodzi: kzbin.info/www/bejne/Z6ObeoOCZr55gLM
@noEloQuent3 жыл бұрын
Dobry odcinek, ciesze się, że trafiłam na ten kanał. Ja juz kiedyś chciałam zostać architektem wnętrz, niestety nie zrezygnowałam i poszłam w kompletnie inne kierunki, ale zawód ten ciągle chodzi mi po głowie,. Mam prawie 23 lata i nie mam odpowiednich przedmiotów maturalnych pozdawanych. Teraz już raczej za późno by to wszystko zaczynać. Rozwazałam jednak pójście do szkoły na dekoratora wnętrz, ale myślałam, że i tak nie miałabym po tym pracy, bo ludzie pewnie by wybrali kogoś po studiach, a nie po jakichś szkółkach czy kursach...a nie pomyślałam, że ludzie często jednak wolą lecieć po kosztach i wybrać tańszą usługę.
@SzyszkaKarolina3 жыл бұрын
23 lata - masz jeszcze sporo czasu by zmieniać swój kierunek rozwoju! :))) Wiadomo, że pisanie matury raz jeszcze nie jest łatwą sprawą, ale jeżeli tylko masz czas i chęci, polecam :) Niemniej jednak, do bycia projektantem studia nie są konieczne, ale osobiście zachęcam!
@karinak11264 жыл бұрын
Świetny odcinek - zarówno treść, jak i montaż! Bardzo potrzebne omówienie tematu. Czekam na kolejny poniedziałek i kolejne odcinki tłumaczące podstawy tej branży :)
@SzyszkaKarolina4 жыл бұрын
Dziękuję! Tak, będzie trochę o podstawach bo warto o nich czasami przypomnieć 🤩 sama chętnie odświeżam te wiadomości 😍
@milkamilo14 жыл бұрын
Właśnie dziś zaczynam Cię oglądać. Poświęcam kilka godzin po pracy na zobaczenie większości Twoich odcinków :) Pozdro!
@SzyszkaKarolina4 жыл бұрын
Dzięki Kamil! Daj znać, czy odnalezłeś to, czego szukałeś :))))))
@urzadzamsiesam12454 жыл бұрын
Kamil, polecam zajrzeć na konto WnętrzaZewnętrza. Znajdziesz tam dwa filmy - jeden prezentujący mieszkanie Karoliny oraz drugi film to wywiad z projektantką... ups, pardon... architektką ;) Tam właśnie po raz pierwszy trafiłem na Karolinę i Grupę NONO.
@justynabr8402 жыл бұрын
Dziękuję i pozdrawiam
@michap.79093 жыл бұрын
Świetny przykład z wizytą u lekarza. Mam w rodzinie lekarza z gabinetem w Grecji, Dyplom wisi w poczekalni i pokazuje swoje oceny. Szkoda, że w Polsce takie rozwiązanie nie przyjęło się.
@ewelinakowalska9207 Жыл бұрын
Czy taki dekorator wnętrz również zajmuje sie dobieraniem mebli czy podłogi?
@AgnieszkaGlaz4 жыл бұрын
Odcinek trafiony w punkt👍Bardzo dobrze, że poruszasz taki temat, bo warto zaczynać od podstaw i warto do nich wracać co jakiś czas. Faktycznie rozgraniczenie pojęć architekt/projektant/dekorator jest ważne, szczególnie jeżeli zależy nam na konkretnym zakresie usług. Istotna jest ta weryfikacja i określenie swoich oczekiwań, bo na finale możemy się czasem gorzko zdziwić. Niestety, także w Twojej branży jest wielu "fachowców" a to bardzo niszczy wizerunek pozostałych. Czy myślisz, że osoba bez wykształcenia wyższego może sobie poradzić w tej branży?od czego zacząć w takim przypadku?jestem ciekawa Twojej opinii. Gratuluję tego luzu przed kamerą😊a Alfred świetny, tylko coś go zamurowało w trakcie nagrania😉ślę usciki🤗
@SzyszkaKarolina4 жыл бұрын
"Czy myślisz, że osoba bez wykształcenia wyższego może sobie poradzić w tej branży?od czego zacząć w takim przypadku?" To pytanie kierowane jest do mnie bardzo często. Zawsze mam problem z odpowiedzią. Zmiennych jest sporo a nie chcę komuś źle doradzić. Odpowiadam tak: Generalnie, TAK, może sobie poradzić. Myślę, że w wielu zawodach tak właśnie jest. Zdecydowanie zdolniejsze dusze poradzą sobie bez studiów. Ale droga jest druga. Nawet ze studiami heh. Od czego zacząć? Moim zdaniem trzeba stanąć na głowie żeby dostać się do jakiegoś biura projektowego. Tam można się uczyć najszybciej. Ponadto, rysować rysować i rysować. Projektować, projektować i raz jeszcze projektować.
@Agnes_xxs11 ай бұрын
Ogladanie tego w 7 klasie rok przed egzaminem bo dalej nie wiem gdzie pojsc a mam 9 rzeczy które se wybrałam i nie moge sie zdecydować>
@danielartpro2 жыл бұрын
Witam koleżankę po fachu. Zacznę od tego, że: super kanał, dobrze przygotowane treści, dużo ciekawostek, etc… ogólnie pełna profeska. Tak na marginesie zastanawiam się czy ja jestem Architektem Wnętrz ;) ? Skończyłem Projektowanie inżynierskie na Politechnice (mgr inż.)… i podyplomowo Architektuę Wnętrz (Projektowanie Architektury Wnętrz) na Wydziale Architektury,… oczywiście również na Politechnice… Jak myślisz…? :)
@kamiq_artt3 жыл бұрын
Pytanie Ile lat trzeba mieć by zacząć projektować wnętrza a jeśli to nie ma znaczenia możesz nagrać film "jak zrobić podstawowy i łatwy projekt wnętrza? "
@karolina58694 жыл бұрын
Witam. Kwiaty ktorymi się otaczasz zapieraja dech. Jak się o nie troszczysz? No i jak dokonywa wybór do mieszkania, stylu, metrażu? Będę wdzięczna za wszelakie informacje. Pozdrawiam serdecznie
@SzyszkaKarolina4 жыл бұрын
Dziękuję w imieniu moich zielonych przyjaciół 🤩 staram się o nie dbać, pryskam wodą, podlewam humusem i przesadzam , to wszystko 😍 te wszystkie rośliny to prezenty które dostaliśmy z okazji ślubu 🤩 takie mieliśmy życzenie 🤩 trochę wszystko ustawiam na wyczucie ale tez czytam dużo o ich wymaganiach. Polecam ksiazke Projekt Rośliny 🌿
@karolina58694 жыл бұрын
@@SzyszkaKarolina dziękuję bardzo za odpowiedź. I podpowiedź książki. Pozdrawiam i życzę sukcesów zawodowych i życiowych
@lena.x18532 жыл бұрын
Generalnue sama sobie lepiej zaprojektowałam mieszkanie przez self-study, niż to co zaproponował mi projektant. Projektanci są selfish, arrogant, nie słuchają klienta, robią wg swojego widzimisie I nie trzymają się terminów oraz budżetu. Uważam, że ktoś kto skończył architekture wcale nie będzie dobrym architektem jeśli nie ma empati. Czasem osoby po kursach, które są pasjonatami lepiej nam zaprojektują mieszkanie.
@Nitoria.2 жыл бұрын
A empatia w stosunku do projektanta już niepotrzebna? Z ilu usług od nich Pani korzystała, z jednego/dwóch? Czy więcej? Brzmi jakby z jednego. I po co od razu oceniać każdego, zna Pani wszystkich projektantów, że tak o nich mówi?? Na pewno każdy kto ma swoją firmę, zdawałby sobie sprawę jak to wygląda. Czasem nie ma skąd wziąć pieniędzy na na przykład dodatkowe materiały, bo też klientowi ktoś nie zapłacił w terminie, a ten ktoś nie zapłacił, bo inny ktoś się opóźnił z terminem. I tak koło się zatacza bardzo często. Z resztą występują też sytuacje losowe i nie każdy lubi się z nich tłumaczyć przed klientami, szczególnie jeżeli to dotyczy spraw rodzinnych osoby mającej też wpływ usługę np. pracownika, który miał wykonać element na dany czas. A wiadomo często jest tak, że człowiek machnie się w obliczeniach, czy czymś innym i trzeba od nowa lub korygować. Sytuacje są różne, ludzie to nie roboty.
@grazynafrankiewicz-kabzins81423 жыл бұрын
W każdej regule są wyjątki. Ciekawe jak sklasyfikowałaby Pani osobę z dyplomem Technikum Architektoniczno- Budowlanym, która ukończyła wyższe studia plastyczne, ale śmiało może być kierownikiem budowy, a pierwszą wiedzę w tym zakresie zdobywała od ojca dekoratora wnętrz? Pozdrawiam serdecznie.
@oliwiabalska18493 жыл бұрын
Jeśli Pani ma jakąś firmę? Jak tak to gdzie się znajduje? I jakie pani osoby ztrudnia, jakie trzeba mnieć doświadczenie?
@SzyszkaKarolina3 жыл бұрын
Firma GRUPA NONO znajduje się w Krakowie :) Mamy super zespół! :)
@kamiladaszynska72484 жыл бұрын
Super odcinek :) mam pytanie, czy osoba po studiach podyplomowych na ASP również jest architektem wnętrz? Pozdrawiam :)
@SzyszkaKarolina4 жыл бұрын
Kamila, niestety nie wiem tego na 100% - raczej uzyskuje tytuł magister sztuki
@karolinaserenity4 жыл бұрын
Jak szkołę Pani wybrała by uzupełnić wiedzę dot. projektowania wnętrz?
@SzyszkaKarolina4 жыл бұрын
Studiowałam Architekturę i Urbanistykę na Politechnice oraz skończyłam dwuletnią szkołę projektowania wnętrz - KSA w Krakowie. W tym zawodzie jednak niezbędna jest praktyka i doświadczenie zawodowe, które budowałam już w czasie studiów. :)
@karolinaserenity4 жыл бұрын
@@SzyszkaKarolina Rozumiem dziękuję serdecznie za odpowiedź :)
@wwaleczek14 жыл бұрын
Nie rozumiem dlaczego tak często architekci wyrzywaja się na projektantach wnętrz uważając że nie są dokształceni. . Przecież sama Pani w vblogu projektowanie - wyobrażenie kontra rzeczywistość podkreślała Pani że po studiach Pani wiedza była z projektowania bardzo znikoma. W Polsce nie jest dobrze przygotowana edukacja architektury wnętrz. Na Politechnikach dostaje się wiedzę techniczną a na ASP wiedzę materiałowa , artystyczną ale brak wiedzy budowlanej , fachowej , praktycznej. Co uważam że w tej chwili nie ma takich szkół w Polsce co łączą te wszystkie dziedziny dając consensus architektury wnętrz.
@Nitoria.2 жыл бұрын
@@wwaleczek1 TAK, i nie dość, że łączą to jednocześnie to co potrzebne + ew. przydatne. A na ASP jest sporo wiedzy zbędnej artystycznej z innych dziedziń (przydatne, ale nie aż tyle). Z kolei na Politechnikach zbędne z wiedzy budowlanej czysto teoretycznej i związane np. z fizyką (nie podst, a już zaawansowaną). No, ale na Politechnikach właść nie ma kierunku wnętrzarskiego stricte więc nie ma co się ich czepiać. Swoją drogą na każdych studiach znajdzie się jakiś przedmiot tzw. zapychacz
@szarakomorka Жыл бұрын
Giga plus za stwierdzenie, że czasami doświadczenie robi więcej niż papierek.
@lena.x18532 жыл бұрын
A programów można się nauczyć :) nie trzeba do tego studiować :)
@danos10664 жыл бұрын
Coraz więcej zawodów nie wymaga kwalifikacji, co jest przerażające.
@SzyszkaKarolina4 жыл бұрын
Muszę zgodzić się z tym, że żadne papiery nie są gwarancja umiejętności. Jednak każda forma edukacji ma przecież znaczenie... Szukając pracowników do swojego biura nigdy nie stawiam za priorytet wyższego wykształcenia. Jednak do tej pory najlepszymi kandydatami zawsze były osoby ze studiami. Wiec coś w tym musi być :)
@danos10664 жыл бұрын
@@SzyszkaKarolina Studia mają dużo plusów, bo uczą rozeznania w zawodzie, można dzięki nim później łatwo znajdować rozwiązania. Poza tym na studiach jednak człowiek uczy się zycia, pokory i też poniekąd uczy się przyswajania wiedzy, dlatego taki człowiek ma szansę się rozwijać. Nie jest to jednak zasada generalną, jednak w wielu sytuacjach się potwierdza. Z drugiej strony sam przez kilka lat pracowałem z osobą z samą maturą, jednak jest to przypadek niesamowity, ponieważ chłopak już w wieku 18 lat musiał zarabiać na życie. Dokształcal się sam i wykazywał się wielką determinacją. Patrzył na wszystko bardzo szeroko, zawsze miał najlepsze pomysły, nikt nawet nie pomyślał, że nie ma dyplomu. Kazdy pewnie zna takie przypadki.