Talajtakarás, mulcsozás, a talajélet javítása, vízmegtartás, gyommentesítés. Ezek a kulcsszavak jellemzik ezt a rövid videót.
Пікірлер: 10
@attilagm8 күн бұрын
Üdvözlöm! Nagyon jól csinálja, igaza van! Magam is terítem a faleveleket, még a szomszédtól is elkérem, amit ők csak elégetnének. Amit lehet, másoljuk le a természetből, nem véletlen alakultak ki a dolgok a sok sok évmilliárd alatt, ne akarjunk minden áron okosabbak lenni, mint az anyatermészet. Sikeres, termésekben gazdag éveket kívánok, Pécsről. :)
@tiborbognar83198 күн бұрын
@@attilagm Üdvözlöm! Köszönöm a biztatást. Jó egészséget kívánok önnek.
@atikovacs7085Күн бұрын
ugyanígy csinálom én is :D
@KarolyOdor7 күн бұрын
Üdvözlöm Tibor! Örömmel látom, hogy van más is aki mulcsozza a szőlőt. Bár én egy kicsit másként. A Gyulai Iván féle mélymulcsot alkalmazom a sorközökben cca.30 cm vastagságban. kzbin.info/www/bejne/q3nGe4JubdmLa6c
@tiborbognar83197 күн бұрын
Üdvözlöm Károly! Megnéztem a videót. Én is törekszem a minél vastagabb réteg elérésére. Ami van, azt beleterítem. Pár év múlva talán elérem, hogy a humuszrétegem kb 10 cm legyen. Bízom abban, hogy jó úton járunk. Jó egészséget kívánok a munkájához!
@takacsvino18 күн бұрын
Javaslom ügyeljen a 35:1-es szabályra.
@tiborbognar83198 күн бұрын
@@takacsvino1 Üdvözlöm! Nem ismerem ezt a szabályt. Leírná röviden?
@sequoia-solitude7 күн бұрын
@@tiborbognar8319a 35/1 szabály a szén-nitrogén arányára vonatkozik a komposztban, ebben az arányban bomlik le ideálisan. A falevél önnmagában már jól tartalmazza ezt az arányt. A gyümölcsfa levelek 30-1 a tölgy levelek 50-1 körüliek valamivel lasabban bomlanak.
@CsezmiczeiJ4 күн бұрын
Szerintem ez 3:1 es arány szeretett volna lenni😅 3: magasabb széntartalmú "barna" növényi maradványok 1: magasabb nitrogén tartalmú "zöld" növény maradványok. Ezt mondják a komposzt ideális arányának. De legalább ennyire fontos hogy megfelelő oxigén és nedvesség tartalmú legyen a komposzt, hogy minél hamarabb végbemenjen a lebomlás. ( A 3:1 arány sincs kőbe vésve, a termeszetben sem mindig így alakul max kicsit tovább tart a folyamat) vannak akik forgatják is néha, hogy ne rothadjon be, de már az is sokat segít, ha teszel közé vékonyabb gallyakat akár fák őszi/tavaszi metszéséből, így szellősebb lesz a dolog, és nem anaerob (oxigén hiányos) rothadás megy végbe hanem aerob bomlás. Egyébként dicséretes amit csinálsz👍
@tiborbognar83194 күн бұрын
@@CsezmiczeiJ Köszönöm a kiegészítő magyarázatot, és az elismerést.