Boldog Új Évet Kívánok! Kedves Lajos, nagyon köszönöm a tananyagot, a lehetőséget, hogy valami hasznosat csinálhassak, amit régóta szeretnék. Jó egészséget és sok boldogságot a továbbiakban is!
@oszkarfulop78973 күн бұрын
Az a Tranzisztoros kapcsolás a Sony rádióban egy koppanásgátló tranzisztor. A tápfeszültség bekapcsolásakor az 1000uF-os kondenzátor az 1kOhmon keresztül töltődik és amíg a kondenzátor feszültsége alacsonyabb mint a zéner dióda és a tranzisztor bázis emitter feszültsége a tranzisztor lezárt állapotban marad amint a feszültség ezt túllépi a tranzisztor nyit. Így ha valaki egy érzékeny fejhallgatóval a fején kapcsolja be a készüléket nem hall "ágyúdörrenést"!
@csabamolnar8662 күн бұрын
Minkét tápegységnek van előnye: a réginek a kevesebb zavaró jel szétsugárzása és a gyakorlatilag örök élet (legfeljebb a potmétereket kell cserélni, esetleg 40 évente a szűrő kondikat), valamint a kiszámítható működés, az újnak a kis súly, kis méret és a barátságosabb kinézet. A Q303 egy késleltetett bekapcsolást valósít meg (ahogy előttem már megírták), a piros 3 V feliratot pedig a Zener-dióda katódjához kellett volna nyilazni, azt elrontották a rajzon (ahogy szintén jelezték már előttem) és az állandósult állapotra vonatkozik, amikor C326 már feltöltődött, ebből következik, hogy a dióda névleges letörési feszültsége 2,4 volt körül lehet.
@jozsefvarga7213 күн бұрын
Dobhártya védő áramkör, ha fejhallgatót használunk. Gondolom a magnó funkcióinak váltásakor megszakad a tápegység áramköre is stop állásban, a végfok pukkogás hangszórónál nem zavaró annyira mint fejhallgatónál.
@Lackooo843 күн бұрын
Nofene, máris vasárnap van? Köszönjük, hogy újra vannak timestampek! :)
@andrasrevesz13743 күн бұрын
Q303-nál az a 3V-os jelzés tévedés lehet, max +(0,6 és 0,7) V lehet!
@istvanborsos31173 күн бұрын
Nekem egy twintex tp-1305 van. Nem kapcsolóüzemű. Direkt ilyet kerestem. Ami nem jó benne, az a hűtőborda mérete, meg a ventillátor elhelyezése. A bimetálos hőérzékelő kapcsolót, ami a ventilátort kapcsolja kikötöttem. Ez 30V 5A-t tud, de 5 amperral, műterheléssel próbáltam, nagyon izzadnak a tranzisztorok. Amúgy nagyon elégedett vagyok vele. Gyakorlatilag 0-tól nagyon jól lehet szabályozni, finoman. Van aztán egy twintex TP 30102. Szerintem 20 kg, toroid trafó, 2 db. Harminc volt 10A X2 Na ezt lehet sorosan, párhuzamosan kapcsolni. A feszültség állító a valami 20 fordulatos poti, azt már cserélnem kellett. Ami fontos volt. Hogy legyen egy gomb, amivel tudom a kimenetet kapcsolni. Az egy jó dolog.
@gaborselmeczi-rozsa65072 күн бұрын
Kedves Lajos! Egy ide nem illő problémánk miatt írok ide: van egy Telefunken HT870 es Hifi-tunerünk és hasonló a problémája mint az egyik videójában beszélt(Technics tuner ST-G40) szintézeres elhangolódásról. A készülék teljesen jól működik(megtalálja az adókat Automatában, ott is marad, nem torzít, gyönyörű tiszta hangzás, érzékeny és szelektív is) Csupán csak a kijelzője nem pontos! 0.15 MHZ val van úgymond arrébb az összes állomás. 102.7heyett102.85, v. 104.7 heyett 104.85, 105.3---105.45. Merre keressük a hibát? Az FM demodulátor vagy a kijelző áramkör felé?
@azelektronikabarataibakail11852 сағат бұрын
A kijelzőt rendes frekvenciára kell állítani, majd a tp1-tp2 között 0 V-ot kell beállítani a T103 vasmagjával (esetleg a T102 is kell állítani)
@Mela_Pipi3 күн бұрын
Ha nekem akarnád ajándékozni, akkor a hagyományosat kérném! 😊
@jozsefsos80263 күн бұрын
Szerintem, akinek ilyenje van, az önszántából nem ajándékozgatja el. Kell valami nyomós érv hozzá. 😊
@Mela_Pipi3 күн бұрын
@jozsefsos8026 Persze, csak arra céloztam, hogy számomra az előbbi az értékesebb. Javíthatóság, megbízhatóság, stb.
@jozsefsos80263 күн бұрын
@@Mela_PipiÉn is hasonló okok miatt nem válnék meg tõlük.