Tóth Árpád: Mi a Kodály módszer és miért sikeres világszerte? (Mindenki Akadémiája)

  Рет қаралды 18,486

M5

M5

6 жыл бұрын

Tóth Árpád (ének-zenetanár, karnagy, Zeneaakadémia, Kodály Intézet): Mi a Kodály módszer és miért sikeres világszerte?
Mindenki Akadémiája - tudomány, ahogy még nem hallott róla, színes, érthető és élvezetes formában. Az előadások a tudományos élet legfrissebb hazai kutatási eredményeit tárják elénk.
Az M5 a Közmédia legfiatalabb tematikus csatornája.
„Jót s jól” - a mottóhoz hűen, három biztos pillérre támaszkodik: oktatás, ismeretterjesztés, kultúra.
Műsoraink széles skálájáról: Nyelvoktatás, kulturális híradó, Vers mindenkinek, fesztiválhíradó, szakmák bemutatója, tudomány másképpen, zene-irodalom-tudomány gyerekeknek, tételek kidolgozása érettségizőknek, színház és zene mindenkinek.
Látogassa meg weboldalunkat:
www.mediaklikk.hu/m5/
Nézzen ránk a Facebookon is:
m5tvhu/?ref=...
#m5tv #mindenkiakademiája

Пікірлер: 19
@damapikk9522
@damapikk9522 6 ай бұрын
De jó ezt látni, őt látni, nagyon szerethető, nagyon kedves ember, hatalmas tudással és szívvel 🤩
@ildikom
@ildikom 5 жыл бұрын
Köszönet az előadásért! Egyszerűen remek!
@ThoraThoraThoraThora2012
@ThoraThoraThoraThora2012 4 жыл бұрын
„A zene lelki táplálék és semmi mással nem pótolható. Aki nem él vele: lelki vérszegénységben él és hal. Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be.” - írta Kodály Zoltán, hazánk valószínűleg legnagyobb zeneszerzője, zenetudósa, zeneoktatója és népzenekutatója. A lélekre gyakorolt hatása mellett képes a két agyfélteke közötti kapcsolatot összerendezni és megerősíteni, mely kevés tevékenységre jellemző. Az Aktív Zenetanulás Kutatócsoport felismerte, hogy a közoktatásban változtatásra van szükség, az ének-zene tanítás új módszereinek kialakításán dolgoznak. Munkájuk eredményeképpen remélhetőleg a közeljövőben újra a kedvelt tantárgyak közé fog tartozni az ének-zene, és a fiatalok egyre nyitottabbá válnak az igényes zene, a zenélés és éneklés iránt. Részletek: www.webbeteg.hu/cikkek/psziches/23681/enekles-psziches-vonatkozasai
@krisztarostas8077
@krisztarostas8077 3 жыл бұрын
Heti 1órában semmi nem jut közel sem az elméhez, sem a lélekhez. Magyarország iskoláiban nem a Kodály-módszer szerint zajlik az énektanítás, hanem sehogy. Történik ez-az, esetlegesen. Nincs rendszer, nincs folyamat. Heti 1óra van.
@kisssdani
@kisssdani 3 жыл бұрын
@@krisztarostas8077 Az iskolai zeneoktatás tényleg nem túl jó. Ez azért van, mert alsó tagozatban főként tanító nénik, felsőben pedig tanárszakot végzett énektanárok (nem profi zenészek) oktatják az éneket. A szerencsésebb középiskolákban vannak esetleg zenei előélettel rendelkező tanárok, de a kamaszokat már elég nehéz megfogni, a zene szeretetét óvodás/kisiskolás korban kell megalapozni. Viszont az alapfokú művészeti iskolákban a hangszeres zene mellett kötelező a szolfézs, amit tanult zenészek oktatnak. Ott pedig remek és eredményes munka folyik. Méghozzá heti egy órában.
@harisnyanet1896
@harisnyanet1896 6 жыл бұрын
Csuda egy pasi! Szép volt!
@sneakonceaweek7231
@sneakonceaweek7231 3 жыл бұрын
24:03
@rotcsa9842
@rotcsa9842 3 жыл бұрын
Az elején azt mondja : "Senki nem hiszi majd el, hogy maguk itt random emberek és nem egy kórus." ... Igen, ez egyértelműen hallható! :D Túl jól énekelnek ahhoz, hogy utcáról betért emberek legyenek! Nem merték bevállalni, hogy a focipályán és a béna cigány mulatóson szocializált emberek majd aláássák a Kodály módszer tekintélyét! :D
@zitaharsanyi5620
@zitaharsanyi5620 2 жыл бұрын
ezek azért nem egy bonyolult dallamok, valljuk be.... egy templomban sem zenei szakértők ülnek, mégis tudnak énekelni. Azért tudnak random emberek is tudnak így énekelni, mert mindig van, aki jól tud énekelni, ők viszik maguk után a többieket. Csak 1 szólamban énekelnek.
@Milupa5
@Milupa5 3 жыл бұрын
Annyira sikeres hogy egy darab könyvet nem lehet az oktatásához kapni, se antikváriumban, sehol
@krisztarostas8077
@krisztarostas8077 3 жыл бұрын
Milyen könyvet keresel egészen pontosan?
@ildikom
@ildikom 5 жыл бұрын
5:44 ...és az éneklő masírozók?! Meg a verbunkot táncolva éneklők?! Na, és a katonazenekarok?! 🤣
@krisztarostas8077
@krisztarostas8077 3 жыл бұрын
Mi a Kodály-módszer, és miért sikeres világszerte? Csak nálunk nem. A jóért is harcolni kell, a lehetőségért, hogy az értéket fel- és megmutathassuk. Heti egy énekóra? Egy vicc az egész. Komolytalan és megalázó. A zene heti 1órával soha nem lesz mindenkié. Soha! Pedig valaha ez volt a célja a Kodály-módszernek: Éneklő Magyarország
@gergelylazar6647
@gergelylazar6647 3 жыл бұрын
Nekem még minden nap volt énekóra. Más kérdés, hogy zenei általánosba jártam. Az én tanáraim között találunk profi zenészt bőven. Az igazgató klarinétművész volt és karmester. Osztályfőnököm csellista volt. A kórusom karnagyai szintén művészek voltak. Amikor középiskolába kerültem, az ottani énektanárom hegedűművész, karmester és zeneszerző volt. Pedig teljesen általános gimnázium volt. Senki nem gondolta volna, de 2010-ben vele megalapítottam az iskola kórusát. Eredmény: tíz éven át folyamatosan ott tudott lenni a megyei versenyek érmesei között. 2014-ben a kórus egy része New Yorkban lépett fel a Carnegie Hallban. Majdnem én is ott voltam, de sajnos csak majdnem...
@krisztarostas8077
@krisztarostas8077 3 жыл бұрын
@@gergelylazar6647 Kedves Gergely, egyáltalán nem “más kérdés”, hogy zenei általánosba jártál. Az sem mindegy, ha csak ének-tagozatos osztályba, vagy pedig igazi zenei általánosba. De a többség bizony normál általánosba jár, ahol nemigen van énekkar se, és bizony heti 1 énekóra és nulla néptáncóra a zenei “képzés”, ráadásul fizikaszakos tanár vagy tanítónéni ügyeskedik, ahogy tud. És bizony, nem tud. Tehát baj van, nagy baj!
@zitaharsanyi5620
@zitaharsanyi5620 2 жыл бұрын
@@krisztarostas8077 mindig érdemes harcolni... jó ilyen embereket látni, ők szárnyakat adhatnak másoknak.
@krisztarostas8077
@krisztarostas8077 2 жыл бұрын
@@zitaharsanyi5620 Szárnyakat adhat, igen, de repülési időt nem. Ez a baj. Heti 1 énekóra, Kodály országában szégyen ránk.
@zitaharsanyi5620
@zitaharsanyi5620 2 жыл бұрын
@@krisztarostas8077 Maximálisan egyetértek, nem beszélve arról, hogy a zene mindent fejleszt, koncentrálóképességet, érzelmi intelligenciát, stb., stb. Ezért én mindig tanítottam a gyerekeknek magyar és angol órán dalokat, bár nem vagyok ének szakos, csak zenei általánosban jártam. Kis tűzoltás... Amúgy zene tagozaton is csak heti 3 manapság!
@ProgressingMedia
@ProgressingMedia 4 жыл бұрын
hatalmas ez a fickó, meg kell az igazi Életben ismernem !!! hát pont ö mondta ki, ami 46 éve nyomja a lelkemet : hogy fütyülök az életre !!!
Kodály Mindenkié - dokumentumfilm a Kodály-módszer nemzetközi sikereiről
1:24:53
Mom's Unique Approach to Teaching Kids Hygiene #shorts
00:16
Fabiosa Stories
Рет қаралды 10 МЛН
Happy 4th of July 😂
00:12
Alyssa's Ways
Рет қаралды 63 МЛН
HAPPY BIRTHDAY @mozabrick 🎉 #cat #funny
00:36
SOFIADELMONSTRO
Рет қаралды 16 МЛН
NKF-97. Tóth Árpád költészete
25:21
NKF Nem középiskolás fokon
Рет қаралды 1,2 М.
Tóth Árpád költészetének jellemzői  | Pécsi-Szalkai Melinda
27:26
Bornemisza Péter Gimnázium
Рет қаралды 3,8 М.
Éneklőbb emberek | Árpád Tóth | TEDxDanubia
15:21
TEDx Talks
Рет қаралды 59 М.
A zene felemeli a kezeimet
56:19
János Fogas
Рет қаралды 19 М.
Tóth Árpád portréfilm
15:04
Gergő Laky
Рет қаралды 1,3 М.
Nico’s new friend!#nico #smartnico #funny #dog #cute
0:24
Nico_thepomeranian
Рет қаралды 19 МЛН
Выйграли Много Денег с Сыном
0:55
Карман
Рет қаралды 6 МЛН
Bacho Ne Ye Kar Liya 😱🥲
0:13
Sunnyy Rawal
Рет қаралды 11 МЛН
Помог🤣#сериалы #фильмы
0:28
Кинокомбо
Рет қаралды 2,6 МЛН