Lool 💞 Mária Terézia nagy mondása jutott már régen eszembe erről a piacról, ami csak egyre fokozódik: "Etetni és itatni kell a juhot, hogy fejni és nyírni lehessen."
@Debreczi012 ай бұрын
kzbin.info/www/bejne/rnPCf31olM6BqMk big like ,hogy erröl is beszéltél !
@Gab1071002 ай бұрын
Átlagbéla mit csináljon? Cash, arany?
@juditmihalyi1802 ай бұрын
"Kenyeret és cirkuszt...." A jól megkomponált és hibátlanul előadott cirkuszt láttuk , örült is a nép rendesen. A YMCA ritmusára ringatózó elnök látványa beleégett a retinámba egy életre.... A kenyérrel meg majd lesz valami. Hálás köszönet a szakszerű, higgadt, meggyőző érvelésért. Ĥét vége jön, pihenj!
@p_k_82002 ай бұрын
és honnan veszed hogy a bigpharma a háttérben nem fog megegyezni Trump-al és Kennedy-vel? Ők a saját bevallásuk szerint érdek emberek
@charlesph221Ай бұрын
S az Nvidia-nak kitűnő volt a negyedéves jelentése. 👍🤣
@krisztiandora972 ай бұрын
Először is köszönet a videóért. Két dolgot nem értek: 1. (26.perc) A kamatvágásnál a bankok miért emelik a hitelkamatokat, hiszen olcsóbban vehetnek fel maguk pénzt? 2. (42-45 perc) "Kamatvágás nagyon rossz volt a bankoknak. Pozitív kellene, hogy legyen a kötvényeknek..." "Nem jó a bankoknak a kamatvágás, mert az felfelé kényszeríti a kötvényeket" Kérdés: -A bankoknak miért nem jó a kamatvágás, ha hosszú lejáratú hiteleket megtestesítő kötvényeket korábban megvásároltak, amelyek magasabb kamatot fizetnek nekik lejáratkor, mint a mostani kamatok? Nem értem az összefüggést. Ha most csökkentik a jegybanki kamatot, akkor a kötvényeiknek fel kellene értékelődniük, mert a mostani kevesebb kamatú környezetben többet érnek (mivel lejáratkor magasabb kamatot fizet ki a kibocsátó, mert akik negvették még a régi kamatkörnyezeti feltételekkel tették? ITT valamit nagyon keverek vagy hogyan működik ez?
@TradeOnTheMarket2 ай бұрын
A bankok, miután ráébredtek, hogy a FED nem fog egyhamar kamatokat vágni, berendezkedtek a magas kamatkörnyezetre. Hogy a lehetőségeik milyen határidősek azt nem tudom, de a tény, hogy FED vágàs mellett ők emelnek határozottan azt mutatja, hogy még van dolguk a magas kamatokkal, amelyből jelenleg több pénzük van, mint az alacsonyból. Emellett meg van az esélye (nem is kicsi), hogy újabb emelések lesznek idővel, tehát maximum mértékkel rendelkezhetnek be egy, a jelenleginél alacsonyabb kamatkörnyezetre.
@krisztiandora972 ай бұрын
Köszönöm
@mravs192 ай бұрын
Magyarul stagflációs korszak jön. Nem is olyan régen még azt mondták az inflációra, átmeneti...most meg nyakig benne fogunk ülni évekig.
@HedgeWeII2 ай бұрын
A stagfláció egy olyan állapot amire nincsen bevált módszertan a főáramú közgazdaságtanban. Csak idővel és recesszió árán lehet kilábalni belőle. Szóval reméljük nem fog beállni egy ilyen állapot, de valóban vannak előjelei itthon.
@Bumbanas2 ай бұрын
Sokkal érdekesebb lenne a videó, ha ahelyett, hogy egy statikus képet nézünk hosszú perceken keresztül inkább megmutatnád azokat a dolgokat amikről beszélsz. Pl. érdekelt volna az a tanulmány ami a gyógyszerek hatástalanságára meg az oltások rossz minőségére utal. Nehéz elhinni olyan dolgokat amiket nem lát hihető formában az ember, csak "valaki mesél róla".
@TradeOnTheMarket2 ай бұрын
Kedves Bumbanas, én a tőzsdei összefüggéseket vizsgálom. Így ha minden egyes szavamra valami igazoló weboldalt, képet dokumentumot kellene beraknom, a videó 12 órás lenne, és odáig fajulna, hogy az utolsó szavamra is forrást kérnétek, csak mert "kritikusok vagytok". Ehelyett javaslom a saját kutató munkát, utána nézést. Viszont az említett kérdésben megosztok veled egy videót kzbin.info/www/bejne/ZpCym36baaeoeqc
@gogolaklazlo2 ай бұрын
párizsi egyezmény??? relativizálod a valóságot....hajrá