Super. Prosimy o więcej filmów z tematyka Rolnicza
@SmutnyReptyl9 сағат бұрын
Piękne są te stare dokumenty. Społeczeństwo działające jak jeden organizm i filmy tłumaczące funkcjonowanie poszczególnych organów. Jest w tym pewien optymizm, którego dziś nie ma.
@antekp29657 сағат бұрын
dokładnie tak. nawet wśród zdeklarowanych antykomunistów była zgoda przynajmniej odnośnie industrializacji kraju, potrzeby budowy ogromnej liczby mieszkań, urbanizacji, rozwoju rolnictwa itp. dziś wszystko jest podważane bo np ślad węglowy. chyba głównym źródłem optymizmu (a także jego przejawem) była wysoka dzietność
@Ptaq.Ptasinski-hw8wj6 сағат бұрын
To nie są dokumenty, tylko filmy quasi propagandowe. Nie zmienia to faktu, że fajnie się to ogląda. Gospodarka planowa, wiemy jak się to skończyło. Oni wtedy nie wiedzieli, stąd ten naiwny optymizm.
@heniuZ10 сағат бұрын
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru, łapka w górę zostawiona 👍😊
@radek79183 сағат бұрын
Tetaz mamy takie piękne czasy unijne że można zostać przestępcą sprzedając przykładowo nasiona starych odmian pomidorów przykładowo na aledrogo bez odpowiednich certyfikatów i pozwoleń .
@jarekjaroslaw33078 сағат бұрын
Te dokumenty WFO z lektoratem wybitnych luminarzy polskiego słowa, nostalgiczną oprawą muzyczną, brakiem szybkich i zmieniajacych sie bodźców są swoistymi małymi dziełami sztuki, ktore powinny byc wpisane w kanon i wzorzec, jak sie powinno dokumentalne filmy produkować.
@eik62327 сағат бұрын
Nie wolno tamtych czasow oceniac pozytywnie , przeciez wtedy byla tylko szarosc , ocet i musztarda a i w pracy wszyscy byli pod pijani nic nie robili a tylko kradli
@jarekjaroslaw33077 сағат бұрын
@eik6232 A czy ja mówię o absurdalnej rzeczywistości szarego człowieka? Ja mówię o żelaznych kanonach wykonywania filmów na najwyższym poziomie bez patrzenia się na komercyjna stronę i bez starania się o poklask odbiorcy. Pracowali tam prawdziwi pasjonaci a czasy komuny absurdalnie sprzyjały takiej konwencji bo autor nie musiał się starać o stronę finansowa przedsięwzięcia a skupiał się tylko na swojej pracy i pasji.
@radek79183 сағат бұрын
@@eik6232To nie całkiem tak😊 Jaruzelski i współuczestnicy okrągłego stołu wprowadzili nam ,,wolny rynek" i na przestrzeni kolejnych kilku dekad majątek narodowy stworzony ciężką pracą zwyczajnych ludzi w hutach,kopalniach,zakładach produkcyjnych (URSUS) wielokrotnie w warunkach szkodliwych i niszczących zdrowie doprowadzono do upadku wyprzedając go za symboliczną złotówkę i rozdając świadectwa udziałowe😂 .Korpoludki z zachodu wykupiły za grosze konkurencję jeszcze otrzymując wielokrotnie ulgi i przywileje za to.A teraz kapitał wyprowadzają z Polski bo przy obecnych cenach energii elektrycznej (najdroższej w Europie) i kosztach pracy szukają nowych miejsc .
@michad74159 сағат бұрын
Smutno się to ogląda widząc dzisiejszy stan resztek Instytutu.
@013manio2 сағат бұрын
Fajny film , więcej takich ciekawych
@666assassindaro7 сағат бұрын
Super filmik i fajnie się słucha młodego Ksawerego Jasieńskiego !!👍👍👍
@TheCapriMoon9 сағат бұрын
Uwielbiam takie materiały 🎉❤ Dziękuję 💐
@Traczor-lu3bo5 сағат бұрын
Pan Pieniążek wraca do kraju w 1946r. po 8 latach studiów w Ameryce. Miał chłop szczęścię że mu szpiegostwa jacyś ambitni z nowej władzy nie wmówili.
@wojtekm80607 сағат бұрын
Ciekawy materiał. Dziękuję :)
@betagama8 сағат бұрын
❤️🇵🇱
@jarekjaroslaw33079 сағат бұрын
8:19 proszę -nawet muzyka Pink Floyd jako tło 😊
@Lotnyck6 сағат бұрын
Fajnie się to oglada, choć większość bohaterów tego odcinka już nie żyje.
@grzesiekw23996 сағат бұрын
0:44 Szczepan A. Pieniążek profesor
@jaktonactozorkiestra1009 сағат бұрын
szkoda że to historia pozdrawiam z pow Trzebnica
@ssss11679 сағат бұрын
Czy jest szansa na film pod tytułem "Żywienie roślin", prawdopodobnie z 1969r ?
@cwirsen18 сағат бұрын
Piękna perspektywa się rysowała, szkoda że wszytsko się odwróciło. Od embarga na jabłka do Rosji mnóstwo sadów poszło pod piłę i pewnie to nie koniec patrząc na koszta jakie niesie ze sobą ta produkcja i ile za to rynek wynagradza. Szkoda zaangażowania i pracy tych naukowców
@HETMANPOLNY888 сағат бұрын
Teraz rośnie 4000 tysiące na ha
@HETMANPOLNY888 сағат бұрын
Jesteśmy w czołuwce światowej w produkcji wielu owoców a instytut nic nie daje bo nie mamy swoich odmian które powinny być nasza marką
@RafaNiedzwiecki-tt4gs9 сағат бұрын
Kiedyś za komuny to owoce zbierane były ręcznie, a dzisiaj są maszyny do zbioru różnych owoców np. zbiór borówek amerykańskich, śliwek i porzeczek są zbierane maszynowo, jabłek, gruszek, czereśni, wiśni i winogron są zbierane ręcznie lub maszynowo i truskawek zebranych ręcznie na polach lub tunelach foliowych. Czy polskie sadownictwo ma szanse na gospodarowanie z programu Rolnictwo 4.0? Czekam odpowiedzi.
@betagama8 сағат бұрын
Może macie jakieś filmy dla niektórych,jak to było za Sanacji.🤣😡
@radek79183 сағат бұрын
No cóż sławojki czasem się trafiały,znikomy procent społeczeństwa opływał w dostatkach a reszta żyła z dnia na dzień w biedzie i nędzy ,w miastach czynszówki z podnajmowanymi kątami do spania a po wsiach parobek chodził ,,na stronę"za stodołę.
@alas_poor_Yorick8 сағат бұрын
Buzdygan nie berło.
@piecka23089 сағат бұрын
Było wszystko, a nie było nic.
@piotruc917 сағат бұрын
Mi mama mówiła nie raz, że ludzie bzdury mówią. Nic nie było tylko kilka ostatnich lat PRL, wcześniej wszystko było (czyli kilkadziesiąt lat).
@radek79183 сағат бұрын
Marchewka czy pomidor miały smak i trzykrotnie więcej witamin i minerałów .