Tani Dom w 7 Dni Bez Wysiłku?? Lepszy niż Pasywny?

  Рет қаралды 47,542

iZZi instalacje

iZZi instalacje

Күн бұрын

Пікірлер: 216
@SuperCierbo
@SuperCierbo Ай бұрын
Następny temat z Panem Ludomirem proponuję identyczny dom zestawić z tym z odcinka, budowany metodą tradycyjną spełniający warunki techniczne, ogrzewany gazem. Porównanie rachunków, oszczędności z droższych rozwiązań i stopę zwrotu zakładając że inwestor kupuje z ktedytem.
@bogusawzurawka1061
@bogusawzurawka1061 Ай бұрын
Jak dla mnie mega drogo. Metodą gospodarczą można bardzo podobny efekt uzyskać a jednak znqcznie taniej pomijając zysk firmy która to produkuje. Niemniej projekt ciekawy. Taki typowy dla leniwych i kasiastych.
@samiwidzicie6274
@samiwidzicie6274 Ай бұрын
Czyli dla mnie🙂
@angelm8557
@angelm8557 Ай бұрын
Tak, jak również wyglądającym jak buda dla psa
@szkodnik5168
@szkodnik5168 Ай бұрын
Wreszcie Pan Ludomir! Czekam na kolejne odcinki, zwłaszcza o oczyszczaniu wody.
@WindaNaSzafot
@WindaNaSzafot Ай бұрын
Super pomysł, jest to ciekawa wizja budownictwa otwierająca nowe drogi. Mam nadzieje, w przyszłości, zostać mieszkancem takiego domu
@Micha-eh5ui
@Micha-eh5ui Ай бұрын
Fakt że eksploatacja będzie bardzo tania na plus i wszystkie te systemy super które pomagają współgrać naszemu domostwu z naturą i na pewno wymaga to zwiększonego nakładu finansowego bo to wszystko kosztuje, natomiast 9k za metr jest cena nie do przyjęcia dla 80% ludzi mi się wydaje jak bo najnormalniej w świecie nie będzie ich na to stać i dochodzi drugi aspekt, skoro jest naćkana tyle automatyki w domu ( która podraża koszt każdego metra załóżmy o ok. 30-35%) i budujemy taki dom żeby nie tylko asymilować się z otoczeniem ale przedewszystkim żeby eksploatacja była jak najtańsza najlepiej zerowa to co się stanie jeśli założymy mieszkać w takim domu ponad 10lat i zacznie się on psuć I będzie trzeba reanimować systemy które dziś kosztują 30% ceny domu inflacja zrobi że tańsze nie będą pomimo rozpowszechniania technologii maga być elementy trudniej dostępne poprzez upływ czasu ( elementy stają się przestarzałe trudno dostępne a tle rozwoju technologicznego czyli coraz nowocześniejsze rozwiązania). Zastanawiam się czy nie za bardzo zaczęliśmy komplikować konstrukcje pod szyldem ekologii zeroenergetycznisci mody żeby wykorzystać niewiedzę lenistwo i szerokopojetą wygodę inwestora do zarobienia na nim full haisu. I zaznaczam że nie mówię tu że ten dom / projekt jest zły, jest bardzo dobry tylko wykraczający poza zasięg normalnych zjadaczy chleba namawiający szumnymi hasłami i eko argumentami tanią eksploatacja przy założeniach że zbudowany jest z najlepszych jakościowo materiałów najwytrzymalszych (a wiadomo jak dziś jest wszystko absolutnie wszystko najlepiej żeby miało trwałość i gwarancję do bramy) i będzie tak trwał wieczność a na pewno do końca życia inwestora który za to płaci ,mało to realne. Poproszę projekt domu po tanionego w produkcji (produkcja modułowa w fabryce) tylko z tymi systemami które są niezbędne dla kierunku ekologicznych przepisów na najbliższą dekadę a reszta rozwiązań niech będzie standardowa pod warunkiem opłacalności eksploatacyjnej w tej samej nadchodzącej dekadzie. Chodzi mi o rozwiązania typu wypuszczenie dachu nad okna tak daleko żeby w lecie zasłaniały okna i nie przegrzewały domu natomiast zima pozwalały słońcu świecić na jak największą polać posadzki żeby jak w zimie nagrzać( konstrukcja i pokrycie dachu podniesie pewnie mniej koszt budynku niż psującą się automatyka i sterowanie roletami a i rolety (które mają chyba największy współczynniki przenikalności cieplnej z całej stolarki otworowej. Chodzi i o zbilansowane rozwiązania proste tanie które dają wymierne korzyści które są niezawodne a nie kierują nas po większy kredyt gdzie (teraz w bardzo mocnym przybliżenie za 500k kredytu będziemy musieli oddać 1.5mln:( pozdrawiam P.s. cały czas w waszym programie szukam takiego kompletu ale w każdym odcinku coś mnie inspiruje i zastanawiam się kiedy powstanie taki ulep z najlepszych rozwiązań
@EnergetykaZ
@EnergetykaZ Ай бұрын
W automatyce nie ma się co psuć. Co najwyżej przekaźniki lub ewentualnie zasilacze. Sterowniki, serwery, moduły itp. jest praktycznie wieczne. Rozbudować w przyszłości to też nie problem bo później wymieniasz wnętrze szafy BMS- okablowanie i elementy wykonawcze zostają (odchodzi duży koszt automatyki). Znany i dobry producent jak wprowadza nowe sterowniki lub oprogramowanie zazwyczaj ma kompatybilność wsteczną więc żeby mieć najnowszą wizualizacje o oprogramowanie to co najwyżej wymienisz główny sterownik. Dom omawiany w odcinku to jego największa część ceny to przemyślany projekt i wiedza inżynierska, czas i doświadczenie władowany w ten pojedynczy domek żeby działał idealnie według założeń. Takie przemyślane domy to jakieś 0,1% budowane przez inżynierów i ludzi którzy się znają na najnowszych technologiach budowalnych i instalacjach. Fajnie jest mieć w końcu na rynku dopracowany budynek od 0 do końca. Szkoda tylko, że tak drogo.
@broilibroili9971
@broilibroili9971 23 күн бұрын
@@EnergetykaZ co to znaczy Znany i dobry producent ? i co oznacza zazwyczaj kompatybilność wsteczną ? Każdy szuka jak najtaniej, czy producent nie znany czy znany co to oznacza ? że zamiast do castoramy pójdziesz do leroya albo mrówki , pójdziesz gdzie najbliżej . Zazwyczaj kompatybilność wsteczna nie istnieje bo to jak z mercedesem beczką, nie opłaca się robić dobrych rzeczy bo nowych ( nowocześniejszych) nie sprzedasz . Pozatym ten budynek to blaszak ocieplony gdzie sciany to płyta pir który materiał do powstania takiego domu kosztuje 15 tyś plus scianki działowe jakieś 5 tyś , do tego dach na dżwigarach który jest prosty do złożenia jak paczka zapałek to koszt dla znanej i dobrej firmy maks 30 tys , pompa ciepła z podłogówką i całą biżuterią 30 tyś , okna i drzwi nawet najlepszej i znanej firmy które trzeba zainstalować zgodnie ze sztuką a nie przez andrzeja z pod sklepu to 25 tyś , lodówka kibel tv itd ze średniej półki takie jak w tym domu pewnie są ( ikea , jysk) niech będzie 50 tyś za wszystko razem z panelami podłogowymi, fotowoltaika teraz nie ma racji bytu bo jest zbędna dzięki netmetelingowi . z każdej przydomowej oczyszczalni ścieków po prostu wali gorzej jak z szamba jest głośna a i tak z tej wody wykorzystasz w roku 10 % żeby spłukać swoje 100% , do tego trzeba wziąć pod uwagę pompy które się zużywają , prąd który potrzebuje i wychodzi wydana zajebista kwota żeby się wystolcować która jest zbędna bo taniej wychodzi szambo za przyłącze trzeba zapłacić różnie od regionu i wykonawcy ale niech będzie 20 tyś . Budując taki dom z tym metrażem spokojnie za materiały nie wyjdzie więcej niż 200 tyś a za robocizne nie powinno wyjść więcej jak 100 tyś , no chyba że ktoś robi na dniówki a robi 1 m kwadratowy na dzień . Bądźmy sceptykami i razem z działką niech wyjdzie 400 tyś i pół roku póżniej masz taki sam kurnik i pół bańki w kieszeni. Automatykę trzeba pominąć bo nie każdy potrzebuje i chcę , okno zawsze można uchyli albo zamknąć , budować się będą ludzie do 50-tki a nie seniorzy jak ten pan na filmie który musi założyć okulary i stracić 15 min żeby wysłać wiadomość ze smartfona , więc tacy jak się budują to ogarniaja i niezapominają o tak błachych sprawach jak zamknąć okno . I żadnej magi inżynierskiej i cudownych materiałach nie ma mowy w takim budynku ponieważ takie budynki stoją już ponad 100 lat na każdej wsi tylko że z drewna a tu blacha , piana , trochę profili i śrub.
@JózefBzdyl
@JózefBzdyl Ай бұрын
Tanio jak barszcz. Dom 100m2 za prawie milion złotych.
@Gadi-xc5gh
@Gadi-xc5gh Ай бұрын
Dzięki, oszczędziłeś mi czasu na ten pseudo sprzedażowy odcinek
@kubahero
@kubahero Ай бұрын
Jak komuś zależy na czasie plus policzysz ile prowadzenie budowy zajmuje czasu to może się ciągle opłacać
@radeks2678
@radeks2678 Ай бұрын
​@@kubahero racja jak wygram w totka to kupie sobie taki.
@miloszenko
@miloszenko Ай бұрын
Zrobię to samo za 600, ba, zrobię więcej 😀
@mieczysawmietki4053
@mieczysawmietki4053 Ай бұрын
Chcesz mieć top rozwiązania i materiały, płacisz top, chcesz tanio, to budujesz zwykły dom.
@masterskisas89
@masterskisas89 Ай бұрын
Z tym deszczem to bym nie przesadzał. Fundamenty - zarówno tradycyjne (przy zastosowaniu systemowych szalunków traconych + bloczków zalewowych) jak i płytę budujemy bardzo szybko Ściany - gazobeton lub ceramikę można kleić na specjalne pianki - parter spokojnie można postawić w krócej niż tydzień Strop - z prefabrykatów 2 godziny + beton (tu w zależności od rodzaju stropu możliwa dłuższa przerwa technologiczna) Jedynie przy dachu jest problem. Ale żeby od razu wywalać dodatkowe kilkaset tysięcy bo się może nalać? Kwaterowanie ekip? Bierze się sprawdzone ekipy z okolicy. Jaki kwaterunek? Już taniej dać kilkadziesiąt tysięcy inwestorowi zastępczemu. Problem stresu odpada, jest umowa gdzie on sam odpowiada za budowę, ma budżet i ma się w tym zmieścić. To on ściga ekipy nie inwestor właściwy. dom + działka + doprowadzenie mediów + fundament = ok. 1,2 - 1,4 mln Pozostają jeszcze koszty eksploatacji. Po jakim czasie należy wymienić akumulatory i jaki jest koszt wymiany na nowe?
@Micha-eh5ui
@Micha-eh5ui Ай бұрын
Same trafne spostrzeżenia, zapraszam przeczytaj mój komentarz "i z ich dwóch zrodził się on Kapitan Planeta"😂😂😂
@marekprzedstawiciel8740
@marekprzedstawiciel8740 Ай бұрын
@@Micha-eh5ui - ciekawe jaki koszt domu 250m2 przy tej technologii i wszystkich nowinek??? 12 lat temu wybudowaliśmy dom 250m2 za prawie połowę tej ceny z pc gruntową (co tutaj 100m2) na dodatek mamy DOM taki jaki chcieliśmy przestronny duże pokoje duże łazienki salon korytarze 1,5-1,7 szer. dom budowany z ytong 48 bez ocieplenia i zużycie na ogrzewanie (CO) 12,5-15kWh/m2/sezon + oczywiście pc podgrzewa (CWU) 900 tys za 100m2 ?? 9 tyś /m2 dom??? kogoś poniosło i to mocno
@damian3523
@damian3523 Ай бұрын
Deweloper tyle bierze za mieszkanie albo i więcej od metra
@Micha-eh5ui
@Micha-eh5ui Ай бұрын
@damian3523 chyba w Warszawce
@damian3523
@damian3523 Ай бұрын
@@Micha-eh5ui w Gliwicach 80m mieszkanie 700 tys stan deweloperski bez podłóg, musisz wsadzić jeszcze że 150k + sprzęt i meble żeby mieszkać. Jakieś wioski to może taniej dew sprzedaje
@maciekpart75
@maciekpart75 Ай бұрын
Powodzenia!
@michamisza4413
@michamisza4413 29 күн бұрын
Dlaczego napisaliście w tytule "tani"? 900 tyś to nie jest tani..
@bububibu3782
@bububibu3782 Ай бұрын
Brzmi elegancko, czekam na dalsze odcinki z tej serii.
@neezmarcin
@neezmarcin Ай бұрын
Obejrzałem projekt na stronie i projektant chyba trochę zaszalał projektując wc w holu, a pralnie w przy toalecie. Mam bardzo podobny projekt robiony indywidualnie i zaprojektowałem to dokładnie odwrotnie. Tym bardziej że pomieszczenia mają zbliżoną wielkość. Pralka jak jest włączona to jej nie słychać, ponieważ oddzielają je dwie pary drzwi. Przechowywanie jakiś odkurzaczy, mopów i środków czystości jest zlokalizowane również w tym pomieszczeniu. Aktualnie w tym projekcie, aby udać się do wc trzeba to zrobić przez hol według mnie jest to rozwiązanie niepraktyczne.
@michalpedrak9766
@michalpedrak9766 Ай бұрын
Jak dom wygląda w.środku?
@pawrymek
@pawrymek Ай бұрын
Fajny pomysł dla kogoś, kto chce mieć taki dom a nie chce go robić samemu i zdobywać do tego niezbędnej wiedzy. Powodzenia!
@sapero111
@sapero111 21 күн бұрын
Idea przepiękna. Takie powinny być wszystkie domy i stać na nie powinno każdego
@rafalkozlowski76
@rafalkozlowski76 Ай бұрын
no suuuuuper.... ale 9 tyś za metr kwadrat w okolicy Włocławka plus działka z ogrodzeniem to podejdzie pod milion za taki dom..... ile faktycznie można oszczędzać miesięcznie/rocznie przy takich rozwiązaniach "zeroemisyjnych"?? to mnie ciekawi. jakie są koszty utrzymania wszystkich instalacji w przyszłości, jakie przeglądy są wymagane i ile kosztują....... itd. tego najczęściej brakuje w waszych filmach. pozdrawiam.
@sewapl
@sewapl Ай бұрын
A czy planujecie również mniejsze budynki sprzedawać? Np. 70m2?
@kamilfrankiewicz3094
@kamilfrankiewicz3094 Ай бұрын
Za milion złotych stawiam 10 domków 70m2 stan surowy, zamknięty w technologii SIP. Reszta to kwestia ustaleń. Wolę mieć 9 domów które "aktywnie" pracują na mnie i na mój dziesiąty, niż jeden, który tylko jest "aktywny "
@domowyluz866
@domowyluz866 Ай бұрын
900tyś za 100m2 - dla jednych dużo dla innych mało. Dla mnie dużo, nie na moją kieszeń. Ja dom budowałem w sporej części własnymi rękami (100m2 pewnie 350-400tyś/ mnie wyszło przez kilka lat, ale nie ten standard) , a za panele i maty na podczerwień zapłaciłem z 45 tyś. i w 2022/23 i 2023/24 ogrzewanie elektryczne kosztowało mnie kilkaset zł. Gdzieś się gubię w tej technologii chyba, bo zawsze myślałem, ze jak coś robi się na taśmie to idea jest taka, że powinno być taniej :). Oczywiście każdy szuka czegoś innego, powodzenia w sprzedaży!
@AZYL2009
@AZYL2009 Ай бұрын
Gdzie w tym budynku mieszczą się urządzenia oczyszczania wody, bufory, akumulatory, itd. wymienione w filmie? Cena za budynek z modułów- zasadniczo powinna być niższa, ale to jest prototyp! Na razie, to nic nie wiadomo o rzeczywistych kosztach eksploatacji. Jakoś tak odczuwam przesyt formy nad treścią.
@1969zbynek
@1969zbynek Ай бұрын
Elewacja wygląda jak w magazynie z płyt warstwowych
@marcinjanowski7777
@marcinjanowski7777 Ай бұрын
Montaż instalacji w fabryce jest znacznie wygodniejszy jak na budowie, ale dochodzi bardzo wiele dodatkowych połączeń instalacji na połączeniach prefabrykatów i to może być ryzykowne
@MagorzataS-uu3pl
@MagorzataS-uu3pl Ай бұрын
Gdzie w Polsce jak wieje jest tańsza energia
@masb637
@masb637 Ай бұрын
koszt budowy 550 tys. zarobek 450 tys. podziękuję nie traktuje ekologii jako religii za każdą cenę.
@LittleBoobsLover
@LittleBoobsLover Ай бұрын
60-100 tysięcy to placek betonu, zwany ławą fundamentową kosztuje teraz i to przy małym domku 50-80m2 xd nie mówiąc o działce - kawałek pustej ziemi 350 tysięcy 'koło' trójmiasta (godzina jazdy do gdańska xd)
@samiwidzicie6274
@samiwidzicie6274 Ай бұрын
Oni zarobieni a ty bidny i ciułać musisz na jaskinię z pustaka głuptaka.
@masb637
@masb637 Ай бұрын
@samiwidzicie6274 właśnie nie, właśnie o to chodzi że gdybym wydawał bezsensownie na takich głuptaków pieniądze to mieszkałbym w jaskini ale dzięki temu że myślę, mam mózg, szukam rozwiązań, mieszkam we własnym domu za jedną trzecią tej kwoty bez kredytu na gotowo z wszystkimi udogodnieniami. Ci Ludzie to pazerni polscy dorobkiewicze, którzy pod płaszczykiem ekologii chcą napchać sobie kabzy wyciągając z biednych ludzi pieniądze z kieszeni. Jeśli ten projekt rzeczywiście miałby zmienić świat to w myśl tej zasady ten dom powinien być sprzedawany z marżą 2% a nie prawie 100%.
@maciekpart75
@maciekpart75 Ай бұрын
Czy można taki dom gdzieś obejrzeć "na żywo"?
@robs237
@robs237 Ай бұрын
Czy ten nie posiada fundamentów? Zdaje się że nikt o nich nie wspomniał. Jaki jest koszt i czas trwania robót ziemnych i fundamentowania. Ile trwa prowadzenie instalacji wewnątrz budynku?
@burbon9704
@burbon9704 Ай бұрын
Zalecam obejrzeć jeszcze raz, wszystko w filmie
@Micha-eh5ui
@Micha-eh5ui Ай бұрын
Płyta fundamentowa było wspomniane
@wilhelmvonkox
@wilhelmvonkox Ай бұрын
Proponuję w komentarzach albo w kolejnym filmie opisac skad taka cena i prownac do domow budowanyxh w innych systemach, ale z porownywalnymi instalacjami, meblami etc. Bo to jest dosc niejasne
@paszkar
@paszkar Ай бұрын
Cuda wianki, cuda garnki. A za par3 lat już b3dzie przestażały😢😮
@ukaszgotszald1475
@ukaszgotszald1475 Күн бұрын
ludzie chwalą się drogimi autami i tanimi domami
@andrzejk5506
@andrzejk5506 3 күн бұрын
Oglądam i nie wierzę , że coś takiego działa? , czekam na więcej .
@Leszek2024
@Leszek2024 Ай бұрын
Troszkę się skompromitowaliście tą ceną... 100 m2 - 1 mln złotych. 🙂Spokojnie dom o tym metrażu wybudujecie za 500-600 tyś. A jak się zepniecie to i za 400 tyś.
@krzysztofniemiec3714
@krzysztofniemiec3714 Ай бұрын
Tak? To mi zbuduj to samo zaplace ci 600tys
@Leszek2024
@Leszek2024 Ай бұрын
@krzysztofniemiec3714 A gdzie mieszkasz ?
@krzysztofniemiec3714
@krzysztofniemiec3714 Ай бұрын
@@Leszek2024 woj.Pomorskie Nowy Dwor Wejherowski / Gdynia
@Leszek2024
@Leszek2024 Ай бұрын
@@krzysztofniemiec3714 O, to musisz szukać niedaleko Ciebie. Ja mieszkam 40 km od Warszawy.
@diesel34167
@diesel34167 Ай бұрын
Instalatorzy zatajają fakt iż zamiast inwestowania w pompę ciepła i podlogówkę lepiej zainwestować w dom pasywny, do którego ogrzania wystarczy swieczka lub kuchenka gazowa itp. Plany takich domów sa dostępne 😅
@neezmarcin
@neezmarcin Ай бұрын
Ten budynek spełnia wymogi domów pasywnych bo jego EUco wynosi poniżej 15kWh/m2/rok. Po drugie to jest parametr obliczeniowy dla zadanej temperatury wewnątrz 20*C. Więc jeśli ta Twoja świeczka wygeneruje 1000 kWh energii cieplnej w sezonie grzewczym to tak ogrzejesz ten budynek 🤣
@diesel34167
@diesel34167 Ай бұрын
@neezmarcin oddechem
@neezmarcin
@neezmarcin Ай бұрын
@@diesel34167 Jak byś się w temacie trochę orięntował to byś wiedział że do tego bilansu wliczane są zyski bytowe, osób które zamieszkują ten budynek, używanego sprzętu AGD i zysków słonecznych. Tak na marginesie proponuję podpalanie bąków będzie więcej zysku energetycznego 😉
@diesel34167
@diesel34167 Ай бұрын
@@neezmarcin to poszukaj definicji domu pasywnego
@neezmarcin
@neezmarcin Ай бұрын
@@diesel34167 W jakim celu jak ją bardzo dobrze znam, ale może odświeżysz sobie wiedzę. "Dom pasywny wyróżnia bardzo niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzewania - poniżej 15 kWh/(m²·rok). Oznacza to, że w ciągu sezonu grzewczego do ogrzania jednego metra kwadratowego mieszkania potrzeba 15 kWh, co odpowiada spaleniu 1,5 l oleju opałowego, bądź 1,7 m³ gazu ziemnego, czy też 2,3 kg węgla"
@sebek6543210
@sebek6543210 Ай бұрын
Mieszkanie za 9k z metra, to spoko opcja. Dom za 9k z metra to jednak sporo. Szczególnie, że w tym nie są uwzględnione koszty pozwoleń, przyłączy i prawdopodobnie też płyty fundamentowej.
@SuperCierbo
@SuperCierbo Ай бұрын
Ciekawy jestem tego BMSa o jakie rozwiązanie to oparto. 9 tysięcy złotych za m2 za dom pod klucz z pełnym wyposażeniem to fakt drogo no ale faktycznie można mieć dom w turbo ekspresowym tempie i prawdopodobnie w 90% bez jakiś błędów typu fuszerka na budowie. Ktoś kto ma hajs będzie walił w ciemno. Co bardziej ogarnięty podpatrzy ciekawe rozwiązania i zrobi taki budynek w półtorej roku za pół ceny (z wyposażeniem pewnie z 650k wyjdzie). Pozdrawiam i gratuluję dobrego projektu.
@mateuszdrozd7688
@mateuszdrozd7688 Ай бұрын
Zakładałbym, że ktoś kto „ma hajs” raczej wyda go na projekt bardziej epatujący tym hajsem 😉 nooo chyba że jakieś ekoświry, no to tak🤷🏻‍♂️
@SuperCierbo
@SuperCierbo Ай бұрын
@mateuszdrozd7688 już się skończyła moda na wille 300m2 ;)
@mateuszdrozd7688
@mateuszdrozd7688 Ай бұрын
@@SuperCierbo raczej chodzi mi o styl niż wielkość. Ten domek wygląda jak coś, co możesz z aliexpress zamówić i na pewno nie wygląda jak 1mln zł
@SuperCierbo
@SuperCierbo Ай бұрын
@@mateuszdrozd7688 tu cena jest za myśl techniczną, projekt i realizację. To kosztuje znacznie bardziej niż epicko wyglądający domek ;)
@Mikser-io7yz
@Mikser-io7yz Ай бұрын
Droga ta tania eksploatacja
@jozefkozowski6218
@jozefkozowski6218 9 күн бұрын
A takie małe pytanko... Na jaką odległość dociera promieniowanie elektromagnetyczne z tego nawalonego fotowoltaiką dachu? Ile rodzin z dziećmi wychoduje sobie raka mieszkając pod takim dachem?
@TheKomcia96
@TheKomcia96 Ай бұрын
Jak można skontaktować się z Panem Ludomirem ? Emial chyba nie aktualny???
@iZZiinstalacje
@iZZiinstalacje Ай бұрын
21add.pl/ 😉
@lgbtscenes
@lgbtscenes Ай бұрын
Ja chcialbym taki dom ale bez tych zbednych dla mnie dodatkow typu: pompa ciepla, fotowoltaika, rekuperacja itd.
@hyconiek22
@hyconiek22 Ай бұрын
Płyta warstwowa PIR 20cm 170zł za m2 a Ci chca na jeleniach zbić majqtek zabim ludzie się pokapują z czego są fabryki, hale magazyny stawiane i co to jest PiR
@k.j.4347
@k.j.4347 Ай бұрын
Dokładnie postawiłem hale 1000 zł m2 oczywiście płta słabsza 12 cm bo nie będzie ogrzewana. Budynek lepiej by wyglądał w układzie pionowym płyt przy wysokich oknach i drzwiach
@ukaszc3705
@ukaszc3705 Ай бұрын
Czyli taki domek ok 100m2 kosztuje jedyne prawie milion złotych. Czy to dużo, czy to mało to nie wiem. Może ktoś się wypowie co się teraz buduje.
@cezaryczech3817
@cezaryczech3817 Ай бұрын
Apartamenty nie kosztują poniżej 10 tys. zł/m2, nawet na prowincji.
@Micha-eh5ui
@Micha-eh5ui Ай бұрын
Mikro apartamenty w dużych aglomeracjach są droższe ale rozmawiamy tu o domu pasywnym automatycznym ekologicznym zero energetycznym po powierzchni 100m² za 900000 PLN i jedyne moim zdaniem do czego można porównać to klasyczny dom o podobnej powierzchni. A nie apartamentów np. nad morzem 😂😂😂​@@cezaryczech3817
@SuperFly.1
@SuperFly.1 Ай бұрын
Wg mnie dużo. Ja kupiłem w 2023 z drugiej ręki dom 8-letni 200m2 z garażem. Fotowoltaika, rekuperacja, kostka, ogrodzenie, działka 20ar, nasadzenia drzewa owocowe, iglaste i inne. 10 km od centrum 80tys miasta. Koszt? 950 tys. +prowizja dla biura i podatek i wychodzi 1mln.
@piotrdrozdzowski8567
@piotrdrozdzowski8567 Ай бұрын
@@cezaryczech3817 Na prowincji kosztuja okolo 7 tys. Wydaja sie taniec.
@tomaszwronski5788
@tomaszwronski5788 Ай бұрын
Co to znaczy wszystko gotowe. ? Łazienka i kuchnia rozumiem?
@cadallan____3559
@cadallan____3559 25 күн бұрын
A gdzie ta cena cały czas czekam na cenę tego domku i nic dostałem stek informacji ale nie cenę pod klucz!
@bielakmicha1742
@bielakmicha1742 Ай бұрын
Ciekawe, ciekawe. Dobre pomysły, podoba mi się. 10kwh/m2? u Pana Macieja 10 lat temu już było 7, czy tam 5. Czy się mylę, jak to jest Panie Ludomirze?
@neezmarcin
@neezmarcin Ай бұрын
Na stronie podanej w linku jest broszura - karta domu jednordzinnego 21 ADD. Obliczone EUco = 14,8 kWh/m2/rok EK = 25,3 kWh/m2/rok
@Micha-eh5ui
@Micha-eh5ui Ай бұрын
Pan Maciej to wypierdal... Acz , zaorał system. U niego najbardziej mi się podoba podejście ekonomiczne do budowy i eksploatacji a dopiero po drodze zakłada filtr ekologii zero emisyjności zeroenergetycznisci I tylko wtedy gdy jest to opłacalne i z tymi wszystkim rozwiązaniami jest po drodze🎉
@neezmarcin
@neezmarcin Ай бұрын
​@@Micha-eh5uiHehehe dobry żart. Aktualnie kreuje się na ekologa bo założył FV. Jakoś wcześniej jak kWh kosztowała 0,30 kWh w drugiej taryfie to go ekologia nie interesowała. Grzał się matami grzewczymi aż miło. On ma zużycie energii około 4000 kWh rocznie, dwójka emerytów. U mnie wychodzi około 5800 kWh dla 4 osobowej rodziny. Nasz cały system ogrzewania, chłodzenia i cwu kosztował tyle co jego gwc. Przy aktualnych cenach gwc to jeszcze bym się z kompletną instalacją wentylacyjna zmieścił. Zapytaj Kamila z nagrania o dwóch pompach cwu o zużycie energii elektrycznej rocznie to z butów wypadniesz. Budynek wybudowany z założeniami i rozwiązaniami p. M.
@zenonbulka
@zenonbulka Ай бұрын
🎉brawo wy.
@Filonxxxl
@Filonxxxl Ай бұрын
Nie no, Panie, tyle to nie... Cena z kosmosu, tylko dla bardzo bogatych pasjonatów, czy jak to tam zwać...
@k.j.4347
@k.j.4347 Ай бұрын
CERNA nieadekwatna do oferty. Rozumiem, że autorzy muszą zarobić, podobnie jak firma wykonawcza, ale wypadałoby zejść na ziemię. Wmawianie klientom nowoczesności w postaci budynku wykonanego z materiałów przeznaczonych na hale i kontenery to przesada. Zainteresowanym polecam wycenić taki budynek w firmie zajmującej się budową hal. Budynek pokazowy wypadałoby wykończyć estetycznie - obróbki blacharskie są powyginane, a falowanie na górnej płycie pod okapem wygląda słabo. Kiedyś śmiano się z ludzi z marginesu społecznego, gdy otrzymywali budynki socjalne z prefabrykowanych płyt. Dziś elita ma za to płacić miliony - to prawdziwy chichot historii. Nie neguję samego rozwiązania, ale jego cenę. Zlecając budowę wykonawcom hal, można sporo zaoszczędzić - szacuję, że nawet 40-50%.
@M25413
@M25413 Ай бұрын
Wstrętny kolor elewacji, wstrętny wizualnie. To już gierkowskie kostki były ładniejsze. Fakt naszpikowany nowinkami technicznymi i to na plus ale nie za taką kasę. Pięć lat temu oddałem do użytku mój dom w zabudowie bliźniaczej ( nazwa w pozwoleniu na budowę--dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej). 200 m2 na dole i 170m2 góra. Ja z żoną mamy połowę dołu czyli 100 m2. Drugą połowę daliśmy synowi z rodziną, mają 100 m2 na dole i 170 m2 na górze. Fotowoltaika 9,92 kWp i pompa ciepła. Fotowoltaika na starych zasadach całkowicie pokrywa nasze zapotrzebowanie na energię cieplną i prąd bytowy ( oświetlenie, lodówki, pralki itp.) Do tego działka 3000 m2. Całość poniżej 500 000 zł. Nigdy pomimo szybkiego tempa budowy nie zdecydował bym się na taki wynalazek, mój dom ma 2,7 raza większą powierzchnię więc przez analogię powinien kosztować 2,7 mln zł. Prezentowany dom jest dla leniwych bogaczy.
@sebek6543210
@sebek6543210 Ай бұрын
Jak to jest, że rozwiązania, które ma potencjał na zautomatyzowaną produkcję pomimo nieniskich cen pracy są nadal droższe od tradycyjnych
@maciejbz749
@maciejbz749 Ай бұрын
Ludomir chyba frajerów szuka, 3 lata temu zrobilem taki dom 7x8m podstawa PIR 16cm + wełna 10cm, koszt wyszedł okolo 80 000 brutto + wyposażenie ... za 1 mln 5 szt takich lekko, ogólnie stek bzdur dla frajerów
@miroh1328
@miroh1328 29 күн бұрын
Za milion to ja sobie domek na Hawajach kupię .
@annakleniewska9700
@annakleniewska9700 Ай бұрын
Idea bardzo mi się podoba. Cena di negocjacji😅. Bylabym zainteresowana mniejszym😮 domem dla pary emerytów. Mam wjazd od południa, więc usytuowanie salonu też mi nie pasuje.
@johnnyzarizony8910
@johnnyzarizony8910 Ай бұрын
Bez komentarza.... Ekoszaleństwo i zielony wał doprowadzi nas do mieszkania w szałasie w lesie... Dajcie spokój Panowie...
@MM-gy3gp
@MM-gy3gp Ай бұрын
Ciekawy, ale banka za dom. Nawet na uk trochę drogo. Pozdrawiam serdecznie z Yorksire
@patrac2826
@patrac2826 Ай бұрын
7000 tyś za m2 jeszcze by mogło być korzystną ceną przy obecnych cenach budowy. 9000 tyś, może być nadal korzystną ceną za m2, ale w dużych miastach.
@patrac2826
@patrac2826 Ай бұрын
Przy zalozeniu, że jest to technologia murowana, lub prefabrykatów betonowych. Przy konstrukcji szkieletowej to 5000-6000zł za m2, a jeśli to jest płyta PIR, to cena 3000zł za m2.
@rafalhatlik1511
@rafalhatlik1511 Ай бұрын
Moze wresie enerie trzeba zrobić tanią jak prąd będzie kosztował 12gr z przesyłem
@distalrapid5878
@distalrapid5878 26 күн бұрын
Warto postawić w tej technologii WC 1m2 i sprawdzić jak to działa.
@NoobFriendlyAI
@NoobFriendlyAI 17 күн бұрын
Tani dom za milion zł :D Świetnie. Klasyczna deweloperka ma ogromny margines zysku, a Ci jeszcze masowo produkują w fabryce, a was i tak skasować do zera chcą. A taki fajny ten pan Ludomir był. No cóż...
@Ptasznikarium
@Ptasznikarium Ай бұрын
Tani dom 😂😂😂
@arturkurowski3972
@arturkurowski3972 28 күн бұрын
Tradycyjny dom pod klucz o tych wymiarach nie będzie tyle kosztował a będzie porządny, nie będą potrzebne alerty pogodowe i strach że przyjdzie mocniejszy wiatr i wylądujemy z naszym domem w gminie po sąsiedzku. Równie dobrze jak w tym domu można zamieszkać w holenderce, też będzie szybko i na pewno taniej. Uwzględnić należy też ogrzewanie w miesiącach zimowych i inne rachunki. Więc proponuję odje...ć się od budowlańców, bo to ciężka i odpowiedzialna robota jest...
@krzysztofzygmunt6424
@krzysztofzygmunt6424 Ай бұрын
czy was wszystkich nie powalilo milion zlitych
@alexdeyna9465
@alexdeyna9465 Ай бұрын
Przerost formy nad treścią coś podobnego można kupić za 600 tys. i to z działką. Spodziewałem się że ten z filmiku domek wyjdzie max 5 tys. z metra a tu petarda z recyklingu butelek pet za 1 mln.
@adrianxxxx36
@adrianxxxx36 Ай бұрын
Wart jest 100 000 zl maks
@alchemik2010
@alchemik2010 16 күн бұрын
Lepszy niż pasywny. Czyli nie potrzebuje ciepła, prądu i jeszcze produkuje pieniądze.
@marcinjanowski7777
@marcinjanowski7777 Ай бұрын
Biogazownia przy domowa tego brak
@henrykwarga4302
@henrykwarga4302 Ай бұрын
To jest dom tani to jest b drogo to chyba razem z działką
@Dumny-yy
@Dumny-yy 22 күн бұрын
Przez pół filmu mówi jaka to alternatywa dla drogich tradycyjnych budów, a sam wyskakuje z ceną miliona zł za prefabrykat który może być masówką. To już lepiej szkieletowy postawić, bo też w miarę szybko i cena połowę niższa
@arturnowak879
@arturnowak879 Ай бұрын
Najlepsze jest to, że po kliknięciu w tą reklamę... sory - ten film, nie trzeba tracić czasu na oglądanie bzdetów. Wystarczy zacząć od komentarzy i więcej się dowiesz niż słuchając tej ściemy:))
@piortrataj8805
@piortrataj8805 16 күн бұрын
Dom z płyty warstwowej za bańkę to ja podziękuję
@ggnagognagoma2462
@ggnagognagoma2462 Ай бұрын
? koszt to nie w tym kraju zejdźcie z ceną metra do 3200 pod klucz to będziecie mieli tłum klientów
@hyconiek22
@hyconiek22 Ай бұрын
Ten dom jest warty 150 tysięcy, reszta się zgadza
@KamilBerlinski
@KamilBerlinski Ай бұрын
Wszyscy, którzy uważają, że 9 tys zł za m2 za dom wykończony pod klucz to drogo, to chyba zatrzymali się gdzieś w 2015.. Biorąc pod uwagę aktualne koszty materiałów, usług, cena jest absolutnie realna. Aktualnie ceny budowy domów energooszczędnych to ok 8 tys zł m2 stan deweloperski.
@marekprzedstawiciel8740
@marekprzedstawiciel8740 Ай бұрын
normalny dom (system gospodarczy) 3 tys/m2 (budowa 4 lata) w 2012 system zlecony budowę domu 250m2 (2300/m2) Jakie 8 tys/m2 ? to co tam jest (złote ściany) ? Wystarczy wybudować dom który potrzebuje około 50kWh/m2/rok zapotrzebowanie na ogrzewanie zamontować dobrą pompę - chodzi się do 10kWh/m2/r i jest dużo dużo taniej niż dom pasywny
@KamilBerlinski
@KamilBerlinski Ай бұрын
@@marekprzedstawiciel8740 swoją odpowiedzią tylko udowodniłeś, że nie masz pojęcia jak aktualnie kształtują się ceny budowy domów. Tak tylko dla przypomnienia za chwilę mamy 2025 rok, porównujesz to do 2012 roku, a to był zupełnie inny świat, którego już nie ma. Żeby łatwiej zrozumieć jak to wygląda to wystarczy zerknąć na ceny mieszkań z rynku pierwotnego czy też wtórnego, w żadnej większej aglomeracji w Polsce nie kupisz mieszkania za 8 tys za m2..
@marekprzedstawiciel8740
@marekprzedstawiciel8740 Ай бұрын
@@KamilBerlinski Kamil, wiem jakie są ceny!!! Osoba z Rodziny buduje dom (sama) i wiem ile co kosztuje ile wydał i ile będzie koszt m2 Sam - dopilnowane (gruszka - do chudziaka i do zalania podłogówki oraz więźba dachowa - cała konstrukcja zlecona, resztę sam) może dłużej - ale dużo dużo taniej!!!!! Wiesz jak jest z mieszkaniami? jest popyt jest podaż jest cena!! to się nazywa rynek Wystarczyłoby, żeby przez rok zainteresowanie mieszkaniami spadło o 90% wówczas widziałbyś jakie są realne ceny a nie jak teraz - strzyżenie owiec kredyty po 600 czy 800 tyś na 8% - DRAMAT!!!! ale tak to jest jak każdy chce mieć swoje (dom czy mieszkanie) ja budowałem się jak miałem 40 a nie 24 (mieszkałem w bloku na 40m2 - z lat 70) i jakoś się dało a teraz każdy chce mieć nowe - to niech płacą Mamy działkę 3000m2 - dom ponad 250m2 i cieszę, się, że nie pod jakaś wielką aglomeracją bo mamy spokój i przestrzeń za mniejszą kasę Próbuję, bo nie wiele się ZMIENIŁO!!! Ceny do zarobków Średnia pensja w 2012 3500 brutto Średnia pensja w 2024 8300 brutto (+230%) M2 domu w 2012 około 2000 M2 domu w 2024 około 5000 (+250%) Więc co się zmieniło?
@KamilBerlinski
@KamilBerlinski Ай бұрын
@@marekprzedstawiciel8740 Gdybanie co by było gdyby nie ma najmniejszego sensu. Aktualnie takie są realia w budownictwie i póki co nie widać szans na zmiane. Samemu wszystko można zrobić (o ile posiada się odpowiednie umiejętności) i zapłacić tylko za materiał, ale mowa tutaj o firmie, która stawia dom pod klucz za 9 tys. Tak jak wcześniej napisałem uważam, że w dzisiejszych czasach jest to uczciwa cena.
@marekprzedstawiciel8740
@marekprzedstawiciel8740 Ай бұрын
@KamilBerlinski skoro ceny materiałów wchodzą około 6 tys m2 To zarobek 3 tys M2 uważasz za uczciwy? 300 tys za 100m2 ?
@diesel34167
@diesel34167 Ай бұрын
Wał na wale. Dom pasywny nie jest ani o złotówkę droższy od tzw zwykłego. Ba jest nawet o 20 tys. zł tańszych. Czemu? Bo zwiększony koszt na podwójne ocieplenie styropianem i tzw ocieplona stolarka okienna pasywna są o 20 tys tańsze niż inwestycja w pompę ciepła za jakieś 45 tys zl i podlogówka za 35 tys zl. W domu pasywnym są one niepotrzebne. Wystarczy wstawienie do rekuperacji dodatkowego klimatyzatora kasetowego za np 6500 zł. Roczne koszty ogrzewania pasywnego domu spadają nam z 3000 zl do 700 - 1000 max😅
@marekprzedstawiciel8740
@marekprzedstawiciel8740 Ай бұрын
tutaj masz dom za 9 tyś /m2 (100m2) I Ty piszesz że to tani dom!!!! Wolę wybudować dom za 5 tyś /m2 (500 tys zł) wstawić dobrą pompę i podłogówkę nawet za 100 tyś czyli razem 600 i mieć 300 tyś na rachunki przy 100m2 skoro uważasz, że koszt to 3000 zł na rok to zaoszczędzone 300 tyś jest na 100 lat rachunki!!!!
@diesel34167
@diesel34167 Ай бұрын
@marekprzedstawiciel8740 nie wiem co oni tam dali. Piszą że nawet odchody uzdatniania do picia. Ja mówię o normalnym domu a nie tym na filmie
@marekprzedstawiciel8740
@marekprzedstawiciel8740 Ай бұрын
@@diesel34167 wybudowałem "normalny dom" w 2012 (pasywny droższy o 30-40%) mam rewelacyjne ogrzewanie (wodną podłogówkę) i najlepsze źródło ogrzewania (pc gruntową) różnica w koszcie budowy to na 40-50 lat rachunki (chyba już tyle nie dożyję) pompa na ogrzewanie (CO) zużywa 12,5-15kWh/m2/rok - czyli tyle ile dom pasywny a mam dom jaki sobie wymarzyliśmy a nie że nie mogę tego lub tamtego bo tego nie przewiduje pasywność domu
@diesel34167
@diesel34167 Ай бұрын
@@marekprzedstawiciel8740 Czytaj ze zrozumieniem. Ten dom za 9tys za metr to stacja kosmiczna z przerobem nawet ludzkich odchodów itd. Normalny dom pasywny jest tańszy niż twoje podane 5000 zł. za metr, bo nnie wymaga pompy ciepła i podłogówki za prawie 100 tys. Zaoszczędzone kasę inwestuje się d podwójny styropian i stolarkę pasywną oraz jakiś klimatyzator kasetowy wpięty w rekuperację aby nią dogrzewać zarazem dom w cenie kilkaset zł na rok. Ludzie budujący domy są masowo otumaniani przez niedouczonych projektantów którzy przywykli do powielania oklepanych schematów oraz przez instalatorów i producentów pomp ciepła bo ci dorobili się na tym biznesie milionów.
@diesel34167
@diesel34167 Ай бұрын
@@marekprzedstawiciel8740 Mówię o normalnym domu czyli takim za 5000 za metr a nie o tej stacji kosmaicznej z filmu przerabiającej odchody na wodę pitną. Wystarczy zamiast podłogówki i pompy c za jakieś 80 tys zł zainwestować w ocieplenie podłogi ścian i stropów podwójnie. Czyli do tego co jest dokładamy 25 tys do styropianiu i 15 - 20 tys. do pasywnej stolarki. Reszta, to kwestia "ciepłego" montażu stolarki, likwidacji mostków, prostej bryły, braku okien od północy. I to wszystko. Za ogrzewanie robi klimatyzator kasetowy wpięty w rekuperację. Koszt budowy mniejszy o ponad 20 tys. zł. koszta roczne ogrzewania spadają do poniżej tysiąca na sezon oraz bezpieczeństwo psychiczne, że w razie awarii pompy przyjdzię zamarznąć zanim łaskawie pojawi się serwis.
@GreenGop
@GreenGop Ай бұрын
Modułowe rozwiązania ok 100m2 można mieć za 300 tyś, z wykończeniem pod klucz za 500 tyś 😂
@mikoajlaskowski9402
@mikoajlaskowski9402 Ай бұрын
Jestem pod wielkim wrażeniem, w końcu praktyk połączył wszystkie technologie w jedno, 9 tyś. za metr takiego domu który generuje tak małe koszty utrzymania to nie jest dużo, a do tego w jakim krótkim czasie można już w nim zamieszkać. Wszystko jest zmierzone i opomiarowane, automatyka myśli za was, nie trzeba budować hangaru 100m2, wystarczy 60-70 m2 dzieci i tak nie będą z nami mieszkać, widzę to po sobie i wszystkich dookoła, mam 140m2 mieszkam sam, teściowie mają 250m2 mieszkają sami.
@k.j.4347
@k.j.4347 Ай бұрын
Przecież budynek jest wykonany z płyt jak hale przemysłowe czy marketowe. Dziś na topie kiedyś wyśmiewano ludzi wykluczonych społecznie który dostawali socjalne kontenery lub mieszkania w budynkach z płyt wartwowych to jest taki sam kontener tylko z rekuperacją zamiast wentylacji grawitacyjnej :D
@adrianxxxx36
@adrianxxxx36 Ай бұрын
​@@k.j.4347za milion zloty powinnien maximum 100 000 zl kosztowac
@NimbleBard48
@NimbleBard48 Ай бұрын
Po komentarzach widać, że ludzie chyba nie rozróżniają kosztów doraźnych i kosztów wieloletnich eksploatacji. Dodatkowo jest dużo krytyki ceny, a jakoś nie widzę podawanych cen za m2 w różnych miejscowościach - czyli krytyka bez żadnego odniesienia. Potraficie wy brać udział w dyskusji publicznej? Czy jak typowi malkontenci tylko przyszliście ponarzekać? (i potem to to wyrasta na ludzi, których słychać w Sejmie...)
@marekprzedstawiciel8740
@marekprzedstawiciel8740 Ай бұрын
12 lat temu wybudowałem dom ponad 250m2 za 2300/m2 (ściana 48cm) system zlecony kuj-pom dodatkowo mam gruntową gdzie jest totalnie zminimalizowany koszt użytkowania mam PRZESTRONNE POMIESZCZENIA DOM dla nas KOMFORT, WYGODA a nie sorry domek 100m2 (może dla dwóch starszych osób) ale nie dla Rodziny 2+3 a ta elewacja ??? jakaś porażka no i nie każdy chce mieć dom wyglądający jak stodoła!! teraz dzisiaj dom wybudowanie to około 5 tyś /m2 (licząc do 9 tutaj) różnica 400.000 zł na koszty użytkowania czyli na rok koszt użytkowania (niech będzie) 8 tys zł to jest na 50 lat To po co wydawać 900.000 zł?? jak taki dom można mieć na 500.000 zł (normalny a nie pasywny) różnica na 50 lat na rachunki Odniesiesz się do tego?
@ryszardwatroba3673
@ryszardwatroba3673 Ай бұрын
Dom dla prezesów spółek jeżeli chodzi o cenę
@skoromny
@skoromny Ай бұрын
Zaintrygowany jestem
@jamcsg
@jamcsg 22 күн бұрын
🎉
@adrianxxxx36
@adrianxxxx36 Ай бұрын
3000 zl za metr to maks jesli mowimy o normalnym domu za ten szalas to max 1500 zl za metr. Szukaja frajerow bujajcie sie.
@jaroslawbrzustowicz738
@jaroslawbrzustowicz738 Ай бұрын
Jaki tani dom taki jak zabraknie prądu to poleci z sieci krajowej cienko to widzę
@MrKaloszer
@MrKaloszer Ай бұрын
Nie izoluje praktycznie od hałasu - więc w wielu wypadkach lipa
@k.j.4347
@k.j.4347 Ай бұрын
Jest to ochlapane jakiś siupaksem waponowo coś tam.... od środka. Osobiście bym wolał prefabrykat betonowy jeśli ma myć szybko
@henrykjacek5441
@henrykjacek5441 12 күн бұрын
Za takie pieniądze mogę mieszkać w namiocie to bajer dla cwaniaków
@krzysztofzygmunt6424
@krzysztofzygmunt6424 Ай бұрын
Ludzie to chyba juz poszaleli
@Zbigniew-us4yh
@Zbigniew-us4yh Ай бұрын
Seks szaleństwo się skończyło no to w zamian ekoszaleństwo😂
@kamillo1987jan
@kamillo1987jan 27 күн бұрын
Proszę nie kłamać że ten dom ma EUco na poziomie 10kWh/m2.
@solbud4237
@solbud4237 Ай бұрын
10kWh magazyn ma wystarczyć na dni bez słońca? To chyba w ciepłej Kalifornii w USA. Śmieszne bajeczki dla frajerów. Gmina zapłaciła za ten dom?
@krzysztofzygmunt6424
@krzysztofzygmunt6424 Ай бұрын
zgadzam sie za 100 to bym go kupil
@irenazielska2537
@irenazielska2537 Ай бұрын
Jeśli mowa o domach modułowych klepanych w fabryce to one z samej natury powinny być dużo tańsze od klasycznych murowanych, czy nawet szkieletowych.. a tu proszę taaka sytuacja. Pomijam wgl. już te "nowoczesne domy typu stodoła" które nie maja naturalnej wentylacji w postaci kominu i brak okapu dachowego i wygladają jak maszkary taka to "moda" na brzydotę. Prawie milion złotych za kartonowy dom... trzeba być doszczętnie ogłupionym, aby wydawać na to tyle pieniędzy.
@MrZiemwit
@MrZiemwit Ай бұрын
Naprawde granice bezczelnosci zoslaty przekroczone. Dom mojego znajomego prawie 250m w wti tym poprzednim, brak rekuperacji, pompa, CO biere mu jakies 2500kwh rocznie, to ja wole takie budynek niz to wasze cudowanie. To wrecz jest bezczelne bo tam pewnie armia cwaniakow siedzi co biora 20tys. dniowki za polozenie paneli PV 9k za metr pluz dzialeczka dach blaszany pewnie, panie reka mnie swierzbi ... to chyba drugi film po tym pierdzieleniu o piecach przeplywowych elektrycznych ktory powoduje ze na firme izzy patrze z politowaniem, odebrac doktorat ;) a to wszystko w czasach gdy mlodzi ludzie obalili juz tuskowe pierdzieleni o 0% ktore by ich kosztowalo kolejne 20% podwyzek. Nie warto walczyc o kazy Kwh, za to warto miec kominek bo politycy nas oszukaja a tu widze nie ma a wiec nie ma szans ogrzac sie drewnem za 200zl
@diesel34167
@diesel34167 Ай бұрын
Po prostu nie kupuj u zdziercy. Dom pasywny ma sens bo choć więcej styropianu i ciepłych okien itd. to nie potrzebuje całej instalacji ogrzewania. Wystarczy najmniejszy klimatyzator.
@magnummusic7959
@magnummusic7959 12 күн бұрын
Lipa Panie
@ŁukaszSobiakkk
@ŁukaszSobiakkk Ай бұрын
Rozumiem że na ścianach jest 35 cm wełny czy innego materiału izolującego?
@hyconiek22
@hyconiek22 Ай бұрын
plyta warstwowa PiR 20cm wedlug wspolczynnika ktory podal
@iberyt
@iberyt Ай бұрын
Sorki, ale zużycie 1000 kWh / rok (budynek 100m2) jest niewiarygodne.
@hyconiek22
@hyconiek22 Ай бұрын
# Analiza zapotrzebowania na energię domu pasywnego ## Dane wejściowe: - Powierzchnia: 70 m² - Ściany: płyta PIR 20 cm - Standard: dom pasywny ## Obliczenia: ### 1. Współczynnik przenikania ciepła dla ścian (U): - Współczynnik przewodzenia ciepła (λ) dla PIR: około 0,022 W/(m·K) - U = λ/d = 0,022/0,20 = 0,11 W/(m²·K) ### 2. Szacunkowe straty ciepła przez ściany: - Przyjmując typową wysokość pomieszczeń 2,6 m - Przybliżony obwód budynku: około 34 m - Powierzchnia ścian: 34 m × 2,6 m = 88,4 m² - Roczne straty ciepła przez ściany: około 870 kWh/rok ### 3. Całkowite zapotrzebowanie na energię: - Standard domu pasywnego wymaga < 15 kWh/(m²·rok) - Dla powierzchni 70 m²: maksymalnie 1050 kWh/rok ## Podsumowanie: 1. Szacunkowe roczne zapotrzebowanie na energię grzewczą: - Około 13-14 kWh/(m²·rok) - Całkowite roczne zapotrzebowanie: około 920-980 kWh/rok 2. Miesięczne zużycie energii (w sezonie grzewczym): - Szczyt sezonu grzewczego: około 150-180 kWh/miesiąc - Poza sezonem: poniżej 50 kWh/miesiąc ## Uwagi: 1. Obliczenia są szacunkowe i zakładają: - Prawidłową izolację pozostałych przegród - Skuteczną wentylację z odzyskiem ciepła - Odpowiednią szczelność budynku - Standardowe warunki klimatyczne dla Polski 2. Rzeczywiste zużycie może się różnić w zależności od: - Lokalizacji budynku - Orientacji względem stron świata - Zachowania mieszkańców - Jakości wykonania
@hyconiek22
@hyconiek22 Ай бұрын
Płyty warstwowe PIR 20cm, zużycie wiarygodne
@hyconiek22
@hyconiek22 Ай бұрын
A tutaj jest jeszcze fotowoltaika z magazynem 10kw
@marekprzedstawiciel8740
@marekprzedstawiciel8740 Ай бұрын
@@hyconiek22 - tutaj jest przerost formy nad treścią!!! nawet jak rachunki będą ROCZNIE ZERO ZŁ!!!! to taki dom NORMALNY wybudujesz za 500.000 zł (100m2) czyli różnica 400.000 zł jest na 100 lat aby płacić rachunki (4000 zł na rok) ale jak się znajdą "owieczki", które nie potrafią kalkulować to warto je ostrzyc
@hyconiek22
@hyconiek22 Ай бұрын
@@marekprzedstawiciel8740 taki dom z płyt warstwowych PiR 20cm wybudujesz za 150 tysięcy. To co tutaj pokazują to żerowanie na nieświadomości ludzkiej. Taki dom tradycyjny nie ma konkurencji z izolacją płyt warstwowych PIR 20cm
@wodzimierzstawiarz6586
@wodzimierzstawiarz6586 10 күн бұрын
Za 15 lat taki domy to 4 milony
@ayerconiac
@ayerconiac 29 күн бұрын
Demagogia systemowa
@hyconiek22
@hyconiek22 Ай бұрын
Widać, że komentujący nie mają bladego pojęcia czym są płyty warstwowe PIR i jak są tanie
@angelm8557
@angelm8557 Ай бұрын
Pozatem wyglada jak buda dla psa
@siecieh
@siecieh Ай бұрын
wlasnie budowalem, probowalem zrobic cieplo, szczelnie oszczednie, jestem zadowolony ale nie jest to wpelni spiete, ani automatyczne, kosztowalo olbrzymi wysilek, nauke ,wiedze i praktycznie tylko kilkanascie procent mniejsze pieniadze, takze oferta super
@tomaszcz.6949
@tomaszcz.6949 Ай бұрын
Brzydki i drogi
@marekgodzieszka4450
@marekgodzieszka4450 Ай бұрын
ale brednie...
NIE PŁAĆ ZA WODĘ! Odłącz się od sieci!
25:32
iZZi instalacje
Рет қаралды 895 М.
Cheerleader Transformation That Left Everyone Speechless! #shorts
00:27
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 16 МЛН
Quando A Diferença De Altura É Muito Grande 😲😂
00:12
Mari Maria
Рет қаралды 45 МЛН
ILE KOSZTUJE STAN ZERO W 2024 / 2025 ?
21:11
dylematy na raty
Рет қаралды 3 М.
Domy za $10 000 już są na rynku!
13:03
To Interesujące
Рет қаралды 114 М.
Sposób na tani Dom ? ...
44:31
iZZi instalacje
Рет қаралды 534 М.
Zwykła Tania Grzałka!! Zamiast Drogiej POMPY CIEPŁA!!
22:01
iZZi instalacje
Рет қаралды 10 М.
Inexpensive house in 10 days. Full construction process
44:30
Dad builds a house
Рет қаралды 18 МЛН
Budowa naszego domu STANĘŁA... moja naiwność kosztuje!
16:31
Pełna Amatorka
Рет қаралды 50 М.
Dom tani w budowie. Poznaj 17 trików na tanie budowanie [Architekt 2.0]
27:40