A merész és rendkívül jól sikerült párosítása egy dallamnak egy nagyszerű verssel.„Hol a sötétség tengerárja ellen ragyogó gátat épített a szellem” emberi, nemes és magyar lelkekkel találkoztunk, tudod olyanokkal akikben még a temető is értelmet éleszt egy pillanatra, bárcsak sokáig tartana!
@stringspirit Жыл бұрын
Köszönöm a hozzászólásodat! wyq-links.atw.hu Itt esetleg lelhetsz további dalokat (énekelt verseket ), amiket szívesen hallgatsz. Üdv: V.
@adanyica11 жыл бұрын
Gratulálok, szép így is a film. Nekem volt szerencsém a napokban kis időt tölteni a temetőben, s meghatódtam, mikor ott jártam. Ezt a filmet többször meg fogom nézni.
@vivi61216 жыл бұрын
meg mindeig ez messze a legjobb!
@stringspirit13 жыл бұрын
@petibatyo Köszönöm hogy meghallgattad! (Az a lényeg - meg hogy tetszett.) Sajnos nincs módomban ténylegesen ellátogatni abba temetőbe, hogy magam készítsek képeket - ezért csak a világhálón kerestem házsongárdi fotókat - sajnálom ha van közte más eredetű... W.
@beatakiss6044 Жыл бұрын
Szep volt.
@vivi612114 жыл бұрын
ilyeneket kellene mindig játszanod, Eszter (AU)
@TVaDaR Жыл бұрын
A versről szeretném még elmondani hogy az én időmben ezt udvariasan kivették a középiskolás tananyagból, de dereng hogy a magyar tanárunk személyes toldalékkal felolvasta és egy rövid magyarázattal ellátta, ami óriási kételyekkel lehetett benne hogy használ e valamit, valaha vissza fog-e jönni valakinek az életébe ez a vers, csodák csodája, velem megtörtént íme rámtalált a maga társadalmi és korabeli feszültségeinek rálátásával (Egy magas vékony csinos szőke szexi magyar tanár néni személyes véleményéből kifolyólag) de jó lenne ha emlékeznék arra is amit mondott, ez már csak az az emlék ami olyan tejesüveg gesztusokban maradt meg.
@andrashegedus45942 жыл бұрын
A legszebb magyar nyelven írott vers . Az elfelejtett magyar tudós , a MAGYAR ENCIKLOPÉDIA írója rövid , de kalandos élete filmre kívánkozna ( helyette van az ELK☆RTUK) . A neve pontosan : APÁCZAI CSERI JÁNOS .
@palimaros37706 жыл бұрын
Szomorú, de csodaszép
@TVaDaR Жыл бұрын
Azért jó ilyen szép mű bővítést csinálni mert Apáczai Csere János bennem is csak egy név volt idáig. Csak egy budapesti középiskolának a neve ahonnan a legjobban képzett vetélytársaim voltak tanulmányi versenyeken, egyetemi előkészítőn, de most már ismerek egy nagyszerű költőt egy híres temetőt egy feleséget és ezeket az óriás szavakat egy érdekes dallammal. Szeretnék egy értelmes népet aki az ilyet is élvezi.
@stringspirit Жыл бұрын
A helyzet az, hogy igényes versmegzenésítéseket nem lehet bármilyen körülmények közt befogadni (és eljátszani sem) - méltó légkör, figyelem kell hozzá. Az emberek sietnek, "szörföznek", zenét legtöbbször háttérben illetve kikapcsolódásként hallgatnak. Pedig épp ilyenkor kellene "bekapcsolni". Én amúgy az emlegetett budapesti középiskolába jártam...
@TVaDaR Жыл бұрын
@@stringspirit Gondoltam, ki más tudna róla, mint az én iskolám tudósáról is azt gondolták, hogy valami fémmunkás, történetesen én fémtant is tanultam ott. Ja, a komoly zene -ami nem vagyok- az önfegyelemmel és egoizmussal kezdődik. Másképp nem lehet zongorát tanulni. Egy művész értéket adhat és lophat. Pici koromban a zongora alá bújtam és figyeltem anyám lábait, szerettem volna kitalálni, hogy mit csinál azokkal a pedálokkal, lehet, hogy csak irigy voltam az apámra, hogy anyám szeret vele lenni... ezeket csak most kezdem érteni, mert valójában psichológiát praktizálok egész életemben, és az embert kell legyőzni az emberi hibákat, a technológia olyan egyszerü. Az ember felfogása olyan félreértett, csak a rendellenesek akarnak tanítani és tudást az önzetlen jóságra használni, hát én is tévhitben tarom magam
@TVaDaR Жыл бұрын
@@stringspirit szerintem csak ritkán van az hogy valamit ismeretlenből első hallásra megértünk és megszeretünk. Ennek több fázisa van ami kifejlődik ha minden jól megy a legtöbb számomra nagyszerű dolgot elsőre eléggé rút módon fogadtam aztán megismertem kis idővel magamban feldolgoztam aztán újra és újra hallgatva rezonál a kicsordulási, a lényeg az hogy a művész mit milyen szívvel és tudással csomagol be s azt hogy veti el, az emberiség értelmi igénye szerintem is lefelé halad. A közönség mint Isten útjai; kifürkészhetetlenek
@stringspirit Жыл бұрын
@@TVaDaR Ugyanezt én úgy fogalmazom, hogy az értékes művekben újra és újra talál az ember addig fel nem fedezett, érdekes vagy szívmelengető részleteket. A lényeg az, hogy nem megunjuk, hanem inkább felfedezzük.
@TVaDaR Жыл бұрын
@@stringspirit teljesen így van, én ezt csak lehagytam de akármi értékes színdarabot, filmet, zenét, 20 évvel később ugyan olyan élvezettel és még mindig valami újjal tudok végig hallgatni vagy nézni. Ezzel ellentétben a Látványművészet ami kihasználja az ember ösztöneit de nem ad semmi újat. Legelőször azt hiszem Tamási Áron próbálta ezt az Ábel a rengetegben a tudatomba hozni, amikor a könyvben a látogató pap a kályhába dobta a fiú amerikai füzeteit az érdekes ponyva irodalmat, Hogy milyen rosszul esett ez neki és csak annyit mondott a pap, hogy „ez szemét fiam”
@petibatyo13 жыл бұрын
A dal szép, de a videó készítője a képekkel elrontott mindent. Mibe került volna tényleg a házsongárdi temető képeit betenni?
@szabolcsvadnai31484 жыл бұрын
Honnan tudod, hogy ezek a képek nem ott készültek? Temetőkatasztered van, képpel minden egyes sírról...? Hülye!