To, jak jste obohatili video o nejčastější chyby - to je super. Zároveň musím vyjádřit obdiv k tomu, jak dokážete v nedlouhém videu podat tolik informací a naprosto srozumitelně - a kompletně. Vždycky, když mě nějaká otázka napadla, tak jste ji vzápětí zodpověděli. Díky za další skvělé video.
@digladior-cz13 күн бұрын
Tak to nás opravdu těší Jsme moc rádi, že se vám naše tvorba líbí. ⚔️💪⚔️
@filipgalaz943012 күн бұрын
Dokonalé chlapi 🙏🙏
@digladior-cz11 күн бұрын
⚔️💪⚔️ díky ⚔️💪⚔️
@MartinFa611 күн бұрын
Úžasně vysvětlené!
@digladior-cz11 күн бұрын
⚔️💪⚔️ díky ⚔️💪⚔️
@Brachio5513 күн бұрын
zdravím . tak tohle super .. časté c hyby .. mi tu chyběli . Popis je o to efektnější se jej naučit ..
@digladior-cz13 күн бұрын
Jsme moc rádi, že se vám naše tvorba líbí. ⚔️💪⚔️
@tomaskuchta10005 күн бұрын
Zdenec a Borec tankují super
@digladior-cz5 күн бұрын
😁😁😁
@salamantra610713 күн бұрын
🇸🇰 👍👍👍 SUPER 👍👍👍
@digladior-cz13 күн бұрын
⚔️💪⚔️ díky ⚔️💪⚔️
@PetrKavan13 күн бұрын
Ohledně bodnutí do obličeje můžu dodat vlastní zkušenost, protože už jsem to takto jednou dostal. Nebylo to přesně absetzen, ale něco podobného. Byly tu tupé tréningové meče, trefilo mě to mezi oči (takže do lebky, jen to lehce naseklo kůži), a zásah byl velmi lehký, protože si to protivník uvědomil a na poslední chvíli to začal strhávat. Z mého pohledu to vypadalo tak, že v jednom okamžiku vyrážím dopředu s útokem, a v druhém ležím na zemi. Nevěděl jsem co mě zasáhlo (to jsem se musel zpětně doptávat), protože meč proti očím opravdu není vidět. A padnutí na zem byla úplně přirozená reakce, prostě se to stalo samo. I když byl náraz lehký a zranění jenom půl centimetru naseklé kůže. Takže bodnutí do obličeje opravdu doporučju nepodceňovat.
@digladior-cz13 күн бұрын
děkujeme, že jste se podělil o vaši zkušenost s bodem do obličeje ⚔️💪⚔️
@Haluziak1312 күн бұрын
Podobná zkušenost od tanečníků (aikido) - seminář s JO. První cvičení, útok jednoduchým cuki na obličej, uke kryje přechází do vazby. Pro upřesnění moje JO byla uřízla násada od košťete, i s tím kulatým zakončením. Pošlu cuki (poměrně lehké, zcela jistě ne devastační) a neozvalo se typické dřevěné klap ale tupé dub a kolega se skácel k zemi. Netrefil kryt, zásah šel přesně nad kořen nosu (kdybych se o to kdykoliv jindy snažil tak se to nepovede), kůže vydržela ale kolega KO a seminář pro něj skončil. PS kdysi jsem utržil lehkou tržnou ránu na vršku hlavy dlouhou cca 1,5cm - krev v očích docela děsně štípe a člověk tak nějak nedělá nic jiného, než že si žmoulá oči aby vůbec viděl na cestu a došel dom. Dle mého názoru je jakýkoliv zásah hlavy a obličeje je pro soupeře retardační.
@HEMA-mf8jk11 күн бұрын
I had a similar situation. The tip of a rapier hit my unprotected head. Flexible, but the blow was strong. My legs themselves tensed all my muscles and I fell.
@HEMA-mf8jk11 күн бұрын
Ни слова не понимаю, но демонстрация очень хорошая!
@digladior-cz11 күн бұрын
Спасибо
@ProspektorCZ12 күн бұрын
Ahoj, další parádní video! Mohu se opět zeptat na železa? Jaké meče jste zde oba používali? Díky!
@digladior-cz12 күн бұрын
Borek meč od Regeniey, Zdenál meč od Hada
@JindrichP.13 күн бұрын
Děkuji za video, jako vždy super. :-) Mě se při sparingu plnou silou často stane že soupeřův meč odskočí z příčky a jak pokračuje tak mě sekne do nohy dřív než se ho dotknu bodem ?! Dělám něco blbě, nebo se to prostě při seku plnou silou stává ?? Trénuji tedy s jednoručním mečem ale ta technika je v podstatě stejná, a když se točím do strany tak záštita jde mírně směrem nahoru, což by mělo být správně, jenže se mi nikdy nepodaří vazbu "uzamknout" když je to prováděné naplno, jen při mírnějším tempu...?! Nutno podotknout že používám meče dřevěné a povětšinou vlastní výroby, ale z velice kvalitního dřeva a precizně vyrobené, ještě se mi nikdy nestalo že by se nějaký zlomil. Tohle se ale může dít i u ocelového meče ne, ocel je mnohem tvrdší materiál než nějaký Trnovník Akát, Dub Lesní nebo Jasan ??!
@petrvesely610413 күн бұрын
Super, je to fakt dobrej formát. Zaujalo mě, když ste ukazovali zrcadlově obrácenou verzi, že Borek skončil s překříženýma rukama. Nemohl začít i s přehozenýma rukama, aby skončil s rukama nepřekříženýma? Jasně pravo/levost rukou je trochu problém, ale šikovný člověk dokáže do jisté míry ruce přehazovat. K tomu bych dodal poznatek dlouholetého jezdce na koních. A počítám, že většina šermířů měla s jízdou na koni a se starostí o ně dost zkušeností. A moje zkušenost je, že pravidelná péče o koně vede k jité míře schopnosti měnit ruce - je to dané způsobem ostoje vůči koni z obou stran.
@digladior-cz13 күн бұрын
Mohl by prohodit ruce, problém spočívá v tom, že na danou jednu akci by to bylo výhodnější, ale následné akce a eskalace by dělal v nedominantním držení zbraně a tím pádem slabším a hlavně méně přesném v šermu nejde o to že to jde udělat i levou, extrémně důležitá je velká přesnost na hrotu, která v nedominantní ruce je zásadně horší
@petrvesely610412 күн бұрын
@@digladior-cz Jasně, chápu. Ok.
@MartinFa611 күн бұрын
@@petrvesely6104 Zbraň držíte jak jste zvyklý. Těžko předvídat co soupeř udělá. I když vy zaujmete nějaké počáteční postavení - střeh, neznamená to, že soupeř vždy zaútočí třeba zprava shora. Řekl bych, že často udělá spíše jinou akci abyste výhodu svého střehu nevyužil.
@AlexSchangers13 күн бұрын
Chtěl bych se zeptat vidím, že používáte hodně meče. ale zatím jsem neviděl žádnou techniku, kterou bych mohl vidět třeba s cortem a nějakou tu techniku z 15. století. Bylo by tam nějaká možnost ukázat pár technik tímhle tím mečem. ( ptám se protože jsem viděl Hrabě monte christo ) Děkuji za odpověď.
@PetrKavan13 күн бұрын
Jen podotknu, že všechny techniky s dlouhým mečem, které ukazují, jsou z 15. století (a některé asi i ze 16.). Protože všechny manuály o šermu dlouhým mečem máme z 15. a 16. století. Hrabě Monte Christo se odehrává tuším v 19. století.
@digladior-cz13 күн бұрын
Pokud vás zajímá šerm kordem, tak vás musíme zklamat. Této zbrani se věnujeme jen okrajově a spíše zde uvidíte ukázky boje ranně středověkými "vikingskými" meči a štíty než kordy.
@AlexSchangers12 күн бұрын
@@PetrKavan aha moje chyba .
@PD999112 күн бұрын
Nebylo by nejaky video zamereny na zbroje? 😊 de mi o to ze nemam moc predstavu o tom v cem se nejvice sermovalo a tim padam jaka technika je jak efektivni. Hadam ze na cloveka v plne zbroji spousta veci nema smysl a budu si muset poradit jinak. Na druhou stranu nepredpokladam ze plna zbroj byla uplne bezna 😅
@digladior-cz11 күн бұрын
Bylo by to možné, jen nevíme, kde a zda se k tomu dostaneme
@PD999111 күн бұрын
@ jasny no, budu vyckavat :D
@karelstanek16412 күн бұрын
To řezání do prstů mi nepřijde moc pravděpodobné, když si přestavím bojovníka z doby, kdy se bojovalo mečem, tak bude mít minimálně kožené rukavice a než je oponet prořízne, tak do něj uděláte díru hrotem.... Mohla by být prosím zase nějaká technika se štítem nebo rozdílnými zbraněmi?
@Tkoutlosh12 күн бұрын
To je blossfechten, boj beze zbroje a takove rukavice, jaky dotycny bude mit v civilnim zivote, mec samozrejme prorizne celkem snadno. Nestastne, ale je tam vysvetleno proc to neni tak zle...
@digladior-cz11 күн бұрын
mohla, , jen nevíme, kde a zda se k tomu dostaneme
@PetrPascenko10 күн бұрын
Sry pánové, ale tohle ne. Na přetáčení meče do rubového ostří (s palcem pod čepelí) ani cestu přes kryt není v protiútoku čas. Zakrytí obránce se získává včasností (vydobytím středu) a zvednutím rukou na úroveň obráncovy hlavy. Takto vámi popsané absetzen není protiútok, ale kryt a odveta ve vazbě a to je řádově pomalejší akce.
@digladior-cz10 күн бұрын
Děkujeme za váš názor na tuto akci. O jaké zdroje opíráte svoje tvrzení?
@PetrPascenko10 күн бұрын
@@digladior-cz Tedy dohledal jsem si příslušný text (Pseudo Danzig identifikovaný vaším živým obrazem) a je k němu tento text: >> Když se postavíš do pozice „pluh“ z pravé strany, a oni poté udeří shora na tvou hlavu z levé strany, zvedni svůj meč a tím přejdi do levé strany proti jejich úderu tak, aby tvá záštita byla před tvou hlavou. Současně vykroč pravou nohou vpřed a bodni je do obličeje nebo do hrudi. Tento manévr prováděj z pozice „pluh“ na obou stranách.
@digladior-cz9 күн бұрын
@@PetrPascenko děkujeme za odpověď pokud pseudo Danzigem myslíte kodex Goliath, tak tam senic o současném vykročení nepíše, je tam psáno "A vykroč s tím pravou nohou a bodni jej do obličeje nebo hrudi."
@digladior-cz7 күн бұрын
Bud se bavime o tom, co je napsano a klademe argumenty, nebo se bavime o pocitech - a tam je zbytecne to rozebirat, nikam to nevede. Zde se snazime predvest to, jak chapeme a interpretujeme to, co je napsano. Cas v teto konkretni technice popsan neni. Existuje v technice pouze jeden cas ? Ne, neexistuje, kdyz ji souper udela tak, ze ji "signalizuje" a nezvladne utok moc rychle - mame cas "vstoupit do jeho tempa" a udelat ji jednotempove tak, jak popisujes... Naopak, prekvapi-li nas souper a mu pouzijeme "kryt a odbod" - dostaneme se do uplne 2 tempove akce, kterou souper zase muze kryt. Plus je k tomu jeste potreba pripocitat vsechny casove polohy mezi tim - protoze to se vsechno muze stat, zalezi na nas a na protivnikovi, co udelame dobre a co udelame spatne. Hovorit o tom, ze pretaceni do ruboveho ostri je spatne - je opet z meho pohledu nepochopeni - jsou chvile a pocatecni pozice, kdy se to naopak vyplati - dale, pri sermu na vice temp, se to opet vyplati, protoze z teto polohy mate jinou skalu rychlych protiutoku - ktere nemusi byt pro soupere zname... Serm neni o jedne "moznosti" - tim chci rict, ze jsou situace, kdy NEODMITAM, ze tvoje reseni je spravne, ale odmitam tvrzeni ze je JEDINE spravne - a hlavne odmitam tvrzeni, ze se ti vzdy povede. Vsechny tyto nase videa jsou "zkratka", kdyz se budeme v kazdem videu snazit vysvetlit vsechny zaklady sermu, nebude to fungovat - popisujeme vzdy jenom "konkretni princip" - jako sermir a nas odberatel si myslim, ze tohle jsi z nasich videi jiz poznal. Dale me vylozene vadi, styl jakym jsi to prezentoval v jinych skupinach ( FB ) - jestli si pod timhle predstavujes "konstruktivni diskuzi jak se dostat k jadru pudla" - tak musim za sebe konstatovat, ze vic spatne jsi to udelat nemohl. Pojdme se bavit konstruktivne - JA TO DELAM TAKHLE A TAKHLE, je to v tomhle a v tomhle jine, ja si myslim ze je to moje lepsi, proc si vy myslite neco jineho a proc tohle a tohle predvadite jinak ? Navic, nemas pocit, ze jsi se to i jako jednotempove, ucil ve vyssich stupnich Digladioru ? Pojdme se prosim i na internetu chovat tak, jak bychom se chovali "na zivo", v telocvicne, s fedrem v ruce - kdyz diskutujeme o tom, co proc a jak - to jedine nas posouva dopredu, vse ostatni nas jenom rozdeluje. Borek.