28 éves koromba nem találtam a vidéki térségben semmi jól fizető munkát és jelentősen el is adósodtam ,Így kamion sofőrnek szegődtem. A kezdeteti nehézségeket leküzdve,, a szakmában maradtam immáron több mint egy évtizede. " Eközben rengeteg élelmiszert szállítottam ilyen-olyan formában. Rengeteg stiklit félrevezetést és megtévesztést láttam. Ez odáig fajult hogy vásároltunk egy kicsi farmot ,és inkább magunknak és a családnak termesztjük meg otthon amit tudunk. Próbálok biokertészkedni ,csereberélünk is ha valami hiányzik de persze teljesen így sem lehet leválni a boltok árúkészletéről. De nem mindegy mennyi károsanyagot viszel be /nap a szervezetedbe. A zöldségek nagy részét pl Afrikából importálják be függetlenül attól mi áll a cimkén. Ezzel az a fő baj hogy ott nincs pl vegyszer korlátozás. Bármilyen rákkeltő anyaggal permetezhetik ,valószínű földet se lát a zöldség. Majd érésgyorsító és áthajóztatják Spanyolba valamelyik depóba. Ott kamionokra rakják ,még egy adag érésgyorsító, újrapapírozzák és viszik az EU-ba minden irányba. Aztán újra átraktározzák és újra átcimkézik. A melós meg ott szentcségel mellettem a kocsinak támaszkodva vakarva a lábaszárát ,hogy kiütéses meg hólyagos a lába ahol neki ért a zöltség zöldje. Fúh.. az ország meg ezt eszi! (És mitől is alakul ki a rák ezeután?? ) Egyszer egy félig kész tejüzembe kellett vinni zsákos cementet. Sivár környék élet sehol ,, fémtartályok meg egy csomagolóüzem. Bent keringek kérdezem az illetékest hova parkoljak le? hova kell akkor ez a cementet.??... Azt mondja az ombre,, -Ez nem cement!!! "-Ez tejpor!!! Hogy Jaaaaa.... (És nem értettem évekig mért kap el a hasmenés miután tejet iszok) Most meg tartálykocsival járok , és bizony! Élelmiszert viszek! Pálmaolaj izo cukor. stb.. ( ,,-ipari cukor ami szinte a gumicsizmából is előállítható.) Szinte mindenbe használják. Ráadásul 4x annyi kell belőlle ,mert kevésbé édes ez a szirup. (És akkor csodálkozunk miért van ennyi cukorbateg meg 2-es szintű diabéteszes?!? ) De nap estig folytathatnám ezt a mesém. Úgyhogy ne igazán hidjetek a boltokban se feltétlenül a rádobott feliratoknak. "Ha egészségesen szeretnétek megérni az idős kort ,vagy csak nem szeretnéd szétcsapni a szervezeted ,idő előtt ezell a mérhetetlen ipari kemikáliákkal. .Inkább tényleg megbízható kistermelőtől vásároljatok személyesen... (Igen lehet hogy egy kicsit drágább,,) Mert minden drága Magyarországon ,az adó ,az áfa ,a benzin stb.. ,, De inkább ,minthogy rosszul legyél pocsékul érezd magad és vissza kelljen költeni a kaján spórolást gyógyszerekre!
@szabolcsmede19172 ай бұрын
Tanyán lakunk kert,tehén,kecske,bírka,baromfik,méhet. A közelébe nem megyünk ilyen szaroknak!
@rgrg772 ай бұрын
Saját zöldség és gyümölcs, befőzve is, és máris jobb. Sokan az ehető vadnövényeket sem ismerik, pedig a csalán is ingyen van, és fokhagymát termeszteni se kell nagy terület, ha tömblakásban laknék, akkor is találnék 200 méteren belül megművelhető területet ingyen is (nyilván nem Budapesten, de akár Magyarországon is).
@ferencadamsik63172 ай бұрын
Köszönöm a tájékoztatást, de lássuk be, ha nem így történtnének a dolgok a profitja néhány milliárdosnak sokkal kisebb lenne. Tehát miért panaszkodunk, hiszem az emberiség nagy részének kell a monopolizált kapitalizmus.
@rgrg772 ай бұрын
@@ferencadamsik6317 Mit akartál ezzel mondani a fotelből? Te melyik közösségek építésével és éltetésével teszed jobb hellyé a lakóhelyed?
@juditg.6589Ай бұрын
Ezért nem értem, hogy a kistermelők miért adják drágábban...nincs kamion, benzin, szállítás országokon keresztül, üzletbérlet, alkalmazottak hada, adó, nyereségadó, áfa, stb...ha olcsóbb lenne mint a multi, mindenki tőlük venne és sokkal többet keresnének. De inkább kidobja....
@andreatarcsa74622 ай бұрын
Nagyon hasznos és tanulságos volt😊🥰engem érdekelnének a csokik szalámik száraz tészták is
@farkastamas5900Ай бұрын
serintemis😀
@macus1949Ай бұрын
zsíros kenyér az tiszta kaja hagymával.
@juliannasoos441222 күн бұрын
Szalonna is, kenyeret jó, ha magad sütöd.
@moritzlaszlo16755 күн бұрын
Na persze. Megveszed az adalékos kenyeret, vagy az ukrán GMO-s búzából megsütöd magadnak, majd rákened a GMO-val táplált (takarmány) állat zsírját és a boltban megveszed az isten se tudja, hogy honnét származó hagymát. Én nem vennék mérget arra, hogy az "tiszta".
@attilalendvai70032 ай бұрын
Pl; a fel nem tüntetet rovarfehérjét tartalmazó ételekről és azok hatásairól hallanék szivesen infókat! Köszi ezt a cikket, jó egészséget, csá.
@puszpang2 ай бұрын
Azért az élelmiszerek legalja sem olcsó. Továbbá a drága termékek sem sokkal jobbak. Aki szegény és éhes, akkor automatikusan - idő előtt - halálra van ítélve. Gyulladások, pusztuló bélbaktériumok, tonnányi betegségek. Én is így vagyok. Mit tudok tenni? Semmit. Amire van pénzem, azt eszem. Másodlagos, hogy hogyan es miből készült. Nem örülök neki. De ez van. Sakk matt.
@czecsaba2 ай бұрын
Sajnos rohadtul igazad van
@Nagygabriellajudit2 ай бұрын
Azért ha már a húst kihagyod jól jársz, és minden üdítőt stb. Csak víz, vagy citromos víz.
@puszpang2 ай бұрын
@@Nagygabriellajudit Bocs, de húsevő vagyok. Volt, mikor csak növényeket ettem, de legyengültem, alig tudtam dolgozni. A citromos víz az jó.
@tiborbartus56052 ай бұрын
De pont a kajánál van az , hogy az olcsóbb nem olcsóbb . Vegyünk egy példát virsli olcsó kg 1000ft meg eszel 4 et egy óra és éhes vagy veszel egy jobbat aminek van hús tartalma meg eszel 2 és nem vagy éhes egy óra múlva. De általában így van mindennél.
@tamastorma20612 ай бұрын
Főleg ha nyugdíjas. Nem véletlenül van 30%-kal kevesebb nyugdíjas mint 20 éve.
@Bessie2794Ай бұрын
Egészséges a kovászolt kenyér lenne, és a színhús. Csakhogy ha komolyan nézzük fontos hol él az állat és mit eszik. Ahogy nekünk sem jó minden "alja" kaja, így nekik sem tesz jót. Viszont a fejlődés során ezekhez a dolgokhoz szoktunk. Egyébként szép dolog tudni mi lenne egészséges, ha azt nem tudjuk folyamatosan biztosítani magunknak. Az árak az egekben, fizu meg jó pár méterrel a föld alatt.
@Digit_ALFАй бұрын
Ezt az édesítő témát még erőltetném külön, mert van zavar a fejekben bőven. Igen, a mesterséges édesítők nem a legjobbak (persze vannak olyanok amik tényleg kerülendők), viszont annyit képtelenség belőlük enni, hogy károsabb legyen mint a rengeteg cukor, szóval azért nem teljesen ördögtől valóak. Továbbá ott van az Eritrit (cukoralkohol) és Stevia (növény), aminek a keverékével egy teljesen ízsemleges és a cukornál 4x édesebb, sütésre, főzésre is alkalmas, nem mesterséges (!), jó glikémiás indexel megáldott édesítő kombináció hozha létre.
@Medvekarom2 ай бұрын
Sok termék, köztük pl. az ömlesztett sajtok mesterséges színezékeit a vegánoknak köszönhetjük. Amúgy nem tudom ki gondolja azt, hogy a növényi "sajt" bármikor is felveheti a versenyt a sajttal. Se ízre, se állagra a közelében sincs.
@OlivérTakàcs-u1g2 ай бұрын
Èn szeretem az összes kaját ami itt van.. semmi nem tántorít vissza hogy egy jót kajázzak.😅
@agnesbugar46342 ай бұрын
@@Medvekarom ez hülyeség.
@miklosrez30322 ай бұрын
a növényi sajtok is tele vannak ugyanúgy ízfokozókkal, meg színezőanyagokkal. Úgyhogy a természetes túró, sajt, joghurt a megoldás.
@agnesbugar46342 ай бұрын
@miklosrez3032 egyszer vettünk bolti vegán sajtot. Amúgy mi itthon magvakból készült saját készítésű sajtokat eszünk. Azokban meg nincs méreg. Csak fűszerek.
@vitya90112 ай бұрын
Leginkább azoknak köszönhető, akik lusták. Ez mindkét oldalon megtalálható és inkább a feldolgozott élelmiszert vásárolják. Ha eltekintünk a sajttól (erre később visszatérek) akkor az összes többi élelmiszerben, ami nem vegán vajon mennyi adalékanyag van? Egyszerű félrevezetés ráhúzni a vegánokra a vizeslepedőt e tekintetben. A másik a sajt: 1. Hormonális terhelés Ösztrogén és progeszteron A sajt alapanyaga, a tej, tehenektől származik, amelyeket a tejtermelés maximalizálása érdekében gyakran terhesség alatt is fejnek. Ez a tej jelentős mennyiségű ösztrogént és progeszteront tartalmazhat. Kockázatok: Az emelkedett ösztrogénszint az emberi szervezetben összefüggésbe hozható a hormonérzékeny daganatok, például az emlő-, petefészek- és prosztatarák fokozott kockázatával. (Journal of the National Cancer Institute, 2012) Egy tanulmány kimutatta, hogy a tejtermékek fogyasztása, beleértve a sajtot, hozzájárulhat az ösztrogén anyagcsere felborulásához, ami hosszú távon endokrin rendellenességeket okozhat. (Hormones and Cancer, 2014) IGF-1 (inzulinszerű növekedési faktor-1) A tejtermékek, beleértve a sajtot, növelik az IGF-1 szintet, egy olyan hormont, amely elősegíti a sejtosztódást. Kockázatok: Az IGF-1 szint növekedése összefüggésbe hozható bizonyos ráktípusok, például a prosztata- és mellrák kialakulásával. (American Journal of Clinical Nutrition, 2004) 2. Antibiotikum-rezisztencia Az intenzív tejtermelés során használt antibiotikumokat a tehenek fertőzéseinek kezelésére alkalmazzák, de ezek nyomai a tejben és így a sajtkészítményekben is kimutathatók lehetnek. Kockázatok: Az antibiotikum-maradványok fogyasztása hozzájárulhat az antibiotikum-rezisztens baktériumok elterjedéséhez, ami komoly közegészségügyi problémát jelent. (World Health Organization Report, 2017) 3. Kazein és az emberi szervezet A kazein a tej legfőbb fehérjéje, amely a sajtban különösen koncentrált formában van jelen. Kockázatok: A kazein lebomlása során keletkező kazomorfinok opiátszerű hatást fejtenek ki, ami addiktívvá teheti a tejtermékek fogyasztását. (Nutrition Reviews, 2009) Egyes kutatások szerint a kazein elősegítheti a nyálkaképződést, ami allergiás vagy asztmás reakciókat válthat ki. (Clinical and Experimental Allergy, 2006) 4. Zsír- és koleszterintartalom A sajt, különösen a zsírosabb fajták, jelentős mennyiségű telített zsírt és koleszterint tartalmaznak. Kockázatok: A telített zsírbevitel hozzájárul az LDL-koleszterinszint emelkedéséhez, ami fokozza a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. (American Heart Association, 2019) Egy meta-analízis szerint a magas tejtermék-fogyasztás összefüggésbe hozható a 2-es típusú cukorbetegség megnövekedett kockázatával. (BMJ, 2015) 5. Allergének és intoleranciák Laktózintolerancia: Sok ember nem tudja megfelelően megemészteni a tejcukrot (laktóz), amely puffadást, hasmenést és hasi fájdalmat okozhat. Becslések szerint a világ népességének 68%-a laktóz-intoleráns. (National Institutes of Health) Tejfehérje-allergia: A tejfehérjére, különösen a kazeinre és a savóra allergiás reakciók alakulhatnak ki, amelyek tünetei a bőrkiütésektől a súlyos anafilaxiáig terjedhetnek. 6. Betegségek kockázata Szív- és érrendszeri betegségek A magas telített zsír- és koleszterintartalom összefüggésbe hozható a koszorúér-betegség fokozott kockázatával. A tejtermékek rendszeres fogyasztása nemcsak az LDL-koleszterinszintet növelheti, hanem a gyulladásos markereket is fokozhatja. (European Journal of Nutrition, 2018) Rák Az ösztrogén és IGF-1 hormonális hatásai miatt a sajt fogyasztása növelheti a hormonérzékeny daganatok kockázatát, különösen a mell- és prosztatarákot. Egy tanulmány szerint napi 50 gramm sajt fogyasztása 12%-kal növeli a prosztatarák kockázatát. (International Journal of Cancer, 2020) 7. Környezeti toxinok A sajtban lévő zsírszövetek hajlamosak a környezeti toxinok, például a dioxinok és PCB-k (poliklórozott bifenilek) felhalmozódására. Kockázatok: Ezek a vegyületek potenciálisan rákkeltők, és hosszú távon károsíthatják az idegrendszert és az immunrendszert. (Environmental Health Perspectives, 2010)
@sparkyspike988Ай бұрын
Szia. A mesterséges tojásról tudnál valamit mondani? Azt egyem amit előttem csirke tojt , vagy azt amit a boltba kapni? Úgyhalottam a házi tojásnak olyan nagy a nátrium tartalma hogy káros megenni... vagy is valójában nem szabadna enni semmit se mer káros? 2-3 napig max kibírom de utána mit egyek? Kipróbáltam az udvarban lévő füveket ,dudvákat de annak magas a zöld tartalma és felmegy tőle a savam.. meg a nátrium szintem. Vicc elek, mond meg mit egyek akkor most mer se kenyeret se semmit nem tudok igy megenni hogy ha egészségesen akarok élni. Karalábé , répa meg zöldségektől mindíg csak éheseb leszek.. ha húst akarok akkor megehetem a szomszéd macskát? végülis házilag készítem el .. csak nem lehet baj vagy igen? mer akkor ez így bio étkezésnek számít.
@firstlast9654Ай бұрын
A világ népessége (ne mondd, hogy régen sokkal kevesebb volt, igaz, de ma se nekünk kell megetetni Afrika vagy India éhezőit) boldogan elélt bioélelmiszeren egészen a vegyipar fellendüléséig, azaz a múlt század közepéig. Egyél nyugodtan házi tojást, ha a tyúk úgy élt, ahogy 200 évvel ezelőtt, akkor az OK. Ugyanez érvényes minden ételre. Ha éhes maradsz, nem eszel elég zsírt, egyél többet, egészséges, ha az állat egészséges volt, vagy a magot hidegen sajtolták. A növényolaj-készítés technológiája is megérne egy filmet, akkor már azt is csak a tankba töltenék a népek, ahelyett, hogy megennék. A margarinról annyit, hogy ebből az olajból készül - biomargarin???? Ennél nagyobb bullshitet életemben nem hallottam.
@mate199608Ай бұрын
Köszönöm ezt a videót, megnyugtattál hogy igazából semmi baj se a smack levessel, se a csirke nuggetsel. Király. 😀
@mate199608Ай бұрын
Magas Na? Sima konyhasó is tele van Na-al. 😅 finom az jó az. Sót enni kell, különben felborul a vízháztartásunk. 😁
@ehwazloremaster920612 күн бұрын
A tojásokra kódot nyomtatnak. A legelső karakterből lehet következtetni a tartási módra. 0-val kezdődő kód = ökológiai tartás (legetikusabb); 1-el kezdődő kód = szabadtartás; 2-vel kezdődő kód = alternatív tartás; 3-al kezdődő kód = egyáltalán nem etikus, morálisan nulla tömegnyomorban tartott, szerencsétlen állatok tojása. Aki teheti törekedjen a 0-s vagy 1-s kódú tojások vásárlására. A tömegnyomorban, szorongásban élő, fossá antibiotikumozott állatok tápanyagok szempontjából vajon milyen minőségű tojást produkálnak? Az vagy, amit megeszel!
@zergegabor-1763Ай бұрын
A profit/bankármaffia/ megmérgez mindent !
@annamariahorvath52542 ай бұрын
Szerencsétlen tyúkokat sajnálom. Az egész egy állatkínzás.
@ronaldfodor1678Ай бұрын
Koszi ezt a tanulságos videót!
@petermeszaros5674Ай бұрын
Joghurt reklàm: Most valódi gyümölcsdarabokkal! Kérdem én: eddig mi a tokom volt benne?
@HunorTiborPataky2 ай бұрын
Én úgy tudom, hogy a kollagén erősíti a csontokat.
@KovacsLeila-lw8th2 ай бұрын
Hát, igazából a porcokat, de igen, a szervezetednek szüksége van rá
@vitya90112 ай бұрын
1. szervezet természetes kollagén-termelése előnyösebb Szervezet saját termelése: Az emberi test képes természetes módon kollagént előállítani a megfelelő tápanyagok (C-vitamin, fehérjék, cink, réz) jelenlétében. Ha a természetes kollagéntermelést helyesen támogatjuk, az hatékonyabb és fenntarthatóbb lehet, mint külső forrásból pótolni. Csökkenő termelés: Az életkor előrehaladtával a szervezet kevesebb kollagént termel, de ennek lassítására az egészséges életmód (kiegyensúlyozott étrend, dohányzás kerülése, UV-védelem) hatékonyabb, mint a külső pótlás. 2. Potenciális egészségügyi kockázatok Allergiás reakciók: Állati eredetű kollagén esetén fennáll az allergiás reakció kockázata. Szennyeződések: Az alacsony minőségű kollagénforrások tartalmazhatnak nehézfémeket vagy más szennyeződéseket, amelyek károsak lehetnek az egészségre. Állati betegségek átvitele: Bár ritka, az állati eredetű kollagének esetén fennállhat a kockázat bizonyos állati eredetű betegségek átvitelére. 3. Nem minden kollagén egyformán hasznos Egyenlőtlen hasznosulás: A különböző kollagéntípusok (I, II, III, stb.) eltérő szerepet játszanak a test különböző részeiben. Például az I-es típus inkább a bőrre hat, míg a II-es az ízületekre. Az általános kollagénbevitel nem biztos, hogy célzottan segít. Emésztés során lebomlik: A szervezet az elfogyasztott kollagént aminosavakra bontja, így nem biztos, hogy az eredeti formájában jut el oda, ahol szükség lenne rá. 4. Nem elengedhetetlen az egészséges élethez Alternatív tápanyagforrások: A szervezet számára szükséges aminosavakat növényi forrásokból (pl. hüvelyesek, magvak) is be lehet vinni, amelyekből a test önmaga előállítja a szükséges kollagént. Egészséges étrend és életmód: A kollagénhiány legtöbbször nem az étrendből fakad, hanem az életmód (pl. dohányzás, túlzott UV-sugárzás) vagy az öregedés természetes következménye. Ezeket nem feltétlenül kollagénnel kell kezelni. 5. Helyettesítő fehérjék és alternatívák Más fehérjék ugyanolyan hatékonyak: Az általános fehérjebevitel (pl. növényi alapú fehérjék) is biztosítja azokat az aminosavakat, amelyekből a szervezet kollagént állíthat elő. Ezáltal a kollagén nem különösebben „csodásabb” fehérje, mint más források. Összegzés A kollagén önmagában nem csodaszer, és előnyei sok esetben túlértékeltek. Az etikai és környezeti aggályok mellett a természetes étrend és életmód sokkal fenntarthatóbb módon képes támogatni a szervezet egészségét. Ha az egészségmegőrzés a cél, érdemes a természetes kollagéntermelést elősegítő tápanyagokra és szokásokra koncentrálni, ahelyett, hogy a kollagénre támaszkodnánk.
@antalkosa69892 ай бұрын
A kollagen allati feherje. Mint ilyen, nagyon NEM mindegy, milyen allatbol szarmazik...hohyan tartottak, mivel etettek, kezeltek stb.
@petermeszaros5674Ай бұрын
@@antalkosa6989A mammutkollagén volt a legjobb. Az még vegyszermentes volt. Ma màr szinte minden tele van e betűs mérgekkel.😢
@katavargs7467Ай бұрын
Sajnos egészségesen étkezni már csak a nagyon gazdag emberek tudnak, saját háztájival. Ez a világ sorsa!
@miklosrez303211 күн бұрын
akkor a Kádár rendszerben nagyon gazdagok éltek vidéken. Mindenkinek volt háztáji kertecskéje, saját tyúkjai, esetleg disznaja.
@gyulakosa76642 ай бұрын
Oké mesterséges édesítő rákot okozhat. A cukor is és a fehér liszt is szintén okozhat ilyet .ezen kívül sok mindenről derítették ki ,hogy rákot okozhat .Pl hús sütés közben stb .Nem mindegy, ami feldolgozott étel az gyanús ami meg nemfeldolgozott az drága.
@anikobakonyi66012 ай бұрын
A gyogyszerek dragak!!! Kevesebbet, de jobban kell etkezni!!!
@macus1949Ай бұрын
haha én is csodálkoztam amikor egy vajas dobozon azt láttam: Vaj ízű vaj.
@richardtoth358013 күн бұрын
Az azért szerepelt rajta, mert MARGARIN (növényi eredetű "zsiradék") volt a dobozban. A VAJ az pedig tejből készül, más az íze a kettőnek.
@tamastorma20612 ай бұрын
Börgerkingben 😄 ettem sajtot, többfélét. Mind ehetetlen. Ott kicsit túltolták a mesterséges dolgokat. De a legegészségtelenebb az eperleves. Tele van E betűvel 😁
@botondnagy27542 ай бұрын
A modern világ következménye mindez, azon meglepődtem, hogy még az előrecsomagolt salátát is beleraktad a listába, mert nem fertőtlenítik megfelelően. Szerintem ez a minimum. Nem akarok senkit megsérteni, de ennyi erővel akkor ne igyunk csapvizet se, csak desztillált vizet, mert a csapvízben is milyen bacik lehetnek meg ilyenek. Egyébként összességében szerintem hasznos volt a téma.
@miklosrez30322 ай бұрын
azt tudtad, hogy a réz antibakteriális hatású? A vízvezetékek nem véletlenül készülnek rézből. Régen a középületek, hivatalok, templomok kilincsei, vagy a lengőajtók toló felületei szintén rézből készültek.
@IstvanSzente-x7fАй бұрын
Bőr, zsír, köröm...stb ledarálva,fűszerezve, jól átsütve. Jöhet minden! Ezvan😅
@mamacika632 ай бұрын
Úr Isten...ez sokszor nagyon undorító volt...soha többet nem eszem kész kaját !! 🤑 De vidi nagyon jó volt!!🤩
@MuqajDardan2 ай бұрын
Like❤❤
@MátéSzalai-e1y2 ай бұрын
Én tojást mindig piocon
@sandorborda54612 ай бұрын
Láttam , hogy készül a kéefszi csirkerészek majdnem elhánytam magam ! Super size me !
@rafaelgeorge492 ай бұрын
Egy tojasos-loncshusos hotdogot kernek kis salataval! 😂
@zoltanimre35492 ай бұрын
Tetszik vagy sem, de tudomásul kell venni, ennyi - főleg városi - embert nem lehet másképp etetni, mint ipari léptékű élelmiszer-termeléssel. Az pedig ilyen. Ez van.
@OlgaTóth-b9cАй бұрын
Köszönöm. A megoldás az lenne, hogy vidéken, akinek van kertje, művelje. Tartson állatokat és egészséges takarmánnyal etesse, ne úgy, mint ahogy a biyler csirkéket tartják! /6 hét alatt napos csibéből rántanivaló lesz. Villanyfény, táp, gyógyszerek, hormonok, semmi mozgás. 6 hétig a saját ürülékükben élnek, mert takarítani csak az elszállításuk után lehet...!!/ Ugyanez van a sertésekkel, marhákkal. Állnak egy szűk ketrecben. Lefeküdni, mozogni nem tudnak, csak etetik, (táppal!!) nőljön a hús! Állatkínzás, rákképző ennivalók lesznek. Az vagy, amit megeszel...!!! NEM a csipszekre, pattogatott kukoricára /fillérekbe kerül a piacon, 1 marékból sok lesz, a moziban 1.200 Ft/liter...!)😮 kellene hatalmas adókat kivetni, hanem az EGÉSZSÉGTELEN ÉTELEK FORGALMAZÁSÁT BESZÜNTETNI! A natur pattogatott kukorica egészséges nass, nem hízlal. Sok nép nemzeti eledele a kukorica. Sajnos az Orbán kormány csak az adókivetéshez ért, az élelmiszer ellenőrzéshez NEM, sajnos. Sok a tenni és változtatni való
@TechnoPunksProject2 ай бұрын
Porc és bőr egy jó körömpörköltbe is van, csak az a sok Nátriumos cucc nincs benne.
@anikobakonyi66012 ай бұрын
A legjobb kollagen!!!!! Sot csontlevest is kell csinalni nagyon jo es egeszseges!!!!!!
@majinXenGАй бұрын
azért vannak érdekességek a szemléletedben : miért is szörnyű a húsoknál a bőr és a porc ? ez csak egyéni preferencia íz és hasznos anyagok vannak bennük ... MSG szerinted egészséges ? a TERMÉSZETES verzió IGEN , DE nagyipari felhasználásban mesterséges verziója van ami idegméreg. . . de olyan 'alap/hétköznapi ' dolgok amire szüksége van a z embereknek C vitamin : természetes formájában abszolút semmi káros hatása,túladagolni se lehet,mesterséges verzió : férfiaknak vesekövet okozhat -.- . instant tészták nemnagyon voltak zsírosak, az ízesítőket meg nem kilószámra rakod a falatnyi tésztához DE a mezei vegeta&társai 80-9x% só pici fűszernövényt tartalmaznak, azzal meg mindenki tisztában van tészta= ÜRES kalória,pici hasznos/szükséges dologgal. virsli:~ minden rajta van a csomagoláson. mesterséges hotdogvirsli: még nem találkoztam virslifával :D ajánlatok közt láttam meg ezt a vidit, azt hittem komoly 'titkokról' fog szólni de hétköznapi dolgok , kenyeres résznél is olyan alapanyagokat említettél ami MOn nem jellemző, amcsi módi szirupos műkenyereket csinálni édesítőszerek, bármi mesterséges(természetes anyagok is) okozhat rákot, amiről nem beszélnek a gyártók 2es típusú cukorbetegség kialakulását okozhatja az alapból nem cukorbetegeknek -.- mályvacukor : XD akinek tiltja vallása kerülje lol pont az állati/természetesen zsíros stb dolgok light növényi verziói/helyettesítői KÁROSAK, csak a vegáknak/finnyáskodóknak jobb ha nincs benne( címkén) állati származék Megnyugtató a tudat hogy te wholefood fogyasztó vagy, semmi junk/processed mérgezi a tested . erről a videóról eszembe jutott frei tamás amcsis vidije amikor 1ik boltban NORM leves (zacskóban készétel) fikázta, mert az ő étrendjébe/szokásaiba nem fért bele az a hétköznapi kaja :) biztos megtermeled a mindennapi táplálékod panelben stb stb pöppet 'vicces' volt a vidi .
@csabakarolyi9182Ай бұрын
A lényeg hogy finom 🤷🏻♂️😂
@Nagygabriellajudit2 ай бұрын
Pedig milyen finom a feher toast kenyer 😢 de sajnos mar regota le kellett mondjak rola
@stuhangabor21762 ай бұрын
A múltkor vettem lapka sajtot és az volt ráírva, hogy élelmiszer jellegű sajt..... hogy mivan???😅
@Ferga00714 күн бұрын
Sajtérzékenyek is fogyaszthatják! Az alacsony sajt tartalma miatt!😂
@patrikscheck21422 ай бұрын
elsö és nagyon vagiii😊😊😊😊😊😊
@Erikov.012 ай бұрын
Ezért termelek itthon, amit meg nem bírok, azt a piacon megtalálom
@istvangera3663Ай бұрын
A FÉRGEKBŐL KÉSZÜLT ÉTELEKRŐL KÉRNÉK TUDNIVALÓT. HOL TART?, HOGY KERÜLHETEM EL? Elkülönítve kötelesek árulni, vagy bekeverve évek óta esszük?
@OlgaTóth-b9cАй бұрын
Megoldás. Nem kellene az embereknek ennyire szaporodni és akkor lenne elég ennivaló, talán akkor arra is lehetne figyelni, hogy bio mezőgazdaság, állattartás lenne.
@SandorMolnar-zc2zx4 күн бұрын
@@OlgaTóth-b9cKedves Olga! Nem a szaporulat a probléma hanem a valódi háttérhatalom globális uralma.
@sarkadiildiko2052 ай бұрын
Mindent értek, kivéve, hogy ha az egészséges táplálék sokak számára megfizethetetlen, akkor mi a teendő? 🤬
@G16Vi17KАй бұрын
Semmi. Dolgoztam bioélelmiszerrel. Csak a bio jelzés miatt árazzák túl.
@sarkadiildiko205Ай бұрын
@G16Vi17K Nem csak a bio élelmiszerekre gondoltam.
@huskyzsuАй бұрын
Megtermelni önmagunknak.
@sarkadiildiko205Ай бұрын
@huskyzsu A városi panelban?
@ViktorVass121828 күн бұрын
Ilyenekről hallottam hogy a mai kajákat már nem úgy készítik saját kezileg mint régen, hanem most már mindenféle adalékanyagokat meg ilyen zsírokat raknak bele stb, a mai kaják már csak ilyen készítmények, beleértve a sajt is.
@gergofekete44792 ай бұрын
jó etvágyat mindenkinek :)
@JonatanKiss-uz4rc2 ай бұрын
Párizsit nem eszek, csak pick szalámit és házi kolbászt
@vitya90112 ай бұрын
1. Pick szalámi - mi a gond? a) Húsipari melléktermékek és adalékanyagok Bár a Pick szalámi prémium termékként van pozicionálva, valójában ez is húsipari termék, amelyben a feldolgozott húsrészek, például zsírszövetek és inak is helyet kapnak. Ezek az összetevők nem mindig jelentik a legmagasabb minőséget. Nitrites pácsó: A szalámiban gyakran használnak nitrites pácsót tartósításra, amely hozzájárulhat a nitrózaminok képződéséhez a szervezetben. Ez a vegyület bizonyítottan rákkeltő hatású lehet. Nagy sótartalom: Egy adag Pick szalámi jelentős mennyiségű sót tartalmaz, ami hosszú távon növelheti a magas vérnyomás, szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. b) Magas zsír- és kalóriatartalom A szalámi zsírban gazdag, gyakran telített zsírokat tartalmaz, amelyek hozzájárulhatnak az LDL („rossz”) koleszterin szint emelkedéséhez. 100 gramm Pick szalámi akár 500-600 kalóriát is tartalmazhat, ami egy kalóriadús, de alacsony tápértékű élelmiszer. c) Függőség az állati eredetű termékektől A szalámi túlzott fogyasztása fenntartja a magas húsfogyasztáson alapuló étrendet, amely az ökológiai lábnyom szempontjából rendkívül káros. A húsipar jelentős hatással van az üvegházhatású gázok kibocsátására, az erdőirtásra és a vízhasználatra. 2. Házi kolbász - valóban jobb? a) Házilag készül, de nem garancia az egészségre Bár a házi kolbász természetesebbnek tűnhet, összetétele sokszor ugyanolyan problémás, mint a gyári feldolgozott húsoké. Zsíros alapanyagok: A házi kolbász gyakran nagy mennyiségű zsírt, inakat és más „másodosztályú” húsrészeket tartalmaz, hogy gazdaságosabb legyen az elkészítése. Só és fűszerek túlzott mennyisége: A házi kolbászoknál nem ritka a magas só- és paprikatartalom, amely megterheli a veséket és növelheti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. b) Tartósítási problémák Ha nem megfelelően tárolják, a házi kolbászban baktériumok, például a Clostridium botulinum (botulizmus) alakulhatnak ki, amely súlyos ételmérgezést okozhat. A füstölési eljárás során karcinogén vegyületek (pl. policiklusos aromás szénhidrogének, PAH-ok) képződhetnek, amelyek szintén növelhetik a rák kockázatát. 3. Miért nem jó választás egyik sem? Egészségügyi kockázatok összefoglalása: Feldolgozott húsok problémái: A WHO 2015-ben a feldolgozott húsokat (ideértve a szalámit és kolbászt is) rákkeltőnek minősítette. Ezek rendszeres fogyasztása növeli a vastagbélrák és más daganatos megbetegedések kockázatát. Magas kalória és alacsony tápérték: Mind a szalámi, mind a házi kolbász nagy mennyiségben tartalmaz üres kalóriát, míg a rost, vitaminok és ásványi anyagok aránya minimális bennük.
@petermorvai50882 ай бұрын
Mi a baj a porcal és a bőrrel ?
@miklosrez30322 ай бұрын
semmi baj velük. Táplálkozási dietetikus szakértők véleménye szerint sokkal több tápanyagot viszünk be a szervezetünkbe, ha nem kizárólag egy fajta húst (pl csirkemell, vagy sertéskaraj) eszünk állandóan, hanem az állat más részeiből is falatozunk.
@vitya90112 ай бұрын
@@miklosrez3032 Miért félrevezető vagy káros ez az állítás: Táplálkozási sokszínűség félreértelmezése: A tápanyagok sokszínű beviteléhez nem szükséges állati részeket fogyasztani. A növényi alapú élelmiszerek gazdagok vitaminokban, ásványi anyagokban, rostokban és antioxidánsokban, miközben mentesek a telített zsíroktól és a koleszterintől. Dietetikai tények: A növényi étrendek, megfelelően összeállítva, minden szükséges tápanyagot tartalmaznak, beleértve a fehérjéket, vasat, kalciumot és Omega-3 zsírsavakat. Az állati bőr vagy porc semmi olyat nem nyújt, amit ne lehetne kiváltani növényi alapú forrásokból. Egészségkárosító hatások: Az állati eredetű termékek, különösen a feldolgozott húsok és állati zsírok, növelhetik a szív- és érrendszeri betegségek, cukorbetegség és rák kockázatát. A "változatos" húsfogyasztás nem jelent automatikusan egészségesebb táplálkozást.
@vitya90112 ай бұрын
Magas telített zsírsav- és koleszterintartalom A bőr, különösen a csirke- és sertésbőr, rendkívül gazdag telített zsírsavakban. A túlzott telített zsírbevitel növeli az LDL („rossz”) koleszterin szintjét, ami hozzájárul a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásához. Az American Heart Association ajánlása szerint a telített zsírok bevitelét napi kalóriabevitelünk kevesebb mint 6%-ára kell korlátozni. A rendszeres bőrfogyasztás könnyen túllépheti ezt a határértéket. Magas kalóriabevitel A bőr nagy energiasűrűségű, főként zsírtartalmának köszönhetően. Például 100 gramm csirkehúsbőr 450-500 kalóriát tartalmaz, míg a sovány csirkemell csak körülbelül 165 kalóriát. A rendszeres, nagy mennyiségű fogyasztás hozzájárulhat a testsúly növekedéséhez és az elhízáshoz. Az elhízás növeli a 2-es típusú cukorbetegség, a magas vérnyomás és a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. Rákkockázat A feldolgozott húsok - amelyek gyakran tartalmaznak bőrt és egyéb melléktermékeket - a WHO rákkutatási ügynöksége (IARC) szerint „karcinogén az emberre” kategóriába tartoznak. Egy 50 gramm feldolgozott hús napi fogyasztása 18%-kal növeli a vastagbélrák kialakulásának kockázatát. A bőr grillezése vagy sütése során keletkező policiklusos aromás szénhidrogének (PAH-k) és heterociklusos aminok (HCA-k) szintén rákkeltő hatású vegyületek. Bakteriális és toxikus szennyeződés A bőr felülete ideális környezetet biztosít a baktériumok, például a szalmonella és a campylobacter elszaporodásához. Nem megfelelő hőkezelés esetén ezek a baktériumok súlyos élelmiszer-eredetű fertőzéseket okozhatnak. Egy amerikai kutatás szerint a kiskereskedelmi csirkehúsok 47%-a szalmonellával vagy campylobacterrel szennyezett volt. Ezek a fertőzések évente milliókat érintenek világszerte. Antibiotikum-rezisztens baktériumok Az intenzív állattartás során alkalmazott antibiotikumok maradványai a bőrben és a zsírszövetekben halmozódhatnak fel. Ez hozzájárulhat az antibiotikum-rezisztens baktériumtörzsek kialakulásához, amelyek komoly közegészségügyi problémát jelentenek. Összegzés A porc és bőr fogyasztása az egészséget fenyegető több tényezővel jár együtt, beleértve a szív- és érrendszeri betegségek, az elhízás, bizonyos daganatos betegségek, valamint az élelmiszer-eredetű fertőzések fokozott kockázatát. Az étrend összeállítása során érdemes ezeket a kockázatokat figyelembe venni, és mérsékelni az állati melléktermékek fogyasztását.
@vitya9011Ай бұрын
1⃣ Mi a baj a porccal és a bőrrel? Nos, technikailag semmi - ha nem gond, hogy a porcok és a bőr a leggyakrabban az állati antibiotikumok, növekedési hormonok és nehézfémek "lerakodóhelyei". 😊 Egyes kutatások szerint az ipari állattartásban ezek az anyagok nagy koncentrációban találhatók a kötőszövetekben és a zsírszövetekben. Például egy 2019-es tanulmány (Kühn et al., "Antibiotics and Heavy Metals in Meat and By-products") megállapította, hogy a porcos és zsíros részek fogyasztása jelentős toxikus terhelést jelenthet a szervezet számára. Egészséges ez? Hmm... kérdéses. 2⃣ Sok tápanyag a belsőségekből? Igaz, hogy a belsőségek (pl. máj, vese) tele vannak tápanyagokkal, mint vas, A-vitamin vagy folsav. De azt is tudni érdemes, hogy ezek az állatok méregtelenítő szervei, tehát a környezetből származó toxinok (pl. higany, ólom) is itt halmozódnak fel. Egy 2020-as kutatás (Smith et al., "Heavy Metal Accumulation in Organ Meats") kimutatta, hogy az ipari környezetből származó állatok belsőségeinek rendszeres fogyasztása krónikus mérgezéshez vezethet. Talán nem ártana az "ínyencségeket" mérsékelni. 3⃣ Egészség kontra hagyományos konyha? Bár a sokszínű étrend elméletben szuper dolog, a túlzott kollagén vagy állati zsírszövet fogyasztása növelheti a köszvény és egyéb metabolikus rendellenességek kockázatát. A purinban gazdag részek, például a bőr és porc, egyenes utat jelenthetnek a húgysavszint emelkedéséhez, ami a köszvényes rohamokat idézi elő. Tudományos háttér? A 2018-as tanulmány: "Dietary Purines and Gout Risk" (Johnson et al.). 4⃣ Állandó csirkemell? Ugyan már! Az egyoldalú táplálkozás valóban problémás, de nem feltétlenül kell a másik végletbe átesni. Inkább tanácsos növényi alapú fehérjékkel, rostokkal és vitaminokkal színesíteni az étrendet. A hús "változatossága" önmagában nem jelenti, hogy kiegyensúlyozottabb lesz az étrend. Épp ellenkezőleg, a túlzott állati eredetű táplálékfogyasztás az elmúlt évtizedekben a krónikus betegségek (szív- és érrendszeri betegségek, cukorbetegség) számának növekedésével hozható összefüggésbe.
@krisztiantoth0512 күн бұрын
Alapvetően semmi. De ez a massza ami a "mechanikailag csontozott hús" vagy ahogy az ipar hívja, "szeparált hús" általánosságban több csontot, porcot, csontvelőt stb.stb.stb. tartalmaz mint húst. Gyakorlatilag darált húsoscsont inkább mint hús, ennek ellenére mégis húsnak hívják. Plusz az íze közel se olyan jó mint a rendes húsból készült termékeké.
@livmarlin42592 ай бұрын
Spricc Elek. 💧
@AndyOpenStage2 ай бұрын
jó neked ... :)
@SandorMolnar-zc2zx4 күн бұрын
🕺Én is🎉
@lonelydj822 ай бұрын
Ha már az egészségtelen dolgokról van szó, furcsálom, hogy a bio dolgokról úgy beszélsz, mintha egészségesek lennének.
@sandorborda54612 ай бұрын
A hentes azt mondta , hogy a párizsi asztalkaparék! Nem kajàlok gyorsétteremben . A hotdogot hóttdögnek hívom . Az ebédet étterem ből hozatom a többit piacról !
@vitya90112 ай бұрын
Vicces, mert pont az éttermek törekednek a legnagyobb gazdaságosságra, ami magában hordozza a kockázatot, hogy csak szarból főznek, a lehető legolcsóbb termékekből. Korábbi munkám miatt többszáz étterem konyháját volt "szerencsém" látni. A kínai a kedvencem, őket a csótány sem zavarja, miközben a retkes vödör alján kloppfolja a húst. De a többi sem panaszkodhat, mikor a szakács a retkes kezével nyúl bele a kajába a pénz átadása után pl.
@MineNetwork-j4j2 ай бұрын
szerintem nem a hotdog hanem simán csak a virsli
@lonelydj822 ай бұрын
A mai fiataloknak a virsli egyelő a hot-doggal. Az illyen az építkezésen ha meglát egy téglát, elkiáltja magát: nézzétek, májnkráft? :O
@MineNetwork-j4j2 ай бұрын
@@lonelydj82 XD májnkráft na ja bár nekem nem releváns a virslit a hotdoghoz hasonlítani
@lonelydj822 ай бұрын
@@MineNetwork-j4j Igen, átjött, hogy neked nem. :)
@CsabaKurucz2 ай бұрын
Reklám és befagy a videó. Hát ezt nem hiszem el! 🤣🤣🤣
@zsoltborics4759Ай бұрын
Ennyi erővel már semmit nem lehet enni amit a boltból veszel meg
@KlimyАй бұрын
Na jó, de akkor a melegszendvicshez milyen sajtot használjak, ha az ömlesztett Trappista az nem opció ?
@EvelinPelman2 ай бұрын
Hat ha valaki veszi ezeket azert mindenki tisztaban vele , hogy nem a Gundel etterembol van lefagyasztva. Regen tudott dolog ez. A kenyelem a lenyeg az emberek nagytobsegenek. Pik - Pak kesz is van. Nagyon sok etterem hasznalja ezeket.
@SilverSogon2 ай бұрын
Best video
@hevesigergo8221Ай бұрын
Az instant tésztákat imádom minden másnap reggel 2 zacskóval eszek meg.
@TechnoPunksProject2 ай бұрын
A túlzott cukor fogyasztás is rák kockázat és az édesítőszer is, tehát csak aszkéta mód fogyaszthatod azt amihez tennéd, úgy hogy nem használod.
@vitya90112 ай бұрын
1. Hogyan működnek az édesítőszerek? Az édesítőszerek mesterséges vagy természetes vegyületek, amelyek édességérzetet keltenek, de nem emelik jelentősen a vércukorszintet, és általában alacsony kalóriatartalmúak. Ilyenek például: Mesterséges édesítőszerek: aszpartám, szukralóz, aceszulfám-K. Cukoralkoholok: xilit, eritrit, maltitol. Természetes édesítők: sztívia, monkfruit (szerzetesgyümölcs-kivonat). 2. Édesítőszerek hatása a májra és az anyagcserére Nincs közvetlen hatás a zsírlerakódásra Az édesítőszerek nem tartalmaznak fruktózt vagy glükózt, így nem serkentik közvetlenül a máj zsírtermelését, mint a túlzott cukorfogyasztás (például a magas fruktóztartalmú kukoricaszirup esetén). Azonban közvetett hatásokkal mégis hozzájárulhatnak a zsírlerakódáshoz és a súlygyarapodáshoz. Kémiai reakciók a májban A máj fontos szerepet játszik az édesítőszerek lebontásában: Szukralóz és aszpartám: Ezek nem raktározódnak el zsírként, de a lebontásuk során keletkező anyagok hatással lehetnek az anyagcsere-folyamatokra, például a máj glükózkezelésére. Cukoralkoholok: Ezek részben felszívódnak, részben a vastagbélben erjednek, de minimális hatást gyakorolnak a májra. Eritrit: Ez szinte teljesen a vesén keresztül ürül, és nem metabolizálódik a májban, így nincs közvetlen hatása. 3. Hogyan okozhatnak mégis súlygyarapodást? Agyi és hormonális hatások Ízérzékelés és inzulinreakció: Bár az édesítőszerek nem emelik közvetlenül a vércukorszintet, az édes íz hatására a szervezet inzulintermelést indíthat el, még akkor is, ha nem érkezik valódi cukor a vérbe. Az inzulin túltermelése hosszú távon inzulinrezisztenciához vezethet, ami súlygyarapodást okozhat. Az éhségérzet fokozódása: Az édes íz becsaphatja az agyat, és olyan hormonokat szabadíthat fel (például ghrelint), amelyek fokozzák az étvágyat, így a fogyasztó hajlamosabb lesz többet enni más ételekből. Bélflóra és anyagcsere Dysbiosis (bélflóra egyensúlyának zavara): Egyes édesítőszerek (pl. szukralóz, aszpartám) káros hatással lehetnek a bélflórára. A bélflóra egészsége szorosan összefügg az anyagcserével, az étvággyal és az elhízással. A bélflóra zavara fokozhatja a gyulladásos folyamatokat és a zsírlerakódást. Kompenzációs túlfogyasztás Sokan, akik édesítőszereket fogyasztanak, úgy érzik, hogy „megengedhetik maguknak” a nagyobb mennyiségű kalóriabevitelt, mivel az édesítőszerek kalóriamentesek. Ez az úgynevezett kompenzációs mechanizmus szintén hozzájárulhat a súlygyarapodáshoz. 4. Mit mondanak a kutatások? A kutatások vegyes eredményeket mutatnak: Pozitív hatások: Az édesítőszerek csökkenthetik a teljes kalóriabevitelt, ha cukros italokat helyettesítenek velük, és segíthetnek a fogyásban. Negatív hatások: Néhány hosszú távú tanulmány arra utal, hogy a mesterséges édesítőszerek fogyasztása összefügghet a hasi zsír felhalmozódásával, az anyagcserezavarokkal és a 2-es típusú cukorbetegség kockázatának növekedésével.
@VeronikaVojacsikova-j4iАй бұрын
Majd jonnek a rovarok 🤔🤣🤔Az majd jobb lesz ?🤔🤣🤔
@TheAdamo19912 ай бұрын
Szerintem ne egyen semmit akinek ez nem tetszik vagy undorítónak tartja. Legalább kevesebben leszünk😊
@brunobrumm47082 ай бұрын
Megeszed és csak a színe lesz más.... Ezt "élelmiszerek" nevezik
@korneliakecskemetinebakti2904Ай бұрын
Én magam készítettem is pillecukrot. Ja. Amúgy kollagént az emberi szervezet is termel kb 30 éves korig, aztán nem. A fitnesz edzők és egyes táplálkozási szakértők szerint ezért pont szükség van a bevitelére.
@MrTito1968Ай бұрын
Aha...valòszínű még soha nem éheztél...😊 amikor kopog a szemed , majd nem fog érdekelni ez a kis adásod...😮
@yvetttosokyАй бұрын
Pff…szemeket fel kellene nyitni! Az étel, az ami a földben és a fán van!! Az, ami GYÁRBÓL jön ki, az nem étel! Az ipari termék!
@firstlast9654Ай бұрын
Növényi sajtok?!? Esetleg csinálnál egy videót arról, hogy hogyan készülnek és mi van bennük? Megijednél attól is. A sajt az tej+sajtkultúra (baktérium) - a többi nem sajt. A darált csirkehússal és porcokkal mi a baj? Az, amit adnak hozzá, az már erősen problémás! Az állatjólét remek, de nem az a baj, hanem az egészségtelenül táplált állat (pl. szójával etetett marha ahelyett,hogy legelhetett volna, csirketáppal etetett baromfi kapirgálás és zöld növény helyett) nem lesz egészséges, Te sem akarod megenni. A nátrium glutamát átjut a vér-agy gáton. Ennél többet erről nem is kell tudni. Aki érti, nem eszi meg. A bőrt, a porcot, belsőségeket miért kellene kerülni? Mindegyik egészséges - pl. ettől egészséges a csontleves. Amit hozzáadnak, és amiben sütik, az a baj. Mindig olvassuk el, miből készül valami - sose vegyünk emulgeálószert, ízfokozót, tartósítószert vagy színezéket tartalmazó ételt: mindegyikkel garantáltan megártunk a belsőnknek. Az állatok "szabadlevegőn" azt jelenti, hogy van egy ajtó, amin keresztül ki lehet menni a szabad ég alá, a betonozott udvarra... Ettől egészséges lesz?? Klórozott saláta? Remek. Elég lenne a tiszta víz - bár néha az is halálra van klórozva. Pillecukor/mályvacukor - cukor + csomó haszontalan anyag. Ennél többet nem mondanék, akarod? Minek ennéd meg, csak azért mert édes? Tenyésztett halak/rákok... Csak a természetes vízekben halászottat - ha a víz nem szennyezett. Az Északi-tengerben fogott halakat a terhes nőknek nem javasolják, ki van írva a boltokban... vajon miért? Tojást csak kapirgáló állatoktól - ha van kerted, tarts tyúkot, pont kettőt. Ketten nem veszekednek, nem kell kakas.
@aquila08575 күн бұрын
Ezek majdnem mindegyikét egyébként se fogyasztom
@istvanhadnagy90082 ай бұрын
Nálam az a sláger,mikor az akármilyen élelmiszerek tartalmazhatnak nyomokban mustármagot,szóját,tojás fehérjét, mogyorót.
@erikatoth5737Ай бұрын
Elfajult kabzsi vilàg!!
@JANCSI-hq6ki2 ай бұрын
Ja persze!
@ÚrTábornok2 ай бұрын
Mért ne enném meg ? Kit érdekel miből készűl vagy milyen egésséges . Nekem az a lényeg hogy finomlegyen . Akár kerti zőldség vagy valami egészségtelen midd kettő finom.
@janosnepaulo5618Ай бұрын
Húsfeldolgozó üzemben vagyok takarító. Hát leszoktam arról,hogy párizsit és a társait egyem. A legundorítóbb számomra a lecsókolbász... Azt nincs az az isten,hogy megegyem
@luxbeci2Ай бұрын
Most a sajtot is azt írják hogy hasnyálmirigy rákot okoz aki rendszeresen eszi vajas kenyérrel. Akkor most rákos leszek? Mert évek óta eszek sok sajtot Mizot
@idegennyelvitanfolyamok2 ай бұрын
Érintkezik a nyers tészta és a fűszer csomagolóanyaga az instant tészta-részben. Ez nem ad okot az instanttészta káros hatásához? Mehet filmet készíteni a színművészeti egyetemere innen! (0:01-től)
@polanbela9432Ай бұрын
Hülyeség ez a videó! Minden étel tartalmaz emberi, állati maradványokat, hám, szőr, nedvek stb. Azt mégis megesszük! 😂
@ZoliSzobo2 ай бұрын
Aki ehes mindent megesz nem szamit mibol van ha finom ako finom
@UkranJosag2 ай бұрын
köszi éppen etem🤢🤮🤧 BLÖÁ
@juliannasoos441222 күн бұрын
Teljes ōrlésŭ liszt egészségtelen. Olcsóbb az elōállítása, mégis drágábban árulják ráadásul. Barnacukor ugyanez. Futtatják a reklámokat, sokan bedōlnek, pedig csak a nagyobb haszon a cél.
@Kiss4josiee2 ай бұрын
Mostmár többet szeretnék belőle enni
@istvanbroda9742 ай бұрын
Ez a videó már nagyon hiányzott ,hatalmas űrt töltött be ...köszönjük szerintm egyik legjobb videód.....
@dirigrespect41172 ай бұрын
Szia Vicc Elek. Hasznos a videod, csak nincs megoldas az emlitett dolgokra. Nem lehet ennyi sok embernek szabadtartasos allatokat enni es a tojast sem lehet gyozni. Tul sok embert kell etetni. Nincs annyi terulet hogy ez lehetseges legyen h pl mindenki szabadtartasost egyen. Felre ne erts, nagyon szomorunak tartom azt a tartas modot amit nagyuzemben csinalnak, de ezt idelentrol mi nem tudjuk beszuntetni. Nyilvan ha ezt a kenyelmes mertektelen zabalast fejezne be az ember akkor sztem lenne ra esely. Mondjuk csak hus hetvegente. Es mertekkel. De persze akkor kell valami mas helyette, de ahhoz meg megint terulet kell. Mindegy akarhogyis probalkoznank, sajnos tul sokat zabalunk. Pedig nagyon keveske is eleg lenne. De ki mond le a joletrol?.... Sajnos ameg nem latjuk hogy masok lemondanak addig mi sem mondunk le.
@jancsiknedora6680Ай бұрын
az a baj hogy nekem nincsen kedvenc ételem mert ezeket már tutam
@laszlomolnar95022 ай бұрын
Én csak boldog hullákat vagyok hajlandó fogyasztani. Szomorú hullák szomorúvá és levertté teszik azt aki megeszi...
@anikobakonyi66012 ай бұрын
Sajnos amiket mondsz az edesitoszerekrol nem igaz. Vannak nagyon komoly tanulmanyok angol nyelven amik kimutattak, hogy igen rakkeltoek. Jobban utana nezhetnel. Angol orvosi lapokat nezz meg.
@hajosandrash2 ай бұрын
A napraforgó olaj is tyűha, a dohány is rákkeltő sorolhatnám, sőt. A nap sugázrása is..., a cukortól pedig cukorbeteg lehetsz.
@kovacspeter2622 ай бұрын
ViccElek-től kéred számon az utananézést? 😅 Lefordítja a külföldi videót azt csá.
@anikobakonyi66012 ай бұрын
@@hajosandrash a cukor az elsoszamu rakkelto. Nezz utana. NEM a cukortol lesz valaki cukros. Ezt is megnezheted. A tobbi jo.
@anikobakonyi66012 ай бұрын
@@hajosandrash ja! A levego is okozhat rakot. Attol fuggoen ,hogy hol elsz hol dolgozol. Belvarosban tobb az eselyed vagy ha heggeszto vagy peldaul.
@dirigrespect41172 ай бұрын
Szia, egy listat neztem meg egyszer az osszes edesitorolmes cukorrol. A stevia edesiton kivul majdnem az osszes edesito es cukor emberi fogyasztasra alkalmatlannak van irva. Ettol fuggetlen en meg mindig inkabb cukrot teszek a sutikbe mint edesitoszereket. Stevia edesitot hasznaltam kaveba de mar full edesites nelkul iszom. Amikor megkivanunk egy kolat nem sok opcio van. Van a gagyi kola meg a pepsi, coca. Utobbi ketto a sok edesitoszertol undorito ma mar. Eljott az a vilag amikor a gagyi kola (igen, cukor van benne edesito helyett) sokkal finomabb mint a regi nagy markas kolak. Bocsi elkalandoztam 😅
@boti...3332 ай бұрын
Akkárki, és akármelyik politikus, vagy fennhatóság olvassa e kommentet, az vegye részvétemet, mikor temetik😅😊
@zoltanimre35492 ай бұрын
Őszintén szólva nekem semmitől nem tudta elvenni az étvágyamat...
@tamasszabo84902 ай бұрын
Pont a kedvencem a hot dog, egy hónapba 2-3 eszek, mert drágállom 1200Ft/ db
@kincsesanna37852 ай бұрын
Jó lett a videó.
@tiborvarga19632 ай бұрын
Elek Ettėl már konzerv sonkát, marhát? Nem konzerv löncshúsra gondolok.. Van különbsèg. Tibor
@magdolnameszaros84112 ай бұрын
Köszi hát ez a videó rávilágított hogy hogy bánnak szegény állatokkal tehenek tyúkok szörnyű
@kevink91992 ай бұрын
😂
@lee-nj8xy2 ай бұрын
Megint a fő probléma az, hogy nem változatosan étkeznek.
@JonatanKiss-uz4rc2 ай бұрын
Egyetek házi virslit
@vitya90112 ай бұрын
1. „Házi” nem jelent garanciát a minőségre Kétes alapanyagok: A házi virsli alapanyaga sokszor ugyanazokból az állati melléktermékekből származik, mint az ipari változatok. Ezek tartalmazhatnak inakat, bőrt, zsírszöveteket, sőt, akár maradványhúsokat is, amelyek nem feltétlenül egészségesek. Kezelési hibák: A házilag készített élelmiszerek esetében nagyobb az esély arra, hogy nem megfelelő higiéniai körülmények között készülnek, ami baktériumokkal és fertőzésekkel szennyezheti az ételt (pl. Salmonella, Listeria). 2. Zsírtartalom és rejtett veszélyek Extrém magas zsírarány: A házi virsli készítése során gyakran adnak hozzá extra zsírt, hogy „szaftosabb” legyen. Ez nemcsak elhízáshoz vezethet, hanem megnöveli az érelzáródás, szívinfarktus és stroke kockázatát. Koleszterin-bomba: A virsli belsőségek és zsírszövetek keverékéből készülhet, amelyek rendkívül magas koleszterinszintet eredményeznek. Ez az artériák falán zsíros plakkokat képezhet, és már fiatal korban megalapozhatja a szívbetegségeket. 3. Só - A „csendes gyilkos” Veszélyes mértékű só: A virsliben (akár házi, akár bolti) hatalmas mennyiségű só található, hogy hosszabb eltarthatóságot és jobb ízt biztosítson. A túlzott sóbevitel: Magas vérnyomást okoz, amely a stroke és szívinfarktus egyik vezető oka. Veseproblémákat idézhet elő, mivel túlterheli a szervezet vízháztartását. Növeli a gyomorrák kockázatát, mivel a sós ételek irritálják a gyomor nyálkahártyáját. 4. Füstölés és rákkeltő anyagok Policiklusos aromás szénhidrogének (PAH-ok): A házi virsliket gyakran hagyományos füstöléssel tartósítják, ami karcinogén vegyületek (pl. PAH-ok) képződéséhez vezet. Ezek az anyagok szoros összefüggésben állnak a vastagbélrák, májrák és más daganatos megbetegedések kialakulásával. Nitritek és nitrátok: Bár a házi virsli készítése során sokan mellőzik az ipari nitrites pácsót, nem ritka, hogy mégis használnak tartósítószereket. Ezekből nitrózamin képződhet, amely egyértelműen rákkeltő. 5. Fertőzésveszély és ételmérgezés Botulizmus: A házi virsli készítése során, ha a hús nem megfelelően hűl vagy füstölődik, a Clostridium botulinum baktérium szaporodhat el, amely halálos idegméreggel (botulinum toxin) fertőzi meg az ételt. Ez az egyik legveszélyesebb ételmérgezés, amely bénulást és akár halált is okozhat. Listeria: A nem megfelelő tárolás vagy hűtés Listeria-fertőzéshez vezethet, amely terhes nőknél vetélést, időseknél és legyengült immunrendszerűeknél halált okozhat. 6. Tápanyaghiányos kalóriabomba Minimális tápérték: A házi virsli főként zsírt, sót és melléktermékeket tartalmaz, de szinte semmi hasznos vitamint vagy ásványi anyagot nem nyújt. Ugyan kalóriadús, de tápanyaghiányos, és hosszú távon elhízáshoz, anyagcserezavarokhoz vezethet. Rostmentes étrend: A virsliben egyáltalán nincs rost, ami az emésztőrendszer egészségéhez nélkülözhetetlen. A rosthiány vastagbélproblémákhoz, divertikulitiszhez és székrekedéshez vezethet.
@margitsera36632 ай бұрын
Undorító,èn ezeket egyáltalán nem fogyasztom.
@GotacskaАй бұрын
na szerencsére ilyeneket egyáltalán nem fogyasztok. :)
@RO0715Ай бұрын
A virslinél nehogy már a bőr és belsőség probléma legyen, bakker, még véletlenül vitamint meg asványi anyagot viszel be vele... ne essünk már át a ló túloldalára - egyedül az adalékokat kellett volna említeni.
@farkastamas5900Ай бұрын
siatöled ojansokmindent tudokmegdammmug abarnakenyér anak valamiért furcsa ez merrt én afehérhez nagyonjoa videoid és lehetne eböl még töd video legalád ebeis tanulltam jó let a video😨😶😵💫😵💫😵💫😵💫😵💫😵💫😮😮😵💫😵💫😵💫😵💫😵💫😵💫😮😮😮😮😮😮😮😮😮😮😮😮😮😖😯😯🤯🤪😀😁
@timeaczene43692 ай бұрын
Orosháza konzervgyár az élő példa a a rengeteg szemét feldolgozásához Hajrá !!!!!!!
@jozseffanfuri5003Ай бұрын
A kolagen a control es a borbol szarmazik . Nekem semmi bajom vele! S,eretem a kocsonyat! A majva cukrot NEM!
@BálintSzűcs-x8t2 ай бұрын
Végre valaki kimondja!
@TigerTlider692 ай бұрын
Ha a youtube csatornámon meg lesz a kettő ezer feliratkozó akkor megmutatom a hangomat
@laszlotanko54622 ай бұрын
A hangodon keresztül meg megismerhetjük arcodat. 😂😂😂
@boti...3332 ай бұрын
Ezt csuszy alá is beirtad, meg mindenkk alá... Ne promózd magad más videósok kommentszekciójába🤬🤬🤬🤬🤬🤬
@ildikolorinczy532 ай бұрын
Milyen hülyeség, hogy a bőr és porc rossz? A zsír és kollagén egészséges, az állatok majdnem minden része jót tesz, a színhús viszont túlzásba vihető. Nem csak fehérje kell a szervezetünknek.
@vitya90112 ай бұрын
1. A zsír és az érelzáródás Hogyan vezethet az állati zsír érelzáródáshoz? Telített zsírok: Az állati eredetű zsírok, például a szalámiban, kolbászban és más zsíros húsokban található telített zsírok növelik az LDL („rossz”) koleszterin szintjét a vérben. Ez az érfalakra lerakódva zsíros plakkokat hozhat létre, amelyek szűkítik az ereket. Atherosclerosis (érelmeszesedés): Az LDL-koleszterin oxidációja gyulladásos folyamatokat indít el, ami az erek rugalmasságának csökkenéséhez és az érelmeszesedés kialakulásához vezet. Érelzáródás következményei: Szívinfarktus: Ha a koszorúerek elzáródnak, a szívizom nem kap elég oxigént. Stroke: Az agyi erek elzáródása súlyos, gyakran maradandó agykárosodást okozhat. Perifériás érbetegség: A végtagok ereinek szűkülete fájdalmat, mozgáskorlátozottságot és akár amputációt is eredményezhet. Transzzsírok szerepe az érelzáródásban Bár nem természetes zsírforma, az iparilag feldolgozott termékekben (pl. péksütemények, gyorsételek) előforduló transzzsírok szintén hozzájárulnak az érelmeszesedéshez. Gyulladás és endothel-károsodás: A transzzsírok fokozzák az erek belső falának gyulladását, tovább súlyosbítva a plakkok képződését. Állati zsír és magas vérnyomás A zsíros ételek túlzott fogyasztása hozzájárulhat az elhízáshoz, amely az egyik fő oka a magas vérnyomásnak. Az emelkedett vérnyomás tovább terheli az érfalakat, növelve az érelzáródás kockázatát. 2. A kollagén - Mi lehet a gond? Túlzott kollagénfogyasztás problémái Emésztési nehézségek: Nagy mennyiségben fogyasztva a kollagén nehezen emészthető lehet, puffadást, székrekedést vagy gyomorproblémákat okozhat. Állati eredetű szennyeződések: A kollagén, amely állati bőrből, csontból és porcból származik, szennyezett lehet nehézfémekkel, antibiotikumokkal vagy más vegyi anyagokkal. Nincsenek garantált hatások: Bár a kollagént gyakran dicsérik a bőr, ízületek és haj egészségéért, a tudományos bizonyítékok vegyesek. Az elfogyasztott kollagén lebomlik aminosavakra, és nem biztos, hogy a szervezet ott használja fel, ahol szükség lenne rá. Függőség a feldolgozott forrásoktól A kollagént tartalmazó ipari termékek (pl. szalámik, kolbászok) magas zsírtartalmúak, nitriteket és más tartósítószereket tartalmaznak, amelyek szintén érrendszeri problémákhoz vezethetnek. 3. Összegzés: Miért lehetnek károsak a zsír és kollagén? A telített zsírok és transzzsírok túlzott fogyasztása hozzájárul az érelmeszesedéshez, magas vérnyomáshoz, szív- és érrendszeri betegségekhez. A kollagén egészségre gyakorolt hatásai túlértékeltek, különösen feldolgozott formában, és nem helyettesíti az étrend változatos tápanyagait. Az állati zsírban és kollagénben gazdag ételek fogyasztása hosszú távon súlyos egészségügyi kockázatokat jelenthet, különösen az érrendszer és a szív számára.
@vitya9011Ай бұрын
Ezzel én is így voltam egy darabig, hogy pl annál jobb nem történhet az emberrel, ha egy finom steak landol a tányérján, az összes esszenciális amionsavval, ami annak a fehérjéjében megtalálható. Aztán elkezdett felnyílni a szemem és ez után a film után mindenhol csak megerősítést találtam ennek ellenkezőjére kzbin.info/www/bejne/nJqtqJWaqJuIm8Usi=rYDr1tM97M7EPlae
@OlivérTakàcs-u1g2 ай бұрын
A vaniliát a hód vègbèl váladèkával oldják mert nagyon tömör ès ehetetlen lenne..minden ami tartalmaz vaniliát az rèszben hódot is...😅
@zoltanimre35492 ай бұрын
És ha veszek a boltban vaníliarudat, vegyek hozzá hódvégbelet is mert anélkül ehetetlen, igaz?? ;-)
@OlivérTakàcs-u1g2 ай бұрын
@zoltanimre3549 tudatlan vagy,nèzz már utánna..sajnállattal közlöm hogy azt is oldják mert a vaniliát nem tudnád megenni mèg rúd ban sem de csak hogy még nyugodj mingyárt dobom a linket okostojás..
@ernogyurok2071Ай бұрын
Védd a fákat egyél hódot
@bazsigameplay2 ай бұрын
Szia vicc elek
@kevink91992 ай бұрын
😂😂
@benjaminhalo68802 ай бұрын
Sajnos ez az igazság 😢😢😢.
@mahaltadzh2 ай бұрын
Már a címnél azt hittem, hogy menni fog a lájk, de nem. Ezt a témát rohadtul nem sikerült kimaxolni! Mi is van pl. azzal, hogy két éve nem sikerül rovarmentes májkrémet találnunk, pedig tűvé tettünk érte mindent, és minden felvágott és virsli rovaros (tisztelet 1-1 méregdrága kivételnek), és még számos csoki, desszertek (Milka praliné, gyümölcsjoghurtok stb.) is?! Ó igen, a mályvacukor is azzal van színezve... Amíg ezekről hallgatsz, inkább ne aggódj az egészségemért a sajt esetében!
@vitya90112 ай бұрын
Alapból ott indulna az egész, hogy feldolgozott élelmiszert nem veszünk, csak nagyon ritkán, ha jót akarunk magunknak.
@mahaltadzh2 ай бұрын
@@vitya9011 pontosan!!! Én időtlen idők óta így teszek, s még anyagilag is mennyivel jobban jövök ki!?
@vitya90112 ай бұрын
@@mahaltadzh Mennyire igazad van! Én pl megtanultam kreatívan főzni és ha az időnk engedi, akkor tesszük ezt közösen a párommal. Mennyivel jobb elfoglaltság ez, mint egymás mellett ülni és nyomni a telefont.. Mi teljes értékű növényi étrenden vagyunk, mi akik a legnagyobb húsfogyasztók voltunk kb a világon. Az információszabadság világában minden adott, csak kíváncsinak kell egy kicsit lenni és utánanézni a dolgoknak. kzbin.info/www/bejne/bqjdZX6MebSFnsUsi=2TE0t0cLq3zmYZ_N - ez megmutatja, hogy mibe kerül az a tálca hús amit leveszel a boltban. kzbin.info/www/bejne/nJqtqJWaqJuIm8Usi=i3gcj_sPAwpjhlcT - ez pedig rávilágít az egészségügyi kockázatokra és a gyógyulás lehetőségére.
@agnesbugar46342 ай бұрын
Jó hogy vegán lettem. Az itthon készült növényi sajtok pont tokéletesek és olcsók is.
@zakszazso98602 ай бұрын
Önpusztítás felsőfokon!
@zoltanimre35492 ай бұрын
Növényi sajt nincs. Amit te úgymond növényi sajtnak nevezel az vegyipari termék, és abban több adalék van, mint abban a krémsajtban amitől elborzadtál. 😞
@agnesbugar46342 ай бұрын
@@zoltanimre3549 az a növényi sajt amit a konyhában a lányom készít nem tartalmaz adalékokat.
@vitya90112 ай бұрын
@@zakszazso9860 Megértem a kommented, a nagyipari vállalatok ezt sugározzák az emberek agyába. De mit mond a tudomány és a vizsgálat? 1. Szív- és érrendszeri betegségek megelőzése és kezelése Mit mutatnak a kutatások? Egy 2019-es meta-analízis szerint a növényi alapú étrend csökkenti a szívbetegségek kialakulásának kockázatát azáltal, hogy mérsékli az LDL („rossz”) koleszterinszintet, a vérnyomást és a gyulladásos markereket. Dean Ornish és Esselstyn kardiológusok kutatásai kimutatták, hogy a teljes értékű növényi étrend képes visszafordítani az érelmeszesedést (atherosclerosis), jelentősen csökkentve a szívinfarktus és stroke kockázatát. Miért működik? Alacsony telített zsír- és koleszterintartalom. Gazdag antioxidánsokban, amelyek védenek az oxidatív stressz ellen. Magas rosttartalom, amely csökkenti a vércukorszint-ingadozásokat és a koleszterinszintet. 2. Daganatos megbetegedések kockázatának csökkentése Mit mond a tudomány? A World Cancer Research Fund szerint a növényi alapú étrend segíthet megelőzni bizonyos ráktípusokat, különösen a vastagbél- és emlőrákot. Egy 2017-es tanulmány megállapította, hogy a növényi étrendben található fitonutriensek, például a polifenolok és a karotinoidok, gátolják a daganatos sejtek növekedését. Miért működik? Magas rosttartalom: elősegíti a bélflóra egészségét, ami csökkenti a vastagbélrák kockázatát. Antioxidánsok és gyulladáscsökkentők: védik a sejteket a DNS-károsodástól. Alacsonyabb IGF-1 szint: A növényi étrend csökkenti az inzulinszerű növekedési faktor szintjét, amely a daganatok növekedéséhez kapcsolódik. 3. Cukorbetegség megelőzése és kezelése Tudományos bizonyítékok Egy 2021-es meta-analízis kimutatta, hogy a növényi alapú étrend 23%-kal csökkenti a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát. Az American Diabetes Association is elismeri, hogy a növényi étrend javítja az inzulinérzékenységet és segít a vércukorszint szabályozásában. Hogyan működik? Az étrend alacsony glikémiás terhelést jelent, mivel teljes értékű élelmiszereken alapul, amelyek lassan emelik a vércukorszintet. A rostban gazdag ételek lassítják a cukor felszívódását és stabilizálják a vércukorszintet. 4. Elhízás megelőzése és kezelése Mit mondanak a kutatások? Egy 2019-es tanulmány megállapította, hogy a teljes értékű növényi étrenddel élők alacsonyabb testtömeg-indexszel (BMI) rendelkeznek, mint a húsfogyasztók. A növényi alapú étrend csökkenti a kalóriabevitelt anélkül, hogy az adagokat szigorúan korlátozni kellene. Miért működik? Alacsony kalóriasűrűség: A növényi ételek általában alacsonyabb kalóriatartalmúak, de laktatóak a magas rosttartalmuk miatt. Javul az anyagcsere, mivel a rostok serkentik a bélflóra egészségét. 5. Gyulladáscsökkentő hatás Tudományos alapok Egy 2020-as tanulmány kimutatta, hogy a növényi étrend csökkenti a gyulladásos markereket, például a C-reaktív fehérjét (CRP). A növényi étrend fitonutriensei, mint a flavonoidok és polifenolok, közvetlen gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek. Eredmények: Csökken a krónikus gyulladással összefüggő betegségek, például az ízületi gyulladás, szívbetegségek és autoimmun betegségek kockázata. 6. A bélflóra egészségének javítása Tudományos háttér A teljes értékű növényi étrend rostjai prebiotikumként működnek, táplálva a hasznos baktériumokat. Egy 2021-es kutatás megállapította, hogy a növényi étrend javítja a bélflóra diverzitását, ami számos betegség ellen védelmet nyújt. Miért fontos? Egészséges bélflóra szükséges az immunrendszer megfelelő működéséhez. Csökkenti a bélrendszeri gyulladást és a szivárgó bél szindróma kialakulását. 7. Fenntarthatóság és környezeti hatás Kutatások eredményei Egy 2019-es tanulmány szerint a növényi alapú étrend csökkenti az üvegházhatású gázok kibocsátását, az erdőirtást és a vízhasználatot. A húshoz képest a növényi étrend előállítása akár 50%-kal kevesebb erőforrást igényel. Mit jelent ez az egészségre? A fenntarthatóbb étrend hozzájárul az ökológiai egyensúlyhoz, amely közvetett módon javítja az emberek egészségét is. 8. Mentális egészség Tudományos bizonyítékok Egy 2020-as tanulmány kimutatta, hogy a növényi étrendet követők kevesebb depressziós és szorongásos tünetet tapasztalnak. A fitonutriensek és antioxidánsok segítenek az agyi gyulladások csökkentésében. Összegzés A teljes értékű növényi étrend széles körű egészségügyi előnyöket kínál: Csökkenti a szívbetegségek, daganatok, cukorbetegség és elhízás kockázatát. Javítja a bélflóra, az immunrendszer és a mentális egészség állapotát. Fenntarthatóbb és környezetbarátabb megoldást nyújt, mint az állati eredetű ételeken alapuló étrendek. A kutatások következetesen azt mutatják, hogy a teljes értékű növényi étrend nemcsak egyéni szinten, hanem globálisan is pozitív hatással van az egészségre és a környezetre.
@vitya90112 ай бұрын
@@zoltanimre3549 Ezzel egyetértek! Akár vegyes táplálkozás, akár vegán: a feldolgozott élelmiszereket kerülni kell! De a sajt sem jobb! Miért? 1. Hormonok az állati tejben Természetes hormonok a tejben A tejtermelés során a tehenek teste természetes módon állít elő hormonokat, például ösztrogént és progeszteront, amelyek a tejükben is megtalálhatók. Ezek a hormonok a tehenek reproduktív ciklusának részét képezik, és normális esetben a borjak fejlődését szolgálnák. Az ipari tejtermelés azonban mesterségesen maximalizálja a tejhozamot, így a hormonkoncentrációk nagyobbak lehetnek, mint amit természetes körülmények között tapasztalnánk. Ösztrogén és progeszteron hatása az emberi szervezetre: Ezek a hormonok zsírban oldódnak, így különösen a sajtban, amely koncentrált tejtermék, magasabb szintben lehetnek jelen. Az emberi szervezetbe kerülve hozzájárulhatnak a hormonális egyensúly felborulásához, például az ösztrogén dominanciájához, amely összefüggésbe hozható: Menstruációs zavarokkal. Hormonfüggő daganatokkal (például mell- vagy méhtestrák). Férfiaknál a tesztoszteron csökkenésével és ennek következményeként csökkent spermiumszámmal. Kezelt állatok hormonjai Az intenzív állattartás során gyakran alkalmaznak növekedési hormonokat és más hormonális kezeléseket, hogy maximalizálják a tejhozamot. Ezek a kezelések tovább növelhetik a tejben és így a sajtban található hormonok mennyiségét. Rekombináns növekedési hormon (rBGH): Az USA-ban például gyakran alkalmazzák az rBGH-t, amely fokozza az inzulinszerű növekedési faktor-1 (IGF-1) termelődését a tejben. Az IGF-1 egy olyan bioaktív fehérje, amely serkenti a sejtek növekedését és szaporodását. Az emberi szervezetben az IGF-1 magas szintje összefüggésbe hozható bizonyos daganatok, például mell- és prosztatarák fokozott kockázatával. Antibiotikum-maradványok és mellékhatások: Bár az antibiotikumok nem hormonok, gyakran alkalmazzák őket a tejtermelő teheneknél fertőzések kezelésére, amelyek a hormonális kezelések mellékhatásai (pl. tőgygyulladás) miatt alakulhatnak ki. Az antibiotikumok maradványai a tejben maradhatnak, ami az emberi bélflóra károsításán túl hozzájárulhat az antibiotikum-rezisztencia kialakulásához. 2. Egészségügyi kockázatok a hormonok miatt Hormonegyensúly felborulása Az ösztrogén és a progeszteron fogyasztása, még kis mennyiségben is, befolyásolhatja az emberi hormonháztartást. A hormonokkal szennyezett tejtermékek gyakori fogyasztása: Ösztrogén-dominanciához vezethet, amelynek tünetei lehetnek: Súlygyarapodás, különösen hasi tájékon. Hangulatingadozás, depresszió. Menstruációs ciklus zavarai, például erős vagy fájdalmas vérzés. Férfiaknál az ösztrogén-túlsúly: Csökkentheti a tesztoszterontermelést. Növelheti a prosztatarák kockázatát. Nőies jegyek kialakulásához vezethet (pl. mellnövekedés, gynecomastia). Hormonfüggő daganatok kockázata A tejtermékek fogyasztását egyre több kutatás hozza összefüggésbe a hormonfüggő daganatok kialakulásával. A sajtban található természetes és mesterséges hormonok a következő módon hathatnak: Mellrák: Az ösztrogén magas szintje serkenti a mellráksejtek szaporodását. Néhány tanulmány szerint a tejtermékekben található ösztrogén elősegítheti a daganatos sejtek növekedését. Prosztatarák: Az IGF-1 és az ösztrogén szintje szintén szerepet játszhat a prosztatarák kialakulásában. Kutatások szerint a rendszeres tejtermékfogyasztás növeli a prosztatarák kockázatát. Korai pubertás A tejtermékekben lévő hormonok gyerekeknél felgyorsíthatják a növekedést és a nemi érés folyamatát. A korai pubertásnak hosszú távú egészségügyi hatásai lehetnek, például fokozott kockázatot jelenthet a hormonfüggő rákos megbetegedésekre és pszichológiai problémákra. Gyulladások és bőrproblémák IGF-1 szerepe: Az inzulinszerű növekedési faktor-1, amelyet az rBGH fokoz, hozzájárulhat a gyulladások kialakulásához a szervezetben. Ez bőrtüneteket (például akné) és egyéb gyulladásos állapotokat, például ízületi fájdalmat okozhat. Tejallergia és laktózérzékenység: Bár nem hormonális probléma, a tejtermékekben lévő laktóz és kazein sok embernél allergiás reakciókat, emésztési zavarokat vagy immunrendszeri problémákat válthat ki.
@gyorgypul48702 ай бұрын
Borzalom, boszorkány konyha. Ha lehet ezeket kihagyom az étrendből.