*Аби виграти книгу із підписом Стефанії - пишіть коментар із відповіддю на питання «Як ви уявляли романтичні відносини в Середньовіччі?».* Трьом авторам найцікавіших - подаруємо по примірнику. Не забувайте про підписку www.youtube.com/@10questions_ua?sub_confirmation=1 та дзвоник , щоб не пропустити нове відео! Підтримати нашу маленьку історичну артіль можна через платформу BuyMeACoffee www.buymeacoffee.com/bezmifivua, Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу Базу від Моно 💳 base.monobank.ua/6UDdaxaL6GEk9k, на картку ПриватБанку 5168 7574 1861 1598 або через "Спонсорство" тут - на KZbin.
@vladyslavkoniev10 ай бұрын
У середні віки романтичні відносини часто формувалися на основі обов'язків і соціальних стандартів. Любов могла бути випробувана обставинами, але водночас вона нерідко виявлялася сильною та відданою, враховуючи сімейні та соціальні зв'язки. Буквально місяць назад я прочитав "Декамерон" Бокачо, ще раніше - "Кентерберійські оповіді" Чосера. Ці твори наповнені романтичними сюжетами, щасливими та трагічними, вірними та зрадливими. У розповіді найбільше здивувало те, що покаранням за зраду міг бути піст аж на 2 роки.
@ІринаСатановська-к7щ10 ай бұрын
Романтичні стосунки........ Для когось це серенади під вікнами, для когось квіти, а для когось пошук когось іншого на стороні, зраджуючи свою шлюбну половинку....😮 В кожного своє поняття "романтики", вірності та власне "кохання". 😊 Але мене більше всього здивувало те,що дітям після "молочної" дієти малюка могли давати розведений алкоголь.😮😮😮 Знаю,що це відповідь не на те питання, яке було задане автором каналу. 🥴 Але все ж таки...... 🤔 Алкоголь дітям..... 😥 Тоді спогади декого з моїх знайомих,які любили "пінку з дідового пива" тепер звучать,як норма. 🤣
@zenekkwiatkowskiukrainskah169510 ай бұрын
W średniowieczu uczucia i miłość na pewno wyglądały inaczej. Nie było miejsca na szaleństwo i uniesienie jak dzisiaj, małżeństwa i miłość zależały od stanu miejsca urodzenia a nawet pochodzenia Dosyć często małżeństwo było umową między rodzicami czy to w rodzinie królewskiej chłopskiej czy szlacheckiej. Rola kobiety nie była taka jak dziś - ona musiała być płodna i rodzić dzieci. Niestety smutna rola kobiet w Polsce Rusi czy nawet w Czechach.
@ГалинаЧуйко-э6х10 ай бұрын
Про романтичні відносини в Середньовіччі знала здебільшого на прикладі царственних осіб і аристократів. Найбільше шокували навіть не відсутність у них вибору, а факти шлюбів 60-річних дідусів із 3-річними дівчатками. Ясна річ, ці шлюби не були консумовані, але все ж) Пригадую, десь чула історію, як хтось із середньовічних правителів (уже літній дядько), аби засвідчити факт укладення шлюбу з призначеною для нього дуже вже юною нареченою, мусив запхнути ступню їй під ковдру. Та й все, вже чоловік і дружина) Не пригадую, на жаль, імені цього правителя( В контексті стосунків у середньовіччі згадуються також ордалії, коли підозрювана у зраді мусила довести свою невинність, пронісши в долоні розпечене залізо. Цікаво, до речі, було б дізнатися, як часто практикували такі перевірки, чи лише з аристократами, чи і з простолюдом, і чи лише з жінками, чи і з чоловіками. Чи, може, це просто автор "Трістана та Ізольди" вирішив додати своєму творові драматизму, описавши таку сцену) Рада була дізнатися, що принаймні селяни й міщани здебільшого могли обирати, з ким пов’язувати своє життя) Цікаво було також дізнатися про Гільдеґарду Бінгенську, бо досі асоціації з women's power у Середньовіччі викликала хіба Елеонора Аквітанська. Вона взагалі сприймалася як найзлісніша порушниця всіх середньовічних заборон і обмежень, особливо щодо стосунків. Виявляється, вона була така не єдина, та й заборони і обмеження були не такі суворі) Щиро дякую за працю і за таку цікаву тему!
@vadymfurs952310 ай бұрын
Я собі уявляв середньовічні романтичні відносини за типом "Ромео і Джульєти", тут мова йде про ранній за віком шлюб за домовленістю батьків, а не бажання молодят. Поруч із тим через малу середню тривалість життя, ранні шлюби за домовленістю без кохання та незнання про венеричні захворювання створювали умови для частих і різноманітних зрад, а можливо навіть і блуду.
@tanyapopova543310 ай бұрын
Яка інтелектуальна гостя, прекрасна оповідачка! І чудові питання ведучого розкривають знання гості якнайкраще. Чудова бесіда, дякую!
@mochalov10 ай бұрын
Дякую вам 🙏🟦🟨
@Yaroslav95M10 ай бұрын
В Україні дуже не вистачає науково-популярної літератури на тему Середньовіччя, тому робота Стефанії надзвичайно важлива і корисна!Дякую!
@MrLeni8910 ай бұрын
Та й істориків-медієвистів бракує
@Lenon127610 ай бұрын
на будь які теми не вистачає літератури українською(імхо), тому дуже приємно бачити це відео.
@bijourr110 ай бұрын
в будь-якій розмові на історичну тематику завжди найцікавіше деталі, особливо деталі повсякденного життя. Вони як гачки привертають увагу і дозволяють краще уявити собі епоху. часто саме такі деталі руйнують наші усталені уявлення про певну добу.
@МаксКошак-о7я10 ай бұрын
Треба читати серйозних істориків а не комікси😢
@Nikkali52610 ай бұрын
що означає бракує книг? може, маєте на увазі за українським середньовіччям? Українське це десяте - п'ятнадцяте століття. сьогодні заповнено ринок книгами аферистів історичних пропагандистів на кшталт алфьорова
@ІринаВаловенко10 ай бұрын
Чудова розмова: спокійна, виважена, з додаванням контексту і важливих деталей. Героїня неймовірно приємна, круто, що в нас є такі молоді нацковиці. Дякую за чудово проведений час.
@goldendrop455410 ай бұрын
Це просто класно, що в Україні з'являється нове покоління медієвістів. Не тільки задля поступу в історичній науці, але й щоб протиставити дещо конструктивне тому лівацько-соціалістичному мракобіссю, яке заполонило наш інфопростір і маскульт.
@evaleryloboda163110 ай бұрын
Дякую за просвітницьку роботу! Дякую Пані Стефанії за кропітку роботу!
@rilov-2310 ай бұрын
Пані Стефанія, моя шана, досі пам'ятаю семінари з "Північного Відоодження" на нашому курсі. Навіть на службі у ЗСУ академічна освіта підкидає теми для розмов. Все ж два моїх улюблених науково-популярних канали досі навіюють теплі спогади про любий історичний факультет та студентство.
@mochalov10 ай бұрын
🙏дякую вам!
@ЮліяСвідий10 ай бұрын
Ніколи не думала, що це може бути так цікаво. Дійсно, нам ще відкривати і відкривати для себе історію, заангажовану тими давніми стереотипами. Дякую!
@mochalov10 ай бұрын
Дякую вам за вибір 🟦🟨
@Ирина-ы3л1д10 ай бұрын
Доброго дня! Прослухавши це цікаве, змістовне інтерв'ю, без вагань підписалася.По -перше, за якіть контенту, по-друге, з метою поширення свого україномовного словника. Дуже красиве українське мовлення і за звучанням, і за глибокими думками .. Для мене це є дуже цінним - україномовний словник в сфері історії та культури. Ще з 2014року вимушена виїхати з рідної Донеччини, окупованої "визволителями", в зв'язку з тим, що не змогла психо-фізично вивісити російський прапор над освітнім закладом, де працювала понад 30 років.З того самого часу принципово перейшла на українську мову і в побуті.Вісім років жила та працювала неподалік Ізюму в Харкіаській обл. Син тим часом працював в місті Дніпрорудне Запорізької обл.Аж поки друга хвиля "визволення" не знесла нас вдруге. Під час того, як син приїхав мене евакуювати з-під Ізюму, в Дніпрорудне зайшли тихим сапом русняві вороги. Встигли виїхати, поки з окуповпного на той час Куп'янську не підкатили БМП із буквами Z. Зараз син воює на Бахмутському напрямку, а я мешкаю в місті Дубно Рівненської області. Із періодом середньовіччя знайома більше за художніми творами В.Скотта, Ф.Рабле, ніж за історичними дослідами. Тому і уявлення про кохання відповідні : з одного боку - суто платонічне почуття, культ прекрасної дами( діви), цнотливість та недосяжність, подвиги задля прославленяя її імені . З іншого боку - чуттєве фізичне кохання, насолоди без обмежень , поєдані із вином. Протягом віків людська сутність, на мою думку, не дуже-то й змінилась.Людина здатна як на величні подвиги духу, так і на огидні вчинки. Кохання ж завжди було багатогранним. Звісно, дуже б хотілося мати таку цікаву паперову книгу.Тим більш з автографом авторки.Бо зараз і книги для моїх статків дуже дорогі, і НЕОБХІДНО постійно допомогати ЗСУ. Щомісяця я направляю в місцевий волонтерський фонд 300грн. Дякую за захоплюючу бесіду.
@mochalov10 ай бұрын
Вклоняюсь вашому сину. Дякую за цей змістовний і такий важливий коментар.
@lenkavisnich422810 ай бұрын
Дякую вам за вашу історію.Я також виїхала з Донецької області в 2014 році,нажаль моє рідне місто окуповане .
@Ирина-ы3л1д10 ай бұрын
@@lenkavisnich4228 моэ рідне місто також окуповане...тримаймося!
@ВалентинаЖарая-з8й9 ай бұрын
@@lenkavisnich4228🙏🙏🙏🇺🇦Все буде добре!!!Тримаємось !!!
@olena_89 ай бұрын
Фантастична гостя! Дякую, було дуже цікаво і приємно дивитися!
@mochalov9 ай бұрын
Дякую за відгук. Він дуже важливий!
@anatoliisamoilenko739010 ай бұрын
Дякуємо за відео! Хай квітне україномовний ютуб і Україна 🇺🇦🇺🇦🇺🇦💪❤️
@danylshtangeev6 ай бұрын
Дякую! Дуже цікаво і змістовно❤
@mariiailchuk57759 ай бұрын
Я в захваті від дуже освіченої молодої вашої гості, дякую
@mochalov9 ай бұрын
І я)
@Sofia-jq6cl10 ай бұрын
Дуже цікава бесіда двох освідченнях людей. Дякую.😊 А ще хочу книжку 🤓
@madam996110 ай бұрын
Який крутий подкаст. Дякую авторам 👏
@allavozniuk206710 ай бұрын
Дякую за цей канал, за цікавих гостей. За пані Стефанію особливе "дякую". За те, що не про війну, не про політику, а просто про життя, хоча і в минулому. Цікава та пізнавальна бесіда. Для себе ще раз зробила висновок, часи минають, а люди завжди однакові. Як і середньовічні жіночки люблю подарунки 😊 Удачі всім!
@mochalov10 ай бұрын
😊Дякуюємо за коментар)
@3sdatemutual10 ай бұрын
Втомились від війни?
@ЕкатеринаЕлиокумсон10 ай бұрын
Дякую. Вельми цiкава лекцiя.
@lisausen72478 ай бұрын
Дуже дякую за якісний український контент. Дуже цікаво. 😊
@mochalov8 ай бұрын
І вам дякую за відгук 🟦🟨
@liupinka5059 ай бұрын
Дякую за прекрасну співрозмовницю! Вишукано, інформативно, цікаво!
@allasvitlynets499610 ай бұрын
Я памʼятаю Стефанію ще з університету. Вона неймовірно цікаво розповідає і максимально доступною мовою. Чудесне відео 😍
@customeruser37169 ай бұрын
Багато нового, цікавого, несподіваного. Спасибі! Треба буде і книгу купити)
@diy_color_of_my_life8 ай бұрын
Щиро дякую за розповідь, дуже цікаво.
@mochalov8 ай бұрын
Дякую за підтримку 🙏
@marynazavadska216010 ай бұрын
В моєму розумінні, Середньовіччя було більш патріархальне в усіх аспектах. Практика анулювання шлюбів, монахині-вчені - це стало для мене відкриттям. Дякую пані Стефанії за просвітницький вклад.
@kseniaromanhcuk98049 ай бұрын
Дуже інформативне відео ! Дивилась та слухала з задоволенням! Дякую ,побільше розкривайте такі цікаві теми)
@mochalov9 ай бұрын
Дякую 🟦🟨
@wge52910 ай бұрын
Яка я щаслива, що дізналась про пані Стефанію Демчук! Як було цікаво чути її оповідь! я просто майже плачу, що моє життя пройшло без можливості вивчати Середньовіччя, яким я дуже дуже зачарована. Буду слідкувати на фб, можливо колись куплю книгу (я дуже далеко від України). Яка чуудова Стефанія Демчук! Це ж скільки сил вона приклала, що б вивчити мови і досліджувати, але ЯК це цікавезно! це мабуть її улюблена справа.😍
@igorsolodovnik745110 ай бұрын
Дякую вам дуже! Ви робите неймовірно важливу справу. Окрім просвітництва як такого, ви наповнюєте інтернет цікавим україномовним контентом, що в майбутньому дозволить нашим дітям забути мосеовитський язик взагалі. Героям слава! 💙💛
@olenakirkicha431010 ай бұрын
Середньовічне кохання. На селі, загалом, напевно, його не було, адже сільське життя то було про виживання. Шлюб розглядали як крок до поліпшення майнового стану. Батьки вирішували, з ким дитині брати шлюб. На кохання за таких умов не зважали. Маю таку думку, бо мені здається, що часи тоді були суворі. Вам подяка за цікаву тему та нові знання!
@lesyadubois334710 ай бұрын
З цікавістю послухала вашу гостю, пані Стефанію. Дійсно, знайти історичні дані про середньовіччя досить важко. Дякую 👍
@godzosioda10 ай бұрын
Година минула непомітно, дуже дякую!
@МилкаКопилка-ы9ш10 ай бұрын
Чудова просвітницька бесіда. Дякую.
@od456610 ай бұрын
Нехай більше людей побачать цей відос !!1
10 ай бұрын
Для мене це було дуже корисно та цікаво. Дякую вам ❤
@Анатолійаа10 ай бұрын
Дякую за зустріч із цікавою, компетентною, красномовною, гарною людиною. Навіть екзотична для мене історична тема середньовіччя у викладенні п. Стефанії виявилась захопливою. Приємно усвідомлювати, що вступило в життя таке потужне українське покоління
@vvswitcher10 ай бұрын
Дякую команді "10 запитань історику" та пані Стефанії Демчук за таку цікаву та пізнавальну розмову! Переглянув на одному диханні і хочеться ще продовження! Дуже цікаво!
@mochalov10 ай бұрын
Дякую за відгук! 🟦🟨
@СергійДейнеко-е8л10 ай бұрын
Дякую! Чудова лекція!
@theoristdiary10 ай бұрын
Читав книгу, книга шикарна, подяка авторці, хай процвітає наукпоп!
@ЛюбаВасилівна-с4я10 ай бұрын
"Наукпоп" - це вже термін, про який я не знаю, чи таки ваш новотвір?
@mortrainey532010 ай бұрын
@@ЛюбаВасилівна-с4я Науково популярна література
@MrLeni8910 ай бұрын
@@ЛюбаВасилівна-с4яце скорочення від «наукова популяризація»- процес розповсюдження наукових знань у доступній і цікавій формі. Приклад наукпопу - цей канал, книга пані Стефанії
@petru11329 ай бұрын
Комент в підтримку каналу. Слава Україні
@mochalov9 ай бұрын
Героям Слава!🟦🟨
@random_user96710 ай бұрын
Дякую за розмову, дуже цікаво Чекаю ще випусків про середньовіччя😊
@blairaz19838 ай бұрын
Дуже дякую команді каналів "10 запитань історику" та "Історія без міфів" за цікавих співрозмовників та історичні теми 😊
@mochalov8 ай бұрын
Ми стараємось!) дякуємо 🟦🟨
@ТаняПритиск-в9ч9 ай бұрын
Неймовірно круте та інформативне відео❤ воно зробило мій ранок особливим і пролетіло як 10 хвилин. Знову з'явилося бажання вивчати минуле)
@mochalov8 ай бұрын
Це найкращі слова, на які можна розраховувати. Дякуємо 🟦🟨
@АллаМельник-ш3ч10 ай бұрын
Героям слава ! Дякую за гарно проведений час, ще і з користю ! Удачі усім !
@МихайлоКоролішин10 ай бұрын
Дуже цікавий ефір. Розмова дуже легка і приємна.
@ПахолокГанна8 ай бұрын
Чудова гостя та надзвичайно цікаве інтерв'ю, завдяки якому відкрила багато раніше невідомих аспектів середньовіччя Дякую за інтерв'ю!
@paletsneklaby10 ай бұрын
Дуже цікаво було послухати цю чарівну пані.
@ОксанаБуличева10 ай бұрын
Дякую за цікаву розповідь. Новими фактами для мене стали такі: 1. наявність "збірників гріхів"; 2. можливість зробити жінці наукову кар'єру в монастирі; 3. відношення до вживання сирих овочів і фруктів
@АннаКуракова-б2с9 ай бұрын
Дуже цікаво!
@rzakkh864410 ай бұрын
Дуже потрібна тема. Дякую.
@НаталяКушнерчук10 ай бұрын
Чудова бесіда (лекція), дякую пані Стефанії.
@MultiGibiskus10 ай бұрын
Дякую за чудову розмову, яка перевернула моє уявлення про середньовіччя, як добу містичних обрядів, інквізиції та людей які живуть у бруді)
@elenanovikova453210 ай бұрын
Дякуємо, надзвичайно цікаво і позитивно, чудова гостя і чудовий ведучий
@mochalov10 ай бұрын
🙏🟦🟨
@max.2910 ай бұрын
Хочу побачити Сергія Плохія та Кирила Галушко. Файний канал🔥🔥🔥
@IrynaKazantseva10 ай бұрын
Буду з нетерпінням чекати нових зустрічей! Дякую!
@mochalov10 ай бұрын
За тиждень побачимось ☺️🟦🟨
@Юлія-к2ы10 ай бұрын
@@mochalov Дуже хочеться частіших випусків!)) Надзвичайно цікаві гості та теми👍 Щиро дякую за працю!
@ВікторКузьмич-с5ш10 ай бұрын
Бажаю здоров'я!
@svitlanamisna9 ай бұрын
Як приємно слухати Стефанію! Дякую за контент. Яка чудова мова!
@ВусатаМала10 ай бұрын
Дуже цікаво було послухати і відкрити для себе стільки нового, я думала, що в середні віки дійсно геть не було нічого окрім гнилих зубів, релігії та холоду.😊 Дякую
@pbogdan1710 ай бұрын
Дуже цікава тема і глибоко розкрита. Щиро дякую!
@АннаРоманенко-н4э10 ай бұрын
Дякую! Отримала стільки задоволення від діалогу!!!!
@calodobowyGLOS10 ай бұрын
Дуже дякую за відео, і вам, Стефаніє, за книжку!!! Не відірватися))) давно цікавився середньовіччям, а тут такий подарунок, то ще і українською 🎉🎉🎉🎉🎉
@perasperaua10 ай бұрын
В юності завжди уявляв 3 рівні романтики у середньовіччі, залежно від суспільного стану: 1. У дворянства - вимушений шлюб і життя по регламенту, по суті ув'язнення жінки в домашніх справах. 2. У лицарства - романтичне відношення і платонічне кохання до обраниці, а потім шлюб і знову ж таки ув'язнення жінки в домашніх справах, поки чоловік на війні. 3. Вільні стосунки у міщан та дворян, поділ домашної роботи і бізнесу між подружжям. Дякую за роботу! Один з найцікавіших випусків.
@MilaMelissa10 ай бұрын
Дякую вам за цікаву розмову! Я дізналась багато нового про середні віки !
@natabrodovskaya980410 ай бұрын
дякую) шалено цікаво та сучасно) пані Стефанія, мій респект вашій роботі та викладенню вашої подорожі) Середні Віки в Європі для мене темна незнайома історія, тож знайомство з школою аналів мотивувало мене до вивчення історії з такої живої, людської точкі зору...Хотіла би мати вашу книгу для сучасного погляду на історію та щоб пишатися українською науковою думкою...щиро дякую) моя підписка)))
@sergiiguliienko805810 ай бұрын
Дякую за цікаве інтерв'ю, дякую пані Стефанії за цікаву книжку і за автограф. І особлива подяка за картинку. Як раз на презентації книги питав про реалістичність цих персонажів
@Rina-kg7oi10 ай бұрын
Дякую за випуск. Дякую пані Стефанії. Сама в свій час будучи студентом, захищала 2і дипломні роботи на тему лицарства та культури куртуазності. Шкода, що за майже 20 років з того часу в нас нічого з кількістю українських медієвісті, не змінилося, а тема Середньовічної історії дуже цікава і об'ємна.
@mochalov10 ай бұрын
Немає сильної школи. Сподіваюсь зʼявляється нове покоління
@olenabyelkina7098 ай бұрын
Дякую за подкаст! Бачу, що жарту про "страТон" не було, то ж вирішила лишити його тут.
@irenkravchuk626510 ай бұрын
Дуже цікава гостя, обов'язково придбаю книгу, окрема подяка ведучому за стиль програми, з таким рівнем intelligence укаїнський ютуб просто приречений квітнути.
@mochalov10 ай бұрын
☺️дякую вам
@TheVadikUA9 ай бұрын
дякую
@annawright59710 ай бұрын
Дякую, чудовий етер, середньовіччя набагато ближче, ніж ми про це думаєм! Будь ласка, ще!
@virshar_ua10 ай бұрын
Дуже цікаво і пізнавально. Дякую
@Yura170410 ай бұрын
Крутяк! Чекаю на цей випуск! І ще більше захотів прочитати цю працю! ❤ 🔥🎇
@ozzyzztop10 ай бұрын
Дякую Вам за книгу, та за цей випуск. Книжку придбав десь місяць тому, прочитав. Дуже цікаво і багато чого нового дізнався. Дійсно розвіяли міф про середневіччя.
@eduardlesiv10 ай бұрын
Молодець гарна робота дівчини👏
@vanotheabrek10 ай бұрын
Дякую Вам за запрошення пані Стефанії, бо таким опосердкованим чином можу їй подякувати за "Добу постів і карнавалів". Минулого року з великим захопленням прочитав цю книгу. Тому окрема подяка пані Стефанії за книгу! І ще одна подяка всьому колективу "10 запитань історику" за цей чудовий випуск!
@mochalov10 ай бұрын
Дякую вам!! 🟦🟨
@ОльгаШеремет-п1н10 ай бұрын
Чудовий подкаст, обов’язково придбаю книгу
@ІгорКо-ъ6б10 ай бұрын
Дуже Вам дякую за чудову гостю та прекрасну розповідь! ❤
@zhanna597710 ай бұрын
Дуже вам дякую за такий цікавий контент! Дуже приємно слухати Стефанію 😊
@sealerinkaD10 ай бұрын
Дуже часто потрапляє ця книга в рекомендації мені, але от зараз після такої чудової розмови прям вирішила таки придбати. Дякую, етер був чудовий!
@mochalov10 ай бұрын
🙏🟦🟨
@od456610 ай бұрын
Дякую! Було дуже цікаво! Після інтервʼю відразу замовив книгу
@kostukov2 ай бұрын
Дякую за важливі теми та цікавих гостей. Окрема подяка за якісні таймкоди. Хай квітне український Ютюб!
@ОлександрСіренко-б4д8 ай бұрын
Круто, дякую!!!
@Anatoliy98710 ай бұрын
Дякую. дуже цікаво і змістовно. люблю читати і слухати про період середніх віків.
@serhiishchebetiuk975610 ай бұрын
Щиро дякую, не очікувано і над цікава розповідь!!! Дякую історику !!!
@breaksage784210 ай бұрын
дуже вам дякую! якісний і цікавий матеріал. пані Стефанія дуже розумна і приємна людина
@andreberezovskiy10 ай бұрын
Дякую Вам за як завжди дуже файне, цікавенне, корисне та історично-пізнавальне відео!!!
@MrLeni8910 ай бұрын
Зробіть випуск про полювання на відьом - там дуже цікаві справжні причини цього явища ( далеко не релігійні) дуже багато міфів, які можна спростувати (а-ля, що в Німеччині спалили всіх вродливих жінок😅), чому в країнах Східної Європи це не набуло такого поширення etc.
@mortykpyk10 ай бұрын
Дякую за таку тему! Не часто зустрічається (принаймі мені) по життю і було неймовірно цікаво послухати. Тепер треба почитати книгу)
@chlenystonoga10 ай бұрын
Стефанія така гарна і мила😍 маю дві її книги і з нетерпінням чекаю на нові
@ВикторКлюев-ч5с10 ай бұрын
Обожнюю розумних дівчін 🎉
@user-qimo5hubi10 ай бұрын
Дякуємо❤. Цікаво і пізнавально
@ВасильЛавренюк-м2б10 ай бұрын
Дякую за дуже цікаву розмову! Хоча моє уявлення про романтичні відносини у Середні Віки не було наївним та засновано на читанні історичних досліджень (я за освітою сам історик), але мене дуже здивувало толерування одностатевих відносин. Твердження про кенселинг та жорстокі покарання настільки вкорінилися у суспільстві та науковій спільноті завдяки насамперед масовій культурі, що коли ти чуєш такі факти, то взагалі не віриться. Згоден на всі сто з попередніми коментарями, що в Україні не вистачає якісної Медієвістики. Тому дуже дякую пані Стефанії за її роботу!
@legate411210 ай бұрын
Читав її книгу. Дуже крута робота
@romanbondarchuk772710 ай бұрын
Дуже сильно, дуже інформативно, пізнавально. Здивований, що існують подібні канали в ютубі. Дякую. Неможливо оцінити те, що ви робите для України.
@mochalov10 ай бұрын
🙏 дякую за підтримку
@ОльгаГаврись-г2н10 ай бұрын
Цікавезна розмова, дякую! В мене, Середньовіччя асоціювалося з холодними оселями, протягами, чумою і веселими ченцями і черницями. Щодо останніх пунктів - Бокаччо докладно про це розповідав😊! Про романтику він теж писав, щось про пташку в руці у дівчини)
@KoschytzGustav10 ай бұрын
Доба середньовічча- це певно чи не найцікавіший відрізок історії людства. Закохався в історію саме через цей період, завдяки різним комп‘ютерним іграм та фільмам/книгам з дитинства дякую за чудову гостю
@mochalov10 ай бұрын
Дякую і вам за вибір і відгук! 🟦🟨
@ОльгаМаркова-ж8л10 ай бұрын
Надзвичайно цікаво, дякую!
@volodymyrdanyliv510210 ай бұрын
Дякую за випуск. І знову купа міфів розвіяно. В школі трошки інакше подавали...
@Елена-3шд10 ай бұрын
Дуже цікаво, тепер знаю що хочу почитати)
@seolana10 ай бұрын
Дякую красно за дуже цікаву розмову. Не думала ніколи що буду так зацікавлено слухати про середньовіччя. Вельми інтелектуальна розмова з пані гостею Стефанією.
@antonchaika840110 ай бұрын
Дуже цікава тема була обговорена в цьому відео. Дякую!
@O.ksana.v9 ай бұрын
Отримала справжню насолоду від розповіді історикині . Ще зі школи була зачарована Середньовіччям, та на жаль у школі крім кількох розділів у підручниках інформації було не густо. В дорослому віці з розвитком інтернету зʼявився і доступ до більш широких джерел інформації, що прекрасно. Моя любов до цієї доби в історії людства не зникла, і справа не в романтичних історіях з художніх творів. Дуже дякую за такий чудовий випуск, неодмінно хочу придбати книги Пані Демчук.
@VictorMovchan10 ай бұрын
Дякую ведучому та пані Стефанії за дуже цікавий випуск 💪 Моє уявлення про романтичні відносини в Середні віки це те, що їх майже не було