Ten dom ma tajemnicę, która może zmienić twoje myślenie o energii

  Рет қаралды 65,531

PV

PV

Күн бұрын

W świecie, gdzie nowoczesne technologie i innowacje kształtują codzienne życie, możliwość ogrzewania domu za jedyne 200 zł miesięcznie nie jest już utopią, lecz rzeczywistością.
Kluczową rolę odgrywają tutaj nowoczesne kotły kawitacyjno-soniczne, które stanowią przełom w efektywności energetycznej.
Te zaawansowane urządzenia, korzystając z zjawiska kawitacji i sonikacji, przekształcają energię elektryczną w ciepło wody z zadziwiającą skutecznością.
Co ciekawe, pomimo że technologia ta wydaje się być nowością, jej podstawy znane są od ponad stulecia.
W tym alternatywnym świecie, gdzie zrównoważony rozwój i oszczędność energii są priorytetem, kotły kawitacyjno-soniczne odmieniają podejście do ogrzewania domów, czyniąc je nie tylko bardziej ekonomicznym, ale i przyjaznym dla środowiska.
Wprowadzenie tej technologii na szeroką skalę zmieniło sposób, w jaki ludzie myślą o energii, umożliwiając im ciepłe i komfortowe domy bez obciążania domowego budżetu i środowiska.
****************************************************************************
Proszę, postaw mi kawę. - patronite.pl/P...
#fotowoltaika
#panelefotowoltaiczne
#ogrzewanie

Пікірлер: 132
@PaneleFotowoltaiczne
@PaneleFotowoltaiczne 9 ай бұрын
Przepraszam za tytuł i opis, ale chciałem by zajrzeli tu wszyscy myślący, że da się podgrzać wodę przy pomocy mniejszej ilości energii niż wynika to z zasad termodynamiki i elektrotechniki. Niestety nie jest to możliwe i gwarantuję Wam, że jak ktoś wymyśli jakieś cudowne urządzenie, to najpierw wypuści na rynek czajniki elektryczne, kuchenki a dopiero dużo później zaproponuje to w ogrzewaniu domów. Oczywiście będzie o tym mówić telewizja. Proszę nie dawajcie się nabrać. Oczywiście można tanio ogrzać dom korzystając z tanich taryf nocnych i kumulując tą energię cieplną przez resztę doby, można korzystać z pompy ciepła, która przy pomocy energii elektrycznej przenosi energię z jednego układu w drugi.
@tomaszzych157
@tomaszzych157 9 ай бұрын
Facet grzeje wode w czajniku i mówi że inaczej się nie da
@krzysztofpetruuu8478
@krzysztofpetruuu8478 9 ай бұрын
@@tomaszzych157Sam sobie dajesz polubienia do swojego komentarza?
@marm9665
@marm9665 9 ай бұрын
Jeśli ktoś to wymyśli zostanie schowane do sejfu tak jak idealne zderzaki (pochłaniacze energii) do samochodu.
@200gregor
@200gregor 9 ай бұрын
Proponuję zająć się poważniejszym tematem: Spółdzielnie energetyczne na terenach wiejskich …
@adamkluska356
@adamkluska356 9 ай бұрын
​@@tomaszzych157bo prądem nie da się inaczej. Wyjątkiem pompa ciepła bo to ciepło nie jest z prądu a prąd jest potrzebny tylko do działania urządzenia
@skalak2379
@skalak2379 9 ай бұрын
Sporo osób myśli że jak kupi czajnik o mniejszej mocy np: 1000W zamiast 2000W to zagotowanie tej samej ilości wody o tej samej temperaturze będzie tańsze nie rozumiejąc podstawowego prawa fizyki iż żeby zagotować tą samą ilość wody o tej samej temperaturze początkowej czajnikami o różnych mocach trzeba dostarczyć dokładnie tą samą ilość energii tylko będzie się to działo w różnym czasie. Podobna sytuacja jest z pojemnością myślą iż mniejszy czajnik pojemnościowo będzie pobierał mniej energii dlatego zawsze tłumacze żeby zaoszczędzić energię trzeba gotować tylko tyle wody ile w danym momencie jest nam potrzebne bo reszta wystygnie i trzeba będzie ją podgrzewać od nowa czyli od nowa dostarczać energię
@marcinmotylinski1796
@marcinmotylinski1796 9 ай бұрын
Właściwie to jest na odwrót, bo mniejsza grzałka powoduje że gotowanie trwa dłużej więc dłużej tracimy energię do otoczenia i sumaryczna energia strat jest większa.
@DanielSkwierawski
@DanielSkwierawski 9 ай бұрын
nie uwzględniasz tego, że w każdym czajniku jest minimalny poziom wody, np. do standardowego czajnika nie wlejesz szklanki wody, bo musi być minimum pół litra, oraz że po zakończeniu gotowania musi tam pozostać jakaś minimalna ilość wody, żeby wychładzać grzałkę. Więc jeśli chcesz zrobić JEDNĄ kawę to używając małego czajnika turystycznego 1000W zaoszczędzisz w stosunku do dużego czajnika 3000W
@dominikmackowiak9474
@dominikmackowiak9474 9 ай бұрын
Właśnie jak kupisz czajnik o większej mocy to zaoszczędzisz bo szybciej zagotujesz wodę, co przekłada się na krótsze oddawanie ciepła do otoczenia.
@DanielSkwierawski
@DanielSkwierawski 9 ай бұрын
​@@dominikmackowiak9474 ale zauważ, że ja napisałem o przypadku zrobienia JEDNEJ kawy, gdzie potrzebujesz 250ml wody, ale musisz grzać tyle wody ile producent określił jako poziom minimalny. Więc teraz możemy dywagować czy lepiej jest oddawać ciepło do otoczenia czy grzać nadmiarową ilość wody :)
@skalak2379
@skalak2379 9 ай бұрын
@@DanielSkwierawski Jeśli grzałka w czajniku jest dnem czajnika a w teju chwili takich czajników bezprzewodowych jest większość to bez problemu zagotujesz tą szklankę bez uszczerbku dla czajnika pomimo iż producent podaje minimum 0,5L. A też są już czajniki o poj. 1,7L gdzie minimum jest 0,3L np: czajnik BoschTWK7604
@DanielSkwierawski
@DanielSkwierawski 9 ай бұрын
Brawo! Wreszcie ktoś to wytłumaczył normalnymi słowami. Wydaje mi się, że ludzie dają się nabrać na te różne dziwne urządzenia z 2 powodów: - klienci nie znają ani technologii ani praw fizyki, więc dla przeciętnego kowalskiego takie słowa jak "kocioł kawitacyjny", "pompa ciepła", "kocioł elektryczny" nic nie mówią, więc takim ludziom można wszystko wcisnąć - sprzedawcy też mają swoją winę, bo potrafią sprzedać pompę ciepła do takiego domu w którym się ona nie sprawdzi, więc co to za różnica czy ktoś kupi kocioł kawitacyjny z COP=1 czy pompę ciepła która pracuje w złych warunkach i też generuje COP=1 W eksperymencie nie uwzględnił Pan energii potrzebnej do zmiany stanu skupienia (gdy woda ma 100stopni to jeszcze trzeba dostarczyć dodatkową energię, żeby nastąpiło wrzenie), ani strat ciepła wynikających z tego, że gorący czajnik ogrzewa otoczenie. Ale uznajmy, że na potrzeby tego eksperymentu te czynniki były infinitezymalne :)
@edwardfrydryczek7895
@edwardfrydryczek7895 9 ай бұрын
Jest Pan mądrym człowiekiem I proszę o przeanalizowanie mojego toku mysleni odnośnie pompy bo też uważam że twierdzenie jakoby COP3 dla pomy ciepła to najważniejszy argument przy jej sprzedaży. Otóż COP to stosunek energi przed pompą i za nią ale przecież rozprowadzenie tego ciep la to średnio 30procent czyli pozostaje COP 1do2 a biorąc pod uwagę grzejnik podczerwieni który znajduję się w pomieszczeniu grzania nie ma strat z tytułu przenoszenia a na dodatek wyłącza się go na noc i przez to zmniejszenie czasu poboru mocy zatem wychodzi ze ompa ciepła nie ma przewagi nad ogrzewaniem w podczerwieni.Ja tak grzeje od 8lat I faktura z ENEI jest tego dowodem.Irytuje mnie ten COP bo służy glownie sprzedaży pompy a nie oddaje właściwego obrazu bilansu energetycznego domu.Przeciez ogrzewanie w podczerwieni jet 5 razy tańsze od pompy ciepła.Pozdrawiam z nowym rokiem
@DorotaOleszczuk-nt7vt
@DorotaOleszczuk-nt7vt 9 ай бұрын
Bardzo to interesujące zagadnienie💡 ciekaw jestem. Dzięki za...
@Aditesto
@Aditesto 9 ай бұрын
Nawet wykorzystując kawitację nie da się osiągnąć większej sprawności niż 100%. Wtedy mielibyśmy perpetum mobile. Nawet pompa ciepła, która ma COP 3.5 co znaczy, że pobiera z sieci 1kWh energii elektrycznej a oddaje 3.5kWh energii cieplnej nie jest perpetum mobile. Po prostu 2.5kWh pobiera z energii cieplnej powietrza lub gruntu. Śmieszą mnie ludzie, którzy dają się nabrać na takie bzdury. Dzięki, że komuś się chce wyjaśniać ludziom takie rzeczy, które wydają się być oczywiste. Pozdrawiam.
@wojtekwesoek8317
@wojtekwesoek8317 9 ай бұрын
Jedyne co powoduje kawitacja to szum i mikropęknięcia metalu. To bardzo niepożądane zjawisko np w śrubach okrętowych prowadzące do zniszczenia łopat.
@magnetek5171
@magnetek5171 8 ай бұрын
To dziwne bo w czajniku gotująca się woda też wytwarza bąbelki kawitacyjne i jakoś to sprawnie działa.
@dardar7445
@dardar7445 9 ай бұрын
Proszę zrobić doświadczenie z poborem energii przez mikrofalówkę podgrzewającą 1 litr wody. Może trzeba zrobić kocioł mikrofalowy?
@grzegorzchrust1718
@grzegorzchrust1718 9 ай бұрын
Stan wrzenia w mikrofali jest bardzo dynamiczny.
@marcinmotylinski1796
@marcinmotylinski1796 9 ай бұрын
Mikrofalówka ma mniejszą sprawność od grzałki bo dochodzą straty na zasilaczu i magnetronie. Plus jest taki że grzeje bezpośrednio potrawę a nie naczynie, ale w przypadku przepływowego ogrzewania wody nie ma to znaczenia.
@marm9665
@marm9665 9 ай бұрын
Czasem te oznaczenie 1L może być różna od 1L , najdokładniej zważyć 1 kg. Praw fizyki nie można oszukać.
@magnetek5171
@magnetek5171 8 ай бұрын
A jednak stalowe maszyny cięższe od powietrza w nim latają co oznacza że prawa fizyki można oszukiwać?
@krism3151
@krism3151 9 ай бұрын
Dokładnie cuda się zdarzają ale nie warto na nie liczyć 👍
@magnetek5171
@magnetek5171 8 ай бұрын
A gdzie ci się ostatnio taki cud wydarzył ?
@magnetek5171
@magnetek5171 8 ай бұрын
To dlaczego u mnie ten sam czajnik z tą samą ilością wody zagotował ją w 3 minuty 40 sekund ? Mieszkam w Zakopanym. A pan Sławek gdzie mieszka?
@gregkintym3535
@gregkintym3535 9 ай бұрын
nie dodano do eksperymentu że oprócz wody trzeba tez podgrzać sam czajnik który też ma jakąś pojemność cieplną, cudów nie ma co było do udowodnienia, pozdrawiam👍
@agrosawrog
@agrosawrog 9 ай бұрын
Robiłem takie testy testując agregaty prądotwórcze. Też mi wyszło 4min, 1 litr wody zagrzać z prądu z sieci i z agregatu. Niektóre agregaty nie dały rady zagotować wody 🤦‍♂️ a miały ponad 2000W i gniazdo 3 fazowe 😂
@agrosawrog
@agrosawrog 7 ай бұрын
@@benjaminbarbarossa4699 trafna uwaga. Teraz patrzę na średnicę /wielkośc stojanu.
@michalczerw5692
@michalczerw5692 9 ай бұрын
W obliczeniach należałoby jeszcze uwzględnić sprawność procesu, ponieważ ciepło na bieżąco ucieka z czajnika, wraz ze wzrostem temperatury coraz więcej. Tak, że najlepszy system grzewczy w budynkach to izolacja.
@sa2kk
@sa2kk 9 ай бұрын
idąc dalej tym tropem, należałoby odliczyć stratę mocy na przewodzie czajnika i pozostałych elementach elektrycznych aż do samej grzałki zanurzonej w wodzie. ;)
@Dariusz-nv3ro
@Dariusz-nv3ro 9 ай бұрын
...to dobitnie pokazuje że nie można tak łatwo przeskoczyć Praw Fizyki.Nie powiedziała"sztuczna inteligencja"że jest to zjawisko również szkodliwe:-Powietrze(skrzydła samolotów,łopaty turbin wiatrowych)-Woda(śruby okrętowe,podwodne).Powoduje naprężenia,odkształcenia materiału przy wysokich prędkościach przeplywu!!!Jeśli byłoby realizowane to przez pompę i bez laboratorium badawczego,to💥i łopatki poszły spać🤣😂😃
@dariuszgawerski2296
@dariuszgawerski2296 9 ай бұрын
Prawo zachowania energii i tyle w temacie. Bez wskazania źródła dodatkowej energii mamy klasyczne perpetuum mobile. I nie ma znaczenia czy nazwiemy je "kawitacyjne", "nadsprawnościowe" czy w inny sposób. Nie ma poboru energii ze źródła innego niż sieć energetyczna nie ma dodatkowego zysku. Jeżeli źródłem dodatkowej energii jest atmosfera to kocioł kawitacyjny podobnie jak pompa ciepła powinien być zimny z zewnątrz bo odbierajac ciepło powietrza jednoczesnie je ochładza. Jeżeli mówi sie o kotłach gazowych kondensacyjnych, że mają ponad 100% sprawnosci to źródłem jest ciepło zmiany fazowej wody. I tak dalej, bez dodatkowego źródła wszelkie te wynalazki to klasyczne perpetuum mobile!
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 9 ай бұрын
Ludzie chcą wierzyć w różne rzeczy, chociaż podświadomie wiedzą że to niemożliwe 🤔 Pewne Wrocławianki też opowiadały o magicznej technologii i teraz MAGICZNIE zniknęły i ślad po nich zaginął... Magia istnieje 🤩
@po_co_mi_to
@po_co_mi_to 9 ай бұрын
To tak samo jak pomy inwertorowe i on off. Niektórym nie wytłumaczysz że on off to w ogrzewaniu to porażka gdyż zawsze wyjdzie drożej niż inwertorowa
@sa2kk
@sa2kk 9 ай бұрын
@@po_co_mi_to Niekoniecznie, bo to zależne od konstrukcji i układu zasilania
@po_co_mi_to
@po_co_mi_to 9 ай бұрын
@@sa2kk zasada pompy ciepła - im mniejszym parametrem grzeje pc tym jest wydajniejsza - im mniej razy się włącza tym lepiej dla pompy ciepła # oba te warunki spełnia pompa inwertorowa a pompa on-off nigdy nie spełni jednocześnie obu tych warunków. Jeśli on-off grzeje bufor wyższa temp aby potem bufor przekazywał ciepło domowi powoduje że pompa grzała wyższym parametrem niż musiała. Jak by pompa on off grzała takim parametrem jaki potrzebuje dom to bardzo dużo razy by się załączała aby dogrzewać. Mylę się?
@magnetek5171
@magnetek5171 8 ай бұрын
@@po_co_mi_to - taak wyjdzie drożej do momentu jak nie padnie ci inwerter w pompie.
@po_co_mi_to
@po_co_mi_to 8 ай бұрын
@@magnetek5171 w każdej pompie może czas się popsuć wie argument nijaki. Pozdrawiam
@karolczwarty
@karolczwarty 9 ай бұрын
A właśnie piece kawitacyjne na jednych targach których film jest na yt , Klima Term kocioł kawitacyjny mial posiadać dużą sprawność, ale temat ciągle przekładają
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 9 ай бұрын
Trzeba spytac Waldka czy ma czajnika z pompa ciepla . By bylo kilka razy taniej😂😂
@dd-rh9pt
@dd-rh9pt 9 ай бұрын
Pominął Pan w swoim eksperymencie najważnejszy czynnik wpływający na zwiększenie sprawności takiego kawitacyjnego wynalazku, jak np. gruszka WIRCO, czy kocioł Zdzicha. Chodzi mianowicie o niezachwianą "wiarę". A ta, jak wiemy jest ważniejsza od praw fizyki, czego dowodem są 2 lekcje religii w programie szkolnym wobec 1 lekcji fizyki.
@dawidstepien72
@dawidstepien72 9 ай бұрын
Aż śmiechłem😂 to taki śmiech przez płacz że faktycznie tyłu ludzi jest na świecie (wierzących że coś działa gdy fizyka temu przeczy) i najgorzej bo głos takich ludzi ma taką samą siłę co ludzi logicznie myślących - demokracja to zło.
@stanislawbronis6790
@stanislawbronis6790 9 ай бұрын
To jeden z niewielu kanałów który nie wpuszcza ludzi w maliny jak wiele innych bo albo im zapłacili producenci albo są laikami albo najgorsze dali się kiedyś naciągnąć i teraz im smutno że są sami więc szukają naiwnych którzy dają się nabrać i dołącza do grona nabitych w butelkę 😏
@Dariusz-nv3ro
@Dariusz-nv3ro 9 ай бұрын
Gdyby konstruktorzy zastosowali"Taki Wynalazek"! to w Gwarancji musiałby być zapis:"przed uruchomieniem należy włożyć białe szaty przed abordarzem do NIEBA"!!!💥🤣🤣😂🙉🙈😃
@Roman1971Koronowo
@Roman1971Koronowo 9 ай бұрын
Widzę że cofamy się do przedszkola za moich czasów to.. może he,he - przetestujemy BUZAŁKE z PRLU ... ( bezpośrednie oddanie energii ( bez pośredników ) elektrycznej do wody z pominięciem grzałki....)😂🙂🙃😉😊
@Roman1971Koronowo
@Roman1971Koronowo 9 ай бұрын
Przypuszczam byłby taki sam wynik.... ( fizyki nie oszukasz.... ) 😂🙂🙃😉😊
@b.bb.b4806
@b.bb.b4806 9 ай бұрын
Kawitacja rzeczywiście się opłaca. Gdzie można kupić taki czajnik:)
@grzegorzchrust1718
@grzegorzchrust1718 9 ай бұрын
I jeszcze luźne pytanie. Ile czasu będzie gotował się drugi litr wody dolany po zagotowaniu pierwszego litra?
@rghost1647
@rghost1647 9 ай бұрын
Taki sam czas jak pierwszy. Różnica pomijalny.
@Swidru1
@Swidru1 9 ай бұрын
Nieco szybciej bo obudowa i grzałka rozgrzane 🙃
@KAZDYDOM
@KAZDYDOM 9 ай бұрын
Kiedyś porównywałem sprawność czajnika z płaskim dnem i z widoczną grzałką o tej samej mocy. Jak dobrze pamiętam to różnica była okolo 20-30s na korzyść grzałki widocznej. Czyli całkiem możliwe że te czajniki jak na filmie gotują trochę dłużej.
@krisk1236
@krisk1236 9 ай бұрын
Czy do takich systemów ogrzewania są potrzebne jakieś specjalne uprawnienia?
@alchemik2010
@alchemik2010 9 ай бұрын
wymagany jest brak mózgu i najwyżej 3 klasy szkoły podstawowej.
@klaus5552
@klaus5552 9 ай бұрын
Witajcie ten czajnik włożyć do komory próźniowej to się szybciej zagotuje , czyli mniej prądu pobierze. Myślę że tak będzie. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym roku.
@PaneleFotowoltaiczne
@PaneleFotowoltaiczne 9 ай бұрын
Tak i to jest sposób na oszczędność energii :). Pozdrawiam
@czesawabramczyk3340
@czesawabramczyk3340 9 ай бұрын
Co pan powie o kotłach sonicznych gdzie podobno wykorzystane jest podciśnienie i tajemnicza mieszanka w obiegu zamkniętym około 5-8l. Czess
@alchemik2010
@alchemik2010 9 ай бұрын
@@PaneleFotowoltaiczne to nie jest sposób na gotowanie wodym bo woda wprawdzie będzie wrzeć w próżni, ale nie będzie ugotowana. Herbaty sobie z zimnej wody nie zrobisz,
@robertkalinowski9413
@robertkalinowski9413 9 ай бұрын
Brawo, że tak obrazowo pokazuje Pan prawa fizyki, które zaprzeczają nawet teorii ewolucji twierdzącej, że coś powstało z niczego. Swojego czasu stoczyłem całą batalię o to, że skoro Wikipedia twierdzi, że sprawność grzałki elektrycznej wynosi 100%, to znaczy tylko tyle, że Wikipedia tak twierdzi, ale nie znaczy to wcale, że tak jest. Nawet Wikipedia nie zmieni zasad fizyki. Na pewno nie przekona to wszystkich, wciąż mamy istniejące stowarzyszenia zwolenników teorii płaskiej ziemi, ale choćby kilku osobom pomogło to zrozumieć zagadnienie przemiany energii, to już to będzie duży sukces.
@majsterandix
@majsterandix 9 ай бұрын
Dobry test. Wg wzorów 1litr z 20st podgrzać do 100st to jest 93Wh, (1L * 1,16 * 80st) - ale trzeba uwzględnić straty termiczne czajnika, oraz ten błąd pomiaru o którym mówisz i wszystko się zgadza. Cudów nie ma a twoje testy tego dowodzą.
@dudek43
@dudek43 9 ай бұрын
Może teściowa to kawitacja na rowerze z dynamem
@sawomirkkuczynski8807
@sawomirkkuczynski8807 9 ай бұрын
Producenci posługuja sie również cisnieniem. Liczyłem ze materiał rozwieje te wizje. W zasadzie ten film nie udowodnił niczego. Pokazanie gotowania wody w warunkach fomowych nie neguje czarodziejskich teorii super elektrycznych piecow. Chyba ze opieramy sie o wypowiedž sztucznej inteligencji.
@dawid310183
@dawid310183 9 ай бұрын
Palcem zmierzył temperaturę . 😂
@andrzejandrzejewski8556
@andrzejandrzejewski8556 9 ай бұрын
Czy ktoś mógł by mi pomóc w kwestii wyłączającej się instalacji PV 40 czasem 50razy dziennie w słoneczne dni. Napięcie wzrasta powyrzej 253V jakiego argumentu użyć żeby PGE coś z Tym zrobiła bo na moje telefony i mejle Nie ma żadnej reakcji i z Nikąd Pomocny ☹️😢😭...
@dariuszgawerski2296
@dariuszgawerski2296 9 ай бұрын
Dlaczego PGE ma robić to co możesz wykonać samodzielnie? Wystarczy wyszukać na "aledrogo" urządzenia które w razie wzrostu napięcia włącza grzałki w bojlerze. Jego opis jest na forum Elektroda. Ale UWAGA nie daj sie nabrać na inne urządzenia jedynie omijające problem 253V!!! Jak urządzenie nie włącza dodatkowego obciążenia (np grzałek bojlera) to znaczy, że jest nielegalne. Np. zastosowano w nim trick, że do sieci idzie ponad 253V, a inwerter "widzi" mniejsze napiecie i dlatego się nie wyłącza. Tauron już zaczął łapać prosumentów z takim "cudownymi skrzynkami". Kwestią czasu jest gdy pozostali operatorzy zaczną je wyłapywać.
@czesawabramczyk3340
@czesawabramczyk3340 9 ай бұрын
Jest jeszcze sp. -- duże akumulatory i magazynować energię, oddać gdy będzie niskie napięcie- poniżej 230V
@andrzejandrzejewski8556
@andrzejandrzejewski8556 9 ай бұрын
@@dariuszgawerski2296 Ja mam bojler 40litrów elektryczny większego nie potrzebuję więc ile tego prądu Trzeba?! 20/30 minut i woda 80C !!!
@andrzejandrzejewski8556
@andrzejandrzejewski8556 9 ай бұрын
@@czesawabramczyk3340 Ale trzeba mieć chybrydowy falownik chyba???
@alchemik2010
@alchemik2010 9 ай бұрын
Przecież kawitacja obniża sprawność.
@wiesawkujawski6378
@wiesawkujawski6378 9 ай бұрын
A co w takim razie z garnkiem z grubym dnem na indukcję? Skoro wiemy ze indukcja jest oszczędniejsza a dobry garnek z grubym dnem potrafi szybciej zagotować sprawdzone...
@sawomirsiwek7558
@sawomirsiwek7558 9 ай бұрын
Oszczędniejsza niż co? Z czym porównujemy?
@hublanek
@hublanek 9 ай бұрын
indukcja nie jest oszczędniejsza tylko zwyczajnie lepiej przenosi energię do garnka redukując podgrzewanie powietrza w około
@marcinm1807
@marcinm1807 9 ай бұрын
Dobry garnek z grubym dnem szybciej zagotuje od garnka z cienkim dnem bo straty są mniejsze i energia jest lepiej wykorzystana.
@hublanek
@hublanek 9 ай бұрын
@@marcinm1807 przy założeniu że mówimy o indukcji - na gazie jest dokładnie odwrotnie :) stąd warto wiedzieć co się kupuje i do czego
@sa2kk
@sa2kk 9 ай бұрын
@@hublanek Mam w planie nowy test wiatraka, zgodnie z tym, co zaproponowałeś. Niestety 3 raz czekam na wysyłkę odpowiednich komponentów z allegro !!!
@QaroleQ.
@QaroleQ. 9 ай бұрын
Przecież zjawisko kawitacji to skutek uboczny występujący w czajniku ze względu na małą powierzchnię dosyć mocnej grzałki i przez zamknięte prawie szczelnie wieko, które powoduje wzrost ciśnienia wewnątrz komory w której woda jest podgrzewana i przez to takie zjawisko powstaje.
@andrzejnowak6664
@andrzejnowak6664 9 ай бұрын
Tu niema nad czym dyskutować. wystarczy dokształcić się z fizyki. Jeżeli ktoś się zastanawia ."Prawo zachowania energii ".
@magnetek5171
@magnetek5171 8 ай бұрын
Nie ma prawa zachowania energii na Ziemi bo nie ma symetrii przestrzeni wokół Ziemi. Wszędzie mamy dołki potencjałowe, np. względem Słońca.
@pawelprusinski5251
@pawelprusinski5251 9 ай бұрын
Zastanawiam się po co ten odcinek? Czyżby poziom rozumienia otaczającego świata jest już tak niski w społeczeństwie.
@PaneleFotowoltaiczne
@PaneleFotowoltaiczne 9 ай бұрын
tak
@grzegorzchrust1718
@grzegorzchrust1718 9 ай бұрын
Mocy nie oszukasz.
@rghost1647
@rghost1647 9 ай бұрын
A co ma Moc do pojemności cieplnej cieczy 😅
@Ekscentryk.
@Ekscentryk. 9 ай бұрын
Tak myślisz, jeśli nie rozumiesz, że woda sama w sobie jest energią do wykorzystania.
@grzegorzchrust1718
@grzegorzchrust1718 9 ай бұрын
@@Ekscentryk. Woda posiada energię, ale nią nie jest.
@konradk3640
@konradk3640 9 ай бұрын
Ok. To było o zwykłym czajniku. Nie wytłumaczył Pan czym jest kawitacja. A kawitacja z mojej wiedzy to implozja bąbelków powietrza w wodzie pod wpływem zmieniającego się ciśnienia. Ta właśnie implozja powoduje niszczenie miejsc w rurach wokół których występuje. To zmora hydraulików i inżynierów . W czasie takiej mikro implozji generowana jest energia supersoniczna i cieplna (tak mi się wydaje). Ona właśnie niszczy zawory i inne przewężenia rur. Czy ktoś zainteresował się energią wytwarzaną przez te mikro-implozje i stwierdził, że wytwarza ona energię cieplną - którą można wykorzystać do produkcji ciepłej wody. Czy jest to wystarczająca ilość energii by przebić wydajność prostej grzałki. Istnieje wiele za "tak" i za "nie" . Niestety nie widziałem , żadnego eksperymentu potwierdzającego tezę za "tak". Nie wiem czy to możliwe. Jeśli chodzi o to co prawa fizyki mówią - to nie można wytworzyć więcej energii niż się włoży .... ale przecież pompa ciepła zaprzecza temu - a działa. Ktoś obszedł prawa fizyki? No tak ... ktoś wykorzystał w sposób złożony to co jest proste. Więc może podobnie jest z kawitacją "mikroimplozją" . Nie mówmy nie. Może ktoś dogłębnie zbadał ile energii cieplnej można wytworzyć z kawitacji. Może ktoś stworzył urządzenie wytwarzające w dużej ilości kawitację i tym sposobem produkuje ciepło w wodzie czy innym płynie. Jaka jest efektywność energetyczna ...?
@alchemik2010
@alchemik2010 9 ай бұрын
Kawitacja odbiera energię a nie dodaje. bilans jest ujemny.
@grzegorzjakobowicz
@grzegorzjakobowicz 9 ай бұрын
jjjjjjjjjjjjjjj
@marcinkotwica5053
@marcinkotwica5053 9 ай бұрын
trzeba wynaleźć czajnik z wmontowaną w niego pompą ciepła to będzie zagrzewał wodę o poborze 3 krotnie mniejszej ilości energii, tak jak pompa ciepła, która ma sprawność 1:3 w porównaniu do zwykłej grzałki
@marcinwachcinski1096
@marcinwachcinski1096 9 ай бұрын
Za duże uproszczenie. Sprawność pompy się zmienia wraz z temperaturą czynnika skąd pompuje ciepło oraz temperatury wody na wyjściu i wielu innych. Nie bez powodu pompy ciepłą mają największą sprawność przy instalacjach ogrzewania podłogowego gdzie temperatura wody na wyjściu jest niższa a jeśli to pompa powietrze-woda gdy za oknem gorąco.
@wczoraj123
@wczoraj123 9 ай бұрын
Czy to nie jest piękne w swej prostocie, że ludzie wierzą w "różne rzeczy", a fizyka ma to totalnie gdzieś.
@magnetek5171
@magnetek5171 8 ай бұрын
To też twoja wiara a fizyka ma ją gdzieś. Zrozum, nie ma pewników.
@AgeDee34
@AgeDee34 9 ай бұрын
Co to za foliarstwo xd
@Pomyslowytyp
@Pomyslowytyp 9 ай бұрын
Ja mam taki kocioł co grzeje elektrycznie w 5 minut 50 l wody do wrzenia więc sam jestem przekonany że można mieć tanio ogrzewanie
@sebek6543210
@sebek6543210 9 ай бұрын
Grzałka może mieć i 1000KW, nadal nie odda do wody więcej ciepła niż się do niej dostarczy. Czy taniej będzie grzać dom grzałką 1000KW niż 10KW? Nie
@bartekostrowski5096
@bartekostrowski5096 9 ай бұрын
Człowieku , technika poszła już dalej, nie chce promować , ale wież poznaj jak działa pompa ciepła (taksamo działa lodówka i klimatyzacja w aucie), pompa ciepła wydaje w kilka razy więcej ciepła niż zużywa prądu dla działania pompy do pompowania freony czy środka chłodniczego , dzięki fizyki są płyny jakie przy zmiany stanu płynu na stan gazu pobierają temperature i odwrotnie wydzielają ciepło przy zmiany stanu z gazu do płynu . W samochodzie ta pompa zasilana mechaniczne i pompuje jak włączamy klimatyzacje. Mam klimatyzator wolno stojący zużywa nie całe 900watt(mierzone takim samym miernikiem) a wytwarza 2-4kWt ciepła (w zależności od temperatury w pokoju, ale producent pisze ze tylko 2,3kWt ciepła ). Tak to działa, webasto tez zużywa prąd tylko tez mniej niż wydziela ciepła , ale ok spała paliwo, pro stańcie atomowe gdzie reakcja chemiczna nagrzewa wode i para kręci łopatki turbiny prądnicy nie będe pisać bo tam prąd produkuje. Dlaczego nie ma tego w czajnikach? Proste, bo nie opłaca robić skomplikowane urządzenie w małym rozmiaru nawet z tanimi elementami peltiera, w dodatek obsługa i serwis, dla tego masz wkrętarkę czy wiertarkę czy pralkę z elektrycznym silnikiem a nie spalinowym.
@hublanek
@hublanek 9 ай бұрын
mylisz energię z energią elektryczną :) pompa ciepła nie produkuje energii tylko przesyła energię z jednego ośrodka do drugiego
@Ekscentryk.
@Ekscentryk. 9 ай бұрын
Pan nie rozumie, czym jest kawitacja. Tam dochodzi do zimnej fuzji. Prawdziwa kawitacja jest nadsprawnością.
@crystalinstal475
@crystalinstal475 9 ай бұрын
To wytłumacz
@14majk
@14majk 9 ай бұрын
Nadsprawnoscia w goleniu frajerów
@piotrsob1
@piotrsob1 9 ай бұрын
😂😂😂😂😂
@po_co_mi_to
@po_co_mi_to 9 ай бұрын
​@@crystalinstal475tego nie da się wytłumaczyć to jest nad wiedza😂😂😂😂😂
@hublanek
@hublanek 9 ай бұрын
pomyliła Ci się zimna fujara z zimną fuzją
@krzysztofgrabowski4873
@krzysztofgrabowski4873 9 ай бұрын
pan nic nie pokazał co za bzdury .
@magnetek5171
@magnetek5171 8 ай бұрын
Pokazał, że u niego woda gotuje się dłużej niż u mnie ta sama ilość w Zakopanym.
Licznik prądu zawyża zużycie energii. Doniesienia prasowe.
17:20
Panele Fotowoltaiczne
Рет қаралды 515 М.
NIE PŁAĆ ZA WODĘ! Odłącz się od sieci!
25:32
iZZi instalacje
Рет қаралды 869 М.
Cool Parenting Gadget Against Mosquitos! 🦟👶 #gen
00:21
TheSoul Music Family
Рет қаралды 29 МЛН
😜 #aminkavitaminka #aminokka #аминкавитаминка
00:14
Аминка Витаминка
Рет қаралды 1,5 МЛН
Я сделала самое маленькое в мире мороженое!
00:43
Кушать Хочу
Рет қаралды 4,6 МЛН
Fotowoltaika do grzania wody CWU - kupiliśmy części, zapowiedź serii
13:12
Jak TANIO OGRZAĆ dom.
59:52
Pompa Ciepła i PV
Рет қаралды 45 М.
Już w Kwietniu Koniec Fotowoltaiki. 5 Sposobów jak się zabezpieczyć
19:26
4nrgy technologie
Рет қаралды 1,4 МЛН
Kocioł kawitacyjny. Rewolucja w ogrzewnictwie?
19:39
iZZi instalacje
Рет қаралды 253 М.
Czy to koniec dla prosumentów? Zakaz sprzedaży energii z magazynu!
8:14
Panele Fotowoltaiczne
Рет қаралды 5 М.
Kupiłem POLSKĄ OSTRZAŁKĘ, która PODBIŁA INTERNET
28:15
Stilgar
Рет қаралды 523 М.
Lepsze od pompy ciepła? Czy to możliwe?
21:40
iZZi instalacje
Рет қаралды 1,4 МЛН
POSEŁ TUSKA ŻAŁOWAŁ ŻE ZGODZIŁ SIĘ NA TEN WYWIAD z MAZURKIEM!
11:12
Cool Parenting Gadget Against Mosquitos! 🦟👶 #gen
00:21
TheSoul Music Family
Рет қаралды 29 МЛН