Miért nem rakjuk tele a Szaharát napelemekkel?

  Рет қаралды 293,193

Tízes Lista

Tízes Lista

Күн бұрын

Пікірлер: 391
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu Жыл бұрын
Ahogy már sokan írtátok, Magyarország területének 100-szorosa a Szahara nem 1000-szerese. Én hibáztam el egy egyszerű osztást, ami kellemetlen, de remélem ettől még élvezni fogjátok a videót. Minden más adatot és számolást átnéztem újra és elvileg nincs hasonló nagyrágrendbeli hiba.
@VSJ2011
@VSJ2011 Жыл бұрын
Nem nagy hiba elmegy attól még remek a videó .
@officialahkor4377
@officialahkor4377 Жыл бұрын
Nagyságrendbeli* xDD
@bodorbarbi2472
@bodorbarbi2472 11 ай бұрын
Aa gdasdu7 aagd*adafsaada gsag adafvagag adag f fasdg aa g aag ág adadfaadf aag d aaaassf adsdsg aag. Ág aa- ág aag W aaddfvs faág ada- da d g aag ág safg. te a faág ág aaafd- sdsag d adcaaa ad dg adafvaa fag aag aaadcg ág d dgsgada gdaa faf aaa ha gaasf dadgcgdag asfasadfa gs- wd dad af aag aafu7u7-fsafdas faagf sfadfagvaugd add sa af f gaugd sug aad7uf ad dag az. Usdag ág aad a g fuu agauuafgudsd7 fag fdsf aaaa aasf sda faaa-ugdugau- fű gsag afa gd *asaa7agadauu af ad faug f faág ág afaag aag sg fd aag asf afas*'f fag dfaf' fdsf ad d a7aaasfadf s s g afgds fafg adsfgvafag ág asa fag ág d de af aaag afsg g gg gaaadasf a. G ág f űűuuuűu7uuuuuűuuuuuuuzuzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuua adf af ág aag aag aad s g fa fadgadadasag aag af af sfagvagd sf adf sadag f fag ág add adg f Ft a d a aag ág aaadafs- a ga fsgvadgaag aag agaaf asaaa dg aaag a ág ag aaf ad rá g. Ág ad daaafada daadaf f. G ad és - De sa ág g agd fáradt fáradt css- aag ág aaaaaaa- sg axdaa f d dsadaag sgadaaaa asf ág f. Ág függ afvsag f fada ga - adaaf d- sfsdadfgag sg ág f f fag a aaa aas- afa fa fdsgdgsdgds hf faág ág aaaaaf ad faág dg gaag a gd dh aag ág aad daaf fa fag afaaddfcaa ág ássa s g d fás a. Gaadf adff df aj - ha
@JeanLucPicard1701d
@JeanLucPicard1701d 10 ай бұрын
@@officialahkor4377 ez a felszín felmelegedése dolog honnan jött? a fekete szín miatt annyival több energiát nyel el a felület mint a sivatag, mint amennyi elnyelt energiából elektromos áram lesz? ??
@mrregisterz
@mrregisterz 3 ай бұрын
Jol van, mar pont keszultem lebaszni teged. :D
@KapitanyTamas-vj6qr
@KapitanyTamas-vj6qr Жыл бұрын
A MOHU miatt már alig lehet leadni valamit a velük nem szerződött MÉH telepeken,úgyhogy megy az erdő szélére.EZT IS elrontotta a kormánnyzat.Köszönjük szépen.
@Gennarito56
@Gennarito56 Жыл бұрын
A korrupció ez a pontos!
@jozsefkovacs8953
@jozsefkovacs8953 Жыл бұрын
Hosszú évtizede nem értünk vannak a kormányok
@BariZolika
@BariZolika Жыл бұрын
Mindig van egy faszkalap aki politizál...
@hajdu30
@hajdu30 Жыл бұрын
🤡🤡
@sandorfule6946
@sandorfule6946 Жыл бұрын
A pénz nem lehet probléma......! Annyit nyomtatunk amennyit akarunk, ....ja... csak papir meg tinta legyen elég, úgyhogy akkor ki vágjuk az összes fát és ki írtjuk a tintahalat!😂😂😅😅
@gmbalint8652
@gmbalint8652 Жыл бұрын
Ez a rész most nagyon tetszett! Köszönjük a non stop tartalmakat és persze ezt a részt is❤
@MM-th4zu
@MM-th4zu 4 ай бұрын
Hagyjuk már ezt a széndioxid számolgatást!
@marcai0000
@marcai0000 Жыл бұрын
Huhh itt nagyon régi adatokkal dolgozhattál forrásként. A napelemekre gondolok és árakra. Nagyon nagy volt a fejlődés és az árcsökkenés ezekkel kapcsolatban. A hálózatkiépítés abszurditása tök jó hogy belekerült. Sok sikert, várom a kövi videód :)
@bntzoli
@bntzoli Жыл бұрын
12 órás műszak után, erre igazán megérte hazaérni most reggel. Köszönöm, ez egy roppant érdekes videó lett.
@gaborzoltankovacs5740
@gaborzoltankovacs5740 Жыл бұрын
Meg volna az a pènz, de ez nem èrdek hogy minden ember szàmàra elèrhetö legyen😢
@gaborhajnal6159
@gaborhajnal6159 Жыл бұрын
Energia lobbi akadályozza ma is. Na meg a nagy pénzügyi banki rendszerek. Nehogy már önálló legyél! Legyél csak örök rabszolga a taposó malomban mindig eladósítva! Nekik rabszolga kell aki hajtja a pénz és kamat kereket, akiken uralkodjanak. Na ezért nem megvalósítható.
@lospadresapa6028
@lospadresapa6028 Жыл бұрын
BINGÓ!
@laszlokomar
@laszlokomar 7 ай бұрын
Paraziták nélkül is lehetne emberiség de sok ilyen szarházi van akik a kamatlábból élnek érdemi munka nélkül a pénz egy súlyos beteg vallás
@xatkaa3257
@xatkaa3257 Жыл бұрын
Így nem lehet az árral számolni. Vminek az árát a pillanatnyi kereslet és és kínálat határozza meg. Ha egyszerre be szeretnénk fedni a Szaharát napelemekkel, az iszonyatos mértékben növelné meg a keresletet, és az árat nagyon megnövelné. Azt tippelem, hogy végtelenre. Ugyanis azzal a korláttal is számolni kellene, hogy ennyi napelemhez, kábelhez, konverterhez rengeteg ritkaföldfémre lenne szükség, valószínűleg annyira, amennyi nincs a Földön. Nem számoltam utána, Gelencsér András szokta hangsúlyozni, hogy az anyag is korlát, és nekem hihető, h önmagában már emiatt sem megvalósítható ez a terv.
@tarcal1
@tarcal1 Жыл бұрын
Még jó hogy olyan remek és kõltséghatékony õtlet Szaud Aràbiàban síparadicsomot építeni.😮😂
@akospakozdi1761
@akospakozdi1761 Жыл бұрын
kölCSég
@kobzol69
@kobzol69 Жыл бұрын
Szerinted ott nem a profit volt a lényeg?
@tarcal1
@tarcal1 Жыл бұрын
@@akospakozdi1761 igen, tudom. Hiba. Köszi az észrevételt.
@f.p.1931
@f.p.1931 Жыл бұрын
Arabok se teljesen épeszű népség, de legalább dúsgazdagok a semmiért
@kobzol69
@kobzol69 Жыл бұрын
@@f.p.1931 picit el vagy tévedve de sebaj .. :)
@Zilahi-Branyi_Laszlo
@Zilahi-Branyi_Laszlo Жыл бұрын
Szóval ahol nincs víz, ott a felmelegedés felhőképződéshez vezet, mert? Elpárologtatja a nemlétező vizet, amiből felhő képződik azután? Esetleg a levegőben lévő minimális nedvesség fog kicsapódni, mert a levegő felmelegedése hatására olyan drasztikus mértékben hűlik le a levegő, hogy még azt az elenyésző páramennyiséget se lesz képes megtartani?
@sza440
@sza440 11 ай бұрын
💯X igazad van,!!😊
@Kwy829
@Kwy829 Жыл бұрын
Bennem az merült fel, hogy teoretikusan az egesz világot ellátó napelem park +0.4 fokkal növelne a Föld átlaghőmérsékletét. De az osszes foszilis energiaforras kivonása mennyivel csökkentene? Nem biztos, hogy igy is pozitív lenne a mérleg
@71jakita99
@71jakita99 Жыл бұрын
Az előállítási költséget kellene számolni , nem pedig a sok vérszívó hasznát is beleszámolva !
@karvak1492
@karvak1492 6 ай бұрын
külön kell taglalni a fizikáját és a gazdasági részét. Igy soha nem lehet toiszta a kép mikor a természettudományos magyarázatba belekeverik a költségeket $ ban. Keverik a szezont a fazonnal, minek eredménye semmire sem jó.
@PàlLiptàk-x8s
@PàlLiptàk-x8s Жыл бұрын
Remek Video köszönöm ❤
@lallerkiraly
@lallerkiraly Жыл бұрын
Zseniális! Köszi!
@hunzsinor
@hunzsinor Жыл бұрын
Köszi
@felicitas999
@felicitas999 9 ай бұрын
Jó szórakozást kívánok
@etelkaolah2621
@etelkaolah2621 Жыл бұрын
Üdv nézem van benne nagy igazság ezzel is bele nyúlnak a klimaba
@madeinmate
@madeinmate Жыл бұрын
Nagyon el van túlozva minden része a fejtegetésnek.
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Miért kéne Austráliába kábelt húzni a szaharából? Ott nincs sivatag? Vagy nincs sivatag Kinában, vagy Indiában? Vagy Dél vagy észak amerikában? Ennyi hűlyeséget már régen hallottam. Neked ezért fizettek?
@josefdyhen1775
@josefdyhen1775 Жыл бұрын
Ekkora ökörséget régen hallottam...Mindig nézem ezt a csatornát,de ez a rész baromság!
@Jozsi3740
@Jozsi3740 Жыл бұрын
Érdekes videó köszi
@argentinosdogos
@argentinosdogos Жыл бұрын
1:53-A Szahara 9,4millió, nem 9,3millió km2 ahogy a videóban elhangzik. Magyarország 93030 km2, ezért 101-szer férne el benne, nem ezerszer, ahogy mondtad. Így felmerül a kérdés, hogy a többi adat is ennyire hiteles?
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu Жыл бұрын
Igen. Egy elszámolástól nem lesz minden adat fals a videóban. Persze nagyon sajnálom hogy ez belekerült mert nekem is kellemetlen.
@argentinosdogos
@argentinosdogos Жыл бұрын
@@tizeslista_hu Én "csak" 2 hibát vettem észre. De nyilván én sem tudok mindent, így fogalmam sincs, hogy mennyi adat van benne, ami nem valós.
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Van ott még egy pár szorzó ahol csusztatva van egy picit. :) Különben nem lehetne ilyen jól elferditeni. Rengeteg nagyon jó gazdasági tanulmány van ami egyrészről hiteles adatokkal dolgozik, más részről kimondja, hogy nem kéne többet kültenünk, csaks amit most olajra kültünk, azt inkább renewable megoldásokra kéne költeni. Mindenkinek ajánlom a Just have a think csatornát.
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Sok ember nem tudja, hogy nem csak annyit fizetünk az olajért vagy benzinért amit a benzinkúton hagyunk. Ha egy ceg bekerul az ESG500 listara, akkor az europai unio 0%-os hitelre ad neki kolcsont 50 eves futam idore. 50 ev utan az penz e jelenlegi ertekenek mintegy 3%-at eri osszesen. (erre szoktak hivatkozni a tozsden, hogy tul olcso a penz, vagy hogy ingyen penz) Sokan otthon ugy gondoljak hogy az a fene nagy inflacio ez csak Magyarorszagon van, pedig ott van egesz Europa szerte. Ez az azert van mert az europai unio tul sok penzt nyomtatot. Ennek a tobblet penznek a jelentos resze ebbe az ESG alapba ment (mondjuk nem csak ide, de jelentosen hozza jarult). Az ESG500 listara Tesla nem fert be, de az exxon mobile ott van a masodik helyen. Az europai unio eszmletlen penzekkel tamogatja az olaj ipart. Azt hisszuk itthon, hogy a big oil az USA, de igazsag szerint eorupa a big oil. SOkan azt se tudjak, hogy a MOL 13 orszagban van jelen.
@lospadresapa6028
@lospadresapa6028 Жыл бұрын
- Az mindegy, hogy mennyi tévedés, fals adat van. Az nem mindegy, hogy a KZbin-tól mennyi lé csurran. - @@argentinosdogos
@TheLordKROK
@TheLordKROK Жыл бұрын
Ez egy remek videó volt :)
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Vannak azért más kalkulációk is. Ez egy elsarkított extrém példa. Elég sok tanulmány írtak arról, hogy a világ gdp-jének összesen 36%-kát kellene elkölteni renewable megoldásokra, ami hat évre lebontva csak évi 6%-ot jelenteni. Ha figyelembe veszed hogy a működési költsége a szénhidrogén megoldásnak a világ GDP-jének mintegy 8%-át teszik ki és renewable üzemeltetése csak 2%-át tenné ki, akkor már jól látszik, hogy nem lenne drágább, csak nem az olajra kéne költeni a pénzt. Az is elsarkított példa, hogy át kell állni 100%-ban. Mi van azzal hogy ha csak 90%-ban állunk át, csak azt ami könnyen megy, januárban meg fűtűnk gázzal? Az az erőmű már úgy is ott van, nem kell kidobni. Azt hogy miért tiltakozik a vezetés ez ellen az inkább abban rejlik, hogy ami neked költség, az nekik bevétel. Az olaj ipar megvehetné az egész renwable ipart, csak nekik nem mindegy hogy te a pénztárcád 8%-át hagyod ott, vagy a pénztárcád 2%-át. Nagy léptékben költség hatékonyabb építeni a rendszert. Te azt mondod, hogy 1000 dollár lenne a sivatagban 1 napelem telepítése. Csak érdeklődöm tudsz e róla hogy a kínai gyártó jelenleg 46 dollárt kap egy napelem tábláért amikor eladja. Ajánlom figyelmedbe a Just Have A Think csatornáját
@ZsoltMoldoványi
@ZsoltMoldoványi Жыл бұрын
Energia sztrádát kell létrehozni az egyenlítő vonalában, arra csatlakoznának a különböző erőművek és a fogyasztók is. Ahol nappal van ott jellemző termelő időszak van, ahol éjszaka, ott fogyasztóvá válnak. Ez egy folyamatos körforgást biztosítana. Folyamatosan csatlakozhatnak az újabb és újabb erőművek a rendszerre. Az egyáltalán nem gond, hogy a terület csapadékosabbá válik, hiszen csak a szabad terület alig 4%-át fedjük le, ahol védeni lehet a területet a növények burjánzásra ellen, ellenben a többi terület aktív vegetációja élhetővé tenné a sivatagot is, így enyhülne a népvándorlás nyomása is. Sőt ezeken a területeken lehetne a lehulló csapadékból vízbontással hidrogént előállítani, ami már szállítható, felhasználható lenne a hajók, vasutak, légiközlekedés, áruszállítás volumennel bíró területein, ezzel tovább javít az esélyeinket a bolygónk megmentésében!
@zoltanmecs187
@zoltanmecs187 4 ай бұрын
Szép levezetés ;)
@arpadszeiff
@arpadszeiff Жыл бұрын
Érdekes volt, és praktikus számpéldákkal. Egy érdekesség. A fókuszált vezérelt tükrös megoldásról, igaz az japán példa volt, már Kudlik Júlia Deltájában is szó volt.
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Ezek inkább elsarkitott számpéldák voltak. Köze nincs a valósághoz. A valóság az, hogy simán meglehten csinálni, és még csak nem is lenne drága. Minden egyes kijelentése vérzett, még a leg apóbbak is. csak egy példa. Azt mondta, hogy csak az infrastukúra kiépítés hihetetlenül költséges lenne. A sivatagban is van bizonyos mennyiségű infrasktúra, miért ne lehetne oda telepíteni, miért kell a legeldugottabb pontra telepíteni?
@arpadszeiff
@arpadszeiff Жыл бұрын
@@buscseik Ezekben azért érthető sarkítások voltak. Például csak idehaza. Vidéken át kellett adnom egy labormalmot. Kiderült, hogy fél méterrel rövidebb a hálózati kábele, mint ami a kényelmes laboratóriumi beillesztéshez kell. Pesten 10 percen belül bárhol szereztem volna hozzá gyalog is. . Ott el kellet mennem több tíz kilométert.
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
@@arpadszeifférthető, vagy nem érthető sarkítás részlet kérdés, nem szép dolog venni egy szélső értéket, és az apaján általánosítani. Más körülmények között ezt a statisztika meghamisításának nevenzéd. Azt az illúziót kelti ez a videó, hogy nincs értelme solar farmokat sivatagba telepiteni. Szóval gyakorlatilag dezinformáció. Fel higítják a lényeget, hogy nehezebben lehesen átlátni. Nem teljesen világos hogy a te tapasztalatod a kábel beszerzési problémákkal Magyaroszágon milyen össze függésben van a zöld energia terjedésének techinikai is gazdasági kivitelehetőgével kapcsoltban.
@StagittariusBavaria
@StagittariusBavaria 7 ай бұрын
Nem csesztünk még eléggé szét mindent. De van még mit! Hajrá!
@karolyandras
@karolyandras Жыл бұрын
Miért pont a Sahara van kiemelve? Miért csak onnan kellele az egészföldterületre ellátni a fogyasztókat. Ott van minden kontinensen a a nagy sivatafi terület. Onnan kellebe csak ellátni a környező országokat. A Saharából minek Ausztráliáába vezetni.
@tothista4477
@tothista4477 Жыл бұрын
Lelőtted, nem írom fel ugyanezt. 🙂
@CsubakLaszloolszaLkabuCs
@CsubakLaszloolszaLkabuCs Жыл бұрын
Mert akkor nem születhetett volna meg ez dupla reklámmal kezdődő fostalicska videó.
@diaomron7261
@diaomron7261 Жыл бұрын
Európai sivatag?
@Zilahi-Branyi_Laszlo
@Zilahi-Branyi_Laszlo Жыл бұрын
@@diaomron7261 Spanyolországban a Tabernas-sivatag, meg egy-két évtizeden belül Magyarországon a Duna-Tisza-közi hátság. Nem nagy sivatagok, de pár tucat Pakssal felérne annak a naperőműnek a termelése, ami az egészet lefedné.
@karolyonodi9910
@karolyonodi9910 Жыл бұрын
@@diaomron7261 Bugac!
@pukiface
@pukiface Жыл бұрын
MI lenne a CIA előszedné a Teslától ellopott találmányokat. A levegőből/légkörből nyernénk energiát, és vezeték nélkül lehetne továbbítani.
@istvantorok4819
@istvantorok4819 Жыл бұрын
Urban legend, vagy médiahekk, szal a lényeg, Tesla óta már vannak részecskegyorsítók, kvark szinten és mélyebben ismertek a világ építőkövei, nincs olyan, hogy vezeték nélküli energia továbbítás nagy távolságra, ahogy azt Teslának tulajdonított módon elképzelik a laikusok. Van lézer, meg mikrohullám, amivel működne, de ezek egyenesen terjednek, a Föld meg gömbölyű. De itt egy kérdés, ami talán rávilágít valamire: Amikor Tesla csatlakozott Westinghouse és társihoz, akkor miért nem vezeték nélküli átvitelre építette a tervét a Niagara erőműhöz? Pénz volt elég, mi volt az oka, hogy mégis kábeleket használt?
@z0lee
@z0lee 6 ай бұрын
A CIA-t csak Tesla halála után 4 évvel alapították meg.
@dracsayzoltan7704
@dracsayzoltan7704 Жыл бұрын
Mondjuk, ha a 3 legnagyobb sivataggal rendelkező kontinensen (au, am, af) lenne 1-1,akkor ahol éjjel van, ott kaphatna, onnan ahol éppen nappal van. Ezen felul, ha melegít is, a co2 kibocsátás csökken, ami lehet, hogy kioltaná azt a pici meleget. Természetesen nem számoltam ki, de a sok negatívum mellett nagyvonalúan kimaradtak a hozadékai a dolognak.
@enrikszlatvicki9011
@enrikszlatvicki9011 Жыл бұрын
Szuper videókat csinálsz
@attila186
@attila186 Жыл бұрын
ja, csak számolni nem tud, ennyire igaz minden más is, amit mond
@karolypeter5358
@karolypeter5358 Жыл бұрын
Nem egészen van igazad. Ha vannak is tárgyi tévedések, gondold el, hogy egy nem szakember, innen-onnan összeszedett hitelesnek tünő adatokat, aztán csinált egy videót, és mondja is, hogy gondolatkísérletnek szánja. No arra jó. Legalább aki meghallgatja, elgondolkodik azon, hogy a fenébe fér bele a Szaharába ezerszer Mo., de bármelyik adatot lehet ellenőrizni, és persze cáfolni, h. nem annyi a mennyi. Azt meg, h. egy polihisztor valamikor nekiáll, és lépésről lépésre megcáfolja hiteles, naprakész és a leírásban a forrásokkal dokumentált videóválaszát, azt nem hiszem. Egy akkora munka szaklapba való, nem csak így a YT- ra.
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
Tetszett a videó, komolyabban tárgyalja a témát, mint amennyire azt a legtöbbször látjuk. Nagyon örülök, hogy végre valakinek feltűnt a napelemek klímabefolyásoló hatása is; amilyen sérülékenynek bizonyul a mai klímarendszer, igazán nem lényegtelen a hatás. A napelem árnyékol, a szélerőmű pedig visszafogja a szelet, nagyobb tömegben már megbolygatja a vidék hőegyensúlyát, mellesleg pedig a hangja is terhet jelent a közelben élők egészségére. Vannak, akik a madarak miatt is idegeskednek, szerintem a madarak majd megtanulják kerülni őket, az evolúció részévé válik ez az ösztön is. Ezekről az eszközökről a várható élettartamukat is agyon szokták hallgatni, a napelemek hatékonysága tíz év alatt 60%-kal csökken, kezdhetjük lecserélni őket, rengeteg pénzért és újra káros anyagokat ontva a természetbe, egyébként pedig a takarításukról még nem is szóltunk. Azok mondják ezeket tökéletes megoldásoknak, akik ezek eladásából élnek, de sajnos közel sem tökéletesek. A napkollektor-telepekről nem tudtam, hogy már vannak komoly termelésű erőművek is. Azok építése sem olcsó, a tükröket számítógép-vezérelt motorokkal kell folyamatosan irányban tartani, és a takarításuk sem könnyű, de akkor ezek szerint már vannak konkrét eredmények.
@01marci01
@01marci01 Жыл бұрын
" a napelemek hatékonysága tíz év alatt 60%-kal csökken" már ne haragudj, azt a baromságot honnan olvastad? 10 év alatt 5-15%-ot max, de nem 60%-ot.
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
@@01marci01 Hát akkor ez nyilván egy olyan adat, amelynél az egyiket az írja, aki a napelemből fog megélni, a másikat meg az, aki kimaradt belőle. A 10-15 évenkénti csere szükségességéről már máskor is olvastam. Ami különösen akkor érdekes, ha összevetjük a 10-15 év alatti megtérülésről szóló infómorzsával. Én nem fogok itt már igazságot tenni. Nem vagyok érintve, nekem mindegy.
@01marci01
@01marci01 Жыл бұрын
Ez azért vicces,mert a napelem nem új dolog. Németeknél tele vannak a házak már 20-30 éves napelemekkel, és még olyan idősen sincs olyan drasztikus teljesítmény visszaesés, mint amit írsz.
@karena833
@karena833 Жыл бұрын
A ma 15-20 éves napelemek hatékonysága csupán 20%-ot csökkent. A ma gyártottak hatékonyság csökkenése 40 évesen 20% alatt lesz!
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
@@karena833 Nos, nagyon köszönöm az adatokat, így fogom továbbadni, de a napelem engem valójában ezután sem érdekel. Az atomreaktor viszont jöhet, minél gyorsabban.
@lkedvenc6898
@lkedvenc6898 Жыл бұрын
És ne feledjük a politikai kockázatokat se: ilyen príma országokra bízni az energiaellátásunkat nagy ötlet lenne. :-)
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Sivatag nem csak Afrikában van. Van például Spanyol országban, vagy Török országban. És nem minden Afrikai országban a káosz uralkodik. Lehet érdemes lenne egy picit jobb viszonyt ápolni velük, nem csak azt hinni hogy Európa a világ közepe. Meg talán mi is segíthetnénk nekik stabilizálni a saját országaikat. De e helyett sokkal jobb ilyen országokra bízni az energia ellátásunkat mint Orosz ország, Azerbaijan, Congo, Iran, Iraq, Kuwait :) sokkal jobb, de hát te szeretsz sokat fizetni a gázért meg a benzinért.
@ferencbissioni247
@ferencbissioni247 Жыл бұрын
A Nap számunkra kimeríthetetlen energiáját közvetlenül nem hogy hasznosítani nem tudjuk,még védekezni ellene sem . Jó példa a villám,de jó lenne befogni az energiáját. Ezzel szemben csak védekezni próbálunk több kevesebb sikerrel
@attilakovacs5858
@attilakovacs5858 Жыл бұрын
A villámot már régóta be tudjuk fogni, a gond nem itt van. Olyan hatalmas mennyiségű energia van benne, hogy annak még az elvezetése sem egyszerű, de a fő probléma a tárolása. Ekkora energiát igen rövid idő alatt nem tudunk jelenleg eltárolni, erre egyetlen jelenlegi módszerünk vagy akkumulátorunk sem képes. Persze vannak egyre jobbak, egyre nagyobb kapacitásúak, egyre gyorsabban tölthetők is, de egy villámhoz képest ezek még mindig csak ipari tanulók. Szerintem a következő Nobel-díj azé lesz, aki nagyságrendet tud majd lépni az akkumulátor-technológia fejlesztésben.
@Zilahi-Branyi_Laszlo
@Zilahi-Branyi_Laszlo Жыл бұрын
@@attilakovacs5858 A nagy energiájú lézereket kondenzátorokról üzemeltetik, hogy ne csapja le az egész ország hálózatát, ha bekapcsolják. Azok nanoszekundumok alatt használnak el akár sok villámlásnyi energiát, a kondenzátorok pedig épp olyan gyorsan tölthetők, mint amilyen gyorsan meríthetők, úgyhogy technológiai akadálya nincs a tárolásnak, gondolom gazdasági van (túl ritkák és kiszámíthatatlanok a villámok ahhoz, hogy pár energiájának befogása miatt óriási komplexumokat építsünk).
@farago_csaba
@farago_csaba Жыл бұрын
Kiváló gyűjtemény, de egyet hiányolok: nem volt szó arról, hogy a Szahara olyan "békés stabil mintademokráciák" területén van, mint pl. Szudán, Csád, Algéria vagy Líbia. Elég felelőtlen döntés lenne a világ energiaellátását egy ilyen országra bízni, ami nagyjából addig tartana, amíg be nem következne egy katonai puccs.
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu Жыл бұрын
Ez egy nagyon jó meglátás! Ebbe a részébe nem mentem bele a videó összerakása közben, de örülök hogy leírtad.
@nemodabuda4817
@nemodabuda4817 11 ай бұрын
így van - lásd pl. Szuezi-Csatorna! Napjainkban elkerülik, mert életveszélyes lett.
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Plusz ha grid scalben gondolkodsz akkor az energia szállitható oda ahova kell, és ez jelentősen csökkenti az akkumlátor szükségességt.
@mariasebestyenneantal3612
@mariasebestyenneantal3612 Жыл бұрын
Ausztráliába aztán minek vinnék a Szaharában termelt áramot? Ott is van épp elég napsütéses óra, és saját sivatag.
@csahoscsuhas3344
@csahoscsuhas3344 Жыл бұрын
Napelemmel működnek Afrikában az artézi kutak szivattyúi. Kínai napelemek, csak nem tizede "nagy tételben", mint az európai árak, de ép ezért korlátozzák a beszerzést. Öt év múlva már nagyon olcsók lesznek mindenhol.
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
A Világ energia igényének a kalkulációja is durván hangzik, 51 millárd x 350w? az majd 18 ezer giga watt. (plusz ma már egy átlagos panel inkább a 480 wattot nyaldossa) Ez azért hangzik durvának mert az Európai unió fogyasztása valahol 220Giga watt körül van, és 550 millió ember lakik itt, ha innen felszorzod a 7 milliárd emberre akkor az a szám közelebb lesz a 2,5 ezer giga watthoz és itt még nem vettem figyelembe, hogy bizony Afrikában nem fogyasztanak annyi áramot mint mi felénk. Ahogy azt se vettem figyelembe, hogy a világ lakosságának a 80% a sunbelt-en lakik, szóval nagyon egyszerűen megtudják termelni a saját házuk tetején.
@sanyi1959
@sanyi1959 Жыл бұрын
Csodálkozom, hogy milyen sok szakértő van ebben a témában, országunk mégis energiahiányban szenved! Sajnos olyanok is vannak, akik minden megoldásban problémát látnak csak! Ez sose visz előre!
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Ez ugyanakkor azt is jelenti, ha mi nem csinaljuk, akkor senki nem fogja
@tizeslista_hu
@tizeslista_hu Жыл бұрын
Van különbség megoldandó probléma és hibás/orssz ötlet között ami nem megvalósítható. Van 10 mód, ami jobban működne ennél. Azokat kell csinálni, nem egy rossz ötletbe belevágni.
@akoskiss9522
@akoskiss9522 Жыл бұрын
A legnagyobb sivatag nem az Antarktiszon található?
@lospadresapa6028
@lospadresapa6028 Жыл бұрын
De.
@bencenagy4737
@bencenagy4737 12 күн бұрын
Csak ott a napsugárzás maximum beesési szöge 20°, ott nem lenne túl hatékony. A több hónapos napsütés-mentes időszakról nem is beszélve. Ezt lehetne az Északi sarkra telepített napelemparkkal ellensúlyozni, csak az erősen szűrt napsugárzás ott is ugyanúgy fennáll, illetve ott "sivatag" sincs, max Grönland. És bár erre már nem emlékszem annyira, de a sivatagok (térítői (mint Szahara, Ausztrál) illetve "hideg" sivatagok (mint pl Atacama, Góbi) jellemzője a nagy napi (utóbbi esetében évi is) hőingás, alacsony csapadék. Lehet kihagytam valamit, de az Antarktiszon ezek közül nem mind van. Azt permafroszt/örök fagy területnek nevezzük.
@arnolda.gazder9728
@arnolda.gazder9728 Жыл бұрын
Rosszul számol, rossz a terv, = rossz eredmény. Csak fantáziál. Ostobaságokat beszél.
@stefanbalazs6419
@stefanbalazs6419 Ай бұрын
Na ez a "HUBAZMEG"!!!😮😮😮
@laszlocsabi4117
@laszlocsabi4117 10 күн бұрын
A fegyver és lőszer meg a háborút kiszolgáló eszközök gyártása helyett simán lehetne ilyen giga beruházásokat.
@falltom5668
@falltom5668 Жыл бұрын
1:50 ezerszer férne el ?🤔😳
@injust9198
@injust9198 3 ай бұрын
6:30 körül , ha felmelegszik a sivatag akkor eső fog hullani ???? Valamit nagyon elnéztetek , akkor délben a sivatagban esnie kellene , vagy ez csak nekem tűnt fel hogy marhaságot terjesztették ?
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Ha grid scale-ben gondolkodsz, a tároláshoz maximum 5kwh/ház kell. Ennergiát legdrágábban akksiban lehet tárolni ami ma már a nátrium alapu akkumlátor technológia miatt kb 20 dollár per kwh környékén van, de vannak más megoldások amik az 1 dollár per kwh magaságában mozognak.
@lacikeri3102
@lacikeri3102 Жыл бұрын
Hol? Komolyan vennék 20dollárért használható nátrium akkut, de én a 13kWh LFP akkumat 200$/kWh feletti áron vettem.
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
@@lacikeri3102És szerinted abbol a 200 dollarbol hanyat kapott a gyarto? 70et? Ha valaki nagy tételben vesz, akkor a gyártóhoz megy közvetlenül, de persze megprobalhatod elsarkitani a peldat, es egy vegletbol altalanositani. Ahogy ez a video is csinalja
@lacikeri3102
@lacikeri3102 Жыл бұрын
@@buscseik AZ engem hol érdekel? Engem csak az érdekel én mennyit fizetek. A gyártó, és kereskedő aki nagytételben veszi, pedig mindig ráteszi a maga hasznát. Tesla is 80$-ra mondja az akku költséget, de nézd meg mennyiért adja a PowerWall-t. Ezért mondom, hogy ha te tudsz olcsón jó akkut én vevő vagyok rá.
@tamastoth6788
@tamastoth6788 Жыл бұрын
kb 15 évvel ezelőtt volt 15% a napelemek hatékonysága, amikor én is tanultam. Ma 25-26%nál járunk az alap modellekbe.
@karolyonodi9910
@karolyonodi9910 Жыл бұрын
És nem csak a hatékonyság növekszik, de az előállítási költsége is csökkent.
@shaba1982
@shaba1982 Жыл бұрын
Bakker! Az tényleg fel sem merült, hogy az egész kócerájt hetek alatt menthetetlenül betemetné a homok? Nemcsakhogy porosan nem termel semmit, hanem frankón több méter vastagságban. Lenne egy hely a földön, ahol komplett napelem-paneleket lehetne készen bányászni. 😂
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Arra már gondoltál, hogy nem minden sivatagban van állandóan homok vihar, egy picit előre látó tervezéssel, simán lehet olyan helyeket találni, ahol ez nem probláma. Minden egyes állítás még a legkisebbek is vérzett ebben a videoban. Simán meg lehet csinálni. És erről rengeteg tanulmány készőlt, akik mellesleg nem légből kapott számokkal dolgoztak.
@fonix68
@fonix68 Жыл бұрын
A helyzet az, hogy pont megkötnéma homokot a napelempark, ahogy nálunk az alföldön az akáccal kötötték meg.
@shaba1982
@shaba1982 Жыл бұрын
​@@buscseikNem minden sivatagban vannak, de a Szaharában igen. Nem állandóan, csak néha-néha, bár fogalmam nincs ezzel mit akartál mondani. A kulcsszavak sirokkó, khamsín, számum. Nem azt mondtam, hogy tanulmányt nem lehet készíteni, hanem hogy működő napelemfarmot nem lehet. Tudod mi a különbség az elmélet és a gyakorlat közt? Elméletben semmi, gyakorlatban nagyon is sok. 😅
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
@@shaba1982Tudom mi az elmelet es a gyakorlat kozott a kulombseg, elmeletileg ez a video azt mondja hogy nem lehet, de a gyakorlatban megis megtortenik.
@shaba1982
@shaba1982 Жыл бұрын
​@@buscseikTörténik? 😂 Akkor nem tudom min aggódsz? Energiaválság, klímaváltozás megoldva. Ugorgyunk... 😂
@shatva
@shatva 8 ай бұрын
7.p A szaharai légtömeg milyen táplálékot szállít az amazonashoz? Ez sántít. Másrészt kimarad a számolásból a napelemeknél az hogy nem lenne CO kibocsátás máshonnan. Lehet melegedne de cserében hűtene is. Kicsit komplexebb hatásmechanizmusokat is kéne bele tenni.
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Érdekes, hogy Spanyolországban nem zöldült be a sivatag :)
@istvankalo4732
@istvankalo4732 Жыл бұрын
A neten talált albedo alapján a sivatag és a napelem fény visszaverése / elnyelése azonos. Milyen adatokkal számoltak a videoban?
@istvanberkes4395
@istvanberkes4395 Жыл бұрын
A sivatagi napelemek alá is lehet tenni egy vízhűtést amivel a keletkező hőt fel lehetne használni és mondjuk gőz turbinákat hajtani velük.
@peterelekes2328
@peterelekes2328 Жыл бұрын
Nem kell egy helyről megoldani a világ áramellátását. Most sem teszik. Így a számítás és a következtetés is rossz. A napelem pont azért lehet olcsóbb mert oda lehet telepíteni ahol az igény van.
@zoltanberta5487
@zoltanberta5487 Жыл бұрын
Már azon isnvisítva röhögünka villamosmérnök kollégákkal, hogy ez egyáltalán eszébe jutott valakinek. Élőben megy a hülyék paradicsoma 😂
@zolix007
@zolix007 Жыл бұрын
Tetszik a videó. Szerencsére vannak jobb ötletek is mint sivatagba telepíteni az összes napelemet.😂 Ha mindenütt az alternatív megoldásokat támogatnák, nem lenne gond. Sok alternatív energiaforrás létezik de fontosabb lenne először is az energiafogyasztás csökkentésére. Minden háztartásnak energia önellátó rendszerrel kellene rendelkeznie. A 220V-ról át lehetne térni a kisebb pl. 24V-os tárolóbarátibb rendszerekre. Az energiaönellátás lenne a kulcs. Fény, szél,hő,víz és újabb ingyenes energiaforrásokra találmányokra lenne szükség ahhoz hogy mindez működjön magától. Amíg van szén, fa, olaj, gáz, atom energia addig a profitéhség és energia hatalomvágy irányítja a piacokat... amíg a szemlélet nem változik meg addig sosem lesz egységes megoldás az energiaválságra...
@cerufilo8764
@cerufilo8764 Жыл бұрын
Ha a lusta modern ember változna akkor nem lenne gond. Ha hajlandó lenne két kézzel "manuálisan" megcsinálni jó pár dolgot; akkor nem kellene ennyi többlet energia. Lásd az agyhalál legújabb vívmánya: elektromos roller😂 nehogy már lábbal kelljen hajtania magát. Szánalmas világban élünk és amíg ez nem változik, egyre csak nagyobb bajba keverjük magunkat!
@gabornemeth2904
@gabornemeth2904 Жыл бұрын
A Nat Geo-n láttam egy filmet,melyben egy angol házaspár a világtól elvonult egy félsivatagos szigetre. Beállítottak egy másfél négyzetméteres napelemet,amiről működtettek egy szivattyút,és egy sótalanító berendezést. Napi 3 m3 tengervizet tettek öntözésre alkalmassá,és hektárnyi területet varázsoltak művelésre alkalmassá. Ha a világ gazdagabb fele finanszírozná a tengerparti,sivatagi országok lakosságának ezt a technológiát.a tengerpartokat több tíz kilométeres gyűrűben zölddé lehetne tenni.Ez kedvezően befolyásolná a mikroklímát,ráadásul csökkentené az óceánok veszélyesen emelkedő vízszintjét. Nem beszélve sok száz millió ember élelmiszer szükségletének megtermeléséről.
@VAjZY
@VAjZY Жыл бұрын
1:53 100 az. ;)
@andrasdrballa8650
@andrasdrballa8650 Жыл бұрын
Csak 100x férne el magyarország!😉
@Szabo.Jozsef.84.
@Szabo.Jozsef.84. Жыл бұрын
Meg lehetne oldani, már csak az emberiségnek kellene összefogni, jaa az lehetetlen, nem fog megtörténni
@Ritschye
@Ritschye Жыл бұрын
Az a baj, hogy azok a sötétzöldek akik autópályára ragasztják magukat, autókon ugrálnak, festményeket rongálnak múzeumokban stb stb a környezetvédelem nevében nem értik meg ezt, csak kigúvat szemekkel és bedagadt erekkel sikítoznak…
@gaborviranyi1377
@gaborviranyi1377 Жыл бұрын
Az energiazabálásunkat kell megszüntetni, és az ésszerű mennyiségű, igazán elengedhetetlen fogyasztásig eljutni. Nálunk 100 kWh-nyi villamos energia fogy egy hónapban a nappali fogyasztók miatt. De még így is lehetne csökkenteni.....mi rajta vagyunk. Ki gondolkodik még így?
@juhaszzsolt7484
@juhaszzsolt7484 Жыл бұрын
A Szaharát be kell ültetni Smaragdfával! Jól bírja a szárazságot és zabálja a CO2-t.
@lospadresapa6028
@lospadresapa6028 Жыл бұрын
Benne vagyok, gyerünk! Ki tart velem?
@mihalymagyari7239
@mihalymagyari7239 Жыл бұрын
Furcsa hogy nem próbálják megépíteni, TESLA globális rendszerét.... Jaaa hogy úgy az óriáscégek nem tudnának eleget profitálni? 😮
@azeneszarnyan5830
@azeneszarnyan5830 23 күн бұрын
Kedves Tízes Lista! Már a hetvenes években sok cikk jelent meg arról a témáról, hogy ha az egyenlítő felett geostacionárius pályán keringene több ezer műhold. akkor azok a mindig a nap irányába forduló panelekkel, éjjel nappal gyűjtenék az energiát és egy állandó pont felett állva, állandóan oda küldenék mikrohullámú formában az energiát. Nem ma, hanem már a hetvenes években!
@professzormozes8939
@professzormozes8939 Жыл бұрын
Nem értem, azt mondja, hogy van ez az effektus, hogy a napelem melegíti a légkört és a bolygó átlaghőmérsékletét? De akkor ez most is így van nem? Nem kell ahhoz a Szaharában lenni, a vilon szerteszét lévő napelemek nem ugyanezt csinálják? Akkor a napelem hülyeség eleve a klímaváltozás szempontjából, még részben is? (Azt tudom, hogy megoldani nem fogja, meg tárolás, meg ritkaföldfémek, meg stb., de ezek szerint még ezeken túlmenően alapból is negatív a mérleg?)
@Dacso05
@Dacso05 Жыл бұрын
9 300 000/ 93 000= 100, nem 1000. Precíz munka. Grat.
@mihalykun6715
@mihalykun6715 Жыл бұрын
Azért,mert nincs víz amivel hetente lemossuk.🕊
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
kicsit elkapkodtam az akkumlatoros kijelentesemet a 20 dollar / kwh-val. Iron flow battery 5c/kwh. Es letezo techonologiarol beszelunk ami mar gyartasban van. Mindenkinek ajanlom a "just have a think" csatornat.
@gaborharangozo1587
@gaborharangozo1587 Жыл бұрын
3:40 az bturbo?
@kikihun9726
@kikihun9726 Жыл бұрын
És mi lenne, ha minden házra napalem kerülne a szolgáltató által? Atomerőmű megszűnhetne, helyére egy bazinagy akkumulátor. Egész órszág zöld lenne. Ha meg nincsen nap, akkor meg ott vannak a szélgenerátorok.
@zsoltharaszti9675
@zsoltharaszti9675 Жыл бұрын
nem feltétlen lenne jó megoldás, mert az inverterek visszatermeléskor magasabb feszültségen nyomják meg a hálózatot, ami kisebb károkat okozhat az elektromos gépekben, de legalábbis csökkenti az élettartalmukat, ez már most is előfordul ott, ahol egy utcában sok napelemmel szerelt ház van szélturbinák esetében pedig EU szabályozás van, hogy a lakott területektől mennyire kell messze megépíteni a zaj miatt, és még nem is eítettem azt az esetet, amikor éjszaka szélcsend van
@László-q8w
@László-q8w Жыл бұрын
Az aksi iparnagyságú felhasználásra alkalmatlan. Az elektromos energiának az az egyetlen nagy hátránya, hogy nagy, ipari méretekben nem tárolható.
@tamasrozsa5028
@tamasrozsa5028 Жыл бұрын
@@László-q8w Szivatyús enegiatárolóval lehet, ahol megfelelő a domborzat.
@László-q8w
@László-q8w Жыл бұрын
@@tamasrozsa5028 A Prédikálószéken akartak ilyet létrehozni, de a környezetvédők azonnal visítoztak. Máshol meg nincs akkora vízhozamú folyónk, ahol van a közelben hegy, vagy domb is, és lenne értelme.
@editkiss5127
@editkiss5127 Жыл бұрын
Aztán meg jó le egne a házad. Mostanában az is probléma hogy meggyullad a háztetőn a napelem. Sokat cikkeznek erről a problémáról.
@zoltanhugyecz1076
@zoltanhugyecz1076 12 күн бұрын
Amerikában es Ausztráliában van elég sivatag
@rellapu
@rellapu Жыл бұрын
Ami a legfontosabb, a szél rengeteg port, ezzel tápanyagot szállít az Atlanti óceánra, Dél Amerikáig. Na, ebbe nem biztos hogy be kéne avatkozni!
@zsoltszucs3101
@zsoltszucs3101 Жыл бұрын
Ennyo pénz egy év alatt elmegy forma 1 re focira..meg háborúra😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢
@gergelypalmai1681
@gergelypalmai1681 Жыл бұрын
Arrol senki sem beszél, hogy egyszerűen nincs elegendő nyersanyag erre. Ráadásul 25-30 évente le kell gyártani újra. Ebben teljesen egyetértek Gelencsér Andrassal
@1979Pioneer
@1979Pioneer 10 ай бұрын
Üdv mindenkinek. Létező dolgok: Fehér napelem (Solaxess). Minden kontinens a saját sivatag. Forró homok mint elektrosság tároló (Finn példa). Világbanki hitel. A gond az élettartam ami ott max 20 év.
@gyorgy.b
@gyorgy.b Жыл бұрын
Felsorolhatnék egy csomó ellenérvet az albedo módosulás, közvetlen klímamódosítás stb témakörében, de inkább csak álljon itt egy: de jó lenne a világ vagy akárcsak Európa energiaellátását afrikai országokra bízni :D
@torpemonguz
@torpemonguz Жыл бұрын
A napelem nagy előnye, hogy nem kell egy helyre koncentrálni, sőt... Az összeépített hálózatok Keletről Nyugatra megoldják a folyamatos üzemet. Azt számold ki, hogy a Kelet Nyugat irányban futó autópályák mentén mennyit tudsz lerakni. Infrastruktúra ott pedíg van. Csak szándék kérdése a sztrádák melleti kiépítés, semmi más..
@belakajus5461
@belakajus5461 Жыл бұрын
👍
@gulasoft1
@gulasoft1 Жыл бұрын
Bár bocsi, de 1.5 fokkal megemeli, a hőmérsékletet, de a széndioxid kibocsájtását meg brutálisan csökkentené. Ha meg már a tárolásnál tartunk amerikát és ausztráéiát is be lehet építeteni, úgyhogy nem kéne tárolni, mindíg a napsütötte helyről menne az áram, ha már minden össze van kötve mindennel.
@karvak1492
@karvak1492 6 ай бұрын
szarrá megy az agyam az elötér zenétöl mert hangosabb a beszédtöl amit alig lehet kihámozni alóla
@robertlakatos4489
@robertlakatos4489 Жыл бұрын
Fantasztikus video .... Arrol tudnál csinálni vedot hogy kb 5 -6 éve egyáltalán nincsen tél magyarországon ??? Légáramlatok és hasonlok .... KÖSZIIIII
@sanyi1959
@sanyi1959 Жыл бұрын
😅😅😅😅😅
@gamingsider
@gamingsider Жыл бұрын
Biztos vagyok benne, ha valaki pénzt látna benne már ott virítana ez az egész.. De mi magyarok szeretünk fizetni mindenért. Majd megoldjuk.. :D
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Pont ez a probléma, mivel olcsóbb, ezért kisebb biznisz. Ami nekunk kiadas, az nekik bevetel. Es ez egy eleg komoly politikai motivacio
@gibbon0220
@gibbon0220 Жыл бұрын
A napelemek által termelt hőt át lehet alakítani elektromos energiává peltier-elemekkel
@hali01hali57
@hali01hali57 Жыл бұрын
Elmagyaráznád,h a CO2 hogyan lehet "ÜVEGHÁZ" gáz ha nehezebb a levegőnél? Ha sikerülne kivonni minden CO2-t kivonni a levegőből, akkor a növények mit "lélegeznének" ? Megdöglenénk a növényekkel együtt !
@laurahimesekai
@laurahimesekai 25 күн бұрын
Kicsit offtopic, de játszottatok/játszotok World of Warcrafttal? 😊
@setnjeric
@setnjeric Жыл бұрын
9,3 millió osztva 93 ezerrel egyenlő 1000 Gratulálok!
@argentinosdogos
@argentinosdogos Жыл бұрын
Ráadásul 9,4millió.
@Kwy829
@Kwy829 Жыл бұрын
Mihez gratulálsz? Hogy hibázott egyet? Te mit tettél le az asztalra, azon kívül, hogy járatod a büdös szádat. Inkább köszönd meg a Tízes lista munkáját!
@szilviacsepp2426
@szilviacsepp2426 Жыл бұрын
Halkan megsúgom, hogy nem napelemekkel fogják telerakni a Szaharát, hanem ugyanúgy szándékoznak kínai mintára beültetni fával, ahogy Kína az utóbbi 40 évben a világ egyik legnagyobb sivatagjával már megtette. Ezek mellé Egyiptomban már elkezdtek egy mesterséges második "Nílust" építeni a sivatag felszámolására.
@laszlocsabi4117
@laszlocsabi4117 10 күн бұрын
Az atom, a hidegfúziós , a plazma, a nap, a hullám, a hidrogén üzemű erőművek már a jelen. A tuvábbi lehetőség, amit a jövő hoz az új kutatások eredményeként. eredményeként
@JJ-cm6ff
@JJ-cm6ff 10 ай бұрын
Azután hogy elhagyta a gyárkéményt a szén-dioxid,mi történik,mi lesz vele?
@norbertkis7128
@norbertkis7128 Жыл бұрын
Napenergiás 3D nyomtatással viszont lehetne automata gépekkel a homokból alakzáró formájú üvegtéglákat készíteni és mindent beburkolni vele. Ingyen házak, föld alatti lakó és ipari kmplexumok... Lenne mit fejleszteni ott a gyilkolászás helyett. De ugye ilyen az ember...
@schumi940711
@schumi940711 Жыл бұрын
Jó érzés volt a videóban is meghallani Marokkót, a 2019-es ott jártam óta tudom, hogy ott *már van* naperőmű :) Marokkó okos; persze a Szaharát *tele* rakni tényleg nem kell...
@sandortakacs9423
@sandortakacs9423 Жыл бұрын
Nem kötözködöm, valami ellentmondásos : 6:35 -kor ... a felszin elkezdene melegedni... 6:48 -nál: ...a napelemek árnyékot adnak, ezzel hűtik a talajt, miközben a levegő a napelemek hőelnyelése miatt még melegebb... 7:45 ...lehűti a sivatagot, mindeközben felmelegítené bolygónk légterét...
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Ja, csak vég szónak. Minden elektromos autó-ba lesz akkumlátor, amit lehet grid balancra használni. A youtube-on, úgy beszélnek róla, mint egy megoldhatatlan probléma, a dologban az a vicces, hogy a probléma még nem is létezik de már meg van oldva. Minden egyes elektromos autó töltő amit európában telepitenek fel van készitve erre a problémára. Ha nem hiszel nekem akkor csak keress rá hogy mi az az open ADR. És nem kellett hozzá infrastuktúra, megoldották pár centes szoftverből.
@buscseik
@buscseik Жыл бұрын
Ez elektromos autók segitik a renwable-t, a renewable az elektromos autókat.
@lospadresapa6028
@lospadresapa6028 Жыл бұрын
Mit renevabléztok itt?!!!!! Írjátok magyarul, a szent-....-it a nagyokos angolságotoknak!!!! - .@@buscseik
@028musicforlife2
@028musicforlife2 Жыл бұрын
Szkeptikus voltam. De az hogy tobbe kerul a leves mint a hus?! ... -Engem meggyoztel battya! Van abban vmi amit beszelsz! Tetszett!
@bonszi999
@bonszi999 Жыл бұрын
Klasszikus szöveg hogy az ember a saját maga elpusztítója. Bármennyire is igyekszik a jóra egy idő után pont az ellenkezője üthet be.
@gilgames4539
@gilgames4539 Жыл бұрын
Tehát úgy hűt a szaharai napelem-farm, hogy melegít! Szép!
Tényleg Jobbak Az Elektromos Autók?
17:50
Tízes Lista
Рет қаралды 134 М.
Ezért NEM lesz Kína a VILÁG URA
13:40
Tízes Lista
Рет қаралды 298 М.
Don’t Choose The Wrong Box 😱
00:41
Topper Guild
Рет қаралды 62 МЛН
Quilt Challenge, No Skills, Just Luck#Funnyfamily #Partygames #Funny
00:32
Family Games Media
Рет қаралды 55 МЛН
黑天使被操控了#short #angel #clown
00:40
Super Beauty team
Рет қаралды 61 МЛН
Mikortól Lesz Veszélyes A Mesterséges Intelligencia?
15:34
Tízes Lista
Рет қаралды 216 М.
Honnan van a vizünk? Meddig lesz elég?
25:47
Gyetván Csaba
Рет қаралды 248 М.
Hollywood Direkt Teszi Tönkre a Filmeket
33:13
Tízes Lista
Рет қаралды 80 М.
Amerika megszállja KANADÁT és Grönlandot? Miről van szó?
25:43
Kijuthatunk az űrbe űrhajók nélkül?
16:33
Tízes Lista
Рет қаралды 397 М.
IRÁNYÍTJUK AZ IDŐJÁRÁST, de meddig mehetünk el?
12:04
Tízes Lista
Рет қаралды 195 М.
Miért Szegényebbek a Meleg Országok?
12:57
Tízes Lista
Рет қаралды 167 М.
Oumuamua: egy idegen civilizáció szondája
25:26
PAXEL
Рет қаралды 381 М.
EZÉRT MEGY TÖNKRE a telefonod ennyire hamar!
16:07
Tízes Lista
Рет қаралды 280 М.
Mi van a Föld Legmélyebb Lyukának Mélyén?
12:47
Tízes Lista
Рет қаралды 744 М.
Don’t Choose The Wrong Box 😱
00:41
Topper Guild
Рет қаралды 62 МЛН