Amig fázom,vagy hőguta kerülget,éhezem és jóllakottságom van ,szeretek gyűlölök,érzem az izeket,igyekszem gyarapitani tudásomat,irigykedem megvagyok elégedve,dobogó szivét érzem öleléskor gyermekemnek.Addig nem gondolok arra hogy az életem szimuláció.Köszönöm a gondolat ébresztő videót.
@negative51003 жыл бұрын
És amikor álmodsz ? Megtörténhet benne minden amit itt emlitesz sőt gyakorlatilag bármi mégsem valódi...
@negative51003 жыл бұрын
Itt csak felsoroltal dolgokat amiket az erzekszerveiddel erzekelsz de azokon kivul sok "vilag" letezik meg amit nem erzekelunk..
@marinagy87363 жыл бұрын
Pontosan tudom hogy mire gondolsz
@Ftheimpaler3 жыл бұрын
Kedves égi rendszergazda, Ezúton szeretnék kérni mentési, és visszatöltési lehetőséget. Sokat dobna az élvezhetőségen. Remélem megoldható a dolog. Ha megkapom ígérem nem szólok senkinek róla. Köszönöm előre is! Üdv.: Feri
@Krisztoferiusz3 жыл бұрын
Azért azt még írd hozzá,hogy jól jönne még pár cheat code is xddd
@peterszalai66803 жыл бұрын
Te már tudod az igazságot, felébredtél. Adok kettő pirulát. Ha a pirosat veszed be, akkor tovább folytatódik az egész, ha a kéket, akkor felébredsz otthon, és semmire nem fogsz emlékezni.
@numberjack22863 жыл бұрын
Feri, már megkaptad, és már százszor visszatöltöttél. Sajnos így is mindig elbuktál. Üdv, a Rendszergazda
@alikasado23583 жыл бұрын
Hesoyam
@peterszalai66803 жыл бұрын
@karácsonyi krampusz ahhoz nem kell kék pirula. Azt csak nyugtatónak szedem.
@devidszabo66803 жыл бұрын
Nagyon tetszik, hogy ilyen témákkal foglalkoztok. Én csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem, még ha ki is derülne, hogy csak egy szimulációban élünk, nem kellene rögtön pánikolni meg miegymás. Csak azért mert egy szimuláció vagyis az azon kívüli lények számára nem valós, számunkra nagyon is az itt számít mit teszel, hogy döntesz legfőképpen a te életedre, és mivel kitörni sem lehet belőle, nem lenne értelme ezen görcsölni. Változtatni nem tudunk rajta, akkor meg csak feleslegesen stresszelünk rajta.
@MorliHolect3 жыл бұрын
De azért furcsa lenne megtudni, hogy a személyiségünk, ami meghatározza a cselekedeteinket azért olyan amilyen, mert valaki ilyennek programozta...
@Ferences3 жыл бұрын
@@MorliHolect Tényleg furcsa lenne,ha végre észrevennétek magatokat.Felelőség a cselekedetekért ez a kulcsszó.
@blueaqua70863 жыл бұрын
@@MorliHolect Ja, de szabadon dönthetünk, mit választunk, s a két vagy többféle választás kerülővel bár, de mind egy helyre visz, ha jól csinálod, ha nem :önmagunkhoz A kérdés csupán annyi, van -e mindenkinek értelme az úthoz, amit választott és tanult-e, s mit tanult belőle: helyes/ helytelen/ kimarad Lehetne úgy is, hogy info: igen/nem/és, esetleg talán, vagy Ezszerint jön a változó vagy a változatlan egy személyiségben Jó játék, csak ku®√ára unom a sok szar embert, akinek ló¥asznyi értelme nincs Nem írom, hogy semmihez, mert a semmi nem üres
@juditbagi64242 жыл бұрын
Ilyeneken én sem görcsölök. Nem az ember teremtette a világot, csak használja a lehetőségeit úgy ahogy tudja. Addig nincs baj, míg tudunk szeretni, torzsalkodni, másoknak, vagy magunkon segíteni.
@schumi9407113 жыл бұрын
2:54‒3:01 „Your focus determines your reality.”/„Amire figyelsz, az a világod.” ‒ Qui-Gon Jinn
@Krisztusé9 ай бұрын
Ez igy van, de minden hat ránk.
@mosat3623 жыл бұрын
Meg kell kérdezni Ricket, ő tudja a választ :D Mi csak az aksit működtetjük :D :D :D
@markmilo39803 жыл бұрын
Végre valaki aki a Rick és Morty t hozza fel példának💪😊.
@botondfeher14753 жыл бұрын
Köszönöm ezt a nagyon érdekes és bizar videót.
@arnoldputnoki92963 жыл бұрын
Nagy bátorság kellett ehhez a videóhoz, imádtam. Lehetne több hasonló témában
@cyberarchitect92803 жыл бұрын
Bátorság? Mihez kellett itt bátorság?
@sanyijutuber23813 жыл бұрын
@@cyberarchitect9280 Még a végén lekapcsolják a srácot 🤣
@53evi3 жыл бұрын
Érdekes elmélet, köszönöm a videót !👍😃
@vitglohorta12073 жыл бұрын
Akkor lényegében az a multiverzum, amikor egy civilizáció olyan szintre felfejlődik, hogy képes alkotni egy új univerzumot és ez így meg végezetül (mint egy lépcső sor) , de akkor vajon honnan indult el az egész és hogyan ?
@patriciototti Жыл бұрын
Kb 20 perce nekem is pont ugyan ez forög a fejemben,ès arra jöttem rá hogy bizony minden egyes apró jel elhintve szemünk elött teljesen igaz amit írsz!Csak èn nem lèpcső sorra hanem spirál-ra gondoltam,ami folyamatosan a multiverzumban forog bővül ès tágul,azon belül pedig a előre lètrehozott program kódok segítsègèvel amivel a civilizáció lètrehozza meg alkotja saját univerzumát.Majd kettè bömlik vagy szakad ès újra kezdődik a spirális folyamat csak mostmár nem a előzőleg kapott kezdeti kóddal,hanem a szakadás pillanatában utolsó bevitt befejező kóddal indul ùjra.Vajon a civilizációk altal alkotott mestersèges univerzumok csak szimuláciòk?Vagy pedig mi vagyunk a kód ami maga egy tisztító vírus ès elöl járókkènt meg alkotjuk a univerzumot amit egy másik fejletteb idegen fajnak hozunk lètre?
@Jalraxe3 жыл бұрын
Érdekes, elgondolkodtató, királyosan összerakott videó. Szerintem ez az elmélet is a határokat feszegető emberi elme "rágógumija". Még ha egy szimuláció is a világunk, és erre rájövünk, nem léphetünk ki belőle (amig el nem jön Neo), tehát muszáj betartanunk a szabályait és elfogadnunk valóságnak. Bárki bármennyit agyal is ezen, semmit nem fog megváltoztatni, bár egyházat tuti lehetne építeni köré.
@r0leeka3 жыл бұрын
Ezt a gondolat menetet tovább gondolva,ha ez szimuláció,nem is biztos hogy van "valódi" testünk.Lehet hogy csak 1-esek és 0-lák vagyunk.Digitális entitások
@RastaAlban3 жыл бұрын
7:29 ha szimulációban élünk és csak simán lekapcsolják, úgyse vesszük észre, hisz egyik pillanatról a másikra megszűnünk létezni. Időnk se lenne felfogni, hogy megszűntünk. Úgy tudnám elképzelni, mint mikor lenyomod a hosszabbítón a kapcsolót, és a gép hirtelen kikapcsol kilépés, stb nélkül.
@greeeeenghost3 жыл бұрын
Imádom az ilyen témákat ✌️✌️✌️
@horvthg3 жыл бұрын
A SAO egyik évadjában éppen arról van szó, hogy a világunk emberei öntudattal rendelkező mesterséges embereket hoztak létre egy szimulált világban. Amikor az egyikük kijutott a mi világunkba, felvetette azt, hogy honnan tudjuk annyira biztosan, hogy mi nem egy másik világ szimulációja vagyunk. Érdekes filozófia :D
@Krisztoferiusz3 жыл бұрын
Leírnád pontosan,hogy ez melyik sorozat? (Már ha sorozat persze)
@chadrick.basedman3 жыл бұрын
@@Krisztoferiusz Anime
@horvthg3 жыл бұрын
@@Krisztoferiusz : Anime sorozat: Sword art online, és azt hiszem, hogy a harmadik vagy negyedik évadja az, amiben ilyen eset van.
@007kicsicsira3 жыл бұрын
Ha szar akkor, szar. Ha jó akkor, jó. Mindegy, hogy szimuláció vagy sem.
@someone-wp7sk3 жыл бұрын
Ez konkrétan így van
@numberjack22863 жыл бұрын
mindegy, hogy élsz, vagy nem.
@kinexxona063 жыл бұрын
Ott van a backroom, ami egy külön vidit megérdemelne. És jó lett a vidi.
@milansztanko3295 Жыл бұрын
Lehetne még egy olyan videótok is, ami azzal foglalkozik, hogy mi a valóság? Nagyon érdekes téma, sok filozófus foglalkozott vele. Nagyon kíváncsi lennék az emberek véleményére. Már akit érdekel... Amúgy nagyon jó ez a csati!! Csak így tovább!!!!
@tizeslista_hu Жыл бұрын
Hú ez nem rossz :D tetszik az ötlet
@krisztianhorvath3866 Жыл бұрын
Benne vagyunk egy dobozban, sosem tudhatjuk meg mi van a dobozon kívül.
@dirigrespect41173 жыл бұрын
Párommal kajak kb 2 honapja elmélkedtünk erről 🤣 erre most ezt a videót látom 🤣 ha szabadon engedjük a fantáziánkat, nagyon érdekes elmélkedős beszélkedés születik :D es semmi sem biztos, semmi sem elképzelhetetlen.
@patriciototti Жыл бұрын
Ugyan ez nálunk egy az egybe 😂😂😂😂😂
@justaguy62173 жыл бұрын
Egyszerűen imádom a videóidat! Főleg az ilyen témájúakat. Nehogy abba hagyd! :)
@gergobodnar97183 жыл бұрын
Nagyon adnám ha szimulációnak az lenne a célja, hogy mi mikor leszünk képesek ki jönni belőle. :D
@sorenschmidt21183 жыл бұрын
Ja. Pl.; Ha a valosag Isten alma, akkor az a cel, hogy mi is felkeruljunk az istenrendbe, hogy mi is tudjunk majd almodni "valosagokat".
@szucsstewe94073 жыл бұрын
ez nagyon jó videó lett :)
@arpadszeiff3 жыл бұрын
Verzió 2: Ha ez szimuláció, akkor lenne a programozóhoz néhány kérésem: - Smith ügynököt igazán leállíthatnák, ne terjessze a Covidot. - Olyan jófiú vagyok. Igazán visszaprogramozhatnák az életkoromat a következő hölgyek valamelyikéhez illőre, és odaszimulálhatnák mellém barátnőnek. Miranda Kerr, Polina Gagarina, Alessandra Ambrosio, Dobó Kata, Sophie Marceau. Igazán adtam több lehetőséget is.
@arpadszeiff3 жыл бұрын
Kedves @agnes buborka! Na azzal pont annyit érnék, mint a reinkarnációval. Semmit. Részben épp az vagyok, amire emlékszem.
@jagoditsalex3 жыл бұрын
Lehetséges. Mi emberek úgyis mindig mindent meg tudunk magyarázni. Köszönjük a videót. 👌🏼😃és örülök, hogy ti is érdeklődtök a mesterséges intelligencia kutatások irányába, mert ez most a legmeghatározóbb kutatási területe a jelenlegi tudományunknak.
@numberjack22863 жыл бұрын
A Mátrix 1999-ben készült, nem 1990-ben.
@noel37093 жыл бұрын
Így van! ☝😃
@rozsaskornel19592 жыл бұрын
Nem
@orsolyamartonfalvay2620 Жыл бұрын
Nem tök mindegy mikor készült a film???? Nyilván nem neked szól,ezért nem érted.
@zoltanudvari84483 жыл бұрын
Fut az RP szeró ez van
@zoli6329 Жыл бұрын
Ooc mondom, elbugolt pár milliárd dollárom, valaki admin vissza tudná adni?
@Zemladam Жыл бұрын
@@zoli6329HESOYAM ad 250k-t, írd be többször
@Matee_222 ай бұрын
@@zoli6329szia, szia, kis időbe telt, de látom a reportot, mert senki nem ment rá. Ha elküldöd a bankkártyád addolom is ra a pénzt 🤣
@gabortirk50833 жыл бұрын
Két olyan kedvenc sorozatom van, ami erről is szól Westworld és Altered carbon. Egészen összetett sorozatok ajánlom szeretettel 😀 bár valószínűleg te már láthattad is ezeket. Mondjuk másképp van megfogalmazva, de a hinduknál ez nem túl idegen gondolat
@HardverGURU3 жыл бұрын
Egyszer, amikor elég fejlettek leszünk, hogy létrehozzunk egy szimulációt a saját valóságunkról, mondjuk azzal a céllal, hogy megvizsgáljuk, hogyan alakult ki minden a kezdetektől fogva, akkor lehet rádöbbenünk arra, hogy a "felettünk álló(k)" csupán ugyan ezt tették. Ekkor persze felmerül a kérdése annak is, hogy mi vagyunk az első szimuláció, vagy a miénk már a sokadik szimuláció a szimulációban?
@aweiop87593 жыл бұрын
A videó nagyon izgi, a baj hogy én nem hiszek ilyen fantazmagóriàknak!!
Tízes lista , kedves narrátor . Ha lesz némi szabad időd , meg egy kis türelmed , keress rá Bill Hicks : Csak egy menet című rövid monológjára ! Ha jól beszéled az angol nyelvet , még olvasnod sem kell . Nekem nagyon hihetőnek , mondhatni hitelesnek tűnt . Kíváncsi vagyok a te véleményedre is !
@balintungar28373 жыл бұрын
8:13 Attól, hogy megosztják még nem biztos, hogy el is hinnék. Ha most azt mondanák, hogy ez nem a valóság akkor elhinnéd?
@attilanits85272 жыл бұрын
Sok itt a kocka :D Sokat Gtáz-tak.
@legionnaire77813 жыл бұрын
90-es a Mátrix? Régebbi m a T2 ? Eszméletlen jók az összeállítások, csak így tovább. Köszönjük!
@whatijustwantvii62183 жыл бұрын
1999-es
@legionnaire77813 жыл бұрын
@@whatijustwantvii6218 igen..., viszont nem ez hangzott el...
@akacsaman3 жыл бұрын
Ah,20 év múlva akárki is indíthat egy ilyen szimulációt,csak ha el megy az áram az problémás.
@kunviktor99953 жыл бұрын
akkor már valami biztosabb energiaforrással fognak dolgozni ilyen esetben szerintem
@_chibo_34923 жыл бұрын
@@kunviktor9995 akár napelem táblákkal
@Kergelez6 ай бұрын
Én sok olyan játékkal játszom, amiben a karakterek rohangálnak a céljuk fele. Amikor nincs rá több időm, kikapcsolom a gépet, és később ott folytatom, ahol abbahagytam. Ha meg online, többszereplős, akkor akár ki is nyírhatják a karaktereimet, amíg nem figyeltem rájuk. Újat alkotok, és és megint nekivágok. Mit számít nekem a pusztulásuk, csak kis veszteség.
@akacsaman6 ай бұрын
@@Kergelez Jogos
@JAVINCZE3 жыл бұрын
- a valóság teremtett . - ilyen egyszerű . - moziba színházba azért mentünk . - ha összerondítod a falat , rondításoddal hozzáteremtesz . - az első bekezdés értése fordítható tudássá . - van rossz tudatosítás, torz , hiányos , legtöbszőr a tudatosítás torzítása stb .... korlátokat képez . -az első bekezdésemben a meghatározás .
@JAVINCZE3 жыл бұрын
- ati bekevrei az érzékelést .....az érzékszerveket stb ...... - a vak valósága is teremtett , - a valóság teremtett . - nem csócsikálom tovább ....
@varadibalazs12503 жыл бұрын
Szcientológiáról is legyen egy ilyen videó.
@editkiss51273 жыл бұрын
Vegyél Lon Hubbard könyvet. :((
@0utslder3 жыл бұрын
@@editkiss5127 Ron L Hubbardnak hívják egyébként az urat. A Háború a földön az egyik kedvenc könyvem tőle. Többször is elolvastam. A földi küldetés pedig akármennyire is szatírának indult. Manapság egyre inkább, valósággá kezd válni annak több részlete is. Egyébként neki volt az a híres mondása, hogy "Ha meg akarsz gazdagodni, alapíts vallást." Most haragudjunk rá mert ő meg is tette? 😊
@gaborkertesz60823 жыл бұрын
Az "álom argumentum" elméletet Descartes Platontól vette át. A köztük eltelt évezredekben többen is felhasználták.
@gbaladik3 жыл бұрын
Felesleges ilyesmin gondolkodni, hiszen ha valóban egy szimulációban élünk, akkor úgysem tehetünk ellene semmit ahogy a játékokban szereplő npc-k sem tudják befolyásolni a játék menetét, csak úgy ahogy azt előre beléjük programozták. Foglalkozzanak a kutatók valami értelmesebbel/hasznosabbal.
@numberjack22863 жыл бұрын
mindenki azon gondolkodik, amin akar
@riacallas5976 Жыл бұрын
Remélhetőleg…:)
@gabopindes3 жыл бұрын
Én is gondoltam má ilyeneket, hogy az egész csak egy vr mi adig tart míg meg nem halsz és még benne vagy addig azt se tudod,hogy az igazi tested milyen életét él.
@pterks9113 жыл бұрын
Valóban elgondolkodtató, például a technikai fejlődés/ugrás ilyen kvázi rövid időn belül. Ott vannak a lopakodó technológiák ,szinte alig pár évtized alatt. A Transzcendens film jutott eszembe erről a témáról.
@davidfinta2654 Жыл бұрын
Le van húzva a redöny. Biztos, hogy létezik az udvarunk?
@farkasegon43 жыл бұрын
Az emberiség nem ,hogy a 100.000 évet megélné de a kétezer ötvenet alig fogjuk meg élni!
@ianosescuion92183 жыл бұрын
Valóban, minden meghalad bennünket, nem tudjuk honnan jövünk, hová tartunk a pillanat végtelen ok és okozatok terméke.Minden felfedezés még több ismeretlenbe dob bennünket és így fog menni a végtelenségig avagy az idők végéig. Mindegy...
@Dymon323 жыл бұрын
7:40 remélem nem fogják lekapcsolni és elég sok árat termel a microverzumunk számukra és még Gooble Box-unk (rick és morty ) sincs
@ritatasnadi2 жыл бұрын
Néha arra gondolok, mi csak Isten álmaiban, vagy képzeletében létezünk, vagy fantáziájában.
@Krisztusé9 ай бұрын
Lehet álmunkban van az igazság.
@idonthavemain43183 жыл бұрын
hopp elment az áram :'o
@boldizsarbibza4903 жыл бұрын
Szerintem az általunk Istennek nevezett felsöbb hatalom vezeti a "szimulácíónkat" , de adott nekünk egy kis szabadságot. Szerintem, ha egy videójátékba beleépítünk egy mesterséges intelligenciát, mint szereplő, és egy kis szabadságot adunk neki, hogy irányítsa, vagy akár megváltoztassa a játékot, fejlődjődjön és saját élőterének tekintse azt, akkor egy, a világunk szimulációját hozunk létre , amit a szimulált alanyok szerint az ő világuk És azt hogy mi az igazság, csak akkor fogjuk megtudni, ha valaki/valakik kitörnek a szimulációból, de ha nincs szimuláció, akkor azt nem tudjuk bebizonyítani, tehát a kitörésig marad elmélet
@davidkanizsai21773 жыл бұрын
Amugy tegyük fel ez igaz ezzel akkor sem tudunk mit tenni ezzel
@gbaladik3 жыл бұрын
Legközelebb majd újra előveszik majd a töltsük-fel-mafunkat-a-hálóra dolgot vagy mi? Nem mintha az nem lenne hülyeség - bár a Serial Experiment Lain egy remek darab (egy kultikus darab, cyberpunk anime a 90-es évekből)
@szikla903 жыл бұрын
- Ez valóság? - Mi a valóság? - A valóság csupán az agyad által megfejtett jelhalmaz. Mikor álmodsz, azt is valóságnak érzed. Rájöttél már valaha álmodban, hogy álmodsz? Gondolom nem....bár gyakorlással elérheted a tudatos álmodást, onnantól kezdve mi lesz valóság?
@aladarkovacs9293 жыл бұрын
Ez nem feltétlenül van mindig így . Sokszor van úgy hogy aki álmodik tudja az álomban is hogy éppen álmodik és egy álomban van .
@szikla903 жыл бұрын
@@aladarkovacs929 igen, de azt meg kell tanulni, tudatos álmodásnak hívják.
@aladarkovacs9293 жыл бұрын
@@szikla90 én soha nem tanultam sehol mégis többször volt hogy álom közben az álomban jöttem rá, hogy ez csak egy álom . Aztán amikor rossz volt felébredtem amikor meg jó volt próbáltam tovább álmodni de nem ment az se ....
@MrNezo12343 жыл бұрын
4:50 "[...] amik saját öntudattal is rendelkeznek". Filmajánló: SID 6.7 - A tökéletes gyilkos (1995) Virtuosity (original title). Nem tökéletes film, de az elgondolkodtató kategóriába tartozik. !!!! 18+-osnak sorolnám én be, a látottak alapján.
@asdprogram3 жыл бұрын
Most miért ilyen népszerű ez a téma az interneten? 😂
@worldgamingmagyar87563 жыл бұрын
Me méne legyen?
@worldgamingmagyar87563 жыл бұрын
Te mibe hogy teszimulász ittt mi asszed nemjövökrá
@worldgamingmagyar87563 жыл бұрын
@Cat 2 Dab milenne ? Há rájötem higy ez a magyar gyerek irányítja a szimulációt xdddd
@Pitusz3 жыл бұрын
Ti komolyan csak most méláztatok el a Mátrix filmeken?
@worldgamingmagyar87563 жыл бұрын
@@Pitusz jobb későn mint soha D
@officialRandall3 жыл бұрын
Amíg nincs fölöttem egy sárga kérdőjel, és nem hoz egy transzvesztita mágus 5 krumplit és 3 disznóbőrt, addig nem hiszek benne.
@editkiss51273 жыл бұрын
Az a félelmetes hogy az elméletek általában realizalodnak, megvalósulnak. Valamikor. Vajon ehhez az elméleti nagy filozofusok mint E Kant, és C G Jung hogy viszonyulnanak? Nagyon jó lett a videó! 👈
@editkiss51273 жыл бұрын
@StickMyDuck Már meg történt, máris itt vagy!
@sjsjjsnsnssususjjsjs3103 жыл бұрын
Tudod nagyon sok elmèlet megbukott, a lapos föld elmèlet is ilyen.
@editkiss51273 жыл бұрын
@@sjsjjsnsnssususjjsjs310 Bocs az nem tudományos elmélet, én tudósokra felfedezokre, sci - fi irokra, Vernére, Tesla, Newton Isiaacra es a többi nagy elmélkedore gondoltam, akiknek az elmélete realizálódott. Ez a lapos földes butasag nem tudom hogy kinek az elméjeből pattant ki, de tudjuk hogy, hülyeség ugy ahogy van.
@zsuzsannaszalay42093 жыл бұрын
Mindegy, hogy racionálisnak vagy totál örültnek tartjuk e a magyarázatot, a valóságról alkotott kép a szubjektum számára csakis a saját elméleti és gyakorlati léte szerint, valamint a közmegegyezés alapján lesz igaz vagy hülyeség. Míg a komfortra törekvő középutas kiegyezők nem sokat változtatnak, hiszen a jól bevált , - többé kevésbé megelégedett, lusta, kényelmi szellemi és életszintjüktől nem térnek el, - addig az az alatti és a fölötti energiával,- képességekkel bírók megrezdítik a Mátrix hálót az egyéni akcióikkal, Sok ilyen már veszélyes a jól bevált biztonsági rendszerre, úgyhogy kicsit át kell ilyenkor alakítani a hálózatot, akár szimuláció, akár nem. A szerveződés lentről forradalom, fentről, a hatalom nép iránti belátásán alapuló társadalmi átalakítás is lehet, akár demokratikus néphatalom látszata is. Vagy a mindenki egy elven kialakított globális, vagy univerzum szintű központi konföderáció. És még sorolhatnánk. A történelem már sok-sok deja vu érzést okozhatott mindazoknak, akik inkarnálódtak. A lényeg, a "cella", azonban a szabadságtudat mellet is maradt. A hatalom természete a mátrixban is a hatalom természete szerint szimulált. Mindenképpen izgalmas megkeresni a valós választ önmagunkra vonatkoztatva, hogy Ki vagyok én valójában?. Egész jól el lehet tölteni vele az életidőt az igaz válaszokat keresve. Valószínűleg két azonos ember nem lesz, aki mindenben egyet tudna érteni. A keresők mégis jobban fel fogják ismerni, hogy nem minden az aminek beállítják. Persze ebbe már a 3-5D-s (sőt több) multiverzum is belefér. Szóval, mindent bele, mert csak az az igazi játékos, akinek kedve, tehetsége, képzelőereje nem akad fenn a hálón! És, mint tudjuk: "A válaszok már készen állnak csak jól kell kérdezni."
@kissbela7409 Жыл бұрын
Ez nagyon jó volt. Legalábbis szerintem. :)
@sheila_3p3 жыл бұрын
Az evolúciós elmélet egy nagy badarság! Nagyobb hit kell az evolúció elhivésére, mint a kreáció (teremtés) hitéhez.
@asdsad9383 жыл бұрын
És ha Isten teremtette az evolúciót is?
@sheila_3p3 жыл бұрын
@@asdsad938 🤣😂🤣😂 Ezt most komolyan kérded, vagy csak megjátszod magad? Ilyen nincs. Vagy egyik van,vagy a másik. Mindegyikhez hitre van szükség hogy működjön.
@asdsad9383 жыл бұрын
@@sheila_3p Tehát azt hihetjük, hogy Isten teremtette az embert, az emberi testet, a Földet, az egész univerzumot minden apró részletével, de az evolúciót nem? Ha azt "feltételezzük", hogy Isten mindenható, miért ne teremthette volna ő az evolúciót is?
@sheila_3p3 жыл бұрын
@@asdsad938 a fő kommentemben kihangsúlyoztam, hogy az evolúció elhivésére sokkal nagyobb hitre van szükség, mintsem a teremtésben való hitre. Válaszod kicsit értelmetlennek találom, mert ha valami működik magától, minek kellene azt megteremteni? Benne van a szóban is "evolving" ezért nem volna értelme...
@asdsad9383 жыл бұрын
@@sheila_3p Valami csak elindította az evolvingot.. szerintem ott lehet a teremtés. De mindegy.. túl összetett a téma ahhoz, hogy ilyen felületen érdemben beszélgetni lehessen róla.
@themartonvirag3 жыл бұрын
0:45 99-es😉
@Zilahi-Branyi_Laszlo3 жыл бұрын
Hát ez így eléggé légből kapottnak tűnik. Lehetett volna előhozni néhány gyanús konkrétumot, mint pl. az a jelenség, hogy a szuperpozícióban lévő dolgok a mással való interakció pillanatában „döntenek” arról, hogy milyen állapotot vesznek fel, ami tipikus számítási kapacitást megspóroló programozási stratégia (amíg nem kerül interakcióba mással, addig úgyse befolyásolja a szimulációt, így ha esetleg soha nem fog interakcióba lépni, akkor felesleges erőforrás pazarlás lenne előre kiszámítani az állapotát.)
@arpadszeiff3 жыл бұрын
Verzió 1: Ha szimuláció az élet, akkor ebben az univerzumban valószínű. hogy csak én vagyok, és még ez a videó is szimuláció. Vagy legalábbis annyi önálló öntudat, ahány biztosítható, hogy a szimulált életükben nem találkoznak. Ugyanis egy szimulált öntudat egy önálló nézőpont. Ha több van, és ezek random találkozhatnak, akkor ugyan azt a szimulált életteret több szempontból kell hibátlanra szimulálni. Exponenciálisan növekvő számítástechnikai teljesítmény. Gondoljunk bele, egy több tízezer fős koncertbe. Már a sakktábla, és rizsszemek sztori is ijesztő, pedig csak úgy kezdődik, hogy az első kockára egy szem rizs, a következőre a duplája, azaz 2. És duplája 4. És duplája 8. ... Utolsó kocka 2 a 63-dik hatványán. Ilyen anomália lenne egy multi öntudat szimulációval is.
@feklandhd23 жыл бұрын
De ez a része csupán csak nyers kapacitás kérdése…
@arpadszeiff3 жыл бұрын
@@feklandhd2 Hatványozódás esetén már nem. Durva megközelítésben. Mert akár minimális tömeg leszimulálása is több tranzisztort igényel, mint amennyi atom van a világegyetemben.
@K_Jani9 ай бұрын
És mivan, ha egy fejlett technológia nem tranzisztorokkal, hanem egy számunkra ezidáig elképzelhetetlen megoldással oldja meg a számításokat? Mi van, ha az egész univerzumunk egy felfoghatatlan méretű és folyamatos tágulásából adódóan végtelen számítási kapacitással bíró átmenet gép és neurológiai kapcsolatokkal rendelkező élőlény között? Mint egy agy pl.
@krisztianvarga29143 жыл бұрын
Ha egy szimulációban élnénk, ~ annyit tudnánk, amennyit a "Mindenhatónk / Megalkotónk" belénk programoz, tehát ha megkapnánk azt az információt / megengedné, hogy fény derüljön az ún. valóságra* , akkor az lenne előbb, vagy utóbb a természetes számunkra, mint ahogyan világrajövünk, és (mint a kamerák) gyűjtünk információkat az emléktárunkba, majd vetítjük vissza, hogy az információközlés végbemehessen. A Föld forgását sem érzékeljük úgy, mintha körhintán ülnénk. Vagy mozgatnunk kell egy testet, és nap, mint nap dolgoznunk kell a megélhetésért. Azt is megszokhattuk már. Az emberi agy egyik szépsége, hogy alkalmazkodik.-> A válaszra soha nem kerül sor. Vagy talán mégis? :)
@vezertrojai3 жыл бұрын
Ehhez kapcsolódik egy érdekesség, hogy azért nem tudjuk elérni a fénysebességet, mert a számítógépnek ott vannak a korlátai!
@cyberarchitect92803 жыл бұрын
De mások például a részecskék és maga a fény is fénysebességgel halad
@madogery3 жыл бұрын
Nem kotozkodni akarok, de a Matrix az 1999-es... 😉
@elmerfudd_3 жыл бұрын
Ja én is ezen akadtam fen de csoríkááám ő is hibázhat
@wobu-san3 жыл бұрын
Nyugi csak rendszer hiba 🤣
@tizeslista_hu3 жыл бұрын
Esküszöm a szövegben még 99 volt, az agyam ugrott egyet :D
@cubeers3 жыл бұрын
@@tizeslista_hu Hiba a mátrixba :DD
@akosvarga49763 жыл бұрын
Az csak a te szimulaciodban 😂
@danielpapp83953 жыл бұрын
okés , tegyük fel... de akkor kérdezd meg hogy az Istenek hogyan jöttek létre?
@devidszabo66803 жыл бұрын
Ahhoz ismerni kellene az ő világuk fizikai törvényeit.
@danielpapp83953 жыл бұрын
@@devidszabo6680 már ha nekik van.
@devidszabo66803 жыл бұрын
@@danielpapp8395 Két dolog objektív mindenhol létezik, a számok és a logika. Ha a világunk szimuláció, vagyis mesterségesen létrehozott, akkor aki azt létrehozta annak változás történt az életében. Ugye egy adott ideig nem volt szimuláció, aztán egyszer valamikor kész lett vele. Tehát időbeli változás történt, aminek volt valami főokozója, a szimuláció létrehozásának gondolata és más befolyásoló tényezői, amik ennek a kivitelezését lehetővé tették, pl. A számítógép alkatrészeinek összekapcsolása annak működési elve stb. Egy ilyen szimuláció futtatása nagyon komplex feladat rengeteg tényező befolyásolja a kimenetelét. Szóval egészen biztosan vannak fizikai törvényeik nekik is.
@hudumannaia3 жыл бұрын
Elméletileg nem kell egy túl nagy szimuláció. HA azt vesszük csak "te" vagy te és más körülötted is szimuláció, az egész folyamat leegyszerüsödik 1 tényezőre. Egyszerre egy(két) képet kell kirenderelni, stb stb. :)) Az alvás pillanatában patchelheted is a rendszert vagy ilyesmi. Easy 🤔
@aladarkovacs9293 жыл бұрын
Akkor ebben az esetben maga csak egy szimuláció számomra aki ezt a hozzászólást olvassa .... Maga igazából nem is létezik ....
@hudumannaia3 жыл бұрын
@@aladarkovacs929 Lehetnék és Ön is nekem, nem?
@aladarkovacs9293 жыл бұрын
@@hudumannaia De .... Viszont ha szimulációban élünk sosem tudhatjuk hogy a másik ember saját tudattal rendelkezik nem csak a számunkra létrehozott szimuláció része . Hiába mondom én magának vagy maga nekem hogy saját tudattal rendelkezünk egyikünk sem tudja bizonyítani hogy a másik tényleg rendelkezik ezzel a tudattal és nem csak egy szimuláció ...
@hudumannaia3 жыл бұрын
@@aladarkovacs929 Pontosan, ez teljesen logikus és ezzel nincs is semmi baj. Én nem is állítottam, hogy független tudattal rendelkezek. Beképzelt egy állítás lenne :)
@tibornogradi34323 жыл бұрын
Olvastátok Stanislaw Lem Non Serviam című novelláját? Mert az is egy lehetőség. Viszont ha a mi világaink is úgy szimuláltak mint ott, akkor valóba elkezdhetünk fosni, mert ugye a gyarló isteneknél nincsen rosszabb... Villany leo... :DDD
@EmberHUman3 жыл бұрын
A helyzet az, hogy erre már az indiai védikus filozófusok is rájöttek.
@mestergod77433 жыл бұрын
Ők is csak szimulációk!
@ironjohn3 жыл бұрын
Ajánlom Nisargadatta Maharaj beszélgetéseit és Benedictus Spinoza Etika című művét.
@actim0013 жыл бұрын
3:50 Szimuláció a szimulációban! xD
@peter199709113 жыл бұрын
Rick & Morty. :)
@kgviktor13 жыл бұрын
Egy kis el"mondás" van az elején: A mátrix 1999-es film. Szintén 99-es A Tizenharmadik emelet (bár elég hülye a címe), ami ugyancsak a szimulált világról szól.
@feklandhd23 жыл бұрын
Pontosabban a szimulált világ által futtatott szimulacióról…
@kgviktor13 жыл бұрын
@@feklandhd2 jah, csak ez már spoiler. 😂
@sanyijutuber23813 жыл бұрын
De ha ez csak szimuláció lenne, akkor biztosan volnának hibák. Mert hibátlan, tökéletes rendszer nem létezik. Előfordulna pl., hogy akaratomon kívül megismétlem a mondatokat. Előfordulna pl., hogy akaratomon kívül megismétlem a mondatokat. Előfordulna pl., hogy akaratomon kívül megismétlem a mondatokat.
@TheGabex873 жыл бұрын
Nekem erről a Tron c. film jutott eszembe. Ott is egy alkotó ragad benne ebbe a virtúális világba amit teremt és nem tud kijutni mert a EA társa lerombolta a kaput a két világ közt,de ki akar szabadulni hogy itt is világuralomra akar törjön. Sokan szidták,de érdmes elgondolkodni rajta.
@outlonexcutie17463 жыл бұрын
Ha a szimulació megalkotóit isteneknek vehetjük akkor ki vagy mi teremtette őket?🙃🙃🙃🐒 Valaki segítene? De a földönkívülieket ne írjuk mert azok nem léteznek -vegtelentől + végtelenig😆😆
@Jani_993 жыл бұрын
1:04 Badár Sanyi jut róla eszembe :D
@IDeoI3 жыл бұрын
Egy összetettebb rendszer szimulálása úgy lehetséges egyszerűen ha 1 önálló gondolkodás=1 számítógép, ergo ahány lény, annyi számítógép. Sőt, ha "meghalsz" akkor a gép ami a TE szimulációd futtatta, egy új algoritmust alapján egy új szimulációt kezd, s a régit törli --> lélekvándorlás? Vagy a korábbit kezdi legelőlről --> újraéled az életed egy reset után.
@TrippyZenith3 жыл бұрын
A hitünkel termetjük a valòsàgot, ès tapasztaljuk egyszerre. ez bizonyìtott tèny. Olyan gyors a folyamat hogy èszre sem vesszük. Amit hiszel az szàmodra van. Tehàt megteremted. Ha kèpes lennèl 100%- ban elhinni valamit azzal meg is teremtenèd azonnal. Az összes ember hite teremti a vilàgunkat. Amiben a legtöbb ember hisz az van. Amiben nem hisz az nincs. Mit akarsz? Higgy benne s megteremted. Viszont nem lehet kètsèged. Elhiszed hogy a tested te vagy. Ezzel megteremted. Olyan erős ez a hit hogy kemèny anyaggà vàlik. Pedig anyag nincs. Energia van csak. A hit ami azzà teszi. A kisbaba egy ès ugyan az mindennel. Csak lassan tanìtjàk meg neki hogy mi micsoda. Ez a làbad ez a kezed ez az anyàd ez te vagy az nem te vagy. Megtanulja mi micsoda. Pedig mikor megszületik szàmàra minden 1. Minden AZ. Nincs külön a vilàgtòl.
@asdsad9383 жыл бұрын
Szépen összeszedted. Én is így gondolom. A többieknek bevezetőnek a kettős rés kísérletet tudnám ajánlani. Jó szórakozást hozzá.. 😁😉
@akosvarga84123 жыл бұрын
Nem tudom, hogy az elmélet igaz, vagy nem. De roppant érdekes videó. Ràadàsul megerôsített abban a "hitemben", hogy nagyon keveset tudunk ma még a vilàgból. Nagyon sok elméletrôl hittük néhàny tíz, szàz évvel ezelôtt, hogy komplett idiótizmus. Ma pedig màr tudjuk, hogy igaz... Persze csak poén volt a Man In Black filmekben a bulvàr sajtó cikkei. De mi van ha sok igazsàgra ma még csak úgy tekintünk, mint a bulvàr hírekre ??? Szerintem ma még a tudomàny nagyon gyerekcipôben jàr...
@Pacsmagi3 жыл бұрын
Itt már nem is az a kérdés, hogy szimulációban élünk-e, hanem ki van az ,,irányítópult "mögött? Egy mindenható Programozó, aki valószínűleg ő maga is egy szimulált világban él. Vajon kik indították el az egész folymatot, és miből fakad az első, valódi VALÓSÁG?
@ironjohn3 жыл бұрын
Akit komolyabban érdekel a téma annak ezeket ajánlom: Robert Lanza: Biocentrizmus Nisargadatta Maharaj: Én Az Vagyok Rames Sz. Balszekar: A Jelenségvilágon Túl Benedictus Spinoza: Etika
@JuditNadu2 жыл бұрын
Az asztrológia egy kulcs a felsőbb tudáshoz. Amikor előre tudod évekkel, hogy a világot vírustámadás fogja megrázni :)
@stripescat3 жыл бұрын
Arra kevés esélyt látok, hogy a tudósaink bebizonyítanák, hogy egy szimulációban élünk. Párhuzamban azt mondanám, hogy ha az agyunk kellően egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük a működését, egyszerűségünkben erre már nem lennénk képesek. :)
@Csaba.23913 жыл бұрын
A magyarázatnál hogy "Mi a valóság?"nem csak nem veszitetél el de teljesen megértékben megértetem elsőre.(talán ritka kivételnek számitok?) .
@matyashadobas87163 жыл бұрын
Vagyis a vallásnak van igaza
@AdrianMinich3 жыл бұрын
1:45 Nekem ennél.sokkal bonyolultabb elméletem van. Mivan akkor ha én nem egy szimuláció hanem egy sokkal fejletteb létformának csak a képzelete vagy és mi mind csak kitalációk vagyunk. Amúgy csak 13 vagyok ás az egészre a fürdőben jöztem rá.
@kalinakalina13 жыл бұрын
Es ha azok, akiknek a szimulaciojaban elunk, is valakiknek a szimulaciojaban elnek? es igy tovabb.. ha a mi vilagunk egy masik vilag egy atomnyi resze? es igy tovabb...
@aladarkovacs9293 жыл бұрын
Ha az emberiség egy szimulációban van akkor azt magától soha nem fogja tudni bebizonyítani mivel a szimuláción kívüli világ számára elérhetetlen egy másik dimenzió . Mint ahogy egy három dimenziós dolog sem képes létezni két dimenzióban . Egyszerűen a létezésének formája nem teszi lehetővé a másik dimenzióban való létezést .
@davidnagy28943 жыл бұрын
Hogy lehet ezt a szimulációt úgy befolyásolni ahogy csak én akarom?
@blueaqua70863 жыл бұрын
Szerintem sehogy S nem miattad sehogy Sok a körülötted levő változó, akik szintén "játszanak" Ahol élsz emberek, ahol dolgozol, család, partner, barát, ellenség, kudarc (mondjuk azt nem te okoztad, neked más) siker, rosszindulatúak, s a saját érzelmeid ( hatások, észlelés) stb Egyedül , barlangban , úgy igen
@davidnagy28943 жыл бұрын
@@blueaqua7086 Erre nincs megfelelő válaszom. Viszont sok ember úgy gondolja mindenki a saját maga szerencséjének és balsikerének a forrása. De ez csak részben igaz.
@blueaqua70863 жыл бұрын
@@davidnagy2894 Úgy van, részben igaz
@nostraculpa79869 ай бұрын
Egy a lényeg az földi életben, semmi sem lesz végtelenségig a tiéd, még tudásod és a tested sem, minden kölcsön van. Mindent elveszít mindenki egy idő után, akármit felépített, elért, megszerzett valaki, minden napi munkája ugyanúgy por lesz, mint sajátmaga is. Az élet azért van hogy mindenki élvezze ki, vagy szenvedje el a jelent. Minden az örökös harcról és a túlélésről szól, embernél állatnál, más halála segítségével tud tovább élni minden. Ahhoz hogy naponta jóllakj, naponta le kell ölni egy állatot aminek a felét még ki is dobod, vagy ha megtámad valami, vissza kell támadni hogy életben maradj. Fel lehet tenni a kérdést, mi értelme az egésznek, mert aki jól küzd a túlélésért, az is meghal előbb vagy utóbb és mindent elveszít amit elért, megtanult. Ha az élet egy biológiai alapú szimuláció, akkor könnyebb játékot is körénk rakhatott volna. Viszont ezek ellenére mégis minden úgy a legjobb, ahogy van, mert ha nem így lenne, akkor viszont valahol mindig hiba lenne a létezésben.
@roycroft85853 жыл бұрын
egy érv amellett hogy nem szimulalcioban élünk.a textura nem változik.sem a képi vilag. ha csak tiz évre visszanézünk a gaming vilagban hogy nézett ki egy játék tiz évvel ezelött pl a gta 1 vagy a mai nextgen jatékok pl a last of us 2 brutális grafikai külömbségek vannak a két jaték között. egy masik példa pl a bugok.marmint azok hiánya
@E_X_E_C_T_0_R3 жыл бұрын
Ha létezik is olyan felsőbbrendű erő, ami képes ilyen szimulált életet teremteni, azt ne hasonlítsd már az ember alkotta IT tudományhoz, mert ez utóbbi eltörpül ahhoz képest. Főleg ne a játékokhoz! 😀😀
@adorjan8153 жыл бұрын
KB 10 év múlva a technológia odáig fejlődik, hogy mi is képesek leszünk egy ilyen szimulációt csinálni.
@0utslder3 жыл бұрын
Erre röviden csak annyit írnék, hogy 16. És ez 1000 óra után is 16 marad. Mondjuk ezt csak az érti, aki játszott már a No man's sky-al. A lényeg nem biztos - sőt inkább biztos hogy nem - valós időben zajlik a szimuláció, így a grafika sem változik nagy mértékben. Bugok hiányával kapcsolatban pedig: hallottál már paranormális jelenségekről, ufo észlelésekről, stb? 😊
@devidszabo66803 жыл бұрын
Szerinted egy olyan szuperszámítógép, amely képes egy akkora világot létrehozni amit mi ismerünk annak teljes fizikai jellemzőivel kvantum szinten, annak majd lesznek olyan hibái mint a textúrázás?
@alphacentaury8393 жыл бұрын
Ha ez is annyira fejlett szimuláció ,hogy nem vesszük észre ,mert nagyon reális és részletes és hatalmas mesterséges intelligenciák quantum computerek léteznek és képesek rá .. A helyzet az ,hogy a keresőbe írja be :matrix glitch vagy error .. Látni fog nagyon érdekes dolgokat .Ha igaz még a legkomolyabb rendszerek is hibáznak néha pl.lefagy , kutya és más állatok láthatóak ahogy a program részleteinek jellegzezes lefagyása látható. Vagy pl. Biztonsági kamera felvétel ahol a kamera előtt lebeg 1 madár ,de szárnyai nem mozognak és helikopter emelkedik ,de a rotor áll.Vagy a repülőgép szárnyai csak egy oldalon látható és megáll a levegőben. Vagy többször ismétel 1 adott személyt megkettőz vagy háromszoroz bizonyos szituációban ez is lehet programm hiba. Látható felvételen olyan is ,hogy nappal van majd másik szobában az ablakon kinézve sötétség... A program úgy működik az írt programok futtatásánál logikai alapon ,hogy pl.ha szinulávlcióban a szekrényt nem nyitjuk ki ,akkor a programm nem gondoskodik addig arról ,hogy a szekrénybe pl.általunk elhelyezett tárgyakat akkor is ott létrehozza addig ismét ameddig ismét ki nem nyitjjuk a szekrényt .Tehát 1 szimulált valóságban akkor és addig a szekrényben nem létezik semmi ,mert ha sok személyhez kell alkalmazkodia a programmnak akkor az rengeteg részlet és lehet azonos időben ezért csak amikor logikusan szükség van rá ,tehát nyitjuk az ajtót ,akkor lép működésben és kreálja oda amit elhelyeztünk a szimuláció során pl.3 inget .Ezt jeleníti meg néhány eset ahol nyitás esetén semmi nem látható mert a mindegy ,hogy élő vagy mesterséges intelligencia a hibalehetúség ott van és az ,akkor jellegzetesen felismerhető .Én visszagondoltam pontosabban át az életemet ,hogy volt e már megmagyarázhatatlan eset ,de nem emlékszem ilyenre .Másrészről ha valakik szimulécióban vannak és éppen rést talál valaki a kreált valóság és a valódi valóság határán azt a rendszer az üzembentartónak úgyis fogja jelezni ,tehát a szabadulás ,kitörés nagyon nehéz lehet belőle.Ha mígis ,akkor nem tudná senki megmondani az ember ,hol térne és ébredne fel valójában.Gondoljuk el ,hogy pl.atomháború után embereket csarnokokba gépekre kötve és szinulécióban tartanak valakik valahol életben az elméjükből lehívott valóságukból kreált megszokitt hétköznapi valóságokat éltetve velük ahol a megszokott barátaik ,lakásik ,kutájuk a rendszerbe illesztve az eredeti életük szinte átmenetmentes folytatását teszi lehetővé .A mátrix film jól bemutatja ezt a zárt rendszert amelyből bonyolúlt módon ,de lehet kiút.... Ha valakinek sikerül kijönnie 1 ilyen rendszerből másokat akkor sem gondolom ,hogy kitudna hozni ,mert leállítanák akik ebben tartanak esetleg tömegeket .
@head16rhodo827 күн бұрын
De ha mi tudunk szimulációt létrehozni, akkor mi is istenek vagyunk, nem? És mi van akkor, ha akik minket szimulálnak, azok is csak szimulációk? És így tovább. Én azt gondolom inkább, hogy mi vagyunk a valódi istenek. Az elsők, akik szimulációt hoztak létre. És a folyamat befelé végtelen. De persze ez sem biztos. Tudod, mik azok a fraktálok?
@vinczesamuel82882 жыл бұрын
Meg lehet hogy belőlűnk èlnek valahol. Vagy egy telyes vèletlen a ki fejlet èlet.De mire jò ez az egèsz .Meg szűletűnk ès egy el telt idő utàn meg halunk. Vagy kinek vagy minek az èrdeke.
@zsuzsannanagy94273 жыл бұрын
Mekkora tévedés!
@csabazsoltkocsis96903 жыл бұрын
Ez spiritualitás! Élni nem élhetsz mert élet nincs csak létezés!
@peter199709113 жыл бұрын
0:47 " például az 1990-es Mátrix is..." Kis hiba a Mátrixban,mert 99'-ben jött ki a mozikba. :D
@arpadszeiff3 жыл бұрын
Verzió 3: Szerintem már nem kell sok ezer év fejlődés, hogy a számítógépek átvegyék fölöttünk a hatalmat. A technika már ebben az évszázadban megérik hozzá. Sőt lehet, hogy már most az zajlik.
@sjsjjsnsnssususjjsjs3103 жыл бұрын
😂👍
@gaborbiro1434 Жыл бұрын
Ha az idő érzékelése relativ, lehet a szimuláció érzékelése is az? ⏱🙃
@anonymousanonymous53083 жыл бұрын
Ez egész biztosan nem igaz. Egyszerűen képtelenség. Bele sem bírok gondolni. Ez nekem úgy hangzik, mint a lapos Föld elmélet. Egyszerűen ha objektíven, ha a saját világnézetemet beletéve, tehát szubjektíven nézem, képtelenség, hogy ez egy szimuláció legyen, amit mi mindennek nevezünk. Ember, vagy bármilyen lény nem tud és soha nem is fog tudni ilyen összetett világot létrehozni, mint amilyen a jelenlegi, végtelen dolog létezik, sok annyira összetett dolog, amit még mi sem értünk, teljesen objektíven, vallás nélküli szemszögből is egy olyan lényt vagy lényeket, aki vagy akik ilyen világot meg tud alkotni Istennek vagy isteneknek nevezzük. De hogy egy kicsit filozofáljak, egyszerűen, ha csak direkt nem az a célja ezeknek a valakiknek, hogy tudjunk a létezésükről, pár kattintással és gépeléssel miért nem törölték ki a világunkból ennek a gondolatmenetnek a puszta létezését is, a gyökereitől? Ha meg direkt az a céljuk, hogy tudjunk róluk, akkor miért hagytak 1.000-2.000 éveket, hogy rájöjjünk és miért nem hozták úgy a világunkat, hogy már sokkal előrébb, a tudomány megjelenésekor is felvetődjön ez a gondolat? Én vallásos vagyok és szeretem a filozófiát és a fizikát, de ezt egyszerűen nem tudnám megemészteni. Lehetséges lenne, hogy még az is meg van írva előre, hogy mi lesz a sorsa az összes létező dolognak? Nem... Ez lehetetlen.
@davidbarath13 жыл бұрын
Stimulációban
@VanesszaSummer3 жыл бұрын
Mi történt amúgy az elmúlt 50 évben? Többen fejlődött a világunk mint több ezer év alatt. Hogyan?
@blueaqua70863 жыл бұрын
Minden a múlt fejlesztése csupán Az elmék, a kreatívok mindenhez adtak alapot Nézz rá pl tudománytörténetileg
@qkac19923 жыл бұрын
Én ahogy nézem a szimulációban a KZbin ot. 👁👄👁
@spaceshipper87853 жыл бұрын
Mi van akkor ha ez egy paradoxon minden szimuláció egy újabbat csinál És mi csak egyek vagyunk a többi közül
@devidszabo66803 жыл бұрын
Az is lehet.
@ohayomc12943 жыл бұрын
Ddosoljuk a szimuláció gépét, dugjunk többet és legyünk 100 milliárdan!