Használd a 👉 cambly.biz/tizeslista51 linket, hogy 1 ÉVIG 50% KEDVEZMÉNNYEL tanulhass angolul🇬🇧
@jozsefkolompar884710 ай бұрын
Szanalmas vagy haver.
@jozsefkolompar884710 ай бұрын
@@PatrikSolyom-hu9fn Abol elnek meg, hogy reklamoznak valamit. Azt, hogy a termeknek es vagy szolgatasnak esteleg programnak van-e ertelme,az mellekes. Kifizetik oket es letoljak a tobbi nem erdekli oket, bar tudnak pampogni ha valakiszova teszi a jelenseget. Bar valamibol meg kell elni ha mashoz nem ertunk.
@ismeretlensrac400810 ай бұрын
egyébként a rövidlátás is nagyott nőt ezekben a felsorolt generációkban
@Laszlo203310 ай бұрын
@@PatrikSolyom-hu9fn Latom nagyon ertesz hozza, a YT videok elotti reklamokat a YT adja veletlenszeruen oda nem tudjak berakni a sajt reklamjukat igy nem marad mas valasztas mint a videoban elhelyezni, ha nem tetszik ugord at :D
@PatrikSolyom-hu9fn10 ай бұрын
@@Laszlo2033 Át is ugrom azonnal.
@vendeljuhos56010 ай бұрын
Szülőnek lenni képesség, nem adottság...
@tizeslista_hu10 ай бұрын
Ez tetszik, jó gondolat. :)
@robertkiss752510 ай бұрын
"Jó (!) szülőnek..."
@Zero05_Official10 ай бұрын
Ez is igaz @@robertkiss7525
@cyberkind710 ай бұрын
A világ vezetőinek meg az egyik legjobb biznisz. :)
@keleszilvi10 ай бұрын
elég jó szülőnek :)@@robertkiss7525
@Barkas18O10 ай бұрын
5.-es koromig nyavajogtam anyukámnak egy okos telefonért, de megtiltotta. Volt nyomógombos telefonom elsőtől, vagyis a lényeget el tudtam intézni. Amikor 5.-es lettem vehettem saját spórolt zsebpénzből telefont, és utólag piszkosul köszönöm. Talán még így is korai volt, de így nem tik tokozok nem instázok. Azt elismerem, hogy zenefüggő vagyok és a youtub-ot sem vetem meg, de így hasznos, érdekes és oktató tartalmakat tudok követni és nem macskás meme-videókat, randomitás és inger faktorra épített rövidvideókat. Anyukám jól csinálta. Én is így akarok tenni majd. Ha meg pihenésre vágysz akkor menő volt a bringa és a focilabda, meg az peonza (nem biztos hogy az volt a beve) a mi generációnkban is vegyél a gyereknek vigyed el naponta sportolni és otthon kiégett aggyal bámulhatod a "mosógépet" egy órát minimum. Én például örültem volna ha apám szerelt volna velem és nem a tévét bámulta volna órákat. A gyerek a mi felelősségünk a mi jövőnk. Csak az vállaljon aki ehhez felnőtt.
@ElysiaCintia10 ай бұрын
de akkor ilyen alapon kb videójátékok ördögtől valóak és akkor ezen szórakozási forma helyett ideje lenne mindenkinek kirándulni és biciklizni
@keleszilvi10 ай бұрын
nálunk egyből okostelefonjuk volt, és eleve odaülhettek a géphez. viszont mi voltunk a minta, így mégis sportolnak, tudományos tartalmakat (ill lányom táncosat is mert táncol) néznek, megtanultak peonzázni, bicajoznak ha jóidő van, úsznak, kirándulnak, stb. semennyire se lettek gépfüggők, hiszen az volt a mintájuk hogy az csak egy használati tárgy. persze ehhez mi szülők is kellettünk, akik már eleve géppel nőttünk fel mindketten. sokan kérdezték már hogy csinűltuk, de tényleg csak annyi, hogy a minta. mi is otthon bírjuk felejteni a telefont, vittük őket kirándulni, sportolni, mi is mozgunk, és beszélgettünk ha rosszkledvük volt, nem képernyő elé ültettük őket. szóval hiába mindig akármennyit gépezhettek (ok ovisnak nem adtuk a kezükbe, mikor egyedül kezdtek pl a közeli zenesuliba járni akkor kaptak, addig mindent max velünk használtak. pl mesét, filmet is csak velünk együtt néztek sokáig. és igen, olvastunk is nekik, eg rajzoltunk, stb. szóval így lett csak egy eszköz a sok között. nekünk is csak az. sose kezeltünk eszközöket megoldásnak. talán ez a titok. vagy nem tudom. de nem a tiltás. a tiltás csak a tiltás időtartamára él. felnőttek is ráfüggnek, ha vége a tiltásnak, sokkal többet ér, ha jópéldát mutatunk, meg tanitunk, ottvagyunk. És megmutatjuk nekik a valóságot, mennyire csodás :)
@vikilukacs772310 ай бұрын
Itt a probléma az, hogy a mai világban, már szinte minden online megy. Egy legkisebb példa az ellenőrző. Nekünk anno könyv/papír alapú ellenőrzőnk volt és sajátkezűleg írták bele a tanárok a jegyeket és a szülők is így írták alá, ma pedig már ez is online történik. Ha egy ilyen "apróságot" nem tudnak elintézni kézzel (pedig szerintem online több idő illetve internetes hozzáférés is szükséges ami valljuk be sok embernek még mindig nehézkes), hogy várjuk el, hogy nagyobb dolgokat másként intézzenek. Én is ezen az elven vagyok, hogy szeretném a gyermekemet majd úgy nevelni ahogyan engem neveltek a szüleim, de nagyon sok minden megakadályoz már most ebben és mi lesz még addig míg gyermekem lesz. Az oktatás, orvoslás, időpont kérés és még sorolhatnám már most online történik, akkor hiába próbálnám majd én úgy nevelni a gyermekemet ahogyan annak idején engem neveltek, hisz nem lesz rá lehetőségem. A mai gyerekek többségének az az időtöltés, ha leül a számítógép elé és ott játszik a barátaival. Én hiába próbálnám majd a gyermekemet kiküldeni bicajozni vagy focizni, ha nem lesz aki kimenjen vele. Sajnos itt nekünk felnőtteknek kellesz majd igazodni valamilyen szinten, különben a mi gyermekeinket fogják kiközösíteni amiért ilyen "maradi" szüleik vannak. 🫤
@keleszilvi10 ай бұрын
@@ElysiaCintia dehogy ordogtol valoak. Egy idotoltesi lehetoseg a sok kozul. Ennyi.
@Mangoeplanter10 ай бұрын
Nekünk ovoda végétől kb 3. Ig a peonza egy státusz szimbólum volt. (Soha az életben nem tudtam hogy kell rendesen használni xddd)
@matosmartin444710 ай бұрын
Kéne egy videó ezekről a szülőkről, illetve az ő problémáikról. Miért olyanok a munkakörülmények amilyenek? Miért kell mindkét szülőnek dolgoznia? Miért nincs energiájuk a munka után? Miért csökkennek a reaálbérek? Miért kell növelni a produktivitást? Miért olyan nehéz a pénzügyesnek és a HR szakembernek megadnia azokat a dolgokat, amikkel minnél kevesebb energiát kelljen kivenni az alkalmazottól? A cégvezető miért nem vesz rész rész olyn képzéseken, amik ezekkel foglalkoznak? Hol van ilyenkor az állami beleszólás?
@cspnnd10 ай бұрын
Alapból sok szülő azt hiszi, hogy attól még, hogy fizikailag tud gyereket csinálni, automatikusan jár neki ez a kiváltság. Pedig a szülők a nagyrészt totálisan inkompetenst arra, hogy bármilyen élőlény iránt felelősséget vállaljon. Szerintem sok embernek azt kéne átgondolnia, hogy a gyerekvállalás nem egy kötelező dolog, amit mindenkinek meg kell lépnie at életben, hanem egy nagyon sok tervezést, törődést, a végtelennél is több szeretetet igénylő brutálisan komplex feladat, ahol a hibák és a rossz döntések akár extrém tragédiákat idézhetnek elő (akár hosszú évek után is), ahonnan sokszor nincs visszaút. Ennek az alapvető ténynek a hiányában inkább belefognak sokszor pénz és stabil mentális háttér nélkül, majd csodálkoznak, hogy hol lehet a probléma, meg hogy mit rontottak el és majd leszarozzák a terapeutát ha felhozza nekik 15 év gyereknevelés után, hogy a családjuk diszfunkcionális. A gyerekvállalás nem a szülő hobbija, nem a szülő akaratának beteljesülés, hanem egy totális felelősségvállalás ahol nem a szülő, hanem a gyerek az elsődrendű és ezzel a szülők 90%-a TOTÁLISAN nincs tisztába. Azt hiszik, hogy a gyerek azért van, hogy őket szórakoztassa, vagy hogy valami kulcstartó legyen az életében vagy hogy legyen valami értelme az életüknek. Azt hiszik, hogy a gyerek azért van, hogy az Ő életüket kiegészítse, mert gyerek nélkül az élet nem élet. Pedig ha kicsit átgondolnák a döntéseiket (vagyis átgondolták volna), akkor rájöhettek volna, hogy nem való nekik gyerek és hogy feleslegesen ne szüljenek, mert totálisan alkalmatlanok erre a feladatra és inkább más hobbit kéne keresniük. Szar szülők eddig is voltak és ez után is lesznek sajnos, a kérdés csak az, hogy kicsit vagy nagyon vagy brutálisan basszák el egy élőlény fejlődését. Ennek a mocskos gondolkodásnak a továbbterjedésében a CSOK és a hasonló borzalmak olyanok, mint olaj a tűzre, de legalább a sok pénzért szült gyerek majd tud a gyárban dolgozni, ha már írni és olvasni nem tud rendesen az oktatási rendszer miatt. Tisztelet a kivételnek persze.
@gyorgyvarga607510 ай бұрын
Ezzel mind egyetértek, csak hogy a szaporodás ösztönös dolog és nem tudatos. A lényeg az hogy a faj ne haljon ki, nem az hogy rakétatudós budhákat neveljünk. Persze a tudatos szülők igyekeznek felelősen gyereket nevelni, de még ők is sokszor hibáznak. Szerintem nem az egyéneket kéne felelőssé tenni hanem a világ vezetőit és a szabályalkotókat. Addig amíg a profit a családok jóléte, a gyerekek fejlődése és fejlesztése előtt van, addig ez marad.
@gregor_man10 ай бұрын
"Pedig ha kicsit átgondolnák a döntéseiket (vagyis átgondolták volna), akkor rájöhettek volna, hogy nem való nekik gyerek" Ezzel csak az a gond, hogy ha azok, akikről beszélünk, ráébrednek, hogy a gyereknevelés túl sok felelősséggel jár, ezért lemondanak róla, akkor száz év elteltével a harmadára fog csökkenni a magunkfajta emberek létszáma, és kínaiak, indiaiak és afrikai négerek töltik fel a Földet. Ők ugyanis nem aggódnak és nem foglalkoznak a felelősséggel és hasonló úri huncutságokkal.
@ReveszIstvan9 ай бұрын
Bla-bla-bla... Tipikus libsi ömlengés... Szülőnek lenni nem egy agysebészi tevékenység. Rém egyszerű - SZERETNI kell a gyermekedet. Erre van szükségi egy gyereknek.
@W3rdUnit079 ай бұрын
@@gyorgyvarga6075 Miért, úgy néz ki, hogy kihalunk? 🤷♂
@gyorgyvarga60759 ай бұрын
@@W3rdUnit07 a faj fenntartás minden élőlényre egyformán érvényes nem csak az emberekre. De ha már megkérdezted, akkor igen, egész biztosan ki fogunk halni. A kérdés csak az hogy mikor. De gondolom ezt nem tőlem hallod először. Ez általános iskolás biológia.
@ervinlaszlohorvath333010 ай бұрын
Nagyon jó videó. Az egyik legnagyobb problémát feszegeti. A probléma valamennyire összefügg a fejlett országokban tapasztalható alacsony reprodukciós rátával. Először az jut az ember eszébe, hogy nem jut idő a gyermekre, mert mind a két szülő dolgozik. De ez nem teljesen igaz. Amikor én gyerek voltam (52-ben születtem) a hét még 6 munkanapos volt, hétfő-péntek délután 5-ig tartott a munka, szombaton déli 1-ig. Utána bevásárlás (nem voltak önkiszolgáló boltok, sorba kellett állni a pultnál. Külön a kenyérboltban, külön a tejboltban, a zőldségesnél, a húsboltban, nem volt szupermarket. Azután a háztartások gépesítettsége is mai szemmel tragikus volt. A ruhamosás úgy történt, hogy a nagyfazékban vizet melegítettek a szülők a gázrezsón (gázpalackról ment, amit időnként cserélni kellett: elvinni a gázcseretelepre és elhozni az újat, 8-dikos koromtól én vittem hoztam, akkor még dögnehéznek éreztem) aztán forgótárcsás mosógépben kimosták (abba nagyon kevés ruhát lehetett beletenni, mert különben lyukasra dörzsölte, ha a ruhák megálltak ... aztán háromszori öblítés, csavarással (nem volt centrifuga, én csavartam mint nagyobbik gyerek) A padlót viaszolni kellett, nem volt parkettalakk. Porszívó már volt. A mosogatás (utána öblítés) se folyóvízben, hanem lábosban (gázrezsón) melegített vízben történt. A fürdés: hetente egyszer melegvízben, minden máskor hidegvizes mosakodás. A melegvíz fatüzelésű vízmelegítőben, ez egy álló henger volt, kb. 120 liter (emlékezetem szerint), alá kellett gyújtani, és 1-2 óra múlva ott volt a melegvíz. A szobák fűtése cserpékályhában, szénnel. Ehhez a szenet el kellett hozatni a tüzépről, azt elhozták (kiskoromban még volt olyan, hogy lovaskocsival), és lehánytuk a pincébe egy nyíláson keresztül. Aztán naponta kisalakozni, fát aprítani, berakni, begyújtani, időnként rakni rá, szenet hozni a pincéből (5.-es koromtól én csináltam) ez csak télen volt. Nem folytatom, mert sokan unhatják. ÉS MÉGIS VOLT IDEJÜK A SZÜLEINKNEK KIKÉRDEZNI A LECKÉT, ESTE MÉG NÉHA VETÍTENI IS, VASÁRNAPONKÉNT KIRÁNDULNI, A KÖZELI PATAKBAN PAPÍRCSÓNAKOKAT EREGETNI, STB. HOGY LEHET EZ? Itt valami más van a háttérben. Mintha az emberekben valami rejtélyes változás ment volna végbe, amit nem vagyunk képesek megfejteni. Azon kívül, hogy a képernyőnek van valami függőséget okozó kábítószer jellege, itt még másnak is lennie kell. És még egy szempont, ami másik téma: azok az emberek, akik csak a hülyegyerektelefonon keresztül csinálnak mindent: azon keresztül kommunikálnak, azok keresztül nézik a világot, azon keresztül vásárolnak és fizetnek (ez utóbbi a legeslegnagyobb baj!!!) nos azok az emberek totálisan kézbentarthatók. Egy tendencia alakult ki, amelynek még nem látjuk a végét. Mert egyvalami biztos: még csak valahol a közepénél tartunk.
@MM-th4zu4 ай бұрын
Mindezt én is így éltem meg, ugyanaz a korosztály. A mai társadalomban valami nagy baj van ezzel a telefonozással és igen, valószínűleg még csak az elején vagyunk a gépembernek....
@sarkozilaszlo610 ай бұрын
Az ilyen felelőtlen szülők miatt fogják majd 15-20 év múlva szídni a mostani gyerekek s az összes felmenőt egykalap alá veszik, hogy nem tőrödtek eleget velük, s hagyták hogy az online tér bekebelezze őket.
@joelarteria813910 ай бұрын
dehogy addigra midnegyik zombi lesz
@ElysiaCintia10 ай бұрын
Lehet h a sok esportoló, streamer és youtuber is már bánja h ezt az utat választották és h a szülők támogatták h a munkájuk a hobbijuk legyen!
@joelarteria813910 ай бұрын
@@ElysiaCintia forditva,de igen.azer 8 órába kecscölni tizder annyiért se biztos nagy ötlet.
@axt346210 ай бұрын
@@joelarteria8139 Nagyon kis hányaduk tud ebből igazán megélni. Sokan vannak, nagy a verseny. Szóval de, nagy részük tuti megbánja. Meg mikor már a fél életed ott van az internetre kiteregetve, akkor nagyon nehéz magánéletet élni. Én biztos, hogy nem csinálnám egyiket se.
@martapataki93468 ай бұрын
Csak azt fogják visszakapni a szülök amit mi kaptunk, kapunk tőlük, mert szerintük mi rosszul neveltük őket. Mi, boomerek is dolgoztunk, nem is keveset, vezettünk háztartást és nem volt csak tárcsás mosógépünk és külön centrifuga, nem voltak korszerű konyhai eszközök, vidéken, a fűtőolajat kannákban hordtam haza terhes hassal, két gyerekre mostam szövet pelenkát, gyalog vagy biciklivel közlekedtem mint mindenki más. Ma ezt senki sem csinálja, ne is csinálja mert nem azért fejlődtünk ekkorát, hogy visszarendeződjünk, de be kéne látni a mai szülőknek, hogy a mi helyzetünk jóval nehezebb volt és mi azok között a körülmények között a legtöbbet, legjobbat próbáltuk adni, tenni.
@marcell994610 ай бұрын
Ismét egy jó videó, egyszerre érdekfeszítő és kicsit hátborzongató a téma. Nagyon örülök, hogy szponzoráltak, nagyon megérdemelte a csatorna!
@gyulajankovics10 ай бұрын
Nekem egyszer alsóosztályban (2007 körül) előfordult, hogy magyarból röpdolgozatot írtam papíron, hibáztam, és reflexből bal kézzel próbáltam az üres padon nyomni egy ctrl+z-t. Kirohogtem magam, kihuztam, zarojelbe tettem a hibat, de azert kicsit elgondolkodtam.
@catissocatisso10 ай бұрын
Vigyáztam egy ismerősöm 2 éves gyerekére, pár éve, a házukban. Anyuka tanult. Apuka feküdt. A gyereknek EGÉSZ NAP be volt kapcsolva a hatalmas képernyős lapostévé, amin bugyuta angol szövegű autókás mese ment, max 5 különböző szó hangzott el a mesékben elejétől végéig. Nekem az volt a feladatom h játszak vele... Kérdem én hogyan, ha ott a hatalmas képernyő? A gyerek a saját nevére nem hallgatott, és hallás vizsgálatra vitték ahelyett h a tv-t kikapcsolták vna. Megmondták nekik h nagyon le van maradva pedig egészséges. Néha le kellett vinnem játszótérre, viszont a gyerek azt se tudta ki vagyok, mivel csak a tvt nézte, így kicsit félt tőlem, nem tudtam vele rendesen foglalkozni. Alig fizettek. S ezek után még az én hibám volt h nem játszik eleget mert én nem veszem komolyan szerintük. Hát megmondtam hogy jobb lenne nem tv függőnek nevelni szerencsétlent, s talán tudná is a nevét így 2 évesen, és tudna talán 5 szónál többet ha a kedves szülei is hozzá szólnának olykor.
@Emaster15544 ай бұрын
Az nem az mese amiben ilyen dagadt nyulak vannak? Valami mong vagy mi
@MrKryptax10 ай бұрын
Borzasztóan fontos videó, de sajnos pont azokhoz az emberekhez nem fog eljutni (vagy azok agyáig) akinek a videó szólna.
@gregor_man10 ай бұрын
Oszd meg. Lehet, hogy terjedni fog.
@gyulakeresztes10 ай бұрын
Kellenek életképtelen egyedek is hisz a társadalmunk kitermeli!
@andrasmihalyi749510 ай бұрын
Szerintem nagyon hasznos tartalmakat gyártotok és sokat tanulok tőletek és azt látom hogy a barátaimra is nagy hatással vagytok
@dogofchaos10 ай бұрын
Tisztában voltam ezzel a problémával, de nagyon örülök neki hogy készítetek róla videót *magyarul* mert így könnyebben megértetem a problémát olyan ismerőseimmel, akik nem tudnak angolul :) szóval köszi!
@doomguy343410 ай бұрын
Ehhez azt tudom írni, hogy sajnos ilyen világot élünk. Ebbe tényleg a szülő a hibás. Nem azt mondom hogy én se telefonozok de még is mellette érdekel a természet. Ha le áll velem valaki beszélgetni akkor nem nyomom a telefont, gépet pedig én 5 éves koromba kezdtem el gépet nyomkodni és van olyan hét/hónap amikor nem kell. Iskolába sem vittem telefon csak az év utolsó hónapjába, de akkor sem használtam. Amikor megyek dolgozni nem viszem magammal a telefont mert minek telefonozni megyek vagy dolgozni ha haverokhoz is megyek vagy beszélgetek vagy a telefont nyomom. Mert annak nincs értelme el menni barátokhoz ha vannak is négyen, hogy mind a négyen nyomkodják. Ez is látszik hogy haladunk a WALL-E világ felé és ez a film egy jó példa ehhez a videóhoz.
@JackpotWin.90210 ай бұрын
Régimódi szar vagy ennyi!!! Járjál lóval ennyi erővel xd 😂
@homloklebenyterapia979010 ай бұрын
Azt a viselkedést én sem szeretem hogy társaságba nyimkodják a kütyüt. 3 évesen már a vicecity-t nyomtam de társaságba nem viszek magammal okostelefont, mert szerintem egyfajta tiszteletlenség azt nyomkodni beszélgetés közben.
@JackpotWin.90210 ай бұрын
@@homloklebenyterapia9790 prűd
@EdinaBartane10 ай бұрын
Helyes hozzáállás! 👍
@doomguy343410 ай бұрын
@@homloklebenyterapia9790 Így van! Mert ha el is hívok agy nőt/csajt randira, akkor igen is vele fogok beszélgetni és nem telefont nyomkodni. Mert azt tudom otthon is. Vagy akkor minek hívtam meg tényleg, ha nem foglalkozok vele. És az a baj, hogy sokszor ezektől a kütyüktől van a sok baleset az utakon.😥
@szilvesztergal322610 ай бұрын
Keresztlányom 6 éves és azért rendesen szereti a telefont nyomkodni. Egyáltalán nem vészes nála ez a képernyőidő de viszont észrevehető nála is, hogy szokta nyomkodni. Azonban ha nálam van, akkor bizony rossz helyen kopogtat mert az enyémet nem adom oda. Látja, hogy ott van nálam a konzol rész meg a tv, de bizony nincs bekapcsolva. Nyilván a hiszti meg a mérgelődés kijön, azt meg ignorálom. Lecsendesül akkor autóba be, elmegyünk valahova sétálni vagy játszani utána eszébe se jut nyomkodni bármit is. 25 leszek de számomra elkeserítő, hogy amit napi szinten tapasztalok a kis gyermekes szülőktől az a következetesség teljes fokú hiánya és ez ebben csúcsosodik ki, hogy már kis koruk óta mérgezve vannak ezekkel. Szomorú irány eléggé..
@belanepocsai125727 күн бұрын
Az èn kistesoòm 2 èvesen kapta a telefonjàt(èn 3. Os koromban) ès mikor hazajön az ovodàból már nyomkodja
@HiHiHungary5 ай бұрын
Hát... 2011-es gyerek vagyok, de ezt még én is nevetségesnek tartom. Az osztályomban szinte csak én vagyok aki utálja ezt a skibidi toilet agyrohadást, de ha mégis néha túl sokat telóznék, vagy gépeznék, akkor próbálom azt kontrollálni.
@210jessy10 ай бұрын
Nekünk is volt játákunk. És ha a szülők azt mondták, hogy mára vége, akkor vége volt. Ha ehhez az kellett, hogy elvegye, kkor elvette. És meg se fordult a fejünkben, hogy ezért üssünk. Ha esetleg mégis, akkor megtanították, hogy ilyet nem teszünk.
@moriczmark16410 ай бұрын
Ez nagyon értelmes összefoglaló lett!! Rengeteget fejlődött a csatorna!!! Gratulálok!!
@kisatom10 ай бұрын
Minden ismerősömnél kb 2 éves korig nem látnak telefont vagy tévét a gyerekek. Nem baj, ha nem alakulnak ki olyan kapcsolatok az agyban amik az előző pár millió évben sem alakultak ki. Oké, hogy erre tart a világ, de alapvető képességek nélkül nem fog tudni benne boldogulni. Friderikusznál a generációkutatós videót ajánlom a témában e mellé.
@amongusztav65510 ай бұрын
Köszönöm, hogy elkészítetted ezt a videót, ez egy nagyon fontos és aktuális téma szerintem. Sajnos sokat tapasztalom, amikor gyerekeknek foglalkozásokat tartok, hogy egyik-másikat semmivel sem lehet lekötni és néha könnyebb hagyni, hogy nyomják a játékot meg pörgessék a social médiát. Bár tudom, hogy ez nem jó, és vannak nagyon rendes gyerekek is, de sajnos néha nagyon kezelhetetlenek, ami nem az ő hibájuk
@Gabszi10 ай бұрын
Oktatóként ugyanez a tapasztalatom,ennél a korosztálynál.Nagy baj lesz ha ez a generáció kikerül a munkaerőpiacra.Átalakulás előtt áll a világ,ennek a része ez is.A fizikai munka és az egyéni készségek/képességek fel fognak értékelődni.
@amongusztav65510 ай бұрын
@@Gabszi a munkaerőpiac az folyamatosan változik, ez akkor sem lesz másképp, ha ők felnőnek. De ha alkalmazkodóképes vagy, akkor nem lesz gond
10 ай бұрын
14-15 éves kor alatt én egyáltalán nem adnék a gyerekek kezébe semmilyen okos eszközt, vagy csak nagyon korlátozva . Amikor én voltam kisgyerek (1976 os vagyok) csak diavetítőnk volt, anyuval együtt néztük, olvastuk a meséket. Volt benne valami különleges :előszedni, beállítani elsötétíteni... Meg volt persze tv de azon akkoriban volt 2 csatorna alig nézhető tartalommal.... A technológia jó dolog, csak ésszel kell használni.....
@EdinaBartane10 ай бұрын
Kéne…. Jah 👍 bár mindenki így gondolkodna (84es vagyok)
@imivagyokbazdmeg10 ай бұрын
Valamelyikötöknek van gyeremeke?
10 ай бұрын
@@imivagyokbazdmeg Nincs gyerekem én meleg vagyok.
@gezasuto321610 ай бұрын
Én eggyet értek ezzel csak annyi a probléma hogy nem veheted ki a gyereked kezéből aszt az eszközst ami meghatározza annak a generációnak a kultúráját.(nem kötekedni akarok)
10 ай бұрын
@@gezasuto3216 ez igaz de a piciknél legalább egy kicsit csökkenteni kéne a gépidőket. Pl rajzoljon kézzel is meg hasonlók.
@GergelySandorVamosi-bq4ey10 ай бұрын
A technika meghaladta az emberiséget... Mohón használja azt miközben saját tudása sorvad... Lehet okosan is használni mint nyelvtanulás vagy bármilyen más tantárgy tanulása... De maga a közösségi oldalak és a szórakoztatás olyan függőséget okoz amiről az emberi szervezet nem képes megválni.... Mindig több és több kell.
@tamaskreif608 ай бұрын
A legtöbb embernek manapság az okostelefon a párja! Egész nap azt nyomkodják sokan.
@tamaskreif608 ай бұрын
Nálam viszont a telefon telefonálásra való! Egy kezemen megtudom számolni, hányszor neteztem telefonon. A számítógép meg úgysincs egész nap nálam.
@dorkakeresztesi60554 ай бұрын
Z generációs vagyok, de fogalmam sincs mi olyan agytröszt a közösségi médiában ami függőséget okoz. Egy jó tévé műsor, könyv, játék, barátok sokkal jobb foglalkozás.
@U.S.A.10 ай бұрын
5:46 Én már évek óta betegség miatt passzivált egyetemista vagyok, szóval nem kell csinálnom semmit egész nap, és hát eléggé elszomorító azt látnom hogy ismerőseimnek mennyi mindenre nincs idejük a munka miatt, betegnek lenni nem jó, de dolgozónak sem.
@fberczi10 ай бұрын
Egy volt kollégám és barátom gyermeke születésétől fogva megkapta a tabletet, csak hogy "nyugton maradjon", aminek a következménye az lett, hogy 4 éves korára már EPILEPSZIÁT diagnosztizáltak. Szóval van még egy fontos és súlyos tényező, amit a műsor részben érintett is és az az agyban végbemenő durva változások, amiket az inger dús, villogó, vibráló játékok okoznak. De mondjuk ki, 4 éves gyerek epilepsziával... hihetetlen. És nem genetikai öröklés vagy a stressz, vagy alkohol okozta,.. hanem elmondták a szülőknek, hogy hiba volt a kütyüt odaadni állandóan, mert az okozta. És lehet azt mondani, hogy más generáció és ilyen a fejlődés, stb,.. de az agyat nem arra "találták ki", hogy folyamatosan csesztessék a megszületés pillanatától.
@danielhalasz693910 ай бұрын
Nagyon hasznos és okos videó lett! Ajánlom mindenkinek!👍👍
@DJcsipa4 ай бұрын
Az én generációm (Gen.Y) az átmenet volt. Elvoltunk a képernyő előtt, de azon kívül is. Nekem is volt Nintendom, számítógépem, PS1-em, de egyik sem konkurrált a bandázásokkal a haverokkal, az élményekkel amiket a családommal, és/vagy a barátaimmal éltem meg. Egyébként gyerekkoromban sokat néztem - hallgattam ahogy apám gitározott, és ez boldoggá tette. Szóval én is gitáros lettem ;) Figyeljünk oda! A gyerekeink minket utánozva fejlődnek, és nőnek fel.
@zsolt471610 ай бұрын
Volt amikor kritizáltam a csatornát egy egy videó miatt de ez nagyon jó lett !
@peterpapp510710 ай бұрын
Köszi hogy erről is csináltatok videót! Ismét tanulságos és informatív lett!
@augustinusczegledi567310 ай бұрын
Az egyik barátomnak az unokatestvére mindig tablettről olvasott fel a gyerekének esti mesét. Aztán egyszer amikor a nagyijához került, akkor ő rendes könyvből olvasott fel neki mesét, és a gyerek meg próbálta lejebb tekerni, kinagyítani stb... Ez lehet, hogy elsőre vicces, de gondoljunk bele, hogy mennyi gyerek lesz tőle függő. Nekem is vannak okoskészülékeim, én is szoktam videójátékozni, de én szoktam könyvet olvasni, DVD, tévéről filmet nézni, meg el tudok szakadni tőlük. Szerintem az oktatással van baj (nem csak nálunk). Mert mindig mondják, hogy add be a telefont, és inkább legyél a közösséggel együtt az iskolában, meg ne telózz, hanem inkább figyelj az órára. Csakhogy annyi fölöslegeset tanítanak az iskolában, de azt meg nem, hogy felsős korukra ne szokjanak rá a snüssz, cigi, e-cigi és társaira, okoskészülékekre, hogyan tudnák biztonságosan használni az okoseszközöket. Nem egyszer hallani, hogy gyerekek lesznek egy hülye Tiktok foogadás miatt öngyilkosok. Barátokkal együtt telóznak. Ha új helyre kerülnek, akkor nem a többieket megismerni, hanem már rögtön görgetni az Instát, Ha rossz a kedvük rögtön inni kell, el szívni, tömi stb... valamit, ami csak az adott pillanatban segít. Szerintem ezeket lenne fontos tanítani a gyerekeknek, mert az most tökmindegy, hogy tudja-e a másodfokú egyenleteket vagy sem. Mivel hiába tudja, ha 30 perc múlva el kezd örjöngeni, hogy nem nézett rá a Snapchatra, és azonnal kéri a telóját, meg ha szar a kedve, akkor inni kell, tömni kell, szívni kell, mert különben ő mindjárt öngyilkos lesz.
@kopocsiandras424210 ай бұрын
Azt hallom folyton, hogy ,,egész napomat munkával töltöm, de hát nem lehet máshogy". De igen, lehet. Tudom hogy nyomorúságos a helyzet itthon, de lejjebb lehet adni a kiadásokból, nem kényelmes, de lejjebb lehet, és akkor lehet normális dolgokra fókuszálni. Rohadt nehéz megoldani, és nyilván az ember elfárad egy idő után, és a kényelemre szavaz, de úgy gondolom ha egy normális kapcsolatban neveli gyerekeit az ember, akkor meg lehet oldani ügyesen és okosan, hogy jusson idő rájuk is, nem csak nevelni, és segíteni a dolgok megértésében, hanem szabadidőt eltölteni velük, és egy normális értékrendet kialakítani bennük. Véleményem szerint az okos eszközöket bizonyos korhoz kötném. Az sincs rendben, hogy csapkod a gyerek, és nem megoldás a túlérzékenyített ne bántsd a gyereket, meg ne büntesd a gyereket elv... Baromság. Én mint Y generációs, totál örülök hogy volt még valamilyen hierarchia, mi még tiszteltük az idősebbeket, legalábbis én biztos. Manapság már egyre több tiszteletlen, udvariatlan kölyök jár-kel odakint, ráadásul fókusz, és figyelemzavarosak. Sajnos. Tisztelet a kivételnek ugyebár. Nehéz ügy, de érett, felnőtt, gondolkodó emberekként, tudunk megoldást találni ezekre a problémákra; én úgy hiszem.
@nikoletttorjay57566 ай бұрын
annyira nyomorúságos a helyzet itthon, mint bárhol másutt... Egyébként a többi viszont teljesen igaz...
@mondoigaz11874 ай бұрын
Nagyon egyszerű a megoldás: legyen annak digitális eszköze, aki szépen megkeresi rá a pénzt, az "Almás"-gépek enyhén túlárazottak, így azokért sajnos többet kell dolgozniuk, pl elküldhetnék őket napszámba! :-)
@ExtremeHU10 ай бұрын
Én 14 éves vagyok és felvagyok háborodva, hogyha látom hogyha 10 év alattiak képernyő előtt szórakoznak (Én redetileg 14 éves kortól kaptam volna telefont, amivel jobban is jártam volna, csak jött a koronavírus).
@boriszteam8958Ай бұрын
Én mg 15 és ugyan ez
@rone_z759210 ай бұрын
Ha az iPad Kids generació ennyire kiveri a biztosítékot most gondjuk el mi lesz 15-25 év múlva mikor populáris lesz a VR/AR szemüveg? A videó elején felvázolt elmélet (az ablaknál csípés mint ha Zoom-olni akarna) akkor lesz igazán valoságos a példa mikor nem fognak tudni különbséget tenni VR/AR világ és a valós világ között.
@Mangoeplanter10 ай бұрын
A vr szemüvegek kb 2015-16 ben voltak népszerűek
@dorkakeresztesi60554 ай бұрын
@@Mangoeplanterde lesz AR headset ami még nincs széles körben, csak horribilis áron kapható. Most még nincs nagy funkciója, de a jövőben valszeg nagyon addiktív lesz.
@jozsefilles982410 ай бұрын
Patkány Ili 30 éve, reggel a TV elé ültette két gyermekét, csipszet adott nekik és élte vidám életét. Ha elfogyott a csipsz, újabbal szolgálta ki fagyos csemetéit. Hétvégeken plázáztak, ez volt a heti szórakozás és a gyermeknevelés. Hogy ma hogy élnek gyermekeik és mit tesznek, nem publikus, ám kikövetkeztethető.
@geriaguru10 ай бұрын
Szülőként egyértelműen az a tapasztalatom, hogy nem való még kisgyerek idegrendszerének a digitális tartalom. Legalábbis nagyon kontrollált módon.
@-kekmacska-4810 ай бұрын
Szerintem saját telefont 13-14 évesen van ideje adni a gyerek kezébe, de 8-10 évesen már lehet engedni neki 1-2 órára kölcsönkérni a tabletet vagy telefont, de szigorúan közösségi média nélkül, hogy valami ténylegesen képességfejlesztő játékot játsszon rajta (pl ritmusjátékok, Honfoglaló, szókereső és hasonlók). Ez olyan mint a tűz. Lehet vele rosszul nevelni, de javára is válhat, attól függ, mire használja Unokahúgom nem először lát okoseszközöket, 7 éves, tervezek megmutatni neki egy ritmusjátékot, mert nekem is segített, kiváló feszültséglevezető, fejleszti a koncentrációt, reflexeket, ritmusérzéket, finommotorikát, (sőt, akár még a jegyei is javulhatnak, mint pl az enyémek) a tiktokkal ellentétben, az inkább butítja egy gyerek agyát.
@Nandekotta10 ай бұрын
Elmondom, hogy 40 feletti vagyok, a filmekböl annak idején ránk ömlö Hollywoodi tökéletesség az én generációmban is elérte a testképzavart.
@belahorvath48210 ай бұрын
minden generációnak az a kényszerképzete, hogy a következő generáció egy selejt.Ő nevelte, már csak tudja. Az igazság az, hogy régen sem volt hiáncikk a tápos, mama kedvence gyerek, mégis felnőtt az a banda is. ez az öregség legbiztosabb jele, ez jelenti azt, hogy fél a félreállitástól. mert tudja, hogy már gyenge 67 vagyok, de nem félek
@dr.spacebean10 ай бұрын
Ez így alapvetően igaz, de most állunk szemben azzal, hogy nem a szokásaikat változtatjuk meg, hanem már 2 éves korig bezárólag az alapvető képességeiket is. A figyelemzavar és a videóban említett egyebek már ekkorra kialakulnak. Ezt a helyzetet csak súlyosbbítja az elkényeztetés és az a környezeti válság, ami vár rájuk. Hát nem irígylem őket.És ezt bizony mi tettük tönkre (és folytatjuk naponta)
@attilacsendes73810 ай бұрын
Szomorú de igaz, a kistesóm teljesen így, van de anyum nem akar tudomást venni erről
@tiszaihorgaszat10 ай бұрын
Van baj az biztos....és az emberi kapcsolatok az életben exponenciális módon leépülnek.
@dzselli8728 ай бұрын
Sajnos én is telefon függő vagyok.Bár én 14 evesen kaptam először telefont annó és ezért hálás is vagyok. Szeretnék gyereket és nem adnék kezébe telefont az biztos. Viszont suliba nem látom mi történik szóval nem tudom azt hogy oldanám meg
@toxos30710 ай бұрын
Nos igen! Nekünk 3 éves korunkig a szüleink szinte semmit nem engedtek. 4 éves kortól is max 1-2 kisfilmet nézettünk, amik nem többek 15-20 percnél, és azóta is csak 1,5 h-t tölthetünk gép előtt. Én anyukám, ezzel kapcsolatban ad tanácsot más embereknek, leendő szülőknek. És senkit ne tévesszen meg, hogy gameplay csatorna vagyok, ismerem és figyelek a képernyő hatásaira.
@mneo710 ай бұрын
Én ismerek olyan kislányt aki teljes mértékben tablet függő. És most csak 4 éves. Egyébként igaz, hogy én is sokat ülök a gép vagy a konzol vagy épp a rohadt nagy tv-m előtt. Viszont én ezt csak a szabadidőmben teszem, vannak emberei kapcsolataim és utazni is szoktam. Meg ugye én saját magamat tartom el. És okostelom is csak 21 óta van és azt is kamerának meg gps-nek használom. Én használom az eszközöket nem azok engem.
@Duskrazor10 ай бұрын
Na jó én is függő vagyok, alfa generációs, de nem azért mert sok abban a mindenféle inger meg ilyesmik. Ez más. Valójában azért mert a valóságban az emberek folyton félre értenek. Még a szüleim is. És ezért inkább megyek online beszélgetni angolokkal. Mert ha ott mondok valamit, annak IRL-ben valszeg nincs következménye. De a valóságban esetleg kinevetnek, piszkálnak stb. És én nem vagyok a suliban se kedvelt.
@DuplexAnima8 ай бұрын
Nem feltétlenül rossz az, hogy online beszélgetsz, csak légy óvatos. Sok fura ember van mindenfelé. Az, hogy nem értenek vagy azért van, mert nem akarnak érteni (sajnos ez gyakori), vagy még nem sajátítottad el a verbális kommunikációt eléggé. Érdemes ezen elgondolkodni, mert már nem leszel sokáig gyerek, és nehéz lesz beilleszkedni az öregebbek közé :/ Azért szurkolok, hogy jobban legyél, de nyilván ezért tenni is kell ^^
@markdriver2810 ай бұрын
Nekem van egy unokaöcsém és az a baj hogy én már előbb észrevettem ezt nála mint bárki más a családunkban és tényleg! egyszer már a kezemet is el akarta törni emiatt. pedig én próbálom mindíg elcsalni a kijelzőtől de már annyira függő lett 6 évesen hogy ha a kezébe kerül akkor 0-24 ben azt nyomja és nem lehet már kb semmit kezdeni vele. ezzel az a legnagyobb gond hogy ez nála már 4 éves kora előtt elkezdődött.
@strikehun200610 ай бұрын
Én nem engedem majd a gyerekemet a telefonom, tabletem vagy a youtube közelébe. Ha az én kezemet el akarná törni az unokatesóm (nem nálam lakik hanem egy másik megyében) a tablet miatt jó pofán csapnám! Úgy megtanulná a mórest.
@adriennhomoky7099 ай бұрын
Az én iskolámban néha digitális kultúrán egy hónapban egyszer úgynevezett “játék óra” szokott lenni, ahol azt csinálhatunk a gépen amiz szeretnénk, viszont az egyik barátnőm ipad kid egy kicsit, mert amikor a tanár mondja, hogy kapcsoljuk ki, akkor mindig úgy kell letaszítani róla. Ráadásul könnyen ki ragel, és ha mondom hogy ne csinálja akkor agresszív, szóval gépfüggő.
@rolandfarkas86042 ай бұрын
Jó volt a beépített reklám 4:00-nál 🤣🤣🤣
@Vid.18610 ай бұрын
Nagyon hasznos videó volt! 👍
@PentaSmoke8 ай бұрын
Èn 11-13 eves koromig nem kaptam telefont, amit utólag csak köszönni tudok.
@hiroomero896910 ай бұрын
vajon hany nagyokos ismer magara?
@agividor448510 ай бұрын
Ez fantasztikus volt !!! Egyszerre érdekes , szomorú és átkozottul valóságos ! Köszi .
@Kryspike0810 ай бұрын
Én is azt vettem észre magamon hogy képes vagyok akár 6 órán keresztül bámulni a képernyőt és amikor leteszem mint egy zombi nehezebben értem amit mondanak és nehezebben is beszélek 😆 Szerintem nem csak én vagyok ezzel egyedül
@adam_dorner10 ай бұрын
Vállalkkozóként mind a ketten itthon vagyunk kislányunkkal most lesz 1 éves, minden titka a mérték... van pár rajzfilm betét dal amit imád, ugrál sikongat, nevetgél aztán ha vége nem sír újabb videóért, megyünk és játszunk a földön tovább. A technológia csak egy lehetőség legyen a másik 10-ből ne az 1. Nem azzal van a baj ha kijelzőt lát a gyerek hanem azzal ha leülteted elé tessék neveljen az iPad. Én is iszonyat sokat videó játékozok de csak 1 a sokból nem az 1 ennyi :)
@Pardo88032310 ай бұрын
Én 88-as vagyok és diavetítőn nőtem fel ahol mesélték a történetet szüleim stb...Az egyik ismerősöm meg büszkén mesélte hogy a pár éves gyereke hogy kezeli az iPad-ot önállóan váltogatja a meséket stb...Biztos számítástechnikus lesz. Sajnos ez nem tehetség mert már ma olyan alap dolog mint hogy megtanuljon járni a gyerek pl...
@davidnagy289410 ай бұрын
Felnőttek vagyis a szülők sem tudnak határt szabi a mobilozásnak mégis mit vártok a gyerekektől.
@Domi70055 ай бұрын
a testvéreim pont ijenek megpróbálom őket lefoglalni hogy ne mindíg a gép elött üjenek én most 12 vagyok de tudom hogy az élet az élet .
@magyarcsati406722 күн бұрын
Szerencsére tesóm az Ipad generáció kivétele mivel nekem sikerült megmentenem amikor először akarták neki adni a telót. Egyszerűen elvettem amig nem vette észre a készüléket.
@TheNikolett8310 ай бұрын
Ez a TikTok engem valamiért nem tud berántani. Talán havonta ha egyszer megnyitom, ha konkrétan valamiről keresek infót és miután pár videót megnéztem ki is lépek. És nem érzek késztetést, hogy újra fölmenjek. 😊
@XATAGE077910 ай бұрын
Párom öccse most kicsivel több, mint három éves. Én már egy éve figyelmeztettem őket a függőségre, probáltam érvelni, észrevetetni velük, de a tagadást kaptam vissza csak. Most már lehetetlen bármivel lekötni a figyelmét, ordít, visít, türelmetlen szerintem korához képest elmaradott és fejletlen, beszélni nem tud, nem szobatiszta. Elképesztően elszomorít és feldühít, holott tudom nem a kisgyerek a hibás, nem rá kellene haragudnom, hanem a szüleire
@péterhársfalvi5 ай бұрын
Érdekes, te nagyon minőségi tartalmakat gyártassz! Like feliratkozást megtettem, mert te többet érdemelsz ezekből mint a primitív tartalomgyártók. Engem is megérintett ez a videó, mert 12 éves vagyok, és általában nekem egy szigorú szabájozás kell. Örülök, hogy végre +valaki erről felvilágosítja ha nem is a világot, de Magyarországot. Szülőnek, gyereknek is el kell ezen gondolkodnia.
@szilardolvedi483010 ай бұрын
Az amerikai adatok nagyon jó elrettentő példa és nem csak ebben a témában. Mindent lehet de mértékkel
@Wanderer1988_Dragon10 ай бұрын
" Gyermek nevelés" Nos, ebből a szempontból én szerencsésnek is mondhatom magam & balszerencsésnek is. :/ Szerencsés voltam hogy 1988-ban születtem és a 90-es években lehettem gyerek s nem lettem iped zombi ^^" de Balszerencsés vagyok amiért egy olyna családba születtem ahol apa és anya nem akartak engem, szüleim csak egy lányt akartak s miután hugom megszületett anyám eldobott, faterom szülei nagyszüleim de főleg nagymamám nevelt fel, faterom pedig engem hibáztatott valahol, amiért nem lánynak születtem anyám kívánságának megfelelően 😞 és állandóan bántalmazott, rendszeres napi szintü verbális és heti 2-3 alkalommal vert, szószerint belém rúgott, falhoz lökött s ököllel ütött és hasonlók 😞😞😞 szóval, ha úgy vesszük nekem is tönkrement a gyerek korom csak nekem nem a technológia hanem lelketlen szülök /alkoholista "édes apa" miatt 😭😭😭😭😭😭😭😭
@rekanagy225610 ай бұрын
Sajnàlom😢
10 ай бұрын
50+ vagyok. A szemem nem az igazi. Milyen sokszor előfordul, hogy próbálnám az olvasott szöveget nagyítani! 🙃😄
@KolosCOD10 ай бұрын
Nagyon szomorú, hogy ilyen lett a világ 😢
@balint658 ай бұрын
Rossz tendencia, ami a világban zajlik, az új ingatlanok egyre kisebbek lesznek, mégis egyre drágábbak. A pénz értéke csökken. Manapság már online zajlik az ismerkedés, ami nagyon felszínes, nagyon nehéz normális kapcsolatokat kialakítani. Eközben az ember minél többet akar, új dolgokat, menő, márkás cuccokat, kocsit stb, és sajnos embertársaink szemében is ez lesz az érték. A munkahelyek nagyon le tudják terhelni az embert, kevesebb idő jut a minőségi időtöltésre. Ami kikapcsolódás, azt is a tv vagy számítógép előtt töltjük sajnos.
@jozsefgulyas425410 ай бұрын
csak legyen aki halálukig zabáltassa őket
@katonagaming43082 ай бұрын
Lassan el jutunk arra a pontra hogy a most felnovo generáció kézzel irni nem fog tudni mert minden a telefon stb... es a pláne hogy a suliba is ezt sulykoljak.. lesz ennek még bőségesen vissza utese
@reabakos-nemes98438 ай бұрын
Minket pont azért bántanak,mert a gyereknek a képernyő ideje gyakorlatilag nem létező fogalom. Nincs,nem nézheti és kész. Pont hogy a nagyszülők,a mai 50-60asok vàgjàk be a tévé elé az unokat...
@nikoletttorjay57566 ай бұрын
Sokszor rájuk terhelik az unokákat, és a gyerekek van, hogy unják magukat a nagyszülőknél...
@eriknoob040410 ай бұрын
sajnos a mai gyerekek skibidi wc-n és 2okoson fogank felnőni
@Marcivok_84410 ай бұрын
Na jó, azért a skibidi toilet jó😂💪
@DeepGuy61410 ай бұрын
true, meg ki tudja milyen dolgok fognak még jönni
@DeepGuy61410 ай бұрын
Akkor a BanBan-ra is azt mondod? Mert a Skibidi is egy katyfasz, és mégis valahogyan szeretitek azt (de persze mindenkinek meg van a maga ízlése) @@Marcivok_844
@ZsomborBarany-ic9ki10 ай бұрын
2okossal mi a gond
@eriknoob040410 ай бұрын
@@ZsomborBarany-ic9ki minden
@BalázsMészáros-l9r10 ай бұрын
Van egy hírem tisztelt közösség.Nincsen telefonom sem pc-m .És mégis én elégedett vagyok magammal,vannak barátaim és jó közösséget alakítottam ki magam körül,pedig én alfa generációs vagyok.Szeretek sportolni mert engem az eszközök nem kötnek le fél óránál tovább.De attól ez még szomorú hogy vannak ilyenek,de én szeretném megtudni hogy ki az akit a tablet még nem bilincselt magához.
@Antinarmenstth10 ай бұрын
És a kortársakkal kapcsolatban mi a tapasztalatod? Mondjuk akik tényleg sokat nyomkodnak valamit?
@666Zora66610 ай бұрын
És milyen eszközön nézel youtube videókat? Amúgy nagyon ritka az ilyen. Valószínűleg a szüleid nagyon figyeltek rád, esetleg sokat társasjátékoztatok, vagy mozgásos különórákra írattak. (Kb 12-14 éves vagy? Majd írj 10 év múlva is, hogy te hogyan látod a veled egykorú egyetemi társaidat.)
@BalázsMészáros-l9r10 ай бұрын
Velük általában nehezebb olyan témát találni ami valamilyen formában nem kapcsolódik az okos eszközökhöz @@Antinarmenstth
@BalázsMészáros-l9r10 ай бұрын
A szüleim telefonján@@666Zora666
@vargapatrik520010 ай бұрын
És a kommentszekció ismét tele van bölcs emberekkel. Megint csak a probléma lényegét nem sikerült felfogni, de az, hogy az anyját a gyereknek, meg szüleinek is, az bezzeg átment. Az ítélkezés az mindig hibátlanul megy.
@hunmagyar712710 ай бұрын
Persze, hogy ez van. A szülők is függők...
@eziowolfy10 ай бұрын
Mit várunk a zombi szülőktől, akik csak akkor nem a képernyőt bámulják amikor alszanak vagy segget törölnek? Nyilván az ilyen a gyerekével is a képernyőt fogja bámultatni és akkor csodálkozunk hogy a legtöbb már adhd-s meg figyelem zavaros meg a bánat tudja milye van még.
@creeperkinggaming213710 ай бұрын
Én 15 évesen kaptam először okostelefont, de azt ki kellett érdemelni, és ezt a gyermekeim is megfogják tanulni, vagy így vagy úgy
@Benkeq10 ай бұрын
Az eszköz.. Csak egy eszköz, nem lehet jó vagy rossz. Nem baj ha a gyereknél van tablet, de akkor a szülő is legyen ott.
@LorandLeventeLoncsak10 ай бұрын
Lehet itt mindent a szülőre fogni de ez régen nem arról szól már. A mai gyerekek teljesen mások. Van egy 18 hónapos fiam, akinek délelőtt és estére max 1-1 órát engedjük hogy a tableten mesét nézen. Igaz hogy a köztes időben el van nem hisztizik nincs vele semmi gond. De ennyi idő alatt megtanulta kezelni a tabletet és a telefonokat úgy hogy csak pislogok. Például a tegnap berajzolta a telefonomba a feloldó mintát , rá ment a messengere és felhivta a feleségemet (mert éppen nem volt itthon). Csak néztem és nem akartam elhini hogy megjegyezte a mintámat és enyire ismeri a lógokat. Úgy hogy nem minden esetben a szülő a hibás. Nem szabad tiltani őket a modern technikátol mert nekik ez lesz a jövő és le lesznek maradva a többiekhez képest, de viszont rájuk sem kell hagyni hogy napi 8-10 órákat pötyögjenek
@gripen54119 ай бұрын
Én nem értem miért kell a gyereknek 14 éves kora előtt telefont,egyéb eszközöket adni. Mert az oké ha néha néz a gyerek filmet rajz filmet de ez😢
@adamtm825510 ай бұрын
Ahhoz, hogy egy rajzfilm felkerüljön az adás listára, több kritériumnak kell megfelelnie. Ugye van egy korosztály besorolás. Itt öbb kritérium is van, aminek meg kell felelni. Téma, tempó stb. A temoóval kapcsolatos, hogy amikor összehasonlítottak egy Cocomelon részt az új Puss N Boots filmmel, ami NEM feltétlen egy KISgyerekeknek szóló film, a Cocomelon részben 1mp alatt több minden történt, mint a Puss N Boots egyik harcjelentében...
@balint29010 ай бұрын
Ez az a generáció akinek semmit nem kell megtanulnia. A fali órákat kell leszerelni mert nem tudják értelmezni 🤣🤣
@CsWoman10 ай бұрын
Látom a mai gyerekeket óvodai gyerekek pl baratnőmnél, ott is a kisfiú nyomkodja a telefont azon játszik, nem hogy a játékaival játszana 😢 Ha nekem lessz valaha gyerekem biztos nem engedem meg neki hogy a 💩-os telefont, tabletett nyomkodja.
@ferego11110 ай бұрын
Ha azt nézzük hogy az okoskütyü függőség felválthatja a drog-alkohol függőséget, szerintem ez nem is annyira rossz irány.
@istvangrezal587210 ай бұрын
Ez rosszabb. :) Ajánlom nézd meg itt yt-n az okos eszközök-okos emberek előadást.
@nikolaskatona815610 ай бұрын
Ha annyira drogozna meg alkoholozna mindenki mint kütyüzne most akkor már kihalóban lenne az emberiség. @@istvangrezal5872
@nostromomind10 ай бұрын
szerinted a kisgyerekek között olyan sok a drog-alkohol függő?
@ferego11110 ай бұрын
@@nostromomind A drog és az alkohol is menekülés a valóságból. Úgy mint a virtuális világba.
@nostromomind10 ай бұрын
Konkrétan nem erről szólt a videó...
@VasutasGusztav9 ай бұрын
10:32 Az baj ha én találkoztam már ezzel a képpel..
@mrlujoak10 ай бұрын
Ez minden generáció jellemzője... Pár évtizeddel ezelőtt a tv-vel voltak így, azelőtt a rádióval, vagy az épp, kornak megfelelő technikai eszközzel.
@estrophy10 ай бұрын
De baszki, amikor anyáink kikapcsolták a tévét mi nem rugdostuk össze őket. Amikor a fater azt mondta "utoljára szóltam" akkor volt kb 10másodpercünk abbahagyni mindent amit addig csináltunk. Sose mertük kipróbálni hogy mi lesz utána. És nem vagyok boomer, 91-ben születtem.
@mrlujoak10 ай бұрын
@@estrophy már akkor is voltak vállalhatatlanul viselkedő gyerekek.
@estrophy10 ай бұрын
@@mrlujoak persze hogy voltak. Csak az arányok mentek el nagyon rossz irányba.
@mrlujoak10 ай бұрын
@@estrophy mindig minden kornak meglesznek ezek a dolgai. Majd 20 év múlva megint más lesz
@estrophy10 ай бұрын
@@mrlujoak bízok benne hogy neked lesz igazad és én tévedek. Muterom 35éve óvónő, ő (meg a szakma úgy általában) nem valami optimista.
@ZsomborSzabo-u2l10 ай бұрын
A 2 éves unokaöcsém jobban kezeli a telefont mint én😂 én a betűket se találom
@evabarczy293610 ай бұрын
Nagyon jó h egyre több szó esik erről, de sajnos aki ebben nő fel, annak már nem sok esélye lesz a "normális" életre, generációk fognak magányosan élni, a családalapítás, gyermekvállalás ritka lesz mint a fehér holló...😢
@dorkakeresztesi60554 ай бұрын
A túlnépesedés a fejlődő országokat fogja érinteni elvileg. Viszont a technológia exponencialis fejlődését akkor hogyan szeretnénk kivitelezni, ha a fő mozgatórugó, a fehér ember alig lesz?
@gaborder41904 ай бұрын
Én voltam telefon függő de most (már 3 éve) megunom oszt a barátaimmal kimenunk focizni es 9 ig delutan 5 kor
@csabakanalas672410 ай бұрын
Ezt a jelensèget már megállitani nem lehet! A mèrtèkletessèg betartása a megoldás. A világunk rohamosan digitalizálódik ehez kell alkalmazkodni.
@bbkiller912610 ай бұрын
A telefont alapvetően a könnyebb kommunikációért találták ki. Viszont a szülő sem lehet teljes mértékben hibás... mert mint te is mondtad a laptop, telefon az a mindennapi munkája részévé vált. Először csak hívni lehetett egymást mert örökké nem mehetett volna az, hogy 2 hét alatt jön meg egy levél. Innét jött az, hogy ne csak az elérést hanem a kielégítést is könnyebbé tudják tenni játékok szerint. (Kielégítés alatt az impulzust értem nem feltétlenül sze@uális téren). Valójában (szerintem) a civilizáció sem tudta, hogy kb 2000-től milyen súlyos problémákat okozhat a folyamatos képernyőnézés, de akkor ki is ezért a felelős? Ki a hibás? Lehetne azt mondani, hogy "Attól még az xy mert attól, hogy nem akarta, ő találta fel a telefont", de akkor is....
@KrystalEditzz5 ай бұрын
Amúgy, ha én 1998-ban születtem akkor, Alpha ,Generációs Vagyok Vagy Z ,generációs?
@dorkakeresztesi60554 ай бұрын
Z. 1995-2009 a Z generáció (vagy 1997-2012, azelőtt Y lennél)
@peterbako573910 ай бұрын
Én amondó vagyok hogy még kicsi legyen saját képzelő erője és úgy játszon nekem is volt a játékkatonákkal és beleéltem magam de nagyon 😂 így kéne élniük megélni a pillanatot nem ezen az okos ketyerén hisz csak egyszer gyerek az ember addig meg használja ki ezt a korát.A testvérem keresztszüleinek a 4 éves gyereke a tablettnél ül igaz hogy csak megvan szabva hogy mennyit lehet nála.🙄
@veronikavercsi885510 ай бұрын
Kár, hogy nem lehet hangulatjellel like-olni. Adnék erre egy SZOMORÚ emoji-t.
@foxgamee12365 ай бұрын
Na, az én szüleim anyira figyelnek /foglalkoznak velem hogy hazajönnek, és rámnéznek... néha mondják hogy szeretnek, és lefekszenek aludni, csoda ha játszanak vlem... most a nagyszüleimnēl vagyok😅
@JackpotWin.90210 ай бұрын
Ezek többet adnak az embernek mint maga az ember! Elvégre mit ad az ember az embernek ? Több rosszat mint jót, ezekben pedig azt kapsz amit akarsz . Tehát valószínűleg ez a válasz erre a kérdésre is! Nem jobb a valóság mint a virtuális világ. "Ez a jövő, tetszik vagy sem... Digitális világ." A prűdsèget felejtsétek el minél előbb.
@Antinarmenstth10 ай бұрын
Akárhogy is az agyat nem tudod lecserélni, márpedig az nem a digitális világhoz tartozik, ez a jövő de érdemes azon elgondolkodni, hogy tényleg egy npc akarsz lenni egy digitális világban?
@JackpotWin.90210 ай бұрын
@@Antinarmenstth Ha az embereknek a közel jövőben csippet ültetnek be az emberek agyába , akkor az is digitális lesz!!!
@ak26funok4810 ай бұрын
2:57 na ma is megtudtam valami ujjat meghozza hogy bebszulott vagyok koszonom😂
@Zoli04910 ай бұрын
Ami megy BÁRHOL össztársadalmi szinten? Dehogy normális. Nekem van egy korrekt laptomon és ennyi tech éhségem. A YT-on kívül sehol nem vagyok jelen. Simán lehet így is élni!
@MaszírozlakAniko10 ай бұрын
Az ismerőseim körében ezek a gondok elég nagyok. A legnagyobb probléma a nagyszülők hiánya. Vagy már nincsenek, vagy messze élnek, vagy nem akarnak újra szülői feladatokat ellátni.
@LL-wl3sy10 ай бұрын
Egyszer felszedtem egy csajt aki kekszelés közben is a telefonját kezdte nyomkodni. Na mondom neki megáll kis anyám adok neked, csattogott is mint a bádoglemez😂
@FootballHUN12210 ай бұрын
Nekem a kistestvérem 7 éves, karácsonyra nemrég kapott egy telefont, több youtube videót nézet meg eddig mint én két év alatt. Már focizni se szokott kijönni.😢
@Andrea-er5qd10 ай бұрын
Szerintem ez el szomorito mert a mai gyermekeknek nincs gyermekori emlèkük csak is a telefon,tablet stb de nem ugy mint règen,hogy játszodtunk az ucán,szánkozni,sijezni mentünk,hòembert èpiteni stb ès a nyári dolgok mikor együtt játszotunk a barátokkal na ez emlèk de a mostani gyerekeknek ilyen emlèkei nem lesznek sajnos mert csak azt látják amit a kèpernyő mutat ès nem ami a valòságban van.
@SzokyT10 ай бұрын
Nagyon sok ember tudatosnak hiszi magát, de ezek az erőfeszítések csak némileg lassítják az amúgy egyre gyorsuló átalakulási folyamatokat. Ez bele van kalkulálva. Sajnos hosszú távon nem lehet mit csinálni, megváltoznak a dolgok. Amit ma abnormálisnak hiszünk, holnap már normálisnak fogunk tekinteni, az lesz az új kiindulási alap. Ha pl. lett volna 100 éve, vagy még régebben orvosi képalkotás (de csak titokban...), valószínűleg sok tekintetben eltérő képleteket találnánk azokon a felvételeken az emberi agyról. A ember mindig is Istent akart játszani, teremteni próbál, de mindig kiderül hogy bármihez fog, előbb-utóbb kudarc lesz az eredménye. Folyamatos fejlődésről beszélünk, de úgy hiszem, egy tapodtat sem léptünk előrébb a Neandervölgyi társainkhoz képest. Talán ha hallgatnánk az ösztöneikre, kevésbé engednénk be a manipulatív szándékú mételyt az életünkbe, ha helyes útmutatásra hagyatkozva tennénk különbséget a valódi jó és rossz között, akkor talán valóban jó irányba mutató, szabadabb, boldogabb éltünk lenne...