Tom Test#3 Piana POLYNOR do samodzielnych natrysków izolacji termicznych ,akustycznych

  Рет қаралды 523,614

Tomasz Budowniczy

Tomasz Budowniczy

6 жыл бұрын

W trzeciej części z serii TomTest zajmę się pianką do izolacji natryskowych POLYNOR. Przetestuje ją pod kontem właściwości jakie podaje dystrybutor na stronie internetowej. Wykonam izolacje termiczne, akustyczne, przeciwwilgociowe oraz porównam do popularnych materiałów izolacyjnych takich jak styropian, wełna i xps.

Пікірлер: 317
@rhalfik
@rhalfik 2 жыл бұрын
Fajny test. JEdna uwaga: test akustyczny przeprowadza się na szumie., bo szum ma stałe ciśnienie akustyczne i pomiar nie skacze.
@stalkers6929
@stalkers6929 Жыл бұрын
Brawo. Fajny materiał. Kupuję.👍
@redfredzgred
@redfredzgred 5 жыл бұрын
Bardzo dobre testy. Dzięki wielkie.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Dzięki że oglądasz ;)
@czesawponka9958
@czesawponka9958 3 жыл бұрын
zarąbiście, dzięki za pokaz, no to do pracy, poz
@Kubus_Puchatek443
@Kubus_Puchatek443 2 жыл бұрын
Rewelacyjny test!
@wojciechkrerowicz4310
@wojciechkrerowicz4310 5 жыл бұрын
Super dziękuję też pamiętam jak gościu wypiankowal garaż oglądałem to poz.
@krzychum2688
@krzychum2688 6 жыл бұрын
1. Koło pewnie wykorzystasz do zamknięcia hydrofora 2. Ja bym wyciął w kole (nie na wylot) 8 mniejszych otworów [na napoje/piwo dla 4 osób] i 1 duży na środku [na przekąski] i całość wrzuciłbym do basenu. Idealny zostaw na ciepłe weekendy. Pozdro, robisz fajne filmy i oby tak dalej! :D
@eugeniuszsokoow2811
@eugeniuszsokoow2811 4 жыл бұрын
Takie powinny być testy! BIG UP! I DZIĘKUJE
@khalidgustavo5903
@khalidgustavo5903 2 жыл бұрын
I guess Im asking the wrong place but does anyone know a method to log back into an instagram account?? I stupidly lost my password. I appreciate any help you can offer me.
@kobeasher4563
@kobeasher4563 2 жыл бұрын
@Khalid Gustavo instablaster :)
@khalidgustavo5903
@khalidgustavo5903 2 жыл бұрын
@Kobe Asher thanks for your reply. I found the site on google and Im in the hacking process atm. Seems to take quite some time so I will get back to you later when my account password hopefully is recovered.
@khalidgustavo5903
@khalidgustavo5903 2 жыл бұрын
@Kobe Asher it worked and I finally got access to my account again. I am so happy! Thank you so much you saved my account!
@kobeasher4563
@kobeasher4563 2 жыл бұрын
@Khalid Gustavo no problem :D
@katarzynapastusiak4574
@katarzynapastusiak4574 5 жыл бұрын
Super odcinek
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Dziękuję :*
@adamchmielowski6261
@adamchmielowski6261 5 жыл бұрын
To jest test, z nie żebranie od producenta o darmowe próbki. Brawo!
@ART6543
@ART6543 4 жыл бұрын
Polynor 44zł, a poliuretanowa 12zł. Więc cena prawie 4 x większa, a nie 2.
@tomasztomasz2847
@tomasztomasz2847 2 жыл бұрын
Skąd wiesz że nie jest to jakaś umowa?
@radosawzielinski3252
@radosawzielinski3252 3 жыл бұрын
Cześć, super test. Kilka porad co do termowizji. Aby poprawnie zbadać temperaturę kilku różnych materiałów musisz najpierw doprowadzić je do takiej samej emisyjności np sprayem grafitowym. Druga sprawa wilgotne materiały podczas schnięcia woda paruje a co za tym idzie ochładza cały materiał. Istniej pojęcie ciepła właściwego.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 3 жыл бұрын
Dzięki za wskazówki. Całe życie się człowiek uczy;)
@TomaszPaszek
@TomaszPaszek 5 жыл бұрын
Dwa zastosowania koła 1. w zimie jak przykrycie studni z hydroforem 2. w lecie jako pływający stolik do basenu ;-)
@maciejszczepa4691
@maciejszczepa4691 8 ай бұрын
Koniecznie dmuchany fotel z parasolem przeciw słonecznym i na owym stoliku zimne piwo 🍻 ( wszystko pływające w owym basenie )
@wilku87wilk6
@wilku87wilk6 4 жыл бұрын
KLAPA DO WYCHODKA :)
@radosawszymaniak3811
@radosawszymaniak3811 6 жыл бұрын
Materiały budowlane nie przewodziły bo mają swoją akumulację muszę się najpierw naładować na full (tutaj jeszcze były wilgotne więc dodatkowo poszła energia na osuszenie) dopiero wtedy zaczną oddawać ciepło
@mariuszwiliam2962
@mariuszwiliam2962 5 жыл бұрын
dokładnie test trwał za krótko, każdy materiał przewodzi ciepło, izolatory potrze buja więcej czasu. Ciekawe że pod styropianem była najwyższa temperatura, myślę że ze względu na niekompletny system izolacji (wełna potrzebuje folii i gipsu - jako uszczelnienie przepływu gazów). Cegła po dłuższym czasie by świeciła w termowizji.
@Blestarion
@Blestarion 5 жыл бұрын
potwierdza to niższa temperatura pod gazobetonem, który pochłonął energię
@danielski8913
@danielski8913 5 жыл бұрын
Kazdy materiał bada sie osobno gdyz maja inną emisyjnosc i przeliczyc... sugerować sie kolorami na w obrazie raczej jest niemiarodajne na moją wiedze ;))) (nie wspominajac juz wilgoci materiału) tak jak ustawiles kamere na dany materiał takie masz kolorki i w przyblizeniu tylko temperature innych materiałów.
@andrzejs9520
@andrzejs9520 5 жыл бұрын
Daniel Ski miał kamerki dwie cyknoł zdjęcie gdzie ciepło swieci się puścił ci w yt a ty już z zaczepem się rwiesz, wyluzować czeka trochu Wszak to budowniczy jest co się dzielić wiedza chce . Nie pasuje ci weź sobie katalog PN i zagłęb wiedzę teoretyczną swą🌴 luzik pozdro
@taskhunters5245
@taskhunters5245 4 жыл бұрын
Niewiem czy bylo czy nie ale jak wyszedł ten test z pianką w szafie?
@jakubolszewski1000
@jakubolszewski1000 5 жыл бұрын
Każdy materiał ma inną emisyjność, która zasadniczo wpływa na pomiar kamerą termowizyjną. Materiały o mniejszym współczynniku emisji (zazwyczaj jasne i gładkie) będą wyglądały na chłodniejsze od tych o wysokiej emisyjności (zazwyczaj ciemne i matowe) mimo że ich temperatura może być identyczna. Łatwo to można sprawdzić mierząc temperatury różnych materiałów w ustabilizowanej temperaturze. Aby pomiar kamerą termowizyjną uznać za wiarygodny należy albo wprowadzić do niej odpowiedni współczynnik emisyjności dla każdego materiału inny, albo wykorzystać dodatkowy czujnik referencyjny aby zweryfikować faktyczną temperaturę na powierzchni materiałów. Ogólnie bardzo mi się podoba Twoja metoda pomiarowa. Brawo. Pozdrawiam.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Dzięki za cenne informacje;) a tak najprostszym sposobem nie zadziałała by np naklejona taśma izolacyjna na każdy materiał w punkcie pomiaru? Miała by taka sama powierzchnię a temperatura by się dostosowała do materiału. Pozdrawiam
@jakubolszewski1000
@jakubolszewski1000 5 жыл бұрын
Tomasz Budowniczy Myślę, że dobrze kombinujesz. Takie rozwiązanie nie jest wolne od wad. Przede wszystkim zakłóca pomiar wprowadzając dodatkową izolację i ograniczac swobodny przepływ powietrza, ale nie ma rozwiązań idealnych. Do celów porównawczych powinno wystarczyć.
@wojciechwrobel8965
@wojciechwrobel8965 6 жыл бұрын
Obstawiam, że koła użyjesz do izolacji jakieś studni lub włazu. Ja takie koło bym wykorzystał jako koło zapasowe do samochodu teściowej :P
@checkbmw
@checkbmw 4 жыл бұрын
Czy mozna uzyc tej piany do wygluszenia sufitu ? Sufit jest z plyty gipsowej na belkach a halas od podlogi ktora jest z desek na tych belkach ( angielskie budownictwo- welny brak jest tylko przestrzen na rury i kable). Co ile trzeba by nawiercac sufit do natrysku? Pozdrawiam
@BiliGeathes
@BiliGeathes 6 жыл бұрын
Koło pewnie do ocieplenia otworu z hydroforem, ja to pewnie bym z tego zrobił pływającą karuzele dla małego... co do temperatury materiałów budowlanych to mają one też sporą bezwładność cieplną przez co test musiał by być prowadzony przez długi czas by materiały konstrukcyjne zdążyły się ogrzać. Błędem jest też sugerowaniem się współczynnikiem lambda gdyż ta podawana na materiałach budowlanych jest oznaczona literą "d" co oznacza że jest to lambda deklarowana (a co to oznacza określa norma) w krótkim przybliżeniu lambda deklarowana dla różnych materiałów jest różna w różnych temperaturach (ta podana na opakowaniu określa przewodność cieplną chyba w zakresie temperatur od -10 do 0 stopni c (chyba bo nie pamiętam ale jest to ujęte w normie) tak więc w przypadku pian ich przewodność zmienia się najmniej w przedziale -50 +50 stopni c i jest zbliżona do podanej na opakowaniu jako lambda deklarowana (wykresy i zastawienia zmian przewodności cieplnej materiałów w zależności od temperatury można zaleźć na internecie) z kolei wełna mineralna ma te wahania największe przy -30 izoluje znacznie lepiej niż większość innych materiałów więc w przypadku ostrych zim dostajemy bonusa w postaci jeszcze zmniejszonej przewodności cieplnej w stosunku do tej podanej na opakowaniu ale gdy zastosujemy ją do ocieplenia dach (zwłaszcza krytego blachą ) to latem gdy temperatura dachu będzie bliska +50 przekonamy się że gruba warstwa wełny słabo chroni przed żarem z nieba a dom się nadmiernie nagrzewa.... Dlatego test porównawczy materiałów należało by prowadzić w różnych temperaturach.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
Dzięki za wyczerpujący i pełny cennych informacji komentarz;)
@srcskladydan2548
@srcskladydan2548 6 жыл бұрын
Hey. Kolo to Dekiel do studni 😉
@jacekmorski2216
@jacekmorski2216 5 жыл бұрын
Przy sprawdzaniu akustycznej izolacyjnosci prosze uzywac generatora szumu a nie muzyki bo skakanie poziomu decybelomierza nie daje zadnej informacji.
@A0d0i00
@A0d0i00 3 жыл бұрын
Albo jeszcze lepiej użyć przestrajanego generatora (VCO - Voltage Controlled Oscillator). Do tego mikrofon, jakiś wzmacniacz, detektor i miernik napięcia. Jako miernik napięcia warto wykorzystać oscyloskop i będziesz miał dokładną charakterystykę dla określonych częstotliwości. Trochę zabawy ale efekt super.
@piotrm9381
@piotrm9381 6 жыл бұрын
Jeśli cegła, gres i gazobeton były wilgotne, to proponuję wygrzać je w piekarniku i powtórzyć test. Wilgotne materiały będą pochłaniać w początkowym etapie energię potrzebną do odparowania wilgoci.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
ooo i tu możesz mieć rację. puki co wszystkie materiały leżą w pokoju i dopasowują wilgotność do normalnych warunków a po jakimś czasie postaram się powtórzyć test i zobaczymy co z tego wyjdzie. dzięki za aktywność w komentarzach. pozdrawiam
@StaryPutejtos
@StaryPutejtos 5 жыл бұрын
Z takiego koła to można by zrobić spławik na rekiny, zamiast żyłki stalowa linka a haczyk z żebrowanej dychy:)
@gorgar6059
@gorgar6059 5 жыл бұрын
Strasznie droga ta pianka. Docieplanie poddasza mija się z sensem. Ale na pewno przydatna do docieplania nietypowych i małych elementów.
@kamil0181
@kamil0181 2 жыл бұрын
odpowiedzią jest pojemnosc cieplna, materiały budowlane są gęstsze i potrzebuja więcej czasu na nabranie temperatury a pianki itp są cieniutkie powinny poleżeć w takich samych warunkach kilkanaście/dziesiąt godzin przed pomiarem ale ostatecznie wszystkie by się nagrzały do takiej samej temperatury, ten efekt widziałeś po podniesieniu cegły, folia była dla kamery "zimna" bo cegła odbierąła od niej ciągle ciepło gdzie materiały izolacyjne były gorące pod folią bo właśnie izolują i ciepło zostaje przy folii zamiast przenikać
@youyeyor
@youyeyor 2 жыл бұрын
Zrobił byś jeszcze porównanie pianek Polinor VS Vassman
@djjokerssss
@djjokerssss 6 жыл бұрын
Niektóre pianki wchodza w reakcję z niektórymi rurami z tworzyw. Więc przed uzyciem polecam sprawdzić w danych technicznych rur z jakimi materiałami reaguja :) zebyście później nie musieli szukać "dziur" :) Pozdroo
@rafalrafal6161
@rafalrafal6161 5 жыл бұрын
Super test z rurami wentylacyjnymi mam również taki problem proszę i informacje czy po zastosowaniu pianki pojawiły się skropliny w rurach ???
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
W rurach w środku? Tego nie obserwowałem bo mi się skraplalo na zewnętrznej stronie rur i po zapanowaniu problem znikł.
@jarrek
@jarrek 5 жыл бұрын
Do studni :)
@mariangalos3745
@mariangalos3745 6 жыл бұрын
Cena tego cudu predysponuje go do zastosowań o minimalnych objętościach.
@polynor_pl
@polynor_pl 6 жыл бұрын
Marian Galos Powodów dla których ludzie wybierają POLYNOR jest wiele. Oto kilka z nich: 1. 15zl kosztują najtańsze wełny o lambdzie ok 0.040, wełna o lambdzie 0.033 to koszt ok 25zl za m2. Coś o czym mało kto wie to fakt, że Polynor jest w trakcie ponownych badań lambdy, że względu na błędy wykonane podczas pierwszego pomiaru (brak doświadczenia ITB przy badaniu pian). Nowe badanie powinno wykazać lambde w okolicy 0.023-25. Na poparcie tej tezy jest fakt, iż faktycznie na innych rynkach Polynor i jego odmiany mają lambde 0.023. 2. Jako, że POLYNOR to piana zamknietokomorkowa nie potrzebujemy 15cm ponieważ piana ma zamknięta strukturę i tylko w minimalnym stopniu przepuszcza gazy. 3. Ze względu na zamknietokomorkowosc nie potrzebujemy do piany żadnej dodatkowej hydroizolacji i piana nigdy nam nie zamoknie, ani nie zgnije jak to bywa w przypadku wełny, zwłaszcza w przypadku kiedy montaż był nieprofesjonalny. 4. Jedynym kosztem POLYNOR to piana i pistolet. W przypadku wełny dochodzi mnóstwo innych wydatków jak folie, łączniki, profile, dylatacje, czy chociażby dostawa wielkich paczek wełny na plac budowy. 5. Mało kto wełnę położy sobie sam, a wiemy ile kosztuje dziś robocizna i jakiej czesto jest jakości... Polynor może użyć każdy bez specjalnego przygotowania 6. Jako że to piana, dopasuje się do podłoża o każdym kształcie nie pozostawiając żadnych szczelin...tutaj zwłaszcza jeśli chodzi o stare fundamenty to nie ma nic lepszego na rynku 7. Jako że to piana, nie ma żadnych połączeń i mostków termicznych (jednolita bezszwowa warstwa) 8. Nigdy nie opadnie i nie ubije się 9. Nie śmierdzi Tak na koniec przy zakupie większej ilosci bez problemu w sklepie można wynegocjować dużo niższa cenę
@Mariusz_-_Druk_3d
@Mariusz_-_Druk_3d 6 жыл бұрын
1. Koło jako dodatkowe wieczko do komory hydrofora wciśnięte i oparte na pianie. Super film. Oby tak dalej. 2. Jedno koło to troszke za mało. A z jednego to można dać do basenu jako jednostka pływająca, dla nieswoich dzieci. 😁
@ryszardstolarski1744
@ryszardstolarski1744 6 жыл бұрын
F
@marek-qg4ig
@marek-qg4ig Жыл бұрын
i co z tą pleśnią ?
@Tania-qrdo
@Tania-qrdo 4 жыл бұрын
I wish I could understand this! What were your conclusions about Polynor??
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 4 жыл бұрын
polyor has properties that no one on the construction market has. heat conduction is on a par with wool and polystyrene but it tolerates moisture better than wool and is not as stiff as polystyrene. translated by gogole
@MrTRex1959
@MrTRex1959 Жыл бұрын
Szukam sposobu na samodzielne zaizolowanie blaszanych drzwi garażowych. Ze względu na ich konstrukcję najprostsza będzie metoda natryskowa i zdecydowałem się zrobić to właśnie w ten sposób. Czytając komentarze w sieci zauważyłem jednak jedną niepokojącą rzecz. Otóż wielu użytkowników twierdzi, że wydajność piany Polynor, podana przez producenta, ma się nijak do rzeczywistości, w związku z tym nie mam pojęcia ile tak na prawdę tej piany potrzebuję. Autor filmu przeprowadza wiele testów, które dla mnie są bezużyteczne, bo jak wspomniałem, decyzję co do metody już podjąłem, pomijając fakt, że wartość tych testów z merytorycznego punktu widzenia jest właściwie żadna ze względu na warunki w jakich są przeprowadzane. Jedynym testem, który mógłby być jako tako rzetelny, jest właśnie test wydajności. Bierzemy po prostu kilka puszek piany , z różnymi ustawieniami pistoletu nanosimy ją na powierzchnie jednego metra kwadratowego i sprawdzamy czy uda nam się osiągnąć wydajność deklarowaną przez producenta. Proste? Proste! Niestety autor na ten temat nawet się nie zająknął i teraz nie wiem, przeoczył tak ważną rzecz, czy ten kto mu udostępnił materiał do testów powiedział: Nawet nie próbuj bo Ci się nie uda osiągnąć deklarowanej wydajności. Jednym słowem cały ten filmik, z mojego punktu widzenia, to prawie kwadrans, jak krew w piach.
@kacperpiatek7473
@kacperpiatek7473 6 жыл бұрын
Koło jako korek do studni, zimą zapewni izolacje i nie zamarznie ci woda
@jarsawmorawski7913
@jarsawmorawski7913 4 жыл бұрын
Witam, szacunek za super film ale mam pytanie po obejrzeniu .Czym tam pan pryska po każdym pojedyńczym nałożeniu piany i czemu to służy ?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 4 жыл бұрын
Witam. Dziekuje za uznanie. Pryskam czyscikiem do pian pouliretanowych Na bazie acetonu zeby nie zaschla koncowka. Ale okazalo sie ze nawet jak zaschnie to da sie wydrapac I dziala. Pozdrawiam
@681lesiu
@681lesiu 3 жыл бұрын
Dobry test, jakiej kamery termowizyjnej używasz?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 3 жыл бұрын
Dzięki. W smartfonie cat S60. Teraz mam s61 jeszcze fajniej to wygląda
@maciejszczepa4691
@maciejszczepa4691 8 ай бұрын
Ciężkie materiały budowlane gromadzą energię stopniowo i tak samo oddają większą gęstość ( gdyby odizolować dom od warunków atmosferycznych dobrym izolatorem to po otwarciu okien i wywietrzeniu budynku to po zamknięciu okien temperatura powinna powrócić w ciągu 20 minut do tej z przed wietrzenia , gęsty materiał tak ma , materiał budowlany przyniesiony z dworu posiadał już pewien stopień energii
@armadildo6475
@armadildo6475 4 жыл бұрын
test akustyczny może był OK, gdyby dźwięk był jednostajny, ewentualnie krótkie próbki o różnej częstotliwości.
@ukaszmarciniak8029
@ukaszmarciniak8029 6 жыл бұрын
kołem zapewne zatkasz studnię od hydrofora by nie zamarzł, tym bardziej że piany nie psikałeś od samej góry:)
@gdenio
@gdenio 6 жыл бұрын
Koło zapewne wykorzystasz do docieplenia wieka studni. Sam bym użył go jako tarczę łuczniczą, chociaż jedno drugiego nie wyklucza :D
@qwerty0v
@qwerty0v 5 жыл бұрын
Hej, mam nietypowe pytanie. Użyłeś tej pianki do stworzenia "lodówki". Ile mniej więcej zajęło ogrzanie zimnego napoju w tej izolacji (w porównaniu do leżenia bez), przy tych tamtorocznych upałach (30')?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Siemasz. Kilka godzin trzymała chłodek. Na wypad na plaze w sam raz. Mam jeszcze skrzynie z płyty meblowej a w środku 5 cm styropianu i mieści się w niej krata piwa. Jak włożysz kratę z lodówki to na drugi dzień jeszcze piwko jest chłodne;)
@marianozzzz9304
@marianozzzz9304 2 ай бұрын
Dzień dobry. Ja mam pytanie ile razy ta piana zwiększa swoją objętość od momentu naniesienia? Pytam by mniej więcej określić zużycie przy żądanej grubości warstwy...chciałbym osiągnąć 5cm warstwy...i zastanawia mnie wtedy zużycie na M2... pozdrawiam
@cumulust
@cumulust 6 жыл бұрын
Koło wygląda na pokrywę na hydrofor :)
@balu1702pl
@balu1702pl 6 жыл бұрын
Kolo jako dekiel od studni z hydroforem
@grzesiekgrzesiek972
@grzesiekgrzesiek972 4 жыл бұрын
No no panie W.... good job . I see you are doing well. congratulations and best regards.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 4 жыл бұрын
thank you very much. a gdzie ty się podziewasz?
@grzesiekgrzesiek972
@grzesiekgrzesiek972 4 жыл бұрын
@@TOM_Budowniczy na zielonej wyspie już kilka lat mieszkam .
@przemyslawszulc8426
@przemyslawszulc8426 4 жыл бұрын
Co do pytania z 4:58, to jest tak dlatego, ponieważ jest duża HISTEREZA (bezwładność) cieplna, trzeba długo czekać aż się nagrzeje.
@MateoGarage01
@MateoGarage01 5 жыл бұрын
Myślę czy jest sens izolować ta pianą garaż blaszany+ na to płyta osb? Co myslisz na ten temat? Jak z wydajnością bo puszka kosztuje pewnie około 40zł
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Sam nie sprawdzałem ale wg producenta to przy grubości 4cm wychodzi 1,2m. Pomysł z płytą wyśmienity na moje oko;)
@Adam-mc1mv
@Adam-mc1mv 4 жыл бұрын
Piana drożej wychodzi od wełny?
@stachukopara8503
@stachukopara8503 2 жыл бұрын
Tylko takie 4cm pianki to ile w przeliczeniu cm wełny? (Lambda 0,035)
@AstroFilmStudio
@AstroFilmStudio 5 жыл бұрын
Czy wie pan moze jaka jest wydajnosc tej pianki. Tzn na ile metrow wystarczy jedno opakowanie
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Przy grubości 4cm wychodzi 1,2m2 podaje producent
@piotrjewula1797
@piotrjewula1797 Жыл бұрын
Przetestowałem kilka różnych pian do ocieplania i Polynor jest chyba najlepszy mało wydajna jak wszystkie ale najlepiej się rozpręża wszystkie testowałem na garażu blaszaku i mam zamiar zakupić polynora tylko na allegro jest droższy niż w leroy Merlin
@WojtekCBRF
@WojtekCBRF Жыл бұрын
Jak gruba jest piana ( polynor)po 1 warstwie?
@doctorx1298
@doctorx1298 4 жыл бұрын
Zrób test polynor vs izoplus
@EsimOrgMMOGame
@EsimOrgMMOGame 5 жыл бұрын
materialy konstrukcyjne sa w stanie zakumulowac duuuzo wieksza energie niz styropian. Kiedy jednak juz sie nagrzeja, to przewodza duzo wiecej ciepla niz styropian
@barbaraukjanska5303
@barbaraukjanska5303 Жыл бұрын
Bardzo Dziekuje ,,jestem emerytka ,pomogles mi mlody czlowieku rozwiazac Ilka problemow zocieplenoem tarasu
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy Жыл бұрын
Cieszę się;) dziękuję i pozdrawiam
@arturwieczorkiewicz2161
@arturwieczorkiewicz2161 2 күн бұрын
Przed aplikacją piany znicz wodą a po aplikacji także.Piana absorbuje wodę i jest bardziej zbita
@janbuk63777
@janbuk63777 10 ай бұрын
Dzieki super! Czy nie mozna zrobic sobie jakiegos szablonu z desek lub jakiejs plyty i po natrysnieciu piany przykladac ten szablon do swiezo natrysniejtej powierzchni i uzyskac w ten sposob rowna powierzchnie pianki na scianie. Po pomalowaniu bylaby imitacja tynku i izolacja rownoczesnie. Chodzi mi o estetyczne zakonczenie. Pianka bez niczego raczej nie jest zbyt ładnym wykonczeniem sciany piwnicy czy garazu! Ale filmik fajny.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 10 ай бұрын
Ostatnio widziałem jak jeden pryskał piana między legary a drugi trzymał deskę tak żeby nie było nadmiaru do wycięcia. Ale czy takie coś było by estetyczne to trzeba by spróbować bo nie mam pojęcia
@stepniak11176
@stepniak11176 Жыл бұрын
gazobeton ma zapewne większą pojemność cieplną. dlatego odebrał ciepło z folii ale nie oddał na zewnątrz
@jakoobecki
@jakoobecki 5 жыл бұрын
Świetna robota. Jaki to model Flira?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Dzięki. W telefonie cat S60 kamera
@jakoobecki
@jakoobecki 5 жыл бұрын
Dzięki za info. Waham się między Flir One Pro (2400 zł i 120x160 pix) a Flir One Pro LT (1200zł i 60x80 pix ) Czy warto dopłacać 1200 zł, by mieć lepszą rozdzielczość, czy w zupełności wystarczy 60x80 - czyli taka jaką masz w telefonie?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
@@jakoobecki a to zależy od wielu czynników. Nie wiem do czego Ci potrzebna ta kamera, nie wiem ile masz kasy na to itd itp. a czy rozdzielczość wystarcza to też musisz sam ocenić po filmie i drugi fragment jest na końcu w odcinku z poddaszem. Mi tam wystarczą bo i tak tego na komputerze nie przeglądam tylko zwykłe na telefonie a jak chce dokładniejszy obraz to zbliżam telefon ale to nie to samo co większą rozdzielczość. Twoja decyzja;p pozdrawiam
@rafaswierczynski
@rafaswierczynski 6 жыл бұрын
klapa do studni/hydrofora? ;)
@crazyCCmoe
@crazyCCmoe Жыл бұрын
Czy dobrze rozumiem ze w przypadku materiałów konstrukcyjnych jest wyższa pojemność cieplna ? Posiadają większą wilgotność co również może zwiększać masę. A pojemność cieplna jest wprost proporcjonalna do ciepła właściwego i masy materiału.
@2008kovalsky
@2008kovalsky Жыл бұрын
Cześć nie znalazłem odpowiedzi jaka miałeś dać po zimie a mianowicie czy w szafie lub obok szafy wyszedł grzyb na ścianie tam gdzie posłałeś pianą?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy Жыл бұрын
Finalnie pomieszczenie stało nie używane bez ogrzewania także grzyb nie miał warunków do rozwoju. Więc zagadka nie została rozwiązana;/
@Paralitor
@Paralitor 5 жыл бұрын
do tej pianki trzeba orginalny pistolet czy do zwykłego za 40 zł końcówka pasuje i działa tak samo?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Zwykły wystarczy. Końcówka pasuje
@melissilem4620
@melissilem4620 5 жыл бұрын
Plusy plusami ale czy podczas pożaru piana nie wytwarza cyjanowodoru ? Izolacja garażu czy podobnych miejsc nie wydaje się tu problemem ale ocieplenie poddasza ?
@TheMarcinbarczewski
@TheMarcinbarczewski 5 жыл бұрын
Do piany polynor jest specjalny uniepalniacz, który zabezpiecza ogniowo pianę. Wpisz na yt POLYGUARD i zobacz film jak gościu palnik gazowy przykłada ... efekt jest na prawdę obiecujący
@dawidantczak3450
@dawidantczak3450 6 жыл бұрын
Hej Tom chciałbym żebyś wykonał test palności tej piany jak wypada ze styropianem i ze zwykłą pianką montażową.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 6 жыл бұрын
Faktycznie zabrakło testu palności. podejrzewam że by gorzej wyszedł dla piany ale widziałem na YT że jest specjalny środek do piany polynor po którym jest nie palny. Później podeślę link
@xxxlxxl7834
@xxxlxxl7834 2 жыл бұрын
ciekawe czy można użyć ją jako klej do styropianu?
@QuadBeast
@QuadBeast 5 жыл бұрын
Mam takie pytanie... Czy np jeżeli ocieplałbym taka pianką garaż blaszany czy ona po jakimś czasie nie odpadnie? Lub nie kruszy się? Nie dzieje sie z nią nic? Pozdrawiam
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Siemasz. Jak Na odtluszczona blachę popryskasz i uchronisz przed bezpośrednim działaniem UV ze słońca to wydaje mi się że szybko jej się nic nie stanie. Może spytaj Wojtka że zbuduj sam dom, on ocieplał właśnie blaszaka jakiś czas temu to może coś podpowie;) pozdrawiam
@damianswierczewski8215
@damianswierczewski8215 3 жыл бұрын
Ponowie pytanie. Czy można tego użyć do wypełnienia otworu pomiędzy oknem a płyta balkonowa . Wykuwam wylewkę wybieram to co pod oknem i powstaje mi otwór w kształcie prostopadłościana i daje tam polynor. Czy w momencie rozprężenia może naruszyć ościeżnice .
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 3 жыл бұрын
Nie naruszy. To piana niskorozprezna w sensie ma małą siłę do przesuwania czy wypychania. Nie wiem co doradzić w temacie balkonu dlatego się nie odzywałem ;/
@michab346
@michab346 6 жыл бұрын
Koło można przylepić do sufitu,ściany,przeszpachlować z siatką i mamy lekki element dekoracyjny,bez profili,płyty i innych materiałów ciężkich w obróbce po łuku.kształt oczywiście można zmienić.pzdr
@wojciechjakubczak9774
@wojciechjakubczak9774 4 жыл бұрын
Witam jak rura z czerpni do reku pokryta piana po zimie? Skraplalo sie?.POZDRO..
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 4 жыл бұрын
Witam. Nie. Tam gdzie jest piana to nie ma wykraplania. W jednym miejscu gdzie trudno było z aplikacją i została rura słabo psiknieta to lekko kapało ale znalazłem wyciek i poprawiłem. Pzdr
@DD-qc5zu
@DD-qc5zu 6 ай бұрын
Cześć! Odnośnie pomiaru kamerą termowizyjną. Nie możesz porównywać różnych materiałów na jednym pomiarze. Każdy materiał ma różny współczynnik emisyjności. Stąd według Twojego pomiaru materiały budowlane wyszły lepiej- w rzeczywistości jednak byłoby inaczej, z resztą widać to po zdjęciu tych materiałów z folii grzewczej, budowlane chłoną ciepło zamiast izolować. Żeby test kamerą termowizyjną był rzetelny, musiałbyś znać emisyjność każdego materiału i zrobić oddzielny pomiar po zmianie parametru "emisyjność" w ustawieniach kamery flir. Twój test kamerą tak naprawdę nie jest w ogóle miarodajny. Możesz sprawdzić na tym samym materiale- ustaw emisyjność na 1, zrób pomiar, zmień emisyjność na przykład na 0,75 i zrób pomiar. Wyniki gwarantuję, że będą znacząco inne. To tak na przyszłość, do kolejnych filmów :) Pozdrawiam
@chilidgt
@chilidgt 4 жыл бұрын
Witam myślę zostosowac tą piankę do izolacji tz. aggielskiego conservatorium dach tam jest tylko z przezroczystego plastiku i tu moje pytanie ty pianka ta jest odporne na promienie słoneczne, które będą przechodzić przez te płyty.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 4 жыл бұрын
Witam. Niestety pianka nie jest odporna Na UV. Trzeba by bylo czyms zaslonic przed aplikacja.
5 жыл бұрын
Cześć, rozumiem, że wszystko fajnie termicznie zaizolowane, ale ocieplając garaż blaszany, wewnątrz tego garażu nie będzie to zbyt estetycznie wyglądać po ociepleniu. Czy masz jakiś pomysł jak poprawić estetykę rozwiązania?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Ja osobiście bym przykręcił dystans do blachy, zaaplikował pianę i na to rzucił płytę osób minimum 12mm. Płyta by się przykleiła i można narzędzia wieszać
@jano1692
@jano1692 4 жыл бұрын
Mam takie pytanie bo borykam się z problemem skraplania na rurkach zimnej wody . Akurat rurki idą na ścianie razem z wodomierzem hydraulik co przerabiam mi instalacje wodną założy otuliny teraz mam pełno wody na kafelkach po ściągnięciu tych otulin wszystkie rurki mokre ,chcę zrobić zabudowę z płyty G/K i zastanawiam się czy całą ścianę razem z rurkami obłożyć wełną czy spryskać wszystko tą pianą bo już nie mam pomysłów jak rozwiązać ten problem skraplania .
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 4 жыл бұрын
a czy otuliny są dopasowane czy mają luz gdzie i nie ma styku otuliny z rurą? jeżeli jest luz to wypełnić piana i powinno pomóc im większa izolacja tym lepiej. wełna się nie sprawdzi chyba że z folią paroizolacyjną ale to wątpliwa skuteczność w tym wypadku. piana jest zamknięto komorowa więc jest dużo lepsza do tych celów. nie koniecznie ta z filmu może być zwykła ale najważniejsze żeby szczelnie okryć rurę piana. daj znać co poczynieles i jakie efekty ;)
@jano1692
@jano1692 4 жыл бұрын
@@TOM_Budowniczy Witaj.Otuliny były przecięte i luźne wywaliłem je. Chyba założę nowe otuliny posklejam je zrobię stelaż zabudowy na 10cm grubości i przejadę pianą ścianę razem z rurkami w otuline na grubość stelaża zakryję płytą i będę miał cichą nadzieję że problem zniknie , wełna to może faktycznie był by kiepski pomysł.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 4 жыл бұрын
najważniejsze żeby rura nie miała kontaktu z powietrzem w której jest zawarta wilgoć bo właśnie wtedy się wykrapla na rurce. powinno zdać egzamin twoja koncepcja. pozdrawiam
@tel607
@tel607 5 жыл бұрын
korekta emisja każdego materiału jest potrzebna
@darthmiara
@darthmiara 5 жыл бұрын
Jak masz kamerę termowizyjną?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Wbudowany moduł flir w smartfonie cat S60.
@mikoajrej3584
@mikoajrej3584 5 жыл бұрын
Witam jak sprawiła się piana w szafie jako izolacja przed grzybami?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Witam Pana Mikołaja. Eksperyment nie wypalił ponieważ nie było tam ogrzewane w zimie na tyle żeby stworzyć dogodne warunki dla rozwoju grzyba. Nie wystąpił na żadnej ze ścian.
@sysiu30
@sysiu30 5 жыл бұрын
Klapa do hydroforu a druga odpowiedz: to do Stara ;)
@michagoczo1803
@michagoczo1803 3 жыл бұрын
Chciałem zapytać, czy tą pianę można użyć na rury pod wylewkę? Jak z odpornością na ściskanie?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 3 жыл бұрын
Zależy od wylewki tak naprawdę. Jak będzie gruba lub zbrojona to z powodzeniem ale jak nie za dużo to ja bym nie ryzykował. Pianka jest bardziej miękka niż styropian
@Pabloo1987
@Pabloo1987 3 жыл бұрын
@@TOM_Budowniczy dziwne ze jest taki miekki, polynor powinien byc twardy jak styrodur skoro jest piana zamknietokomorkowa. Jak go w takim razie uzyc do izolacji fundamentów skoro napor ziemi ja zmiazdzy przy zasypywaniu scian
@leszekkruk2488
@leszekkruk2488 4 жыл бұрын
czy w trakcie natrysku w zamknietym pomieszczeniu, musze zabezpieczyć siebie, sciany, okna itp? Będę nanosił pianę na strop. dzięki za super test.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 4 жыл бұрын
wszystko zależy od umiejetnosci. po 10 puszcze będziesz Pan zapewne precyzyjny jak zegarmistrz ale na początek dobrze jest mimo wszystko zabezpieczyć przedmioty których nie zamierzamy upaprac. poliuretan jest trudny do usunięcia i pozostawia nawet po zdrapaniu ślad nie do zmycia. chyba że od razu acetonem. drogi oddechowe i oczy też lepiej chronić. powodzenia w pracach.
@leszekkruk2488
@leszekkruk2488 4 жыл бұрын
@@TOM_Budowniczy ale nie ma zapylenia w powietrzu jak np w trakcie szlifowania gipsu ?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 4 жыл бұрын
zapylenia porównywalnego do gipsu nie ma ale podczas aplikacji mogą pojawić się jakieś rozpuszczalniki na dłuższą metę szkodzące zdrowiu chociaż ja w sumie bez maski psikalem i mnie głowa nie bolała jak np po farbach . ale wspominam w dobrej wierze.
@leszekkruk2488
@leszekkruk2488 4 жыл бұрын
@@TOM_Budowniczy ok dzięki. A to prawda że nie można nakładać od razu 5 cm ?
@polmaly33
@polmaly33 5 жыл бұрын
Witam, a czy producent poinformował cię ze opary przy aplikacji są rakotwórcze i trzeba mieć maskę .?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Tak. Wiedziałem
@polynor_pl
@polynor_pl 5 жыл бұрын
Przypomnijmy, iż na każdym pojemniku cisnieniowym tego typu, czyli np z pianką montażową, klejem etc. jest napisana wzmianka "Może powodować raka". Produkty w których występują gazy są podzielone na 3 grupy: 1A. Udowodniono działanie kancerogenne 1B. Duże ryzyko kancerogenne, 2. Może powodować raka (jednak nie udowodniono takiego działania) Pamiętajmy, że jest to produkt dopuszczony do handlu na terenie UE gdzie normy szkodliwości są jedne z najbardziej restrykcyjnych
@kowaluszekcs
@kowaluszekcs 5 жыл бұрын
jak wygląda wydajność piany i praca na sufitach?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Z tego co pamiętam przy 4 cm wychodzi 1,2m2 -dane producenta
@urabusxt6
@urabusxt6 2 жыл бұрын
Spróbuję zaizolować od zewnątrz podłogę przyczepy kempingowej aby w zimie nie ciągnęło tak od dołu. To może być TO!
@Weslawgst
@Weslawgst 2 жыл бұрын
Tak. Ja ocieplam domek holenderski
@aniahyzorek1406
@aniahyzorek1406 3 жыл бұрын
Witam mam problem w bloku mam rury metalowe w których idzie zimna woda i się skrapla czy tą pianka wyeliminuje skraplanie ?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 3 жыл бұрын
Tak. Im grubsza warstwa tym lepiej.
@channel_196
@channel_196 5 жыл бұрын
Czy taką pianką da się ocieplić poddasze? Jakiś czas temu miałem w starym domu wymieniony dach, na łaty została położona folia i na to blacha. Czy tą pianą lepiej prysnąć od razu na folię czy lepiej ją usunąć i pryskać od razu na blachę?
@polynor_pl
@polynor_pl 5 жыл бұрын
Tylko i wyłącznie na blachę, ponieważ ciężar piany naniesionej na folie, sprawi że między blacha a folia stworzy się łuk w którym będzie pusta przestrzeń, a co znowu może być powodem wykraplania się w tym miejscu wody. Piana naniesiona na blachę załamuje punkt rosy i zabezpiecza blachę przed skraplaniem. Przed naniesieniem blachę należy odpylić i odtłuścić.
@channel_196
@channel_196 5 жыл бұрын
Dziękuję za odpowiedź. Czy tą piankę można również nanosić bezpośrednio na konstrukcję drewnianą dachu czy lepiej wcześniej zabezpieczyć drewno impregnatem?
@polynor_pl
@polynor_pl 5 жыл бұрын
Dla piany nie ma znaczenia czy drewno będzie zaimpregnowane czy surowe, choć na pewno dla trwałości drewna lepiej jest je zaimpregnować, choćby przeciw insektom
@BossSystem
@BossSystem 2 жыл бұрын
@@polynor_pl Czy można ją zastosować na kominy wentylacyjne itp na strychu oraz na membranę na dachu? Mam problem z przenikaniem zimna do pokoi na poddaszu ze strychu (strych nieużywany) i muszę coś tutaj wymyślić żeby odizolować te zimne miejsca. Pewnie jeszcze ściany szczytowe zaizoluję.
@remigiusz8785
@remigiusz8785 3 жыл бұрын
Czy pomogła piana w szafie.
@alaniemieckota
@alaniemieckota 5 жыл бұрын
Kupiłem, użyłe, ociepliłem. Piana jest na wypasie, ociepla, uszczelnia i klei. Miałem odpadający styropian w cokole. Styropian był przyczepiony pianą do styropianu i poodpadało to niestety. Lekko przetarłem szmatą fundament pokryty dysperbitem i na to troszkę piany Polynor i do tego styropian który odpadł. 2h i jest nie do oderwania. No cudo.
@marekg.3098
@marekg.3098 11 ай бұрын
Witam. Mam w planie ocieplenie poddasza wełną mineralną. Zastanawiam się czy nie można byłoby wykorzystać tej pianki do dodatkowego uszczelnienia izolacji w miejscach w których dopasowanie wełny do uszczelnianej powierzchni jest trudne (zagięcia, trudno dostępne miejsca)
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 11 ай бұрын
Ogólnie można ale najlepiej się postarać przy docince wełny😁
@dawidantczak3450
@dawidantczak3450 6 жыл бұрын
Ech myślałem że będę pierwszy a tu już pełno odpowiedzi udzielonych. Koło będzie izolacją termiczną chroniąca hydrofor zimą przed zamarznięciem.
@andrzejopiela5422
@andrzejopiela5422 3 жыл бұрын
Być może było za krótko, żeby jednak te materiały się nagrzały. Ich pojemność cieplna jest zapewne na tyle duża ze folia o temperaturze 50stopni nie spowodowała ich nagrzania na całej powierzchni. Z uwagi że taka cegła nagrzewa się długo to zanim ciepło nagrzało zewnętrzną jej część to ciepło zostało odprowadzone po bokach. W murze tak by się nie stało bo cegła jest obok cegły. Widać natoiast że po podniesieniu tych materiałów to folia miała niższą temperaturę pod cegłą czyli cegła jednak tej temperatury przyjęła więcej
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 3 жыл бұрын
do takich samych wniosków doszedłem po czasie. dzięki za komentarz. pozdrawiam
@ignaccc1
@ignaccc1 3 жыл бұрын
Zawsze się zastanawiałem jak szybko mróz "przechodzi" przez nieicieplone ściany :) ale to raczej kilka godzin. Musiał byś ten test przedłużyć i spr co godzinę
@zbyleq
@zbyleq 5 жыл бұрын
Wszystko ładnie i pięknie tu nie ma rosy tu nie ma kosztów, ale czy pomyślałeś chociaż przez chwilę ile tkai produkt może wyrządzić szkody twojemu otoczeniu ? być może a być może nie, przyczynia się do nadmiernego uwalniania do atmosfey szkoldiwych związków itp .
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Panie Zbigniewie czasem się zastanawiam i wnioskuje że katastrofa jest i tak nie unikniona i to tylko kwestia czasu jak to wszystko jebnie. nie ma takiej siły która by zmobilizowała przynajmniej połowy ludzkości do postępowania wg zachowań które odratują planetę. jesteśmy w ciemnej ...ulicy
@insola_pl
@insola_pl 5 жыл бұрын
Szanuję pro ekologiczne podejście, ale domyślam się, że nie widziałeś jak się wytwarza wełnę lub styropian. Chcesz być Eko to sobie połóż na elewacji siano lub słomę, bo mimo tego, że nie czujesz smrodu kupując wełnę czy eps to nie zmienia to faktu, że ten smród został wytworzony w innym miejscu. Wełna kamienna - to brzmi tak naturalnie, ale mało kto wie, że w takiej welnie jest 40/50% lepiszczy syntetycznych żeby arkusz trzymał się w jednym kawałku. Sądzisz, że dlaczego wełna śmierdzi szczochami ? Na pewno nie od bazaltu
@marcintoru3290
@marcintoru3290 6 жыл бұрын
Witam. Koło do studni z hydroforem. Ja stosowałem styropian 2x10cm. Pozdrawiam i super film, mam zamiar ocieplić blaszaka taka piana ale trochę muszę odłożyć bo blaszak 3x5 metra. A z takiego koła byłem zrobił rower wodny z dobra wypornościowy + stolik do zawartości Twojej lodówki z pianki, jeśli wiesz co mam na myśli ;) Pozdrawiam.
@bogumirzadkowski4062
@bogumirzadkowski4062 5 ай бұрын
Filmik super ale czy wyszła ta wilgoć w szafie ???
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 ай бұрын
Witam. Nie było warunków do rozwoju bo przestałem ogrzewać pomieszczenia. Kondensat napewno by się pojawił nawet pod pianka ale czy doszło by do pleśni to tego nie wiem
@Kssbn
@Kssbn 5 жыл бұрын
da się tej pianki użyć do wygłuszenia sufitu z rigipsu ? nie dałem wełny nie chcę demontować sufitu
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
ale chodzi o głuchy pogłos pukania czy dźwięki z poddasza?
@adampanufnik8206
@adampanufnik8206 5 жыл бұрын
@@TOM_Budowniczy ppdpinam się do pytania. Będę podwieszal sufit, nade na jest mieszkanie w podlodze miedzy belami stropowymi jest wełna ale słychać sporo. Stary dom czy jeśli od dołu dołożę te pianę i przykryje regips em to dużo zyskam??
@roles8581
@roles8581 5 жыл бұрын
Do studni żeby woda niezamarzła w hydroforze
@robertrobinson6054
@robertrobinson6054 5 жыл бұрын
Czy pianka Polynor jest pianką niskoprężną ?
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Tak niskorozprężna
@michalzrobtosam7796
@michalzrobtosam7796 6 жыл бұрын
Hydrofor będziesz zamykał tym kołem i pewnie kwiatki posadzisz jeszcze na tym 😂
@marekduczman
@marekduczman Жыл бұрын
Zabrakło mi pomiaru wydajności. Ciekawe jaka objętość wychodzi z jednej puszki? Czy czasami nie wyjdzie taniej docieplenie niewielkiego poddasza taką pianką, od firmy natryskowej. Wiadomo, że niewielka robota, to wysoka cena jednostkowa.
@michab346
@michab346 6 жыл бұрын
Pytanie jaka cena tej pianki na metr2. Np wełna 15cm kosztuje ok15zł,pianka natryskowa 15cm z usługą 55zł,podobno izoluje 3razy lepiej niż wełna tej samej grubości.pytanie kogo stać wypsikać 300m2poddasza po55zł,mówię oczywiście o firmach które taką usługę oferują.jeżeli ich piana na pojemnik 25l a twoja
@michab346
@michab346 6 жыл бұрын
250ml,to dlaczego miała by być tańsza biorąc pod uwagę koszt samego opakowania
@polynor_pl
@polynor_pl 6 жыл бұрын
Powodów dla których ludzie wybierają POLYNOR jest wiele. Oto kilka z nich: 1. 15zl kosztuje wełna o lambdzie ok 0.040, wełna o lambdzie 0.033 to koszt ok 25zl za m2. Coś o czym mało kto wie to fakt, że Polynor jest w trakcie ponownych badań lambdy, że względu na błędy wykonane podczas pierwszego pomiaru (brak doświadczenia ITB przy badaniu pian). Nowe badanie powinno wykazać lambde w okolicy 0.023-25. Na poparcie tej tezy jest fakt, iż faktycznie na innych rynkach Polynor i jego odmiany mają lambde 0.023. 2. Jako, że POLYNOR to piana zamknietokomorkowa nie potrzebujemy 15cm ponieważ piana ma zamknięta strukturę i tylko w minimalnym stopniu przepuszcza gazy. 3. Ze względu na zamknietokomorkowosc nie potrzebujemy do piany żadnej dodatkowej hydroizolacji i piana nigdy nam nie zamoknie, ani nie zgnije jak to bywa w przypadku wełny, zwłaszcza w przypadku kiedy montaż był nieprofesjonalny. 4. Jedynym kosztem POLYNOR to piana i pistolet. W przypadku wełny dochodzi mnóstwo innych wydatków jak folie, łączniki, profile, dylatacje, czy chociażby dostawa wielkich paczek wełny na plac budowy. 5. Mało kto wełnę położy sobie sam, a wiemy ile kosztuje dziś robocizna i jakiej czesto jest jakości... Polynor może użyć każdy bez specjalnego przygotowania 6. Jako że to piana, dopasuje się do podłoża o każdym kształcie nie pozostawiając żadnych szczelin...tutaj zwłaszcza jeśli chodzi o stare fundamenty to nie ma nic lepszego 7. Jako że to piana, nie ma żadnych połączeń i mostków termicznych (jednolita bezszwowa warstwa) 8. Nigdy nie opadnie i nie ubije się 9. Nie śmierdzi Tak na koniec przy zakupie większej ilosci bez problemu w sklepie można wynegocjować dużo niższa cenę
@robrus7653
@robrus7653 5 жыл бұрын
Jaka jest wydajnosc jednej pianki w m2
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 5 жыл бұрын
Przy 4 cm grubość 1,2m2
Natrysk pianą PUR - ocieplenie poddasza
10:06
Mario Budowlaniec
Рет қаралды 506 М.
The child was abused by the clown#Short #Officer Rabbit #angel
00:55
兔子警官
Рет қаралды 14 МЛН
Alat Seru Penolong untuk Mimpi Indah Bayi!
00:31
Let's GLOW! Indonesian
Рет қаралды 8 МЛН
Garaż jak u Wazzupa. Ocieplamy blaszany garaż pianką Polynor.
21:57
Co dziś robimy
Рет қаралды 791 М.
zalewanie ścian Izodom 2000 Polska - na co uważać
18:12
Tomasz Budowniczy
Рет қаралды 8 М.
JAKĄ IZOLACJĘ WYBRALIŚMY I DLACZEGO? OCIEPLAMY PODDASZE!
16:24
Ocieplanie dachu pianą poliuretanową piana pur
19:57
AzorekTV
Рет қаралды 5 М.
Он самый молодой профессиональный камнерез
0:19
WHO DO I LOVE MOST?
0:20
dednahype
Рет қаралды 2 МЛН
I CAN’T BELIEVE I LOST 😱
0:46
Topper Guild
Рет қаралды 54 МЛН
Муравьи и нарисованные линии 🤯
0:24
FATA MORGANA
Рет қаралды 7 МЛН