Dzień dobry! Miał to być jeden film z dwoma partiami, ale były one na tyle ciekawe (i długie) że druga pojawi się jutro :) Pozdrawiam i miłego weekendu!
@smok492533 минут бұрын
Scamol95 Czuję sie oszukany 😛😋 Fajna partyjka. Czekam na jutrzejszą 👍
@ukaszmak3801Сағат бұрын
Tomku, to nie jest najwyżej notowany widz jakiego masz 😊
@oOne779 минут бұрын
Tomeczku, film, jak każdy inny, który wychodzi spod Twojej ręki, jest bardzo wartościowy. Dzięki Tobie zacząłem się interesować szachami :) BTW nie zastanawiałeś się, żeby zawrzeć umowę z jakąś firmą wód mineralnych? Zawsze coś pijesz, a mógłbyś zrobić reklamę IMO ;p
@TomashDusiciel5 сағат бұрын
To nieźle zeskibidowany toilet, Jaskółka siu siu siu!
5 сағат бұрын
Rel
@jan.kowalski2 сағат бұрын
Ładnie. Widać jak zmienia się Twoje patrzenie, po tym co mówiłeś w komentarzu. Ciekawe, bo już na początku dostałeś informację, że przeciwnik nie potrafi grać pionkami a mimo to mając dwa gońce i swoje pionki nie wyłączyłeś jego gońca z gry. W zasadzie zamiast kombinować z "reaktywną" grą, mogłeś skupić się właśnie na takim ustawieniu struktury by jego goniec nie miał jak grać a nawet by przeszkadzał przeciwnikowi - tak, można tak grać, że gdy nie wiesz co robić, a przeciwnik ma gońca, to grasz takie ruchy by tego gońca zamknąć i to może być cel strategiczny gry w jednej z jej faz. Taki goniec przeciwnika to skarb i trzeba go wtedy chronić! Spoko, idziesz w kierunku, że jeszcze trochę i będziesz mówił na początku, które pola czy linie chcesz opanować (i zaczniesz wykorzystywać wieżę wcześniej jako dźwignię do presji właśnie, zamiast myśleć o niej jako potencjalnej ofierze tego słabego gońca przeciwnika). Ogólnie - bardzo dobrze! Twoje otwarcie wskazuje, że szukasz i zaczynasz kombinować z przestrzenią. Mam dla Ciebie ciekawostkę - znajdź debiut Birda (nie żeby nim grać oczywiście) ale poznaj jaka jest jego idea, jaka myśl strategiczna, co daje i dla jak grających przeciwników ewentualnie ma sens. To jest bardzo, bardzo ciekawy debiut właśnie z uwagi, że jest przejściowy - czyli daje zawodnikom z obsesją zdobywania materiału świadomość, że przestrzeń i pola nie zajęte przez figury (jeszcze) też mają znaczenie. W debiucie Birda są doskonale widoczne skutki wczesnych decyzji. No i jest asymetryczny, czyli znacznie łatwiej przeanalizować co i jak i z czego wynika. Acha - podobało mi się, że aktywnie dążyłeś do końcówki z lekkimi figurami - brawo! Zobacz, jak łatwiej Ci przez to było realizować przewagę nad zawodnikiem, którego od początku rozpoznałeś, że nie potrafi grać strukturą/pionkami!
@kristchpl11 минут бұрын
To jest bardzo wartościowy film
@Bombowy_Kierowca6 сағат бұрын
oooo zwycięzca zeszłorocznego CCT w Cebularzu...
@marekkot29734 сағат бұрын
Czy pozycja wygrana może być jednocześnie pozycją remisową?Tak,w tej pozycji białe matują,ale jest to mat 78-81 posunięciach i kłania się reguła 50 posunięcie, ta pozycja to białe Kf1,Wa2,Gc2,czarne Kf7,Sd7,Ge5.Jestem ciekawy czy Tomek zremisuje tą końcówkę czarnymi?Białymi niech gra jakiś program.
@herrsprachrohrke1202 сағат бұрын
cos slabo Ci idzie w okularach korekcyjnych bardziej zdaly by sie lustrzanki w takich przypadkach 😁
@natural762 сағат бұрын
Długo oglądałem i przynajmniej wygrał.
@NickNick2-b7m4 сағат бұрын
Widzę tomeczku, że zainwestowałeś w kurs Szachusia o ataku królewsko-indyjskim 😄
@anamol96686 сағат бұрын
Po pierwsze na filmie nie ma neomixa, a po drugie to nie wspieraj cebulorzy