Perfektní formát, určitě prosím pokračujte. Návrhy na top 10: worker placement, card battler (karetní konfliktní duelovky) ;-)
@Eruntanos6 ай бұрын
TOP 10 sú jednoznačne dobrý formát a tešíme sa na ďalšiu časť :)
@sabinasubova78206 ай бұрын
Super díky moc za video, miluju videa s Top Ten ❤ A jak to děláte vy mě baví opravdu hodně.😊
@simekdave6 ай бұрын
Skvělé video. Klidně víc takových top 10 🙂 Deckbuilding mám asi nejraději. Heat, vesmírný břink, arnak I duna jsou v naší skupině jedny z nejhranějších. To i přesto, že se teď nedokážeme sejít živě. Naštěstí mají (krom břinku) skvělé online verze.
@radimkratochvil66836 ай бұрын
Nazdar, skvělý formát videa 👍. Misto Heatu (mam ho velice rád) bych tam radeji videl Ve stínu pyramid. A z anglických mam velice rad Volfyirion.
@teraforman6 ай бұрын
Já bych je tam dal oba, heat i Ve stínu pyramid.
@LifeeForever6 ай бұрын
Je to super :) Těšim se na další. Díky moc
@Jakub_Zoid_Koutsky6 ай бұрын
Díky za super video, nový formát je fajn:-)
@nefersobek6 ай бұрын
Moc líbí, určitě zkouknu další TOP různých mechanik ve hrách, hodně mě to inspiruje a nasměrovává, na jakou hru se mrknout :-) Z výše zmíněných máme zatím jen Břink! :-)
@PetrolHeadEV5 ай бұрын
Super formát, díky. Fajn karetky jsou také Radlands, Mozkožrout, Pod hvězdami a velmi příjemně mě překvapili Lovci relikvií (je to sice od 8 let, ale dospělé to vždy taky hodně bavilo)
@robinremes1426 ай бұрын
Ahoj! Super video :) Deckbuilding je moje nejoblíbenější mechanika, takže za mě žebříček napěchovaný skvělými tituly. Já mám osobně Dominion (se všemi rozšířeními) na prvním místě. Imperium: Dějiny i Legendy asi také o pár stupínků výše, jinak s Arnakem a Dunou souhlasím a Konec věků také paráda! Těším se na další video :)
@bilajz6 ай бұрын
Top teny jsou skvělý, jen tak dál!
@Rapir1006 ай бұрын
Když zadám Konec věků do Heureky, tak mi to našlo pár obchodů, kde je ta hra skladem :D Jinak super video :)
@Adam_Walk6 ай бұрын
Zde mi chybí akorát Ve stínu pyramid, za mě super hra i s historickými informacemi o Egyptě :)
@dejml5 ай бұрын
Super díl. Asi bych ještě dodal Thunderstone Advance, ten využívá DB taky celkem čistě včetně konfliktů
@CagyTube6 ай бұрын
Tyhle top 10 jsou mor :-D uz mam 2 brouky v hlavě co potrebuju koupit :-D uz se tesim na dalsi dil a dik,
@ladislavsedlak93276 ай бұрын
Duna: Impérium je skvělá (včera jsme zrovna znovu hráli), stejně jako další hry zde zmíněné. Kéž se v ní někdy naučím nějak efektivněji čistit balík :-D Jinak, teď vyjde Soumrak (Evenfall), který mechaniku deckbuildingu taky používá zajímavě, hlavně v tom, jak draftované karty využívá (a způsobů využití je několik). Ale není to čistej DB. Díky za další pohodový a inspirativní video (opět pár her, co ještě neznám).
@luciesatrapova94676 ай бұрын
Boží 🤩 ve většině to mam stejně. Duna je top!
@Fanisek6 ай бұрын
8 z těch her máme ve sbírce já nebo brácha, Dominion jsem hrál, ale přišel mi moc mechanický a málo hrací. Je to o počítání a nic za tím dalšího nevidím. Jediné, co mi chybí je Impérium. Za mě určitě pokračujte. Kooperativní, worker placement, detektivní, ... toho je 😊
@ondranovacek6206 ай бұрын
Super formát, těším se na další. U mě by také vyhrála Duna Impérium, jelikož je to má celkove nejoblíbenější hra. Jinak těším se teď na coop deckbuilding hru Slay the Spire, až mi dorazí.
@lukastrcka18856 ай бұрын
U mě vede Impérium. Deckbuilding je v něm jedinou herní mechanikou a i tak nabízí spoustu hernich možností a má hloubku. Snad nebudete dělat žebříček worker placementu, to by v něm bylo určitě plno titulů z tohoto žebříčku 😁😉 Btw budu se těšit na budoucí nedělní oznámení Ascension😃
@CzSargath6 ай бұрын
moc diky jinak dunu sem si asi pred mesicem kupil jako prvni deskovku a uplne me uchvatila takze za me poctive 1 misto :)
@walkingwad86856 ай бұрын
Mage Knight tam zaručeně měl být (absenci MK v tomhle žebříčku považuji za herezi :) ) Zaráží mě, že na trhu nejsou nějaké komplexní deckbuildingy, krom toho mage knighta jsou to obtížností spíš dětské/lehčí až střední hry. Pěkný den.
@benediktcz6 ай бұрын
imperium rozhodne neni lehci ani stredni imo :D
@jonasvohrna6 ай бұрын
Chybí mi tu Great Western Trail, ten je výbornej. :)
@Nufik136 ай бұрын
Super video 👍👍👍 Nevím jestli byl v nominaci, ale mně tam chyběl Zaklínač: starý svět 😁
@krikrinka6 ай бұрын
Super video 😊😊star wars je super i HP boj o bradavice i konec věků je pecka😊😊 a samozřejmě arkham horror karetní ten je taky top 😊
@janbezdek39605 ай бұрын
Za mne Dominion a Port Royal. Jednoduchá pravidla. A baví mne i po letech hraní.
@oslomrdАй бұрын
super video ;) chci se zeptat, je od vás nějaké video co osvětlí nehráči terminologii používanou ve videjích? Například deckbuilding, euro hry atd? pokud je, mohu poprosit o odkaz? Pokud ne, věřím, že by se to hodilo více lidem co neznají rozdělení her a na jakých principech fungují. Díky moc
@planetaherАй бұрын
To je určitě dobrý nápad, obecně se tomu věnujeme v tomto playlistu, ale příští rok do toho šlápneme víc.... kzbin.info/aero/PLbDD3kC_dWQBmHcSBT9njmJkhSdcD3Xg1
@oslomrdАй бұрын
@@planetaher Díky moc ;)
@lukaskopecek82876 ай бұрын
Mage Knight se nedostal do top 10 a Duchové ostrova bez zmínky ajaj😀. Hold kolik lidí tolik chutí... Každopádně taky hlasuju pro pokračování, tyto videa nikdy neomrzí, jen tak dál!🖖
@Peter_Scholtz6 ай бұрын
DC deckbuilding, Resident evil deck build, Volfyrion, nightfall.. a najlepsi je za mna rozhodne Dark souls the card game. TOP 10 dungeon crawl hier, top 9 kedze prve miesto je instantne Warhammer Quest z 1995.
@kyuuseishu19696 ай бұрын
Někdo může souhlasit, někdo ne, nicméně deckbuildingové mechaniky to má a za mě nejlepší jsou bezkonkurenčně Dochové Ostrova. Jinak z žebříčku je pro mě Ztracený Ostrov Arnak prostě srdcovka a s rozšířeními skoro top. Akce na Planetě byla úžasná. Chtělo by to další. HEAT nezkutečně překvapil a Katakomby jsou přesně to, co Břinku! chybělo.
@jonasvohrna6 ай бұрын
Duchové ostrova ale nejsou deck building :)
@antoninmalach14096 ай бұрын
Mezi nejlepšími deckbuildingy nezmínit Ve stínu pyramid... To snad ne! Díky za video.
@lizard134 ай бұрын
DEAD RECKONING je úplná pecka! Nechápem prečo sa o nej ešte nehovorí! za mňa okamžite do top 5
Hrozně by mě zajímalo video o hrách typu právě Mage Knight, Heroesy ( možná i Válka o Prsten, Heroscape, Karak? moc se v nich právě nevyznám).. myšleno takovéhle dobrodružné chodící figurkové hry, nevím jak je přesně nazvat abych našel nějaké alternativy, třeba i jednodušší, více přístupné
@ZDARJAKSVIŇA-hlavněproRexíky6 ай бұрын
ZDAR!
@benediktcz6 ай бұрын
uz je to hodne prekonane, ale z tech anglicky myslim ze urcite stoji za zmineni thunderstone, protoze to urcitou dobu byl asi ten nej deckbuilder ktery existoval pokud jste chteli boj
@modrastuha53976 ай бұрын
TOP 10 jednoznačne áno! Viem si predstaviť rôzne úrovne toho, ako zostaviť top 10 -> podľa herných techník (deckbuilding, battle, workerplacement, strategy, RPG, sport, economy, building games, animals, tycoons, závody, pre deti, logické, draftovacie a ďalšie), podľa napr. podľa filmu, knihy, mytológie, úrovne strachu, vtipnosti, napínavosti, dejovej linky, netradičnosti.. je toho skutočne veľa. K téme DeckBuildingov tak určite aspoň za zmienku by stáli: Ve stínu pyramíd i s rozšírením, Zaklínač: Starý svět, Příšeří: Hrdinům vstup zakázán, (zo zahraničných Volfyirion či Fight for Olympus)
@mangeraandrej6 ай бұрын
Toto je presne formát, ktorý mi od skončenia Deskofobie chýba. Takéto top 10 videá. Len škoda, že sme nepočuli tú historku k hre Dominion 😂
@kristynapulgretova96356 ай бұрын
máme Arnak a Konec věků :) a jsou parádní :) Břink chceme ten nový Katakomby a Dunu taky novou Povstání :D a na obojí už se strašně moc těšíme :) Heat mě láká ale Old Dawg bude vydávat Thunder Road: Vendetta tak jsem chtěla spíš jako závodní tuto ,ve videu jste se shodli že Heat je nejlepší závodní hra ..nemáte nějaký typ která s těchto dvou her je lepší ? :) děkuji
@planetaher6 ай бұрын
@@kristynapulgretova9635 Tyhle hry jsou vážně dost různé. Thunder Road je škodolibější a náhodnější, HEAT určitě hráčtější a taktičtější ;)
@kristynapulgretova96356 ай бұрын
@@planetaher děkuji za odpověď 🤗
@32hanz6 ай бұрын
Za mě aktuálně top1 deckbuilding je Kacíř: zkáza Roanoke. Všechny ty rozšíření tomu dávají tu správnou variabilitu. Za mě hra roku v tomto žánru.
@petrpavlista96086 ай бұрын
Hero realms ma appku a je to moc hezky udelane. Doporucuji
@simofield6 ай бұрын
Zdar! Duna Imperium je uzasna hra! (mame doma obe rozsirenia). Pocas hrania je citit to napatie medzi hracmi. Do konca hry si nemozes byt isty nicim a nikym. "Vidim uklady v ukladoch!" mi zaznie v hlave zakazdym, ked prehram.... na intrigy
@paras12345678916 ай бұрын
za nás top Boj o bradavice + rozšíření a samozřejmě Břink
@TheJirator6 ай бұрын
Líbí, námět: top 10 her se skrytým zrádcem.
@pavelruzicka53466 ай бұрын
Počin chválím, ale chce to víc zapracovat na kritériích ten Heat je tam proč. Duchové ostrova jsou kde? Ascension?
@pavelsevcik25206 ай бұрын
Arnak je za mě rozhodně lepší než Duna, rozhodně s rozšířením. Ale teda jsou to za mě pořád spíš workerplacementové hry než Deckbuildingové. Souhlasím, že Duchové Ostrova jsou úplně top, nechápu proč to tu není.
@FrantisekVondrak6 ай бұрын
Kromě klasik jako Dominion či Arnak bych za sebe dal ještě Fort, Duchové ostrova a The Loop.
@teraforman6 ай бұрын
Mě tu chybí zmínka o Ve stínu pyramid
@vitezslavkurz87836 ай бұрын
Trochu se divím, že tam není Divukraj. Ne že by to byl můj favorit, ale čekal jsem to tam.
@vincentcooper77736 ай бұрын
To jste čekal nesprávně, Divukraj není deckbuilding :)
@vitezslavkurz87836 ай бұрын
@@vincentcooper7773 Je fakt, že jsem to už několik let nehrál, tak si přesně nepamatuji mechanismus - vím, že je tam důležitý workerplacement, ale měl jsem za to, že si tam tvořím i balíček karet... nevím, je fakt,že je to už déle :-)
@vitezslavkurz87836 ай бұрын
Dobře, tak jinak. Zmíním Marvel champions, Arkham horror a Mage knigjt :-) jako čestnou zmínku.
@tomdrpa72216 ай бұрын
Dick building já rád. Nezazněl Divukraj ikdyž to je spíš engine building.Duna , Heat a Břink mám a baví hodně
@milianriedel6 ай бұрын
Tak ten odmítnutej Ascension mě mrzí.
@planetaher6 ай бұрын
@@milianriedel Nás taky, holt špatnej timing...
@jitkachytkova46166 ай бұрын
Za mě je super právě Eldorado
@Twister48156 ай бұрын
Tak ted top10 worker placement her.
@andrejbcx6 ай бұрын
Hero Realms
@romanpetak37756 ай бұрын
Arkham Horror. Na každém rohu opěvovaný. Zvláštní, že o něm zmínka není. Pokud tedy nespadá do jiné kategorie
@planetaher6 ай бұрын
Karetní Arkham je vynikající hra, ale my za deck building považujeme hry, ve kterých se tvorba balíčku realizuje při hře "dokupováním" karet. Hry, ve kterých se balíček staví před hrou, bychom označili jako deck-construncting a zařadili tam právě hry jako AH karetní hra, Pán prstenů LCG, Magic: The Gathering, Disney Lorcana a podobné...
@Jakub_Zoid_Koutsky6 ай бұрын
@@planetaherNevím, jestli mi něco neuniká, ale třeba Heat mi právě do téhle kategorie taky moc nepasuje. Spíš bych ho právě když už tak viděl jako lehký deck construction, ale při hře samotné už si žádné karty do balíku nepřidávám.
@viktorknapp63836 ай бұрын
Tady souhlasím s Kubou. Jestli AH není deck-building (což souhlasím), tak HEAT už vůbec ne. Tam se pouze před závodem vybere pár karet a pak už je to spíš jen hand-management, ale při hře balíček nijak nerozšiřujete ani nemodifikujete. To pro mě prostě není deck-buidling.
@FrantisekVondrak6 ай бұрын
Jo to bude tou kategorií. Arkham Horror Karetní hra není deckbuilding, ale deck construction. Tedy, že si ten balíček stavíte před hrou a ne během ní. 🙂
@planetaher6 ай бұрын
@@Jakub_Zoid_Koutsky Ano, je to tak, Eyron zcela souhlasí 🙂
@viktorknapp63836 ай бұрын
HEAT mám rád, ale to přeci vůbec není deckbuilding. Tam se přidá pár karet na začátku závodu a pak ve hře už se balík nijak nerozšiřuje ani nemodifikuje. Tam jde spíš o hand-management. Za deckbuidling jsem to tedy nikdy nepovažoval.
@kocici_tata6 ай бұрын
Modifikuje, ale hodně minimálně (sponzorské karty, vyletění ze zatáčky). Všechny ostatní prvky deckbuildingu to ale má a pracuje s nimi líp než spousta "čistých" deckbuildingů. Za mě čištění balíku je mnohem esenciálnější prvek DB než nakupování karet. V Břinku (bez rozšíření) se zase nakupují kvanta karet ale téměř vůbec se balík nečistí. Ne všechno musí být 378. klon Dominionu :) Za mě to, že se ty zaběhlý koleje lehce pozmění, posouvá žánr a celkově vývoj her dopředu. A to, že se na tom shodla skupina lidí, který deskový hry živí a zasloužili se velkou mírou o to, že jsou dnes deskovky tak populární jak jsou, je pro mě nejhlavnější argument :)
@kocici_tata6 ай бұрын
Pokud člověk formátu Eyrona řekne, že jsou Výbušný koťátka wargame, budou Výbušný koťátka wargame 😄
@viktorknapp63836 ай бұрын
@@kocici_tata To máš pravdu, takže HEAT pak není deck-building, protože zrovna Eyron s tím souhlasí. 😂 Koukni na další komentáře, kde to se k tomu vyjadřuje 😁
@kocici_tata6 ай бұрын
@@viktorknapp6383 Ona ani Duna a Arnak nejsou deckbuildingy, pokud chceš být pregnantní :) Využívá to mechaniky deckbuildingu, ale zdaleka to není hlavní pointa hry. Možná by stálo za uváženou, jestli v dnešní době tohle archaický škatulkování her vůbec používat. Hry už dávno nejsou tak "primitivní" jako Dominion (a tím nemyslím primitivní ve smyslu hloupý, ale prostě nerozvinutý, základní). Ve spoustě žebříčků se například objevují Duchové Ostrova. Tam sice skutečně tvoříš balíček, ale s deckbuildingem jako nějakým ustáleným herním mechanismem to nemá společnýho nic. Takže co je pak ta klíčová součást, co z DB dělá DB? Je to jakýkoli tvoření balíčku? V tom případě tam Heat opravdu nepatří. Za mě je to teda točení balíčku, riziko náhody a manipulace se špinícíma kartama. V tomhle ohledu to Heat splňuje líp než polovina her na tom seznamu. Nebo jsem v některých žebříčcích viděl třeba i Divokou Amazonii :) Nebyl bych tak striktní a nedělal z toho takový drama.
@yansholo6 ай бұрын
HEAT je moje nejhraněnjší hra a miluju deckbuildingy, ale nikdy bych nenazval Heat deckbuildingem. To spíš je hand management a trochu deck contruction...