Obrovské DĚKUJI za skvělý rozhovor o velmi důležitém tématu dospělých dětí z dysfunkčních rodin 🕊
@jirihrnakАй бұрын
DDA je naprosto úžasný 12ti krokový svépomocný program. Jsem velmi rád, že mi přišel do života ❤❤❤ některé jizvy zůstanou, ne vše se může zcela zahojit z toho roztrhání duše, ale mnohé se dá polecit, někdy to trvá celá léta, chce to čas. DDA je velmi laskavý terapeutický program, jinak si myslím co je například dál shodné - disociativni poruchy …
@stepa7118 Жыл бұрын
Já jsem v 18 letech utekla z domu, jakmile byla příležitost, utekla jsem. Konečně okovy spadly, jenže tím to všechno teprve začalo 🙈
@TheJanischka007 Жыл бұрын
můj poznatek ...v každém seriálu a filmu je znázorněna žena se sklenkou vína...
@MyLife-sj5xr Жыл бұрын
Zajímalo by mne, jak řeší právo, soudy, když člověk odejde od pijícího partnera s dětmi. A co když je to ten typ, že na první pohled není nic vidět...případně je ještě schopen se o deti soudit. Nebo o styk s dětmi...mohu si dovolit děti nepředávat "jen" na základě své zkušenosti s ním?
@andymulle Жыл бұрын
Srdečně moc děkuji za tento rozhovor, díky němuž mám přesně v sobě konečně odhodlání jako DDA člověk skutečně začít, protože se nechci nechat pohltit potencionální HPO, neboť rysy k ní mám a začíná se to fakt stupnovat a hlavně, nechci ubližovat jak sobě, tak ale i mému muži, který za to nemůže ale zároven přesně neví, jak mi má víc pomáhat a trápíme se oba dva. Tímto se dostávám k první otázce. Prosím vás, existuje nejaka hranice, jak se pozná, že jsem DDA , nebo již mam HPO? když jsem totiž o tomto hledala další informace, tak se nacházím přesně jak v tom dda, tak ale už vykazuji i rysy hpo... A dale prosím. Co když alkoholik však tvrdí, že násilí a to, že dokázal fyzicky ubližovat nebylo tím, že by pil, protože byl stejně agresivní, ba naopak někdy i hůř, i přesto, když třeba 6 let nepil a chodil na léčbu. Jedná se pak skutečně o alkoholismus, nebo zde bude například už HPO, či jiná psycho. porucha a ten alkohol tomu maximálně jen dopomáhal, ale ve finále to nebyl ten spouštěč? A moc bych uvítala i druhý díl s paní Pavlou a to třeba otevřít téma jak právě žít spokojený život, respektive jestli to jde, právě člověk DDA po traumatech s druhými lidmi, aniž bychom jim, jako právě ti traumatizovaní, neubližovali + dost zásadní téma, jak se vyvarovat právě toho nebít v roli OBĚTI, protože dost často mám pocit, že právě jsem stejně druhým na obtíž, protože vědomě cítím, že se mnou nemohou mít štastný a už vůbec ne spokojený život. :-( Jak s tím pracovat, když to je těžké, protože i ti druzí právě hodně moc trápí, když vlastně nevědí, co mají (mohou/nemohou) ode mě vlastně čekat, respektive právě moje stavy jsou nepředvídatelné a nikdy bych nechtěla ubližovat, ale zároven jsou situace, kdy vím, že to - bohužel - dělám právě proto, abych se vnitřně "zachránila" a vyvarovala potencionální hrozbě, což je po té mé traumatizující minulosti částečně logické, ale někdy právě pak jsou situace, kdy abych se takto zachránila, tak mohu udělat i věci, které však mohou i ohrozit jak mě, tak i ty druhé :-((...., což mi ale někdy dojde až vzápětí po tom, jenomže se pak i druzí bojí, ale i já, aby nebylo třeba pak už někdy pozdě... :-((( Děkuji srdečně ♥
@hedvikadobrozemska4430 Жыл бұрын
Ty diagnozy jsou lekarske/psychologicke/psychiatricke konstrukty. Proste pozoruji lidi s urcitym podobnym chovanim a snazi se to nejak spojit do jedne skatulky. A pak nejak “řešit”. Spis si myslim, ze nez diagnoza, tak to jsou strategie, ktere se deti naucily v detstvi.