Po padesátileté zkušenosti s nocováním v divočině mohu s naprostou většinou informací souhlasit. Jen bych dodal poznámku o volbě spacáku s pravým či levým zipem: určitě to není jen kvůli spínání partnerského "maxispacáku" (tím spíš, že každý bude asi různé délky, což přinese ptoblémy), ale odlišná konstrukce má širší efekt. Při omezeném prostoru v pytli totiž otvíráte/zavíráte zip na opačné straně, než je vaše optimálně fungující ruka. Takže pro praváky je vhodnější levostranný uzávěr, pro leváky naopak pravostranný.
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Super informace, mockrát děkujeme! 😉🙏 To o stranách spacáku je velmi důležité a opomenul jsem to ve videu.. 🙂
@jaroslavsmajdor16862 жыл бұрын
obsažné video, které opravdu dobře vysvětluje problematiku. Já osobně už ovšem cca 5 let tahám místo spacáku a karimatky jen větší igelitovou plachtu a hrubou vlněnou deku o rozměrech 160 x 220 cm. A jsem zcela spokojen.
@petrmedek81913 жыл бұрын
Ahooj Děkuji za cenné rady v tomto videu. Poučil jsem se hlavně co se izolace týče a jak chránit svoje vybavení. A dobrých rad není nikdy dost.
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Ahoj, moc díky za super komentář a za pochvalu. Jsme rádi, že se Ti video líbilo a že pro Tebe byli informace ve videu přínosné 😇 Ať se daří, s pozdravem Míša 🌲
@romanhnatnicky24993 жыл бұрын
dekuji za užitečne rady roman
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
My také děkujeme, jsme rádi, že se video líbilo 🙂 S pozdravem Míša 🌳🙂
@plaminek985 жыл бұрын
dnešní video bylo velice vyčerpávající. děkuji.
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Rádo se stalo.. 🙂🙏
@bikereduardherak85905 жыл бұрын
Opět praktické super informace které se opravdu hodí díky 🏕👍👍👍💚💚💚
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Není za co... my jsme rádi, že jsou videa užitečná. :-)
@vaclavstanek53904 жыл бұрын
Skvělé video, ve spacáku spím často a toto mi přijde vhod, spoustu věcí jsme nedělal nebo dělal špatně, díky :)
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Tak to jsme moc rádi, že se líbilo a bylo i hodnotné. 😉 Snad budou i další videa.. 🙏
@rybiii2 жыл бұрын
Uplne skvely video! Mozna bych to rozsekala na casti, jsem uplne KO :D Ale perfektni informace, - strucne, jasne. Moc diky! Urcite kouknu na dalsi!
@Bobicek185 жыл бұрын
valíš informace hezky rychle ! Výborně!
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Děkuji moc! :-) Snažím se trochu zpomalit, neboť jsem občas k nezastavení. Jak se mi to vede a zda je zpomalení ku prospěchu, uvidíme tento čtvrtek v novém videu. :-D
@Bobicek185 жыл бұрын
@@TRAVELHELPERSCZ již se těším!!
@wencanator3 жыл бұрын
Super video
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Moc děkujeme 🙂 Ať se daří, s pozdravem Míša.
@alesherzig41485 жыл бұрын
Super! Díky moc! :-D
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Rádo se stalo.. 😉🙏
@jirimucska5 жыл бұрын
Skvělý znalosti, díky za užitečným info. !!!!
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Děkujeme moc.. 🙏🙂
@kamilpapezik414210 ай бұрын
V čase 11:45 držíte spacák, jehož obal vypadá jako od mého spacáku. Tak máme asi od stejného výrobce. Ten můj je podstatně větší, na několikadenní pěší túru nevhodný. Ale spí se v něm úchvatně pohodlně - je to ta větší šířka (už jsem starší a v mumii se prostě nevyspím). Máme levý + pravý, abychom se mohli tulit. Velmi doporučuji.
@daviddobias12684 жыл бұрын
Super video. Dozvěděl jsem se spoustu užitečných věcí které by mě o spacásích a spaní celkově nenapadlo. Z videa jsem se dost poučil a dávám odběr. Díky 🙂
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Davide, děkujeme za komentář... jsme moc a moc rádi, že se video líbilo a bylo užitečné.. Budeme se těšit u dalších videí.. :-)
@prep_cactus5 жыл бұрын
skvěle zpracované a vely poučné video...děkuji :)
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Jsme rádi, že se video líbilo... Děkujeme. 🙏😉
@eveing12 жыл бұрын
dobrý video, díkec za něj 🙂
@tomaspeterka3414 жыл бұрын
Díky za zajímavá, zábavná a hlavně kvalitní videa nabité cenných informací. Dávám odběr samo sebou. A k výzvě z konce videa mám tyto postřehy. Medvěd, nůž a spacák, myslím že medvěd se střetu s člověkem raději vyhne, ale kdyby ne tak bych řekl že vylézat ze spacáku a utíkat nemá moc smysl, medvěd je o dost rychlejší, a dobře padnoucím úderem tlapy je schopen zabít krávu. Tak si tipuji že zůstat v pytli a dělat mrtvého by mohlo medvěda nebavit a odešel by, ale to jen má spekulace. Jinak vyřezání ze spacáku při jiných okolnostech může být snadnější ve stísněných podmínkách pytle právě tím Švícarákem nebo jiným menčím nožem. A teď k mému spacímu systému. Propadl jsem náhodou hamakám, a zatím jsem zůstal u své první hamaky z Decathlonu za cca 250 kaček, dále mám 5° spacák taktéž z Decathlonu, k tomu od Snugpaku hammock Cocoon a na léto hammock deku od Snugpaku, a nad to celé natáhnu noname plachtu 2x3 m vz. 95. Díky a ať se daří.
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Ahoj Tomáši... děkujeme ti za skvělé informace a zkušenosti. :-) Prořezávání se ze spacáku, v jakékoliv situaci je pouze poslední možností. Ale je dobré o tom vědět a mít na paměti. :-) S hamakou z Decathlonu jsem také začínal.. :-)
@maguram4 жыл бұрын
Dobre video, konečne som sa zorientoval v problematike a čo robim zle. Dik :)
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Tak to nás moc těší, že bylo video takto užitečné.. :-)
@marekchlibek5 жыл бұрын
Fajn :-)
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Děkujeme moc Dago, vážíme si reakce.. 🙏🙂
@netopyruvocas25 жыл бұрын
@X vidím že si chceš pokecat. Problémy s chlapcem?
@netopyruvocas25 жыл бұрын
@X nemůžeš pokládat otázky lidem, se kterými nechceš mluvit. Fotříci tě nic nenaučili :(
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
@X Pan X se několikrát dopustil sprostých reakcí nejen na nás jako na autory, ale i na ostatní diváky. Takovéto jednání je v naší komunitě nepřípustné a je v rozporu také se zásady KZbin. Pokud se pane X nenaučíte diskutovat slušně a nebudete respektovat zásady komunikace, budete mou osobou zablokován pro diskuzi. Ne pro vaše názory, ale pro způsob jednání, který je neakceptovatelný. Děkujeme za pochopení.
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
@TRAVEL HELPERS CZ No a ke všemu výhrůžky prostřednictvím sociálních sítí.. pěkně to vedete pane X.
@bohuszl2 жыл бұрын
super rady, dík za ně
@TRAVELHELPERSCZ2 жыл бұрын
Jsme rádi, že se video líbilo 🙂 Děkujeme za komentář, s pozdravem Míša 🌲
@LadaKolin5 жыл бұрын
Super recenze dávám odběr...
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Děkujeme..🙏 věříme, že se budou líbit i ostatní a plánovaná videa.. 🙂 Přejeme příjemný večer..
@ladislavfejkl13574 жыл бұрын
Ahoj pěkné video a koukám můj spací pytel Husky enit a Thimm.. A karimatku Řecké armady.. Batoh TL 60 vz 95 LES.. 2komory a molle vazba a klasické celty ČSLA
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Ahoj, díky moc... wau, karimatka Řecké armády jo? a funguje dobře? Výhoda u armádních produktů je vysoká kvalita, ale vyšší váha..
@vlk13313 жыл бұрын
Zdar supr info. pár věcí doplním - ty návleky na boty jsou super i když spíš v mrazivých podmínkách, pač ty boty nezamrznou.. když je necháš venku, tak budou ráno tuhé ( zamrzlé) tak se do nich bude blbě lézt a pak špatně chodit, což může vést k dalším problémům.. Další je spaní s nožem. Já chodím do lesů sám, tak ho vnímám i jako prostředek osobní ochrany, ale je dobré ho mít sebe, když si děláš oheň, pač ti může vystřelit na spacák nějaký žhavý uhlík a ty můžeš začít hořet.. v tu chvíli se ti může seškvařít zip a spacák nerozepneš a musíš se ven prořezat.. :) Díky za nové info. a mějte se fajn ! :)
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Ahoj, to s těmi návleky je dobrý tip, díky moc. :-) Joo, nůž je prostě nejlepší pomocník snad na vše, na co si člověk vzpomene... to se mu nezapře. :-)
@netopyruvocas25 жыл бұрын
Perfektní video. To se bude líbit ženě 😁 Mám spacák AČR ( carentia či jak se to píše) karimatka snugpak travelite MIDI (420g), Žďárák Special Forces BIVVI Bag Snugpak (340g). Spacák snugpak zabavila žena.😂 Pokukuji po spacáku Tactical 3.
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Děkujeme 🙏 Krásná sestava, krásná.. Carinthia je dobrý spacák.. také mám a nedám na něj dopustit. 😉
@nomademcz4 жыл бұрын
pěkný video, díky
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Jsme rádi, že se líbilo.. :-) mějte se hezky nomádi.. :-)
@martinzata5 жыл бұрын
Parádní video. Celoživotně tohle téma podceňuji, noc nějak přečkám, ale o kvalitním spánku to fakt není. Prostě není nad kvalitní spacáček, a karimatku. P.S. Jé, (19:36) to je u nás:))
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Děkujeme moc Martine.. 🙂🙏 Nojoo, to je u vás.. 😁😁😁
@konzultace5 жыл бұрын
Pěkné video, mnoho informací a každý kdo cestuje by je měl znát nebo si je zde doplnit. A komu je fakt zima doporučuji psa do spacáku, bude velké teplo.
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Děkujeme moc 🙏🙂 Joo pejsek je super přenosné topení.. 😁
@martas.vladiboj4 жыл бұрын
Já mám karimatku Klymit Static V Luxe není to sice levná sranda ale má skvělý tvar na mou postavu akorát a je fakt pohodlná. A další plus je vysoká skladnost, takže ušetříte místo v batohu. No a na spaní používám izolovanou deku Jungle Blanket od firmy Snugpak, zjistil jsem že mi naprosto stačí, hlavně na to jaro, kdy je moje největší čundr období. Spacáky používám už hodně výjimečně. Záleží na podmínky.
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Děkujeme za komentář... toto jsou super karimatky, souhlasím... :-)
@klarachalupova5512 жыл бұрын
Narazila jsem na Vaše video právě dnes. A je pro mě strašně moc užitečné.A chci se zeptat-spala jsem v otevřeném přístřešku v horách v Jeseníkách v hamace. Dala jsem si do ní alumatku a pak spacák (plněný syntetikou). Byla mi zima a ráno byl spacák vlhký. Proč?? Díky za odpověď. Jste super.
@KubaNemec4 жыл бұрын
Super ‼️
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Děkujeme moc :-)
@lubosmasek87465 жыл бұрын
Ahoj, sice jsi řekl, že péřový spacák je násobně dražší než syntetický, ale už jsi neřekl, že si mnohonásobně déle uchová svoje tepelně izolační vlastnosti. Syntetický ztrácí po pár letech izolační vlastnosti, kdežto péřový zůstane stejný bez problémů dvě desetiletí. Dál jsem trošku zmatený. Ve 4:50 říkáš, že bude syntetický spacák mít stejné vlastnosti, i když je vlhký, ale v 6:27 říkáš, že vlhkost značně ovlivňuje izolační vlastnosti spacáku. Dál si myslím, že maximální teplotní komfort není zbytečný, protože je hodně nepříjemné se uprostřed noci vzbudit ve spacáku úplně propocený jen proto, že jsem si ho blbě vybral a má třeba horní limit do +5 a venku je +15. Co se týká ponča (v 29:17) - pončo na tobě vodu nepropouští, ale prostě na něm kondenzuje tebou odpařovaná voda. Jinak video myslím pro hodně lidí přínosné, palec nahoru.
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Díky za názor a debatu.. 😉🙏 Samozřejmě, že se mění tepelné vlastnosti spacáku, ale pořád si je alespoň zachová. Kdežto peří splaskne a nemá žádné. 🙂 Nevím jak civilní ponča, ale fasovaná v AČR prostě déšť propustí. Nejedná se tedy pouze o vlhkost z výparů. Jinak extrémní teplota by měla být pro lidi tabu, neboť 99% lidí nakupuje spacáky podle právě extrémních limitů a pak nadávají, že je spacák k ničemu. Je tedy velmi důležité tuto informaci vstřebat a mít ji na paměti. 😉🙏
@lubosmasek87465 жыл бұрын
@@TRAVELHELPERSCZ myslel jsem to trochu jinak, asi jsem to blbě napsal. Syntetický degraduje věkem, péřový ne. Ta další část mojí reakce byla z jiného soudku, říkal jsi, že si syntetický zachovává tepelné vlastnosti i vlhký, což je blbost, kterou sám později vyvracíš. O Péřovém jsem se nezmiňoval. A z ještě jiného soudku: Nevím, jakou máš zkušenost s peřím, ale já tu nejlepší. S navlháním v našem podnebí nemá absolutně nejmenší problém. Aby peří splasklo, jak říkáš, musel by mi spacák asi promoknout nebo spadnout do louže, což se mi zatím nikdy nestalo a budu se snažit, aby se to nestalo ani do budoucna.
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
@@lubosmasek8746 Toto téma je dost o slovíčkaření, jsem si jist, že si každý najde to své. :-) Já osobně nikdy moc v komfortu nespal. 8 let u AČR mi dalo zkušenosti spát kdekoliv a kdykoliv. Spal jsem tudíž i ve zmiňované louži a tam se právě projevují výhody syntetických materiálů. Péřový spacák jsem měl jednou na test na týdenní trek v horách a spacák mi nevyhovoval. Jsem hold odchován na materiálu, ke kterému se mohu chovat krapet ,,hůře,, jak se lidově říká, musí být vojákuvzdorný... :-D Ale toto video nemá za cíl jednu formu spacáků hanit, nebo druhou vyzdvihovat. Pouze projednává o MOŽNOSTECH, které lidi mají.. Toť vše hoši, žádná message v tom není.. :-)
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
@@Pavloun Souhlasím... toto vše je ve videu řečeno. :-) Vypadá to, že jste si vzali má slova k srdci, i když všichni tvrdíme to samé. Toto video nemá za cíl jednu skupinu spacáků hanit a druhou vyzdvihovat, toto video má pouze INFORMOVAT lidi o možnostech jaké mají. Ve videu jsem se nepostavil proti peří, takže je tato debata možná trochu zbytečná a raději bych s vámi debatoval o něčem smysluplnějším. :-) Takže ještě jednou pro jistotu a pokoj všech opakuji... souhlasím s vámi, máte naprostou pravdu, ale nic špatného proti peří jsem neřekl. :-)
@lubosmasek87465 жыл бұрын
@@TRAVELHELPERSCZ však v klidu Jendo, jen jsme chtěli vyvrátit pověry ;-)
@jaromirjanovsky32705 жыл бұрын
super
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Děkujeme 🙏🙂
@rastabasta54695 жыл бұрын
Toš Fajne video.
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Děkujeme moc.. 😉🙏
@vojtazika67895 жыл бұрын
Já teda kompresní obal nepožívám. První do batohu jde můj péřový spacák a do na něj dávám zbytek věcí. Spacák hezky vyplní prázdná místa okolo, nic se mi nikde netluče, batoh je kompaktnější a hlavně to ušetří fakt spoustu času při balení na několika denní tůře. Ale každý po svém :)
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Souhlas, batoh má poté daleko lepší tvar, lépe se nese, atd. 🙂👍 Ale je více náchylný k vlhkosti a když člověk šetří každý dm3 místa, je kompresní obal základ. Ale určitě to je jedna z možností. Každému vyhovuje něco jiného a potřebuje batoh pro jiné aktivity. 🙂
@petrsedlacek36164 жыл бұрын
@@TRAVELHELPERSCZ Rozhodně nedoporučuji vkládat do spodu batohu "péřáky" v kompresním obalu. Při pokládání na zem se jim to nelíbí, jak tlak batohu tak vlhkost od země. Péřák vždy do batohu. Mám to od horskýho průvodce
@michaeledgarhorsky11392 жыл бұрын
💓❤️💓
@petrhenig7789 Жыл бұрын
Nůž ve spacák je klasika 😂👌
@dankrzywon90105 ай бұрын
Prosím o méně meceni a méně gest. Poslech bude komfortnejsi ! Jinak O.k., díky.
@jirislamak42985 жыл бұрын
Já osobně používám péřák a žďárák Canaria XP II plus a ten má z venku na spodní straně poutka na uchycení karimatky, údajně to posune rosný bod a ve žďáráku se vevnitř na spodní straně nesráží vlhkost.
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Super, díky za informace... :-) Mě se občas ve žďáráku vlhkost srazila, když byly hrozné podmínky. Ale to se tak nějak neřeší.. :-) Hlavně že to člověka ochrání z venku.. :-)
@jirislamak42985 жыл бұрын
@@TRAVELHELPERSCZ No, a to je příležitost k parádní recenzi. Jste s Míšou dva a máte možnost to vyzkoušet ve stejných podmínkách , jeden s karimatkou uvnitř a druhý vně. Výsledek by asi nezajímal jenom mě! Jinak přeji příjemné prožití svátků, ať jste kdekoli ( asi v Austrálii ). Jen tak dál jste prima.
@IvetaKyskova Жыл бұрын
19. minuta - Když už na mě přijde medvěd, nic mi nepomůže proříznout spacák a utíkat. Medvědovi neutečeš. Na to jsou jiné postupy.
@ovismusimos4 жыл бұрын
za video dík, i když je celkem military (jsem spíš hiker)..připomínky - zamakat na češtině, zvlášť té psané (aby ste se nepotily???), ta mluvená mi přišla fajn, dále na věcech, které odvádí pozornost (sluneční brýle) a v neposlední řadě na gesta a obecně pohyb před kamerou (sice nejsi toporný, což je fajn, ale věčné ošívání taky úplně nenahrává pro plnou pozornost na obsah)... :)
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Ahoj... mockrát děkujeme za konstruktivní kritiku.. je super, když dokáží lidé poradit. :-) Když máme desítky, někdy i stovky komentářů týdně, občas při spěchu nějaká ta hrubka ujede. To se občas stává, i když mne to samotného mrzí. Proč nosím brýle jsem ve videu vysvětloval mnohokrát. Není to pro image, ale z důvodu poraněných očí, které musím neustále chránit brýlemi. Takže to diváci musí překousnout. No a na pohybech neustále pracuji. :-D Snad se to postupem času zlepší. :-)
@sdfsdf421df4 жыл бұрын
ad spaní v hadrech - můžeš to ještě rozebrat, proč je problém, když vyhřeju péřovku a tím pádem nevyhřeju spacák? Já spávám jen v termohadrech, ale zajímá mne ten důvod. Přece by mělo být jedno, jestli mě hřeje péřovka, anebo spacák. Jediný co bych tak trochu chápal je nerovnoměrné vyhřátí celého spacáku, takže mám sice teplo v péřovce, ale zmrzaj mi chodidla. Ale správnou odpověď neznám, nechám se poučit. Jo a ještě řeknu svou lehce zvláštní zkušenost, jestli to byla náhoda či ne, těžko říci. 1. noc, žďárák; ne úplně optimální stran kondenzace vody. Spacák z dutýho vlákna dost durch. 2. noc. spaní v mraku teplota kolem nuly, ráno jinovatka. Start byl v mokrým spacáku(komfort tuším -9°C) a suchým termovlákně. Špekuloval jsem, co s tím, a vytáhl jsem si goráčovou bundu a kalhoty se záměrem oddělit vlhkost spacáku od suchejch termohader. To se povedlo, ráno úplně suchej. Spal jak mimino, největší pohoda, nad ránem trošičku, trošičku chlad. Ale večer to bylo strašný. Bylo mi tak nepředstavitelný vedro, že jsem měl problém usnout, kůže mi vysloveně hořela vedrem. Ex-post jsem našel noticku, že existujou hadry zabraňující průniku par, který prej dávají bonusovejch 5°C ke spacáku a zejména do žďáráku pomáhaj s kondenzací. Zdá se, že goráče mohou být někde na půli cesty. Nemám to potvrzený, ale kdyby se někdo ocitl ve stejným šitu, může to prubnout ;) Pokud je to podle vás blbina, rád si poslechnu proč.
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
No vlastně jsi si sám odpověděl... Pokud si vyhřeješ péřovkou tělo, bude ti zima na končetiny a všeobecně teplota ve spacáku klesne. :-)
@Marshal9105 жыл бұрын
Zajímalo by mě, jak to je s kombinací žďárák + péřový spacák? Dřív jsem spal pouze ve žďáráku a syntetickém spacáku. Letos na jaře jsem si ale pořídil peří a přestal jsem spát ve žďáráku (výměna za celtu 3x3 m). Žďárák ale přeci jenom hůř dýchá --> vyšší vlhkost --> nižší izolační vlastnosti peří. Ještě jsem tuhle kombinaci ale nezkoušel, tak se raději ptám předem, než případně zažiju nepříjemnou chladnou noc. ...a jinak super video, díky za něj.
@netopyruvocas25 жыл бұрын
Není žďárák jako žďárák. Nejhorší prodyšnost má goretex. Můj žďárák má papírově odvod 7,5l/24h/m2. Záleží z jakého materiálu máš ten žďárák.
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Zdravím, jsme rádi, že se video líbilo.. 🙏🙂 Peří a žďárák? Tak to upřímně absolutně netuším.. Nevím jak by se peří zachovalo. Ale jak se říká, že ve žďáráku je vysoká vlhkost, nikdy jsem to nezaznamenal. Ono stačí vak trochu porozepnout a zapnout pouze v případě deště. Nikdy jsem neměl mokrý spacák kvůli žďáráku. Možná civilní vaky z jiného materiálu se budou chovat jinak, ale to už zkušenost nemám. 😉
@lubosmasek87465 жыл бұрын
Tahle kombinace by mě taky zajímala. Vyřešil jsem to úplně stejně jako ty. Přešel jsem na peří, přestal používat žďárák a začal používat plachtu 3x3 DD.. Bylo mi totiž doporučeno žďárák nepoužívat. Zatím mi žďárák nijak nechybí a navíc mám veškerou výbavu i boty pod plachtou, což se žďárákem nešlo.
@notosnadnene3 жыл бұрын
rozříznout spacák a utíkat před medvědem :D tak to jo, to je rada k nezaplacení :D bohužel naprostý nesmysl.
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Můžete napsat nějakou lepší radu, jestli znáte. Jinak je Váš komentář bezvýznamný 🙂😁 Díky, s pozdravem Míša.
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Ve videu jasně říkám, že pokud nastane nejvyšší riziko a vy nemáte jinou možnost. Chápu, že někdo by se rád nechal sežrat, ale jsou tací, kteří by o život bojovali. 😎👍 Honza
@notosnadnene3 жыл бұрын
@@TRAVELHELPERSCZ Ahoj, jasně: Co se týká medvědů, tak všichni zálesáci ví, že před medvědem se neutíká !!! Prostě člověk mu není schopný utéct. Na strom se taky neschováte, medvědi šplhají mnohem líp než lidi.....Navíc útěk je pro medvěda většinou automatický povel k útoku ;) Každý rozumný člověk který se pohybuje v v místech kde jsou medvědi má u sebe buď zbraň, nebo sprej na medvědy, příp. pepřový sprej. Medvědi mají dokonalý čich, takže to na ně opravdu funguje. Rada při kontaktu s medvídky: Pokud se někdy potkáte v přírodě s medvědem, je doporučeno velice pomalu bez prudkých pohybů vyklidit medvědí perimetr. Žádný oční kontakt, opravdu pomalu se medvědovi ztratit z dohledu. I relativně malý medvěd např. baribal dokáže zabít člověka jedna dvě. Takže žádné focení z blízka, žádné selfíčka s medvídkem..... Pokud to však situace neumožňuje a medvěd vás tahá ze spacáku, (např. protože jste si dali pod hlavu pytlík s jídlem ;), tak zbraň nebo sprej, rozhodně ne útěk. Samozřejmě, pokud je vás víc a všichni začnou zdrhat jiným směrem.... pravděpodobně někdo přežije, ale asi to někomu dost zkazí výlet :D V kanadě nám radil jeden ranger vůbec nejíst v místě kde člověk spí - najíst se a pak všechno jídlo i nádobí a cokoliv by mohlo vonět po jídle (i odpadky) dát mimo tábor do zavřeného igelitového pytle, např. pověsit do výšky mezi dva stromy. Jídlo nikde nepovalovat, nenosit po kapsách dobrůtky ,ideálně ho mít ve vzduchotěsném obalu. Dále je známo, že medvědi nemají rádi lidský pach, takže ideálně rozvěsit kolem spaní propocená trička atd... Dále také nemají rádi borovicovou vůni. Takže kdekdo se potírá proti medvědům esenciálními oleji z borovice a pod. Medvědy lidi nelákají a vyhýbají se jim, ale nemohou si pomoc když cítí JÍDLO nebo něco chutného. A pro medvědy je chutné skoro všecho co se dá jíst, nebo jen voní. Mají tak dobrý čich, že například ovocná žvýkačka už je špatně. Cokoli voňavého medvídky láká a přitahuje na míle daleko. Takže tolik asi k huňáčům. Čau a mnoho pěkných zážitků !
@jakubtecka68854 жыл бұрын
Co se týče hlavy ve spacáku je nejlepší mít hlavu vevnitř. Hlava je masivní zářič tepla a pokud spím s hlavou venku, teplo se nevyužije pro vyhřátí spacáku. Samozřejmě ta vlhkost je problém. Ideál je využít provázky a stáhnout si spacák kolem obličeje.
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Přesně tak to dělám já. Utáhnu ty tkaničky, mám venku jen pusu a kousek obličeje :D To vlhko nemám ráda a i se mi v tom špatně dýchá.... Díky za komentář :) S pozdravem Míša.
@konzerva803 жыл бұрын
Ja "používam" pletenú kuklu, s 3 otvormi, (teda s otvorom aj na ústa, aby mi neprimrzla zamrznutými, vydychovanými parami k tvári,) ktorú cez deň používam ako čiapku, a počas spánku si ju natiahnem cez tvár, ako kuklu, aby som nemusel vlhkú paru vydychovať do spacáku, a znižovať tým izolačnú schopnosť spacáku. V mrazoch ale spím v prírode len zriedla, vlastne som tak spal len 2x 😁, ale fungovalo to. Muselo, lebo to radia aj skúsení horolezci, ktorí spia v extrémnych mrazoch pri výstupoch na osemtisícovky. Cez deň používajú cez nos plastový kryt, upevnený k okuliarom, aby si nos chránili pred omrzlinami, a spálením od mrazivého vetra, a agresívneho "horského slnka"...
@TheDanpreis4 ай бұрын
To by me zajímalo kde sehnal podložku pod karimatku za 3 pětky 😃😃
@filmaster26724 жыл бұрын
Nevím zda ještě někdo bude číst koment, ale za sebe se přikláním k peří. - větší tepelný komfort/hmotnost, spávám jen ve spodním prádle -5C (do péřáku se ani nedoporučuje oblékat, tělo má co nejvíce vytopit prostor) - spacáky od firmy jako je Sir Joseph (prvovýstup na K2 a horolezecká legenda s přezdívkou Sir) měl co vím i speciál spacáky určené do vlhkého prostředí, např. kajuta lodi na přídi v polárních podmínkách kde dochází k brutální vlhkosti - dobré zkušenosti i s Warmpeac značkou, která cca 4 roky od pořízení měla dostatečnou odolnou vrstvu na spacáku co zvládala i mrholení/hustou mlhu bez známky promočení - v případě spaní v péřáku a oblastech kde se potíte jednoduše spacák rozepnu a nebo spím jen ve vložce, když už je takové vedro, ale spacák pořád zvládne -C.. mám raději univerzální věci - duté vlákno bych volil leda kvůli dlouhodobému spaní třeba na ledovci a stanu cca 7/14 dnu a více..tam už jednoduše bude lepší jeho nenáchylnost k vlhku vs cena osobně bych si už duté vlákno v případě že mohu stavět přístřešek nepořídil nevýhoda je lámání vláken a nízká životnost teplotně a váhově se s peřím nemůže rovnat - chyba je špatná velikost spacáku (velky nevytopíš, malý tlačíš na stěny a peří ztrácí loft) - spojování dvou spacáku je teplotní kravina, kdy vznikne velký prostor - hlava musí být schovaná, ale to je snad základ v zimě.. - v případě jedné noci kdy ho promočím a druhý den je slunce s časem na sušení neřeším - peří i duťák durch kdy v něm teče voda už je skoro jedno, ale duťák schne rychleji :D
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
File, čteme všechny komentáře.. moc děkujeme za ten tvůj a za zkušenosti a názor. 😉👍 Se vším souhlasím a moc se těším na čas, kdy se dostanu k péřovému spacáku. Prozatím mám mnohaleté zkušenosti se syntetickými a nemůžu si stěžovat. Míša má můj spacák od dětství, co má 25 let a funguje pořád skvěle. Já mám svůj spacák ještě z armády a jako novej. 😁👍
@dominikpastorek8004 жыл бұрын
Ty blázne to mi řekni že jsem na tebe nepřišel dřív.. Pomalu a jistě koukám všechny tvoje videa a nemůžu nad tím stručným rozumným a příjemným poslechem přestat slintat 😄 děkuju moc za všechny ty videa🤜🤛
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Oooo wau... díky ti Dominiku! Jsme moc rádi, že se naše videa líbí a máš z nich nějakou hodnotu. 😊👍 Můžeš sdílet videa mezi své kámoše a přátelé, ať se dostaneme mezi víc super lidí jako ty. 😉
@dominikpastorek8004 жыл бұрын
@@TRAVELHELPERSCZ právě se stalo :) držím palce ať máte šanci pořádně cestovat a zahlcovat nás informacemi 😄🙏
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
@@dominikpastorek800 Mega cool, Díkes.. 👍🙃 Noo, kéž by.. už jsme v ČR nějak moc dlouho na nás a jen čekáme na otevřené hranice. Už aby to bylo. Ale zatím makáme na videích o vybavení, které na cestách natáčet nemůžeme. Takže alespoň něco dobrého. 😁
@dominikpastorek8004 жыл бұрын
@@TRAVELHELPERSCZ já budu jen rád 😄 není video který by mě od vás nebavilo takže mě je ve finále jedno co točíte 😄
@petrmachcz3 жыл бұрын
Mohu přidat dnešní zkušenost mé ženy. Zatím co na pěnové karimatce se nevyspí, protože zem jí přijde tvrdá, tak na polovyfouknutém paddleboardu se jí spalo dobře. Takže kdo přespává u vody s paddleboardem, dejte přes něj obyčejnou karimatku a užívejte si luxusu 15 cm vysoké a měkké nafukovačky.
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Tak to je mega dobrý tip 😮 Nojo pěnové karimatky, to je děs běs 😀 Nejlepší spaní je stejně v hamakách 😁 Díky za komentář, ať se daří, s pozdravem Míša 🙂
@kristinasoskova5351 Жыл бұрын
sjíždíme řeku a já radši spím v nafukovacím člunu než na karimatce a to pod širákem (venku) vedle stanu a stačí mi přilehlé oblečení jednovrstvé a spacákem se jen přikryji :)
@radomirvrbacky90554 жыл бұрын
Preferuji péřový spacák Při slušném zacházení zahřeje nejvíce. Zatím nikdo nevynalezl lepší izolační materiál než peři.
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Těším se, až jej brzy otestuji a uvidím jeho přednosti na vlastní kůži... :-)
@otahora183 жыл бұрын
Ahoj, zatím stavím v horším počasí přístřešek z plachty 3x3m, protože už hezky dlouhou dobu marně sháním žďárák - US trilaminát GoreTex bivy cover woodland (ověřená funkčnost u kamaráda), ale stále nemám štěstí. Zkusil jsem tedy zakoupit variantu žďáráku - třívrstvý MIL-TEC s membránou MODULAR - ale bohužel - je absolutně nepoužitelný, prodyšnost nula, do dvou hodin byl spacák zapocený. Ví- li někdo o možnosti zakoupit US GoreTex obal spacáku, či ověřenou, funkční variantu, poprosil bych o zprávu.
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Ahoj, no jasně, tuším, že před MIL-TEC dokonce ve videu varuji. Varuji nad touto značkou neustále... tohle absolutně nekupovat! Dá se originál sehnat, jen člověk musí hledat ve skupinách na Facebooku a nebo na armyburzách... ale sehnat se dají. :-)
@timothyxtremegaming3 жыл бұрын
Zdravím chcel by som sa spýtať aký mate nazor na ACR letný spacák? Pretoze planujem si kúpiť nejaký letný spacák do prírody a zároveň na hory, kde môže byť mokro a chladnejšie a vidím, že ten spacák ma limit do -5 čo si myslím, že v lete na hory postačuje. Len nemám s tým spacakom skúsenosti, preto sa pýtam, čo na neho hovorite, či náhodou neviete o ňom viac.
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Zdravím, přímo tento spacák figuruje v tomto videu a určitě jej doporučuji. Tedy tu modernizovanou verzi... :-)
@dankrzywon90103 ай бұрын
Chlapce, rad koukam.Mel bys ale ubrat na expresivnim projevu: zkus si vlasni video pustit bez zvuku : Je to OK? Tve info je hodnotne.Ale forma a obsah by mela byt jednotna.Forma evokuje hyperaktivniho trpaslika z Rumcajsova polesi...
@oldis68695 жыл бұрын
prima už se těším na další dily
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Budou brzy.. 😉
@levisakita31403 жыл бұрын
hlavně flašku s močí mužeme použit jako termo topidlo ve spacaku samozřejmě pořadně uzavřit a dat dolu k noham
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Ve videu to zmiňujeme, s teplou vodou. S močí to lze samozřejmě taky :) :D V nouzové situaci to pomůže. Děkujeme za komentář, s pozdravem Míša.
@michaltoman30964 жыл бұрын
Jak tak vidím co všechno s sebou mám brát, možná by bylo jednodušší vzít si normálně na záda postel, madrac a peřinu s polšťářem. :D :D
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Toto jsou možnosti, nikoliv doporučení. Je na každém co na zádech bude tahat. :-)
@ovvolonter52874 жыл бұрын
za me dobry :)
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Díkes.. :-)
@petrmachcz3 жыл бұрын
A za sebe mohu říct, že když je mi v lehkém spacáku zima, tak další vrstva oblečení, zpravidla druhé/třetí ponožky nebo tepláky mi pomohou.
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Já i kdybych měla 10 vrstev, tak mi zcela jistě bude zima 😀 Ale teď jsme pořídili zateplení pod hamaku, tak snad bude teplíčko 🙂 Děkujeme za komentář, s pozdravem Míša.
@kristinasoskova5351 Жыл бұрын
a čepice :)
@michalpol29809 ай бұрын
Mam bohaté zkušenosti a celkem souhlasím s autorem. Pár vlastnich zkušenosti. Nečekané záplavy a povodně ve stanu. K nim dochází často v pouštích, kde by to člověk necekal. V Negevské poušti uz se utopilo pěkných pár lidi. Močení ve stanu. Hlavně v zimě je flaška s sirokym hrdlem užitečná. Zima ve spacáku. Daleko lepší, než pobíhání kolem stanu je flaška alkoholu. V noci asi moc pobihat nebudete. Dýchání do spacaku. Teoriim o vlhkosti se musím smát, stále dokola se opakují. Opravdu vam nebude zima, když budete dýchat do spacáku, V pořádných minusech to uděláte a bude vam teplo. Spacák příležitostně ususite na cestě nebo doma, on to přežije. S tim nozem ve spacáku dobrý nápad. Ale hlavně. Berte si polovinu doporučených krámu, nejsou většinou k ničemu. Tenký letní spacák i do minusu stačí, pokud budete obleceni. Nebuďte slečinky, jinak je lepší sedět doma. Cestujte sami, je to o deset levelu výš, než tzv. školní výlety ve dvou a více. Nepodporujte cestovky, kradou penize a zazitky. Cesta s nimi je bezcrnna. Zni to asi tvrdě, ale jsou to zkušenosti.
@rumorum5 жыл бұрын
Trochu mě pobavilo vyhřívání spacáku. Již moje babička používala velkou kamenou dlaždici pod nohy rozpálenou na kamnech. Stačí prostě obalit šutr z ohniště a bude hřát. Není potřeba hledat složitosti. Čím dál více se zapomíná to co naši předci znali. Co se týče spacáků, je lepší zeptat se prodejce. Pokud je to odborník a ví co prodává tak ti řekne jak balit spacák, ale hlavně proč! jak skladovat spacák když se nepoužívá atd. Záleží na materiálu a občas jsou tam rozdíly.
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Zdravíme, díky moc za komentář.. 😊 Určitě, je to tak.. nehledat složitosti. Ale mě osobně přijde komfortnější vytopit si spacák teplým nápojem a navíc mít ráno tekutiny v použitelném stavu. Když bych měl kámen ve spacáku, osobní věci a ještě flašku s pitím, asi bych se kvalitně nevyspal. Ale jde o pohodlí každého z nás. Aneb jak se říká, jak si kdo ustele, tak si lehne. 🙂 Ale určitě to je jedna z možností. S kameny a ohněm se dá udělat mnoho dalších zajímavostí pro dobrý spánek. Ale to zas někdy příště. 😉
@digitalstudiohavirov3 жыл бұрын
čau chlape, zase jsem narazil na Tvé další video, tentokrát o spacích pytlech. Zcela přesně popisuješ osobní rozdíly ve vnímání tepla či chladu. Tuhle věc si musí každý vyzkoušet sám a až potom může reagovat. Správná věc je i vnímání prostoru při spaní. Někdo se nasouká do "mumie" a ani se nehne celou noc, ale jiný zase nesnese tu nemožnost změnit spací polohu k obrazu svému. Tady bych řekl, že metoda "pokus-omyl" je nezbytná. Napřed je potřeba najít si správný typ a tvar spacáku (taky velikost) a až potom řešit teplotní vlastnosti a druh výplně. Horolezci a arktičtí cestovatelé zcela jistě upřednostní kachní peří, ale na běžné cestování a bivakování cenová dostupnost dutých vláken bude postačovat. Izolace chladu od země v podobě karimatek, nebo v přírodě vyvýšeného lůžka, je zase na další obsáhlý díl. Dnes nosím lehký spacák velikostně odpovídající láhvi do cyklistického držáku prakticky všude na cestách. Zvláště v tropických oblastech, kde místní domorodci v autobusech a letadlech dokáží vychladit přepravní prostor na 16 stupňů Celsia a člověk vystoupí z přepravy po mnoha hodinách se silnou angínou a rýmou. Díky za video Michal
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
To bude asi můj případ. Neumím si představit, že zalezu do spacáku a celou noc se nehnu :D Musím se pořád otáčet :D Mám Honzův asi 20ti letý spacák z děctví a je nejlepší na světě. On totiž není uvnitř klouzavý. Sice se v tom hůř otáčí, ale to oželím, důležité pro mě je, že je to pohodlné a nelepí se to na mě :D Nosím ho jen tady v ČR, protože je docela objemný. Taky jsme v Asii zažili dost chladno v dopravních prostředcích. To pak člověk rád vylezl do toho vedra :D Díky za komentář, S pozdravem Míša :)
@antonstano4759 Жыл бұрын
Hmm, tak utiecť medveďovi?
@klondajk47794 жыл бұрын
Doporučuji rozšířit si obzory a vyzkoušet kvalitní péřový spacák protože tam máš evidentně rezervy bude ve všem lepší než z umělého vlákna Teda kromě ceny samozřejmě a mýty o vlhkosti už jsou dávno vyvraceny a jestli si dokážeš batoh do spacáku tak bych se asi zamyslel nad správnou velikostí spacáku protože máš ten spacák zbytečně veliký, ale jinak je ve videu spoustu užitečných informací který se budou spoustě lidem do začátku hodit 😉
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Děkujeme moc... :-) Je pravda, že v oblasti péřových spacáků mám mnoho mezer a budu se snažit časem nabrat více zkušeností s tímto materiálem, který jistě pokročil kupředu. :-)
@runningtrilobite4 жыл бұрын
Jsem myslel, že když jsem hračkou pro medvěda, mám dělat mrtvolu, ne začít máchat kudlou a utíkat, nebo? Ale pokud play-dead nezabere, je ta kudla po ruce rozhodně plus.
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Zdravíme, ve videu není nikde řečeno, že nůž slouží pro útok na medvěda! Nůž ve spacáku slouží pro rychlou extrakci ze spacáku, stanu, nebo hamaky. V případě náhlé povodně, bezprostředního útoku zvířete, atd. Zvíře je v lese doma, my na návštěvě. Proto bychom se měli chovat s respektem. 😉👍
@TheRados1684 жыл бұрын
a co lanshan 2 ?
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Nemám zkušenost.. ale vypadá super. :-)
@davidprchal38515 жыл бұрын
péřovou bundu do spacáku používám úplně normálně, spacák nosím většinou letní a v kombinaci s péřovkou nebo snupekem v něm vydržím i v teplotách kolem nuly, takže rozhodně neplatí že s bundou do spacáku ne-e. Teda aspoň u mně
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Každý jsme jiný a každý máme jiný metabolismus, takže je super, že vám to funguje. 🙂 Video je koncipováno jako obecný zdroj informací a obecně to nefunguje.
@stanislavhitha90805 жыл бұрын
Taky používám lehčí spacák a místo fleecové bundy tenkou péřovku a lezu s ní i do spacáku.
@exit007273 жыл бұрын
Ja by som oponoval s tým partnerským spaním lebo keď sa pár obýjme tak nakumuluje oveľa viac tepla ako každý sám
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
To je jeden úhel pohledu, ale druhý je ten, že každý vyzařuje a také vyžaduje odlišné množství tepla. No a to může být ten problém. :-)
@reformedone82653 жыл бұрын
Ja bych zase oponoval tim, ze si nedokazu predstavit celonocni komfortni spanek straveny ve vzajemnym objeti. Mozna na prvnim rande :D. Jinak, pro me, neni nad to mit svuj vlastni prostor.
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
@@reformedone8265 Jooo, tak to oba dva s Míšou souhlasíme. 👍😁
@michalkus5094 жыл бұрын
Jen bych podotkl nějaké drobnosti. Je úsměvné, že si někdo myslí, že je dobré mít u sebe nůž kdyby vás přepadl medvěd. Zjistěte si něco o jeho fyziologii. I kdyby jste ten nůž do něho zapíchli tomu medvědu to nic neudělá a jen ho víc rozdráždíte. Beru, že některým lidem pocit nože dodává odvahu, ale proti medvědům je to dětská hračka. Prořezat se ze spacáku je také úsměvné - stačí zabrat a spacák rozthnete v zipu velmi snadno, je to výrazně rychlejší než se vyřezávat ven a ještě se u toho pořezat. Spaní ve spacáku v péřovce je u zimních extrémů prakticky nezbytné. Jednak se dorovnává teplotní komfort spacáku a tu péřovku potřebujete i přes den a druhak vylézt ze spacáku v -30/-40 jen tak je také dost nepříjemné.
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
Dobrý den, děkujeme za komentář. I nám přijde úsměvné, že jste jako jediný nejspíše video správně neposlouchal. O zabíjení medvěda nepadlo ani slovo a naprosto nerozumím, kde jste na to přišel. :-) Nůž vám pomůže při extrakci ze stanu či hamaky. Dostanete pak několik cenných sekund na útěk navíc. No a nebo při náhlé povodni. :-)
@kama-todik37465 жыл бұрын
Karimatky se stále vyvíjí. V současné době považuji za bezkonkurenční špičku tuto karimatku: www.top-armyshop.cz/nafukovaci-karimatka-insulated-static-v-klymit, kterou díky svým vlastnostem a provedení lze používat i v těch nejextrémnějších podmínkách.
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Dobrý den, děkujeme za komentář. 🙏🙂 Rozhodně, to je pravda, vše jde dopředu a to je dobře. Klymit karimatky jsou skvělé, úžasná kvalita. A tato kterou sdílíte vypadá i vizuálně super. 👍 Před pár dny jsem viděl karimatku od Savotta, Finské armády. Moc se mi líbila. Znáte ji? 🙂
@martas.vladiboj4 жыл бұрын
TRAVEL HELPERS CZ Tu jsem původně plánoval koupit, ale já preferuji spíš skladnost a tady ta Savotta mi přišla moc obrovská. 😀
@kama-todik37464 жыл бұрын
@@TRAVELHELPERSCZ Klymit karimatce bych dal před karimatkou finské armády od fy Savotta přednost, protože Klymit je skladnější, má také lemy a hlavně má speciální vnitřní vrstvu, která odráží teplo, takže se vám zdá, že hřeje.
@davidolejnik86513 жыл бұрын
V armádě se mi na cvičeních osvedčil rock empire vydrží hodně
@TRAVELHELPERSCZ3 жыл бұрын
Díky moc za zkušenosti... :-) Já nedám pořád na fasovaný letní dopustit.. :-)
@RaceKara4 жыл бұрын
hamaka?
@TRAVELHELPERSCZ4 жыл бұрын
hamaka co? :-)
@RaceKara4 жыл бұрын
2:05 sem asi přeskočil tuhle část :-)
@Roastedchicken-g9b2 жыл бұрын
O
@jrovasalas2 ай бұрын
Pro nůž do spacáku je samozřejmě hlavní důvod to, když vás kamarádi do něj přes noc ze srandy zašijí... Kanada není jen bota a stát v americe :)
@janmachek97545 жыл бұрын
Můžu sehnat vložky do spacáku, materiál je pravé hedvábí! Cena 500,- !! To je až 3x méně než od renomovaných firem, jde o dovoz přímo od výrobce. kontak-t: jmachek zavinac seznam.cz
@netopyruvocas25 жыл бұрын
Jsou rozepínací? Všechny které jsem zatím viděl jsou jen pytle. A to mi nevyhovuje..
@voloda97765 жыл бұрын
A uz mam co pozerat vecer ked deti pospia 😁
@TRAVELHELPERSCZ5 жыл бұрын
Jeee, to jsme rádi, že si nás necháte takto na večer.. 😁 Napište pak jak se líbilo.. 🙏😉
@voloda97765 жыл бұрын
@@TRAVELHELPERSCZ pacilo sa ako kazde od vas :) Len tak dalej