Думаю, що двоповерхові хати мали далеко не всі. Власне я народився в хаті під стріхою (солом‘яною), замість дощатої підлоги була глиняна долівка. Така хата прийшла до нас з часів трипілля практично без змін. Так само як і в ті далекі часи, на різдво (коляда), моя бабуся ставила на покуті плетений з трьох пучків відбірних колосків дідух ( на житомирщині казали коляду) а під ним куттю. А молилась бабуся вже до інших богів чим її предки. Комплексний підхід до вивчення нашої історії повинен включати в себе не лише археологічні дані або письмові джерела, він повинен доповнюватися мовознавством, словотворенням, вивченням давніх вірувань, звичаїв та обрядів, народної міфології та фольклору.
@АндрейЦыбульский-ф1с2 жыл бұрын
Классно!
@olegtrojan31002 жыл бұрын
Тварини на першому поверсі дуже ризиковано для стін. Хіба що молодняк. От як місце зберігання припасів логічно. Дякую за просвітницьку діяльність.
@ЛадославЗвір Жыл бұрын
Що пишуть залізняки, толочки і інша пархато-московитська нечисть на Вікіпедії: " Трипільська культура в сучасному міфотворенніРедагувати Юрій Шилов у 1990-х роках висловив ідею про нібито найдавнішу державу світу - «праслов'янську Аратту». Локалізація згаданої у месопотамських письмових джерелах легендарної Аратти в Україні була презентована спочатку у доповідях, тези яких були опубліковані[17][18][19], а згодом і у більших за обсягом працях[20][21]. Більшістю українських археологів і антропологів[22][23] подібна версія вважається типовим прикладом історичної міфотворчості, оскільки суперечить науковим фактам. При цьому на підтвердження міфу використовуються фальсифікації[24] тез, які нібито висловлювали авторитетні науковці[25]. За твердженням археологів[26] велика кількість літературних фантазій на тему трипільської культури створила окремий псевдонауковий жанр, який отримав назву «трипологія». Одним із його наріжних каменів є непохитний автохтонізм трипологів. «Треба чітко розрізняти історію території - від історії того чи іншого народу. Є помилкою ототожнювати народи, що жили на нашій землі, з українським народом, і скупі згадки про них дошивати до його минулого. Історію народу можна починати від того часу, коли він почав виступати як її активний суб'єкт. Виводити українців з трипільців це все одно, що вести відлік США від індіанців. Українці мають розуміти безпідставність змішування історії двох різних (часто ворожих один одному) народів лише на тій підставі, що вони жили на одній території. Історія українського народу почалася з появою слов'янських племен, а не готів чи трипільців» Роман Бжеський[27]".