Jo super :-) Jen škoda ze toto schéma neplatí pro 70 % lidí v České Republice..Protože z výplaty nezbývá opravdu nic.
@vecernice6horvatova1573 жыл бұрын
No právě
@evaslabejova29332 жыл бұрын
Tak nezbývá než zvednout svoji hodnotu na trhu práce...
@MarrtinLangr4 жыл бұрын
Promiňte, ale toto vide je plné nefunkčních nesmyslů. Například: 1. Nepočítá s inflací- ta žere věci typu automaticky posílané peníze někam. Za těch třicet let ( zmíněných ve videu) je to obrovská částka, která je pryč. Navíc úrokové sazby jsou téměř záporné- takže jste reálně pokutováni za vklad a spoření. 2. Motivace, že jednou budu mít balík prachů je iluzorní nesmysl. Budu totiž starý a budu litovat. Takhle to fakt nefunguje. 3. Celé je to jen a jen o vůli- bez vůle se neobejdete nikdy. Rada, že máte hodně utrácet jen za věci, které máte rád je nebezpečná blbost, která Vás dovede rovnou k bankrotu. Dnešní mediální masáž Vám ukáže milion věcí, které máte rád a nutně je potřebujete... Vůli nepotřebujete, takže vybrat si kus úspor ke koupi předražených bot nic nezabrání. 4. Uvádět, že 50 až 60% nákladů tvoří to a to je hezké, ale dost naivní. Může to tak být dneska, ale už ne zítra. Situace se může rychle změnit- například si při běhání parkem v předražených botách zvrknete kotník a Váš příjem se snadno smrskne ( jasně, že krátkodobě). Ale... Neuvádíte to hlavní: 1. Neutrácejte do nuly. 2. Neutrácejte za kraviny, které reálně nepotřebujete. Odolejte tlaku marketingu. 3. Všechny peníze mají stejnou hodnotu- hodnotou je čas, který Vás stáli. Takže dvanáct tisíc ročně za ranní kafe je kolik času Vašeho života? Když to řeknete takto, už to zní jinak, že? 4. Nevěřte na žádné spásné rady, jak rozhazovat a šetřit zároveň. Je to protimluv. Základ je vůle a skromnost... Jinak dobrý. Kanál je super- hodně doporučených knih jsem opravdu koupil- jako investici do lepšího života... Hezký den...
@toxickymasqulinita37164 жыл бұрын
Nesouhlasím... já automaticky při platbě kreditkou odesílám 50kč do investičních fondů s akciemi... a tam to vydělává víc než je inflace...
@MarrtinLangr4 жыл бұрын
@@toxickymasqulinita3716 Co myslíte tím slovem kreditka? To jsou peníze na běžný provoz, které se teprve chystáte vydělat? Pak to zpětně zaplatit bez úroku, pokud se tedy nic zrovna neposere?
@toxickymasqulinita37164 жыл бұрын
Martin Langr Pardon omlouvám se nejde o kreditku ale platební kartu . Ten produkt má Equa bank . Kdykoli zaplatím platební kartou ( odečtou mne catku , kterou si nastavil v internetovém bankovnictví 10,20 nebo 50 Kč ) a investují je do fondu, které jsem si v internetovém bankovnictví vybral .. vidím tam kolik mám naspořeno , kolik je výnos a mohu to i kdykoli prodat ( vypořádaní trvá asi 3 dny ) nemohu si to vynachválit
@jirizyka4 жыл бұрын
hele, když se ohlédnu za svou finanční historií, tak mám pocit, že čím víc utrácím, tím víc vydělávám. Vždycky totiž zjistím, že mi stávající příjem nestačí a tak jdu o dům dál, kde dostanu víc. Kdybych byl šetrný, tak pravděpodobně stále sedím ve svém druhém (nikoliv aktuálně 4.) zaměstnání s poloviční mzdou.
@MarrtinLangr4 жыл бұрын
@@jirizyka hele a kolik domů ještě zbývá ve Vaší čtvrti?
@freedoom62492 жыл бұрын
Děkuji za možnost zhlédnutí těchto zajímavých videí a zpříjemnění si dne poslechem vašeho milého hlasu 💯🎧🌹
@janbouchal94694 жыл бұрын
Super video, tohle bychom se měli učit ve škole.
@mysak_cz52194 жыл бұрын
Kdyby se to učilo politici by neměli co krást
@lukypokorny4 жыл бұрын
O financích se ve škole neučí záměrně, kdyby tomu tak bylo. Tak je tu brzy revoluce. Celý monetární systém a podobně je schválně takhle udělané, aby tomu lidé nerozuměli. Například v TV slyšíte furt o schodku, který je 500 MLD Kč, ale většina populace nerozumí slovu SCHODEK, tak to neřeší. Ale kdyby mluvili, tak jak věci jsou. Na další rok si musíme půjčit ("vytisknout") nové peníze. A tím znehodnotíme vaše úspory a ještě k tomu se to projeví na zdražování potravin atd. atd. Tak jsou lidé zítra na Staromáku a protestují...
@iPE_ZA4 жыл бұрын
@@lukypokorny Ale co na tom učit ? Jako že když vydělám 10Kč ,tak nemůžu utratit 11Kč ale raději jen 8Kč . Žili tak celý generace .Jenže potom začala česká TV vyprávět ,že žít na dluh je normální a tím se to podělalo .Lhaní ,lhaní ,lhaní jako vždy a se vším .
@lukypokorny4 жыл бұрын
@@iPE_ZA Hele celé se to podělalo v 70. letech, kdy byl zrušen zlatý standard. Říkáš tady příklad. Mít 10 Kč a utratit jen 8 Kč, aby mi zbyly 2 Kč. Ale tady pak nastává ten problém nevzdělaných lidí. Zbyde jim 2 Kč, tak buď si je budou šetřit a vypočítají si, že takhle za rok, dva, tři budou mít tolik a tolik a budou si moci dovolit svoje vytoužené auto. Ale 3 roky uplynou a hele, auto si dovolit nemůžeme, protože inflace a auto už je dražší. Tak pak možná lidi trochu zjistí, že šetření nění úplně ideální volba a začnou v televizních reklamách hltat reklamy od bank. "Dejte nám tolik a tolik a za takovou dobu budete mít o trochu víc.." Jenže zase INFLACE. Lidi musí pochopit, jak celý tenhle systém funguje a až to pochopí, tak zjistí, že i ta banka to nedělá, aby nám vydělala peníze, ale aby ty peníze, co mi jim tam dáme. Tak oni půjčí zase někomu s větším % úroku a zase oni vydělali. Pak zvývá investovat do akciií, pozemků, bytů, zlata, stříbra a možná i bitcoinu. Ale tohle prostě 90% populace neví a proto se stali otroky společnosti. A kdyby se o tomhle povinně učilo ve škole a všichni takhle přemýšleli. Tak je tu ta revoluce.. Člověk to zkrátka musí pochopit sám, jak fungují peníze. Od zlatého standardu, půjček, vytváření nových peněz, FEDu, zadlužení, inflaci, investování..
@ringi524 жыл бұрын
Přesně tak
@bezcisla3 жыл бұрын
Nejkrásnější příklad, co mě kdy v životě dostal a od té doby jsem značně přemýšlel nad tím, jaké názory nám nastavuje společnost a jaké to je, když člověk začne přemýšlet, tak mi kdysi řekl můj kolega:) Bavili jsme se nezávisle. Já - v té době mladík, který si myslel, že co říká většina, tak že je správně, tak jsem se pozastavil nad tím, když mi řekl, že si můj kolega koupil novou počítačovou hru za 1.500,- Já jsem mu řekl, že bych tolik za blbou hru nikdy nedal. On se mě zeptal aha? A jak trávíš volný čas? Já mu říkám: no nejraději s přítelkyní. Rádi třeba chodíme do kina, do divadla atd. On mi řekl: no a já tu hru hraju také s přítelkyní. A teď se zkus nad tím zamyslet. Já jsem zaplatil jednorázově za hru 1.500,- Tu hru budeme hrát celkově cca 200 hodin, než se nám omrzí. Ty půjdeš s přítelkyní do kina a do divadla. Budeme žít v levném světě, kdy lístek za kino nebo divadlo stojí 100,- (opravdu těžce podceněné, když lístek za divadlo může stát i 700,- ale ok, necháme stovku, i tak to bude masakr). takže jdeš do kina/divadla a stojí to oba dva 200,- Divadlo či kino bude trvat cca 2 hodiny. Takže aby sis užil celkově 200 hodin zábavy s přítelkyní, tak jako já. tak tě to bude stát při nákupu 1 lístku za 100,- za osobu 40.000,- Do toho nepočítám, že se musíš nějak do divadla/kina dopravit (buď MHD nebo pohonné hmoty v autě) a moře času, které ztratíte tím, že se jen přesunujete za zábavou, kde ještě musíš dodržovat společenská pravidla, abys neobtěžoval ostatní. A ty se udivuješ nad tím, že si koupím počítačovou hru za 1.500,- ? Ty za stejně strávený čas zaplatíš o víc jak 40.000,- víc (a to skutečně jen, pokud by lístek stál 100,- za osobu). Od té chvíle jsem začal přemýšlet úplně jinak. Ale hlavně, že jsem do té doby razil pravidla - počítačové hry jsou špatné a kdo to hraje v dospělosti, tak se má stydět. Ale stejní dospěláci potom poučují o ekonomice, o šetření a o "zodpovědném" chování. Dobré ne?
@SeparatiXz3 жыл бұрын
Dobrej komentář
@somebunny272 жыл бұрын
Super myšlenka, ještě tak mít z čeho investovat. V mém případě padne na ty "fixní výdaje", takže byt a jídlo, zhruba 85% platu (a stále se to zvyšuje, plat mi zvedli o 800, ale náklady na život vzrostly vlivem inflace a toho bordelu okolo skoro o 2000), na to investování tam fakt nic nezbyde, pokud si člověk chce občas koupit třeba i nějaké oblečení 😅 jasně, můžu si sehnat "lepší práci", ale na poměry tohoto kraje jsem i tak nějak lehce nad průměrem, na lépe placené zaměstnání si musím udělat rekvalifikaci (rok po maturitě zjišťuji, že je mi ten papír vlastně úplně na nic, české školství fakt produkuje jenom lidi s naprosto zbytečnými teoretickými znalostmi, kteří ale ve výsledku umí úplné h*vno), ta ale taky stojí spoustu peněz. A teď jak se z toho začarovaného kruhu vymotat? Jedině počkat, až partner dostuduje a bude moci taky vydělávat, aby se ty výdaje rozdělily, do té doby si o nějaké rekvalifikaci nebo dokonce investování můžu nechat jenom zdát 🤔
@panmluvcii79514 жыл бұрын
Třeba navnadím a inspiruji :) já mám měsíční příjem něco přes dvacet tisíc. Rozložené to mám takto: - 5 tisíc nájem. Tzn s cca 15 tisíci co mi zbyde rozložím částky mezi bezplatné spořicí účty. A to.. 10% zábava 7% životní úroveň 20% krátkodobé spoření 20% dlouhodobé spoření 23% jídlo 13% ostatní 7% investice. Už tuhle spořicí strategii aplikuji rok...a ušetřil jsem peníze víc než kdy jindy v životě :) je to hodně o tom potlačit kompulzivní utrácení a své finance kontrolovat ;)
@panmluvcii79514 жыл бұрын
@@ffoxyshira3984 se spolubydlícím :)
@TimoteonSK2 жыл бұрын
zarobis 20 tisic a 5 tisic je najom a ostatnych 15 tisic das na sporacie ucty ? :D a jest nemusis ? auto nemas ? nemas ziadne konicky ? nemusis platit vobec nic ? nejak ti to nevychadza... to mas 19 rokov a byvas u rodicov a mas vsetko zdarma ci ako ?
@michalrac91482 жыл бұрын
Výstižné, logické, jednoducho podané Kvalitný obsah 👌 ďakujem ...
@zakladyml64293 жыл бұрын
Mám pocit že mnoho lidí je asi někde xD. Tohle je jen inspirace a né návod. 1.Neberte ty rady jakože fungují,ale odzkoušejte ať víte jestli jsou dobrý. 2.Uvedený částky jsou příkladný. Nemusí dávat smysl,jde jen čistě o příklad.😁 Přeju hezkej den.
@petrpardubicky5644 жыл бұрын
Ahoj, TrochuLepší. Přeji Ti do dalších let radost do života a tvoření videí.
@milalof3 жыл бұрын
Je smutné vidět důchodce, kteří si konečně plní sny z mládí, ale malé radosti už si neužijí, protože situace už není aktuální. Potřeba je v době, kdy je cena příliž vysoká a snižuje se až když je pozdě.
@iPE_ZA4 жыл бұрын
Inflace s tím zatočí .Tohle spoření po malých částkách je dost problematický . V jednom je pravda ,nemá cenu v mládí na nic čekat a koupit nějak dobře byt nebo barák .Ale ten spořící účet bych nebral jako dobrou volbu . Tam je výnos hluboko pod inflací .
@lukypokorny4 жыл бұрын
Pokaždé když slyším SPOŘÍCÍ ÚČET v nějakém pozitivním smyslu, tak bych vraždil. 😂
@davidfigar23334 жыл бұрын
@@lukypokorny Tak záleží na tom, jakou strategii účtů volíte. Jedna z častějších bývá třeba to, že člověk má 2 účty. na BÚ vše dojde, vše zaplatí, něco pošle na spořák, investice, atd. A co zbude, má na zábavu a může utratit. To, co má na SÚ je jen záloha, která by neměla být vyšší než několik měsíčních příjmů. Takže SÚ vážně není invetiční produkt, ale produkt, kde si odložíte peníze, kdyby bylo hůř, a do kterých už vlastně troch "bolí" šahnout. A především k němu zpravidla nemáte debetní kartu, takže to jen tak neutratíte.
@vojtechlansky864 жыл бұрын
Tak pořád lepší spořící účet než to sušit na běžném :D
@t0lek5113 жыл бұрын
@@lukypokorny Já mám spořící účet s úrokem 5% a inflaci to bohatě pokryje. Plus něco navíc.
@zozivotadezolata46373 жыл бұрын
Aj byty a baraky bude systém ľuďom pomaly brat cez vysoké dane z nehnuteľností .Pomaly a postupne .
@ZakeSmotion4 жыл бұрын
Wow gratuluji ke 100 000 odběratelů
@balagymzr30342 жыл бұрын
Děkuju, snad to někdy v budoucnu využiju!!!
@MilkoMilkovicz4 жыл бұрын
Tak to by bylo celkem zajímavý utrácet 17 000,-Kč za párty a boty, když vydělám měsíčně 11 500,- Kč.
@tomassedlacik72364 жыл бұрын
Tak nečumte na YT a najděte si lepší práci.
@TheTatraplan4 жыл бұрын
Jdi za šéfem ať ti kouká přidat...
@rennotv3 жыл бұрын
11500 ? To snad neni ani legalni ne ?
@vladohudec3 жыл бұрын
jest nemusi, asi zije zo vzduchu, auto asi nema, vsade chodi peso atd... :D
@MilkoMilkovicz3 жыл бұрын
@@rennotv To by jste možná divil, ale dokonce i v dnešní době je to možné.
@janrychlik36724 жыл бұрын
Zahřálo mě u srdíčka, když jsem se mohl poplácat po zádech, že některé ty věci dělám. :)
@marekvelkoborsky86653 жыл бұрын
@Milan Štrbík Při návštěvách švagra jsem si všiml, že neustále čte nějaké knížky o investování. Tak jsem si nějaké půjčil a taky přečetl. Začalo mě to bavit, hledal jsem si sám další zdroje a pak už jsem si to musel vyzkoušet. A rozhodně nelituji. Jen škoda, že jsem s investováním začal tak pozdě - až po čtyřicítce. Po 10 letech však vidím velmi uspokojivé výsledky a vzhledem k tomu, že můj investiční horizont je ještě dalších 10 let (do důchodu), tak pevně doufám, že to bude ještě lepší. (pozn.: švagr pořád zůstává jen u čtení těch knížek... :-(
@lukashradil65514 жыл бұрын
Děkuji za tyto videa je mi 14 a myslím že díky těmto videím se jednou stanu úspěšný
@tvrdemaslo1034 жыл бұрын
No moc tomu nevěř níže Martin Langr vysvětluje
@svetlananedvedova4530 Жыл бұрын
Hodně dobré video♥️♥️♥️🙂. Děkuji moc.
@MartinJuras2 жыл бұрын
Investujte v útlom veku. :-) V jednej veci v tomto americkom preklade súhlasím. Pozor na zdroje informácií.
@VincVEVO7 ай бұрын
Moc pěkné video. Díky.
@janasvajkova29504 жыл бұрын
Velmi zajímavé video,poučné.
@vazkabruno9413 жыл бұрын
Máš veľmi pekne videá veľmi sa mi ľúbiš len tak ďalej.
@denisadivisova75604 жыл бұрын
Super video a celý kanál, ráda sleduju
@heinzschneider42284 жыл бұрын
Chytrejsi v dnesni dobe je pravidelne setrit do drahych kovu(zlata a stribra)treba i po malych castkach
@habrrecords86984 жыл бұрын
Video super. Sice jsem doufal, že se dozvím něco noveho co ještě nevím, ale alespoň jsem se dozvěděl, že dělám věci dobře.
@kawasakidejv6073 жыл бұрын
souhlasím s tím, že dnešní populace přemýšlí ohledně financí téměř bez výjimky krátkozrace.
@jaroslavjelinek4994 жыл бұрын
Mockrát děkujeme za přínosné video !
@karelsladkowski5674 Жыл бұрын
Dobrý den, myslím si, že je to z části o jedinci. :) Pravda, jedno neexistuje.
@kikilukesova46824 жыл бұрын
Děkuju. Velmi užitečné video :)
@JohnnyBravoYT4 жыл бұрын
30 rokov šetriť pri súčasnej inflácii môže len blázon, keby som pred 20 rokmi odkladal 50% svojho vtedajšieho platu, bolo by to asi 3% z mojho terajsieho platu. Akú by to malo teraz reálnu hodnotu?
@miso36854 жыл бұрын
nie setrit ale investovat vediet rozlisit tieto 2 pojmy tiez poukazuje na financnu gramotnost - setrenie je nekupim si nieco, alebo odlozim do obalky. Keby ste tych vtedajsich 50% - sucasne 3%- investovali oni by zarabali. Ano niekedy by bol rok minusovy, ale ovela viac by bolo ziskovych. Len ten 2 pilier nepodareny- my od zaciatku ked som vstupil hodil o 14000 eur viac ako som vlozil...a to skoda, ze som po vzniku indexovych fondov hned do nich nepresiel zrastoveho, ale az po rokoch, mohol som mat viac.
@marekquarda80234 жыл бұрын
Víte proč je kolem tolik finančních expertů? Je to prosté. Protože z Vás žijí. Když jsem je přestal živit, platit daně, tak jsem hned zjistil jak na tom jsem a kolik utratím. A světe div se ... mám spoustu věcí zadarmo protože je prostě umím .... přitáhnout. Ale todle Vás nikdo z nich učit nebude, protože by jim nezůstaly ani ty "RADY". 😀 😀 😀 Přeji hezký den.
@josefmuzatko40423 жыл бұрын
každý rok skoro dvojnásobný plat, gratuluji. normálně lidem rostou platy tak o 5%.
@olinczewa10833 жыл бұрын
souhlas .)) v dnešní době navíc koupě ledničky pro většinu lidí znamená půjčku... Kávu nepiju, a tak se dožiju možná malinko vyššího věku. Chudý, ale šťastný. Na co umírat s miliony na kontě?? ještě by mne to štvalo. Holka má nejen příjemný hlas, ale i milá videa a určitě je to pravda co povídá...ale je to taková oběť nynějšího systému. A proto, že je mladá, netuší, že než zemře se systém ještě dvakrát třikrát změní, a prožije dvě tři měnové reformy...
@tomystark56063 жыл бұрын
Proto se musi Ty penize ulozit do par veci. Ne do jedny.
@michalihnat26833 жыл бұрын
Hezky vysvětlené. Osobně si teda dělám roční rozpočty, plánuju na měsíc dopředu a jak se zde říká automatizuju si výdaje/investice. Za mě by tedy bylo lepší mít větší poměr na dlouhodobý účet. 30% dlouhodobý (investice) 10% spořící na tvorbu 3-6 měs.finanční rezervy a zbytek si utratit za fixní náklady + nějaké to povyražení.
@vitprovaznik2 жыл бұрын
Děkuji za skvělé video. 😁
@shaman77314 жыл бұрын
Děkuju moc, tenhle kanál je opravdu moc dobrej a jsem rád že děláš to co děláš.
@martinbures92194 жыл бұрын
Skvělý video, díky moc za to co děláš ⏱😊
@brano332 жыл бұрын
Pekne podprahove podsuvanie produktov, smejdi sa maju co ucit 😄
@domiiisek74 жыл бұрын
Gratuluji ke 100k flw A šťastný nový rok....!
@Mirecsooor3 жыл бұрын
kazde jedno video je skvele, len tak dalej !
@85hannys4 жыл бұрын
Video je sice krásné, ale to co Alexovi zbyde ve videu JEN na zábavu (boty + párty) mnohým lidem nezbyde po za placení nájmu + služeb + dopravy do práce na vše ostatní. Jsme v česku, kde medián mzdy je nějakých 31 hrubého, což pro single člověka dělá s bídou 24 tisíc...Nájmy jsou historicky nejdražší, takže video je dobré tak pro ty s příjmem 50 tisíc čistého a více...
@habrrecords86984 жыл бұрын
Ja mam čistý prijem 17tis. Po zaplacení výdajů a investic mi před další výplatou zbyde +-2tis. Ziju sam v Olomouci, v najemním bytě 1+1. Takže kdybych měl 24 čistý prijem, tak jsem asi do roka boháč. Když na investice každý měsíc posilam 3tis. Mit o 7 tis navrch. Tak bych investoval klidně za 6tis.
@armen98334 жыл бұрын
musim pripomenut ze vo videu bolo spominane ze alex biva v lacne ctvri v malom lacnom bite takze preto usetri
@armen98334 жыл бұрын
@@habrrecords8698 mozem sa spytat kde ze to investujete ??? do akych veci ??
@85hannys4 жыл бұрын
@@habrrecords8698 No samozřejmě je to o způsobu života. Pokud s Vám pokazí pračka (lednička, auto atd.) anebo budete potřebovat nějaké dražší léky, či půjdete na nemocenskou, tak hodně rychle budete muset "šáhnout" do úspor..Teď je korona, takže defakto žádný společenský život, ale blbá párty (vlezné, alkohol, doprava apod.) a člověk je hned klidně o 3000 chudší a kde je do další výplaty..Pokud, ale někdo chodí jen do práce a z práce a pak je doma, tak ušetří možná i z minimálky, pokud s někým sdílí byt a platí jen za pokoj a někdo může brát 50 tisíc a neušetří nic, ale zase si užívá...Je to i o prioritách, to je jasné.
@habrrecords86984 жыл бұрын
@@armen9833 Zlato a podilové fondy. spolocnošti IBIS in Gold a Conseq
@honzamekuta90963 жыл бұрын
hezké, takový bohatý/chudá táta, babilon atd. Zaplať nejdřív sobě, že :D ale to funguje jenom pokud naše fixní náklady nepřesahují náš příjem. Tyhle rady obecně radí relativně bohatým jak opravdu zbohatnout, ale těm nízkopříjmovnějším, je to celkem na nic :D :D Zajímala by mě nějaká rozumná rada pro někoho, kdo vydělává 15 čistého, a svým dvoum dětem musí odepírat sladkosti, protože na ně prostě nemá a je rád, že konec měsíce končí s nulou a ne mínusem. Takový člověk si samozřejmě může za svou situaci sám, ale v čr jich je cca 10-15% (dospělých) což není úplně pěkné,
@honzamekuta90963 жыл бұрын
Jinými slovy, náš Alex je čerstvě po škole, bere 40 hrubého, to je nějakých 31 čistého, 4600 jde do investic. 9 k dá do svých nákladů (jenom bydlí, jí a kadí, ale spíš ho to bude stát víc) a zbývá mu těch 17k na párty a boty. Krása, Tak a teď to zkusíme s Aničkou, matkou samoživitelkou, která má 2 děti a bere 16 hrubého. Hrozně miluje hotely na pobřeží jižní Francie (týden tak 40-60k), děti moc ráda nemá ale umřít je asi taky nenechá, svojí nemocnou matku možná umřít nechá, ale čas od času jí taky s něčím pomůže :) Mám pocit že tato rada pomůže pouze již bohatému Alexovi, jak ještě více zbohatnout, ale Anička má smůlu :) Jan tak na zamyšlení pro ty, co tady obdivují bezmeznou moudrost.
@davivorhodan9433 жыл бұрын
Možná by tě mohla zajímat kniha Phila Lauta Peníze jsou moji přátelé. Je sice starší...
@adamstencl34334 жыл бұрын
Ahoj, super video a obsah :) myslím, že obsah tohoto videa by se mělo vučovat na základní škole, protože to je základ :)
@stepankratky44354 жыл бұрын
Mělo. Ale nikdy nebude. Škola chce i řadové zaměstnance. A pokud by všem řekla jak zbohatnout, tak pak už nikdo nebude dělat uklízečku
@boristruth79124 жыл бұрын
@@stepankratky4435 vela ludi nema volu investovat, aj keby mali tie infomacie, informacie je jedna vec, ale robit to je druha vec. A kto chce ten si najde co potrebuje. Na skolach sa vyucije vela zbytocnych veci ktore deti v zivote nevyuziju. Ak by som mal tu moznost a robit skolsku reformu v prvom rade treba naucit ucitelov ako zaujat deti, pretoze vela ucitelov prednasaju ako chodiace mrtvoly, druha vec by som dal vela predmetov volitelnych. Dal by som napr. pol roka na odskusanie rozne predmety, ktore by sa neznamkovali, a tam by si deti vybrali ci ich zaujimaju alebo nie (financie, informatika, fyzika, prirodopis, literatura, nejaky jazyk navyse, historia, masmedia(to by bolo popularne u youtuberov :D), plus by som nehal na detoch vytvorit nejaky ich vlastny predmet ak by to bolo mozne). Povinne by boli zaklady matematiky, jazyk + nejaky cudzi jazyk (ktore by si dieta vybralo) + telesna vychova + etika (nabozenstvo) a ktomu nejake tie volitelne predmety.
@stepankratky44354 жыл бұрын
@@boristruth7912 nemohu nic jiného než souhlasit. Kdy bude kandidace na ministra školství? XD
@boristruth79124 жыл бұрын
@@stepankratky4435 mozno ked budem mat dostatocny pasivny prijem, a odidem do "dochodku" tak sa dam na stare kolena na politiku. :D
@JardaCertik2 жыл бұрын
Tohle jsou myšlenky dobré pro lidi, kteří mají život před sebou.. My starší, když jsme začínali, tak ti starší měli dvojnásobné platy kvůli zkušenostem a kvalifikaci. Dlouho trvalo, než jsme se vypracovali k nějakým penězům, jenže se nemohly šetřit takto, ale investovalo se do bydlení, do materiálů a to doslova od výplaty k výplatě, do cca 40-ti let. Potom se postupně dalo šetřit. Jenomže přišla doba nových technologií a noví mladí se zaměřením v IT nás opět předběhli, jak v příjmech, tak i v konkurenci prac. trhu. Nemnoho z nás se posunulo dále a drží krok s dobou. Hodně podniků se záměrně likvidovalo, i kdyby měly prosperovat, nesměly. Ale myšlenky se mi jinak líbí.
@JakubEs Жыл бұрын
Pokud jste investoval do bydlení a máte vlastní dům či byt, jste velmi bohatý. Bohatší, než většina těch, které označujete za ty "mladší".
@lukasmaslanak47244 жыл бұрын
Pěkné video. Něco podobného děláme s manželkou už nějaký pátek.
@stepanwunsch88064 жыл бұрын
Týpek z příkladu musí brát takovejch 57 000 hrubého... 17k za párty a boty +- 10k za garsonku +- 6k za potraviny +- 2k za oblečení auto dejme tomu nemá 35k výdaje (85 % z platu) plat by měl být tedy zhruba 41 200 čistého
@lays75623 жыл бұрын
Elektronika, drogerie, internet, mobilní tarif to bude alespoň dalších 5k
@kvetoslavlizlorech634 жыл бұрын
Gratuluji ke 100k ! Jsou zasloužené.
@Music-rw4zv3 жыл бұрын
Skvelá práce 🤝👏💐💐💐děkuji
@Rica424 жыл бұрын
Nenarodil jsem se proto abych šetřil ale abych si život užil!
@kolomaznik3333 жыл бұрын
To zní jak motto matek samoživitelek, z doby kdy si myslí, že bude život pořád taková pohoda jako do 25 :D
@dusanpecha54844 жыл бұрын
K tomu příkladu investování 2000 Kč po dobu 10 let do 35 let věku versus to samé mezi 35 a 65. 1. Počítá se tu s čistým výnosem cca 8,2 %. Stačí, aby byl výnos menší o pouhé 1 % (tedy 7,2 %) a rázem v 65 letech má více váš kamarád, co spořil po 35ti (Samozřejmě se to pořád vyplatí. Stačí když je výnos větší než inflace). Pro ilustraci SaP 500 má od roku 2000 průměrný výnos "jen" 6,1 %. 2. Inflace (2,5 %). V prvém případě jste mezi 25 a 35 rokem investovali v průměru reálně 1768 Kč měsíčně (vztaženo k počátku spoření). Ve druhém mezi 35 a 65 rokem váš kamarád v průměru reálně odváděl už jen 1078 Kč (vztaženo k tomu stejnému roku jako v předchozím případě). 3. Kariérní (a platový) růst. Zatímco oněch 2000 Kč (+ inflace) je ve vašich 30 řekněme 7,5 % vašich příjmů, pak ve vašich 50ti to bude klidně i pod 5 %, protože budete vydělávat nejen více nominálně, ale předpokládám i reálně (bo praxe, povýšení,...).
@joewellosobni9432 жыл бұрын
Jo dělám něco podobného 👌☺️ super videa.
@F3rWil4 жыл бұрын
Přeji všem i tvůrkyni těhto videí krásné svátky. a pokračuj v této skvělé tvorbě a gratuluji ke 100 000 odběrů.
@remenyodjardy3 жыл бұрын
Miluju Vase videa. Super ❤️
@wxq123453 жыл бұрын
Až na investice s těžko dosažitelným zhodnocením 10% je video dobré a poučné
@kolomaznik3333 жыл бұрын
Např. btc březen 2020 - březen 2021 cca 1000 % (akciová bublina si taky zacestovala)
@thomasleon2544 жыл бұрын
Dost by mě zajímalo, co všechno jsi přečetla a hlavně, které knihy by jsi doporučila, proč, v jakém směru, pořadí, zaměření a důležitosti přečtení pro každého. Mnoho knih už jsi uvedla, ale bylo by bezva, kdyby jsi udělala nějaký přehled, protože takhle mám pořád pocit, že mi něco uniká. At už jakoukoli formou. Moc bych to ocenil.
@cubes11222 жыл бұрын
přečetl toho pomálu, vždyť je to jen kopie eng.kanálu.
@jirkuvstyl4 жыл бұрын
Gratulace ke 100k
@izabelabayerova69364 жыл бұрын
Moc děkuji!
@JSpeedy3063 жыл бұрын
S tím ročním rozdílem se do dá vzít z opačné strany pro lepší uchopení. Rozdíl je tvořen výdělkem posledního roku. Kamarád tedy nemá více, protože začal dříve, ale protože investoval déle.
@fismanj4 жыл бұрын
Myšlenka pěkná, škoda, jen že investování bývá větší riziko. a stabilního zisku se nemůsíte dočkat. A nechat své peníze investovat nějakou banku, je úplná hloupost, to zajístí jedině menší zisky, ale stejnou případnou ztrátu :D
@petrkrska4 жыл бұрын
Investování je sice fajn, ale jediným FUNKČNÍM mechanismem ke zbohatnutí je založení vlastního, nezávislého podnikání (ne práce na živnost pod firmou) a pomocí služeb či produktů aktivně vydělávat obrat své společnosti, který je nutné znovu a znovu reinvestovat právě do rozšíření záběru onoho podnikání. Když budu spořit, ve skutečnosti z toho budou mít prospěch pouze společnosti, které mi takový produkt nabízí, ale kapitalismus stojí na tom, že spotřebitel se může mít dobře maximálně tak zdánlivě. A upřímně... Kdo zná osobně nějakého milionáře, který zbohatl na investičních nástrojích spořícího charakteru, jako například že Životního pojištění, termínovaných vkladů atd. Započítáme-li ještě inflaci měny, je to téměř (a někdy i fakticky) nulový zisk a navíc během dlouhé doby. Určitě si kvůli tomu nakoupíte Lambo ve 20ti a soukromé letadlo. Pasivní příjem musí být funkční, pokud mi ročně vydělá jen pár korun, nemá smysl. To je fajn pro tabulky, abych se mohl pochlubit, kolik jsem ušetřil, ale fakticky nemám nic a ty peníze nemohu použít. Za X let si je vyberu a co s nimi? Člověk má žít dneškem a né čekat několik let, až si bude moci něco koupit a když si koupí a nemá pořádný příjem, pak o ty peníze stejně přijde. Takže ano -> spořte, ale hlavně si vybuduje vlastní mechanismus získávání peněz a ve vlastní firmě budete hlavně svým pánem.
@pohulfotra4 жыл бұрын
gratuluji 100 tisic
@AdrianFX654 жыл бұрын
Děkuji ti za tohle video a za to že si sis tím dala takovou práci super hodnotné video
@imdarkness_68374 жыл бұрын
Užasne video :)
@monikamazurikova93943 жыл бұрын
Bude to vše platit i když nastane Great Reset ?
@lukasanonim4 жыл бұрын
Skvěle video, ještě by se ovšem hodilo uvést, do čeho investovat. Dle mnoha lidi jsou dnes akcie a celkově cenné papíry v bublině. Alespoň malá část by tedy měla jit do zlata, stříbra, bitcoinu. ( zlato a stříbro jsou tisíce let oveřenym uchovatelem hodnoty, bitcoin mám ambice stát se “ novým digitálním zlatem”, či dokonce novým světové uznávaným platidlem, zatím toho ovšem zcela nedosáhl, a stále se muže zhroutit, kdo tedy dnes neinvestuje alespoň malou část, muže v budoucnosti hodně litovat)
@viliamkuliska40424 жыл бұрын
Chýba mi tu miera inflácie...
@jozefhozak73794 жыл бұрын
Super, že o nej vieš a uvedomuješ si ju, len si ju tam pripočítaj a uvidis, že keď budeš správne investovať nad mieru inflácie, stále budeš zarábať, no keď si necháš peniaze na terminovaných vkladoch v bankách alebo sporiacom účte s úrokom 1%, peniaze aj tak strácajú na hodnote ;)
@viliamkuliska40424 жыл бұрын
@@jozefhozak7379 Ja zarábam...
@jozefhozak73794 жыл бұрын
A tým chceš povedať, že nemôžeš rozumne šetriť? Investovanie je sporenie v správcovských spoločnostiach, banka ťa oberá o 95 a viac percent z úroku na sporení, z peňazí ktoré jej správcovcovska spoločnosť pošle obratom po zhodnotení naspäť.. každý môže investovať priamo do správcovských spoločnosti a o týchto 95 a viac percent nemusí prísť, len treba hľadať spôsob ako sa o svoje ťažko zarobené peniažky správne postarať 👍
@ingwarrce99003 жыл бұрын
@@jozefhozak7379 pekne napísané realita je celkom inde, aj ta správcovská to nerobí zdarma a este nenesie žiadne riziko. Najväčšie riziko nesie ten čo tam vloží peniaze. Je to ako lotéria!. Ako DDS-ky stále vykazujú stratu, čistí tunel.
@mikulashoblik80394 жыл бұрын
úžasná videa :)
@zenapopovic95392 жыл бұрын
S jakým ročním zúročení počítáte ve svých investicích? Tak aby mi rok investování udělal v konečném důsledku 1M rozdíl? 🤔 Myslím že s naprosto nereálným
@martinstranak11974 жыл бұрын
Alexovi přeji hodně štěstí a budu se těšit na další časosběrná videa z jeho automatizovaného života. Jáchyme, hoď ho do stroje...
@kochenmit73594 жыл бұрын
Ani kávu?A čo tak dýchať vzduch?To môžme?
@umlaut0074 жыл бұрын
Supr video, první příklad přesně dělám už odmalička, bohužel bych teď strašně rád utrácel za párty ale dneska to moc nejde no...
@marekf.98812 жыл бұрын
Takovou radu bych potřeboval před 15 lety.. Ted teprve v 35 začínám dohánět finančni gramotnost...
@miso36854 жыл бұрын
Preco vyraz sporiaci ucet, financne gramotní vedia, ze treba mať rezervu, tym je myslene investicia, kde mate pomer dlhopisy:akcie v prospech dlhopisov max. pomer 50:50. Cize akcie od 20% do max 50% a dlhopisy od 50% ku 80% - Aby ste porazi inflaciu a neriskovali. Sporiaci ucet to je banka a istych 0.2% co je 0 bodov a inflacia ako svina
@marekvelkoborsky86653 жыл бұрын
Mišo, nic ve zlém, ale mít většinu v dluhopisech v dnešní době? Vždyť ti nepokryjí ani tu inflaci. Dokonce i český státní protiinflační dluhopis, který mimochodem považuji za vcelku kvalitní a spolehlivý, ti tu inflaci pokryje jen v případě, že inflace nebude vyšší než cca 3%. Při dlouhém investičním horizontu na dluhopisy raději zapomeň. Jistě, dají se najít i kvalitní firemní dluhopisy, ale to, co se na nás valí z reklam, jsou vesměs junk bondy (prašivé dluhopisy), které slibují dvouciferná procenta ročně. Jejich emitenti jsou podvodníci, jejichž záměrem je okrást "investory", kteří vidí jen ty nablýskané reklamy a procenta zisku.
@erikduda85812 жыл бұрын
Kde mám investovat a do čeho?
@hrdlik70154 жыл бұрын
hooodne dobrý video , teď si to jen projít a fakt si to tak nastavit ale jako jak si to říkala ono ke to pravda pak člověk vidí kde ušetřit ata atd
@wealthybillionare93424 жыл бұрын
Jak investovat? Kam? Do čeho?
@niketesambrosiosdelagrece22664 жыл бұрын
To chceš, aby za tebe ostatní dělali úplně všechno? 😂 Takhle nikdy nic mít nebudeš. Všechno má svou cenu i čas. Bez práce, námahy to nejde (i v podnikání nebo investování).
@DODO-gc1wv4 жыл бұрын
Akcie, Kovy, Crypto ? Je potřeba ale i načasování vzít si grafy a podívat se v jaké ekonomické fázi momentálně jsme. Když koupíš něco na vrcholu tvoje riziko se stává vysoké. Jestliže koupíš v propadu můžeš koupit (skoro vše) a stejně na tom vyděláš. Když koupíš v propadu a ještě dobře win win. Já od roku 2018 analyzoval firmy a březen -duben byl pro mě black friday :)
@wealthybillionare93424 жыл бұрын
@@DODO-gc1wvděkuji za skvělou odpověď, toto téma mi přijde opravdu zajímavé. A věřím že pro někoho, kdo se v oblasti investování pohybuje, byl duben velmi výnosný 😁 Však třeba i ten Bitcoin je zajímavý, za poslední 4 dny vzrostl o 100 000kc. A do jakých komodit, či akcií investujete Vy? 😃
@DODO-gc1wv4 жыл бұрын
@@wealthybillionare9342 Teď naposled jsem koupil Intel resp spíš dokupoval pak ještě Biritsh american tabacoo a Alibabu. Z crypto mám Ethereum už déle. Bitcoin nemám žádný. Z kovů mám jen stříbro pouze fyzické (ne moc par kilo) nejsem žádný milionář :D. U těch kovu (fyzických) bych si dával pozor na spready mezi nákupní a prodejní cenou bývají dost vysoké oproti jiným investicím a vyplatí se kupvoat na několik let.
@sisinakadl45584 жыл бұрын
Zajímá někoho třeba duchovní cesta,než jen materia
@marianreddo31544 жыл бұрын
Pekne videjko, ako dlho trva jeho vyroba?
@norbertrandliszek22394 жыл бұрын
Alex je chytrý! Buď jako Alex!!!
@petrkrska3 жыл бұрын
Tohle je všechno moc hezké, ale má to minimálně 2 háčky... 1. Spoření či dlouhodobé investování každého jen přikurtuje k práci, že které pak nemůže odejít a výsledek je patrný až po několika desítkách let a ten výdělek není až tak rapidní, vůči tomu, co za těch X let Skutečně proinvestujeme (takže se tím sice dá našetřit, ale určitě ne zbohatnout), 2. pokud se budeme bavit o lidech, kteří Skutečně chodí do práce a jejich fixní výdaje jsou 90% mzdy a 10% jim zbývá sotva na jídlo, pak je takové plánování nemyslitelné. Jediná cesta k penězům je skrze vlastní byznys a vlastní svobodné rozhodování a nezávislosti, ostatně každý podnikatel vlastně podniká hlavně kvůli nezávislosti a svobodě a ty peníze z toho pak vyplynou samy, ale neznám ani jednoho úspěšného člověka, který by se měl dobře jen kvůli tomu, že rozumě investuje na spořicím účtu, nakupuje akcie s dlouhodobým výhledem či někoho, koho baví pracovat za 50 000Kč měsíčně s tím, že si místo byznysu a podnikání, bude raději odesílat 30% z platu na spoření, když si těch 30% může investovat do založení vlastní firmy....
@jozefhozak73794 жыл бұрын
Skvelá inšpirácia pri práci s klientom, len tak ďalej 😇
@k0v0sr0t_34 жыл бұрын
K té chybě třetí mám poznámku pokud se začne někdo chovat extrémně podle tohoto pravidla tak pravděpodobně nebude mít žádný finanční polštá4
@maranatha68522 жыл бұрын
Veľmi zaujímavé a zvodné , ale neviem ako sa tu odráža miera inflácie?
@UNWA4 жыл бұрын
No tak spoření se v součaném systému stalo fatální. Státní dluhopisy ne, akcie FAANG, které jsou v bublině taky moc ne. Nemovitosti u nás jsou taky v bublině. Nejlepší je investovat do přelomových věcí.
@a.m.t.s.4 жыл бұрын
Díky moc za video, upřímně, doteď jsem to spíš měla nastavené obráceně. Mám takové otázky, nejspíš hloupé, ale zkusím .. Je vůbec reálné pro každého, aby měl možnost investovat? (z pohledu,, z čeho'' a,, do čeho'') A pak taky, na jaké úrovni je potřeba být ekonomicky vzdělaný, aby to všechno bylo efektivní? .. Třeba já mám teď po maturitě a začínám na vysoké obor, který je dost mimo ekonomii. Sice bydlím s rodiči, ale kapesné už nedostávám a snažím se šetřit po celý rok peníze z letní brigády.
@jirizyka4 жыл бұрын
Ekonomicky vzdělaný nejsem, resp. jen samostudiem. Od cirka 2. zaměstnání (tj. cirka 4 roky po maturitě) jsem začal nahodile investovat do dividendových akcií bez toho, aniž bych sledoval nějaké ekonomické ukazatele dané společnosti. Prostě důvěřuji tomu, že ta společnost chce fungovat, chce generovat zisky, čím generuje zisky i mě. ČEZ, PM, banky, Kofola atp. I přestože jde o nahodilé investice v průběhu cirka 12let, tak už mi to generuje každý rok tolik, že i kdybych byl "navždy" bez práce, tak neumřu hlady, neskončím na ulici. Proč investuji nahodile? Poplatky. Koupit 1 akcii ČEZu každý měsíc v průběhu jednoho roku vyjde podstatně dráž, než koupit 12 akcií v jednom pokynu za rok. A také proto, že k těm nahodilým investicím používám peníze, které jsou navíc. Prodal jsem starou nepoužívanou věc? Směr investice. Dostal jsem nějaké premie? Část jde do investice, za část si koupím něco pro sebe, abych z toho života měl taky nějako radost. Přitekly dividendy? Opět dokoupím další akcie. Ani moc nesleduji, jestli je ta akcie zrovna o nějaké ty drobná % nahoře, nebo dole. Za ty roky vlastnictví se to ztratí. Jde mi pouze o % výnos investice s výhledem do budoucna. Mám nastaveno, že cokoliv, co generuje aspoň 5% stojí za nákup. Samozřejmě čím víc, tím líp. Ale abych nekupoval jen PM, tak své portfolio i diverzifikuji, i za tu cenu, že je ten zisk o chlup menší. Takže pokud je čistá dividenda 29Kč, akcie stojí 500Kč, nebo 550Kč ... je mi to jedno, pořád je to čistý výnos více jak 5%. Proč mne ta hodnota akcie nezajímá? Protože ji nehodlám prodávat, velmi pravděpodobně je zdědí moje děti. A za těch 30let bude mít jistě větší cenu než to pětikilo. Ano, kdybych s akciemi obchodoval, vychytával "vlnky", velmi pravděpodobně bych vydělal více. A nebo taky o vše přišel, protože bych nevydržel pohled na ten sešup, prodal za méně než za kolik jsem nakoupil. Např. teď v době covidu jsem "ztratil" vysoké desítky tisíc na hodnotě mého portfolia. Trápí mne to? Ne. Za posledních 14dní je to samo zpátky. Vůbec jsem to nesledoval, nic jsem nedělal.
@a.m.t.s.4 жыл бұрын
@@jirizyka Díky moc za sdílení Vaší zkušenosti a že jste to tak hezky shrnul. Hádám že s nepravidelným příjmem není dobré se pouštět do něčeho velkého, ale možností je určitě víc. Přeju ať Vám dál daří.
4 жыл бұрын
@@jirizyka Dividendové investování také miluji. Ono, když začnou přicházet dividendy a chodí opakovaně a roste to, je to neskutečná motivace a motor, který vás žene dopředu. Víte, že když přidáte další peníze, budete mít víc peněz v dividendách. Je to jako droga :-D
@jirizyka4 жыл бұрын
@@a.m.t.s. tak i s nepravidelným příjem si můžete otevřít účet s možností nákupu akcií, např. u FIO. A koupit si třeba jednu akcii Philip Moris (cigára) za rok. Jedna stojí aktuálně 14800Kč (v březnu byly pod 12000Kč, jestli se nepletu), hrubá dividenda byla v posledních 2 letech kolem 1500-1600Kč/rok, roky předtím kolem 1000Kč. Tedy zisk kolem 7-10%. Jasně, milionářkou se přes noc nestanete, ale 10% je fajn. Za rok Vám přijde cirka 1300Kč čistá ruka. Třeba na botky "zadarmo". Už jen ten pocit, že Vaše peníze dokáží sami vydělat na něco hmatatelného, co Vám udělá radost, je super. I kdybyste už nikdy nekoupila ani jednu akcii, tak každý rok Vám s velkou pravděpodobností přijde nějaká poměrně sympatická částka za tu první. Že by PM přestalo vyplácet dividendu je málo pravděpodobné, i ti velcí vlastníci, kteří o té výplatě rozhodují, potřebují další peníze na nové Bentley. Ale pokud byste přikupovala každý rok jednu, tak za 10let, až děcka půjdou do školy, a spořit nebudete mít už vůbec z čeho, tak ale na tom účtu pořád máte 10ks PM, které Vám každý rok vygenerují kolem 15000Kč. Výplata je v létě, takže příspěvek na dovolenou ideální. A nebo už nikdy nemusíte shánět další peníze na dárky na Vánoce. Přitečou samy. Předpokládám, že lidi budou kouřit pořád, takže tahle firma bude mít zisky taky pořád. Myslel jsem si, že nastupující generace už nemá potřebu frajeřit se "zakázaným" cigárem v hubě, ale skoro bych řekl, že je to snad ještě horší. Pokud nedáte dohromady přebytečných 15000Kč/rok, tak pořád je tu možnost zkusit nakoupit třeba Monetu, ČEZ, Kofolu, Avast jejichž akcie mají menší nominální hodnotu. I ty generují poměrně slušné dividendy. Za těch 10let si vybudujete sice malé portfolio, ale i tak Vám přiteče každý rok třeba 3000-5000Kč. Na kabátek, kabelku, botky, nebo na příspěvek na školní aktivity dětem, nebo doplatky na léky až budete v důchodu ... lepší jak drátem do oka. Netvrdím, že je to bůhví jaká strategie, ale lepší jak nechat ty prachy válet na spořáku a vlastně o ně postupně přicházet kvůli znehodnocování peněz.
@jirizyka4 жыл бұрын
@ je to tak. Hlavně tím i zamezíte odlivu zisků do zahraničí. Nevydělá tak cizák, ale Vy. Vy tak můžete podpořit místní ekonomiku více, např. tím, že budete chodit s rodinou častěji za zábavou, nebo třeba do restaurací. Takže ti budou mít také větší zisky, takže mohou více investovat do svých podniků, zlepšit své služby. Jenže takto zlepšují služby Němci, Frantící a další.
@jirkablaha85074 жыл бұрын
pěkné video. V jakém softwaru vytváříte tu prezentaci?
@zdenekhemmer432410 ай бұрын
Také by mě zajímalo, našel sem Sketchgeniusapp zaplatil ale nesplnuje moje ocekavaní.. ted sem nasel jeste nejake explandio ale je to mnohem drazší a stranka vypada podobně jako scam.. tak nevím no. :D
@tombedlek20932 жыл бұрын
Super …
@MrNumip4 жыл бұрын
U toho spoření se asi moc nemyslí na inflaci, takže po 10 letech se mu tam bude vlastně udržovat stejná hodnotapopř bude nárůst hodnoty 00prd navíc. Lepší by byla koupě pozemků (nejlíp co nejblíž obydlený zástavby)
@lubos.horacek4 жыл бұрын
U spoření asi ne ale pokud jsi měl na mysli investice, tak tam se nato myslí - dejme tomu akcie ty z dlouhodbého průměru rostou myslím 7% a inflace 3%, takže si nad ifnflací a dává to smysl. A ideální mix pozemku/nemovitosti a cených papíru připadně i fyzické kovy .... jak máš jen jedno neni to nejlepší nápad :)
@MrNumip4 жыл бұрын
@@lubos.horacek investiční spoření jsem měl, byla to kombinace a bylo to hodně málo, rekordně to bylo 3,5% ale většinou míň a inflace v tu dobu nějak 2,7%. Je to už asi 7 let... teď se SARS bubákem CoV-2 určitě poletí % úroků dolů
@lukypokorny4 жыл бұрын
@@lubos.horacek A nebo trefíš homerun, jako je ZOOM, Tesla, BTC a podobný investice. :D A máš 200% za rok..
@tomasj99674 жыл бұрын
Na ty akcie velký pozor. Jsou na vyšší úrovni, než před krizí v 2008. Viz videa od Markéta Šichtařová. Znám někoho, kdo dál do akcií 3 míče a za 2 týdny měly poloviční hodnotu. Všichni z branže mu říkali, že je to ok a najednou buch. Je fakt, že už je to asi 5 let, ale stejně.....je to skoro na provaz.
@mysho4 жыл бұрын
Je dobré investovať do Bitcoinu (alebo celkovo do kryptomien)?? Lebo ja už tam niečo mám, no bojím sa, že to jedného dňa padne a prídem o všetky peniaze čo sú tam...
@Radka.K.4 жыл бұрын
Neboj, je to to nejlepší, co můžeš v této době mít. A půjde to nahoru. Výkyvy budou, ale vždycky se to zas vyšplhá.
@jimbexley26194 жыл бұрын
Vůbec lidi jako je Radka neposlouchej. Sám mám v Bitcoinu peníze, ale takovou hovadinu bych nikdy neřekl. Bát se je oprávněný, protože investice s vysokou výnosností s sebou nesou velké riziko. Investuj vždy tolik, o kolik si můžeš dovolit přijít a neovlivní to tvůj život. Pokud máš obavy, tak diverzifikuj. Vyber třeba část a dej to do něčeho konzervativního s nižším výnosem. Nikdy nevíš, jak to dopadne a klidně jednoho dne to může padnout. To říkám jako člověk, co je velký nadšenec do Bitcoinu jak z pohledu investice, tak technologie.
@Radka.K.4 жыл бұрын
@@jimbexley2619 Aha, a koho má poslouchat? Můžeš mi říct, co je v této chvíli podle tebe nejlepší, kam investovat? Tak snad každá investice s sebou přináší riziko, že můžeš o vše přijít. Neříkám mu, aby dal vše do BTC, ale trvám na tom, že je to teď nejlepší způsob, před těmi 2 týdny byla ještě i dost dobrá cena. Já třeba nadšenec cryptoměn nejsem, sama mám portfolio diverzifikované, ale zrovna v době, kdy jsem to psala, jsem investovala do BTC s tím, že v této chvíli je to to nejlepší.
@jimbexley26194 жыл бұрын
@@Radka.K. já jen říkám, že tvůj komentář je nesmysl a pokud by se jím člověk řídil, mohl by padnout taky pěkně na hubu. Rady kam investovat nikomu dávat nebudu. Za prvé je to protizákonné, když na to nemáš papíry a za druhé ať si každý rozšíří obzory sám. Každá investice má riziko, ale jde vždycky o poměr rizika vůči výnosnosti a stejně tak jako BTC teď vystřelilo, tak může dřív nebo později padnout. Kdyby proběhl ten druhý scénář, tak bys se k tomu teď stavěla úplně jinak.
@Radka.K.4 жыл бұрын
@@jimbexley2619 To je jedno, já se nehodlám hádat, on se neptal "kam mám investovat?", já mu nedala žádné investiční poradenství. Ptal se, jestli je dobré investovat do kryptoměn a já mu odpověděla, že teď ano. Uznávám, že jsem to mohla napsat lépe. Nemyslím si, že BTC zanikne, ale to je samozřejmě ve hvězdách. Já patřím k těm, kteří si myslí, že v čase bude mít vyšší hodnotu. Také uznávám, že tvoje odpověď byla napsána lépe, nemám k tomu co vytknout, tak to je, jen se mě dotkla věta "Vůbec lidi jako je Radka neposlouchej. Sám mám v Bitcoinu peníze, ale takovou hovadinu bych nikdy neřekl."
@TomasPalaty4 жыл бұрын
super video :)
@petr40774 жыл бұрын
Trvalý příkaz na spořicí účet? 😀
@jewlwlknhieorhghertuzeakhgheko4 жыл бұрын
Spořící účet? Teď v tomhle období? 😃
@petr40774 жыл бұрын
@@jewlwlknhieorhghertuzeakhgheko když byly na sporicim 2%, bylo to těsně pod inflaci. Ted je za 2% i hypoteka....
@sisinakadl45584 жыл бұрын
V dnešní době to jaksi není možné pro velkou část lidí, jsou bez příjmu, dluhy narůstající, takže nápad super, ale dnes nerealizovatelné. Posunuli jsme se jinam. Půjčovat, splácet, nikdy nesplatit. Nová doba otroctví.
@toxickymasqulinita37164 жыл бұрын
@@sisinakadl4558 Ale nesmysl... velká část lidí není bez příjmu... bez příjmu jsou jen nezaměstnaní.... Vy tím chcete říct, že velká část lidí, nemá dostatečný příjem na to, aby investovali.. ale to je opět lež, kterou člověk říká sám sobě, aby se nemusel chovat zodpovědně... protože tady nejde o to jak velikou částku odkládáte, ale kolik % z ní odkládáte a použijete... takže je jedno jestli máte příjem po odečtení fixních nákladů 20 000 a dáte stranou 10% .. nebo jestli máte 7000 .. opět je to o procentech a dáváte stranou 10%... není to o konkrétní částce, ale o %
@sisinakadl45584 жыл бұрын
@@toxickymasqulinita3716 Ne nemá velká část dostatečný příjem,aby investovali,nemá na nájem,nemá na elektřinu a prohlubuje se to dál,nevydělává,tak nemá z čeho.Realita je nyní jiná.Já si nepotřebuji sobě nic nalhávat,vy mě něco nalháváte.Jak mám % procenta odkládat,když není z čeho.Kde nic není,ani smrt nebere.Lidé už začínají vybírat své úspory,které brzy dojdou.Nevím,kde žijete,ani nevím,kde berete informace,necháme si každý své.Máte pravdu,já mám klid a spořte 100%.Vaše banka bude mít radost.Ještě si nechte potvrdit od své banky,na kolik % máte ty naspořené peníze(čísla) zajištěné.Ještě napovím:V roce 2017 změnili potichu zákon,není to tajné,zkuste si to zjistit.Spoření macht frei.
@simonbalaz30934 жыл бұрын
Úplně mimo..Totalne smyšlené blbosti
@simonbalaz30934 жыл бұрын
@don juan no jasně..Však logicky..Ale oni to tam melou úplně nesmyslně o tom jak si máš dát kafe atd.. Piči tak když chci šetřit tak je jasný že se musí člověk uskromnit, odříkat si a makat...
@zozivotadezolata46373 жыл бұрын
Co tu trepete že treba investovať keď ide digitálne euro a total control.akupte si hrudu zlatá,striebra a zakopte ju niekde v lese alebo na záhradke ,nie tlačiť bankárom peniaze -ktorychbmaju dosť a natlačia si ich koľko len chcú .Tu ide iba o Total Control obyvateľstva .
@sesej77744 жыл бұрын
Nechápu jak nastavit trvalí příkaz, např. u auta, když nikdy nevím komu a kolik budu platit. Může mi to někdo prosím osvítit???
@PaulmwCZ4 жыл бұрын
Dobrý materiál, co by se měl pouštět už na základní škole!
@lukypokorny4 жыл бұрын
O financích se ve škole neučí záměrně, kdyby tomu tak bylo. Tak je tu brzy revoluce. Celý monetární systém a podobně je schválně takhle udělané, aby tomu lidé nerozuměli. Například v TV slyšíte furt o schodku, který je 500 MLD Kč, ale většina populace nerozumí slovu SCHODEK, tak to neřeší. Ale kdyby mluvili, tak jak věci jsou. Na další rok si musíme půjčit ("vytisknoutů") nové peníze. A tím znehodnotíme vaše úspory a ještě k tomu se to projeví na zdražování potravin atd. atd. Tak jsou lidé zítra na Staromáku a protestují...
@MilkoMilkovicz4 жыл бұрын
A nebo radši možná ne.
@bezcisla3 жыл бұрын
Jenom taková malinká poznámka.... Ta automatizace, o které pak mluvíš (neříkám, že je to špatné), ale ta by se dala ve tvém podání takhle použít i v tom příkladu s tím kafe. Cituji: "Krása automatizace spočívá v tom, že musíte učinit rozhodnutí jednou a poté ho s trochou úsilí udržovat" (Tvoje slova z videa) Takže bych mohl to samé použít i u toho kafe - jednou učiním rozhodnutí, že ho nebudu pít a poté ho s trochou úsilí budu udržovat. K tomu kafe jsem se vyjádřil v jiném komentáři, ale takhle si malinko protiřečíš.
@davivorhodan9433 жыл бұрын
S tim kafem, jak si říkal, by to bylo krásné. Ale... ale i ta nejlepší a nejsilnější vůle jednou vyprchá, a pak ji může nahradit jen disciplína a sebeovládání. Jenže - lidi a disciplína? Natož sebeovládání? Dneska?
@bezcisla3 жыл бұрын
@@davivorhodan943 To je fakt. Ono je stejně zbytečné sdělovat takovéto pravicové praktiky tupým ovcím, které poslechnou pána jen proto, protože média něco říkají - viz covidová sračka. Ale tak předně doufám, že se na tyto rady a tato videa dívá především ten, kdo není idiot a kdo chce vzít svůj osud a odpovědnost za sebe do vlastních rukou. A pokud někdo nezvládá disciplínu či sebeovládání, tak tato videa nejsou pro něj. O tom jsou tu také různá videa - buď hledat výmluvy a nebo řešení. Vymlouvat se na to, že je pro mě těžká disciplína a vůle, tak to je skutečně jen pro zoufalce, kteří si úspěch nezaslouží. Když se řídím konečným cílem, tak takovéto výmluvy neberu ani v potaz.
@miroslavbachorik36154 жыл бұрын
S minimálním platem toho moc nevymyslíte a ještě zhubněte.
@99xpert4 жыл бұрын
Tak čo tak zamakať na sebe a zvýšiť si plat? :)
@miroslavbachorik36154 жыл бұрын
Jenomže v 58,letech a ze zhoršením zdravotním stavem.
@99xpert4 жыл бұрын
@@miroslavbachorik3615 Tak to vám už neviem pomôcť, ale nech tieto riadky čítajú mladší a nech investujú do seba ( zdravý životný štýl, cudzie jazyky, vysokoškolské vzdelanie) a tiež nech investujú do akciových fondov...
@vojta264 жыл бұрын
@@99xpert a kdo ti upeče rohlík v troubě?
@99xpert4 жыл бұрын
@@vojta26 nemám pocit, že by bol na pultoch nedostatok pečiva ale je nedostatok ľudí s cudzími jazykmi alebo s programátorskými jazykmi...
@armen98334 жыл бұрын
mozem sa spitat co su tie investicie ???? ake napr. ? bitcoin nebo ne ?
@michal.j4 жыл бұрын
Môže to byť čokoľvek podielové fondy, akcie, crowndfunding, p2p, dlhopisy, ETF . Atď
@Radka.K.4 жыл бұрын
Klidně i bitcoin. ;)
@wolfmajk64364 жыл бұрын
hlavně se nespoléhat na banku, sice šetřit bokem, ale mimo bankovní sektor aby jste se pak v 65 nedivili, že nemáte nic
@lukypokorny4 жыл бұрын
BTC
@wolfmajk64364 жыл бұрын
Lukáš Pokorný taky možnost, ale chce to mít i něco fyzického co není uchovavano třetí osobou a je možno to ukrýt např zlato, drahe kameny, připadně hotovost v trvalejsi měně, umění, atd..
@lukypokorny4 жыл бұрын
@@wolfmajk6436 Tak když máš BTC na hardware wallet, tak je to vlastně tvoje. Jako zlato je dobrý, ale v dnešní době.. Nevím no, podle mě není moc dobře likvidní. Budu mít doma 1kg zlata v trezoru a jednoho dne se rozhodnu, že potřebuju peníze a odpovídá to 0,5 kg zlata a co teď? V dnešní době internetu je prostě lepší vlastnit ten bitcoin, část si schopný odprodat za 5 min na burze a čus. Ale můj názor.
@lubino77774 жыл бұрын
@@lukypokorny Hodnota zlata je prakticky stejná už 5000 let, takže toho bych se fakt nebál.
@dusanpecha54844 жыл бұрын
@@lubino7777 Bohužel třeba u fyzického investičního zlata je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou 10 - 15 %. Takže za 5 let ho prodáte za stejnou cenu :( Posledních 10 let je zhodnocení zlata totiž cca 2,5 %). Takže po započtení inflace začnete vydělávat až za nějakých 10 let :( O zlatých investičních certifikátech se asi nebavíme. Už vidím, jak v případě krize klepu na trezor ve Švýcarsku ať mi vydaj moje kilo zlata :)
@pifmajster14774 жыл бұрын
17 k měsíčně to nemá ani někdo výplatu
@kopyjebuh3 жыл бұрын
Bych nevztával 😀
@pifmajster14773 жыл бұрын
@@kopyjebuh tak zalezi co delas a kde zijes
@t0lek5113 жыл бұрын
Kdokoliv kdo dělá pod 25 K je ubožák
@kopyjebuh3 жыл бұрын
@@t0lek511 takže sestřičky v nemocnicich sou ubożaci ? Ne ale liti stvím názorem
@t0lek5113 жыл бұрын
@@kopyjebuh Ano jsou to ubožačky a měly by dostat min. 30K. Asi jste nepochopil jak jsem to myslel.
@marek794 жыл бұрын
Veľmi Americké - dosť nereálné, ale poučné :-). Je tu ešte systém a na ten sa zabúda.
@takovejchhodin47804 жыл бұрын
a to ten, že kdo necítí potřebu vyhazovat těžce vydělané prachy za hovadiny a nevadí mu žít velmi skromně, nemusí chodit do práce.
@jirikosek63834 жыл бұрын
Ted je doba takova za at chcete nebo ne spousta lidí prijde do 5 , let az o 80 procent zesvych úspor. A jak......vse se zdražuje a ne jak tvrdi o 3 ale reálně o 20 procent. Takze kdo ma milion bude mít tak 300 tis. Kdo nevěří tak trošku historie. V 1989 chleba 4.20 a mel 1200 gramu. Dneska mozna jen 36 ale casto jen 1000 gramu ci mensi. Za me si troufám tvrdit nejlepší z tech na první pohled blbych názoru je investovat klidne desítky tisíc do trvanlivých potravin. Kupuji jisty čaj ted 50 kc. Loni 40. Je to inflace 3 procenta ? Někdy je dobré se na to podívat i z jiného uhlu. Hezky den vsem.
@dusanpecha54844 жыл бұрын
Tak nákupní koš pro měření inflace je poměrně široky - jsou tam například i nemovitosti a nájmy, takže 20 % to věru není. Potraviny jsou reálně (až na výjimky) levnější než v roce 89. Třeba máslo a vajíčka dokonce 2x. To samé PHM, pivo... Ale v tom posledním s Vámi souhlasím. Taky mne na jaře pán ve frontě upozorňoval, že si beru 2x5l ZIMNÍ směs do ostřikovačů jestli jsem se nespletl. 39 Kč x 99 Kč tolik totiž stála ta samá letos v zimě v tom samém obchodě. Teď ji teda slevnili na 79 Kč :)
@myslicikrestan55384 жыл бұрын
Řekl bych, že kdo má nápady s schopnosti vydělat peníze nepotřebuje tyto videa ... Jinými slovy, kdo neumí vydělat peníze, není schopen je ušetřit, kdo skudlí a pokouší se investovat -coz je značně široký pojem obvykle nevydělá zase tak moc... Jinými slovy naučte se vydělat prachy na nemusíte šetřit na kávě...
@zoltangodor4 жыл бұрын
Také auto by som vážne chcel, u ktorého by servis stál cca 8000 Kč ročne.
@tomasj99674 жыл бұрын
Tak si ho kup. Jsou to menší jednoduchý auta na servis. Za 20 let jezdím třetím starším autem a dvě z toho ještě stále mám. A co umím si opravuji sám. Roční nájezd kolem 14 tkm. Do 8000 kč za dily a servis za rok se v pohodě vejdu.