Jeśli chcecie z nami nawiązać współpracę lub odbyć u nas warsztaty piszcie śmiało :) Jeśli chcesz nas wesprzeć 💬 skomentuj 👍 polub 💌 udostępnij ❤ zasubskrybuj! Dziękujemy! Nasze media społecznościowe: BLOG: turdus-concept.pl/blog/ INSTAGRAM: instagram.com/turdus_concept/?hl=pl FB: facebook.com/turdusconcept
@katarzynaka34798 ай бұрын
Wielkie dzięki! Przyda mi się do ceramiki, ten film to coś wspaniałego :D
@TurdusConcept8 ай бұрын
Dziękujemy za miłe słowa. Jeśli znajdziesz czas i chęci, podziel się proszę efektami! Pozdrawiamy serdecznie!
@elaurekodzielo2 жыл бұрын
Jak ta lala hiui Obejrzane z wielką przyjemnością Pozdrowienia Marku dla Kasi ❤👍
@TurdusConcept2 жыл бұрын
Dziękujemy! Pozdrowienia przekazane :) pozdrawiamy również
@sitofachpl2 жыл бұрын
Super nagrane. Dużo info w krótkim czasie. Pozdrawiamy!
@TurdusConcept2 жыл бұрын
Dzięki! Ślemy sitodrukowe uściski :D
@marthaarts272 жыл бұрын
uwielbiam ten profesjonalizm w waszych filmach👍👍👍
@TurdusConcept2 жыл бұрын
Takie słowa motywują do działania - dzięki!!
@wcieniusztuki2 жыл бұрын
Jak zawsze dobrze wytłumaczone. Pozdrowienia dla Was ❤👍
@TurdusConcept2 жыл бұрын
Dzięki za miłe słowa! Również pozdrawiamy Cię :)
2 жыл бұрын
Super filmik, pozdrawiam :)
@TurdusConcept2 жыл бұрын
Dzięki za miłe słowa! Również pozdrawiamy!
@jolarta24062 жыл бұрын
Rewelacyjna instrukcja, bardzo dokładne i profesjonalne tłumaczenie, super wideo, pozdrawiam serdecznie 👍😍💖
@TurdusConcept2 жыл бұрын
Dzięki za miłe słowa! Również pozdrawiamy!
@scrapbyulka84062 жыл бұрын
Fajny filmik 🙂
@TurdusConcept2 жыл бұрын
Dzięki!
@rodzinkabeznudy29322 жыл бұрын
świetne wideo - super tłumaczenie nawet dla mnie :)
@TurdusConcept2 жыл бұрын
Bardzo się cieszę, że się podoba 😀 👍 dzięki za odwiedziny
@toiowousa2 жыл бұрын
Ciekawa prezentacja🥰🥰🥰
@TurdusConcept2 жыл бұрын
Dzięki!!
@funeral9105 Жыл бұрын
Świetny film! Mam pytanie - jak potem wyczyścić sito? Czy po prostu ściągamy folię i myjemy wodą? Co jeśli chcielibyśmy powtórzyć wzór? Czy ta zaschnięta farba na sicie w tym przeszkadza?
@TurdusConcept Жыл бұрын
Dzięki za obejrzenie. Generalnie tak przygotowana matryca jest jednorazowa. po druku ściągamy folię, wyrzucamy i myjemy sito. Można próbować delikatnie zebrać resztki farby i przepłukać całe sito delikatnie wodą, ale ponieważ klej na tych foliach nie jest jakiś bardzo mocny, istnieje poważne ryzyko, że folia się zacznie odklejać przynajmniej na krawędziach wzoru. Jeśli chcesz drukować przy pomocy folii w różne dni, to przydaje się ploter, dzięki któremu wytniesz wzór kilkukrotnie. Można ręcznie, ale oczywiście im trudniejszy wzór, tym więcej pracy. Generalnie ten sposób przygotowania sit mimo, iż wydaje się łatwiejszy niż tradycyjnie przygotowywane matryce, jest niestety też mniej wytrzymały. Znacznie mniej trwały.
@funeral9105 Жыл бұрын
@@TurdusConcept Dzięki za odpowiedź!
@adammichoo2930 Жыл бұрын
Dzieki temu filmowi wczoraj pierwszy raz drukowalem :D dzieki! Mam rowniez pytania: czy to zle jesli przetransferujemy na koszulke zbyt duzo farby? Niestety moja tania rakla (czyli fugownica do plytek z budowlanego) ma dosc miekka gume a dolaczajac brak doswiadczenia przecisnelo mi sie za grubo farby na koszulke. Nie bardzo chciala potem ona zastygac podczas ogrzewania opalarka, czy bedzie to mialo wplyw na zywotnosc nadruku? Czy czas opalania rowniez jest taki sam jak w przypadku piekarnika? Czy folia transportowa to najlepszy sposob do przenoszenia wycietej folii Oracal? Niestety nie mialem i uzylem tasmy malarskiej przez co bardzo ciezko ja bylo pozniej odkleic i czulem jak rozciaga mi folie.
@TurdusConcept Жыл бұрын
Dzięki za oglądanie i cieszymy się z pierwszych wydruków. Jeśli chodzi o pytania to tak: Jeśli farby jest na tyle dużo, że nadruk jest mocno wyczuwalny (zakładamy, że drukowałeś farbą wodną) to może być problem z wygrzaniem i utrwaleniem. Żeby wodna farba się utrwaliła, trzeba odparować wodę (która jest rozpuszczalnikiem) i podgrzewać przez 2-3 minuty żeby się utrwaliła. Są farby, które utrwalają się same (trzeba dać im 72 godziny i potem są odporne na pranie w temp. do 40'C) Jeśli drukowałeś plastizolem, to farba musi osiągnąć konkretną temperaturę, żeby się utrwalić. Podsumowując - przy grubej warstwie farba może nie utrwalić się prawidłowo i będzie pękać, łuszczyć się i w konsekwencji szybko odpadnie). Tanią alternatywą dla rakli profesjonalnej jest np. paca do oklejania folią (taka cała plastikowa). Paca do fugowania jest zdecydowanie za miękka i ciężko będzie uzyskać dobre rezultaty. Co do czasu wygrzewania - jest on podany głównie dla źródeł równomiernego grzania (szczególnie właśnie dla piekarnika lub tunelu grzewczego - który na marginesie jest piekarnikiem tylko z taśmą transportową). Wygrzewanie opalarką może się udac w przypadku farby wodnej, mniej w przypadku plastizolu - jest to dośc męczące bo nigdy nie wiesz, które miejsce zostało dobrze dogrzane, a które nie. Z kolei jeśli chodzi o folię transportową, to najlepiej sprawdzi się kazda folia ze stosunkowo słabym klejem. Przezroczysta jest najlepsza bo widać co się odkleja a co nie, ale nie jest konieczna. Jeśli masz za mocny klej, spróbuj przykleić i odkleić ją do kawałka materiału. Zbierze trochę kłaczków z ubrania i obniży się siła kleju. Postaramy się niedługo wypuścić kolejne wideo z sitodrukiem budżetowym, żeby pokazać najtańsze alternatywy i narzędzia, żeby zrobić dobry wydruk w domu. Pozdrawiamy serdecznie!
@Logarinq2 жыл бұрын
Witam. Bardzo fajnie opowiadasz .Dziś coraz więcej producentów ubrań branduje farbami zwykłe koszulki. Sprzedając to potem za gruby hajs. Strasznie mnie wkurza, że nie chce im się użyć nawet zwykłej naszywki. Często koszulki różnych marek są tą samą koszulką z innym logo. Dla mnie to tragedia i zawsze zastanawiam się kto to kupuje. Spodnie dresowe często też mają naklejane loga. Szkoda to komentować. No ale skoro ludzie to kupują to widocznie komuś się to podoba. Mi zdecydowanie nie. Naklejane loga są ok ale nie na markowych ciuchach. Wolę mieć to w torbach czy koszulkach które można zrobić samemu ale nie na markowych za które płaci się grube pieniądze. Pozdrawiam.
@TurdusConcept2 жыл бұрын
Dzięki za komentarz i przedstawienie swojego punktu widzenia! Po części się z Tobą zgadzamy. Jeśli firma znakuje najtańsze t-shirty szyte w chinach, w fabrykach które wyzyskują pracowników, a potem sprzedaje te koszulki za grube pieniądze jest to faktycznie nie fair. Aczkolwiek tak jak wspomniałeś ludzie kupują to co im się podoba i często wybierają marki, które lansują się poprzez reklamy itp. Jednak sitodruk nie jest gorszą metodą znakowania niż np. naszywki, po prostu jest przeznaczony do innych zastosowań. Haft czy naszywki nie do wszystkiego się nadają. Dobrze wykonany nadruk sitodrukiem jest również bardzo trwały. Jeśli koszulka nadrukowana jest ładnym wzorem, wykonana z dobrej jakości materiałów przy zachowaniu zasad fair trade, nie mamy nic przeciwko takim wyrobom. Sami takie produkujemy. Jednak jesteśmy jak najbardziej za modą w wydaniu slow fashion i tego chcemy się trzymać. Pozdrawiam Kasia z TC
@piotrorczyk4121 Жыл бұрын
Kiedy zdecydować się na taki sposób przygotowania sita a kiedy lepiej robić to sposobem naświetlania? Co wziąć pod uwagę decydując się na dany kierunek? Chciałbym logotypować swoje pudełka kurierskie w których wysyłam zamówienia.
@TurdusConcept Жыл бұрын
Wszystko zależy od ilości powtórzeń i stopnia złożoności wzoru. Metodę z folią polecamy jako rozwiązanie hobbystyczne. Naświetlanie daje lepsze rezultaty, sito będzie bardziej trwałe. Za pomocą naświetlania można przygotować też bardziej złożony wzór. Pozdrawiamy i dziękujemy za komentarz 😊
@bronisawnope46732 жыл бұрын
Witajcie, a jak drukujecie klisze na drukarce atramentowej to jaką folie używacie? Możecie coś polecić aby później nie prześwietlało.
@TurdusConcept2 жыл бұрын
Witaj! Drukujemy na specjalnej folii do drukarek atramentowych do przygotowania diapozytywów sitodrukarskich. Ma ona z jednej strony powłokę kapilarną, aby tusz mógł się osadzić prawidłowo. Ale sama folia to jedno, a poprawne parametry wydruku to druga kwestia. Niedługo pojawi się film na ten temat na naszym kanale :)
@bronisawnope46732 жыл бұрын
@@TurdusConcept byłoby fajnie zobaczyć obiecany film, myślę że byłby popularny.
@adammichoo2930 Жыл бұрын
Jezeli nie dysponuja odpowiednio szeroka rakla a mam mniejsza niz projekt to czy moge sciagac na dwa razy t.j. jedna polowka a potem druga?
@TurdusConcept Жыл бұрын
Witaj. Dzieki za komentarz! Jeśli nie masz rakli wystarczająco szerokiej, żeby zrobić cały wzór na raz, to oczywiście można robić na dwa czy trzy razy. Podejrzewam jednak, że wtedy trzeba by drukować on-contact, czyli sito leży na tekstyliach. Przy off-contactcie jakimkolwiek istnieje szansa, że przejeżdzając raklą z farbą po miejscach, które się nałożą, przeciśniesz trochę farby na stronę drukową nim dotknie materiału czy papieru i to miejsce łączenia będzie widoczne (farba minimalnie się tam rozleje). Myślę, że jest to wykonalne, kwestia prób. Sam z ciekawości spróbuję zrobić taki test.
@SebastianPachla732 ай бұрын
idę szukać jak zrobić sito z firanki... :)
@TurdusConcept2 ай бұрын
Dokładnej instrukcji nie mamy na kanale, natomiast trochę o tym mówimy w tym wideo kzbin.info/www/bejne/rZ3MhaVna8dqlbssi=lLj34HJsnNBnE6a1 Powodzenia! Daj znać jak poszło 😊