MITY O SMARTFONACH, w które ludzie wciąż wierzą

  Рет қаралды 98,741

tvtech

tvtech

Күн бұрын

Пікірлер: 400
@Lyserg1260
@Lyserg1260 6 ай бұрын
Z tym ryżem chodzi o to że w nocy przyjdzie chińczyk i naprawi telefon i to akurat prawda. Nie wiem skąd pomysł że ryż wchłonie wodę.
@kek_9
@kek_9 6 ай бұрын
o taki internet, nic nie robiłem
@Dark_Dante
@Dark_Dante 6 ай бұрын
Ryż działa - ale tylko w przypadku telefonów z ery Nokii 3310c. Faktycznie pochłania wilgoć, a że w tych modelach można zdjąć tylną klapkę i wyjąć akumulator, co dodatkowo zwiększa powierzchnię parowania oraz odcina źródło zasilania, to naprawdę działa cuda. W dzisiejszych czasach nie działa z dwóch powodów - brak możliwości rozbiórki oraz wchodzenie w reakcję chemiczną pyłku ryżu oraz tlenków topikowych na powierzchni płytki drukowanej. Ryż i dzisiejsze SMD wchodzą w wyjątkowo paskudną reakcję, powodując praktycznie natychmiastową dewastującą korozję,
@s3rverius
@s3rverius 6 ай бұрын
Z wsypywania ryżu do solniczek. Działa.
@mabciapayne16
@mabciapayne16 6 ай бұрын
@@s3rverius działa też zostawienie solniczki otwartej na noc. Nawet nie wiem, czy to jej nie osusza szybciej.
@prwndcfg
@prwndcfg 6 ай бұрын
@@Dark_Dante Działa z telefonami do 2017 roku. Deszcz m izalal ktoregoś tam Huawei, wsadzilem go do ryzu i jebany zaczal dzialac gdzie myslalem ze po telefonie xD
@Slawo-g1t
@Slawo-g1t 6 ай бұрын
Uwielbiam ten Głos, mógłbyś nawet czytać etykietę domestosa, zmonetyzować to i tak wyszedłbyś na swoje xd
@sakul899
@sakul899 6 ай бұрын
Nie podlizuj się.
@AdamMal1cki
@AdamMal1cki 6 ай бұрын
weź włóż się do ryżu może to coś zmieni ?
@tkankatw0rcza
@tkankatw0rcza 6 ай бұрын
Jak pracowałem na stacji paliw to na kursie BHP powiedzieli mi że zakaz używania telefonów jest tam z innego powodu. Ludzie gadając przez telefon są bardziej rozkojarzeni i wzrasta ryzyko że zaleją złe paliwo.
@lrolek
@lrolek 6 ай бұрын
A co to kogo obchodzi?
@lesnydziad7905
@lesnydziad7905 6 ай бұрын
@@lrolek A to, żeby nie było problemu na stacji i żebyś nie musiał stać w kolejce, pomagać pchać samochodu, czy byś nie musiał uciekać gdy ktoś rozleje paliwo. Myśl.
@_toom
@_toom 6 ай бұрын
Dokładnie tak 👏 i dodatkowo, żeby ludzie zwracali uwagę czy nie zapełnili zbiornika do pełna i czy paliwo nie rozlewa się.
@MlchelDeNostradame
@MlchelDeNostradame 6 ай бұрын
jak mozna zalac zle paliwo, skoro diesel i benzyna mają inne średnice i kształt?
@lesnydziad7905
@lesnydziad7905 6 ай бұрын
@@MlchelDeNostradame No właśnie dlatego że mają inny kształt bez problemu wsadzisz do większej dziury mniejszy pistolet.
@PrzemekRadziwiowicz
@PrzemekRadziwiowicz 6 ай бұрын
Telefon pozostawić w ciepłym i suchym miejscu :) Tak … W Polsce w lipcu, w Grecji przez większość roku i na pustyni można po prostu położyć na stole w kuchni. Na wyspach brytyjskich, pozostawione na stoliku krakersy rano są wilgotne. Otwarte chipsy, słone paluszki i wszelkie chrupiące przekąski, pozostawione otwarte, przestają być chrupiące. Wiec gdzie jest ciepłe i suche miejsce. W pudełku z ryżem. :)
@toudisajfaj
@toudisajfaj 6 ай бұрын
MIT2, nie jest mitem. Aplikacje w tle często pracują, bo tak są napisane i zjadają baterię i dane komórkowe. Warto zawsze sprawdzić sobie w pielęgnacji urządzenia.
@AndrzejMizi
@AndrzejMizi 6 ай бұрын
ale warto tez wyłączyć im autostart, bo to że ty je zamkniesz to nie oznacza ze deamon nie wystartuje w tle sam...
@bartoszwelsberg4293
@bartoszwelsberg4293 6 ай бұрын
Dokładnie. Dodatkowo nie potrzeba mieć uśpionej aplikacji nawigacji pieszej po górach 6 miesięcy po powrocie z wakacji. Nikt rozsądny nie używa na raz 50 aplikacji, a czasami po tyle aplikacji mają telefony włączone i uśpione. I nie wiem czy włączenie nawigacji górskiej za pół roku zużyje więcej prądu niż utrzymywanie jej uśpionej przez ten czas.
@AndrzejMizi
@AndrzejMizi 6 ай бұрын
@@bartoszwelsberg4293 druga sprawa ze popracuje kilka dni w tle i telefon sam ją ubije bo ramu mu braknie a stwierdzi ze nie uzywasz to mozna wywalic :p a tak sam to zrobiles odrazu :)
@leonwrzesinski4203
@leonwrzesinski4203 6 ай бұрын
Dokładnie, inżynierowie mogą sobie twierdzić różne rzeczy, ale jak zamykam klientom dziesiątki aplikacji to nagle ich telefony zaczynają działać płynniej. Szczególnie tyczy się to słabszych urządzeń.
@ukaszgrzywacz5319
@ukaszgrzywacz5319 6 ай бұрын
W iOS apki w tle raczej nic nie robią, ale mogą się uruchomić po nadejściu tzw. Silent Push - powiadomienia, którego użytkownik nie zobaczy, a które wybudza aplikację w celu np. synchronizacji poczty/wiadomości/danych. Co ciekawe, jeśli po starcie iOS nie włączy się aplikacji, to ona i tak na silent push może się uruchomić. Dopiero jawne włączenie i ubicie aplikacji zatrzymuje reagowanie na silent pushe. Silent pushe można też wyłączyć odpalając tryb oszczędzania energii, ale to zablokuje odświeżanie w tle wszystkim aplikacjom. tl;dr: imo MIT2 nie jest mitem, choć w trybie oszczędzania energii faktycznie można apki w tle zostawić.
@gvertm3158
@gvertm3158 6 ай бұрын
Nie używaj smartfonu gdy prowadzisz, gdy obsługujesz maszyny, gdy przechodzisz przez ulicę. Nie używaj też smartfonu gdy nalewasz benzynę w miejscu publicznym. To jest sens tego zakazu.
@lesnydziad7905
@lesnydziad7905 6 ай бұрын
No super mam telefon w ręce i nalewam benzynę do baku, co się niby może stać?
@mlody969
@mlody969 2 ай бұрын
Nie ma zakazu używania telefonu ani gdy się prowadzi pojazd, ani gdy się przechodzi przez jezdnię. Czytaj przepisy takie jakimi są zamiast wymyślać
@gvertm3158
@gvertm3158 2 ай бұрын
@@mlody969 Trzymanie telefonu ręką przy uchu może nie jest wg ciebie jego używaniem? Nie cytuję tu konkretnego przepisu tylko mówie jak jest.
@mlody969
@mlody969 2 ай бұрын
@@gvertm3158 Jest. Znasz takie powiedzenie, ze kwadrat jest prostokątem ale prostokąt nie jest kwadratem?
@Obiektywnie.
@Obiektywnie. 6 ай бұрын
" nie rozmawiaj przez telefon w burze bo piorun cie trafi " XD
@ukash-jf4dw
@ukash-jf4dw 6 ай бұрын
Dokladanie, team BIOTAD PLUS
@Rafa-fu8nd
@Rafa-fu8nd 6 ай бұрын
Właśnie miałem pisać
@przemysawkuchta7236
@przemysawkuchta7236 6 ай бұрын
To tekst mojej byłej. Wiedzę od babci miała. Burza szła, telefon wyłączała...
@jackins2000
@jackins2000 6 ай бұрын
Po części prawda: jak jest burza i rozmawiam to czasem coś mnie trafia. Jak piorun. Ale to tylko debil po drugiej stronie ściągający złe emocje.
@CrazyGamerStudios
@CrazyGamerStudios 5 ай бұрын
Taka jest prawda, ty się śmiejesz, a przypadków od groma... .
@TenTypCoGra
@TenTypCoGra 6 ай бұрын
Jak to mawiała moja nauczycielka od matematyki "przecież nie będziesz nosił zawsze w kieszeni kalkulatora, prawda?" xD
@kendrickchase3186
@kendrickchase3186 6 ай бұрын
to samo słyszałem xD
@jackins2000
@jackins2000 6 ай бұрын
Prawda - miałem raz telefon bez kalkulatora, więc telefon można.
@kamilromas9730
@kamilromas9730 6 ай бұрын
Ryż plus suszarka do włosów miały sporo sensu w erze starych telefonow. Przykładowo nokie c2-01 bez większego wysiłku można było rozebrać na części pierwsze front, bateria. Ja ten model jak podczas ulewy zalałem to po powrocie tak odratowałem ( rozbiórka, suszarka, ryż, dla pewności suszarka i chwila na doschnięcie ) i nadal leży zakurzony, ale sprawny w szafie.
@mikolajmatyjasek
@mikolajmatyjasek 6 ай бұрын
Lepszym pomysłem było by włożenie go do alkoholu izopropylowego
@iromobile
@iromobile 6 ай бұрын
9:35 tu chyba bardziej chodzi(teraz) oto by klient patrzył na dystrybutor a nie na komórkę tankując jakkolwiek samochód by nie wylał paliwa
@marcingodziek4483
@marcingodziek4483 5 ай бұрын
Jeżeli masz dobrze wsadzony pistolet ( a inaczej się nie da, tym bardziej że mają zabezpieczenia że w powietrzu jest ciężko nalać paliwo - testowałem ) to nie ma opcji że je przelejesz bo po prostu klama ci odbije i odetnie dopływ paliwa
@Alexi_527
@Alexi_527 6 ай бұрын
9:20 po prostu chodzi o to że telefon zwyczajnie rozprasza, więc ten zakaz jest po to żeby ludzie nie odjeżdżali z wężem w baku
@florianabacki1621
@florianabacki1621 5 ай бұрын
Jestem elektronikiem i co do odłączania ładowarek sugeruję jednak je odłączać. Nie chodzi o oszczędność zużycia energii, tylko o stałą pracę kondensatorów elektrolitycznych w obwodzie wysokiego napięcia (tryb czuwania). Te kondensatory degradują się z czasem i ładowarka zaczyna działać gorzej (np. niektóre ładowarki zaczynają generować zakłócenia), albo wręcz przestaje działać. To oszczędność zakupu nowej ładowarki, a nie zużywanego prądu.
@gregor318
@gregor318 6 ай бұрын
To z ryżem to nie fejk. To szczera prawda, tylko... ryż musi być ugotowany, polany tłuszczem i posypany cynamonem oraz cukrem. Smacznego.
@Volse
@Volse 5 ай бұрын
6:20 Nie, formatowanie baterii nie moze im co najwyzej zaszkodzic. Chodzi o to ze w bateriach litowo-jonowych przechowywanie jest wymuszone standardem naladowania 40% - z takim naladowaniem sie przechowuje baterie ktorych sie od razu nie sprzeda przez ponad 3 miesiace od daty produkcji - RohS i podobne polityki wymuszaja to na producentach. Na baterie jest bazowo nalozony tzw threshold wiec by dostac dostep do 100% komorek wymiany elektrolitow w baterii musisz ja skalibrowac (po angielsku dwa pojecia - "recalibration" i "gauge reset") - jeszcze zaden producent nie wymyslil lepszej metody niz charge do 100%, discharge do 0% i charge do 100% - wiekszosc nowych baterii charge robi naturalnie do ok 95% bo firmware zapobiega w ten sposob dojscie do pelnej fizycznej puli, ale co miesiac bateria i tak powinna tracic okolo 5% swojego naturalnego (pelnego) potencjalu, wiec producenty zmienia prezentacje % na 100% juz gdzies po 1-15 ladowaniu - Apple to najwiekszy kanciarz w tej kwestii. Procesory low-power typu Acorn/ARM uzywaja bardzo malo energi do operacji, ale jesli juz dzwonisz albo uzywasz internetu, nie wazne w jaki sposob (WLAN, WWAN, BT) - polowa mocy baterii idzie na sniffing i szukanie dostepu do sieci by utrzymac polaczenie - im dalej od acces pointu tym sniffing/roaming jest agresywniejszy (ten problem rozwiazuje czesciowo dopiero standard WLAN 7 dla wifi o podobno ma rozwiazac standard 6G dla sieci komorkowych) i bateria idzie sie walic wiec smartfon w swoim zalozeniu jako urzadzenie do komunikowania sie jest zabojczo nieefektywne dla baterii. Wiecej mozna sie dowiedziec na oficjanych stronach 3GPP i ORAN ;)
@arkan1806
@arkan1806 6 ай бұрын
1.Telefon sam sobie poradzi z otwartymi aplikacjami proponuje test. Włącz wszystkie apki w tle i odpal nawigacje w mieście. Życzę miłej podróży. 2. Ładowarka w gniazdku pobiera prąd i wcale nie mało w starych instalacjach. Nowszych jest lepiej bo obu przypadkach sprawdzałem ale na pewno więcej niż paczkę chipów w obecnej cenie prądu . Teraz pomnóż to o liczbę osób w mieszkaniu posiadających telefon. Jeszcze dodaj jakieś inne ładowarki zbiera się niezły grosz. 3. Telefony na stacji zakaz to głownie po to żeby nie rozpraszały. Pożar z tego powodu - czynników musiałoby nałożyć się kilka naraz. Pogoda, temperatura, wydobywające się opary( albo gaz) i to dużo do tego niesprawna wybuchająca bateria ( też przerabiane telefony nieumiejętnie ) plus wielki pech. Możliwe tak ale mało prawdopodobne.
@krzyr5682
@krzyr5682 5 ай бұрын
aą⁹ad2
@murlik112
@murlik112 4 ай бұрын
1. co masz na myśli? ja odpalam nawigację z masą apek w tle i telefon sam sobie zamyka te które były dawno nie używane jeśli brakuje mu ramu
@ekstazo90
@ekstazo90 6 ай бұрын
Jakoś 10 lat temu krążył mit, że telefony potrafią ściągać pioruny i dlatego podczas burzy należało je wyłączyć, co niektórzy robili.
@kleiki9
@kleiki9 5 ай бұрын
to nie mit, to prawda. Telefon emituje fale i elektrostatyke. W momencie gdy podczas burzy na otwartym terenie wykonywałbys połączenie istnieje przawdopodobientwo że wyładowania atmosferyczne trafią w telefon emitujący fale.
@lucasgrzybowsky1284
@lucasgrzybowsky1284 6 ай бұрын
Co do wielkomegapikselowych modeli, to jednak raczej to nie mit, bo mają matryce dwustopniowe - rozdzielczość marketingowana to ilość subpikseli matrycy, a rozdzielczość zapisywana do pliku to cztery lub więcej razy mniej (bo piksele składają się z czterech lub więcej subpikseli). Im więcej subpikseli, tym lepsze odwzorowanie koloru, a im więcej pikseli, tym lepsze odwzorowanie krawędzi. Optyka jest bardzo ważna (polecam modele z optyczną stabilizacją i optycznym zoomem), ale to matryca faktycznie robi zdjęcie. Dwustopniowość pozwala też znacznie redukować szumy, bo są one rejestrowane przez subpiksele, a potem są stratnie uśredniane w jeden piksel. Efektem jest realistyczniejszy kolor, który może już nie być szumem.
@Dark_Dante
@Dark_Dante 6 ай бұрын
9:42 To jest bardziej zaawansowana kwestia, niż się wydaje. Mówimy tutaj o mocy biernej i pozornej. Obliczenia są dość skomplikowane i o ile kwestia gotówkowa to są grosze, to już lepiej patrzeć na inne aspekty. Obecnie ładowarki do telefonów są skonstruowane na bazie zasilaczy impulsowych. Wiąż generują mniej ciepła niż klasyczne transformatorowe ale jednak fizyki się nie oszuka - zawsze wydzielą ciepło. A skoro będą pracować "na sucho" to będą się grzały bez potrzeby. Im bardziej się grzeją, tym szybciej spada ich żywotność. Więc najlepiej je odłączyć i tyle, zamiast za chwilę wymieniać na jakieś chińskie podróbki. Pamiętajmy o ogromnym problemie elektrośmieci.
@piotrk3701
@piotrk3701 6 ай бұрын
Obecnie ładowarki nie generują dużo ciepła. Jest to kwestia kilku stopni Celsjusza chociaż niektóre posiadają wady projektowe które spowodują dużo większe temperatury na niektórych elementach w stanie czuwania. Co do starych transformatorowych ładowarek to trzeba pamiętać że transformator bez obciążenia ciągle pobiera dość dużo prądu
@lesnydziad7905
@lesnydziad7905 6 ай бұрын
Mordeczko, jakie nagrzewanie, jakie zużywanie, używam ładowarki do telefonu z 2011 roku, ładowarka jest praktycznie zimna w spoczynku. A to ciepło i tak się nie marnuje, koniec końców i tak ogrzewa pomieszczenie w pomijalnym procencie, lecz się to ciepło nie marnuje. Ma małą moc i można powoli ładować telefon przez noc. Telefon ładujący się wolniej wytwarza mniej ciepła i tym samym dłużej trzyma na baterii. a samo ogniwo nie przegrzewa się i nie zachodzi proces degradacji baterii Temperatura zawyża ilość V, przez co ogniwo nie wypełniań się tak dobrze energią i procenty uciekają szybciej, co można zauważyć gołym okiem, że telefon ładowany szybką ładowarką która nagrzewa telefon trzyma krócej niż zwykłą o ile masz obie do porównania.
@beambear45
@beambear45 6 ай бұрын
Najczęstszym momentem uszkodzenia jest włączenie lub wyłączenie, więc urządzenie pracujące na stałym niskim obciążeniu statystycznie "żyje" dłużej od wielokrotnie włączanego.
@zubenelgubenupi
@zubenelgubenupi 5 ай бұрын
Słyszałeś, że dzwonią, ale nie wiesz gdzie. Moc pozorna wynika z trójkąt mocy i dotyczy dużych sieci energetycznych a nie ładowarki. I obliczenia nie są wcale skomplikowane. Wystarczą podstawy trygonometrii.
@Science_Flash
@Science_Flash 6 ай бұрын
Masz rację(wiedza jest nieograniczona), ale warto tutaj wspomnieć o tym, że filtry wyszukiwarek nie działają zbyt dobrze. Ja często spotkałem się z bardzo słabymi wynikami, gdzie było wyraźnie widać, po samych nagłówkach, że nie warto tam wchodzić. Natomiast nie jest to już tak oczywiste dla osoby nie znającej tematu i bardzo szybko można się zgubić. No i najważniejsze, nieznajomość języka angielskiego automatycznie odcina nas od wartościowych wyników wyszukiwać. Najlepszym przykładem było by porównanie polskiej i angielskiej Wikipedii.
@solek81
@solek81 6 ай бұрын
O ładowarkach ciekawy filmik zrobił De-Kompozytor . Pozdrawiam
@TomaszTrelaPlus
@TomaszTrelaPlus 5 ай бұрын
i to nie jeden
@Barti_Op
@Barti_Op 5 ай бұрын
Odnośnie pozostawiania podłączonej do gniazdka elektrycznego ładowarki do telefonu, która akurat nie jest używana... Niezależnie od tego, czy jest to uważane za mit, czy nie, absolutnie nikomu tego nie polecam! Nie dlatego, że rzekomo pobiera ona również wtedy prąd. Bo akurat nie pobiera. Sam to kiedyś zmierzyłem odpowiednim miernikiem. Jednak wtedy prąd z gniazdka wciąż na nią oddziałowuje. Jakiś czas temu byłem naocznym świadkiem tego, jak właśnie droga, markowa, oryginalna ładowarka do telefonu, pozostawiona podłączona do prądu, lecz bez podłączonego do niej telefonu, nagle strzeliła ogniem! Nie było to na szczęście u mnie w domu, ale było o tyle szczęście, że w pomieszczeniu tym byłem akurat ja i kilka innych osób, więc pożar został niemal od razu ugaszony. Gdyby tak wówczas nie było nikogo to... wiadomo, jak by się to skończyło. Tak więc, co do ładowarki to ja ze swej strony radzę każdemu ją jednak odłączać od prądu, gdy skończymy ładować telefon. Co do reszty mitów przedstawionych w powyższym filmie, w pełni się z nimi zgadzam, zwłaszcza z tym o megapikselach.
@xazax91
@xazax91 6 ай бұрын
1. Głównie chodzi o napięcie, bo procentów tam żadnych nie ma. Bezpiecznie jest ładować do 4.1, góra 4.2V, wyżej akumulator pracuje nieoptymalnie. No i to temperatura jest największym mordercą. 2. Takie usuwanie aplikacji zabija też serwisy, które mogą niepotrzebnie w pamięci siedzieć, więc jest sens to robić, jeśli nie mamy zamiaru tej aplikacji używać przez najbliższe kilka godzin 6. Zdegradowana elektronika może pobierać więcej, albo być... Głośne (mam jedną, która nieobciążona buczy)
@Akatamaryna
@Akatamaryna 6 ай бұрын
Pomimo tego, że materiał jest sponsorowany, uważam że jest bardzo ciekawie zrealizowany i, jak zawsze u Kacpra, na wysokim poziomie. Fajnie mi się to oglądało :)
@scoutantyfan
@scoutantyfan 6 ай бұрын
W czystej teorii telefon faktycznie może spowodować zapłon, jednak raczej nie benzyny. Natomiast gazy typu heksan już jak najbardziej mogą się zapalić właśnie od telefonu, i w miejscu rozładunku nie wolno ich przy sobie mieć. Choć i tak wszyscy mają, bo to ekstremalnie rzadka sytuacja
@andrzejsy
@andrzejsy 6 ай бұрын
a to ten ryż nie działa tak że jak nie patrzymy to pojawia sie azjata i naprawia telefon? ryż jest tylko wabikiem
@luki9292
@luki9292 6 ай бұрын
No właśnie tak to działa, ale niektórzy zaczęli powielać samą pierwszą część tego żartu - "włóż do ryżu" - i się przyjęło 😆
@chrisexpert2573
@chrisexpert2573 6 ай бұрын
Azotek galu następny chwyt marketingowy. Na 10 takich ładowarek 2 wykorzystują AG a reszta ma tylko naklejkę że posiada taki sprzęt.
@Wichu85
@Wichu85 6 ай бұрын
A gdzie gotowanie mózgu przez fale komórkowe? już nikt nie nakleja izolatorów na telefony...
@sylwekmos
@sylwekmos 6 ай бұрын
Znajoma kupiła specjalną aluminiową osłonę na router żeby ograniczyć szkodliwe promieniowanie, potem się dziwiła że nie ma zasięgu. Bajer kosztował kilka stówek
@lesnydziad7905
@lesnydziad7905 6 ай бұрын
@@sylwekmos xD Jeszcze bym zrozumiał gdyby chciała za pomocą puszki wysyłać sygnał kierunkowo ale samemu sobie życie utrudniać.
@4m331
@4m331 6 ай бұрын
Facet na giełdzie w Mysłowicach przecinał etykiety zabezpieczające na kilkucentymetrowe odcinki i sprzedawał po 10 złotych, naklejenie na telefon zabezpieczało mózg, szło mu to jak woda...
@gpcga
@gpcga 6 ай бұрын
Najlepiej folię aluminiową na łeb 😁
@qkohe155
@qkohe155 5 ай бұрын
Na pewno mają negatywny wpływ, choć nie mówię, że warto izolatory nakładać. Co do ,,gotowania" porozmawiaj godzinę przez stacjonarny, a godzinę przez komórkę... Nie bez powodu jak żyła siostra babci to gadały przez stacjonarny, bo przy ich rozmowach po 3h faktycznie by se mózgi, lub same uszy ugotowały. Również tryb głośnomówiący jest jakimś rozwiązaniem tego problemu.
@przemysawkuchta7236
@przemysawkuchta7236 6 ай бұрын
Mit 2 jest częściowo prawdziwy. Częściowo, bo to zależy od ustawień systemu i wersji androida. Np mój OnePlus 8t miał problemy z okropnym zacinaniem się, chyba, że szybko wszedłem w listę ostatnich apek i kilka wyłączyłem. Miał problem z zarządzaniem pamięcią. Wg mnie - wina producenta za brak ubijania nieużywanych aplikacji działających w tle
@lesnydziad7905
@lesnydziad7905 6 ай бұрын
Za to Xiaomi po mimo sporej ilości ramu, potrafi ubić to co się używało przed chwilą, lecz nie ma problemu z tym aby masa śmieci była w tle uruchomiona a niektórych apek nie da się zwyczajnie zamknąć, zamykasz a działają dalej 🤣. Nie wiem jak oni to programują, apki użytkownika powinny być priorytetem a nie radio FM, którego nie używam powiano nigdy się nie uruchomić jeśli algorytm widzi że z tego nie korzystam.
@przemysawkuchta7236
@przemysawkuchta7236 6 ай бұрын
@@lesnydziad7905 i cyk, rootowanie i szybka instalacja innego, czystego systemu 😉
@Paluch313
@Paluch313 6 ай бұрын
O ile zakaz używania telefonu na stacji w praktyce nie ma większego sensu, o tyle istnieją strefy zagrożenia wybuchem, gdzie nie wolno posiadać żadnego sprzętu posiadającego baterię. I tu ciekawostka, bo o ile o zostawieniu telefonu pamięta większość, to innym urządzenien z baterią, które ma w kieszeni spora część z nas są... kluczyki samochodowe. W końcu ten magiczny przycisk do otwierania auta nie działa na siłę woli 😉 Uwielbiam filmy z mitami, czekam na więcej ❤
@gumis009
@gumis009 6 ай бұрын
To nie o baterię chodzi. A port ładowania. Musi spełnić normę Ex. Są telefony lub inne sprzęty z baterią które zabiera się do strefy wybuchowej.
@lesnydziad7905
@lesnydziad7905 6 ай бұрын
Samochód ma akumulator, kable, cewki wysokiego napięcia, kondensatory. Bateria w urządzeniu brzmi jak nieśmieszny żart.
@MlchelDeNostradame
@MlchelDeNostradame 6 ай бұрын
@@lesnydziad7905 99^ zegarków ma baterie, bo chyba już nikt nakręcanych nie nosi, starsi ludzie mają baterie w rozrusznikach na serce, baterie dla osób głuchoniemych etc. Cały świat żyje na bateriach.
@ekorych
@ekorych 6 ай бұрын
Z tym zamykaniem nieużywanych aplikacji to zależy od tego jakie mamy zasoby smartfona. Jeśli mamy słabe urządzenie z 2 rdzeniowym prockiem, zaledwie 3 GB pamięci RAM, oraz kończącą się pamięć flesh na dane to wtedy trzeba zwalniać zasoby, aby potrzebne programy działały poprawnie i wydajnie.
@void1984
@void1984 6 ай бұрын
W razie potrzeby one zostaną zwolnione, lub ubite. Za to baterię potrafią zużyć bez ubicia. Zwłaszcza aparat fotograficzny.
@floyd4472
@floyd4472 5 ай бұрын
To że dostęp do wiedzy jest niemal nieograniczony i każdy może z niego skorzystać, powoduje że wiedza jest niepotrzebna. Jest czymś banalnym. Gdy o nią było trudno, gdy "kosztowała" była w cenie a osoby ją posiadające były "kimś"!
@grzegorzo4795
@grzegorzo4795 6 ай бұрын
Największy mit to trzymać baterie w zakresie 20-80 % , dzięki temu ilość cykli ładowania się zwiększa i bateria szybciej traci pojemność.
@irvvine
@irvvine 5 ай бұрын
Nope, źle rozumiesz pojęcie cyklu ładowania + widać, że nigdy nie sprawdziłeś w praktyce. Ilość cykli się nie zwiększa a zmniejsza gdy trzymasz baterię w tym zakresie. Cykl jest rozumiany jako pełne naładowanie 0-100 a nie jako każde ładowanie. Do tego cykl jest wartością abstrakcyjną i nie jest liniowy - naładowanie 0-80% można potraktować jako zużycie 0,2 cyklu a doładowanie pozostałych % do pełna jako pozostałe 0,8 cyklu. Czy coś w tych okolicach. Aplikacja AccuBattery bardzo klarownie to wylicza i wyjaśnia co, jak i dlaczego. Po prostu ładowanie w górnych zakresach pojemności jest znacznie bardziej obciążające dla akumulatora niż w niższych zakresach (można to też zaobserwować sprawdzając samodzielnie w jakim zakresie najbardziej się grzeje podczas ładowania). Z tego powodu też błędnie jest wyjaśniony w filmie mit 1. W przypadku akumulatorów litowo-jonowych nie należy pozostawiać długo podłączonego do ładowarki, ale nie dlatego, że grozi to przeładowaniem, ale dlatego, że telefon nie działa "na ładowarce" tylko cały czas działa na baterii i co jakiś czas doładowuje znowu do 100% żebyśmy cały czas widzieli 100% na wyświetlaczu. Jest to wariant tzw. trickle charging. I odbywa się akurat w najbardziej obciążającym dla baterii stanie - kiedy jest pełna lub prawie pełna. Dlatego wielu producentów wbudowuje mechanizmy pozwalające przedłużyć żywotność baterii. Np. Samsung od wielu lat w laptopach pozwala w biosie ograniczyć użyteczny zakres pracy akumulatora do zakresu 0-80%. Niedawno dodał też podobne ograniczenie (do 85%) w telefonach i tabletach a następnie jeszcze obniżył (do 80%). Motorola, tego ograniczenia nie ma, ale za to ma funkcję rozpoznawania wzorców kiedy ładujesz (głównie chodzi o podłączanie na noc) i później potrafi np. powolutku (z niską mocą) naładować do 80%, potem normalnie sobie pracować na samej baterii i jeszcze później wznowić ładowanie do 100% tak by skończyć na czas gdy zazwyczaj odłączasz ładowanie. Ma to na celu zredukować trickle charging do minimum, zredukować czas pracy w zakresie powyżej 80% i dać baterii trochę ostygnąć po wstępnym ładowaniu przed wznowieniem ładowania do pełna - a jednocześnie dać Ci co ranek telefon naładowany na 100%. W samochodach/rowerach/hulajnogach/EUC/itp/itd elektrycznych również jest to zalecane a dodatkowo producenci stosują (szczególnie w samochodach) dodatkowy bufor, żeby nawet naładowanie do 100% nie było rzeczywistym 100% (żeby spowolnić zużycie baterii a także zapewnić wolne miejsce na energię z hamowania). Zabieg ten akurat w smartfonach (o czym wspomniano w materiale) jest raczej wątpliwy i niespecjalnie wierzę w jego stosowanie przez producentów. Dodam jeszcze od siebie, że kiedyś używałem smartfonów, tabletów, laptopów i paru innych rzeczy jak popadnie, podłączając na noc do ładowania i ładując do pełna (a laptopa prawie cały czas na kablu) i baterie po 2 latach były już słabe (wciąż sprawne ale trzymały zauważalnie krócej niż nowe) a w laptopie wręcz zarżnięte o czym zwykle się dowiadywałem próbując nagle poużywać na baterii a tam nagły uskok z 60% do 9% i za chwilę koniec zabawy. Od ok. 2018 używam AccuBattery na androidowych urządzeniach (i podobnych narzędzi na laptopie - w Samsungu i Lenovo funkcja jest wbudowana, choć w Lenovo ustawiona na 55-60% i jest to trochę mało, Dell ma mechanizm zbliżony do smartfonów Motoroli, Mac również ale można też samodzielnie wysterować zarządzanie baterią za pomocą aplikacji AlDente) i stosuję się do ich zaleceń i baterie po 4-5 latach wciąż zachowują się normalnie a spadek pojemności jest ledwo odczuwalny na co dzień. Ładuję przez to oczywiście częściej i raczej nie w nocy, ale z tego ile baterie żyją można łatwo wywnioskować, że cykli zużyłem mniej. Z resztą AccuBattery i podobne aplikacje te zużyte cykle i szacowany stan zdrowia baterii mogą Ci policzyć. Wspomniany w filmie proces formowania (rozładować do 0%, naładować do 100%, używać dalej normalnie), czasami również się stosuje w przypadku baterii litowo-jonowych, ale z zupełnie innych powodów, w innych celach i nie w przypadku każdej baterii, a do tego nie nazywa się go wtedy formowaniem. Warto sprawdzić w instrukcji urządzenia, czy producent zaleca wykonanie tego manewru co jakiś czas. W przypadku pakietów baterii ma to ułatwić lub wręcz sprowokować cell-balancing, a dodatkowo w przypadku smart bms - ułatwić wykrycie niesprawnych celek lub sprowokować proces samodiagnostyki - zależnie od zaawansowania elektroniki i oprogramowania kontrolującego battery pack. Zwykle dobre smart bmsy potrafią się obyć bez tego. W przypadku pojedynczych ogniw, też czasami miało to sens w przypadku tanich samoadaptujących się "bms"-ów - ma to sprowokować kalibrację elektroniki/oprogramowania by poprawnie rozpoznawały jakie napięcie towarzyszy poziomowi 100% przy różnych obciążeniach (te poziomy zmieniają się wraz ze zużyciem baterii i wzrostem jej wewnętrznej rezystancji) i w efekcie by poprawnie obliczał poziom naładowania w %. Żaden z tych przypadków zwykle faktycznie nie dotyczy smartfonów, choć niektórzy producenci wciąż zalecają jego wykonanie jednorazowo po rozpakowaniu urządzenia. W kwestii zakresu poniżej 20% to jest to raczej dobra praktyka (im niższy poziom baterii tym niższe napięcie, więc zapotrzebowanie na konkretną moc trzeba kompensować zwiększeniem prądu, co jeszcze bardziej obciąża baterię i potęguje spadek napięcia - z tego powodu np. odradza się piłowanie elektrycznych hulajnóg na pełnej mocy i wszystkich silnikach przy wyczerpującej się baterii, bo wszystkie komponenty się wtedy strasznie grzeją przez duży prąd a osiągi i tak pozostają mizerne, bo napięcie jest niskie; niektórym niedopracowanym modelom da się tak spalić kontrolery silników), ale zwykle nie ma jakiegoś drastycznego wpływu na żywotność o ile nie dobijasz regularnie do 0% a potem odkładasz w tym stanie na tydzień. Dużo urządzeń domyślnie w tym zakresie ogranicza wydajność czy inne parametry (siłę sygnału, jasność ekranu, itd.).
@nortonex
@nortonex 5 ай бұрын
Ad 2 to jednak trochę prawda - nie mówię żeby ubijać wszystkie apki, ale konkretne, które mogą nieproszone działać w tle- przykład z iPhone 14 Pro i gry pokemon go: mam w ustawieniach wyłączone odświeżanie w tle. Przed snem naładowałem telefon i odłączyłem ładowarkę. Potem na chwilę uruchomiłem grę, chwilkę poklikałem, wróciłem do pulpitu, wygasiłem ekran i poszedłem spać. Rano efekt - wydrenowane 30% przez apke, która rzekomo miała nie działać w tle.
@Ricco_0
@Ricco_0 6 ай бұрын
Obecny zakaz telefonu na stacjach benzynowych jest bardziej z powodu by klienci nie przedłużali tankowania poprzez rozmowę telefoniczną
@JustMartha07
@JustMartha07 6 ай бұрын
Naprawdę fajny materiał, odpowiedział na wszystkie moje pytania i nie musiałam ich wcale zadawać XD
@Endless_Dreams
@Endless_Dreams 6 ай бұрын
00:14 mam tę ładowarkę do dziś. Fajne było to, że nie wyrwiesz jej, tylko musisz "złamać". Coś jak magsafe.
@rednaskel3138
@rednaskel3138 6 ай бұрын
Ten materiał nie jest dla mnie, zrobiłem się przemądrzały Formatowanie baterii teraz już nie istnieje, ALE FORMOWANIE baterii jak najbardziej. Nie drenujemy oczywiście do 0, ale staramy się osiągnąć 3 pełne cykle baterii Czyli ładujemy od tych 15% do 100% zostawienie nowego telefonu na noc na ładowarce wskazane jak najbardziej tutaj
@MecenasPL
@MecenasPL 6 ай бұрын
Jako osoba naprawiająca telefony mogę powiedzieć tyle ryż może pomóc na tyle żeby uruchomić telefon i zgrać z niego dane, telefon po takiej operacji nie nadaje się do normalnego korzystania w większości przypadków w czasie zalania uszkodzeniu podlega płyta główna telefonu i wyświetlacz (dwie najdroższe części telefonu). Jeżeli ktoś ma dużo szczęścia i telefon tylko nie ładuje po zalaniu, często wystarczy wymienić gniazdo ładowania, o ile na reszcze podzespołów nie ma śladów zalania.
@nomtbg
@nomtbg 6 ай бұрын
Czy bateria i akumulator to jest to samo? W filmie używasz obu terminów zamiennie.
@drzyzgarobert
@drzyzgarobert 6 ай бұрын
To synonimy.
@rajtiable
@rajtiable 3 ай бұрын
Nie bateria jest jednorazowa akumulator można naładować
@merlin032
@merlin032 6 ай бұрын
Mit z ryżem działał (po części) w telefonach które nie były szczelne, czyli każdy z wymienną baterią. Obecne konstrukcje są na tyle hermetyczne że jeżeli zalejemy urządzenie to bez jego rozszczelnienia mało co pomoże.
@void1984
@void1984 6 ай бұрын
Jeśli telefon jest hermetyczny to go nie zalejesz. Natomiast jeśli zalejesz - to znaczy że nie jest, a ryż pomoże.
@qkohe155
@qkohe155 5 ай бұрын
@@void1984 Najgorzej jeśli jest prawie hermetyczny, czyli woda wleci, a nie wyleci. A ty bez narzędzi go nie rozbierzesz by wysuszyć...
@Towarzysz_Puchat
@Towarzysz_Puchat 5 ай бұрын
a ja tam posiadając odblokowany bootloader i nadane uprawnienia uważam, że ubijanie procesów apek na prawdę przyspiesza telefon, bo korzystam z niej tylko chwilę i za chwilę ją wyłączam, więc nie przeszkadza, nie działa w tle i nie pobiera baterii. myślę, że instagram czy chociażby google mail nie są niezbędne do działania systemu, więc mogę je albo usunąć, albo wyłączyć procesy i wszystko jest git
@dyg3sta
@dyg3sta 25 күн бұрын
Robiłem testy ubijając aplikacje co jakiś czas i jedyna różnica jaka z tego wyszła była taka, że niektóre włączają się te 2 sekundy i tyle czasu zmarnowałem. Na baterię czy prędkość działania telefonu w ogóle to nie wpływało. W pracy używam jednej aplikacji gdzie logowanie chwilę trwa, to po prostu jak jej nie ubiję to się włącza na następny dzień tam gdzie ją zostawiłem. Różnicę widziałem tylko w janosiku, żarła baterię cały czas mimo że jej nie używałem i zakończyłem nawigację
@mieczurazer
@mieczurazer 6 ай бұрын
1. Dawno temu, kiedy na chleb mówiłeś bep. Dało się przeładować telefony :). 2. Programiści swoje a praktyka swoje (jak to zazwyczaj bywa). Kilka razy już mi się zdarzyło, że telefon mi zamulał, a po wyłączeniu aplikacji w tle wracał do normalnej pracy. Ja wiem każdy twórca swojego produktu będzie go zachwalał, ale czasami wkradnie się gdzieś błąd. 3) wyciąganie ładowarki jest jak najbardziej ok. Zazwyczaj ludzie mają więcej niż jedną ładowarkę. To samo z komputerami czy telewizorami. Nie każę teraz wszystkim odłączać wszystkiego wychodząc z domu. Ale pewne małe rozwiązania mogą zaoszczędzić kila dyszek rocznie. Jak wyłącznik światła połączony z wyłącznikiem TV (tak tak wiem niektórzy lubią oglądać TV przy zgaszonym świetle, ale wtedy wystarczy zrobić podwójny wyłącznik, i wtedy jeden wyłącza światło i TV a drugi tylko światło). Ja mam tak w całym domu, i sobie cenię, rocznie 80-120zł w kieszeni zostaje za darmo.
@igi3lvelpolisheagle592
@igi3lvelpolisheagle592 6 ай бұрын
Co z mitem o kładzeniu telefonu na pralce, lodówce? Pamiętam jak byłem młodszy i latały telefony z antenami, zielonym ekranem, i gumowymi przyciskami to mit był w obiegu. Ktoś wie jak to wygląda w tych czasach? Ma to wpływ na prace urządzenia?
@void1984
@void1984 6 ай бұрын
Z pralką to nie mit. Wirująca pralka zrzuci telefon i się rozbije.
@jacek-jan
@jacek-jan 5 ай бұрын
1:42 taa bufor bezpieczeństwa o nazwie "planowane powtarzanie produktu" i "licytowanie się mAh". 3:02 moja stacja ładowania z Aldi zaczęła się topić po miesiącu (dokładnie dzień po wywaleniu paragonu).
@PiotrPilinko
@PiotrPilinko 6 ай бұрын
MIT3: od czasu do czasu należy rozładować do minimum baterię (nie do zera, bo producenci pokazują 10-20% baterii jako zera) - w celu kalibracji układu zarządzającego akumulatorem - instrukcje wielu urządzeń o tym mówią - jak często, to już zależy od urządzenia.
@Kateulu
@Kateulu 6 ай бұрын
Bardzo ciekawe 😁
@rednaskel3138
@rednaskel3138 6 ай бұрын
Z ładowarkami i telefonami to jest tak, że telefon musi się najpierw „dogadać” z ładowarką (Są to właśnie standardy komunikacyjne i rodzaje szybkiego ładowania) także można być spokojnym, co innego gdy damy wolną ładowarkę, a chcemy naładować sprawnie telefon (uwaga: kabel też może być wąskim gardłem)
@mystic865
@mystic865 6 ай бұрын
Stare baterie pol-lit traciły szybciej pojemność, gdy były zbyt długo podpięte do prądu po osiągnięciu 100 % lub gdy były często rozładowywane. Później problem ten wyeliminowano. Ładowarkę i inne urządzenia po wyłączeniu warto wypiąć z gniazdka. Szkoda ryzykować podczas przypadkowej burzy, gdy nie będzie nas w domu.
@mariusziwanski1328
@mariusziwanski1328 6 ай бұрын
MIT nr 5 Z zakazem telefonu jest tak samo jak z wymogiem gaszenia silnika chodzi o to że ludzie wchodzili do środka pojazdu po telefon lub nie skupiali sie na tankowaniu i wtedy: mogło dojść do wyładowania po przez to że pocieraliśmy się o siedzenie lub mogliśmy na coś paliwo wylać z nieuwagi Co do gaszenia silnika to chodziło o kradzieże i by nie wchodzić do samochodu
@BezczelnyHejter
@BezczelnyHejter 6 ай бұрын
Pornoboty atakują xD Zrób na ich temat materiał! xD
@tomeks914
@tomeks914 6 ай бұрын
mnie atakuja na fb i na IG XDD
@dodorimus
@dodorimus 6 ай бұрын
To ciebie też? o kurna, mnie zaczynają mówić dzień dobry w żabce. Pojebany skynet
@tomeks914
@tomeks914 6 ай бұрын
@@dodorimus doslownie XD
@Przemyslaw_Pultorak
@Przemyslaw_Pultorak 6 ай бұрын
Płyn hamulcowy również jest higroskopijny, może tego warto spróbować 🤣😅
@lukaszp.3888
@lukaszp.3888 6 ай бұрын
Najwiekszy ściemniacz z producentów to samsung. Piszę fizykę na nowo, byle by nie wymieniać smartfonow na nowe lub ich naprawiać. To samo tyczy się procesorów, które montuje. Są gorsze i cały świat to wie i ma dowody, to tylko oni nie widzą problemu, ba wręcz są równe lub lepsze.
@adke500
@adke500 6 ай бұрын
Bardzo pożyteczny materiał. W cudowne właściwości higroskopijne ryżu wierzyłem do tej pory ❤😂
@Bunch.
@Bunch. 5 ай бұрын
O ile w przypadku wszystkich punktów możesz mieć rację, o tyle NIE WIERZĘ w to aby mnóstwa oczekujących apek w tle nie usuwać bo to "nie przyśpieszy" telefonu. W to nie wierzę. Niech ktoś z widzów się wypowie jak jest...
@nihilistycznyateista
@nihilistycznyateista 6 ай бұрын
Co do odpinania urządzeń na wyjazd - ja nie robię tego, bo robię coś prostszego i wyłączam listwy w przypadku telewizora i routera w salonie oraz mikrofalówki, blendera i piekarnika w kuchni; oraz UPS w przypadku komputera. Przy okazji gasną obie ładowarki - jedna przy TV i druga przy biurku z komputerem. 3 przełaczniki i można spać spokojnie. Korków nie wyłaczam, aby jednak lodówka to chodziła, no i piec wraz ze sterownikami od ogrzewania też raczej ejst idtotny.
@c64club
@c64club 6 ай бұрын
Dobrze zaprojektowana sieć w domu i jednym "pstryczkiem" w rozdzielnicy wyłączasz w domu wszystko oprócz lodówki.
@StalMoskit
@StalMoskit 6 ай бұрын
Mała korekta, duża ilość MP przy obiektywach stosowanych w smartphonach jest szkodliwa i im więcej tym gorszej jakości zdjęcie będzie, a inżynierowie robią cuda, że te zdjęcia mimo tego tak dobrze wyglądają, tylko po to, by "marketing", a później najładniejsze zdjęcia robi aparat 12MP, obok tego 100MP (bo telefon ma 5 aparatów).
@ashrasmun1
@ashrasmun1 6 ай бұрын
9:40 może nie pobiera prądu, ale piszczy i przyczynia się do rozwoju szumów usznych, bo mózg się z czasem przyzwyczaja do tego ciągłego pisku - trzymanie ładowarki non stop w kontakcie to nie jest dobry pomysł, tylko po prostu z innego powodu
@void1984
@void1984 6 ай бұрын
Piszczą transformatorowe, a ich prawie się nie używa do telefonów.
@HGruber71
@HGruber71 5 ай бұрын
@@void1984 Piszczy przetwornica a nie transformator. Tyle, że to piszczenie jest daleko poza zakresem słyszalności nietoperzy więc słyszą to tylko nadludzie.
@nomadwojtas8547
@nomadwojtas8547 2 ай бұрын
Wincej tego typu filmów! Wincej!!! Łosiem tysięcy !!!!!!!
@lukask7445
@lukask7445 6 ай бұрын
10:48 każda ładowarka jest sprawdzona na zasadzie "nigdy jeszcze nie wybuchła"
@ukaszryczkowski9846
@ukaszryczkowski9846 6 ай бұрын
To po co jest funkcja zamknij wszystkie apki w pracujące w tle?
@Sleven6000
@Sleven6000 6 ай бұрын
Materiał złoto na stare przyzwyczajenia :P
@nakklevar
@nakklevar 6 ай бұрын
9:31 na stacjach paliw, a w mojej byłej robocie to nawet na szkoleniu BHP straszyli że telefun to spowoduje wybuch, ale pewnie chodziło o to żeby pracownicy nie mieli telefonu. Kołchoz edition
@The_Michael
@The_Michael 6 ай бұрын
Do dziś tak mam, że nowy telefon za pierwszym razem rozładowuje do końca i ładuje do pełna. Rodzice tak nauczyli.
@gpcga
@gpcga 6 ай бұрын
współczuję 😐
@ukaszpilarski9036
@ukaszpilarski9036 6 ай бұрын
A teraz ważna sprawa; co to za case na iphona?
@0.v.0
@0.v.0 5 ай бұрын
10:28 raczej od 4,5 zł do 9zł rocznie, a jeśli w domu mamy włączne 2,3 ładowarki to już kebsa sobie kupimy :)
@AloizyVoner
@AloizyVoner 6 ай бұрын
Restart to nie to samo co reset ;)
@Zingerek123
@Zingerek123 6 ай бұрын
Kiedyś jak zalałem laptopa to wsadziłem go do ryżu. Efekt był taki, że laptop stał się grzechotką, bo ryż dostał się do środka przez otwory wentylatora i nie miałem jak go wyjąć, wspaniały upgrade 10/10 polecam
@0.v.0
@0.v.0 5 ай бұрын
bo nie wsadza się do ryżu, tylko wkładasz torebki pochłaniające wilgoć :)
@rakos994
@rakos994 6 ай бұрын
Ogólnie jeśli chodzi o koszty ładowarki pozostawionej w kontakcie to zaczyna się pewnie od 1,50zl rocznie ale może się kończyć nawet na 40zl rocznie w przypadku bublowatego chińczyka który pobiera 10watt a nie standardowe 0,5watt
@0.v.0
@0.v.0 5 ай бұрын
proste wyliczenia wskazują że jeśli ładowarka 0,5 watów, jest włączona 24h/12mc to nie bedzie to 1,5zł rocznie tylko zależnie od ceny prądu przynajmniej 4,5zł/r
@djlukas1983
@djlukas1983 6 ай бұрын
Mit nr 2 nie jest mitem! Mam Xiaomi Redmi 9C NFC z 512MB RAMu, Wgrałem do niego Androida 14 GSI. Jak mam odpalone 2 aplikacje (YT music i Smule) to telefon przestaje reagować, tzn robi się jeden wielki lag na skutek braku RAMu, ale wystarczy, że zamknę jedną z nich (obojętnie którą) to telefon znów odżywa i działa płynnie.
@Tomek.K.C
@Tomek.K.C 6 ай бұрын
Co chwile doladowywuje baterie jak wiec i tak lepiej odłączać jak się naładuje
@lukaszjedryszczyk7320
@lukaszjedryszczyk7320 6 ай бұрын
Tak poradzi sobie samodzielnie🤣 jiz mi sie zdarzało ze aplikacje w tle potrafiły drenować baterie.
@DJKMonkeyMusic
@DJKMonkeyMusic 5 ай бұрын
Wystarczą w tle jakieś 2 wymagające gry żeby telefon zaczął wolniej działać
@heniudamian534
@heniudamian534 5 ай бұрын
i tak i nie, "zminimalizowanie" aplikacji na telefonie praktycznie ją wyłącza, zostają tylko dane w ramie i to jedynie ram można zapchać. Co obecnie jest dosyć trudne bo kazdy telefon 1k+ ma 6/8GB ramu wiec praktycznie niemozliwe jest zapchanie tego na telefonie.
@AnonikAnonikos
@AnonikAnonikos 6 ай бұрын
To teraz promieniowanie telefonów.
@nefarious_0969
@nefarious_0969 6 ай бұрын
Z apkami w tle chodzi o to że jest porządek i łatwiej się w tym odnaleźć.
@TheBlackRaven88
@TheBlackRaven88 6 ай бұрын
W UK nie zapłacisz telefonem przy dystrybutorach, jedynie kartą płatniczą. Chyba że w sklepię bądź kiosku po odejściu od dystrybutora 🙂
@marcinolesiejuk5194
@marcinolesiejuk5194 6 ай бұрын
Z tym ryżem - proszę nie bajkować. Ryż suchy nie wchłania magicznie wody z wnętrza smartfona, nie przyciąga jej w magiczny sposób. Wchłania wodę z pary wodnej która jest wszędzie w naturze oprócz próżni. Więc oczywiście jeżeli w np. telefonie jest para wodna to koniec końców zostanie przez ryż wchłonięta. Nowoczesne smartfony są raczej bardzo odporne na zalania wewnątrz, Oczywiście wchłonięcie przez ryż wody nie oznacza że telefon dalej będzie działał.
@PiotrPilinko
@PiotrPilinko 6 ай бұрын
MIT1 nie był mitem za czasów baterii NiMH: tam należy odłączyć je od ładowania, bo były ładowane minimalnym prądem. Do tej pory mam urządzenia z takimi akumulatorami i instrukcja zawiera informację, by po naładowaniu je odłączyć, by nie obniżać całkowitej pojemności baterii.
@TheLichy1234
@TheLichy1234 6 ай бұрын
Ty no ale ja po to wyłączam te aplikacje, bo nie chce żeby działały w tle. Jakby rozumiem że telefon i twórca ma przez to trudniej i o to mi chodzi to nie ma na celu zzoptymalizacji to ma na celu wyłączenia nieużywanej aplikacji, te które się opierają lub już WGL włączają spowrotem same robio get out. Nie ufam i mam prawo.
@Neitoriba17
@Neitoriba17 6 ай бұрын
Mit 2 nie jest mitem, a faktem. A to, że zaprzeczasz sam sobie już w ogóle jest dziwne, bo dopiero co wcześniej mówiłeś o optymalizacji baterii, która właśnie dokładnie robi to o czym mówisz: "usypia" tzn. WYŁĄCZA aplikacje, które działają w tle a nie są aktywnie wykorzystywane przez użytkownika. Nie wiem ile też razy w pracy ratowałem stare telefony, które po wyłączeniu 3/4 aplikacji dostawały drugie życie.
@Kszychulecgg
@Kszychulecgg 6 ай бұрын
ja kiedyś słyszałem mit, że jeśli się przyłoży magnes do telefonu to straci zasięg
@azazelastaroth1382
@azazelastaroth1382 6 ай бұрын
Owiń folią amelilinową, Amelinum! amelililinowe...
@konradkondzisaw5960
@konradkondzisaw5960 5 ай бұрын
Nie straci. Próbowałem na starym smartfonie Wiko Lenny. Kompas też działał normalnie
@azazelastaroth1382
@azazelastaroth1382 5 ай бұрын
@@konradkondzisaw5960 widać mój jest wyjątkowy ;) (był)
@Kszychulecgg
@Kszychulecgg 5 ай бұрын
@@konradkondzisaw5960 dlatego to tylko mit
@azazelastaroth1382
@azazelastaroth1382 5 ай бұрын
@@konradkondzisaw5960 jakiego kompasu używałeś podaj model.
@piterekd
@piterekd 5 ай бұрын
Mi jakiś miesiąc temu samsung wpadł do wanny podczas kąpieli i jedyne co mi wyskoczyło to komunikat o wilgoci w porcie ładowania który rano znikł
@gnomiastyy2241
@gnomiastyy2241 6 ай бұрын
wkładania do ryżu wszystkiego co sie tylko zmiesci już chyba nigdy nie zapomnimy xD
@s384n5
@s384n5 6 ай бұрын
Well done 👍✅.
@eSTeeRBe
@eSTeeRBe 6 ай бұрын
jak widzę słowo "mit" zapisane wielkimi literami to w głowię słyszę "em-aj-ti": Massachusetts Institute of Technology (MIT). tylko ja tak mam?
@RedHawkBoxing
@RedHawkBoxing 6 ай бұрын
tak
@o0GzxS41BIbyux3vEoNehl5FH
@o0GzxS41BIbyux3vEoNehl5FH 6 ай бұрын
Nieużywanie telefonu na stacji nie wynika z niebezpieczeństwa jakie stanowi urządzenie - bo takowego nie ma. Nie powinno się używać telefonu z tego samego powodu, dlaczego nie powinno się używać, gdy prowadzisz auto. Skup się na tankowaniu a nie na szitokach.
@bodzioexpert2152
@bodzioexpert2152 6 ай бұрын
Ja wyłączam apki w tle, nie po to by zaoszczędzić RAMu i zużycia procka ale dlatego, że mnie wkurwiają, jak potrzebuję coś na szybko przełączyć a tam 15 apek odpalonych.
@szymon4602
@szymon4602 6 ай бұрын
1:50 Sam powielasz mity. Nie ma nic złego w rozładowaniu "'do zera", bo to nie jest żadne zero, tylko napięcie nominalne 3.6V dla LiIon i 3.7 dla LiPo. Tak producenci telefonów ustawiają poziom zero. 2:00 Od 20 do 80% powiadasz? Od jakiego poziomu? Z całą pewnością nie napięcia nominalnego.
@ADR1991pl
@ADR1991pl 6 ай бұрын
W telefonie htc hd2 mialem problem z wlaczeniem, jesli do tego zera go rozladowalem.
@PiotrPilinko
@PiotrPilinko 6 ай бұрын
@@ADR1991pl To oznacza, że zszedłeś za nisko z poziomem napięcia (np. przez to, że układ ładowania został rozkalibrowany).
@nakklevar
@nakklevar 6 ай бұрын
0:58 u nas akumulatory do narzędzi nieraz stoją 10h w ładowarce.
@rafcik.s
@rafcik.s 6 ай бұрын
Moja małżonka utopiła nie wodoszczelny telefon w kibelku a następnie szybko wsadziła go do zlewu i potraktowała zimnym myciem. Gdy dotarłem na miejsce zbrodni w zasadzie było już po wszystkim. Tylko że telefon wysechł , i zaczął działać jak gdyby nigdy nic.
@DanielloOOo
@DanielloOOo 6 ай бұрын
Ja wymuszam zatrzymanie nie używanych jeżeli nie da się usunąć i też wyłączam program który sprawia że wszystko ma w tle połączenie z internetem jeżeli nie używasz bateria wreszcie trzyma super pomimo używania częstego
@takasytuacja5133
@takasytuacja5133 6 ай бұрын
w koncu film :D
@nerdodragonnerdpl4167
@nerdodragonnerdpl4167 6 ай бұрын
Ja nawet gdy dało się przeładować czy swormatować baterie się do tego nie stotsowałemXD Zabawna rzecz o starych experiach...wstrząs potrafił sprawić że twój telefon będzie pokazywał i działał na 1 procencie bateri ale ten jeden procent czy 5 czy 20 nie kurczyły się do ukończenia zajęć szkolnych po intensywnie przegranych 7 lekcjach bo trza jakoś zachować poczytalność:) Czego ludzie przepłacają za apla nie wiem...
@3dhYT
@3dhYT 6 ай бұрын
Zawsze ładuje smartfon od 15%, bo wtedy domaga się ładowania, do 85%, bo taki limit można włączyć w Samsungach.
@Tomek.K.C
@Tomek.K.C 6 ай бұрын
Zachwalają ryż gdy telefon jest wodoodporny i profilaktycznie tylko tam wkładają i mówią że włożyli telefon i nic mu się nie stało 😅
@skubi800
@skubi800 4 ай бұрын
Korzystam 20%-80%, po 2 latach około 88% pojemności baterii z ładowaniem co 1,5/2 dni
@tymonfankidejski
@tymonfankidejski 6 ай бұрын
Co do optymalizacji, mam od kilku miesięcy włączoną ochronę ładowania i poza tym że mam na star -15% i muszę dbać by nie spadała do 20% za często jest git
@danielmatusewicz9276
@danielmatusewicz9276 5 ай бұрын
Słyszałem mit o noszeniu telefonu w kieszeni, że może powodować bezpłodność 😁
@heniudamian534
@heniudamian534 5 ай бұрын
Mit to to nie jest, bardziej legenda, może jedna osoba w ten sposób dostała raka, a dwie stały sie bezpłodne. Chodzi tu o nagromadzenie fal elektromagnetycznych w okolicach jąder. Problem taki że telefon to nie jedyne źródło takich fal jak i same natężenie, częstotliwość, a przede wszystkim energia tych fal jest zbyt mała aby zrobic cokolwiek.
@pawehoowacz1291
@pawehoowacz1291 6 ай бұрын
Mit 3 Jesteś tego pewien? Ja na własnej skórze przekonałem się że co jakiś dłuższy okres czasu trzeba rozładować baterie do 0 absolutnego, pół dnia mi trzymał telefon a po tym rozładowaniu pełnym zaczął trzymać znowu dzień
@PiotrPilinko
@PiotrPilinko 6 ай бұрын
To o kalibracji układu ładowania baterii - większość producentów laptopów radzi, by w tym celu rozładować baterię lapka na maksa i naładować do pełna.
@Full-Of-Irony
@Full-Of-Irony 14 күн бұрын
Jak ja tłumaczę te oczywiste rzeczy znajomym czy rodzinie to się patrzą jak na debila i twierdzą, że się nie znam 🥲 bo po to robiłam kierunek informatyczny, żeby się nie znać i nie wiedzieć XD
@Plivas
@Plivas 6 ай бұрын
Z tym ryżem to chodzi o to że kiedyś przykładowo miałem Nokię 3210 i telefon był praktycznie rozbieralny całe etui bateria wszystko ale stare telefony były rozbierane z wymiennymi etui obudowami a nowe już nie . Przez fakt że były rozbieralne to sól ryż mógł wchłonąć wodę z podzespołów . To samo tyczy się burzy pioruna kiedyś były takie naklejki które świeciły gdy telefon dzwonił były naklejane przy antenie i faktycznie powodowały napięcie i diody świeciły fajny efekt dowały to w nocy i dlatego może był zakaz używania ich na stacjach benzynowych.
@Plivas
@Plivas 6 ай бұрын
A jak ktoś nie wierzy to może sobie sprawdzić na internetach a jak nie to kupić sobie stary telefon naklejke świecąca na telefon i samemu sprawdzić teraz telefony te są tanie .
Wynalazki, które wyprzedziły swoje czasy
16:14
tvtech
Рет қаралды 163 М.
Zakazane gadżety, o których nie miałeś pojęcia
10:46
tvtech
Рет қаралды 67 М.
Hoodie gets wicked makeover! 😲
00:47
Justin Flom
Рет қаралды 133 МЛН
World’s strongest WOMAN vs regular GIRLS
00:56
A4
Рет қаралды 51 МЛН
風船をキャッチしろ!🎈 Balloon catch Challenges
00:57
はじめしゃちょー(hajime)
Рет қаралды 92 МЛН
Najbardziej PRZEREKLAMOWANE gadżety ostatnich lat
11:46
tvtech
Рет қаралды 36 М.
Te urządzenia były PIERWSZE
16:13
tvtech
Рет қаралды 85 М.
Żałuję zakupu PS5! Oto 6 POWODÓW dlaczego.
8:50
Kanał Gierkowy
Рет қаралды 11 М.
Gadżety, które trzeba było WYCOFAĆ ZE SPRZEDAŻY
9:18
Legendarne TELEFONY z filmów
15:45
tvtech
Рет қаралды 76 М.
Smartfony jedyne w swoim rodzaju
13:17
tvtech
Рет қаралды 48 М.
Absurdalne sposoby naprawy sprzętu… które działają!
11:43
Najgorsze reklamy TECH, które wywołały skandal
13:06
tvtech
Рет қаралды 36 М.
Legendarne firmy, które dziś już nic nie znaczą
14:22
tvtech
Рет қаралды 470 М.
KULTOWE GADŻETY, które wróciły po latach
13:35
tvtech
Рет қаралды 47 М.
Hoodie gets wicked makeover! 😲
00:47
Justin Flom
Рет қаралды 133 МЛН