Dzięki wielkie! Świetny film! Szkoda, że nikt tak fajnie w szkole nie tłumaczył. Może bym w szkole złapał bakcyla, a nie na "starość" (w kontekście muzycznym) nadrabiał zaległości :)
@malgorzatamalgorzata71943 жыл бұрын
dzieki, sama nie dokopalabym sie do tak skondensowanego opisu.
@Jedrek-xg8rq7 ай бұрын
Dzięki świetna nauka👍
@hakisato388410 ай бұрын
super materiał polecam
@oliwier_zwrzosow3 жыл бұрын
Dzięki! Bardzo mi pomogłeś!
@GadesChannel3 жыл бұрын
Bardzo się cieszę :)
@Ania_793 жыл бұрын
Super
@someoneelse5647 күн бұрын
no to super ale jak z tych skal robic melodie
@GadesChannel7 күн бұрын
W jakim sensie "z tych skal robić melodie"? Jeśli ma się skalę, to ma się też zbiór dźwięków, z których można zbudować melodię (ma się też od razu zbiór akordów do budowania harmonii). I - jeśli się nie mylę - na tym polega wkład kompozytora, żeby zrobić "coś z niczego" ;) Jeśli nadal, mimo znajomości akordów i dźwięków, nic nie przychodzi do głowy, to można zawsze zagrać losowe dźwięki ze skali albo zagrać kilka akordów z tej skali i w tym szukać inspiracji. Dokładnych przepisów na pisanie melodii, niestety, nie znam.
@ftalo48819 ай бұрын
3:18 jest błąd powinno być że skala molowa harmoniczna to 1-3-4-6-8-9-11
@GadesChannel9 ай бұрын
Nie zgodzę się - przynajmniej na podstawie dostępnych mi źródeł, to jest 1-3-4-6-8-9-12, czyli kolejno +2, +1, +2, +2, +1, +3.
@ftalo48819 ай бұрын
@@GadesChannel ale przecież tam pisze, na jednym z ekranów właśnie tak jak napisałem. Jakie +3? żadna skala nie posiada takiego interwału
@GadesChannel9 ай бұрын
@@ftalo4881ale czy molowa skala harmoniczna to nie jest skala z siódmym stopniem podniesionym o pół tonu? A-moll harmoniczna to, stosując notację anglosaską, a-b-c-d-e-f-g#, tak? Czyli między f a g# są trzy półtony?