Dziękuję. Po Nowym Roku mam w przygotowaniu 4 filmy.
Жыл бұрын
Ôgrōm niydocynianyj roboty. Szkoda, że ô tym publicznie ino Wy gŏdŏcie... Zŏca! 💛💙
@slaska.kronika Жыл бұрын
Bardzo dziękuję za uznanie.
@karolkowalski315 Жыл бұрын
Film bardzo dobry, widać odwagę,rzetelność i fachową rękę twórcy filmu w każdym jego momencie. Gratuluję.😎
@slaska.kronika Жыл бұрын
Dołożyłem dziennikarskiej sumienności i dążenia do pokazania faktów. Dziękuję za ocenę. Ufam, że po filmie odezwą się osoby mogące poszerzyć pokazane informacje.
@michaelool4685 Жыл бұрын
Dobro robota👍
@slaska.kronika Жыл бұрын
Twoje słowa dodają mi chęci do dalszej pracy. Jedyny problem w tym, że jeszcze dziś ludzie boją się mówić. Swoimi filmami staram się oddać zoca tym, którzy tragicznie odeszli, lub bronili Heimatu. Informacji o lądowaniu Stuka JU 87 pod Bachheiden poszukiwałem niemal rok.
@michaelool4685 Жыл бұрын
Ludzie wtedy byli zastraszani i boli się godać o tamtych czasach. Znom to z mojej rodziny.
@slaska.kronika Жыл бұрын
@@michaelool4685 Jeżeli znajdą się odważni do wypowiedzi przed kamerą, to zrobiłbym film na temat powojennych prześladowań i prześladowców. Jeżeli strach będzie jeszcze dominował, to twarze osób zabluruję. Wczoraj zawiodłem się na człowieku, który promuje dobrobyt i pokój nie dzieląc nikogo, a słyszałem jego wypowiedź dyskryminującą Ślązaków tylko, dlatego, że w Kauflandzie (na Śląsku) wprowadzono język śląski. www.rp.pl/handel/art37691191-kaufland-wprowadzil-dwujezyczne-nazwy-w-sklepach-na-slasku Tylko patrzeć jak wrócą powojenne represje dla ok. 1 mln. Osób tylko, dlatego że oprócz polskiego obywatelstwa czują się Ślązakami. Między innymi dlatego zrobiłem ten film, aby stanowił przestrogę przed wszelkiego rodzaju nacjonalizmami.
@emigrantjo789 Жыл бұрын
Super sztoff Jestem pod wrażeniem Bin stolz von dir Byda Dali Cie miō na ōku 👍👍👍
@SawekMarcar Жыл бұрын
Bardzo dobry film. Dużo ważnych i ciekawych informacji. Jednak wkradł się mały błąd. Zdjęcie przedstawiające zajazd pana Reinholda Genschorek w Mischlune-Wildbahn pochodzi z widokówki nadanej dnia 6.10.1913r. na poczcie Bogdaj czyli niedaleko miejscowości Wildbahn (obecnie Wróbliniec) obok miasta Militsch (obecnie Milicz) na Dolnym Śląsku. Pokazana na następnej widokówce wieża niedaleko gospody to geodezyjny punkt triangulacyjny który jest tam podpisany jako Heidauer Aussichtsturm czyli wieża widokowa w Heidau ( obecnie osada Płonka w sołectwie Wróbliniec) i na niemieckich mapach jest on zaznaczony w okolicy Wildbahn-Heidau ( trójkąt z kropką w środku to oznaczenie punktu triangulacyjnego), Tak samo jeżeli chodzi o osobę właściciela pana Reinholda Genschorek to jego nazwisko widnieje w książce adresowej Kreis Militsch z lat 1925/26 zamieszkały w Wildbahn oraz jest podany jego zawód Gastwirt czyli restaurator. W sieci są dostępne inne zdjęcia tej gospody z czasów kiedy bezpośrednio przy niej ( kamień graniczny nr K018 ) przebiegała granica pomiędzy Niemcami a Polską, obecnie przebiega tam granica pomiędzy województwami dolnośląskim i wielkopolskim. Dla zainteresowanych mogę podać linki do stron z tymi informacjami.
@slaska.kronika Жыл бұрын
Dziękuję za komentarz. Byłbym wdzięczny za kontakt, bo szykuję kolejny materiał, a potrzebuję pomocy kogoś bardziej kompetentnego niż ja.
@djzombek Жыл бұрын
Jak zawsze super materiał!
@slaska.kronika Жыл бұрын
Ufam, że w realizacji kolejnych filmów uzyskam większą pomoc od mieszkańców, którzy opowiedz swoje historie, pokażą zdjęcia, czy dokumenty z epoki.