ano FíkrátHá milý Ajfle se rovná ÉnafídeltaTéjedinéPlavovlásky a máme tu zatra gravitaci v kapse. Je to dost Ivane Pavloviči? :)
@pavelaron417917 күн бұрын
Napadá mě otázka: Jak je možné, že u vypařování černé díry, ta černá díra nepohltí ty částice zpět. Nedává to logiku.
@CzSCaesar23 күн бұрын
Podle mých výpočtů by hustota měla být při průměru 45AU asi 1400g/cm3, což není jak se uvádí v blábolvideích, že čajová lžíčka ma miliardu tun,singularity.. atd atd. Úniková rychlost na "povrchu" činí 2.1násobek rychlosti světla do vzdálenosti 75mil km. Ćlověk s 80kg váží na povrchu 2.1 milionu kg. Z mých výpočtů vyplývá, že hustota dosahuje téměř samotného protonu, ale odchylka je dána spíše uspořádáním samotných protonů,které nejsou samozřejmě jako cihličky, ale mezi nimi prostor a také neupřesněným průměrem ČD. Samotná ČD nepohltí žádné lehčí částice než protony, magnetické pole je vybije v podobě jetů. Pro laiky je to jako by jste chtěli narvat do skály polystyren:) Tot vše k mým výpočtům a nobelovku mi pošlete rovnou s prachama, hezký svátky a učte se.
@honzakcz753121 күн бұрын
Podle čeho jste to počítal.
@rostislavtobolka952928 күн бұрын
A co na to Ing.Jiří Kondr? Nebo už se usmívá shora spolu s andělemi?
@farmahedvikaslatinky22 күн бұрын
...spolu s anděli..😊
@jiritvrdy559428 күн бұрын
prostému člověku přijde zvláštní, jak může loď zrychlovat zrychlením "g" víc než rok. Prostým podělením totiž vyjde, že rychlosti světla bude dosaženo za 347dní 5hod a 20minut. Asi to bude tou relativitou. Vnější pozorovatel asi bude vidět, že se to zrychlení lodi zmenšuje, ale posádka ho bude stále cítit stejně. Pro mě ovšem nepředstavitelné.
@kokotajebka28 күн бұрын
Kočka odhalila tajemství vesmíru
@hmmh-qq25 күн бұрын
Einsteinova rovnice obsahuje experimentálně zjištěnou gravitační konstantu, proto gravitace v ní zůstává stále jako síla. Nezakřivuje se hmotný prostor, ale zakřivují se jen dráhy, po kterých se tělesa v gravitačním poli pohybují.
@hmmh-qq25 күн бұрын
Jenže inerciální i neinerciální vztažné soustavy mají vzájemně totožný pohyb a vzájemně totožnou setrvačnou a odstředivou sílu, proto žádná z nich není vůči jiné zvýhodněna, aby v ní se relativistické efekty projevily tak, že jiná soustava by to při vzájemném porovnání mohla rozlišit.
@hmmh-qq25 күн бұрын
Einsteinova gravitační konstanta je "8πG/c^4" a obsahuje Newtonovu gravitační konstantu, proto teorie relativity stále považuje gravitaci jako sílu a Einsteinovy rovnice počítají skrze vektory geodetiku pohybu tělesa, proto zakřiveny jsou jeho dráhy.
@LKLKLK11 күн бұрын
@@hmmh-qq Vaše vedomosti fyziky a matematiky sú na úrovni Jati . Neviete ani čo je vzťažná sústava . Vo Schw. metrike sa dráha hmotného bodu nepočíta "skrze vektory" lebo dif. rovnice pre geodetiku neobsahujú žiadne vektory . Podla Newtonovych dif. rovníc s absolútnym časom je ohyb svetla pri Slnku 0,875" a stáčanie perihélia eliptickej dráhy v probléme 2 telies je nulové čo je v rozpore s realitou a nie sú možné špirálové dráhy a kvázišpirálové dráhy ked bod "z nekonečna" obehne viacnásobne centrálny bod M a potom sa vzdiali "do nekonečna" . Takéto dráhy nie je možné vysvetliť gravitačnou silou F=GmM/rr v nezakrivenom 3rozmernom priestore .