Не пропустіть продовження! Усі історії про Різдво та Маланку збираємо в цей плейлист: kzbin.info?list... Підтримайте нас на Patreon: www.patreon.com/ukrainer Читайте нас різними мовами: heylink.me/ukrainer/ Не забудьте підписатись на канал: ukrainer.ua Спостерігайте за нашими Instagram: instagram.com/ukrainer_net/ Слідкуйте за нашим ФБ: facebook.com/ukrainer.net/
@lydia28782 жыл бұрын
На Поділлі не тільки звичаї відрізнялися одного району від іншого , але відрізнялася мова одного села від іншого, якщо відстань була до 1,5 -2 км. Україна надзвичайно різноманітна у всьому і звичаях теж. Тож дечко або деко це зроблений із металу прямокутній виріб із зовсім не високими бортиками, на яких випікали пиріжки, струдлі. Хліб та калачі випікали у круглих формах. Старі форми , які були зроблені вручну були не гофровані. Пізніше вже були форми гофровані які штамповані і продавалися у господарських крамницях. А ще на деці випікали виріб , який був сплетений із п'яти кіс, як він правильно називався я не пам'ятаю. Якщо хтось не забув, напишіть. На Різдв'яний Святий Вечір на столі клали запашне сіно і застеляли святковою білою із орнаментом бавовняною скатертиною, мабуть зіткана на верстаті. Ставили на стіл обов'язково хліб і калачі один на один в яких горіла товстенька свічка із бджолиного воску і стояла у глинянній красивій посудині кутя із пшениці. У цей вечір діти носили вечерю до хрещених та близьких родичів. Дорослі носили вечерю за померлих до стареньких людей. На Різдво ходили один до одного родичі та друзі і колядували. На Різдво діти ходили колядувати до сусідів. Їх пригощали пиріжками, яблуками, цукерками, смаженим насінням соняшнику та гарбуза і кидали металеві копійки. До речі, ніхто ніколи не говорив такого.«Дайте дядьку пятака». Ось такі мої коротенькі, але дуже щемливі для мене, спогади про Різдво на Поділлі. Це Могилів- Подільський район. Неймовірно красивий край із давньою історією та працелюбними людьми.
@eugenemytrofanov561522 күн бұрын
Дуже дякую родині Скориків за відновлення та збереження українських традицій! Нехай вас Бог оберігає
@deesoulck2 жыл бұрын
Я народився тоді, коли радянський союз доживав останні дні. І чим більше я пізнаю справжню українську культуру, історію та звичаї, тим більше ненавиджу совок та його пережитки. Слава нації! Смерть ворогам!
@olenaukrajinka2 жыл бұрын
Саме так, совок це тюрьма народів, не тількі українців.
@МарусяВлох25 күн бұрын
Дякую за відео! Використовую його, коли навчаю іноземців української мови.
@osko30282 жыл бұрын
Як гарно! Дякую, родині Скориків, що відроджують давні наші традиції, а Ukraїner за поширення цього, як на мене, корисного контенту. На тлі сучасного часу, сподіваюсь, українці зацікавляться минувщиною. Дуже сподобався давній килим у світлиці. Раніше "дерево життя" довелось бачити тільки на вишитих рушниках.
@vladuha72112 жыл бұрын
Дякую за те що показуєте звичаї українського народу! Дуже приємно дивитись!
@kumysispaketov47292 жыл бұрын
Подяка за збереження традицій і героям, і автору відео.
@yana41822 жыл бұрын
На Західній Україні до сих пір так колядують😊 24:38
@СофіяСтецько-н8ь2 жыл бұрын
Надзвичайно цікаве відео! крто, що є люди, які так дорожать традиціями. Дякую за популяризацію Українського😍😍😍
@Викторшосліцом2 жыл бұрын
Свого не цураймося , любіть одне одного . Гарно та дуже важливо для майбутніх поколінь. Хто не знає минулого той немає майбутнього . З різдвом Христовим вас добрі люди !
@toniad51382 жыл бұрын
Дуже тепло стає на душі, коли переглядаю ваші відео! ДЯКУЮ 💛💙
@Ya.Ana.2 жыл бұрын
Неймовірно!! Мрію, що традиція відтвориться силою теперішніх поколінь і по селах і містах знову будуть красиві будиночки і лунатиме коляда!!Слава Україні!!✨
@Alex-uh7xd2 жыл бұрын
Моє коріння з Вінничини, тому цей випуск мені допомагає дізнатися як мої предки готувалися до Різдва. Повернення до традицій важлива тема. З Різдвом усіх українців у цей непростий час !
@PowerfulNationInTheWord2 жыл бұрын
Мої теж з Вінниччині І я вам скажу один в один все як у моеї бабусі було
@ІринаВ-з9о2 жыл бұрын
Вітаю всіх зі святвечором! Миру, злагоди, здоров'я та щастя!💙💛
@ГалинаЛаба-у3г2 жыл бұрын
Які чудові люди, Українці! Щастя Вам! З Різдвом Хрестовим всіх наших людей, наш нарід!
@anastasiiakhudzik3346 Жыл бұрын
Неймовірно! Дякуємо цій чудовій родині Скориків і вам, любий Ukraїner!
@ukrainernet Жыл бұрын
Дякуємо )
@nelyamartynenko28382 жыл бұрын
Дякую вам, ми не повинні забувати про наших нащадків, гарну справу робите 🙌👏👏👏👏🙏🙏🙏💙💛💙💛💙💛💙💛
@katerynasilver46442 жыл бұрын
Вітаю всіх, хто святкує з цивілізованим світом) Дивились за традиційною вечерею, надихає та створює атмосферу 👍
@pantadiana98332 жыл бұрын
Дякую за Різдвяний настрій! Чудова родина та господині всі! Молодціі Згадала свою бабусю, як вона теж давала за упокой померлих хліб, цукерки, печіво та свічка. Цікаво про холодец з риби, у нас такого не робили. Перемоги Україні! Миру.
@olgamarsh1692 жыл бұрын
Такі хлопчики файні - хай підростають великі і здорові
@Оксамитка2 жыл бұрын
Всю Украiну з Рiздвом Христовим! 🙏✌️🎄, в мене корнi з Подiлля, жила у бабусi, свята проходили в традицiях, я все повню i передаю своiм дiтям, миру нашiй славнiй 🇺🇦
@marypoppins83602 жыл бұрын
Щира подяка людям, завдяки яким збережені українські традиції незважаючи на тотальне знищення та заборони.
@НатальяПавленко-я1ц2 жыл бұрын
Так приємно на це дивитись....тепло на душі,затишно...
@ІринаБойко-м4ц2 жыл бұрын
Молодці!!! Я зачаровано слухала і дивилася ваше відео. В нашій сім'ї також стараємося вводити українські традиції в наше життя . Особливо мені подобаються Різдвяні свята. Печу хліби, готую 12 традиційних страв, ставимо Дідух на покутті,..З дітьми вивчаю щороку нові колядки і віншування. Ми живемо в селі, в звичайному будинку, але мрію про глиняну побілену хату , мальви під вікном...щоб душа відпочивала. Дай Боже Вам довгих і щасливих років життя відроджувати рідні традиції, а ще кілька донечок у вашу сім'ю.
@ЛюдмилаОлександрівнаМакаренков2 жыл бұрын
Велику справу здійснює родина, вивчаючи та розповідаючи про власне надбання у справі збереження народних традицій. Варто фіксувати вивчене. Дякую.
@kostukov2 жыл бұрын
Дякую команді Ukraïner за чергову цікаву історію про небайдужих українців, які докладають зусиль для збереження наших традицій
@Світлана-б3п2 жыл бұрын
Коли моя мама навчалась в школі, а це було у 70-80 роках, то вони намагались ходити колядувати таємно, щоб їхні вчителі не побачили, тому що колядувати заборонялося, могли потім бути неприємності, а було це на Вінниччині
@200elin2 жыл бұрын
Пам'ятаю коли приїжджали на свята з Вінниці до родичів у село. Бабуся нас вчила колядки та різдвяних пісень . Ми майстрували зірку з місцевими друзями ,та бігали колядувати по селі з ранку до вечора. Це було у середині 80х.
@ukrainianhandembroiderywit3442 жыл бұрын
Молодчинки. Гарна українська сім‘я. Я також займаюся відродженням автентики, через вишивку. Тому поділяю вашу любов до рідного. Поділля - це особливий регіон України, з давньою культурою. Подільська вишивка - це неймовірні техніки і взори.
@inspiratioaeterna38912 жыл бұрын
Нехай наші давні традиції відроджуються по всій країні. Дяка цим добрим людям.
@ЕльвіраЖумела2 жыл бұрын
Серце забилося частіше, від такого душевного домашнього відео. Від цього тепла. Ви мене надихнули створити вдома таке Різдво, і можливо вперше відтворити традиції з приготування. Заспівати з родиною колядки. Дякую, за такі сильні емоції.
@ukrainernet2 жыл бұрын
Дуже раді, що наше відео викликає саме такі емоції. Затишного Різдва!
@sergiobanderas69062 жыл бұрын
Які ж неймовірні, загадкові, чаруючі традиції нашого народу, що коріннями своїми, сягають часів зародження нашої цивілізації. І яке щастя, що є люди, які займаються відродженням і збереженням цих традицій, адже саме вони є основною частиною ДНК-коду України та Українців.
@Богдана-и4з2 жыл бұрын
Дякую за контент, дуже цікаво дивитись і вивчати нашу культуру
@vladbendarzhevskiy13222 жыл бұрын
Дякую за випуск! Христос народився! Славімо його!
@sergtsch872 жыл бұрын
Дякую вам за вашу працю, за це відео. Також дякую родині Скориків за те, що відновлюють наші традиції. З Різдвом Христовим всіх вітаю!
@Мійрід-моясила2 жыл бұрын
Це дуже важливо зберегти наші традиції, адже де б ми не були поки живуть традиції, мова, пісні - Україна жива 💙💛
@НаталіяФедорчук-ж3т2 жыл бұрын
Приємно впізнавати схожі традиції Поділля, незважаючи на те, що в кожному селі є свої особливості. Піч і дека (в нас зазвичай деком називають плоску форму для випікання печива, пирогів), зубчики на стрісі хати, випікання хліба (в нас його називають калачами). У піч після випікання закидають дрова, щоб вона не залишалася пустою. Калачі мають трохи інший вигляд: 4 кульки, посередині троянда та 4 листочки (ніби хрест), а навколо - тісто, викачане у довгу мотузочку. Ми теж в дитинстві всі разом ліпили тісто, бабуся, мама і я з сестрою. Мама з бабусею ліпили основну частину калачів, а ми з сестрою робили листочки та троянди.
@ЕкатеринаАлександрович-з4ф2 жыл бұрын
Дякую за це відео, зараз знаходимось закордоном і десь на середині відео я росплакалась, бо кожне Різдво святкували вдома, з батьками, збиралась велика родина, з дитинства ще пам'ятаю як ходили колядували, як накривали столи, готувались, такі теплі спогади. сподіваюсь, що вже наступного року зможемо знову зібратися сім'єю в Україні, вдома
@virazhspylia25072 жыл бұрын
Дуже зворушена Вашим відео! Згадала свої молоді роки на Поділлі. Тоді в нас було "Подільське Братство" і ми відроджували традиції, збирали фольклор, предмети народного побуту та костюму. Навіть знімали фільми про це. Ще видавався етнографічний вісник. Хоч ті роки, перші роки незалежності України, були дуже бідні, багато хто не мав роботи, та були ми оптимістичні, веселі, вірили в краще майбуття України. На жаль, стежки братчиків розійшлися. Усе в минулому.
@lesyakhotynska92922 жыл бұрын
Дякую за таке різдвяне торжество за відновлення давніх традицій Мирного неба Вам та спокою
@ОлесяДолуда2 жыл бұрын
Дякую таким українцям, що вивчають і продовжують наші безцінні традиції
@annachanchikova86352 жыл бұрын
Яка краса!!! Дякую що фільмуєте і цим даєте змогу ознайомитись з нашою ж культурою)
@ukrainernet2 жыл бұрын
Дякуємо, що дивитесь, коментуєте і цінуєте🥰
@ОлесяМусійко2 жыл бұрын
дуже гарно, радію що маю бабусю, яка пече хліб. та й всі страви в печі, і всі мої приємні спогади з дитинства пов'язані як ми печемо хліб, пасочки на Великдень
@Kira-dc4qf2 жыл бұрын
Дякую за випуск. Я з Вінницької області, і теж пам’ятаю як бабуся коптила сливки і не тільки вона, як селом ідеш восени і пахне копченими сливами. І такіж фіраночки на вікнах. І холодна кімната теж була, але коли вся родина збиралась то там пропалювали. І 12 страв на столі! Всіх добрих людей з Різдвом Христовим !
@МишаЧурсин2 жыл бұрын
Вау, яка гарна родина! Лайк! Радує сердце такі цікаві відео
@valentinavb96632 жыл бұрын
Людям. які шанують українські традиції збирають їх відтворюють процес велика пошана. Старшому поколінню, що не забуває й підтримує в супереч заборонам і "не модньо", молодшому які творять й відтворюють. Українські жінки ще ті модниці - і одяг і прикраси. Моя Бабуся завжди на Різдво робили всі страви які озвучені, а макові коржі то були най улюблені, навіть сама терла мак в ступі на страву з цукром
@lyudmilaoliynyk21762 жыл бұрын
Молодці! Всіх зі святами!!!!! Миру!!!
@o1enka2 жыл бұрын
Дуже гарна історія. Файно, що є такі молоді люди.
@Tetya_nka2 жыл бұрын
Дякуємо, що допомагаєте пізнати наш народ і збагнути свою цінність!!!!!
@ErsteCompanyАй бұрын
Дай Боже вам сили. Пам'ятаю в 1991-1992 роках відроджувалася мода на все українське, ми ходили колядувати в Києві, нас навіть в метро безкоштовно пропускали. Ми буди в кожухах шапках з зіркою ) Звичайно таких в столиці було дуже мало ) але це прекрасні спогади.
@СвітланаГалан-ь1о2 жыл бұрын
Як це гарно та цікаво. Який відбувся коловоріт. Сільські мешканці тікали в місто, щоб зберегти свої життя, себе від голодоморів, тяжкої праці та тиску. Тепер містяни приїздять та оселяються в селах, щоб зберегти ті життєдайні традиції України! Це неймовірно. Відбувається коловоріт української культури традицій. А ваш канал, проект робить важливу справу - фіксує цей коловоріт, розповідає такі прекрасні історії успіху цього процесу відродження. Дякую.
@МаріяТетянівна2 жыл бұрын
Дякуємо цій родині за збереження нашої культури💙💛
@НатальяТуманова-к3щ2 жыл бұрын
Дякую! Яке щастя це дивитися!
@serhiybutyaga70002 жыл бұрын
Боже,..який гарний канал! Продовжийте, хлопці і дівчата! Я ваш фан! p.s.Велике діло робите, хлопці і дівчата. Дякую!
@akagitsune17082 жыл бұрын
Дякую за випуск! Дуже цікаво подивитись на традиції Поділля... Шкода, що село, де жила моя бабуся та її родина, затоплена через будівництво ГЕС (
@ЛюдмилаКузьменко-м9с2 жыл бұрын
Зі святом! З Різдвом Христовим!
@vbyvatykatsapnudobre2 жыл бұрын
Коментар для підтримки якісного українського контенту
@ukrainernet2 жыл бұрын
Дякуємо! Це дійсно дуже важливо для нас 💚
@l.k.3402 жыл бұрын
Дуже цікавий випуск. Дякую❤ на різдво чомусь у нас не пикли хліб .. лише на пасху. У нас були газові плити , духовки. Але бабуся завжди паску пекла в старі прабабусині хатині , яка стояла на задньому подвір'ї. І коли паска саджалася і уиймалася з печі, не можна було нікому заходити і виходити в кімнату. Коли знаходилась разом з нею в кімнаті в цьому процесі то зажди перехрещувала перед саджанням в піч
@bartoshd2 жыл бұрын
Дякую цій чудовій родині за збереження традицій!
@yuliyazhulia2 жыл бұрын
Дякуємо, надзвичайно цікаво!
@MariaBelova882 жыл бұрын
З Різдвом усіх! Дякую за чудове відео. Я з Вінниці тому дуже цікаво було побачити традиції Поділля ❣️
@lesya_sh_draws2 жыл бұрын
Яка краса:) Дякую авторам сюжету та всім, хто створив такий чудовий перформанс:)
@liudmylatavrova88092 жыл бұрын
Дуже цікаво і корисно для сучасних людей)). Дякую дуже Вам за збереження і разповсюдження наших традицій. Зі святом всіх добрих людей.
@НаталяМедвецька-х6к2 жыл бұрын
Дякуємо! Цікаво ! Дай Боже всім миру і злагоди!
@alexferens64732 жыл бұрын
Чудовий матеріал, дякую всім причетним до зйомок!
@olga-drachuk2 жыл бұрын
Дякую велике. Я ж таки докопаюсь до наших традицій. Христос народися. З Різдвом всіх
@evabrooklyn15442 жыл бұрын
З перших кадрів серце забилося частіше - які ж багаті в нас традиції. 💙💛
@Julia-cv5xu2 жыл бұрын
Прекрасно і амосферно, дякую!
@ВалентинаКваченко-б4э2 жыл бұрын
Поздравляю с праздником .Счастья вам и Победы нам вссем Слава Украине Одесса
@НаталияЛитвинова-б2ш2 жыл бұрын
✌✌✌❤💙💛Ставрополь))
@antoninakremenenko92392 жыл бұрын
Молодці! Успіхів, Здоров’я та ПЕРЕМОГИ!!!
@imposibl46822 жыл бұрын
Дякую за популярицію мого рідного краю, Поділля❤
@ГаннаЛакотій2 жыл бұрын
Дякую за пізнавальний, такий сакральний випуск. Цікаво відкрили для мене зміст різдвяної плетенки. Вона завжди стояла на святковому столі , але ми не знали її значення.
@alinachannel192 жыл бұрын
Страждальні наші схід і південь Боже збережи їх🙏нечиста сила прийшла до нас в 🇺🇦😢🙏
@МартаДехтеренко2 жыл бұрын
Дуже дякую Вам, традиції це важливо ❤️ зберігаймо разом🙌
@svitlanak975 Жыл бұрын
У нас на Прикарпатті також халву додають завжди в кутю, і ці палянички перетерті з маком і медом також раніше готували, і холодець з рибою готують зараз. Дуже цікавий випуск. Плекаймо наші традиції та культуру ❤
@danamarlioni98802 жыл бұрын
Дуже гарно, добре що зберігаються традиції
@ukrainernet2 жыл бұрын
Саме так! ❤️
@cotenekko27272 жыл бұрын
Боже, я теж так хочу. Цілком міська людина, але на Різдво, на Великдень я б хотів святкувати так як треба, як заведено.
@annadubovyk62242 жыл бұрын
Дякую вам за святковий настрій! З Різдвом Христовим!
@oleksandrgryniuk2 жыл бұрын
Так хлопці ж колядують, дівчата щедрують, а на Старий Новий Рік всі разом засівають. Принаймні так було у селі моїх дідусів і бабусь зі Східного Поділля і так є і сьогодні. І нікуди колядки не зникають. Колядують навіть у більш промислових регіонах, у містечках Лівобережжя України наприклад. Діти стабільно зранку забігають (до Ковіду так точно) Не варто драматизувати). Щасливого Різдва і мирного неба.
@helenkoss4712 жыл бұрын
Я з Одеської обл. У нас все так само, з дитинства памятаю і з бабусею пекла хліб в печі. Раз в 2 тижні кожного четверга, або якщо в четверг не могли то в суботу. Я нещодавно зрозуміла, що с довжанка подільського ( красноокнянського ) району відноситься до Поділля. Знайшла архіви, що землі відносились до Кам’янець Подільського . І піч і дека все як в моєму дитинстві ❤ Дякую за відео ❤
@dianahavrylenko75722 жыл бұрын
Дякую за чудове відео! Та окреме величезне дякую родині за збереження традицій♥️
@oleksiypugach64372 жыл бұрын
дякую за відео
@Коля-й3щ5й2 жыл бұрын
Дуже приємно згадав свою домівку дякую
@kulakovska_khrystyna2 жыл бұрын
захотілось все це скуштувати ❤
@ЯрославЛитвинюк-щ8щ2 жыл бұрын
Наші традиції - це повноцінність життя кожного українця
@nastyazahoruiko24962 жыл бұрын
Дякую за таку кропітку працю і інформативний контент!
@nastiakaminska3282 жыл бұрын
дуже гарні герої! дякую вам!
@user-oe7jt8iy3u2 жыл бұрын
дякую вам за такий важливий випуск!
@jullexagency22122 жыл бұрын
Моя родина живе недалеко, ми з Городківки Вінницької області. У нас дуже схожі традиції святкування, які збереглись, дякуючи бабусі. Така ж піч в кухні, там завжди пахне свіжим гарячим хлібом і вертутами з маком. Завжди теж бачила як бабуся хрестить тісто, таке ж точно деко. Сіно під столом, в якому заховані цукерки, гроші та яблука. Діти завжди після коляди залазили під стіл і шукали в соломі, але при цьому видавали звуки свійських тварин (особливо квокали) - аби був гарний врожай. Чорнослив поливали сметаною і посипали горіхами. Тільки у нас колядники ходять після того, як зійде перша зірка. Які гарні спогади розблокувало це відео, сиджу і плачу.
@volodymyrantipov2 жыл бұрын
Дякую за цікавих героїв і класний сюжет.
@virabrun89482 жыл бұрын
Чомусь дивлюсь цей випуск і очі повні сліз.
@ІннаСергіївна-и4ф2 жыл бұрын
Чудова робота - цікаво, корисно, натхненно, автентично. Дякую. Одне зауваження - у хаті, ще й при іконі, шапку треба знімати
@olena.krupko2 жыл бұрын
З Різдвом✨ дякую за якісний контент! Цікаво чи буде про Різдво на Київщині?
@liuta_i_nesterpna2 жыл бұрын
Дякую, дуже... рідно.
@dariali17682 жыл бұрын
Дуже цікаво, красиві хліби які! І хустки в жінок прекрасні, собі теж таку хочу.
@smthng_dev2 жыл бұрын
Дякую за сюжет!
@AlexA-eg7gz2 жыл бұрын
Це національний скарб!
@alinapolianska85212 жыл бұрын
класний сюжет, дякую!
@ЮліяМитяніна2 жыл бұрын
надзвичайно цікаво! дякую усім причетним за це прекрасне відео)