UNITRA WZT - adaptor UHF ZTA-201

  Рет қаралды 18,910

ARQbyTontechUNITRA

ARQbyTontechUNITRA

10 жыл бұрын

Czyli NEPTUN 212A na UHF-ie.
W latach 60-ych i w pierwszej połowie lat 70-ych, wiele odbiorników przystosowanych było do odbioru programów jedynie w zakresie 1 - 3 VHF w standardzie OIRT. W wielu rejonach było to wystarczające do odbioru dwóch programów telewizji. Jednak z czasem liczba nadajników rosła i uruchamiano nadawanie drugiego programu tv, na 4 zakresie. W rejonach, gdzie program drugi nadawany był tylko na zakresie UHF, potrzebna była tzw. przystawka - czyli adaptor.
Najpopularniejszy był produkowany przez WZT - UNITRA, adaptor typu ZTA-201 - kanały 21 - 41 i ZTA-202 - kanały 21 - 60.
Nowoczesna głowica UHF przestrajana jest napięciowo. W swej konstrukcji, adaptor zawiera tranzystory, warikapy i układ scalony do uzyskania stabilnego napięcia warikapowego. Dzięki temu, przystawka zapewnia wysoką jakość odbioru bez zakłóceń.
===================================
muzyka: Mladen Franko, Ted Atking & Alain Feanch

Пікірлер: 79
@marcinmarzec9335
@marcinmarzec9335 Жыл бұрын
Wspaniała robota!
@TheUnitrafan
@TheUnitrafan 7 жыл бұрын
Az mi łezka pociekła :) Przypomniałeś mi szczenięce lata kiedy to na takim właśnie neptuniku na wsi u prababci oglądałem baltazara gąbkę na dobranockę :) Ech to były czasy :)
@woytekterra
@woytekterra Жыл бұрын
Kocham Pana filmy oglądać, też kocham starocie i je kupuje
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH Жыл бұрын
Ja z kolei uważam, że największą wartością mojego kanału, są wierni widzowie. Bez was to nie miałoby sensu! Dziękuję ogromnie!
@woytekterra
@woytekterra Жыл бұрын
@@ARQ-TONTECH ja od niedawna oglądam Pana, jak zacząłem bawić się radiami i je naprawiać
@rupiecnr1
@rupiecnr1 4 жыл бұрын
Świetny kanał. Bardzo lubię taką tematykę. Zastanawiam się jak Pan podłączył to wszystko że nie ma zakłóceń w dźwięku. Ja mam Neptuna432 i przez modulator i przez magnetowid słychać buczenie w głośniku.
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 4 жыл бұрын
Proszę spróbować zmienić częstotliwość modulatora, bądź częstotliwość modulatora magnetowidu i odszukać emisję na innym kanale w telewizorze.
@ThePSMUSIC
@ThePSMUSIC 10 жыл бұрын
Tak się zastanawiałem kiedy pokażesz Neptuna z przystawką. Prezentuje się wspaniale :) Teraz czekam na "filmik na życzenie", o który pytałem ostatnio.
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 10 жыл бұрын
hmmm... ale jakie to życzenie? Nie mogę sobie przypomnieć.
@ThePSMUSIC
@ThePSMUSIC 10 жыл бұрын
ARQbyTontechUNITRA Neptun z magnetowidem - rozmawialiśmy o tym jak byłem u Ciebie ;)
@marini0475
@marini0475 10 жыл бұрын
Pamiętam ten przełącznik na górze telewizora do drugiego programu ,który stał na naszym Ametyście - dawno,dawno temu.:)
@amixo1
@amixo1 2 жыл бұрын
U nas nie było tego problemu bo jedynka była na kanale 3 a dwójka na 5 druga jedynka była na 7 i trzecia na 8
@Adiush33
@Adiush33 10 жыл бұрын
No No widzę że masz całkiem ciekawy sprzęcik. Telewizor ma wspaniałe wnętrze i cieszę się że mogłem je zobaczyć. Dziękuję,pozdrawiam i łapka w górę
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 10 жыл бұрын
Dziękuję!
@fanstarocizprl3494
@fanstarocizprl3494 Жыл бұрын
@@ARQ-TONTECH witam wiem że stary filmik ale mam pytanko!czy jak mam starego neptunika 423 to wystarczy taki adaptor jak na tym filmiku do odtwarzania filmów z vhs
@fanstarocizprl3494
@fanstarocizprl3494 Жыл бұрын
@@ARQ-TONTECH a do filmu powracam że 100 razy kocham pana filmiki właśnie piłem wodę sodowa z syfonu PRL Myszków dziękuję za wszystkie odpowiedzi i za wszelką pomoc i za to że pan Areczek jest
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH Жыл бұрын
@@fanstarocizprl3494 o! Aż tak?! No dzięki ogromne! :)
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH Жыл бұрын
@@fanstarocizprl3494 oczywiście.
@YTtomek
@YTtomek 10 жыл бұрын
Ciekawy film, nie wiedziałem że niektóre telewizory nie posiadały pasma UHF, a pierwszy zakres to kanały VHF R1....R5 obecnie nie używane. No i historia zatoczyła koło, tak jak wtedy aby odebrać sygnał nadawany w paśmie UHF potrzebna była dodatkowa skrzynka do starszych telewizorów, i dzisiaj jest to samo :)
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 10 жыл бұрын
Zgadza się :) Warto dodać, że np. w roku 1975, niemal w całej Polsce używany był jedynie zakres VHF i to dla dwóch programów telewizji. Np. Kraków miał program pierwszy na kanale 10, a program 2 na kanale 2. W moim miejscu zamieszkania, czyli odbiór ze Ślęży nadawany był wówczas tylko program pierwszy na kanale 12 i tak aż do końca. Dopiero gdy uruchomiono nadajnik UHF mogliśmy odbierać program drugi na kanale 25. No i wtedy kto chciał mieć "dwójkę" musiał sprawić sobie taką oto przystawkę, albo tak jak my, kupić nowy telewizor :)
@YTtomek
@YTtomek 10 жыл бұрын
Zgadza się w Krakowie "jedynkę" nadawano na kanale 10, a "dwójkę" na kanale 2, natomiast kanały w I pasmie VHF 1-5 zlikwidowano jakoś w 1994 roku i program drugi TV przeniesiono na kanał 30. Teraz obecnie również najlepszym rozwiązaniem jest kupienie nowego telewizora, jak ktoś się nie chce bawić w dodatkowe pudełka ozdabiające telewizor.
@moje12a
@moje12a 7 жыл бұрын
YT.tomek co ciekawe odstęp między kanałowy w tym paśmie wcale nie wynosi 8 MHZ. a drugim pasmem VHF są kanały 6-12 i tutaj odstęp wynosi już 8 MHZ. natomiast między tymi zakresami jest pierwsze 8 kanałów kablowych oraz tzw. VHF-2 dla radia dlatego taka dziura w rastrach. a sama przystawka UHF obsługuje kanały 21-60 czy 21-69 ?
@marini0475
@marini0475 10 жыл бұрын
i znowu "Documentary Theme" Mladena Franko.Kojarzy się tylko i przede wszystkim z majsterkowaniem.:)
@OTS2Security
@OTS2Security 8 жыл бұрын
Ja w ramach porządków przedświątecznych odkurzałem Ametysta 1012 i zdemontowałem przystawkę ZTA-202 czyli tą drgą wersję. :) Zamierzam kupić modulator VHF więc nie będzie potrzebna już.
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 8 жыл бұрын
+OTS2Security to wspaniale! Już teraz życzę dobrego odbioru! :) Ale mam jeszcze pewną sugestię. Ja bym nie demontował przystawki. Kupiłbym dwa modulatory - oddzielnie dla pasma VHF i UHF, uzyskując możliwość podłączenia dwóch różnych źródeł sygnału, np. dekodera i odtwarzacza DVD. Wybór źródła następowałby wówczas jednym przyciskiem na przystawce.
@JACEKPL1
@JACEKPL1 3 жыл бұрын
Witam, kupiłem niedawno zta-202 do Neptuna 413 I nie mogę znaleźć sygnału A jak już to tylko sam dźwięk z szumem, I czy konieczne jest danie tego symetryzatora tej zielonej płytki na filmie
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 3 жыл бұрын
W sumie powinien już odbierać. Symetryzator ma za zadanie dopasować instalację antenową do impedancji wejścia odbiornika. Symetryzator poprawi jakość obrazu, ale jego brak nie wyeliminuje możliwości odbioru całkowicie. Po włączeniu przystawki włącznikiem, powinno dać się wyszukać obraz i dźwięk dobrej jakości.
@JACEKPL1
@JACEKPL1 3 жыл бұрын
@@ARQ-TONTECH A może to być wina mojego magnetowidu ? Że nadaje na innych częstotliwościach lub coś innego. Był testowany na zwykłym płaskim TV I działa normalnie
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 3 жыл бұрын
@@JACEKPL1 możliwe. Aby mieć pewność, należy przygotować magnetowid, podłączyć do niego inne źródło sygnału np. odtwarzacz lub dekoder i próbować wyszukać sygnał z wyjścia antenowego - czyli z modulatora magnetowidu, na innym telewizorze.
@bobbyb4591
@bobbyb4591 Жыл бұрын
mój sąsiad taki miał
@janekpradera5729
@janekpradera5729 10 жыл бұрын
Panie Arku jeszcze tylko mały tunerek DVB-T i nówka nie śmigana ;-)
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 10 жыл бұрын
Fakt. Przystawka rzeczywiście jest nowa :) Natomiast z pomocą magnetowidu, a ściślej rzecz ujmując, jego tunera, czy oscylatora jak kto woli - do telewizorka można podłączyć wszystko co posiada analogowe wyjście wizji i fonii. Czyli tunery satelitarne, dekodery DVB-T, odtwarzacze DVD, gry telewizyjne itd.
@marcinbaruciak8029
@marcinbaruciak8029 4 жыл бұрын
@@ARQ-TONTECH Witam serdecznie :) W Pana filmikach świetnie są przedstawione naprawy i modyfikacje najróżniejszych sprzętów naszej rodzimej produkcji, dużo się można dowiedzieć i nauczyć. Na powyższym filmiku pokazał Pan jak i za pomocą czego podłączyć sygnał do starego typu odbiornika tv, wszystko łatwe i proste - lecz nie dla mnie ;) Posiadam odbiornik Unitra WZT "Granit", chciał bym do niego podłączyć dekoder DVB-T, zatem prosił bym Pana aby pokrótce wytłumaczył mi Pan co z czym gdzie i jak podłączyć, oraz jaka przystawka będzie mi konkretnie potrzebna i czy będzie potrzebny jeszcze do tego magnetowid (ta jak Pan o tym wspomniał w powyższym komentarzu). Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 4 жыл бұрын
@@marcinbaruciak8029 zależnie od możliwości zdobycia poszczególnych elementów, można zbudować system przetwarzający analogowy sygnał audio/video doprowadzony z dowolnego źródła, na sygnał antenowy w paśmie UHF lub nawet VHF, który umożliwi odbiór na każdym lampowym staruszku. "Granit" to jeden z klasyków najwyższej rangi. Zacznijmy może od źródła sygnału. Dekoder DVB-T wyposażony jest zapewne w wyjście typu "euro-scart". Potrzebne będzie coś, co umożliwi wykorzystanie typowego przewodu "euro-złącza" i jednocześnie będzie zawierało niezbędny modulator, który zamieni sygnał wizualny i foniczny, na sygnał antenowy - taki jak dawniej docierał z analogowego nadajnika do zwykłej anteny dachowej. Warto dodać, że typowy "lampiak" w czasach nadawania tylko jednego programu, odbierał nawet na drucie nawiniętym na pogrzebacz od pieca :) Takim urządzeniem, stosunkowo łatwo dostępnym, będzie od dawna nie używany, choć obecny w wielu domach wynalazek jakim jest magnetowid. Każdy magnetowid ma najmniej jedno gniazdo "euro" i wyjście antenowe RF OUT, oraz trymer pozwalający na zmianę częstotliwości kanału. Niektóre magnetowidy mają zamiast gniazda "euro" typowe wejścia i wyjścia "cinch". To nie zmienia faktu, że i taki magnetowid posiada modulator. Zatem podłączamy dekoder do magnetowidu. Magnetowid powinien być przełączony na odbiór sygnału z wejścia, do którego podłączony jest dekoder - np. AV1. Po włączeniu dekodera i magnetowidu, na jego wyjściu antenowym, mamy gotowy sygnał telewizyjny. Jest ono jednak dostosowane do koncentrycznego przewodu antenowego. Gdyby sygnałem takim miał być "zasilany" nowszy telewizor z wejściem 75 Ohm, to wystarczy przewód koncentryczny z odpowiednimi wtyczkami. Tu mamy jednak wejście symetryczne 300 Ohm. Potrzebny jest zatem odcinek płaskiego przewodu antenowego z odpowiednią wtyczką - w tym przypadku wtyczką radiową 300 Ohm. Mamy zatem już połączenie z telewizorem. Co pomiędzy magnetowidem, a telewizorem? Symetryzator. Może być wykorzystana typowa płytka symetryzatora antenowego. Z jednej strony ma ona dwa oczka - w naszym przypadku, będzie to wyjście do telewizora. Do pobielonych cyną oczek, należy przylutować przewody płaskiego kabla antenowego. Z drugiej strony płytki, mamy złącze skręcane dla przewodu koncentrycznego z magnetowidu. Kabel koncentryczny powinien być wyposażony we wtyczkę 75 Ohm typu "żeńskiego", aby móc podłączyć się do modulatora - wyjścia antenowego magnetowidu. Można wykorzystać oryginalny przewód antenowy, który zazwyczaj był dołączany fabrycznie do wyposażenia. Mamy zatem połączony dekoder z magnetowidem, magnetowid z płytką symetryzatora, symetryzator z telewizorem. Tylko czy "GRANIT" ma przystawkę UHF? Jeśli nie, to niestety jest potrzebna. Magnetowid nadaje bowiem w paśmie UHF. Chyba że uda się kupić specjalny modulator fabryczny, wyposażony w oscylator na pasmo VHF/UHF. Widziałem kiedyś gotowe modulatory z wejściem audio/video cinch lub "euro" i gotowym wyjściem antenowym. W takiej sytuacji wystarczy tylko podłączyć dekoder, modulator do symetryzatora, a symetryzator do telewizora, ustawić na modulatorze wybrany kanał od 1 do 12 w paśmie VHF, wyszukać go na telewizorze i już można oglądać western! :) Napisz mi co masz z w/w rzeczy, a jeszcze lepiej, co udałoby Ci się z nich zdobyć i czy Twój "Granit" wyposażony jest w przystawkę.
@marcinbaruciak8029
@marcinbaruciak8029 4 жыл бұрын
@@ARQ-TONTECH Mój "Granit" niestety nie posiada przystawi UHF, natomiast mam magnetowid "Orion RVP - 400RB" i nie ma on gniazda "euro", ale ma wejścia i wyjścia "cinch". Symetryzator w postaci płytki ze starej anteny tzw "siatkowej" (czy taka płytka będzie odpowiednia?) myślę że też się u mnie znajdzie, jak również wtyczki i przewody. No i pozostaje sprawa samego "Granita" - nie był on uruchamiany od jakichś 15 lat. Teoretycznie powinno być wszystko w porządku, bo do samego końca działał, odkąd nie jest w użyciu nie był schowany do wilgotnej piwnicy, lecz jest dekoracją i ozdobą w mieszkaniu (nawet dzielnie przeżył moje dwie przeprowadzki), niemniej jednak mam lekkie obawy przed podłączeniem go do sieci, czy aby na pewno nic się nie stanie po takim czasie nieużywania go . Na pewno go będę musiał w środku delikatnie odkurzyć i przetrzeć wszystkie lampy żeby się błyszczały. I myślę że od tego najpierw zacznę :)
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 4 жыл бұрын
@@marcinbaruciak8029 typ gniazd połączeniowych magnetowidu, nie ma znaczenia. Byle nie pomylić audio z video i wejść z wyjściami. Ważne jest to, co jest pomiędzy magnetowidem, a telewizorem. Płytka z anteny szerokopasmowej nie nadaje się. W antenach tego typu, znajdowały się przeważnie płytki wzmacniacza, a to nie jest symetryzator. Płytki symetryzatora nie są drogie. Przewody i wtyczki masz, to już dużo. Niestety "GRANIT" musi mieć adaptor UHF, względnie konwerter UHF - VHF.
@lesiutelefony11
@lesiutelefony11 5 жыл бұрын
Porwanie Baltazara Gąbki :-) A co to na telewizorze?
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 5 жыл бұрын
Na telewizorze słynna niegdyś, tzw. "przystawka" na drugi program - a ściślej, adaptor UHF dla telewizorów starszego typu, które posiadały zakres 12 kanałów VHF, co przez jakiś czas było wystarczające. Na początku lat 70-ych, w wielu województwach nadawano dwa programy w paśmie VHF. Później, gdy uruchomiono nadajniki w paśmie UHF, by zapewnić lepsze pokrycie sygnałem programu 2, potrzebne były takie właśnie przystawki. Nowsze telewizory, mają juz głowicę zintegrowaną, na obydwa systemy.
@matthews6091
@matthews6091 6 жыл бұрын
ARQbyTontechUNITRA Ale po włączeniu czarno-białego telewizora neptun 212A i adaptora UHF ZTA-201 i przestawianiu na częstotliwość na której leciał polski serial animowany "Wyprawa Profesora Gąbki" skoro 31 lipca 2013 roku całkowicie wyłączono ostatnie nadajniki naziemnej telewizji analogowej w Polsce?
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 6 жыл бұрын
Technika "firmowa" :)
@PatrixiaczeK
@PatrixiaczeK 5 жыл бұрын
Kurcze ty chyba masz jakis teleporter ze nowka sztuka ZTA-201 I 999999999999 telewizorów gratulacje,
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 5 жыл бұрын
Sam nie mogę w to uwierzyć, ale tak! :) Przy okazji obejrzałem sobie ten film po latach. Ależ niedopracowany! Dziś już tak nie nagrywam :D Dziękuję za fajny komentarz.
@unitraipredomu582
@unitraipredomu582 2 жыл бұрын
Witam Mam pytanie które przewody są od zasilania a która
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 2 жыл бұрын
Podłączenie adaptora do odbiornika wyposażonego w przełącznik kanałów typu TV69, jest dość proste. Adaptor ma trzy przewody, z czego jeden jest w oplocie ekranującym, stanowiącym niejako czwarty przewód dla umasienia. Z punktu "pp2" odlutować kondensator ceramiczny - najczęściej rurkowy o wartości 130pF. To ta mała blaszana puszka na obudowie przełącznika. Przewód masy do odczepu masy puszki, a przewód w ekranie do kołka widocznego w tzw. kondensatorze przelotowym. Poniżej tej puszki, mamy wyprowadzenie skrajne, do którego należy przylutować przewód kolorowy adaptora, w powyższym przypadku jest to czerwony, a do punktu lutowniczego tuż obok, przewód biały. Jest to dobrze widoczne w czasie 1:55. Od tej chwili, telewizor przystosowany jest do odbioru w paśmie UHF po wciśnięciu włącznika adaptora.
@kuba126el3
@kuba126el3 8 жыл бұрын
mam pytanie w tym samym telewizorze miałem taką przystawke ale jakis dowcipnis mi uciął. czy bez niej bedzie on działał?
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 8 жыл бұрын
+mafia agro tak, ale trzeba przywrócić stan sprzed podłączenia adaptora do przełącznika kanałów. Czyli odlutować przewód ekranowany od punktów lutowniczych "pp2" i wlutować kondensator 130pF - ten który odlutowałem, oraz zmostkować punkty lutownicze do których dolutowane były dwa nieekranowane przewody konwertera - biały i czerwony.
@kuba126el3
@kuba126el3 8 жыл бұрын
+ARQbyTontechUNITRA troche kabla z adaptora zostało na wierzchu a przy nim jest mało kabla i jest trochę za krótki ja zresztą troche sie mało znam bo niedawno zaiteresowałem się unitrą mam jeszcze kilka radii ale tylko 2 działają
@kuba126el3
@kuba126el3 8 жыл бұрын
+ARQbyTontechUNITRA ale jakos dam z tym radę
@unitra4life
@unitra4life 4 жыл бұрын
Zaraz po instalacji przystawki sprawdzasz jej działanie z pomocą.. - jak rozumiem jest to generator serwisowej "kraty" itp. obrazów? To jakaś nasza rzemieślnicza produkcja, czy samoróbka? ;)
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 4 жыл бұрын
Raczej rzemieślnicza produkcja małoseryjna. Po możliwościach urządzenia i czasie produkcji, z pewnością można stwierdzić, że był dedykowany warsztatom teleradiomechanicznym w mniejszych miejscowościach. Zresztą trafił do mnie właśnie z niewielkiego serwisu. Do naprawy lampowego telewizora czarno-białego, niewiele potrzeba. ZURiT-y dysponowały cięższym sprzętem, zapewne produkcji "MERATRONIK", "INCO" i "UNITRA".
@komprolity
@komprolity 2 жыл бұрын
Przepraszam mam pytanie czy taki telewizor będzie działał Jak nie był włączony 40 lat i do tego był długo w wilgotnym środowisku?
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 2 жыл бұрын
Kompletny i przechowywany we właściwych warunkach telewizor lampowy, zawsze zadziała. Nawet po 40 latach. Oczywiście jeśli przed 40 laty był sprawny i nie był narażony na środowisko sprzyjające korozji. Włączenie niewłaściwie przechowywanego odbiornika, może spowodować zwarcia i blokadę działania poszczególnych obwodów. W rezultacie, nawet jeśli coś się nie spali, to z pewnością obraz może być zniekształcony, lub nie będzie go wcale.
@kociezycie260
@kociezycie260 2 жыл бұрын
Jeśli postoi kilka dni w temperaturze 20stopni to powinien działać
@komprolity
@komprolity 2 жыл бұрын
Tak jak mówię był 40 lat i nie był włączony i był w wilgotnym środowisku i siedział w szafie przykryte takim grubym futrem
@Pepek94
@Pepek94 10 жыл бұрын
To było nagrane przed wyłączeniem analogowych nadajników naziemnych?
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 10 жыл бұрын
Nagranie jest najnowsze, czyli dawno po wyłączeniu nadawania analogowego. Jako antenę, wykorzystałem tuner magnetowidu, do którego podłączony może być dekoder DVB-T lub inne, niemal dowolne źródło obrazu i dźwięku.
@unitraartur150
@unitraartur150 2 жыл бұрын
To jest tv kablowa ?
@coculeana12any
@coculeana12any 6 жыл бұрын
televizor romanesc comercializat pentru tara voastra
@kacperklimek178
@kacperklimek178 3 жыл бұрын
Czy dało by radę podłaczyć do niego dekoder DVB-T telewizji naziemnej przez euro-scart?
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 3 жыл бұрын
Pod warunkiem, że zaopatrzymy się w modulator, lub przynajmniej magnetowid, który zmoduluje sygnał doprowadzony gniazdem EURO z dekodera, na sygnał antenowy w paśmie UHF.
@komprolity
@komprolity 2 жыл бұрын
Takie pytanie czy te telewizory wybuchały?!
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 2 жыл бұрын
Ależ skąd! To bzdura.
@komprolity
@komprolity 2 жыл бұрын
A jak jest zepsuty?
@wojciechkurek7168
@wojciechkurek7168 Жыл бұрын
Jak nadajesz analoga
@wojciechkurek7168
@wojciechkurek7168 Жыл бұрын
Ta bajka co leci 3:44 to z magnetowidu pewnie
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH Жыл бұрын
Przez modulator UHF z magnetowidu. Każdy magnetowid, ma takie urządzenie, które zamienia sygnał audio video - wszystko jedno z jakiego źródła, na sygnał antenowy, który odbiera każdy telewizor z głowicą zintegrowaną VHF/UHF, lub telewizor VHF z przystawką UHF jak na powyższym filmie. Kiedyś postaram się pokazać jak wygląda taka instalacja. To bardzo prosta sprawa.
@user-wq2dy8wn8l
@user-wq2dy8wn8l 21 күн бұрын
Czy dałoby się podłączyć takie cudo do 4 kanałowego neptuna 150?
@ARQ-TONTECH
@ARQ-TONTECH 21 күн бұрын
Nie. Po pierwsze "neptun 150" jest odbiornikiem 4 programowym, a kanałów ma znacznie więcej: w paśmie VHF 1-5, 6-12 oraz UHF 21-60. Przeszukuje się je pokrętłem, które stanowi jednocześnie klawisz wybierania programu jak i przełącznika pasm - po uniesieniu go ku górze i próbie obracania. Wtedy w tych wąskich okienkach zmieni się szybka z numeracją kanałów - wybiera się jedną z trzech. Adaptor - tzw. przystawka na drugi program, przystosowana jest do napięć panujących w lampowym TV, wyposażonym w bębnowy przełącznik kanałów: 1-12 VHF. Stosowało się go w starszych typach odbiorników i w rejonach, gdzie drugi program, a na Śląsku nawet trzeci - regionalny, nadawany był w paśmie UHF w jednym z wybranych kanałów w zakresie 21-60. "Neptun 150" to odbiornik tranzystorowy na układach scalonych, wyposażony w pełnopasmową głowicę UHF, taką samą jak znajduje się w prezentowanej przystawce. Nie ma więc potrzeby jej montażu do "neptuna 150".
Magmor MSD 5220 - magnetofon zrobiony porządniej [TOWARY MODNE 141]
23:56
CZAR PRL - RUBIN
9:21
PRO100 zmoSTU
Рет қаралды 107 М.
Жайдарман | Туған күн 2024 | Алматы
2:22:55
Jaidarman OFFICIAL / JCI
Рет қаралды 1,5 МЛН
孩子多的烦恼?#火影忍者 #家庭 #佐助
00:31
火影忍者一家
Рет қаралды 36 МЛН
small vs big hoop #tiktok
00:12
Анастасия Тарасова
Рет қаралды 27 МЛН
The child was abused by the clown#Short #Officer Rabbit #angel
00:55
兔子警官
Рет қаралды 21 МЛН
UNITRA UNIMOR - neptun 221A
6:36
ARQbyTontechUNITRA
Рет қаралды 34 М.
Unitra M532SD
6:26
Retrooldaudio
Рет қаралды 16 М.
Cuda techniki rodem z PRL-u
6:59
regionfakty.pl
Рет қаралды 119 М.
Zimne mury .12- Unitra Ametyst 1012
9:29
ZHURAV NARVA PL
Рет қаралды 3,9 М.
Jak działa kineskop? [TOWARY MODNE 86]
21:18
Adam Śmiałek
Рет қаралды 78 М.
odkurzacz PREDOM ZELMER typ 338.5
12:17
ARQbyTontechUNITRA
Рет қаралды 5 М.
LUBIN. Zostawił telewizor… przed klatką
1:34
TV Regionalna pl
Рет қаралды 4,2 М.
UNITRA Unimor Neptun MTVC 557 opis konstrukcji
15:28
unitronix
Рет қаралды 1,4 М.
cute mini iphone
0:34
승비니 Seungbini
Рет қаралды 6 МЛН
Best mobile of all time💥🗿 [Troll Face]
0:24
Special SHNTY 2.0
Рет қаралды 1,9 МЛН
YOTAPHONE 2 - СПУСТЯ 10 ЛЕТ
15:13
ЗЕ МАККЕРС
Рет қаралды 153 М.
Will the battery emit smoke if it rotates rapidly?
0:11
Meaningful Cartoons 183
Рет қаралды 40 МЛН