Aby rosliny na parapecie mialy swiatlo z wszystkich stron nalezy umiescic w kazdej doniczce od strony pokoju kawalek folii aluminiowej ktöra odbija swiatlo jak lusterko. rosliny rosna prosto bez krecenia donicami: Bardzo dobry filmik. Cenne i przystepne informacje. Dzieki
@1Maklak3 жыл бұрын
Ja mam w ogródku inne rośliny dyniowate poza arbuzem (dynie, cukinie, ogórki) i opiszę swoje uwagi: *) Pod dynie i cukinie podkładam agrowłókninę i dzięki temu nie ma chwastów, a owoce nie leżą bezpośrednio na glebie. *) Sadzę wszystko w dołkach, żeby było łatwiej podlewać i później są tam błoto, krety i nory, co może faktycznie źle wpływa na rośliny. *) Sadzę po kilka w małych doniczkach i rozrywam bryły korzeniowe, czego nie powinno się robić. Po posadzeniu w drugiej połowie maja rośliny przez jakieś dwa tygodnie nie rosną, ale później ruszają. *) Raz podłożyłem pod dynię deskę i miała lepszą ochronę przed dżdżownicami, ale generalnie nie trzeba tego robić. Dynie zebrane z gruntu można przechowywać do grudnia, a czasami do marca. *) Czasami ucinam pędy kilka liści nad owocem i dynie są trochę większe, ale generalnie trudno się połapać w tym gąszczu i teraz ucinam tylko pędy, które wystają. *) Sadząc dynie daję pod nie łopatę kompostu i więcej już przeważnie nie nawożę. *) Wczesną jesienią, lub późnym latem, jeśli jest deszczowe, liście robią się białe, a później usychają. Owoce mogą wtedy poleżeć jeszcze do pierwszych mrozów. *) Dyniom, tykwom i pewnie też arbuzom można pozwolić się wspinać np. po siatce ogrodzeniowej, lub po krzewach, tylko wtedy trzeba podwiązać szyjki owoców, żeby się nie urwały razem z całym pędem. Pnących ogórków nie trzeba podwiązywać i wygodniej się je zbiera niż z ziemi.
@jarosawkuzniak91672 жыл бұрын
Bardzo dużo merytorycznej wiedzy. dziękuję.
@inkoguto693 жыл бұрын
też spróbuję z arbuzem się zaprzyjaźnić ;) życzę wszystkim udanych plonów :)
@albinkohls8883 жыл бұрын
Niesamowite,zawsze kochalem prace W ziemi,urodzilem sie przypadkiem na wsi W domu
@tadana1959 Жыл бұрын
Oglądałam i słuchałam jednym tchem :) Super opowiedziane.
@kubabrzezinski16103 жыл бұрын
Fajnie łopatologicznie krok po kroku wszytsko wytłumaczone :) dzięki!
@teresateresa74133 жыл бұрын
Spróbuję 😂😂😂😂miło będzie patrzeć jak rośnie. Dziękuję
@krispl08263 жыл бұрын
Bardzo fajny materiał! Z moich obserwacji wynika że arbuzy uzyskują dojrzałość kiedy usycha pierwszy listek ze "świńskim ogonkiem" przy arbuzie. Jest to mniej więcej pierwsza połowa sierpnia, oczywiście zależy to od lata jakie mamy danego roku. Jeśli chodzi o wielkość dorastają do 12kg(dolnośląskie) odmiany bingo i rosario F1.
@damianmaksymilian58502 жыл бұрын
Polecam bingo
@sebastianzajac69833 жыл бұрын
Tez uprawiam. Mogę jedynie dodać że świetną robotę robi przykrycie po posadzeniu białą włóknina wiosenną. Którą można zdjąć jak juz sie zrobi ciepło (przeważnie kolo czerwca) 😉
@jogibear44943 жыл бұрын
My kiedyś jak pamiętam po zebraniu arbózów jeszcze trzymaliśmy od 1 do 2 tygodni w sianie w stodole i zawsze były dojrzałe.
@damianmaksymilian58502 жыл бұрын
Arbuzy czy melony muszą dojść najlepiej w piwnicy
@jankeb25363 жыл бұрын
Smaka narobił👍😋
@emeraldsapphire82593 жыл бұрын
Dziękuje 🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉
@dziakowiectv27043 жыл бұрын
W końcówce kwietnia jest jeszcze duże ryzyko wystąpienia przymrozków. Arbuza powinno się sadzić do donic czy gruntu najwcześniej po 15 maja. Uprawiam od kilku lat i według mnie nie ma się co spieszyć z sadzeniem. Pozdrawiam
@janektam3 жыл бұрын
dziesięć lat temu też się spieszyłem, i nie ma sensu, popieram.
@AndrzejLes-yl7qh7 ай бұрын
Gdzieś wyczytałem że optymalny czas wysadzania rozsady Arbuza to nawet od15 do 20 Czerwca
@marianwitek8960Ай бұрын
zimna Zoska.
@catfish12853 жыл бұрын
Temat wyczerpany ;) , polecam uprawę swoich arbuzów smak jest nie porównywalny , bardzo słodki nawet przy skórce
@anna536B3 жыл бұрын
Super filmik. Pozdrawiam.
@devitocorleone1463 жыл бұрын
tutaj prosta uprawa od nasionka po żniwa, fotorelacja z objasnieniem kzbin.info/door/U_MBbeY096Eh_g7eVox4tQvideos
@aniaaleksanderek27493 жыл бұрын
W 2020 śmiałam pierwszy raz arbuza z pestek z mini arbuza kupionego w Tesco. Miałam dwa owoce z rośliny. Były słodkie i trzymałam po zerwaniu 2 tyg. W mieszkaniu w bloku.
@adamwalter25733 жыл бұрын
a nie robilly ci sie zolte liscie ? Moj padl, coraz mniejsze zolte liscie i klops, pociety na kompost, a nawozony byl dobrze.
@aniaaleksanderek27493 жыл бұрын
@@adamwalter2573 Miałam arbuza w gruncie, podlewałam je nie rozcieńczoną gnojówką z pokrzyw, ziemię mam gliniasta. Nic mi nie żółkło, pierwsza próba może to jakiś fart🤭
@cooler893 жыл бұрын
Ojciec wysadził jakieś stare nasiona na skarpie przy ogrodzie, stare w sensie, że data na opakowaniu minęła z 2 lata wcześniej. Bezpośrednio do gruntu z kompostem, na zasadzie a zobaczymy co będzie. Z jednego opakowania wyszło z 25 arbuzów żółtych. Średnia wielkość ale bardzo słodkie i smaczne. Nic nie robił przy nich tylko czasem podlewał.🙂
@tomaszniczyj19792 жыл бұрын
W tym sezonie zrobię. Wszystkie 👍.. super materiał pozdrawiam serdecznie 😊
@zdrowezycie2 жыл бұрын
Dzięki i powodzenia :]
@abinall24033 жыл бұрын
Pod koniec kwietnia jak i początkiem mają jak najbardziej mogą wystąpić przymrozki. Zimna zioska 3 ogrodników itd.
@annak33773 жыл бұрын
Świetny materiał
@annabalcerzak92103 жыл бұрын
Bardzo pomocny film, dziękuję
@krystynaczajkowska19463 жыл бұрын
Fajna wiadomość
@19tymek3 жыл бұрын
Polskie odmiany arbuza zostały stworzone na SGGW ( Pole doświadczalne na Wolicy, niedaleko kampusu)i są przystosowane do krótszego okresu wegetacji!!
@annaekert14553 жыл бұрын
Która to Wolica? Koło Kalisza Wlkp? Z góry dziękuję za informację 🙂
@annaleniar29543 жыл бұрын
Super filmik, proszę spróbować ukisić skórkę z arbuza na kaukaski sposób !!!
@zdrowezycie3 жыл бұрын
O a to ciekawe, myślę że spróbuje :V
@pawerozmiarek26613 жыл бұрын
Uprawiam arbuzy od kilku lat w gruncie i nie czekamy zbyt długo jak arbuz dojrzeje ponieważ lubi szybko gnić w miejscu styku z ziemią.
@sergeant41659 ай бұрын
Poszukuję odmiany Bingo której nasiona miałem kilkanaście lat temu. Teraz nie mogę nigdzie jej dostać. Skórkę ma jasnozieloną jak odmiana Charleston Gray ale jest kulisty.
@lukazs153 жыл бұрын
Bardzo fajny i merytoryczny film, aczkolwiek trochę mnie wkurzało zatrzymywanie filmu, żeby przeczytać te opisy, ale rozumiem, że chciałeś jak najwięcej przekazać.
@devitocorleone1463 жыл бұрын
tutaj prosta uprawa od nasionka po żniwa, fotorelacja z objasnieniem kzbin.info/door/U_MBbeY096Eh_g7eVox4tQvideos
@olazaczyk7973 жыл бұрын
Świetny filmik :)
@devitocorleone1463 жыл бұрын
tutaj prosta uprawa od nasionka po żniwa, fotorelacja z objasnieniem kzbin.info/door/U_MBbeY096Eh_g7eVox4tQvideos
@tomest95013 жыл бұрын
Sporo dziwnych teorii. Są fora o arbuzach i jest mnóstwo odmian lepszych niż polskie. To Bingo z Polanu było niezłe - 18 kg u mnie, pełno owoców, krzaki po fi 5m, dobry jasny miąższ, ale sporo pestek. Teraz kupiłem kilka odmian na allegro i nie mogę się doczekać, bo bardzo lubię arbuzy. W upał służą mi jako picie, wpierniczam takiego za jednym podejściem. Teraz miałem Sugar Baby i jakiś z nasion arbuza ze sklepu. Też się udały, ale Bingo sprzed paru lat było plenniejsze i zdrowsze. Będę sadził na czarnej włókninie i okrywał białą przez mc.
@tomaszjasinski41993 жыл бұрын
Długi i ciekawy materiał. Ale chyba zabrakło informacji o zapylaniu. Ponoć kwiatem męskim zapylamy żeński, bądź odwrotnie. Ale jak je rozpoznać? I jeśli kwiat żyje dobę to można nie zdążyć?
@bombas29703 жыл бұрын
2 lata temu napaliłem się na arbuzy i melony. Wszystko zjadły ślimaki. Jak sądzić to nie w gruncie
@AdamOrłowski-l6h5 ай бұрын
Witam co to może być wszystko pięknie rosło i raptem z dnia na dzień,te pierwsze liście od strony korzeni zaczynają więdnąć i usychają na zielono,bez oznak jakiej kolwiek choroby podlewam regularnie codziennie w ok + -pol litra na krzak,co to może być?
@kapitaniglo56282 жыл бұрын
W tym roku wyjątkowo wzeszło mi kilka flanc,zobaczymy czy się utrzymią
@adrianch44203 жыл бұрын
Super odcinek A czy mozna siać w lutym?
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Jeśli rozsada będzie do szklarni/foliaka etc, to jak najbardziej można wysiać pod koniec lutego.
@devitocorleone1463 жыл бұрын
nie polecam siewu tak wczesnie z wielu powodów tutaj prosta uprawa od nasionka po żniwa, fotorelacja z objasnieniem kzbin.info/door/U_MBbeY096Eh_g7eVox4tQvideos
@sergeant41656 ай бұрын
Tak się składa że odmiana Bingo to te w filmie. Jasnozielone i okrągłe. Znajdą się może nasiona ?
@Marijuanusz3 жыл бұрын
Fajny , wyczerpujący temat materiał . A ja poszukuję informacji jak siać nasiona drzew np. Morwy . Poza tym inne nasiona jak siać żeby wykiełkowały? W tym roku zaczynam przygodę z ogrodem i mam zakupione sporo nasion , ale obawiam się że część z nich nie wykiełkuje ,a tego nikt nie lubi. Czy są jakieś ogólne zasady , dobre rady jak dobrze to zrobić?
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Hej, fajny temat i myślę, że ktoś już pewnie zrobił o tym odcinek lub szerszy wpis. Moim zdaniem bardzo ważne jest doświadczenie i obserwacje. Do tego na pewno jak najczęstsze kontrolowanie upraw, szczególnie na początku w fazie kiełka i małej jeszcze delikatnej sadzonki. Trzeba dbać aby miały jak najwięcej światła (i jak najdłużej), aby były dobrze nawodnione, ale też nie przelane etc. Wietrzenie pomieszczeń też jest moim zdaniem ważne, aby im co jakiś czas wpuścić trochę świeżego powietrza, nawet zimą. Wtedy je ewentualnie odsunąć trochę dalej od okna. Aktualnie udało mi się zasadzić jabłonie z pestki z jabłek. Trochę to trwało ale jak już załapały to mimo środka zimy rosną pięknie. Oczywiście nagrywam tą przygodę i też mam plan zrobić o tym odcinek (jak już jabłonki trochę podrosną i wiosną przesadze je do ziemi lub donic). Zdr.
@N000Jaaa3 жыл бұрын
polecam kanał Kasi B -zawodowa ogrodniczka-ogród w Polsce i w Anglii - ostatnie filmiki o siewie i zaraz będzie już z siewem co i jak :) kzbin.info/door/ZuyPP3vZWmT-BsknBiejXQvideos
@malgorzataschneider59473 жыл бұрын
A jak wplywa deszcz na arbuza skoro podlewanie wodą ma
@Mankaster3 жыл бұрын
Czy sadzonki po wysadzeniu do gruntu mają jakiś okres zaklimatyzowania się? Wysadzałem ostatniego maja, a sadzonki średnio chcą rosnąć. Każda z nich ma już po ok 10 liści, ale są one małe i praktycznie do 2 tygodni liście były zwinięte, jakby brała je jakaś choroba, dopiero od 2 dni zauważyłem że zaczynają się powoli w niektórych sadzonkach rozwijać. Pojawiają się już kwiaty i zawiązki arbuzów, nowe listki także, jednak są one bardzo drobne
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Taki rok niestety, bardzo długa zimna wiosna. U mnie jest identycznie a arbuz stoi w duuużej donicy w szklarni, gdzie ma cieplutko. Przez pewien czas też zastanawiałem się czy to czasem nie jakaś choroba... ale on po prostu bardzo lubi słońce.
@piotrs32133 жыл бұрын
w 2019 roku posiałem na majówkę wprost do gruntu, zebrałem we wrześniu owoce od 1 do 5kg, ale po jednym z krzaka. W 2020 siałem tak samo i nic się nie doczekałem bo za zimno. Ten rok niestety życie wyrywa mnie z ziemi... 2022 zrobię już z rozsady
@zdrowezycie3 жыл бұрын
U nas w 2020 też porażka, bo nie dość że zimno to jeszcze postanowiliśmy zmienić miejsce na bardziej wilgotne i niestety równocześnie też mniej nasłonecznione. N i okazało się, że jednak arbuz tego słońca i ciepła potrzebuje dość sporo.
@El_Eru3 жыл бұрын
A może ściółkować jak truskawki? Skoro ma czepne wąsy to może kratka tak na 20-30 stopni nachylenia, by tam raczej wpełzła niż się pięła i miała dalej do mokrej ziemi?
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Oczywiście można kombinować - co do upraw na kratce to widziałem takie zdjęcia z upraw arbuzów. Uprawiane są też np w beczkach a same rośliny na tyczkach lub kratkach właśnie. Tak więc tu jak najbardziej spore pole do popisu. Co do ściółkowania, to nie bardzo jest chyba sens, bo arbuz po przesadzeniu do gruntu dość szybko wypuszcza dużo liści i one odcinają szybko dostęp słońca do ziemi, więc chwasty raczej wśród arbuza mają ciężko rosnąć. A ściółkowanie pod kątem czystych owoców, też nie bardzo ma sens, bo to nie truskawki gdzie owoców jest multum i nie wiadomo gdzie taka truskawka się położy, gdzie upadnie etc - przy arbuzie jest kilka do kilkunastu dużych owoców - jagód (ewentualnie przy dużej, plantacyjnej uprawie ściółkowanie mogłoby być ciut pomocne), ale zaznaczam że to tylko takie moje przemyślenia.
@paweszczepanowski58133 жыл бұрын
Na rosyjskim kanale ktory obserwuje gosc twierdzi,ze zaleznie od odmiany arbuz jest dobry do jedzenia 40-50 dni od zapylenia.
@devitocorleone1463 жыл бұрын
tutaj prosta uprawa od nasionka po żniwa, fotorelacja z objasnieniem kzbin.info/door/U_MBbeY096Eh_g7eVox4tQvideos
@lekarzpsychiatra24543 жыл бұрын
Pycha :)
@andziak32043 жыл бұрын
Witam serdecznie, chciałam poprosić o małą pomoc. W tym roku chciałam spróbować posadzić arbuza lecz nie zabardzo mi się udało. Wyrusł mi krzak zaczoł kwitnąć i miał maleńkie owoce ok 0.5cm do 1cm lecz jakiś tydzien po pojawieniu się owocu owoc zaczoł gnić na krzaku co się powtarzało za każdym razem gdy owoc zaczoł się pojawiać. Chciałam poprosić o jakieś wskazówki i możliwe przyczyny tego problemu. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie 🙂
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Mieliśmy w tym roku podobnie. Ogólnie rok był kiepski pod uprawę arbuza, tzn lato całkiem przyjemne ale jednak nie gorące. W tym roku mieliśmy arbuza w donicy i wyrósł tylko 1 owoc ok 4-5kg, a poza nim właśnie takie małe owocki, które zaczynały po jakimś czasie gnić. Za mało słońca i ciepła a trochę za dużo wilgoci, to moim zdaniem główne przyczyny. Pomóc może trochę wstawianie takiej donicy do szklarni, a w gruncie/ziemi pomocne jest ściółkowanie podłoża pod owocem lub układanie owocu na podkładkach z drewna, dykty etc. To utrudnia wszelakim grzybom i bakteriom dotarcie do osłabionego owocu.
@catfish12853 жыл бұрын
Ja ucinałem pędy te na których nie było owoców i finalnie nic się złego nie działo z rośliną
@devitocorleone1463 жыл бұрын
dokładnie bo tak się własnie robi. tutaj prosta uprawa od nasionka po żniwa, fotorelacja z objasnieniem kzbin.info/door/U_MBbeY096Eh_g7eVox4tQvideos
@przemekb9203 жыл бұрын
Przykro mi ale arbuz jest owocem, tak samo jak pomidor itp. Jest uprawiany na owoce, chyba, że ktoś uprawia go na inne części.
@marcopolouprawawpolsce43623 жыл бұрын
Ostatnio na Polskim rynku można znaleźć stosunkowo sporo odmian arbuza jak i melona .Odmiany arbuza na ten sezon 2021 - propozycje ; kzbin.info/www/bejne/h5m9pH6ZdtCIgbs
@adamwalter25733 жыл бұрын
Jak zaczalem hartowac go w pokoju, czyli z mniejszym swiatlem, to pedy i liscie zrobily sie cale zolte, mniejsze i zaczal usychac, mimo podlewania (jeden wiecej, drugi mniej wiec to nie woda). Jak w takim razie wy hartujecie przed wysianiem do gruntu ?
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Ja hartuję na dworze, w cieplejsze dni, gdy jest ok 15 stopni. Jak roślinki są większe, kilku tygodniowe to zaryzykowałbym nawet wystawienie ich w doniczkach na temp ok 10 stopni C, ale wtedy naturalną koleją rzeczy są już zazwyczaj cieplejsze dni. Robię to tak, że w dzień wystawiam na dwór a wieczorem chowam do domu. Można ewentualnie wystawić do szklarni w te ciut chłodniejsze dni. Ja widzę hartowanie jako wystawienie roślinek na niższe temperatury, a co do światłą to zawsze muszą mieć go jak najwięcej się da.
@anitamichalska4443 жыл бұрын
Wiec kiedy wysiewać do donic gdy finalnie arbuz będzie w gruncie oraz gdyby jednak były w szklarni?
@zdrowezycie3 жыл бұрын
My w tym roku planujemy wysiewać między 10 a 25 marca, będzie to rozsada do nieosłoniętego gruntu i może też do skrzyni/donicy (docelowo ok 5-10 maja). W poprzednich latach wysiewaliśmy z tego co pamiętam 24 marca w 2019r i ok 25 lutego w 2018r. Z kolei jeśli do szklarni/foliaka to już czas najwyższy sadzić.
@grazynadelis93553 жыл бұрын
wszystko fajnie,a życie weryfikuje te teorie. Wielkim wysiłkiem miałam arbuzy wielkości bombek na choinkę. jedyny plus ,to ,że były slodkie
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Oczywiście, szczególnie ważne znaczenie ma wybrane stanowisko, jego nasłonecznienie i nawodnienie. Jeśli w tym jednym z 1szych kroków podejmiemy złą decyzję, to potem może być ciężko. Z kolei jeśli miejsce jest dobre to arbuz potrafi być praktycznie bezproblemowy. Co nie znaczy, że nie trzeba podlewać, odchwaszczać i ogólnie dbać o roślinę, sprawdzać czy niczego jej nie brakuje). Życzę powodzenia w tym sezonie! :]
@danutahachlica93183 жыл бұрын
Jak długo można przechowywać po zbiorach.
@zdrowezycie3 жыл бұрын
W dobrej chłodni spokojnie kilka miesięcy. W warunkach kombinowanych można np w piwnicy, w suchym miejscu. Najlepiej opakowane ciasno w folie i też powinno być ok do kilku miesięcy. Nie mogą oczywiście przemarznąć w chłodniejsze okresy. W lodówce też jak najbardziej.
@danutahachlica93183 жыл бұрын
@@zdrowezycie ja chciałam przechować cukinię w piwnicy ale mi się nie udało bo miałam dużo.
@boniopies11543 жыл бұрын
Mam pytanie a jaka to odmiana tego arbuza bo w tym roku miałem też takie jasnozielone arbuzy i były nawet do 12kg tylko zapomniałem nazwy tej odmiany więc pytam jaka to odmiana? Super film na pewno skorzystam w tym roku jak będę się 😀
@boniopies11543 жыл бұрын
*siał
@zdrowezycie3 жыл бұрын
@@boniopies1154 U nas sadziliśmy BINGO
@aleksandrazin23003 жыл бұрын
Rozbawiło mnie to z tymi ogonkami podłączony, zdrewniały, uschnięty 😂
@kalinkamylove3 жыл бұрын
Co tam arbuz...dawaj odcinek o marihuanie lecznicze...🤣🤣🤣🤣🤣
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Może i na to przyjdzie kiedyś kolej ;]
@joannabienko98483 жыл бұрын
Dzień Dobry. W tym roku Pierwszy raz będziemy sadzić Arbuza .Czy Można sadzić w dolnicy na działce jak ma się ma Mało miejsca?
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Ludzie sadzą w donicach na balkonach, więc na działce tym bardziej powinno się udać. Jednak donica powinna być duża, jak duża to już zależy od ilości roślin w niej. Tu polecam doczytać, ponieważ ja jeszcze w donicy nie sadziłem arbuzów, ale też się przymierzam :V Powodzenia.
@joannabienko98483 жыл бұрын
@@zdrowezycie Dziękuję Panu Bradzo za odp . Czy jak będziemy mieć pytanie o sadzeniu arbuza to można napisać do Pana ?
@zdrowezycie3 жыл бұрын
@@joannabienko9848 Proszę pisać w komentarzach, tak żeby te informacje były dostępne dla wszystkich. Postaram się pomóc i odpowiadać, ale super specjalistą w tej dziedzinie oczywiście nie jestem, po prostu dzielę się swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam
@joannabienko98483 жыл бұрын
@@zdrowezycie Dziękuję Panu Bardzo . My Pierwszy raz w tym roku sadzimy arbuza i nie mamy zielonego pojęcia jak to zrobi aby nam wszystko wyszło .I aby coś urosło . I fajnie że są strony jak ma Pan i można się dowiedzieć i nauczyć się .Pozdrawiam.
@1985picio3 жыл бұрын
16:10 agrowłókninę!!!
@teresakuzel88103 жыл бұрын
Arbuz a malon czy to jest ruznica
@Adrian-eb4rn3 жыл бұрын
Tak, jest pomiędzy nimi różnica 👍🌱
@dorotakozak53023 жыл бұрын
Dajcie trohe tego 🍉🍉🍉🍉🍉 arbuza
@ZVO19453 жыл бұрын
Ile trzeba namaczać takie nasiona?
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Zazwyczaj ok 24-72h.
@ZVO19453 жыл бұрын
@@zdrowezycie dziękuję czy dynię też tyle samo? Czy mogę jeszcze siać do doniczek w kwietniu i marcu czy jest za późno?
@zdrowezycie3 жыл бұрын
@@ZVO1945 Dynię też jak najbardziej można moczyć w podobny sposób. Ja jeszcze nie siałem a mam zamiar, więc spokojnie można.
@ZVO19453 жыл бұрын
@@zdrowezycie czyli arbuza też jeszcze spokojnie mogę posadzić?
@mahamudragrzegorz8363 жыл бұрын
jak chcesz się pozbyć tego echa to przybliż mikrofon
@albrecht2253 жыл бұрын
Co to jest ??? Pendolino ???
@sylweklesio3 жыл бұрын
Sadzę nasiona około po 10 kwietnia.
@albrecht2253 жыл бұрын
Nie sadziliśmy tylko sialiśmy !!!
@rolnicytv3 жыл бұрын
witam w którym miesiącu sadzić arbuza?
@pandaspl9383 жыл бұрын
Pomysł pdobny film o melonie
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Myślę, że dużo się nie różnią pod względem uprawy, wymagań etc. Chętnie spróbuję kiedyś z melonem (pewnie też ogram to i powstanie odcinek) ale nie wiem czy w tym roku go gdzieś wcisnę.
@888waldi3 жыл бұрын
Kilogram arbuza to 7 złotych. Dlaczego nie sadzisz z doniczką?? Ma owoce na gruncie .
@rolnicytv3 жыл бұрын
jaka jest najlepsza odmiana? żeby sie udała
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Ja polecam Bingo, ale co osoba to inne doświadczenia. Najwięcej zależy od stanowiska i doglądania.
@rolnicytv3 жыл бұрын
@@zdrowezycie a łatwiejszy jest w uprawie niż inne
@zdrowezycie3 жыл бұрын
@@rolnicytv To jest zbyt ogólne pytanie aby móc dać jednoznaczną odpowiedź, ale generalnie tak. Bingo jest w grupie kilku (4-5) najbardziej polecanych arbuzów pod uprawę w Polsce. Zresztą to się trochę zmienia w czasie, bo powstają nowe odmiany a i ludzie mają różne doświadczenia ;)
@WiejskieInspiracjePL3 жыл бұрын
A oto nasza historia arbuza. Największy jaki udało się nam wyhodować to 12,5 kg. Zapraszam: kzbin.info/www/bejne/bIm5domForuIbJI
@MrOrmjaevel3 жыл бұрын
Same łobuzy hodują arbuzy 🍉
@ukaszn39183 жыл бұрын
Zawsze w waszych filmach o tematyce ogrodniczej brakuje jednego z ważniejszych informacji dla nas widzów ,mianowicie klasy ziemi ,gruntu... gdyż nie na każdej klasie ziemi da się uprawiać wszystkie te warzywa itd ... np.bardzo problemowe są klasy ziemi V a o VI to już nawet nie wspomnę bo to w zasadzie tylko pod lasy. Co z tego że te uprawy pokazującej jak na nie każdym gruncie widz może wysiać są i też zapewne widzowie ,którzy sami nie bardzo orientują się którą klasę gruntu posiadają sieją,sadzą , a tu nie chce rosnąć i zdziwienie. Podawajcie klasę gruntu ponieważ to kluczowe dla dobrego i sukcesywnego ogrodnictwa . Może filmik z tej tematyki klasy ziemi tzw bonitacyjne a wymagania roślin. Gdyż klasa ziemi to podstawa wszelkich upraw.
@zdrowezycie3 жыл бұрын
U nas w ogrodzie mamy coś pomiędzy 4 a 5 klasą ziemi, ale na ten obszar gdzie były uprawiane m.in. arbuzy i topinambur (widziane w naszych innych odcinkach) sypiemy akurat duże ilości kompostu i popiołu. Każdy kawałek ziemi można w ten sposób mocno podratować, ale fakt że wyjściowy stan gleby ma znaczenie. Równie duże znaczenie mają też usytuowanie gleby względem drzew/cienia czy ujęć wody, zabiegi użyźniające glebę na danym obszarze oraz zabiegi pielęgnacyjne jak plewienie, podlewanie, mądre planowanie upraw i płodozmian etc..
@marissia43912 жыл бұрын
Pamiętam jak jakieś robale zjadły mi arbuza posianego w ogródku.
@katogoria3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy kanał, choć irytuje mnie wegańska religia.
@marekk69873 жыл бұрын
☀️🌞🤗👍🍷Polecam także nalewkę lub winko z owoców dzikiej róży. Nowatorskie podejście do owocu dzikiej róży opisałem w filmiku: kzbin.info/www/bejne/lavQi2Z-iNp8kNU
@dorotakozak53023 жыл бұрын
Mniam mniam ale pyha
@jacekzugaj1281 Жыл бұрын
To skoro pochodzi z Ameryki Południowej to jak mógł być uprawiany w afryce 5000 lat temu?
@albrecht2253 жыл бұрын
Chaotyczne informacje !!!! Nikt nie jest w stanie przeczytać informacji , które pokazują się na ekranie !!! Dno !!!
@projectcossack46103 жыл бұрын
On chciał jak w najkrótszym czasie wytłumaczyć wiele informacji. Istnieje coś takiego jak pauza filmu często się przydaje
@lovereading24433 жыл бұрын
Boże... tak trudno zatrzymać filmik i przeczytać? 🤣🤣🤣