Bardzo ważne informacje , dziękuję za to spotkanie . Serdecznie pozdrawiam .
@teresamalinowska98253 жыл бұрын
I to jest porada na siódemkę👍 na własnej skórze przekonałam się które rośliny mogę posadzić, a na które mogę popatrzeć w telewizji... A i tak w maju zawsze przeżywam traumę, jak zapowiadają -3 i ganiam z agrowłókniną po całym ogrodzie😖 cudownego dnia😘
@teresamalinowska98253 жыл бұрын
@@katarzynapodhale6911 nie oglądam prognozy w telewizji 😂 z internetu biorę😄 jeszcze nie mam szklarni.... Może się uda w tym roku🤫
@ziwonyzyciawziete79123 жыл бұрын
Pozdrawiam koleżanki 😁 z tych trudnych zimowych mam tylko figowca, a i tak sporo z nim pracy. Dobrze, że chociaż figi są pyszne 😉
@Moskuito22223 жыл бұрын
Święte słowa, w ogóle jestem za ogrodami z rodzimymi roślinami. Mamy tyle pięknych krajowych gatunków. Z doświadczenia wiem też że przyciągają więcej ptaków bo po prostu je znają.
@elzbietajaworska47663 жыл бұрын
Bardzo dobra rada najlepsze są rośliny z naszej strefy klimatycznej , inne są dobre ale do domu lub ogrodów zimowych. Zdrowia i jak najmniej strat w ogrodzie życzę.
@joannaeiman83583 жыл бұрын
Dobrze,ze Pan to powiedzial!Nie meczmy roslin!Nie wszysto udaje sie w naszym klimacie!Ogrod powinien nam sprawiac radosc!Jestesmy tez odpowiedzialni za to,co sadzimy w naszych ogrodach!Wiem,ze do zrozumienia tego prowadzi dluga droga,ale mozna juz zaczac...Dziekuje i pozdrawiam!
@teresamalinowska98253 жыл бұрын
Więcej stresu i pracy przy takich roślinach, niż przyjemności z podziwiania👍
@statom9853 жыл бұрын
To by sie trzeba wtedy pozbyc różaneczników.
@halinabaj53003 жыл бұрын
No dzień dobry ! A no właśnie, nareszcie tegoroczna zima zweryfikowała naszą wiedzę na temat tego ,które rośliny nadają się do naszego klimatu !Często zastanawialam się oglądając Dyzur ekspertów ZP ,po co ludzie pytają o tyle roślin sprowadzanych z cieplych krajów? Mamy przecież tyle innych gatunków, które dobrze znoszą sroga zimę.Sadząc tylko takie, unikniemy rozczarowań i tragedii 😉Owszem można sobie czasami poeksperymentować wynosząc np.taka kamelię na mroz ( kiedyś też tak zrobilam i pożalowalam tego)Ale od tej pory kupując jakiś kwiatek pytam czy nadaje się do naszego klimatu .A nawet powiem wiecej ,do klimatu wschodniej części naszego kraju ,gdzie mieszkam .Życzę wszystkim rozsądku przy zakładaniu ogrodu, i słuchajcie rad Pana Grzegorza 😄
@teresamalinowska98253 жыл бұрын
Po to są strefy mrozowe😄
@januszpszczelarz52973 жыл бұрын
Łapka w górę za mądre słowa.
@janinakowalska38683 жыл бұрын
To prawda,ja tez mam działkę na wschodzie kraju,u mnie jeszcze śnieg leży,serdeczności
@STAS777ish3 жыл бұрын
Bardzo dobra rada💗najlepsze są rodzime rośliny💗Pozdrawiam serdecznie💗
@STOP2NWO3 жыл бұрын
11ty marzec i sypie na Kaszubach. Nocą około -6°C w dzień też na minusie. Zdrowia.
@wiesawacichocka37673 жыл бұрын
suuper rada jestem bardzo wdzieczna,pozdrawiam
@fanpalm3 жыл бұрын
Ma Pan rację mówiąc żeby nie sadzić w ogrodzie roślin zbyt ciepłolubnych , ja nasadziłem 🌴🌴🌴i teraz mam roboty co nie miara z zabezpieczaniem ich na zimę 😂
@salsanachos79103 жыл бұрын
0:02 szczęśliwi czasu nie liczą. Pozdrowienia! ;P
@paulinao.61353 жыл бұрын
Kalina bodeńska (chyba). Też ją mam - uwielbiam, bo kwitnie pierwsza na wiosnę.
@MojeUprawy3 жыл бұрын
U mnie moje róże ucierpiały, ale całe szczęście je okopczykowałam i pod kopczykiem żyje :)
@pawelilinski73613 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za informację Na pewno się przydadzą z poważaniem Paweł
@zwierzomaniak53333 жыл бұрын
Mi jednak nie wystarczają rośliny z naszego klimatu, podobaja mi się bambusy, palmy, juki ,magnolie, rododendrony, agawy mroozodporne, eukaliptusy itp.
@wiesawawidemajer32123 жыл бұрын
Bardzo mi szkoda tych Kamelii 😭 przecież wiadomo że wytrzymują tylko do -5, panie Grzegorzu??? Trzeba było choćby opatulić gdy temperatura mocno spadła 🥶 Pozdrawiam 🥰🌿🌺🌿🌸🌿
@zakol903 жыл бұрын
a ja chcę już aby był marzec 2022!:) byle do wiosny:)
@teesszz3 жыл бұрын
U mnie dziś było -13 niestety, ale jeszcze śnieg leży,.. Byle do wiosny ;)
@michalszczurowski85993 жыл бұрын
piękny film
@reniarenia78943 жыл бұрын
Panie Grzegorzu czy można ciąć rododendrony w celu rozkrzewienia? Mam dwie takie bidulki prawie gołe.
@reniarenia78943 жыл бұрын
To moje kamelie są naprawdę mrozoodporne, tak jak napisał producent, do minus 18stopni. Po zimie mają piękne zielone liscie i pączki twarde.
@agnezzzja883 жыл бұрын
Jaka to odmiana?
@teresamucka90513 жыл бұрын
witam was kochani dziekuje za porady mroz zrobil swoje u mnie na pomorzu troche spustoszenie pozdrawiam ☕🥧🌼🌼💖💖
@MM-bk8np3 жыл бұрын
👍
@marzenajelinska40543 жыл бұрын
Posadziłam krzew różanecznika rok temu, kiedy przyszły zima okryłam je gdyż były bardzo duże mrozy czy mogło to mimo to im zaszkodzić? Panie Grzegorzu pańskie rady są cenne.
@iwaprzyrodniczka34943 жыл бұрын
Lajk, Przyjaciele, cudnego dnia :)
@wiesawagusztal87743 жыл бұрын
Lubię słuchać skazowek imilo oglodac
@annamietek46813 жыл бұрын
Serdecznie witam u mnie zmarzla laurowisnia cała brązowa pozdrawiam
@evitaevita303 жыл бұрын
U mnie to samo. Młode sadzonki. Najpierw było ciepło a potem przyszedł mróz. Dodatkowo całkiem o nich zapomniałam (...) Mają jeszcze zielone liscie więc może coś się uda uratować. Tylko nie wiem czy te zbrązowiałe listki obciąć(?)
@annamietek46813 жыл бұрын
@@evitaevita30 trzeba czekać same spadną oby odbiły od korzenia
@dianawasiniewska-mackowiak88193 жыл бұрын
Czyli nie obcinać brązowych liści? U mnie są pojedyńcze sztuki. . .
Moje kamelie też pierwszą zime na ogrodzie i zaraz mroz minus 16 Ale ja odkryłem słomą i agrowloknina i tylko czubki pedow wystawaly. WIDAC ZE PRZEMARZLY ALE JESZCZE NIE ODKRYWAM BO W NOCY BYLO - 6 PO ODKRYCIU ZOBACZYMY
@waldazwaldaz67893 жыл бұрын
KZbin wariuje czy tylko ja nie otrzymuje powiadomień? (Dzwoneczek kliknięty)
@iwonamusiela33493 жыл бұрын
Dobry wieczór 😃 ja powiadomień nie dostaje już 3 miesiące, odpuściłam sobie i tak tłumaczą się że to nie ich wina. Życzę wytrwałości 😃
@barte_z3 жыл бұрын
Trzeba futro na mikrofon założyć :)
@Atramlowak3 жыл бұрын
No dzień dobry ...
@auag74203 жыл бұрын
zaraz zaraz, to mówi się TA mahoń a nie TEN mahoń?
@agnezzzja883 жыл бұрын
Mahonia nie mahoń. To są dwie różne rzeczy.
@marekkarski1393 жыл бұрын
No dzień dobry pierwszy pozdrawiam
@statom9853 жыл бұрын
Poproszę o info jak będą kolejne eksperymenty. Wtedy ja dla spokoju powstrzymam się od swoich. Kamelia juz jakis czas temu przetestowana z negatywnym skutkiem. Figa 3-4 letnia chyba dała radę już bez okopywania jak na początku. Chwila prawdy w maju. Rozmaryn kilkuletni duży krzak mocno przemarzł, młode sztuki chyba nie dały rady. Rozmaryn płożący chyba dał radę. Może dzięki śniegowi albo bliskości ziemi i lekkiej osłonie z innych roślin obok. Wracając do eksperymentu. Mam palmę daktylową 3-4 letnią wyhodowaną z nasiona. I sie zastanawiam nad przeniesieniem na ogród bo widziałem na yt u jednej osoby taki przypadek. Ale to chyba musi byc starsza sztuka. I ciekawe jak u tamtej osoby sobie poradziła tej zimy. Musze poszukać tego kanału o palmach itd.
@wielkopolaninn3 жыл бұрын
U mnie wymroziło 4 młode czereśnie pomimo owinięcia agro włókniną wszystkie mają miekką odchodzącą korę do tego suche paki a po przycięciu brąz. Zostawie może coś bliżej podkladki odbije ale wątpie.
@statom9853 жыл бұрын
To chyba jakaś choroba a nie wymrożenie. Jeżeli młode to moze były za mało podlewane, osłabły i coś je dopadło. Coś takiego byłu u mnie na młodej aronii na pniu. Okazało się, że w pniu były szkodniki. Wyciete do żywego, mocno podlewane i wygląda na to że się uratowało drzewko choć rana dość poważna i pewnie kilka lat się bedzie zasklepiać. To samo na starych jabłoniach. Mokra i śliska kora, a pod spodem żer jakiegoś szkodnika. Kora zdarta, pomalowana i zobaczymy. Lata ostatnnio były bardzo suche i nawet stare drzewa mogły mieć problemy. No ale to by się musiał ktos kompetentny wypowiedzieć i pewnie jakieś zdjęcia obejrzeć.
@wielkopolaninn3 жыл бұрын
@@statom985 jest tam sporo nor w ziemi moze coś pogryzło korzenie ale sprawdzę dopiero w maju , Inne posadzone drzewka mają się dobrze tylko z czereśniami problem.
@statom9853 жыл бұрын
@@wielkopolaninn Znam ten ból. U mnie krety i myszy bodajże poharcowały strasznie w tamtym roku. Aż mi się karbid skończył i żywołapka czeka w pogotowiu.
@wielkopolaninn3 жыл бұрын
@@statom985 tutaj w okolicy starych duzych drzew sa takie dziury o średnicy literatki i pewnego razu postanowiłem pompować do jednej z dziur wode ze studni 6 kręgów wody wlane i nic nie wylazło , nigdzie się nie przelało a woda cały czas była wręcz zasysana - masakra juz myślałem ze to jakiejś dreny jest podłączenie heh. We Włoszech w sadzie jabłkowym kidys wysypywaliśmy zaprawione trutką ciarna słonecznika i to eliminowało wszelkiej maści myszy i inne gryzonie ale czy to jest dostępne w PL to nie wiem. U mnie koty mają problem z polowaniem bo obszar z drzewkami jest ogrodzony pastuchem przeciwko sarnom, jeleniom , zającom i innym .