Wysłuchanie tego wykładu to najlepiej wykorzystane dwie i pół godziny mojego życia, którego z racji nowotworu złośliwego nie zostało mi niestety zbyt wiele. Z przyjemnością wysłucham wszystkich dostępnych w internecie wykładów Pana Profesora.
@blarnblarn84005 жыл бұрын
Ziom, żyjesz ?
@PeknietySloik5 жыл бұрын
żyjesz jeszcze kolego ?
@redcrutches6034 жыл бұрын
Przykro mi też jestem w takim stanie . Najgorszy ból
@piotrlasocki59754 жыл бұрын
A mogł poczytac Biblie
@spythere4 жыл бұрын
@@piotrlasocki5975 Słabe fantasy pełne sprzeczności, lepiej se meczyk w csku strzelić
@Astrofaza7 жыл бұрын
O proszę, nigdy nie dałem rady trafić na wykład, a tu takie smaczki :) Dzięki za opublikowanie, bardzo wartościowa treść i genialny człowiek :)
@Stopcenz6 жыл бұрын
Są jakies hipotezy naukowe dotyczące przyczyn dislajkowania takich materiałow?
@eugeniuszjelen38536 жыл бұрын
@@Stopcenz Łapki w dół są dawane przez zagorzałych antyklerykałów, którym nie spodobał się wykład Pana Meisnnera, który dotyczył nauki i wiary.
@zxcvbnm29596 жыл бұрын
@@eugeniuszjelen3853 Albo przez tych, którzy spodziewali się, że usłyszą kilka słów o stworzeniu
@MsStefan115 жыл бұрын
pogodzić nauki z wiarą się nie da, chyba że tak jak p. Meisnner robi się to na siłę i za wszelką cenę, w sposób lekko podobny do Cejrowskiego. Dla wyjaśnienia - z ciekawością wysłuchałem wykładu i nawet jako "zagorzały antyklerykał" nie mam zamiaru go "dyslajkować" pomimo dość jasnego przekazu dotyczącego jego kreacjonistycznego światopoglądu, a także paru błędów merytorycznych (np. że jednostką energii nie jest kiloWatt)
@Torsan05 жыл бұрын
Hipoteza symulacji pokazała, że bardzo łatwo można połączyć koncepcje boga z teoriami naukowymi. Bo w końcu twórca symulacji w której żyjemy, będzie z naszego punktu widzenia bogiem.
@m3tys7 жыл бұрын
Ponoć miarą zrozumienia tematu w danej dziedzinie jest umiejętność przekazania swojej wiedzy w sposób zrozumiały dla "laika" - respect!
@grzegorzjachniewicz36387 жыл бұрын
podzielam Twoją opinię
@quand_meme7 жыл бұрын
Nie, miarą zrozumienia jest umiejętność przedstawienia tego w formie zapisu matematycznego... Ten wykład ma wartość popularnonaukową, a nie naukową stricte...
@heniuszczesliwy97116 жыл бұрын
+ Quand Même Zapis matematyczny zrozumie tylko matematyk lub naukowiec, nigdy kompletny laik.
@albi76 жыл бұрын
Umiejętność przekazania swojej wiedzy w sposób zrozumiały dla laika jest raczej miarą zdolności dydaktycznych. Jednakże zrozumienie tematu jest warunkiem koniecznym dobrego wykładu :)
@cerwin855 жыл бұрын
Z zawodu jestem ślusarzem, spawaczem, ale bardzo mnie to interesuję i chłonę te informację jak gąbka. Pozdrawiam wszystkich.
@DerekHundik4 жыл бұрын
brednie nie informacje Bajki Disneya
@BBKPreTTy4 жыл бұрын
@@DerekHundik a jakie masz informacje w konfrontacji? Daj trzy nazwiska które mają coś przeciw
@szymonlacki3884 жыл бұрын
@tobiasz ulatowski Twoja postawa jest całkowicie zrozumiała, powszechność analfabetyzmy naukowego w naszym społeczeństwie mnie nie dziwi. Jednak jeżeli chcesz to zrozumieć, radzę zapoznać się z kalendarium najważniejszych odkryć w historii nauki i poznać naukowe sposoby badania wszechświata. Gdy zrobisz to rzetelnie i porządnie, jestem pewny że zrozumiesz niestosowność i niemerytoryczność swojego komentarza. Pozdrawiam
@szymonlacki3884 жыл бұрын
Cieszące jest to, że nawet prości z zawodu ludzie często są zainteresowani tym co nasz otacza i są tacy śluzarze, spawacze itd. którzy się z naukowców i uczonych nie wyśmiewają. Tak trzymać, brawo!
@BBKPreTTy4 жыл бұрын
@tobiasz ulatowski szczerze to niech urabia, sam mu dołożę. Najlepsze kłamstwo jakie dostaję w tym świecie.
@mistapitaYNWA4 жыл бұрын
Wspaniałe są te wykłady prof. Meissnera. Jak powstawał internet to wyobrażałem sobie, że właśnie po to, aby ludzie mogli dzielić się tak przystępnie pokazaną wiedzą "tajemną", ależ byłem w błędzie! Niemniej całe szczęście są jeszcze kanały dzięki którym można zrozumieć choć trochę lepiej otaczający Nas świat. Piękne dzięki!
@anthonyspider89834 жыл бұрын
Ten Pan potrafi wytłumaczyć trudne rzeczy w bardzo łatwy sposób, gratuluje umysłu bo tylko bardzo inteligętni ludzie tak potrafią.
@JEJJ1003 жыл бұрын
Jestem 100% humanistką, dzięki Panu Profesorowi w końcu zrozumiałam wiele teorii. Miałam podobne wyobrażenie, ale... wyobrażenie a zrozumienie robi różnicę. Dziękuję.
@adelajdawinnik65424 жыл бұрын
Wykład wprost genialny. Z tegoż względu uważam, że powinno się dodać angielskie napisy, aby móc rozprzestrzeniać godną podziwu wiedzę Profesora i interesujący sposób jej przekazu wśród ludzi spoza naszego kraju!
@blessed7478 жыл бұрын
Prof. Krzysztof Meissner ... słucham zawsze :) i te 2 godzinki to wszystko za mało jest ..FANTASTYCZNY CZŁOWIEK .Wielki Szacunek i prośba o więcej :)
@UWpromocja8 жыл бұрын
Bardzo się cieszymy i dziękujemy za miłe słowa w imieniu Profesora.
@zbigniewlipski44484 жыл бұрын
Jestem pełen podziwu dla zasobu wiedzy profesora. Ludzie wytworzyli ogrom wiedzy, którą jeden człowiek może mieć kłopot z jej przyswojeniem w całości. Na przykładzie prof. Meissnera możemy jednak zauważyć, że ta wiedza jest przyswajalna. Tylko pozazdrościć.
@paszcz0078 жыл бұрын
Nieprawdopodobne , zdumiewające , zapierające dech w piersi . Ogrom wiedzy oraz lekkość przekazu niebywałe . Wiedza ; dawniej dostępna dla niewielkiej , elitarnej garstki fizyków , dostępna na kliknięcie dla zwykłego śmiertelnika . Fizyka teoretyczna obdarta z szat mistycyzmy puka dzięki takim wspaniałym osobom jak Pan Profesor do umysłów w których rodzą się pytania . Pytania o to skąd przybywamy , gdzie zmierzamy i ile czasu Błękitna Kropka ma zamiar gościć nas w swej macierzy . Osobiście bardzo lubię słuchać wykładów prof. Michio Kaku lecz prof . Meissner merytorycznie przebija Kaku o lata świetlne . Gratuluję i z niecierpliwością czekam na więcej materiałów z wykładów Pana Profesora . Pozdrawiam .
@DeoudoubleG5 жыл бұрын
Cała mechanika o której opowiada Pan Profesor została tak dobrze wytłumaczona, ze pierwszy raz zrozumiałem taka ilość informacji na ten temat w tak krótkim czasie bez potrzeby myślenia nad tym powtórnie po pare razy :) piekna umiejetność przekazania wiedzy w jak najprostszy sposób :)) brawo
@magorzatakitka42663 жыл бұрын
Wow ! Rewelacyjny wykład ! Panie Profesorze, chylę czoła i marzę, aby naukowców i wykładowców Pana klasy było u nas, i na świecie jak najwięcej. Wprawdzie z innej dziedziny, ale jest Pan dla mnie godny podziwu i wdzięczności za formę przekazywania swojej niepodważalnie ogromnej wiedzy jak profesor Jerzy Vetulani. 🤗
@JanKowalski-ec2rj4 жыл бұрын
Wspaniale wytłumaczone i wielowątkowo, miałem szczęście , ze mi sie wyświetliło w proponowanych, nawet nie wiedziałem ze taki świetny wykład istnieje
@andrzejtarapaczpublicznie28814 жыл бұрын
Niezwykle profesjonalne traktowanie wyłożenia zagadnienia, ze zrozumieniem możliwości percepcyjnych i potrzeb słuchaczy... Wielki szacunek !
@peterk.42663 жыл бұрын
Ale gosc. Obracalem sie po kilku uczelniach na tu i tam (Polska, California) ale on bije wszystkich bez zastanawiania. Super wiedza, super profesor, oraz super umiejetnosc przelozenia trudnych konceptow na prosty jezyk.
@ennuiarduous64463 жыл бұрын
Wspaniały wykład, oglądałem z zapartym tchem. Abstrahując od wielkiej wiedzy posiadanej przez pana profesora, potrafi on tę wiedzę fenomenalnie przekazać. Wielki człowiek, niewątpliwie.
@magorzatakitka42663 жыл бұрын
Zgadzam się, piękny wykład.
@Eriadel6 жыл бұрын
Prof. Meissner nie jest popularyzatorem, ale mistrzem w swoim fachu, dlatego tak jasno opisuje swoją wiedzę!
@GrzegorzNowacki8 жыл бұрын
*Rewelacyjny wykład Profesor Meissner i Dr Bajtlik to moi ulubieni naukowcy świetnie i w ciekawy sposób przeprowadzają wykłady z tych bardzo szerokich dziedzin Fizyki, Kosmologi etc.*
@dexter0ful4 жыл бұрын
Właśnie trafiłem na ten wykład! 4 w nocy a ja słucham z takim zaciekawieniem i wogóle się nie męczę. Panie Profesorze, oprócz ogromnej wiedzy ma Pan również ogromny talent do jej przekazywania.
@qoqtek8 жыл бұрын
Powiem tak, ostatni raz fizykę miałem na studiach, ale tego pana profesora, od dwóch dni słucham na youtubie i rozbudza we mnie ochotę poczytania o nowych odkryciach w tym temacie.
@UWpromocja8 жыл бұрын
Bardzo miło nam czytać takie słowa! Dziękujemy w imieniu Profesora.
@qoqtek8 жыл бұрын
Uniwersytet Warszawski Czy prof Meissner to jakiś powinowaty prof Alfreda F.S. Meissnera?
@dobrodziejwojciech3 жыл бұрын
Niesamowity wstęp profesorze, to było coś, genialny człowiek. Niesamowita istota.
@ryszards103 жыл бұрын
Wspaniały wykład. Bardzo merytoryczny. Innych wykładów słuchałem w pracy w tle. Tu musiałem się zaangażować w 100%. Zostawiłem sobie do oglądania w domu.
@pykamariusz778 жыл бұрын
Wreszcie człowiek który mówi z sensem. Poproszę o więcej wykładów prof Meissnera.
@DAJMON693 жыл бұрын
Słuchanie wykładów Pana Profesora to pasjonująca przygoda. Przekazuje unikalną wiedzę w bardzo przystępny sposób. Wspaniały człowiek! Wiele bym dał żeby uczestniczyć w takim wydarzeniu na żywo.
@emiliaby41096 жыл бұрын
Świetny wykład, wiedza przekazana w interesujący i prosty sposób :) Słuchałam z wielką przyjemnością.
@goscg12384 жыл бұрын
Prawdziwy profesor, rewelacyjny wykład. Pan Kozielski z Politechniki Poznańskiej niech się uczy kultury i jak się wykłady prowadzi, bo tutaj pan profesor nie straszy studentów, że ich kariery zależą od jego widzimisia.
@RysiekQwerty5 жыл бұрын
Niebywały umysł. Ten wykład to przyjemność w krystalicznej postaci.
@andrzej35117 жыл бұрын
Niewiarygodna wiedza i niewiarygodny talent dydaktyczny. Porównuję z tryptykiem Briana Greena dotyczącym bardzo podobnej tematyki. Wydawałoby się gwiazda amerykańskiej nauki a jakoś tak blado wygląda przy prof. Meissnerze... Dzięki temu widzę, że polska nauka wcale nie jest zapóźniona ani zaściankowa. Wielkie podziękowania. Prof. Meissner nie boi się sięgnąć do dna problemu, ilustruje proces ekspansji Wszechświata danymi o gęstości i temperaturze co syci moją żądzę wiedzy. Unika przy tym uproszczeń co, z jednej strony jest miarą szacunku dla odbiorcy, z drugiej wyznacznikiem jakości wykładu. Rewelacyjny wykład!
@klabun5 жыл бұрын
Wspaniały wykład. Pan profesor to geniusz. Po spotkaniu z nim żałuję, że nie zostałem fizykiem.
@michaopalinski26483 жыл бұрын
Mistrz mowy i wiedzy. Z pustym umysłem chłonę ☯️❤️
@galaxystern85185 жыл бұрын
uwielbiam sluchac Profesora Meisner . Umie wspaniale przekazac Wiedze , Super ze mamy tak Wspanialych Ludzi .
@kesick14 жыл бұрын
Oglądanie takich wykładów jest niesamowite. Dowiadujesz się nagle, że noszona przez ciebie złota obrączka jest wykonana z pierwiastka, który powstał w wyniku wybuchu supernowej! :)
@andrzejkocikowski95296 жыл бұрын
Rewelacja Szanowny Panie Profesorze! Wielkie dzięki!
@fizykkreatywny54017 жыл бұрын
Wybitny profesor i rewelacyjny wykład:) Gratuluję wykładu Panie Profesorze:) Sama esencja nowoczesnej fizyki:)
@mariankuczewski77603 жыл бұрын
Jest PAN SUPER. DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!
@antonimurkowski98528 жыл бұрын
Antoni Murkowski Świetny wykład i trudno było mi nadążyć za wywodami Profesora. Kiedyś otrzymałem dyplom ukończenia studiów z zakresu fizyki, ale czuję, że fizykiem jestem o parę pięter niżej od Prelegenta. Zajmuję się od ponad 40 lat biofizyką, a szczególnie fizycznymi aspektami fotosyntezy i słabymi świeceniami biologicznymi. Niestety do jednego fragmentu wykładu mam zastrzeżenie. Pan Profesor usiłował przybliżyć bardzo ważne pojęcie niskiej entropii za pomocą procesu fotosyntezy i twierdził, że w ciągu dnia promieniowanie słoneczne o temperaturze 6000 stopni C powoduje w chlorofilu rozkład dwutlenku węgla na tlen i węgiel. W nocy (dlaczego tylko w nocy?) uzyskana energia słoneczna przetwarzana jest na temp. 20 stop. C i wypromieniowana w przestrzeń kosmiczną. Trudno mi się z takimi informacjami zgodzić. Otóż promieniowanie słoneczne w zakresie fotosyntetycznie czynnym (400nm - 700nm) nie rozkłada dwutlenku węgla na tlen i węgiel, chociaż do końca lat czterdziestych ubiegłego wieku tak uważano. Prace fizjologów roślin z lat pięćdziesiątych wykazały jednoznacznie (dzięki technice izotopowej), że cały uwolniony tlen w procesie fotosyntezy pochodzi z wody, a fotoliza wody jest fundamentalną reakcją fotosyntezy u roślin i fitoplanktonu. Słuszne jest uznanie fotosyntezy jako procesu, w którym wytwarzane są niskoentropijne produkty energetyczne niezbędne do życia dla wszystkich żywych organizmów. Można w uproszczeniu powiedzieć, że fotosynteza to redukcja dwutlenku węgla do poziomu cukrów za pomocą wodoru uzyskanego z rozkładu wody. Nie wiem także skąd się wzięła nocna temperatura 20 stop. C ? Jak dotąd uśredniona temperatura powierzchni naszego globu dochodzi do 15 stop. C i bardzo nam zależy by nie przekroczyła granicy 17 stopni. Gratuluję tematyki wykładów i sposobu przekazywania trudnych treści.
@heniuszczesliwy97116 жыл бұрын
A czy nie jest tak, że w dzień z dwutlenku węgla roślina emituje tlen, a węgiel pochłania ? W nocy pochłania tlen, a wydala dwutlenek węgla ?
@alexfrost22766 жыл бұрын
@@heniuszczesliwy9711 Za tego co napisał przedmówca, tlen jaki produkuje roślina nie pochodzi z CO2, ale w całości z wody. W skrócie fotosynteza to taka reakcja: 6H2O + 6CO2 + (energia świetlna) = C6H12O6 + 6O2 Ten duży wzór po prawej to jest glukoza. Jak widać z lewej mamy tlen dostarczyny przez wodę oraz w CO2. I z tego co napisał autor powyższego posta cały uwalniany tlen (O2) pochodzi właśnie z wody, a CO2 łączy się z wodorem (H) tworząc glukozę (C6H12O6).
@disarm19773 жыл бұрын
Co za człowiek. Michael Jordan fizyki. GOAT. Słuchając profesora zdaję sobie sprawę jak mało wiem i jak niewiele więcej będę wiedział :) Polecam posłuchać profesora w audycji "Myślidziecka" nadawanego kiedyś w 3 programie Radia . Wspaniały człowiek.
@pawellis104 жыл бұрын
Taki genialny wykład a tak mało osób w auli, szkoda.
@qwepoi777 жыл бұрын
pierwszy raz miałem zaszczyt oglądać P. Profesora jestem pełen podziwu i szacunku. Tak trzymać
@mateuszpaluch45666 жыл бұрын
Nie znamy innych popalizatorów nauki dlatego że niektórzy naukowcy ((myśliciele) i nie pisze tu o sobie bo jestem dyletantem)) "nie czują potrzeby" podzielić się swoimi myślami z innymi... i tu szacun dla Pana Meissnera.
@c-018rr54 жыл бұрын
wspaniala wiedza ,wielkie dzieki Panu za ten przekaz .
@usernameK4 жыл бұрын
Mogłabym słuchać Prof. Meissnera w nieskończoność ☺️ Fantastyczny przekaz, który niesamowicie inspiruje do nabywania dajszej wiedzy!
@autobuspodmiejski4 жыл бұрын
Wspaniały wykład. Uwielbiam słuchać tego pana.
@kamilstankiewicz25313 жыл бұрын
Genialny wykład, bardzo poruszający.
@agapidora34416 жыл бұрын
Nie jestem zwiazana w zaden sposob z fizyka, ale mimo to jestem pod wielkim wrazeniem prof. Meissnera tzn forma przekazu w sposob zrozumialy dla wielu. Dziekuje :)
@adampisca22848 жыл бұрын
Prosto, pieknie i elegancko Profesorze!! Mega zajebista jest fizyka, wykladana przez Pana! Szacuneczek!
@danutablumen3194 жыл бұрын
Och, chylę czoła przed wiedzą i komunikatywnością pana Profesora!
@peyken885 жыл бұрын
Cykl wykładów powala wiedzą, proszę o więcej. Bardzo dziękuje :)
@stachug12098 жыл бұрын
prof. Meissner jak zwykle genialnie opowiada :) nauka staje się zjadliwa :)
@panikrystyna15 жыл бұрын
Nareszcie zrozumiałam stan nieważkości. Znałam wszystkie dotychczasowe teorie ale to nie znaczy ,że rozumiałam. Tylko piękne teorie są prawdziwe.
@InowroclawX3 жыл бұрын
Piękny wykład, bardzo przystępny i ciekawy - zaczątek do kompendium. Czekamy na kolejne wykłady!!
@michapawusiewicz11137 жыл бұрын
Klarowność języka Pana Krzysztofa jest zdumiewająca. Słucham Jego wykładów niczym bajkę na dobranoc. I w rzeczy samej, odtwarzam video przed snem :) Jestem wdzięczny za te wykłady. Pozdrawiam serdecznie!
@cimg96738 жыл бұрын
Wykładów Pana Profesora "się nie słucha" ale "się je zajada". Są pyszne. podziękowaniami i prośbą o więcej.
@SuperDominik806 жыл бұрын
Wysmienity wyklad . Dawno nie ogladalem tak wsoanialej intelektualnej uczty . Dziekuje
@lewsalonowy8 жыл бұрын
Pan Profesor opowiada takim językiem, że prawie każdy zrozumie.
@derromino8 жыл бұрын
+Tomasz O. oprocz naszych rzadzacych
@RadzieckiBolszewik8 жыл бұрын
+derromino :-)
@kazdysput12344 жыл бұрын
Cykle to podstawa życia, nawet te proste wiosna, lato, jesień, zima . Tu zgadzam sie
@joeysi18148 жыл бұрын
prof. Meissner - przykład wpływu pasji i charyzmy na efektywność pracy pedagogicznej
@zuzannamysiorek29543 жыл бұрын
Absolutnie wspaniały wykład, dziękuje
@zdzislawjablonski73643 жыл бұрын
Skomplikowane ... ale dające zarys wiedzy o wszechświecie . Dobrze iż ktoś się tym zajmuje . Mnóstwo fantastycznych teorii często przeczących sobie zależnie .... od punktów odniesienia i przyjętych tez .Póki co ... wiemy że ...nic nie wiemy oraz że powstanie mnóstwo nowych koncepcji . Temat ciekawy chociaż trudno mi to wszystko ogarnąć ponieważ mój warsztat w tej dziedzinie jest równie ubogi jak warsztat trenerski Jerzego Brzęczka czy Kruczka w skokach narciarsich który w dwa lata cofnął w rozwoju utalentowane dziewczyny o .... 5 lat .. Dla mnie ciekawy wykład . Zacznę słuchać następnych z ludzkiej ciekawości bo zawsze staram się znależć odpowiedzi .Dla przeciętnego zjadacza chleba ''teoria strun , kwarki , fotony , cząstki bezmasowe czy nawet teoria względności i podobne wyrażenia .. nic nie znaczą .
@CalmStay5 жыл бұрын
Odkad zacząłem oglądać Meissnera, ciężko mi się ogląda wykłady innych naukowców. Poziom elokwencji, płynność przekazywania informacji (to chyba najważniejsza zaleta), erudycja. Mistrz.
@ukaszkrych39814 жыл бұрын
Bardzo lubię Pana Profesora Meissnera słuchać ale z jakiś względów bardziej pasują mi wykłady dr Dragana ;-) jakoś tak bardziej przyziemnie opowiada i daje proste przykłady ;-)
@spythere4 жыл бұрын
Mi nie podoba się jedynie jak wiele terminów po prostu jest powiedziane przelotnie i nigdy nie jest wytłumaczone. Rozumiem, czas "antenowy" wykładu, ale dla laików takie terminy jak stała kosmologiczna, stała Plancka, interferometr LIGO czy też entropia to nie są pojęcia szerzej znane i traci się pewien stopień zrozumienia tematu, nie wiedząc do czego prowadzący tak właściwie się odnosi. Poza tym sam kunszt i mistrzostwo. :)
@fedorov30293 жыл бұрын
Mega człowiek.... I co najważniejsze w bardzo fajny sposób przekazuje wiedzę
Są tylko dwie możliwości: albo jesteśmy sami we Wszechświecie, albo nie. Obie równie przerażające. Natomiast w życiu możliwości są trzy: można zwariować, popełnić samobójstwo, albo umrzeć ze śmiechu. Ja wybieram ostatnią.
@dangerriff8 жыл бұрын
Prof. Krzysztof Meissner jak zwykle KOZAK!
@marcinkowskimariusz77875 жыл бұрын
albo nawet TATAR !
@lukiv35 жыл бұрын
Niesamowity człowiek, sposób w jaki przekazuję tę niebywałą wiedzę jest fenomenalny. Słuchał bym bez końca.
@piotrek02074 жыл бұрын
Pan profesor opowiada pasjonująco. Chłonąłem wszystko jak wciągający kryminał. Świetny wykład. Oby takich więcej było. Dziękuję i pozdrawiam.
@Jazz19737 жыл бұрын
Super wykład Dzięki ze mamy takie mega umysły
@panpestkapl3 жыл бұрын
dlaczego tyle disslike'ów ? Świetny wykład, aż tylu mamy lepszych fizyków ?
@TheHohland3 жыл бұрын
Pewnikiem dlatego, że nie byli i nie zmierzyli linijką.
@ukaszjanowski21837 жыл бұрын
Świetnie się tego słucha. Przyznaję się, że sam jestem umysłem humanistycznym, a jeśli chodzi o matematykę i fizykę niestety jestem kompletna noga, do tego lewa i szpotawa, ale słuchałem wszystkiego z zapartym tchem i wszystko rozumiałem. Na pewno sięgnę po więcej
@ajd77066 жыл бұрын
Najlepszy wykład jaki oglądałem i do tego super przystępnie przekazany, bardzo dziękuję !!
@slawekslaweko97416 жыл бұрын
Wykłady prof. Meissnera to już klasyka. Oglądam je po parę razy. Może nasze Ministerstwo Nauki czy jak tam się obecnie nazywa, wyskrobało by trochę pieniędzy i przekonało Pana profesora do pełnego cyklu wykładów o fizyce opublikowanego w sieci. Bo szkoda żeby taki wykładowca tylko okazjonalnie robił publiczne wykłady.
@Shape846 жыл бұрын
Piękny wykład. Skarbnica wiedzy!
@danutarzymkiewicz64233 жыл бұрын
Super skomplikowane i unikatowe warunki w ktorych powstal wszechswiat niepowtarzalne i nieodtwarzalne, statystyka by odrzucila jako nieprawdopodobne.
@rabanek18455 жыл бұрын
Toooo jeeeest PROFESOR, szanujcie GO studenciaki !!!!!
@Antydemokrata3 жыл бұрын
Niemiec:)
@maciejszyszka76877 жыл бұрын
Wielki szacun panie Profesorze.
@barbaraborecka43988 жыл бұрын
Wykłady są ogromnie interesujące. Bardzo proszę UW o zadbanie aby informacja o takich wykładach była bardziej powszechna. Z góry dziękuję.
@UWpromocja8 жыл бұрын
Dziękujemy! Spotkania z cyklu "8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie" odbywają się co miesiąc (oprócz wakacji) w trzeci lub czasem w drugi wtorek miesiąca. Informacja zawsze jest publikowana na tydzień przed wydarzeniem na naszej stronie internetowej: www.uw.edu.pl Zachęcamy do zaglądania.
@krzysztofg.26964 жыл бұрын
Sala pustawa a na YT 3 miliony 😀
@krzysztofblack7864 жыл бұрын
Absolutnie rewelacyjny materiał
@kubakorbiel4 жыл бұрын
Zaczyna się 6:52 Pole Higgsa 1:32:00
@uczelniepl85848 жыл бұрын
Bardzo interesujący wykład
@sator6666668 жыл бұрын
I znów do rana siedzę, bo nie da się wyłączyć przed końcem.
@nataliakosieradzka73398 жыл бұрын
Uwielbiam tego człowieka.
@ojomaro5 жыл бұрын
A ja Ciebie
@karolkaca66194 жыл бұрын
Nierozumiem dlaczego tak mało osób na takim wykładzie ...
@waleryjantrzesniewski57904 жыл бұрын
Dziekuje bardzo. CZESC.
@s3rverius6 жыл бұрын
Dziękuję za super wykład ️✋
@ByUrien845 жыл бұрын
Weszło do głowy,niczym moje gry,które przechodzę. Sztos.
@matespider7 жыл бұрын
Ciekawe ilu nowych naukowców i pośrednio w ten sposób ile przyszłych odkryć stworzył Profesor Meissner tym, że tak wspaniale opowiada o fizyce :)
@tonirudominodusiacki63594 жыл бұрын
Ciesze sie ze slucham tzw nauki, przypomina mi to rownanie matematyczne z 35 niewiadomymi, podsumowujac, fajnie my sobie pogadali))). Teoretyczne gadanie jest piekne. Najbardziej mi sie to kojarzy z nasza wiedza jak zbudowana jest nasza ziemia jesli najglebszy odwiert ma dlugosc az 13500 metrow i to juz wiemy na pewno))) a promien ziemi ma gdzies okolo 6500km)))).
@equer96223 жыл бұрын
Jezeli masz jakis problem z pojęciem nauki to wybierz się na studia. Nikt ci nie stoi na przeszkodzie do poznania prawdy, fizyki. Nie mam pojęcia co to za problem. Jeżeli ty nie wierzysz w to wszystko to bądź tak łaskaw i ukaż mi swój "rzeczywisty" świat.
@stancrypt4 жыл бұрын
Czy wiedza która jest tu posuwa nas choćby o 1mm do przodu w rozwoju? Nie wydaje mi się ale dziękuję
@DerekHundik4 жыл бұрын
wrecz przeciwnie cofa nas i to nie zadna wiedza tylko brednie wyssane z palca.
@marek7838 жыл бұрын
Posiąść taką taką wiedze może wielu, ale potrafić ją tak przekazać, tylko nieliczni.
@Anty_Cyklon5 жыл бұрын
Zaczyna się 7:05
@ulicznik0023 жыл бұрын
Wszytko co wiemy na ten moment odbija się o czas który też musiał mieć swój początek którego nie znamy
@arslibri99575 жыл бұрын
Po prostu poezja, jeśli tak mogę powiedzieco fizyce.
@taurendilxxx3913 жыл бұрын
Bardzo dziękuje Panowie :-)
@ZawszeJestPlanB3 жыл бұрын
Drobna nieścisłość: Bardeen najpierw dostał Nobla za tranzystor, a dopiero potem za teorię nadprzewodnictwa. Wykład i tak genialny oczywiście 😊
@noRTH12124 жыл бұрын
Wykład godny mistrza. Powodzenia dla profesora.
@akiejza4 жыл бұрын
Przeinteresujący wykład! Świat jest piękny i prawie nieskończony!
@jerzyraszkowski82528 жыл бұрын
Wspaniały profesor Krzysztof Meissner !!!
@krzysztof.dorniak22504 жыл бұрын
Dobrze powiedziane teoria Einsteina a nie dogmat udowodniony i stwierdzony. Wielki szacunek dla prelegenta
@grizzlyziskonsin59936 жыл бұрын
Lubię go słuchać jednakowo nie pojmuję większości rzeczy, a mogłem się uczyć...
@basalowicz4 жыл бұрын
Szkoda, że nie pokazujecie wszystkich slajdów... myslę, że są dość istotne dla zrozumienia