Військовий збір - 1.5% ➡️ 5%. Відповіді, приклади, розрахунки

  Рет қаралды 21,329

Factor.Academy

Factor.Academy

Күн бұрын

Пікірлер: 60
@СергійНичипоренко-н1е
@СергійНичипоренко-н1е 2 ай бұрын
Дякую ВАМ! хоч я і не бухгалтер, але стараюсь не пропускати відео.
@olgaharchenko9704
@olgaharchenko9704 2 ай бұрын
А я бухгалтер по з-плате и не только! И мне это очень важно!
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
Дякую Вам за відгук!
@user-angelika28
@user-angelika28 2 ай бұрын
Дякую вам за роз'яснення!❤
@Натали-л1я
@Натали-л1я 2 ай бұрын
Дякую!
@TATA-v9t
@TATA-v9t 2 ай бұрын
@ЛіліяУшакова, чи правильно я зрозуміла принцип застосування ставки ВЗ в залежності від дати нарахування: якщо заробітна плата була нарахована, наприклад, 28.10.2024, і про це свідчить дата реєстрації фінансових зобовязань в ДКСУ, Закон вступає в дію з 29.10.2024, то в такому разі підстав для застосування ставки 5% нема? Тобто, не важливо, що загальний місячний оподатковуваний дохід за жовтень і зміни ставки відбулися теж в жовтні, основне, що дохід нараховано до умовної дати 29.10.?
@HuaweiY6pro-f1x
@HuaweiY6pro-f1x 2 ай бұрын
А як щодо лікарняних за рахунок ПФУ нарахованих і вже виплачених в жовтні за ставкою ВЗ 1.5% до набрання чинності закону???
@РязановаИрина
@РязановаИрина 2 ай бұрын
14.10.2024 начислена и выплачена з/пл за 1-ю пол.10.2024 + аванс за 2-ю пол. 10.2024. Вопрос. Делать ли перерасчет удержанного ВЗ за 10.2024 и, если делать, то как и когда?
@shershen9679
@shershen9679 2 ай бұрын
А якщо закон набере чинності (буде підписаний президентом і оприлюднений) 31 жовтня 2024 р. То як діяти? Скільки військового збору із зарплати утримувати? Посилаючись на п.2 Прикінцевих положень, логічно платити 1,5%, але про що тоді п. 1 Прикінцевих положень?
@ОльгаКисельова-щ7з
@ОльгаКисельова-щ7з 2 ай бұрын
Військовий збір - податок, коли треба державі, а коли треба тобі - то це твоя особиста благодійність. Приклад: з доходу, з нас вираховували 1,5% (будуть 5), як обов'язковий податок. Хоча, вносився він, як тимчасовий внесок до реформи ЗСУ, яку так і не провели (фактично зараз стягування цього податку - незаконно). А, при розрахунку середньомісячного доходу сім'ї на виплати ВПО на проживання, військовий збір не вираховують, тільки 18%. Уявляєте, можна вважати, що це мій добровільний внесок 😂😂😂. Тоді у мене питання - я можу відмовитися від нього? 😂 Незаконний "податок", який ми сплачуємо😂
@jasna_myt
@jasna_myt Ай бұрын
Це ще таке. А от питання на що витрачали військовий збір за 10 років війни з рф, а це більше 150 млрд.гривень, а це прблизно 5 млрд.долларів. Де українські ракети?
@Ольга-в6ь2ы
@Ольга-в6ь2ы 2 ай бұрын
Інший лектор сьогодні розповідала абсолютно протилежну думку, що зп треба буде ділити пропорційно і застосовувати в жовтні 2 ставки. Але цікаво яка зарплатна програма це зробить? Ексель тіки шо, вручну. Це знущання просто над тими у кого багато працівників.
@ЛарисаБятова
@ЛарисаБятова 2 ай бұрын
@@Ольга-в6ь2ы слухала і я один вебінар , так от там наголошують що в разі виплати авансу це повинен бути повний розрахунок з усіма підтвердженнями документально...і що б у разі перевірки податкової бухгалтер мав докази що це було саме нарахування....але це просто брєд і знущання...
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
Я спиралася на ту практику та роз'яснення податковівців, яка/які були при запровадженні військового збору в 2014 році. Тоді податківці наполягали на тому, що доходи нараховані після введення введення збору оподатковуються ним, навіть якщо це доходи за дні до його введення. І цим правилом (тобто дивись на те, коли нараховано) ми керуємося й зараз. Наприклад, якщо я сьогодні нарахую працівнику своєчасно не нараховану індексацію за січень - липень 2014 року, то я з неї утримаю військовий збір, навіть попри те, що в цьому періоді 2014 року його не було. Утримаю, бо нараховую, коли є військовий збір і за ставкою, що діє на момент нарахування. Хоча, звісно, що останнє слово в питані збільшення ставки ВЗ мають сказати податківці.
@ОльгаАртемова-й2ф
@ОльгаАртемова-й2ф 2 ай бұрын
@ЛіліяУшакова, чи правильно я зрозуміла принцип застосування ставки ВЗ в залежності від дати нарахування: якщо заробітна плата була нарахована, наприклад, 24.10.2024, та для бюджетної установи це свідчить, що відбулася реєстрація фінансових зобов'язань в ДКСУ тією ж датою, Закон вступає в дію, умовно, з 28.10.2024, то в такому разі підстав для застосування ставки 5% нема? Тобто, не важливо, що загальний місячний оподатковуваний дохід за жовтень і зміни ставки відбулися теж в жовтні, основне, що дохід нараховано до цієї умовної дати 28.10.?
@TATA-v9t
@TATA-v9t 2 ай бұрын
Вам так сподобалося моє запитання, що навіть продублювали його?))) Що ж, мені не жалко, погано, що відповіді поки нема хоча б на один запит
@ЛарисаБятова
@ЛарисаБятова 2 ай бұрын
Я от хочу висловити свою думку...все це нагадує знущання над бухгалтерами...ну чому це не вводять з 01 числа...і не було б плутанини...
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
я з Вами повністю згодна. Я обома руками за 1-ше число. Закрили б місяць і далі працювали б вже з новою ставкою. Але надії, що так затягнуть з підписанням та опублікуванням, щось у мене немає. Не з нашим щастям
@ЛарисаБятова
@ЛарисаБятова 2 ай бұрын
@@ЛіліяУшакова ❤️ , переживемо...не перший й не останній раз щось "вигадують" для нас
@charmrockindigo
@charmrockindigo Ай бұрын
я не розумію який день вважається днем нарахування? якшо я плачу зарплату аванс 10 і 25 числа, то коли нараховую? чим це визначається?
@Kateryna_Zhylenko
@Kateryna_Zhylenko Ай бұрын
Наприклад, відомістю про нарахування зарплати.
@charmrockindigo
@charmrockindigo Ай бұрын
@Kateryna_Zhylenko дякую
@Елена-р9о2д
@Елена-р9о2д 2 ай бұрын
Відпускні (з 07.10.2024 по 30.10.2024) розраховані та виплачені 03.10.2024. ставка ВЗ 1,5 %. Проводки по ЗП та відпускним в 1С будуть зроблені 31.10.2024 при нарахуванні ЗП. З відпускних ВЗ 1,5 чи 5%?
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
Якщо закон набере чинності до 31.10.24, то, на мою думку, тут потрібно буде утримати ВЗ за ставкою 5 %, оскільки нарахування відбулося після набрання чинноті. Принаймні, саме так радили діяти податківці, коли в 2014 зарповаджували військовий збір. Тоді орієнтувалися саме на нархування доходу
@ФінансовеуправлінняПавлоградсь
@ФінансовеуправлінняПавлоградсь 2 ай бұрын
Матеріальна допомога на озоровлення + "відпускні" (відпустка з 14.10.24 по 28.10.24) нараховані 10.10.24 (виплачені 11.10.24). Яка ставка ВЗ?
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
якщо у вас 10.10.24 відбулося нарахвання доходу, то ставка має залишится на рівні 1,5 %. Принаймні саме на нарахування доходу пропонували дивитися податківці в 2014, коли запроваджували ВЗ (і тоже не з початку місяця).
@АнастасияРыман
@АнастасияРыман 2 ай бұрын
Дякую! А хіба дивіденди, по яким рішення буле прийнято в жовтні хоч і до набрання чинності законом, не будуть нараховані жовтнем? Якщо так, то ставка буде 5%, бо написано "за наслідками податкови періодів до набрання чинності...". Для 1,5% треба нарахувати вереснем?!
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
Якщо дивіденди нараховані в вересні, то там 100 % ставка ВЗ 1,5 %. Щодо жовтня. Якщо закон набере чинності в жовтні, то ставка ВЗ 5 % буде діяти з дати набрання чинності. Тобто за такого розвитку подій в жовтні буде дві ставки ВЗ: до набрання чинності - 1,5 %, з дати набрання чинності - 5 %. Коли вводили ВЗ в 2014 році також не з початку місяця, податківці роз'снювали, що треба дивитися на те, коли саме дохід нараховано. Дата нарахування дивідендів - це дата затвердження протоколу загальних зборів учасників, на яких прийнято рішення про виплату дивідендів. Дивіденди остаточно оподатковуються під час їх нарахування (див. п.п. 170.5.4 ПКУ). Тож якщо дивіденди нараховані в жовтні, коли діяла ставка ВЗ 1,5 %, то сума збору не повинна змінитися незалежно від того, коли ці дивіденди будуть фактично виплачені
@ЕленаСовенко-э1х
@ЕленаСовенко-э1х 2 ай бұрын
22 жовтня маю виплатити аванс. Ставка 1,5%? Дякую.
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
Все залежить від того, чи набере чинноті закон на цю дату. Якщо не набере, утримуєте з авансу ВЗ за ставкою 1,5 %. Підстав утримувати внесок в більшій сумі у Вас не буде. Якщо ж зміни на 22.10 будуть чинні, то ВЗ утримуєте за ставкою 5 %. Зараз чекаємо на підпис президента
@АлександрШиповский-и9ь
@АлександрШиповский-и9ь 2 ай бұрын
А як взагалі таке може бути? - приклад на 8.53: "Працівнику в жовтні нараховано відпускні ... . Відпускні за час відпустки ... виплачені у вересні до її початку". Хіба можна виплатити у вересні відпускні за весь період відпустки, якщо вони не нараховані у вересні, а будуть нараховані лише у жовтні?
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
У бюджета не може. У звичайних підприємств може. На практиці звичайні підприємства застосовують два варіанти нарахування відпускних. Відпускні нараховують: варіант 1 - у тому місяці, в якому їх виплачують; варіант 2 - у тому місяці, на який припадають календарні дні відпустки. Мінфін не проти застосування таких варіантів нарахування відпускних (див. листи Мінфіну від 23.02.2018 № 35220-07-10/5151 та від 13.10.2017 № 35220-07-2/27938). Тож якщо підприємсто застосовує варіант 2, воно вилачує відпускні так, як того вимагає КЗпП (за весь перод відпустки до її початку), а нараховує в тому місяці, на який припала відпустка
@АлександрШиповский-и9ь
@АлександрШиповский-и9ь 2 ай бұрын
@@ЛіліяУшакова В цих листах Мінфіну нічого немає про те, що ви написали - там лише загальні фрази про облікову політику, а в Законі № 996 є пряма норма. Стаття 9. Частина 5. Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були ЗДІЙСНЕНІ. У вашому прикладі господарська операція - це виплата відпускних (одночасно і сплата ЄСВ, ПДФО і ВЗ) - у вересні, тому й нарахування у вересні, а ніяк не в жовтні. Той, хто робить так, як ви написали по варіанту 2, порушує норму ч. 5 ст. 9 Закону № 996.
@Ольга-в6ь2ы
@Ольга-в6ь2ы 2 ай бұрын
Не розумію як на практиці виглядатиме варіант 2. Мені дають наказ у вересні на відпустку вересень жовтень. Я нараховую їх повністю і виплачую у вересні. Як може бути інакше??? Відпускні ж мають бути виплачені повністю до початку відпустки.
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
​@@Ольга-в6ь2ыЗа такого варіанта відпускні розраховуються та виплачуються повністю до початку відпустки (авансом), як того вимагає законодавство. Проте в бухобліку вони нараховуються місяць в місяць. Є підприємства (і не мало), які застосовують саме такий варіант нарахування. На двох таких я працювала бухгалтером з заробітної плати 😊.
@Ольга-в6ь2ы
@Ольга-в6ь2ы 2 ай бұрын
@@ЛіліяУшакова а сума береться звідки, приблизно?
@user-galinka-glk
@user-galinka-glk 2 ай бұрын
Т. Е ЗП наемного за первую половину октября облагается 1.5 %, а за вторую 5%?
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
На мою думку, тут слід орієнтуватися на ставку, яка діє на момент нарахування доходу. Якщо Ви всю зарплату нараховуте в кінці місяця за весь місяць, то до такої заплати має бути застосована та ставка ВЗ, яка діє на момент її нарахування
@user-galinka-glk
@user-galinka-glk 2 ай бұрын
@@ЛіліяУшакова спасибо
@ИринаСтрижеус-я6ъ
@ИринаСтрижеус-я6ъ 2 ай бұрын
Доброго вечора.Підскажіть сьгодні вже 23/10/24, то з доходу співробітників ВЗ -1,5% чи вже нова ставка 5% %
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
все ще 1,5. На ранок 24.10 закон все ще на підписі у президента
@ИринаСтрижеус-я6ъ
@ИринаСтрижеус-я6ъ 2 ай бұрын
Дякую
@ЕленаФедорцова-о2ь
@ЕленаФедорцова-о2ь 2 ай бұрын
А як же дві ставки буде відображатись у об'єднаному звіті це , що двома рядками буде , чи що? І якщо аванс платився не як повний розрахунок , а як якась кругла сума і на неї розраховувався збір ? Це знущання над людьми, а розяснення уже після виплати авансу.
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
Навіщо два рядки? Такий підхід суперечитиме Порядку заповнення 4ДФ: один вид доходу - один рядок. А ламати все заради одного місяця, мені здається, ніхто не буде. Проставимо загальною сумою та і все. І раніше ВЗ не завжди чітко бився від бази, що зазначена в графах 3а та 3. Приклад - негрошові доходи, коли в графах 3а та 3 база з урахуванням натуркоеф., а ВЗ зазначено з чистого доходу.
@ЯрославаШтефуца
@ЯрославаШтефуца 2 ай бұрын
Доброго дня. Дякую Вам за актуальну і дуже потрібну інформацію. А яка ситуація з рахунками для сплати ВЗ,застосовуємо старі чи очікуємо на нові?❤❤❤Буду вдячна за Вашу відповідь. ❤❤❤
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
податкові агенти за фізосіб сплачуюють на старі
@ЯрославаШтефуца
@ЯрославаШтефуца 2 ай бұрын
Дякую. ​@@ЛіліяУшакова
@ЕкатеринаБардак-я5ж
@ЕкатеринаБардак-я5ж 2 ай бұрын
Доброго дня на які рахунки сплачувати військовий збір Фопу 2гр за жовтень?
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
@@ЕкатеринаБардак-я5ж вони з'являться тоді, коли закон набере чинності (президент підпише + його опублікують). До цього рахунків не буде
@Kateryna_Zhylenko
@Kateryna_Zhylenko 2 ай бұрын
@@ЕкатеринаБардак-я5ж на сайтах регіональних податкових у розділі Рахунки для сплати платежів уже почали оприлюднювати рахунки. Але платити ще зарано. На сьогодні Закон не підписаний та не набрав чинності
@yuriywasylenko7048
@yuriywasylenko7048 2 ай бұрын
Не понятно скільки платить друга група за найнятих у жовтні якщо уже 23число?
@ЛіліяУшакова
@ЛіліяУшакова 2 ай бұрын
Поки закон не набере чинності ставка збору 1,5 %. На ранок 24.10 закон все ще напідписанні у президента. Чекаємо
@yuriywasylenko7048
@yuriywasylenko7048 2 ай бұрын
@@ЛіліяУшакова так може заплатить 1.5 відсотка пока не прийнято закон так сроки уже вийшли
@mobiuser2931
@mobiuser2931 2 ай бұрын
Это кто ж такое створил??Художні твори!!Це ж надо так запутати!Навіщо такі обороти...Треба чітко визначити дату і все!!
@cooperativeico-token7655
@cooperativeico-token7655 2 ай бұрын
+
@СергейПетров-т3д2х
@СергейПетров-т3д2х 2 ай бұрын
Президент досі не підписав закон про збільшення військового збору! Податкова консультує що військовий збір досі має ставку 1,5%. Перестаньте брехати!
@ТетянаПрядкіна-ж9л
@ТетянаПрядкіна-ж9л 2 ай бұрын
Так! Сьогодні телефонувала в податкову, сказали платити (аванс) перша половина жовтня 1,5%, бо Закон не набрав чинності і платимо по старому.
@ОльгаШевчук-т5и
@ОльгаШевчук-т5и 2 ай бұрын
Так це і так зрозуміло кожному бухгалтеру
@ОльгаШевчук-т5и
@ОльгаШевчук-т5и 2 ай бұрын
Так це і так зрозуміло кожному бухгалтеру, тут говориться про те що ми в першу чергу звертаємо увагу на нарахування в майбутньому коли буде закон опубліковано, тому що заробітну плату в більшості всі підприємства нараховують в кінці місяця і відповідно відносять на витрати
@mir_555
@mir_555 2 ай бұрын
Дякую!
ЄСВ та військовий збір 2025: Відповіді на найгостріші запитання ФОП.
11:52
УЛИЧНЫЕ МУЗЫКАНТЫ В СОЧИ 🤘🏻
0:33
РОК ЗАВОД
Рет қаралды 7 МЛН
Хаги Ваги говорит разными голосами
0:22
Фани Хани
Рет қаралды 2,2 МЛН
КОНЦЕРТЫ:  2 сезон | 1 выпуск | Камызяки
46:36
ТНТ Смотри еще!
Рет қаралды 3,7 МЛН
Коли не треба подавати форму 20 ОПП
9:01
Factor.Academy
Рет қаралды 4,9 М.
Військовий збір 1,5 % або 5% із зарплати та «перехідних» виплат
8:09
7eminar – бухгалтерський канал №1
Рет қаралды 17 М.
Як ФОП не платити ВЗ та ЄСВ за себе?
6:53
Factor.Academy
Рет қаралды 11 М.
Як подати ліквідаційну звітність ФОП: Всі нюанси в одному відео!
18:35
Онлайн-школа бухгалтерії AVS
Рет қаралды 4,2 М.
УЛИЧНЫЕ МУЗЫКАНТЫ В СОЧИ 🤘🏻
0:33
РОК ЗАВОД
Рет қаралды 7 МЛН